واکسن گارداسیل مجاز برای مردان و زنان [+ قیمت واکسن گارداسیل ]

در حال حاضر واکسن گارداسیل برای پیشگیری از HᏢᏙ نوع ۱۶ و ۱۸ (شایع ترین عوامل ایجاد سرطان دهانه رحم ) و نیز نوع ۶ و ۱۱ (شایعترین عوامل ایجاد زگیل تناسلی) استفاده می شود.

واکسن گارداسیل ممکن است مقاومت در برابر انواع کمتر شایع زگیل تناسلی که منجر به کانسر سرویکس نیز می شوند را به طور متقاطع ایجاد نماید. علاوه بر واکسن گارداسیل یک واکسن دیگر به نام سرواریکس نیز معرفی شده است که در برابر انواع ویروس های نوع ۱۶ و ۱۸ مصونیت ایجاد می کند.

واکسن گارداسیل

مطالعات بالینی نشان دهنده ایمن بودن هر دو واکسن و نیز تاثیر بالای آنها در محافظت از عفونت HPV نوع ۱۶ و ۱۸ می باشد. بهترین اثر واکسن زمانی است که قبل از مواجهه بدن با HPV تجویز شده باشد. بنابراین بهترین زمان تزریق واکسن گارداسیل قبل از اولین فعالیت جنسی می باشد.

واکسن گارداسیل نمی تواند عفونت HPV یا بیماری های در ارتباط با آن مثل کانسر را درمان نمایند. برخی از کشورها تزریق واکسن گارداسیل پسرها را به منظور جلوگیری از سرطان های اندام های جنسی در آقایان مشابه خانم ها شروع کرده اند. همچنین یکی از واکسن های در دسترس از زگیل های تناسلی در آقایان و خانم ها ممانعت می کند. سازمان بهداشت جهانی واکسیناسون دخترها را با سن ۹ الی ۱۳ ساله توصیه می کند، چرا که مقرون به صرفه ترین روش برای مقابله با کانسر سرویکس یا سرطان دهانه رحم است.

واکسن زگیل تناسلی نباید جایگزین روش های غربالگری گردد. در کشور هایی که واکسن HPV استفاده می گردد، برنامه های غربالگری باید توسعه یافته و تقویت گردد.

✅ راه برد سازمان بهداشت جهانی  در رابطه با واکسن زگیل تناسلی

سازمان بهداشت جهانی راهنمائی برای پیشگیری و کنترل کانسر سرویکس شامل تزریق واکسن گارداسیل و غربالگری را ارائه کرده است. سازمان با کشورها و همکاران خود برنامه های تفصیلی را استقرار و اجرا می کند. تا اواسط ۲۰۱۶ شصت و پنج کشور واکسن زگیل تناسلی را معرفی کرده اند که عمدتا ” کشورهای توسعه یافته می باشند اما تعداد کشورهای با درآمد کم تا متوسط نیز در حال گسترش است.

از آنجائیکه به خاطر نبود برنامه غربالگری و واکسیناسیون در کشورهای آفریقائی میزان آلودگی زیاد است، نیاز به افزایش کشورهای استفاده کننده از واکسن HPV همچنان وجود دارد.

اهمیت واکسن زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی زنان

هر دو نوع واکسن گارداسیل و نیز واکسن سرواریکس برای دختران و زنان ۹ تا ۲۶ ساله تجویز می شود. استفاده از این واکسن برای کلیه دختران ۱۱ یا ۱۲ ساله و هم چنین دختران ۱۳ تا ۲۵ ساله ای که قبلا واکسن نزده یا به طور ناقص زده اند توصیه می گردد.

واکسن گارداسیل در حال حاضر برای زنان بالای 26 سال توصیه نمی شود. آزمایشات بالینی نشان داده اند، به طور کلی واکسیناسیون HPV در برابر بیماری های مرتبط با آن، به این زنان مصونیتی محدود بخشیده یا هیچ مصونیتی ارائه نمی کند. بهترین راه پیشگیری از سرطان دهانه رحم برای زنان بالای 26 سال، انجام غربالگری متداول آن سرطان به گونه ی توصیه شده می باشد.

واکسن زگیل تناسلی در برابر تمامی انواع HPV مصونیت ایجاد نمی کند. بنابراین نمی تواند از تمامی موارد سرطان دهانه رحم جلوگیری کند. از آنجایی که واکسن HPV از برخی سرطان های دهانه رحم جلوگیری نمی کند، ضروری است که زنان به غربالگری خود برای سرطان دهانه رحم ادامه دهند. همچنین، واکسن از دیگر بیماری های منتقله از راه جنسی (STIs) جلوگیری نمی کند. بنابراین، کاهش خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی برای افراد فعال از نظر جنسی به اهمیت خود پا بر جا خواهد ماند.

واکسن زگیل تناسلی مردان

تنها واکسن ۴ ویروسی مجوز استفاده در مردان را دارد. این واکسن برای کلیه پسران ۹ تا ۱۱ ساله و هم چنین پسران ۱۳ تا ۲۱ ساله که قبلا واکسن نزده یا به طور ناقص زده اند، توصیه می شود. تزریق واکسن در مردان همجنس باز یا مبتلا به ضعف سیستم ایمنی (مانند ایدز) تا قبل ازسن ۲۶ سالگی توصیه شده است.

#واکسن_اچ_پی_وی توضیحات پروفسور حسین کرمی شماره تماس 02122642744

A post shared by پروفسور حسین کرمی ۲۲۶۴۲۷۴۴-۰۲۱ (@drkarami) on

✅ واکسن گارداسیل و بارداری

واکسن برای زنان باردار توصیه نمی شود. مطالعات نشان داده اند که واکسن HPV برای نوزادان متولد شده از مادران دریافت کننده این واکسن در دوران بادراری، مشکلی به وجود نیاورده است اما با این حال به تحقیقات بیشتری نیاز است. زنان باردار تا زمانی که بارداری آن ها تمام نشده است نباید هیچ مقداری از واکسن HPV را دریافت کنند. دریافت واکسن در دوران بارداری دلیلی برای پایان دادن به بارداری نیست.

پس به طور کلی تزریق واکسن گارداسیل برای زنان باردار توصیه نمی شود ولی برای زنان شیرده مشکلی ایجاد نمی کند.

عوارض جانبی واکسن گارداسیل

سردرد، تب، تهوع، سرگیچه، درد در ناحیه تزریق، تورم، خارش، و غش در پانزده دقیقه اولیه پس از تزریق می‌تواند وجود داشته باشد. معمولاً ۱۵ دقیقه پس از انجام واکسن فرد را نگه می‌دارند. تزریق برای افراد با آلرژی به مخمر، خانم‌های باردار، کودکان زیر ۹ سال و کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند ممنوع است.

فروش واکسن گارداسیل

برای خرید واکسن گارداسیل در تهران می توانید به داروخانه ۱۳ آبان مراجعه کنید.

مراکز تزریق واکسن زگیل تناسلی

شما می توانید این واکسن را در درمانگاه های تخصصی بدون نیاز به مراجعه به داروخانه تزریق نمایید. یکی از این مراکز، درمانگاه تخصصی رئوف در خیابان شریعتی می باشد.

تزریق واکسن گارداسیل

✅ آیا راه های دیگری برای پیشگیری از HPV وجود دارند؟

برای افرادی که از نظر جنسی فعال هستند استفاده از کاندوم از ابتدا تا انتهای هر بار تماس جنسی می تواند احتمال ابتلا به HPV را کاهش دهد. استفاده از کاندوم می تواند خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با HPV را (مانند زگیل های تناسلی یا سرطان دهانه رحم) نیز کاهش دهد اما HPV می تواند نواحی را آلوده کند که توسط کاندوم پوشیده نشده اند. بنابراین، کاندوم ها ممکن است فرد را به طور کامل در برابر HPV محافظت نکنند.

افراد می توانند با انجام این موارد احتمال ابتلای خود به HPV را کاهش دهند: کاهش تعداد شریک های جنسی و انتخاب شریکی که با افرادی کم رابطه داشته و یا اصلا نداشته است. با این حال، حتی افرادی که در تمام طول زندگی خود یک شریک جنسی داشته اند نیز می توانند به HPV مبتلا شوند. همچنین، ممکن است تعیین مبتلا بودن شریکی که قبلا از نظر جنسی فعال بوده امکان پذیر نباشد.

✅ واکسن HPV در مقابل بیماری چقدر ایمن است؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایمنی و موثر بودن این دارو را تایید کرده است. این واکسن بر روی هزاران نفر در سرتاسر جهان مطالعه شده و این مطالعات بیانگر هیچ گونه نگرانی جدی در ارتباط با ایمنی این واکسن نبودند. عوارض جانبی گفته شده در این مطالعات خفیف بوده و شامل درد در محل تزریق، تب، گیجی و حالت تهوع می باشند.

غش کردن که می تواند پس از هر فرایند پزشکی دیگری رخ دهد نیز پس از تزریق واکسن HPV گزارش شده است. غش کردن پس از تزریق هر واکسن در نوجوانان شیوع بیشتری دارد. از آنجایی که غش کردن می تواند سبب افتادن و آسیب دیدن شود، نوجوانان و بزرگسالان باید در هنگام واکسیناسیون  HPV به حالت  نشسته یا دراز کش باشند. نشستن یا دراز کشیدن به مدت 15 دقیقه پس از واکسیناسیون می تواند به جلوگیری از غش کردن و آسیب دیدن کمک کند.

داروخانه هایی که واکسن گارداسیل دارند

واکسن زگیل تناسلی در داروخانه های ۱۳ آبان و ۲۹ فروردین در تهران موجود است. با این حال حتما قبل از مراجعه با این مراکز تماس گرفته و از موجودی آنها اطمینان حاصل نمایید.

قیمت واکسن گارداسیل چقدر است؟

قیمت هر واکسن زگیل تناسلی ۲۹۰ هزار تومان می باشد.

قیمت واکسن گارداسیل در هلال احمر چقدر است؟

قیمت واکسن گارداسیل در داروخانه هلال احمر ۲۶۵ هزار تومان است.

اگر به هر دلیل به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید، این واکسن برای شما بی تاثیر خواهد بود. پس برای درمان زگیل تناسلی چه باید کرد؟

بهترین درمان زگیل تناسلی

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

واکسن گارداسیل مجاز برای مردان و زنان [+ قیمت واکسن گارداسیل ]
4.1 (82.86%) 28 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  Ali:
  سلام خسته نباشید آقای دکتر
  من یک رابطه کنترل نشده با یه خانوم از راه واژن داشتم که چند روز بعد احساس خارش در ناحیه انتهای آلت تناسلی پیدا کردم
  بعد چند روز دانه های سر سفید کوچکی به تعداد 10 تا ظاهر شد
  پیش متخصص رفتم ایشون دیدن سریع گفتن که مولسکوم هست باید لیزر کنی اما هزینه لیزر بالا بود فعلا نرفتم .
  از دکتر پرسیدم راه دیگه ای داره که میگفت لیزر
  شما بگین به نظرتون درمان دیگه نداره ؟
  اگه طولانی مدت با پماد رفع میشه من مشکلی ندارم
  تورو خدا راهنماییم کنین 🙏❤
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   من 3 روزه با سرکه سیب میزنم
   روزی 4 بار
   احساس میکنم سر جوش ها خشک تر از قبل شده
   چند روز طول میکشه تا خوب شه ؟
   چه مدت طبیعی هست ؟
  3. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر تا چند روز با سرکه سیب بشورم
   معمولش چند روزه ؟
  4. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر تا چند روز با سرکه سیب بشورم
   معمولش چند روزه ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رویا سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و سپاس از شما
  آقای دکترکرمی، 36 ساله هستم و مجرد مدت یکسالی هس کنار رحمم چیزی شبیه زگیل احساس کردم اما تا دو روز پیش که متنی رو درمورد زگیل تناسلی خواندم و من رو بشدتت نگران کرد،امروز به دکترمتخصص زنان مراجعه کردم وگفتن که برداشتم اشتباه بوده و زایده گوشتی هس واصلا زگیل نیس،آیا میتوانم به تشخیص ایشان اکتفا کنم و در ضمن بنده مجرد هستم ،ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش)
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱۱ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳ بار کرایو کردم و هر دفعه نزدیک ۹-۱۰ تا ضایعه داشتم ،ولی از آخرین بار تا الان که حدود ۳ ماه میگذره هیچ ضایعه ای بوجود نیومده بجز این یه عکسی که میفرستم خدمتتون ،اگر تشخیص شما زگیل هست من برسم خدمتتون،خواهشا زود جواب بدین و اینکه من الان واکسن گارداسیل بزنم فایده ای برام داره یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   باید کرایو تکرار شود
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما,من متوجه دونه های ریز در کنار آلتم شدم,٣ تا کنار هم,میخواستم ببینم این ها زگیل هست,؟و اپه هست چون خیلی ریز هست بهترین روش درمان چی هست
  1. تصویر کاربر رضا شنبه ۲۸ مهر ۹۷( 1 ماه پیش)
   من یک دکتر رفتم تشخیص زیگیل رو دادان,متخصص اولورژی,ولی آزمایشم نوشتن,من از کرم ها و ژل های متعددی زمان نزدیکی استفاده کردم,امکان داره از اونا باشه,ممنونم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   اینها زگیلند وبهترین درمان کرایو است۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر روزتون بخیر چند وقته چندتا دانه بسیار ریز روی الات تناسلیم متوجه شدم نمیدونم چی هستن و باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   اینها زگیلند
 • تصویر کاربر بشیر شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۳۵سال سن دارم تقریبا دو ماه پیش متوجه زگیل روی آلت تناسلی ام شدم رفتم پیش دکتر پوست فریز کردم ولی بعد یک ماه دوباره چند تا دیگه بوجود اومد درمانش چطوری باید انجام بشه تا دیگه به وجود نیاد.همسرهم ی ماه پیش ازمایش پاپ اسمیر داده و فقط گفتن التهاب داره.ازمایش اچ پی وی هم انجام داد ک ی نوع از بی خطر و ی نوع ۵۲ داره.ایا واکسن تاثیر داره.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   بیایید ببینم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر ماهان سه شنبه ۱ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت دکتر عزیز
  آقای دکتر من 25سال سن دارم و یادمه از زمانی که خودشناس شدم یه ضایعه های گوشتی در کشاله رانم بوددضایعه ها نرم بدون درد و خارش هستند.و ریشه کمی پهن و کمی آویزان تا الان که 25سالمه نه بزرگتر شدنه نه درد دارن و نه زیادتر شدنه.
  تا حالا هیچ رابطه جنسی هم نداشتم.
  به دکتر پوست مراجعه کردم گفت زگیله.اما من تصور میکنم اسکین تک باشن.
  خیلی استرس دارم نکنه اگه زگیل هستن برای ازدواجم مشکل ایجاد بشه.
  ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   عكسش را بفرستيد ببينم
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر من حدود دو ماهی میشه در روی بیضم یک خال درآمده درد و خارش نداره و اندازش هم تغییری نکرده تقریبا دو هفته قبل از این که این جوش دربستید من جایی بودم دسترسی به حمام نداشتم و حدود ۸ روزی نتونستم حمام برم و بعداز دو هفته متوجه این جوش شدم در ضمن من دفع پروتئین هم دارم و حدود ۹ ماهی میشه قرص های ایمینورال ۱۰۰ و ۲۵ و کلسیتریول و لوزارتان ۲۵ و آترواستاتین ۲۰ مصرف میکنم و تو سن ده یازده سالگی هم روی پیشونیم یه زگیل درمیومد چندبار کندم دیگه در نیومد میخاستم ازتون بپرسم که آیا زگیل تناسلی هستش یا یه چیزی مثل آنژیوکراتوم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر من یه زگیل درون نوک آلت تناسلیم ایجاد شد حدود یه سانت بود رفتم بیمارستان عمل کردن برداشتن بعد خانمم رو هم گفتم رفت آزمایش پاپ اسمیر و hpvرو انجام داد جواب آزمایش نوشته نوع کم خطر شماره ۶ داره سن من ۳۳ و خانمم ۲۵ هست میتونیم واکسن گارداسیل بزنیم و یکی هم آیا به خودی خود از بین میره هم این ویروس سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   نياز به واكسن نيست
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر وقت بخير متاسفانه من يه اشتباهي رو انجام دادم والان هم ٩ ماه هست تاوان پس ميدم آقاي دكتر نزديك ٢ماه بعد اشتباهي كه كردم سرماخوردگي گرفتم گلوم درد و تورم داشت بعدا خستگي خيلي زياد بي قراري بي اشتهايي كم كم بثورات پوستي شروع شد كه به شكل تاول هستند در تمام بدنم و....تو پايان ٨ ماه آزمايش hcv. Hbs. Hiv pcr antibody. Hav. سيفليس و خيلي آزمايش هاي ديگر و همه منفي بودن ولي هرچه قدر در مورد علايم تحقيق كردم ميبينم كلا علايم hivرو دارم و درست هم نميشم يكي ميگه ٣ماه آزمايش بده كه دادم يكي گفت ٦ماه يكي ميگه يكسال خواهشا كمكم كنيد ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   ٦ماه بعد تكرار كنيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر