واکسن گارداسیل مجاز برای مردان و زنان [+ قیمت واکسن گارداسیل ]

در حال حاضر واکسن گارداسیل برای پیشگیری از HᏢᏙ نوع ۱۶ و ۱۸ (شایع ترین عوامل ایجاد سرطان دهانه رحم ) و نیز نوع ۶ و ۱۱ (شایعترین عوامل ایجاد زگیل تناسلی) استفاده می شود.

واکسن گارداسیل ممکن است مقاومت در برابر انواع کمتر شایع زگیل تناسلی که منجر به کانسر سرویکس نیز می شوند را به طور متقاطع ایجاد نماید. علاوه بر واکسن گارداسیل یک واکسن دیگر به نام سرواریکس نیز معرفی شده است که در برابر انواع ویروس های نوع ۱۶ و ۱۸ مصونیت ایجاد می کند.

واکسن گارداسیل

مطالعات بالینی نشان دهنده ایمن بودن هر دو واکسن و نیز تاثیر بالای آنها در محافظت از عفونت HPV نوع ۱۶ و ۱۸ می باشد. بهترین اثر واکسن زمانی است که قبل از مواجهه بدن با HPV تجویز شده باشد. بنابراین بهترین زمان تزریق واکسن گارداسیل قبل از اولین فعالیت جنسی می باشد.

واکسن گارداسیل نمی تواند عفونت HPV یا بیماری های در ارتباط با آن مثل کانسر را درمان نمایند. برخی از کشورها تزریق واکسن گارداسیل پسرها را به منظور جلوگیری از سرطان های اندام های جنسی در آقایان مشابه خانم ها شروع کرده اند. همچنین یکی از واکسن های در دسترس از زگیل های تناسلی در آقایان و خانم ها ممانعت می کند. سازمان بهداشت جهانی واکسیناسون دخترها را با سن ۹ الی ۱۳ ساله توصیه می کند، چرا که مقرون به صرفه ترین روش برای مقابله با کانسر سرویکس یا سرطان دهانه رحم است.

واکسن زگیل تناسلی نباید جایگزین روش های غربالگری گردد. در کشور هایی که واکسن HPV استفاده می گردد، برنامه های غربالگری باید توسعه یافته و تقویت گردد.

✅ راه برد سازمان بهداشت جهانی  در رابطه با واکسن زگیل تناسلی

سازمان بهداشت جهانی راهنمائی برای پیشگیری و کنترل کانسر سرویکس شامل تزریق واکسن گارداسیل و غربالگری را ارائه کرده است. سازمان با کشورها و همکاران خود برنامه های تفصیلی را استقرار و اجرا می کند. تا اواسط ۲۰۱۶ شصت و پنج کشور واکسن زگیل تناسلی را معرفی کرده اند که عمدتا ” کشورهای توسعه یافته می باشند اما تعداد کشورهای با درآمد کم تا متوسط نیز در حال گسترش است.

از آنجائیکه به خاطر نبود برنامه غربالگری و واکسیناسیون در کشورهای آفریقائی میزان آلودگی زیاد است، نیاز به افزایش کشورهای استفاده کننده از واکسن HPV همچنان وجود دارد.

اهمیت واکسن زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی زنان

هر دو نوع واکسن گارداسیل و نیز واکسن سرواریکس برای دختران و زنان ۹ تا ۲۶ ساله تجویز می شود. استفاده از این واکسن برای کلیه دختران ۱۱ یا ۱۲ ساله و هم چنین دختران ۱۳ تا ۲۵ ساله ای که قبلا واکسن نزده یا به طور ناقص زده اند توصیه می گردد.

واکسن گارداسیل در حال حاضر برای زنان بالای 26 سال توصیه نمی شود. آزمایشات بالینی نشان داده اند، به طور کلی واکسیناسیون HPV در برابر بیماری های مرتبط با آن، به این زنان مصونیتی محدود بخشیده یا هیچ مصونیتی ارائه نمی کند. بهترین راه پیشگیری از سرطان دهانه رحم برای زنان بالای 26 سال، انجام غربالگری متداول آن سرطان به گونه ی توصیه شده می باشد.

واکسن زگیل تناسلی در برابر تمامی انواع HPV مصونیت ایجاد نمی کند. بنابراین نمی تواند از تمامی موارد سرطان دهانه رحم جلوگیری کند. از آنجایی که واکسن HPV از برخی سرطان های دهانه رحم جلوگیری نمی کند، ضروری است که زنان به غربالگری خود برای سرطان دهانه رحم ادامه دهند. همچنین، واکسن از دیگر بیماری های منتقله از راه جنسی (STIs) جلوگیری نمی کند. بنابراین، کاهش خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی برای افراد فعال از نظر جنسی به اهمیت خود پا بر جا خواهد ماند.

واکسن زگیل تناسلی مردان

تنها واکسن ۴ ویروسی مجوز استفاده در مردان را دارد. این واکسن برای کلیه پسران ۹ تا ۱۱ ساله و هم چنین پسران ۱۳ تا ۲۱ ساله که قبلا واکسن نزده یا به طور ناقص زده اند، توصیه می شود. تزریق واکسن در مردان همجنس باز یا مبتلا به ضعف سیستم ایمنی (مانند ایدز) تا قبل ازسن ۲۶ سالگی توصیه شده است.

#واکسن_اچ_پی_وی توضیحات پروفسور حسین کرمی شماره تماس 02122642744

A post shared by پروفسور حسین کرمی ۲۲۶۴۲۷۴۴-۰۲۱ (@drkarami) on

✅ واکسن گارداسیل و بارداری

واکسن برای زنان باردار توصیه نمی شود. مطالعات نشان داده اند که واکسن HPV برای نوزادان متولد شده از مادران دریافت کننده این واکسن در دوران بادراری، مشکلی به وجود نیاورده است اما با این حال به تحقیقات بیشتری نیاز است. زنان باردار تا زمانی که بارداری آن ها تمام نشده است نباید هیچ مقداری از واکسن HPV را دریافت کنند. دریافت واکسن در دوران بارداری دلیلی برای پایان دادن به بارداری نیست.

پس به طور کلی تزریق واکسن گارداسیل برای زنان باردار توصیه نمی شود ولی برای زنان شیرده مشکلی ایجاد نمی کند.

عوارض جانبی واکسن گارداسیل

سردرد، تب، تهوع، سرگیچه، درد در ناحیه تزریق، تورم، خارش، و غش در پانزده دقیقه اولیه پس از تزریق می‌تواند وجود داشته باشد. معمولاً ۱۵ دقیقه پس از انجام واکسن فرد را نگه می‌دارند. تزریق برای افراد با آلرژی به مخمر، خانم‌های باردار، کودکان زیر ۹ سال و کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند ممنوع است.

فروش واکسن گارداسیل

برای خرید واکسن گارداسیل در تهران می توانید به داروخانه ۱۳ آبان مراجعه کنید.

مراکز تزریق واکسن زگیل تناسلی

شما می توانید این واکسن را در درمانگاه های تخصصی بدون نیاز به مراجعه به داروخانه تزریق نمایید. یکی از این مراکز، درمانگاه تخصصی رئوف در خیابان شریعتی می باشد.

تزریق واکسن گارداسیل

✅ آیا راه های دیگری برای پیشگیری از HPV وجود دارند؟

برای افرادی که از نظر جنسی فعال هستند استفاده از کاندوم از ابتدا تا انتهای هر بار تماس جنسی می تواند احتمال ابتلا به HPV را کاهش دهد. استفاده از کاندوم می تواند خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با HPV را (مانند زگیل های تناسلی یا سرطان دهانه رحم) نیز کاهش دهد اما HPV می تواند نواحی را آلوده کند که توسط کاندوم پوشیده نشده اند. بنابراین، کاندوم ها ممکن است فرد را به طور کامل در برابر HPV محافظت نکنند.

افراد می توانند با انجام این موارد احتمال ابتلای خود به HPV را کاهش دهند: کاهش تعداد شریک های جنسی و انتخاب شریکی که با افرادی کم رابطه داشته و یا اصلا نداشته است. با این حال، حتی افرادی که در تمام طول زندگی خود یک شریک جنسی داشته اند نیز می توانند به HPV مبتلا شوند. همچنین، ممکن است تعیین مبتلا بودن شریکی که قبلا از نظر جنسی فعال بوده امکان پذیر نباشد.

✅ واکسن HPV در مقابل بیماری چقدر ایمن است؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایمنی و موثر بودن این دارو را تایید کرده است. این واکسن بر روی هزاران نفر در سرتاسر جهان مطالعه شده و این مطالعات بیانگر هیچ گونه نگرانی جدی در ارتباط با ایمنی این واکسن نبودند. عوارض جانبی گفته شده در این مطالعات خفیف بوده و شامل درد در محل تزریق، تب، گیجی و حالت تهوع می باشند.

غش کردن که می تواند پس از هر فرایند پزشکی دیگری رخ دهد نیز پس از تزریق واکسن HPV گزارش شده است. غش کردن پس از تزریق هر واکسن در نوجوانان شیوع بیشتری دارد. از آنجایی که غش کردن می تواند سبب افتادن و آسیب دیدن شود، نوجوانان و بزرگسالان باید در هنگام واکسیناسیون  HPV به حالت  نشسته یا دراز کش باشند. نشستن یا دراز کشیدن به مدت 15 دقیقه پس از واکسیناسیون می تواند به جلوگیری از غش کردن و آسیب دیدن کمک کند.

داروخانه هایی که واکسن گارداسیل دارند

واکسن زگیل تناسلی در داروخانه های ۱۳ آبان و ۲۹ فروردین در تهران موجود است. با این حال حتما قبل از مراجعه با این مراکز تماس گرفته و از موجودی آنها اطمینان حاصل نمایید.

قیمت واکسن گارداسیل چقدر است؟

قیمت هر واکسن زگیل تناسلی ۲۹۰ هزار تومان می باشد.

قیمت واکسن گارداسیل در هلال احمر چقدر است؟

قیمت واکسن گارداسیل در داروخانه هلال احمر ۲۶۵ هزار تومان است.

اگر به هر دلیل به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید، این واکسن برای شما بی تاثیر خواهد بود. پس برای درمان زگیل تناسلی چه باید کرد؟

بهترین درمان زگیل تناسلی

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

واکسن گارداسیل مجاز برای مردان و زنان [+ قیمت واکسن گارداسیل ]
4.2 (83.45%) 29 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  دورتا دور كلاهك آلت تناسلي من مدت زيادي است كه دانه هاي گوشي كوچك و زيادي به وجود اومده و روم نشده تا حالا براي درمانش به پزشك مراجعه كنم ايا امكانش هست به صورت مجازي ويزيت رو انجام بدين ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 هفته پیش)
   سلام اینها زگیل نیستند
 • تصویر کاربر یاسر پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام بنده یه ماه پیش رفتم متخصص ارولوژی برای زگیل نوک آلت تناسلی و هفته پیش هم پیش متخصص پوست(مراغه) ولی داروها تو یه ماه اصلا اثری نکردن.درد هم ندارم ترشحات هم اصلا نمیاد از آلت.ازدواج نکردم و بدون هیچ رابطه مشکل پیش اومده
  آقای دکتر آیا با کرایو و حتی لیزر میشه برطرفش کرد زندگیمو مختل کرده
  خسته نباشید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   از انها اول ازمایش دهید
 • تصویر کاربر مصطفی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده 2 سال قبل متوجه زگیل تناسلی در اطراف آلت شدم، 3 بار لیزر کردم و 1 بار کرایو، حدود 1 سال موردی مشاهده نکردم، حدودا 1 ماه قبل 2 عدد زگیل ریز مشاهده کردم و الان شده 4 تا، من دقیقا باید چکار کنم آقای دکتر؟ تا آخر عمر این روال ادامه داره؟ من متاهل هستم و تصمیم به بچه دار شدن دارم، برای بچه دار شدن ترس دارم و نمیدونم چکار کنم؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   منعیبرایبچه دار شدن نیست
 • تصویر کاربر سيما یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاى دكتر خسته نباشيد من خانمى ٣٣ ساله هستم اسفند پارسال من به يه مركز ليزر رفتم سرى اول چيزى احساس نكردم و سرى دوم كه ١ ماه بعد براى مراجعه رفتم حدودا ١٠ تا ١٢ روز بعد اگه اشتباه نكنم يه چند تا ضايعه ديدم اول فكر ميكردم التهابات پوستى هست خيلى هم ريز بودن مثل جوش خلاصه يه مدت گذشت گفتم ميره ولى نرفت با انجام چند تا آزمايش متوجه شدن كه زگيل تناسلى از نوع ٦ و ٣٧ هستش كه به تشخيص پزشك سونو از واژن انجام شد بعد الوكسكوپى انجام شد بعد از آن باز به تشخيص همان دكتر عمل ليپ انجام شد يعنى دهانه رحم رو پاكسازى انجام دادن من تو اين٨ ماه رابطه اى با همسرم نداشتم البته اين رو هم بگم از زمانى كه ضايعه رو ديدم نداشتم و فكر نمى كنم ايشون اين ويروس رو گرفته باشه دكترم گفت ١ سال ديگه مجددا مراجعه كنم من و همسرم هنوز واكسن نزديم و قصد بچه دار شدن رو داريم مى خوام شما رهنمايى بفرماييد كه من چه كار بايد كنم و اين كه ميگن اين ويروس در خون هست اول آخر همسرم ميگيره درسته ؟ بچه چى اون هم ميگيره ممنون مشم راهنمايى بفرماييد ببخشيد كه سوالم تا اين حد طولانى شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   شما بايد ارتباط جنسي طبييعي خودتان را ادامه دهيد وهمه اي حرفها اساس علمي ندارد
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر من مدت دو ماه هست که بعد از ادرار ، مجدد احساس ادرار و نوعی سوزش دارم اما هنگام ادرار هیچ سوزشی ندارم آزمایش کشت ادرار و سونوگرافی مثانه و پروستات همگی خوب بود و شما فرمودید عصبی هست. اما به تازگی و برای بار دوم بعد از خارج شدن منی یه لکه ی قهوه ای رنگ ۱ سانتی متری روی سر آلتم دیدم که وقتی دست میزدم احساس سوزش داشتم و دور لکه حالت چروک شدن داشت اما با شستشو برطرف شد،‌ بار اول هم پس از چند ساعت خود به خود از بین رفت ،آیا به نوعی بیماری مبتلا هستم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   عكسش را بفرستيد ببينم
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۴ دی ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  درود دکتر کرمی
  خسته نباشید
  من دوبار رابطه جنسی مشکوکی داشتم
  این عکسی که براتون فرستادم ممکنه زگیل باشه.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ دی ۹۷( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر سیاوش سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 23 سالمه و مجرد هستم سه چهار سال قبل متوجه شدم که روی گردن آلتم یه زایده خیلی کوچیک گوشتی دارم رفتم دکتر و گفت زگیله اما من هیچ رابطه جنسی نداشتم تا حالا ، دکتر بعدش کرایو کرد اما بعد از چن ماه باز از همونجا در اومد و همون اندازه خیلی کوچیک هست اندازه یه میلی متر، چن روز پیش متوجه شدم که مابین بیضه و مقعدم برآمدگی هایی دارم که بعضی وقتا صاف به نظر میرسه سوالم این بود که آیا اینها زگیلن؟ خیلی نگرانم کرده
  و اینکه در آینده اگر همسرم قبل از ازدواج و رابطه واکسن بزنن باز هم مبتلا میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   زگیل نیست
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر گفته بودین سونو و ازمایش میشه توضیح کامل بدین که من دارم میام همراه داشته باشم و اینکه عمل کرایو همون روز انجام میشه یا اینکه جلسه ای دیگه باید براش بزارید ممنونم اگر جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   سرپایی بدون همراه است
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Ali:
  سلام خسته نباشید آقای دکتر
  من یک رابطه کنترل نشده با یه خانوم از راه واژن داشتم که چند روز بعد احساس خارش در ناحیه انتهای آلت تناسلی پیدا کردم
  بعد چند روز دانه های سر سفید کوچکی به تعداد 10 تا ظاهر شد
  پیش متخصص رفتم ایشون دیدن سریع گفتن که مولسکوم هست باید لیزر کنی اما هزینه لیزر بالا بود فعلا نرفتم .
  از دکتر پرسیدم راه دیگه ای داره که میگفت لیزر
  شما بگین به نظرتون درمان دیگه نداره ؟
  اگه طولانی مدت با پماد رفع میشه من مشکلی ندارم
  تورو خدا راهنماییم کنین 🙏❤
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   من 3 روزه با سرکه سیب میزنم
   روزی 4 بار
   احساس میکنم سر جوش ها خشک تر از قبل شده
   چند روز طول میکشه تا خوب شه ؟
   چه مدت طبیعی هست ؟
  3. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر تا چند روز با سرکه سیب بشورم
   معمولش چند روزه ؟
  4. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر تا چند روز با سرکه سیب بشورم
   معمولش چند روزه ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رویا سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و سپاس از شما
  آقای دکترکرمی، 36 ساله هستم و مجرد مدت یکسالی هس کنار رحمم چیزی شبیه زگیل احساس کردم اما تا دو روز پیش که متنی رو درمورد زگیل تناسلی خواندم و من رو بشدتت نگران کرد،امروز به دکترمتخصص زنان مراجعه کردم وگفتن که برداشتم اشتباه بوده و زایده گوشتی هس واصلا زگیل نیس،آیا میتوانم به تشخیص ایشان اکتفا کنم و در ضمن بنده مجرد هستم ،ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر