انزال زودرس در مردان به چه معناست؟

امروزه زوجین جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از اختلال در نعوظ و مخصوصاً انزال زودرس شاکی و نگران هستند. تعداد این مردان جوان که آمارها نشان می دهد در رده سنی 25 الی 35 سال هستند روز به روز به علت های مختلف از جمله افزایش استرس ها ی روحی فراوان، مشغولیت زیاد زندگی و غیره در حال افزایش می باشد.

در بعضی موارد انتظار غیر طبیعی فرد از خود و علیرغم نداشتن انزال زودرس باعث آشفتگی و صلب اعتماد به نفس فرد می گردد.

بر اساس آمار موجود در جامعه ما از هر 4-5 نفر یک نفر مبتلا به انزال زودرس واقعی هستند. عدم تعادل بین زن و مرد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم به علت انزال زودرس و در نهایت نارضایتی شریک جنسی است.

امروزه سر نخ و منشاء اغلب تنش های موجود بین زوجین بوده که در بسیاری از موارد به جدائی می انجامد. با توجه به اهمیت این موضوع و شیوع بالای آن در سطح جامعه مخصوصاً مردان جوان در اینجا سعی می کنم به این موضوع یک نگاه کامل علمی داشته باشم.

زود انزالی

اولین سوالی که مطرح می شود این است که :

زمان طبیعی یک مقاربت و انزال طبیعی چقدر است؟

در حالت نرمال زمان مقاربت از 3 دقیقه تا 10 دقیقه بین افراد از زمان دخول مرد متغیر است و در این فاصله زمانی انزال طبیعی گفته می شود. نکته بسیار مهم در اینجا همکاری زوجین در رسیدن به اوج لذت جنسی دوطرفه همزمان می باشد. مثلاً اگر در 3 دقیقه دوطرف همزمان به اوج لذت جنسی برسند برای هر دوطرف لذت بخش بوده و خانم ناراضی نخواهد بود. در مثالی دیگر ممکن است زمان رسیدن به اوج لذت جنسی خانم با تأخیر باشد و یک مرد علیرغم انزال در زمان طبیعی (یعنی 3-10 دقیقه) موفق به ایجاد ارگاسم در زن نمی شود. که این مورد انزال زودرس نبوده و مشکل در طرف مقابل و خانم می باشد.

تعاریف مختلفی در رابطه به انزال زودرس وجود دارد.

انزال کمتر از 3 دقیقه از زمان شروع دخول مرد و یا حرکت رفت و برگشت کمتر از 11 ضربه بعد از دخول را می توان در دایره انزال زودرس گنجاند.

شکلهای دیگر یک انزال زودرس دیگر عبارتند از:

1- انزال با کوچکترین تحریک و بدون تماس

2- انزال بلافاصله بعد از دخول

که این امر در نهایت باعث ناراحتی شریک جنسی شده و مرد را دچار استرس و اضطراب مضاعف کرده و باعث صلب اعتماد فرد شده و در نهایت باعث ترس مرد از مقاربت می گردد.

علل ایجاد کننده ی انزال زودرس چیست؟

1- استرس و اضطراب و هیجانهای شدید روحی و افسردگی

2- تیپ شخصیتی A که افرادی بی حوصله، عجول و عصبی، پرخاشگر و حساس هستند که به کوچکترین عامل محرک  بیرونی حساسیت فوق العاده نشان می دهند.

3- فواصل مقاربت طولانی که باعث حساسیت مرد می شود.

4-خجالت و کم روئی و عدم تجربه مقاربت قبلی که اغلب در زوج های جوان تازه ازدواج کرده دیده می شود که با گذر زمان بهبودی حاصل می شود.

5- استرس های حاد شغلی و از دست دادن عزیزان، خواب کم و عدم استراحت و کار زیاد و شکننده و خسته کننده

6- مکان مقاربت یا مقاربت در مکانی که به علل مختلف فرد نگران است باعث انزال زودرس می شود.

7- حالت مقاربت: بعضی از افراد نسبت به موقعیت خاص مقاربت حساس و زود هیجان زده می شوند که باید از آن اجتناب نمایند.

8-  بیماریهای جسمی: عملهای جراحی اخیر- بیماری های حاد و اختلالات عملکرد تیروئید و کم شدن دوپامین و افزایش سرتونفرین خون از علل انزال زودرس می باشد

9- از دست دادن اعتماد به نفس و تلقین و ترس انزال زودرس از علل ایجاد کننده و تشدید کننده می باشند

11-  اختلال در نعوظ و عدم سفت شدن کامل آلت مرد

انزال زودرس

12- بعضی از خانم ها انزال دیررس دارند و در زمان طولانی تری به اوج جنسی می رسند که این خانم ها اغلب سرد مزاج بوده یا ترس از مقاربت دارند و یا به علل افسردگی خیلی دیر به اوج لذت جنسی می رسند و یا حتی نمی رسند که در اینجا شامل انزال زودرس مردان نمی باشند و باید مشکل خانم درمان شود.

آیا انزال زودرس مردان درمان قطعی دارد؟

1-     با توجه به ذکر علل انزال زودرس باید ابتدا علت های زمینه ای ایجاد کننده انزال زودرس را درمان و حذف کرد و به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس، درمان افسردگی، درمان بیماریهای زمینه ای جسمی، کاهش استرس ها، افزایش زمان استراحت جسمی، کاهش مشغله روحی، کاهش تنشها و تعدیل  حالتهای عصبانیت و ایجاد و تقویت نشاط روحی از عوامل کمک کننده در درمان انزال زودرس هستند.

امروزه مهمترین و مشخص ترین درمان انزال زودرس رفتار درمانی است که نیازمند همکاری خوب خانم می باشد که باید با صبر و حوصله و بالابردن تحمل خود مرد را در جهت درمان یاری کند.

در این روش فرد باید یاد بگیرد که اعتماد به نفس خود را تقویت کند و با تجسم صحنه مقاربت  و تلقین به خود در جهت کنترل انزال را تمرین کند.

من به بیماران می گویم که موقع نزدیکی اولاً هیجان زده نشود و مصداق  هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای  من در میان جمع و دلم جای دیگر است. توصیه اکید می کنم که مقاربت را با دخول شروع نکنند و با معاشقه و تحریک نقاط حساس خانم ها همزمان ذهنشان را از صحنه مقاربت دور بکنند به عنوان مثال فکر کنند در خیابان راه می رود یا مشغول کارهای روزمره هستند و از تماس های آلت تناسلی در زمان معاشقه اجتناب نمایند و تمام تلاششان را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی خانم انجام دهند.

2-     دومین تکنیک جانسون می باشد که در اینجا توصیه می شود بلافاصله زمانی که احساس انزال پیدا می کند مقاربت را لحظاتی به تأخیر اندازد و بلافاصله بعداً شروع کند که این کار باعث و تمرین آن باعث تقویت کنترل فرد و مدیریت زمان انزال می شود.

تکنیک فشار: زمانی که احساس انزال پیدا می کنید دخول را تمام و نوک آلت یا گلانس را برای ثانیه هائی فشار دهید که این امر باعث کاهش شدت نعوظ و به تأخیر انداختن زمان انزال خواهد بود.

در دسترس بودن آب سرد و قرار دادن آلت لحظاتی در آن نیز به تأخیر انزال کمک خواهد کرد.

3-     سومین توصیه درمانی

معاشقه و تحریک زن و رساندن آن به اوج لذت جنسی و انجام دخول در انتهای معاشقه است.

دخول زودرس باعث انزال زودرس خواهد شد

4-     استفاده از داروهای مهارکننده جذب سروتونین و استفاده از کاندومهای تأخیر ی و استفاده از اسپری های بی حس کننده که معمولاً یک ربع قبل از مقاربت و فقط برای نوک آلت پاشیده می شود از عوامل کمک کننده دیگر  در درمان انزال زودرس می باشد.

نکته جالب در تأیید حرف های علمی ذکر شده توصیه بزرگان علمی ما از جمله فرمایش گرانقدر پیامبر گرامی اسلام و امام علی (ع) در رابطه با جماع می باشد که نشان از قوانین محکم و علمی و به روز دین اسلام در رابطه با تمام جزئیات زندگی فرد می باشد که شامل علمی ترین و به روز ترین دستورات می باشد.

پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می فرمایند که در هنگام جماع با زنان مثل پرندگان  شتاب مکنید وصبر پیشه سازید.

مولای متقیان امام علی (ع) می فرمایند که در هنگام جماع با زن خود تعجیل نکنید که درو نمونه فوق نشان از دستورات .مترقی و به روز دین اسلام می باشد.

در خاتمه متذکر می شوم که چون انزال زودرس مشکل زوجین و هر دو طرف می باشد لذا لازم است که با صبر و تحمل و همکاری بیشتر مخصوصاً از طرف خانم ها همراه باشد تا مرد بتواند به نقطه کنترل و اعتماد به نفس برسد.

4.2 (83.64%) 11 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ابوالفضل یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  بنده نعوظ و نعوظ صبحگاهي دارم ولي فقط بدنه آلتم سفت ميشود،كلاهك باد نميشود.در ضمن انحناي آلت رو به پايين هم دارم
  لطفا راهنمايي كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر شهرام شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  زود انزالی شدید دارم تا حالا هیچ داروی دراین زمینه استفاده نکردم می خوام بدونم چه داروی وچه مدت بای استفاده کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   تمرین به تاخیر انداختن انزال بهترین درمان است
 • تصویر کاربر سيوان یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من بيمار شما هستم و چند سال پيش واريكسل عمل كردم
  هنوزكمي احساس درد دارم
  واز زود انزالي خيلي شديد رنج ميبرم
  متولد 6٧ هستم
  ترس زود انزالي باعث مجرد ماندنم شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. من پسری 30 ساله هستم که در هنگام نعوذ توانایی حفظ آنرا از دست داده ام و دچار زود انزالی نیز هستم. حدود 6 سال قبل هنگام رابطه جنسی، آلتم درد شدیدی گرفت و صدای تق داد. اما علایم خون گرفتی و کبودی آلت نداشم. اکنون مشکل در عملکرد ادرار نیز ندارم و فقط دیگه توانایی نعوذم مثل گذشته نیست. از طرفی چند سال گذشته با درد در ناحیه پشت ران پا و مراجعه به متخصص ستون فقرات بیرون زدگی دیسک کمر در مهره 5 نیز تشخیص داده شد. یک سالی است که درد کمرم با افزایش وزن بیشتر شده و متاسفانه پیگیری لازم در این مورد نکردم. از این زمان یعنی یک سال مشکل حفظ نعوذ نیز پیدا کردم. حالا سوالم این که آیا واقعا مشکلم مربوط به دیسکم هست یا دچار شکستگی آلت شدم؟ و چه کاری باید انجام بدم؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 4 هفته پیش)
   بتید بیایید معاینه وبررسی۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر ali جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .کمبود هورمونهای اِل اِچ و اِف اِس اِچ بر کیفیت نعوظ تاثیر میذاره ؟ یا اینکه کیفیت نعوظ تابع عروق شریانی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   هر دو موثر هستند
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و درود
  هفت سال است ازدواج کرده ام و در تمام این سالها لذت ناچیزی از انزال برده ام. لذت بالای ارگاسم را در خواب چشیده ام. انزال از طریق فشردن پی در پی آلت روی پای همسرم (و نه به شیوه معمول دخول) اندکی لذت ارگاسم بیشتری به همراه دارد.
  مسیله مقاربتی و یا نبود میل جنسی وجود ندارد. فکر نمیکنم مسیله فکری و عصبی هم در میان باشد.
  مسیله از چیست و آیا راه حلی دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   این روحی وروانی وساید به خاطر خود ارضایی قبلی میباشد ودرمان نیز عدم تلفین است
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر مردی 38 ساله ام که در جوانی بدلیل نعوذ مکرر و خجالت در جمع بدون اطلاع از عوارض التم را تقه کردم وبعد نعوذ کمتر شد و الان متاهل هستم و صبح که از خواب بیدار شدم بخاطر مخفی کردن از فرزندم بازم تقه کردم الان 2هفته که توان جنسی خیلی کم شده و فقط دس دس کردن زیاد نعوذ میشم استرس زیادی دارم ایا مشکلم قابل حله لطفا کمکم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر هیبت دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام تحریک نمیشم اگه هم بشم خیلی زود از بین میره هنگام انزال دو یا سه قطره میاد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر عباس سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام به شما دکتر عزیز
  مدت شش ماه هست که دچار عدم نعوظ شدم البته 3 ماه پیش عمل لاپاروسکوپی واریکوسل انجام دادم. انواع قرصها ویاگراها امتحان کردم اما فقط سر و صورت بسیار داغ میشود و پاها یخ میکند. اوضاع زندگی زناشویی بسیار آشفته شده لطفا کمک کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حامد سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده مشکل نعوذ دارم خدمت شما که رسیدم شما قرص تادالافیل ده را برایم تجویز نمودید چون قبلا بنده تادالافیل را استفاده کردم میشه این بار تادالافیل بیست را استفاده کنم ضمنا قرص ویزاریسین را هم میشه استفاده کنم؟ اگر پاسخ مثبت است با چه دوزی استفاده کنم؟راستی اکثر شبها هم در خواب محتلم میشم برای رفع این مشکل چی کنم اتمام سوال اتمام سوال مرحله بعد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات