علت خارش بیضه

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

در حقیقت، اصطلاح خارش بیضه، اصطلاح نادرستی است، زیرا بیضه ها در داخل کیسه بیضه قرار دارند و نمی خارند. چیزی که معمولاً باعث ایجاد احساس خارش می شود، پوست کیسه بیضه و کشاله ران است. خارش بیضه ها، که به آن خارش تخم ها نیز گفته می شود، می تواند ناخوشایند باشد. در بیشتر موارد، خاراندن، می تواند باعث بدتر شدن خارش شود. علت خارش بیضه های مردان متفاوت است که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

دلایل خارش بیضه

چند دلیل برای خارش بیضه ها وجود دارد. با دانستن دلیل خارش، می توانیم آن را بهتر درمان کنیم. 

1- درماتیت تماسی یا آلرژی

شوینده ی جدیدی مثل یک صابون جدید-که برای شستن شورت خود استفاده کرده اید، ممکن است باعث حساسیت پوستی شما شده باشد. حتی ممکن است پوست شما به جنس پارچه ی لباس زیر شما حساس باشد. هر یک از این موارد را بررسی کنید تا بدانید به آنها حساسیت دارید یا خیر.

2- لباس زیر تنگ و خارش بیضه

از پوشیدن لباس زیر تنگ، خودداری کنید. با پوشیدن لباس زیر تنگ، پوست بدن، در آن نواحی نمی تواند خوب تنفس کند. همچنین، باعث می شود عرق و سلول های مرده به پوست بچسبند.

3- ساییدگی یا عرق سوز شدن

این موضوع، علت اصلی خارش بیضه ها است، که شامل ساییده شدن پوست، روی پارچه، خط دوخت و ران است. این، یک اتفاق بسیار معمول در هوای مرطوب و گرم و فعالیت بیش از حد، در لباس های تنگ و کلفت است.

دلایل خارش بیضه

4- کاندیدیازیس

یک عفونت قارچی رایج است که هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد. قارچ های کاندیدا بر روی بدن انسان زندگی می کنند. هنگامی که این قارچ به خوبی رشد کند، خارش همراه با لکه های پوسته پوسته روی تخم ها، بوی عجیب و درد هنگام ادرار ایجاد می کند.

5- عفونت خارش ژوک

قارچ دیگری به نام درماتوفیت، علت این بیماری است که تینیا کروریس نیز نامیده می شود. ممکن است بثورات، همراه با لکه های براق سفید در چروک های پوست وجود داشته باشد.

6- بیماری پسوریازیس عامل خارش بیضه ها

نوعی عفونت مزمن پوستی است، که در کشاله ران، متفاوت به نظر می رسد. ناحیه مرطوب، باعث می شود که آنها مانند لکه های قرمز روی پوست ضخیم و ترک خورده به نظر برسند.

7- شپش عانه

شپش عانه، انگلی مانند شپش مو است. آن ها از خون شما تغذیه می کنند و در ناحیه تناسلی شما حرکت می کنند و باعث خارش بیضه و بوی بد آن می شوند. آنها می توانند از طریق تماس با منطقه آلوده منتقل شوند.

8- گال

عفونت پوستی ناشی از کنه میکروسکوپی موسوم به Sarcoptes scabiei بوده، و از طریق تماس مستقیم پوست منتقل می شود، و هنگام شب، باعث خارش شدید می شود.

9- تبخال تناسلی علت مهم خارش بیضه

همان ویروس هرپس است که باعث ایجاد تبخال تناسلی می شود. تاول های خارش دار، زخم های باز و درد در هنگام خاراندن و کندن پوست، نتیجه ی این بیماری است. این بیماری ممکن است در اثر تماس، به شما منتقل شود، اما برای همیشه در بدن شما نهفته بماند.

10- زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی به وجود می آیند، این یک STI است که منجر به رشد گوشتی کوچک به شکل گل کلم می شود. این زیگیل ها، گاهی اوقات با خارش همراه هستند، دقیقاً روی کیسه بیضه تشکیل می شوند و ممکن است در حین رابطه جنسی متورم شده، یا خونریزی کنند.

یکی از آزاردهنده ترین دردها برای یک مرد و جنس مذکر درد ناشی از بیضه ها است که کیفیت زندگی فرد را شدیداً تحت تأثیر قرار می دهد. درد بیضه می‌تواند ناشی از آسیب‌های جزئی به اندام تناسلی باشد.

11- سوزاک یکی از دلایل خارش بیضه و بوی بد آن ها

یک STI یا STD است که در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود، دلیل اصلی آن، رابطه جنسی بدون کاندوم است. این بیماری با خارش و تورم همراه است. همچنین ممکن است احساس درد در یک بیضه، ادرار دردناک و ترشح از آلت تناسلی داشته باشید.

12- کلامیدیا

این بیماری، عفونت باکتریایی دیگری است که در اثر رابطه بدون کاندوم ایجاد می شود. علائمی مشابه سوزاک دارد، ممکن است با درد و خونریزی و ترشح از رکتوم و مقعد همراه باشد.

13- تریکومونیازیس یا تریک

تریکوموناس واژینالیس، نوعی باکتری است، که بیشتر در زنان باعث STI می شود. این عفونت، با رابطه جنسی بدون کاندوم، می تواند به مردان نیز منتقل شود و باعث بروز مشکلاتی مثل ترشح، احساس سوزش و خارش، در داخل آلت تناسلی مرد در هنگام انزال و ادرار شود.

14- اگزما در کشاله ران مسبب خارش و بوی بد بیضه ها

این بیماری پوستی دارای عواضی مثل علائم التهاب، تورم، خارش و قرمزی است. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد اما درمان ها می توانند، در زمان اود کردن، آن را کنترل کنند.

15- بیماری Extramammary Paget

نوعی سرطان پوست است. اگر اگزما روی پوست بیضه به درمان ها پاسخ ندهد، این مشکل، مشکوک به سرطان پوست است.

درمان خارش بیضه

برای درمان خارش بیضه به چه دکتری مراجعه کنیم؟

شاید خارش بیضه، در ابتدا نگران کننده به نظر نرسد. در بعضی موارد، فرد ممکن است در همان اول، علت خارش را دانسته، و نیاز به درمان دارویی نداشته باشد.

زمانی که التهاب یا خارش شما ادامه دار یا شدید شود، شما برای تشخیص علت، و درمان درست، باید به پزشک متخصص مجاری ادراری و ناحیه تناسلی مراجعه کنید. همچنین، پزشک باید، هر گونه التهابی را که تغییر شکل داده، یا عفونت کرده است را معاینه کند. هر کسی که مشکوک به داشتن شپش عانه است، باید برای درمان، به پزشک مراجعه کند.

چگونه از خارش اندام تناسلی جلوگیری کنیم؟

بانوان، باید مراحل زیر را دنبال کنند:

🚺 بعد از ادرار یا مدفوع، خود را، از جلو به پشت، بشورید، تا از ورود باکتری های مقعدی، به واژن جلوگیری شود.

🚺 از استفاده از مواد شیمیایی، مثل دوش های واژینال، یا اسپری های بهداشتی زنان، که می توانند تعادل اسیدی واژن را به هم بزنند، خودداری کنید.

🚺 از استفاده از مواد معطر بهداشتی زنان (پدها، صابون ها و…) خودداری کنید.

آقایان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

🚹 آلت تناسلی خود را به خوبی بشویید. این شست و شو، شامل ناحیه زیر پوست اضافی در افرادی است که ختنه نشده اند.

🚹از آنجایی که رطوبت، در اندام تناسلی، باعث عفونت می شود، ناحیه را خشک نگه دارید. پودر بچه در تابستان به شما کمک می کند.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: عمل فتق بیضه چگونه است؟

بانوان و آقایان، هردو، باید موارد زیر را رعایت کنند:

🚻 از لباس زیر های گشاد، با الیاف طبیعی استفاده کنید و لباس زیر خود را ح اکثر، هر 24 ساعت، عوض کنید.

🚻 ناحیه تناسلی خود را تمیز و خشک نگه دارید. از صابون لطیف استفاده کرده، و به خوبی آن را با آب بشویید.

🚻 از مواد لباس شویی بی بو، و لطیف برای شست و شوی لباس زیر خود، استفاده کنید.

🚻 بعد از حمام یا شنا، به خوبی خود را خشک کنید. از خیس ماندن طولانی بپرهیزید.

🚻 از رابطه ی جنسی محافظت نشده، خود داری کنید. مخصوصاً وقتی نگران وجود عفونت در خود یا پارتنرتان، هستید.

دکتر حسین کرمی متخصص درمان بیماری های ناحیه تناسلی

4.3/5 - (149 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شهروز یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام من خیلی وقته لا خارش بیضه دارم یکبار دکتر رفتم ولی جواب نگرفتم بهم آنتی هیستامین با کرم های دست ساز دادن و تا زمانی که مصرف میکردم خارش رفع شده بود ولی تا قطع شدن دوباره برگشت , خارش شبها خیلی بیشتر میشه , و یه سری جوش‌های سفید رنگ هم روی بیضه ایجاد شده که نگران کنندس میخواستم علت رو بدونم و راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر شهروز یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ارسال شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   کیست است باید تخلیه بشه اگر از نظر زیبایی براتون مهمه
  4. تصویر کاربر شهروز یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   برای خارش چی ، چکار باید بکنم ؟ آیا رفع کیست به صورت لیزر انجام میشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیر به روش جراحی انجام میشه عامل این خارش ها بخاطر شیو مو با تیغ و نفوذ مو است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر. آقای دکتر بنده حدود دو هفته پیش یک عدد قرص سیلدنافیل 100 مصرف کردم حدود ساعت 10 شب. و تا فردا ساعت 9 صبح نعوظ کامل داشتم وقتی نعوظ قطع شد احساس درد در بیضه راست کردم و بعد از چند ساعت ورم و درد با هم دیگه. الان درد و ورم قطع نشده و گاهی سراغم میاد. و بیضه هم خیلی حساس شده. و حتی رگ های ک ب بیضه متصله ورم داره و بزرگ شده و باد کرده. خاستم بدونم این خودش بر طرف میشه و از عوارض قرصه. چه کاری لازمه انجام بدم. متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ اصلا نباید نعوظ اینقدر طول بکشه . مگر رابطه جنسی نداشتید وقتی مصرف کردید ؟ یک سونوگرافی بیضه ها و اسکروتوم کنید . الت سفت نیس الان ؟
 • تصویر کاربر ابولفضل شنبه ۴ شهریور ۲( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام.من حدود ۹ ماهه درگیر خارش شدید و سوزش در بیضه ها هستم. تا به حال شش بار دکتر رفتم آزمایش دادم هیچ نسخه ای هیچ گونه تاثیری نداشته. نیوتادین،سیتریزین ،کتوکونازول، نوپینتین قرصا و کلوتریمازول،تریامسیایون ان ان، کلنداماییسین، کتوکونازول کرمهایی هستن که در طول این چند ماه دکترای مختلف تجویز کردن استفاده کردم هیچ کدوم هیچ تاثیری نداشته. آزمایش هم قبلا دادم ضمیمه میکنم براتون.واقعا دیونه شدم چرا هیچ چیز اثر نداره. تسخیصتون چی هست چی مصرف کنم. هیچ زخمی ندارم فقط خارش و سوزش. از اسفند پارسال هم هیچ رابطه‌ای با همسرم نداشتم سر این موضوع.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   سلام موهای ناحیه را با تیغ میزنید ؟ بهداشت رعایت میشه ؟
  2. تصویر کاربر ابولفضل جمعه ۳ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   بله. هر روز دو بار لباس زیر عوض میکنم. ولی کارم جوری هست از نه صبح تا ده و نیم شب بیرون هستم و کلا با وجود پوشیدن لباس نخی و شلواری که چسبان نباشه باز بسیار عرق میکنم.این عرق کردنه هم خیلی موثر هست. زیر بیضه ها دونه های سفید و التهاب سر التم حالت تاول سفید و‌ میسوزه.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   بخاطر عرق هست این خارش ها . روزهای تعطیل قطعا این شرایط کمتر میشه . هرچقدر دارو مصرف کنید فایده نداره باید شرایط شغلی رو عوض کنید
  4. تصویر کاربر ابولفضل جمعه ۳ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   داروهایی نیست که تعریق رو‌کم کنه؟؟ چون شرایط شغلیم رو‌نمیتونم تغییر بده.چون هر جا برم فرق نداره به هر حال باید از خونه برم بیرون و این اتفاق میوفته
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   به یه متخصص پوست مراجعه کنید میتونن کمک کنن در حیطه کار من نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۶ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  با سلام
  من بین دو تا سه ماه هست که سمت چپ کلاهک آلتم درد میکنه. یکی دو لکه بر روی این قسمت دیده میشه که رفتم پیش متخصص اورولوژی و گفتن چیزی نیست و دکتر همچنین من رو برای آزمایش PSA و عفونت ادرای از آنجایی که پارسال تورم پروستات داشتم فرستادند ولی مشکلی مشاهده نشد
  کلا این درد نوسان داره یه وقت هست یه وقت نیست ولی نسبت به اوایل کمی کمتر شده. و در مواقعی نعوظ دارم و یا ادرار حبس میکنم این درد بیشتر میشه و اصلا نمیتونم رابطه جنسی داشته باشم و همچنین این درد به انگشت‌های پای سمت چپم منتقل میشه
  ضمنا دکتر اورولوژی توی دو مرحله داروی افلوکساسین و تاوانکس بهم دادن که با وجود مصرف کامل تغییری مشاهده نشد
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   سلام این دردها عصبی است منشا خاصی ندارد . ممکنه جاهای دیگه از بدن هم اتفاق بیفته
 • تصویر کاربر آرزی جمعه ۲۳ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین
  یک چیز سفید کوچیک روی آلتم هستش میخواستم بدونم چی هستش و چجوری از بین میشه بردش
  مدت طولانی هم هستش رابطه نداشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   بخیه محل ختنه است اهمیتی نداره
  2. تصویر کاربر آرزی پنجشنبه ۲۲ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   یه 2 3 ماهی میشه مشخصه فقط. این شکلی نبود قبلش. راهی واسه از بین بردنش هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   به متخصص پوست مراجعه کنید شاید بشه با لیزر درمان کرد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت بخیر
  من دو ماه هست که بعد از رابطه محافظت شده با شریک جنسیم بیضه هام خارش داره و شبها شدید میشه
  الان به کشاله ها و زیر بیضه هام هم سرایت کرده و شدیدا میخاره و از خارش زیاد قرمز شده
  چند روز کرم کلوتریمازول مصرف کردم روزی یکبار خارشش برطرف شد ولی بلافاصله تا خشک میشه خارش داره
  امروز شریک جنسیم از دستگاه تناسلی خودش چند تیکه مثل پوست خشک شده کندن که تصاویرشو براتون ارسال میکنم
  راحت جدا شدن و جاش طبیعی بوده و اثری ازش نمونده خواستم بدونم امکان این که زگیل تناسلی باشه هست یا خیر
  خودم بعد این ماجرا تمام بدنم رو چک کردم برجستگی یا زگیلی مشاهده نکردم امکان سرایتش با وجود محافظت هست یا خیر؟
  ایشون هیچ علائمی ندارن منم فقط خارش دارم
  و این که برای مردان ازمایشش اچ پی وی به چه صورته ؟ نمونه برداریه یا ازمایش ادرار یا خون هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   برای مردان ازمایش hpv مناسبی نداریم و دقیق نیستند . تنها حالت رویت ضایعه واضح و برداشتن نمونه از اون هست . این خانم توسط متخصص زنان معاینه بشه با ضایعات کنده شده که نمیشه تشخیص گذاشت
 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام من 15 روز پیش عمل واریکسل دو‌طرفه انجام دادم در حال حاضر در ناحیه بیضه درد دارم
  دکتر متوجه کیست در ناحیه بیضه شد
  و بعد از ازمایش سونوگرافی
  یک توده هتروژن دیده شد که در جواب ازمایش مشخصه.
  فرمودين شورت تنگ بپوشم كه باعث شد درد خيلي كاهش پيدا كنه
  ميخواستم بدونم در عكس سونو كه خدمتتون ارسال شد ، توده خطرناكي وجود داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   الان که نمیشه چیزی گفت به نظر میرسه هماتوم بعد عمل است
  2. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۰ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   ممنون از شما
   یعنی این کیست با هماتوم همخوانی دارد ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   اون کیست که اگر ساده باشه اهمیتی ندارد . سونوگرافی انجام سده اطلاعات دقیقی نداده متاسفانه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ص دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  جواب سونو رو مبخواستم بدونم بدا پسرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   عکس مجدد بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر ص دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   عکس نمیاد چراا
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   عکس رویت شد چند سالشه ؟ بیضه چپش بالاتره
  4. تصویر کاربر ص دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   یازده سالشه هیچ مشکلی هم نداره فقط از دوچرخه افتاد گفتیم بریم چک
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   بیضه چپ داخل کیسه بیضه نیس باید بیاد پایین داخل کیسه بیضه قرار بگیره
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر هانیه دوشنبه ۵ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام من پسر ۶ ساله ای دارم که حدود یک سال و نیمه در ناحیه مقعدش ضایعه ای دیدم که هنگام دفع مدفوع خیلی اذیت میشه و دردمیگره نمیدونم باید براش چه کار کنم خیلی بچه ام اذیت میشه لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   در حیطه کار من نیست . به متخصص گوارش اطفال یا جراح اطفال مراجعه کنید
 • تصویر کاربر جهان دوشنبه ۵ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.من الآن نزدیک به دو ساله که خارش بیضه دارم البته مقطعی بود ولی الان نزدیک به 6ماه هست خیلی خارش شدید دارم رنگ پوست بیضه هام تقریبا کاملا عوض شده و خیلی خارش داره البته مثلاً طول روز خیلی کم یا شاید اصلا خارش ندارن اما شبا بیشتر وقتا خارش دارن که وقتیکه مبخارونمشون شدیدتر میشه..چند بار پماد از داروخانه گرفتم استفاده کردم خیلی خوب شده ولی دوباره خارش شروع میشه.. ممنون از جواب گویی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   پماد چی مصرف کردین ؟ احتمالا منشا قارچی دارد
  2. تصویر کاربر جهان دوشنبه ۵ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   پماد تتراستیکلین..هیدرکورتیزون... دکتر نسخه شما چیه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   هیدروکورتیزون و کلوتریمازول
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر