درمان صد در صد زگیل تناسلی مردان و بهترین دارو رفع زگیل

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

زگیل تناسلی مردان یا genital warts توده هایی به شکل زگیل گوشتی هستند که در ناحیه تناسلی، مقعد و رکتوم و حتی گاهی در اطراف دهان ظاهر می شوند. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که از طریق تماس جنسی پخش می شود. زگیل تناسلی کوچک، گل کلمی و سرطانی از جمله زگیل های تناسلی هستند.

برخی از افراد معتقدند که با کمک طب سنتی می توان به درمان صد در صد زگیل تناسلی رسید اما واقعیت این است که این بیمای منشا ویروسی دارد و تنها به کمک داروهای مخصوص زگیل و روش های پیشرفته از جمله کرایوتراپی میتوان به رفع زگیل تناسلی مردان پرداخت.

بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

زگيل تناسلی بیماری است که به دنبال رابطه ی جنسی بوجود می آید کافی ست یکی از طرفین مبتلا به زگیل تناسلی باشد و تمام! در این مقاله ابتدا بهترین راه درمان زگیل تناسلی در مردان و سپس بهترین دارو برای آن را معرفی خواهیم کرد.

1-کرایوتراپی

اینجانب پروفسور حسین کرمی سالهاست که در زمینه درمان بیماری زگیل فعالیت و تخصص دارم. از نظر بنده امروزه کرایوتراپی یا همان فریز کردن به دلایل زیر، بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی در آقایان و خانم ها می باشد.

-در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

-باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

-نیاز به تکرار درمانی نیست.

-از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

-سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

در ادامه فیلم درمان زگیل تناسلی در آقایی 37 ساله نشان داده شده است:

لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی یا قاتل زگیل تناسلی مردان در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

درمان زگیل تناسلی خیلی بزرگ با کرایو

اگر زگیل های تناسلی کوچک باشند، شاید بتوان آنها را با پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان درمان کرد. اما زگیل های بزرگ با این روش قابل درمان نیستند. به طور کل باید توجه داشت که ویروس اصلی زگیل تناسلی با هیچ راهی از بین نمی رود؛ اما در صورت رعایت نکات پزشکی، احتمال عود مجدد آن بسیار کمتر خواهد بود.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای رفع زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

برای مشاوره با دکتر حسین کرمی می توانید عکس زگیل و علایم خود را از طریق لینک زیر ارسال کنید و به کمک پزشک بهترین درمان را انتخاب کنید.

بهترین دارو برای زگیل تناسلی مردان

دو تا از پمادهایی که برای درمان زگیل های تناسلی در مردان سفارش می شوند آلدارا و پودوفیلین است.

1-آلدارا

by Drugs.com In clinical studies, Aldara (imiquimod) topical cream was found to completely clear external genital warts in 50% of patients who applied treatment 3 days a week for a total of 16 weeks. The average time to have the affected area cleared was 10 weeks

کرم موضعی Aldara (imiquimod) در 50 درصد از بیمارانی که درمان را 3 روز در هفته و در مجموع 16 هفته انجام دادند، به طور کامل زگیل تناسلی خارجی را از بین برد. میانگین زمان پاکسازی ناحیه آسیب دیده 10 هفته بود.

2- پودوفیلین

پودوفیلین یکی از درمان های خانگی زگیل تناسلی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

مدت زمان انتقال زگیل تناسلی

در مطالعه ای که اخیرا صورت گرفته بود تقریباً از هر چهار شریک مبتلا به زگیل، سه نفر در طی هشت ماه پس از تماس، دچار زگیل تناسلی شدند. اگرچه 90 درصد عفونت‌های HPV طی دو سال پس از عفونت از بین می‌روند، اما ممکن است یک دوره نهفتگی رخ دهد که اولین وقوع یا عود آن ماه‌ها یا حتی سال‌ها بعد اتفاق می‌افتد.

تشخیص اینکه چه زمانی افراد دیگر مسری نیستند، سخت است، زیرا هیچ آزمایش خونی برای بررسی HPV وجود ندارد. اغلب اوقات، HPV در عرض 2 سال پس از آلوده شدن فرد، از بین می رود.

عوارض زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی سبب مرگ نمی شود، اما در صورت عدم درمان به شدت مسری بوده و نواحی بیشتری را درگیر می کند. دو نوع زگیل تناسلی 16 و 18 سبب ایجاد سرطان دستگاه گوارش و  دهانه ی رحم می شوند اما اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ایجاد می شوند که در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند. پس شاید فقط بتوان دو نوع 16 و 18 را به عنوان زگیل تناسلی بدخیم شناخت.

بر اساس مطالعات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا CDC سرطان های مرتبط با اچ پی وی شایع نیستند، با این حال شانس ابتلا به سرطان زگیل تناسلی در برخی مردان بیشتر است:

1- مردانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله افراد مبتلا به بیماری ایدز!

مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

2- مردانی که رابطه جنسی مقعدی بیشتری دارند. در این افراد احتمال ابتلا به سرطان مقعد بالاتر است.

برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

فراموش نکنید که:

– اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

– بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

دلیل زگیل تناسلی در مردان

زگیل آلت تناسلی در مردان

ماهیت زگیل تناسلی آقایان ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

آقایی 25 ساله متاهل با زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

آیا درمان صد در صد زگیل وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی

 • پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.
 • استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.
 • واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.
 • در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.
 • تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.
 • از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.
 • در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

Rate this post

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناشناس دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 306 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر هزینه درمان زگیل های بزرگ شده حدودا چقدره ?
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   اول معاینه
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۴ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 1005 مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده بعد از یک رابطه محافظت نشده خارج از عرف تبخال تناسلی گرفتم و بعد آنرا به همسرم انتقال دادم الان همسرم هم تبخال تناسلی گرفته هم لب و دهان هر دومون چندین دوره آسیکلوویر خوردیم چندروز پیش اومدم دیدم یکی از چشماش قرمزه خارش داره اب میومد زیاد! بهم گفت به نور هم حساسیت پیدا کرده زود بهش آسیکلوویر 200 روزی 5بار به مدت 20 روز بهش دادم بخوره که دکترم به من داده بود بخورم میشه 100تا قرص که زود رفتم خریدم. دکتر عذاب وجدان گرفته ام از کاری کردم پشیمونم این یه طرف قضیه دیگه که خیلی نگران میترسم همسرم تبخال چشمی بگیره ایا با این علایمی که گفتم میشه گفت 100درصد همسرم تبخال چشمی گرفته؟ آیا بعد از 20 روزه دیگه دوز قرص رو کم کنم مثلا یکی دو ماهی بخوره؟ چیکار کنم چه مدت قرص بهش بدم بخصوص که اگه این قضیه چشمم اضافه شد کمکم کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   تب خال درمان قطعی ندارد و باید با ان زندهگی کنید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 346 مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب دکتر
  من میل جنسی زیادی دارم اما چند سالی میشه که الت بنده نعوظ نمیکنه.و هروقت دچار تحریک جنسی میشم فقط بیضه هام بشدت متورم شده و درد میکند و بعد از مدتی ذرات منی از ان خارج میشود.چه خاکی تو سرم بریزم؟ایا قابل درمان هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   باید بررسی بیشتر شوید از نظر علتهای ضمینه ای
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 1 دهه پیش) تعداد بازدید: 346 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب پسری هستم 26 ساله تقریبا 5 ساله متوجه شدم دونه های سفید رنگی در قسمت بیضه دارم که بعد از مدتی متورم شده و میترکند و مایع سفید رنگ و خون خارج میشود که بعد از ترکیدن با درد همراه است میخاستم بدونم برای ارتباط جنسی یا برای بچه دار شدن خطری برای همسرم و نوزاد وجود ندارد؟
  ممنون میشم جوابمو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 1 دهه پیش)
   عکسش را برام بفرستید
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش) تعداد بازدید: 320 مشاهده پرسش
  سلام ، من از نوجوانی تا الان حدود 7 سال هست که این مشکل را دارم ، می خواهم برطرف شود ، لطفا شما پا به پام راهنماییم می کنید ؟ چون واقعا با اراده قاطع قصد ترک آنرا دارم. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش)
   با اراده وتمرین میتوانید
  2. تصویر کاربر علیرضا جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش)
   سلام ، بله واقعا همین طور هست. تا وقتی که از عمق اراده نخواهیم شدنی نیست. باید تصمیم قاطع گرفت.
   تا زمانی که تو شرایط خود ارضایی بودم احساس می کردم بسیاری از چیزها را از دست دادم و در اصل روی روح و جسمم بسیار اثر منفی می گذاره. اصلا نباید سمت این کار بد و غیر انسانی که حیوانات هم انجام نمی دهند رفت.
   هم دینی و هم علمی به خود فهموندم که نباید انجام دهم و تصمیم 100% گرفتم.
   سپس تصمیم ازدواج گرفتم که انشاء الله به زودی ازدواج خواهم کرد.
   اولین فیلم دینی و علمی آموزش روابط جنسی صحیح: http://youtu.be/Gis2lQPzH-s
   با تشکر
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش) تعداد بازدید: 410 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشی : من 14 ساله ام و مشکل hypospadias را دارم و تا الان 4 دفه پیش دکتر سیم فروش مل کرده ام ولی هنوز نتیجه ای ندیده ام و پیش هر دکتر دیگری میروم به من نگاه نمی کنن و می گویند فقط خود اقای دکتر سیم فروش باید ای مشکل را حل کند و دفه ی اخر که پیش دکتر سیم فروش رفتم به من گفت که وقتی داری ادرار میکنی انگشتت را در روی ان قرار بده و چسبندگی ایجاد میشود ولی باز نتیجه ای نگرفتم من چیکار کنم برم از دکتر سیم فروش شکایت کنم یا باز برم عمل کنم و من یه عمو دارم که اون هم همین مشکل را داشت ولی اون با یک بار عمل پیش دکتر دیگر خوب شد ولی من هنوز ان مشکل را دارم لطفا کمک ام کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش)
   دکتر جز بهترین دکترها هستند و جهت کمک به ایشان مراجعه نمائید
 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش) تعداد بازدید: 401 مشاهده پرسش
  بابیضه کوچک شده و فرزندآوری وجود دارد سلام و ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۹۳( 1 دهه پیش)
   بسته به جواب ازمایش اسپرمتان دارد
 • تصویر کاربر حدیث دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۲( 1 دهه پیش) تعداد بازدید: 441 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من نزدیک به 7-8 ساله به خود ارضائی معتاد شدم . حداقل روزی 2-3 بار اینکارو انجام میدم . الان زمانی که سکس می کنم هیچ حسی ندارم و از این موضوع ناراحتم میخواستم بدونم علاوه بر ترک خود ارضائی چه داروئی رو میتونم برای بهبودم مصرف کنم . ممنون که جواب میدید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۲( 1 دهه پیش)
   بهترین درمان ترک خود ارضائی است
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر