جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ناتوانی جنسی یعنی چه؟

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

آمپول پاپاورین چیست؟ این آمپول یکی از  امپول تقویتی برای نعوظ است که عروق خونی را گشاد میکند وسبب بهبود گردش خون میشود از این آمپول برای بهبود اختلال نعوظ در آقایان نیز استفاده می شود. این داروی میتواند ناتوانی جنسی در آقایان را درمان و یا بهبود ببخشد.

چرا رابطه ی جنسی اهمیت دارد؟

امروزه زوجین زیادی در مطب و کلینیک به اینجانب مراجعه می کنند که از ناتوانی جنسی مرد شاکی و ناراضی هستند. از نظر روانکاوی داشتن یک مقاربت جنسی منظم و موفق توأم با رضایت طرفین یکی از پایه های قرص و محکم زندگی زناشوئی می باشد که باعث انس و الفت بیشتر زوجین نسبت به هم می گردد. در صورتی که رایطه زناشویی با موفقیت و با رضایت شریک جنسی نباشد می تواند باعث سست شدن رابطه ی دوطرف و بروز مشکلات عدیده در زندگی زناشوئی گردد.

از نظر علمی اگر یک مرد در حین مقاربت قادر به نعوظ و سفت شدن آلت تناسلی نگردد و یا اینکه حین مقاربت سفتی آلت از بین برود و باعث شود که یک مقاربت کامل و توأم با اوج لذت جنسی نباشد به این شرایط ناتوانی جنسی اطلاق می شود.

امپول تقویتی برای نعوظ

آمپول تقویتی برای نعوظ

آمپول های تقویتی برای نعوط با گشاد کردن رگ ها باعث می شوند که خون بهتر در رگ ها جریان پیدا کند و در نتیجه نعوظ بهتر صورت میگیرد.

تشخیص ناتوانی جنسی

تشخیص ناتوانی جنسی بر اساس شکایت زوجین و مراجعه به دکتر و گرفتن شرح حال توسط پزشک می باشد. وظیفه پزشک در مرحله اول تشخیص علت روحی و روانی ناتوانی جنسی از نوع جسمی می باشد. در ناتوانی جنسی با منشأ روحی و روانی فرد ایجاد نعوظ در خواب و مخصوصاً در صبح را ذکر می کند. ولی در ناتوانی جنسی با منشاء جسمی این امر اتفاق نمی افتد.

 تشخیص ناتوانی جنسی با منشاء جسمی بر اساس چکاب و اندازه گیری قند خون، فشار خون، چربی خون، وجود بیماری های زمینه ای از قبیل بیماری های قلبی، MS، پارکینسون، سکته مغزی، آسیب نخاعی و یا سابقه جراحی کف لگنی به علت سرطان پروستات و یا کولون می باشد.

تست تشخیص ناتوانی جنسی

بله، 2 تست بسیار مهم عبارتند از:

1- Rigi Scan

که در این روش بیمار به مدت یک و یا دوشب کاملاً تحت نظر گرفته شده و با بستن وسیله ای به آلت فرد وقوع نعوظ شبانه را ثبت می کنند که اگر اتفاق بیافتد ناتوانی جنسی بیشتر منشاء روحی دارد.

تشخیص ناتوانی جنسی

2- کالر داپلر سونوگرافی

کالر داپلر سونوگرافی با تزریق پاپاورین می باشد که در اینجا ابتدا آمپول پاپاورین با سرنگ ظریف و باریک انسولین به آلت تزریق می شود که این امر باعث افزایش جریان خون به آلت و ایجاد نعوظ می شود. به وسیله این تست سالم بودن و یا اختلال در عملکرد عروقی آلت تناسلی مشخص می گردد. به عنوان مثال اگر نشت وریدی به علت خرابی دریچه های لانه کبوتری ورید ها علت ناتوانی جنسی مرد باشد بلافاصله بعد از تزریق و ایجاد نعوظ سفتی آلت تدریجاً از بین می رود.

سومین وسیله تشخیص: کاورنزوزوگرافی و یا عکس برداری از رگهای آلت تناسلی است که با تزریق ماده حاجب انجام می شود و در صورت نشت وریدی دقیقاً محل آن را مشخص می کند.

 درمان ناتوانی جنسی با پاپاورین

پاپاورین متعلق به گروهی از داروها به نام داروهای گشاد کننده ی عروق (واسودیلاتور) می باشد و امپول تقویتی برای نعوظ است. داروهای گشاد کننده ی عروق، سبب گشاد شدن رگ های خونی شده و در نتیجه ی آن، جریان خون را افزایش می دهند. پاپاورین برای ایجاد نعوظ در مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) استفاده می شود. زمانی که پاپاورین به آلت تناسلی تزریق می شود، جریان خون به آلت تناسلی را افزایش داده و منجر به نعوظ خواهد شد.

تزریق پاپاورین برای مردانی که دچار اختلال نعوظ نیستند توصیه نمی شود. در صورت عدم استفاده ی درست از این دارو، آسیب دیدن دائمی آلت تناسلی و خطر از دست دادن کامل قدرت نعوظ وجود دارد. مصرف پاپاورین تنها با تجویز پزشک صورت می گیرد. این دارو به صورت مایع تزریقی در دسترس می باشد.

جایگزین پاپاورین

برای درمان اختلال نعوظ و درمان ناتوانی جنسی به جز پاپاورین از خیلی داروی های دیگری نیز میتوان استفاده کرد، اما از انجایی که این مسئله پر اهمیتی است باید به پزشک مراجعه کرده و بعد از بررسی داروی مناسب برای شما تجویز شود.

مصرف پاپاورین

محل تزریق آمپول پاپاورین

برای تزریق پاپاورین:

◾ محل تزریق را با الکل ضدعفونی کنید. با استفاده از یک سوزن استریل، دارو را به آرامی و به طور مستقیم داخل قسمت پایه ی آلت تناسلی –همانگونه که پزشک برای شما توضیح داده است- تزریق کنید. نباید پاپاورین در عمق کم زیر پوست تزریق شود. تزریق پاپاورین معمولاً دردناک نیست. هر چند ممکن است پس از تزریق، در انتهای آلت تناسلی خود احساس گز گز کنید.

◾در صورتی که عمل تزریق با درد فراوان همراه باشد، یا متوجه کبودی یا ورم در محل تزریق شدید، به این معناست که تزریق را در عمق کم (زیر پوست) انجام داده اید. عملیات تزریق را متوقف کنید. سوزن را بیرون بکشید؛ محل دیگری را برای ادامه ی تزریق انتخاب کنید.

◾پس از آنکه تزریق کامل شد برای جلوگیری از کبودی، ناحیه مورد نظر را فشار دهید. سپس طبق دستور العمل های پزشک، آلت تناسلی خود را ماساژ دهید. این امر کمک می کند که دارو در تمامی نقاط آلت تناسلی پخش شود و تأثیر بهتری داشته باشد.

◾این دارو معمولاً پس از 10 دقیقه تأثیر خود را نشان می دهد. رابطه ی جنسی خود را تا دو ساعت بعد از تزریق دارو انجام دهید.

دوز داروی مصرفی

دوز دارو پاپاورین

دوز دارو برای بیماران مختلف، متفاوت می باشد. دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک یا بروشور دارو را دنبال کنید. اطلاعاتی که در ادامه در اختیار شما قرار می گیرد تنها دوز میانگین دارو را نشان می دهد. اگر دوز شما با این مقادیر متفاوت بود، تا زمانی که پزشک از شما نخواسته، آن را تغییر ندهید. میزان داروی مصرفی همچنین، به قدرت دارو مرتبط است. علاوه بر این، تعداد دفعات مصرف روزانه، فاصله ی بین هر بار مصرف و طول دوره ی درمان با توجه به بیماری شما تعیین می شود.

دوز پیشنهادی برای درمان صد در صد نعوظ در بزرگسالان:

30 الی 60 میلی گرم (mg) پاپاورین به آرامی در محلی از آلت تناسلی که پزشک پیشنهاد داده است، تزریق شود. 1 الی 2 دقیقه را برای تزریق کامل دارو در نظر بگیرید. مصرف بیش از یک دوز در روز ممنوع است. همچنین، از مصرف بیش از 3 بار در هفته، یا 2 روز متوالی خودداری کنید.

نگهداری از دارو

 • دارو را درون ظرف در بسته در دمای اتاق، دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم نگه دارید. دارو نباید در معرض انجماد قرار گیرد.
 • دارو را دور از دسترس اطفال قرار دهید.
 • داروی تاریخ گذشته (منقضی شده) یا دارویی که دوره ی درمان آن تمام شده است را دور بیندازید.

موارد احتیاط

تزریق پاپاورین را دقیقاً همانگونه که پزشک برایتان توضیح داده است انجام دهید. دارو را در دوز یا دفعات بیشتر از حد تجویز شده مصرف نکنید. در صورت مصرف بیش از حد پاپاورین، ممکن است نعوظ شما بیش از حد قوی شده و برای مدتی طولانی بازگشت ناپذیر باشد. به این مشکل پریاپیسم گفته می شود، که می تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر این مشکل برطرف نشود، احتمال قطع شدن جریان خون به آلت تناسلی یا آسیب دیدگی دائمی وجود دارد. در صورتی که نعوظ شما بیش از 4 ساعت طول کشید یا دردناک شده است، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. این موارد می توانند از علائم پریاپیسم بوده و به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی های دائمی باید فوراً تحت درمان قرار گیرد.

در صورتی که در محل تزریق دچار خونریزی شده اید، تا زمان بند آمدن خونریزی محل را فشار دهید. در صورت قطع نشدن خونریزی به پزشک اطلاع دهید. معاینه ی شخصی آلت تناسلی باید به طور منظم انجام شود. در صورتی که در محل تزریق متوجه برآمدگی شدید، یا آلت تناسلی شما کج شده است این امر را با پزشک خود در میان بگذارید. این نشانه ها ممکن است مربوط به رشد بافت های ناخواسته (فیبروز) بوده، که باید توسط پزشک معاینه شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی 

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

4/5 - (24 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهداد شنبه ۲ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام.من در حالت نعوظ بودم كه با يك فشار كوچك صداي تَق از آلتم شنيدم و سريع نعوظ رو از دست دادم و الان خيلي به سختي ميتونم نعوظ داشته باشم كه اون هم اصلا موندگار نيست و به حالت كامل نميرسه و سريع هم از دست ميره. هيچ دردي ندارم.كبودي ندارم.ادرارم با خون يا درد و سوزش همراه نيست.ولي كلا ناتوان شدم.لطفا راهنمايي بفرمائيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر امين جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر خسته نباشيد من بيست روز پيش خود ارضايى داشتم دو روز خود ارضايى بعد سكس بعد هم فرداش خود ارضايى شريك جنسى ام ازمايش داده hsv نداشت من هم حدود نه ماه سكس نداشتم اما الان زير الت قرمز شده جوش چرمى هم بود من هم ندونسته با سوزن امپول سوراخ كردم بعد الكل ژل ضد عفونى زدم الان زير الت مرطوب يه جوش چركى داره البته همونجا رو سوزن زدم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  با سلام من42سالمه حدود بیست ساله که آسیب نخاع گردنی هستم طرف چپ بدنم تا حدودی کارمیکنه ولی طرف راست بدنم هنوز کمی کم حرکت تر نسبت به طرف راستمه مشکل من درباره مسئله جنسی اینه که من موقعی که تحریک جنسی میشوم حالت نعوظ آلتم خوبه ولی هیچ موقع به ارگاسم نمیرسم وهیچ بیماری اعم از فشار خون و قند وچیز دیگری ندارم و تابحال هیچ دارویی در این زمینه نخوردم علتش چیه?
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   مکز درمان نخاعی جانبازات کوثر مراجعه نمایید
 • تصویر کاربر امير سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  باعرض سلام من مشكل نعوظ ضعيف وزود انزالي شديد دارم براي درمان راهنمايي ميخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر amir سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. این عکسا خواستم ببینم چی هستند. اون عکس سمت راستیه کل ضایعه بهم نچسبیده. پایه اش نازکتره خیلی. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر amir شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   دکتر یعنی زیگیل تناسلی نیستند؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   نه
  4. تصویر کاربر amir یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   درسته. اون عکس چپیه که سیاه تره ۱ سانت از خط رانم به سمت بیضم هست. گفتم شاید تناسلی باشه. ممنون دکتر. همیشه سربلند باشید.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر نورالله یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  با سلام .من آلت تناسلیم آسیب دیده یعنی در واقع فک کنم شکسته که اصلا سفط نمیشه تقریبا ده ماه پیش بوده آلت تناسلیم دورش کبود شد و ورم کرد و بعد تا ختنگاهم هم ورم و دردش کشیده شد و تازه هم ازدواج کردم و خیلی عصبی و ناراحتم از این مسئله چون نمیتونم زنمو ارضاع کنم بعد هم سه ماه پیش به دکتر مراجعه کردم آزمایش و سونوگرافی گرفتم دارو دادن ولی هنوز آلت تناسلیم اصلا سفط نشده الان هم دارو مصرف میکنم میخواستم ببینم چکار کنم میخوام هرچه زودتر از این وضعیت راحت بشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   علتش نشت وریدی میباشد ودرمان قطعی ندارد
 • تصویر کاربر آرش یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 423 مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر بخاطر راهنمایی هاتون. پسری 26 ساله و مجردم. زمستان سال قبل دچار تکرر ادرار و جریان ضعیف ادرار شدم و به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی که دادم حجم پروستات 30 سی سی و التهاب پروستات تشخیص داده شد و دکتر طی چند مرحله برام داروهای زیر رو تجویز کرد از جمله (افلوکساسین، پروترال، پروکسور، تاوانکس) این داروها رو تا اوایل اردیبهشت ماه استفاده کردم. اما تو اواسط خرداد ماه متوجه شدم که دچار اختلال نعوظ شدم؛ به طوری که با دیدن یا شنیدن محرک ها دچار نعوظ نمیشم درحالی که قبلاً اینطور نبودم و با ماساژ دادن به نعوظ میرسم ( بعضی اوقات نعوظ کامل نیست و با جمع کردن و انقباض مقعد به نعوظ کامل میرسم و اگه از ماساژ دست بکشم نعوظ هم از بین میره) ولی نعوظ صبحگاهی دارم که بعضی از شب ها کامل و بعضی اوقات ضعیف و شل هست. تا حالا رابطه ی جنسی نداشتم ولی متاسفانه چند سالی هست که خودارضایی می کنم و خود ارضاییم هم طوری بود که تا چند ساعت خودم رو تو حالت نعوظ نگه میداشتم ( 2-3 ساعت و بعضی اوقات بیشتر).
  -دکتر این اختلال ممکنه به خاطر التهاب پروستات باشه؟
  -این اختلال ممکنه به خاطر نعوظ های طولانی در خودارضایی باشه؟
  -این مشکل ممکنه به خاطر نشت وریدی باشه؟
  این موضوع خیلی نگرانم کرده و روی زندگی آیندم تاثیر میذاره (این که ازدواج کنم یا نه) طوری که شب ها خواب راحتی ندارم و مدام دارم بهش فکر میکنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر آرش جمعه ۲۸ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   دکتر اکثر اوقات نعوظ های صبحگاهی م به صورت ناقص هستش و بعضی اوقات هم کامله
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر P. سه شنبه ۱ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۳۴ سالدارم و تا ۱ماه پیش خود ارضایی داشتم اخص در ۱سال گذشته شدت بسیاری به نحوی که شاید روزی ۲ یا ۳بار میشد.الان که حدود یک ماه این کار رو ترک کردم اما دچار مشکلات متعددی شدم از جمله میتونم به این نکات اشاره کنم
  حس میکنم التم کاملا حس پوستتش رو از دست داده انگار چیزی حس نمیکنم و پوستش با تماس دست شروع به سوزش میکنه و اگر نعوظ کنم فقط هنگام ارضا کامل راست میشه و در این حالت هم کلاهک کوچک تر از بدنه هست و بسیار شل در ضمن من حتی در هنگام نعوظ هم در بدنه التم چیزی حس نمیکنم و همین باعث میشه به سرعت از نعوظ خارج میشه.
  اقای دکتر قبلا و تا این ۱ ساله گذشته هیچ مشگلی نداشتم ولی بعد از این مدت حتی شکل الت مخصوصا پوست الت وبیضه و کلاهک الت به طور محسوسی تغیر فرم و حالت داده. 3بار پیش پزشک رفتم نتیجه ای نگرفتم بام قرص ویگرا دادن اما با خوردن اونهم نعوظم ضعیف بود
  لطفا کمکم کنید من باید چه کار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   باید از نظر نشت وریدی بررسی شوید
  2. تصویر کاربر P. سه شنبه ۱ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   در رابطه با از بین رفتن حس لامسه پوست الت چی باید بکنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   این را نمیشود کاری کرد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر alibsb شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  سلام، وقت بخیر جناب دکتر، آیا این زگیل تناسلی هست؟فقط یدونه و زیر کلاهک آلتم زده.
  و اینکه من بعضی جاها خوندم اگه زگیل ظاهر بشه ویروس بی خطره. درسته؟ (یعنی ویروس های سرطانزا زگیل نمی زنن)
  1. تصویر کاربر alibsb جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   آقای دکتر خواهشن جواب بدین، من خیلی استرس دارم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   این زگیل نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 219 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر پوست و‌موی من این دارو‌رو‌برام تجویز کرده
  منم نا آگاه از عوارض یکی خوردم
  عوارض رو که سرچ کردم دیدم عوارض زیادی داره
  و ما هم قصد داریم که برای بارداری همسرم اقدام کنیم
  با توجه به اینکه نیمه عمر این دارو ۵ هفته اس،نگران هستیم در آینده مشملی پیش بیاد
  ممنون میشم کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   قطع کنید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر