انزال زودرس در مردان به چه معناست؟

امروزه زوجین جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از اختلال در نعوظ و مخصوصاً انزال زودرس شاکی و نگران هستند. تعداد این مردان جوان که آمارها نشان می دهد در رده سنی 25 الی 35 سال هستند روز به روز به علت های مختلف از جمله افزایش استرس ها ی روحی فراوان، مشغولیت زیاد زندگی و غیره در حال افزایش می باشد.

در بعضی موارد انتظار غیر طبیعی فرد از خود و علیرغم نداشتن انزال زودرس باعث آشفتگی و صلب اعتماد به نفس فرد می گردد.

بر اساس آمار موجود در جامعه ما از هر 4-5 نفر یک نفر مبتلا به انزال زودرس واقعی هستند. عدم تعادل بین زن و مرد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم به علت انزال زودرس و در نهایت نارضایتی شریک جنسی است.

امروزه سر نخ و منشاء اغلب تنش های موجود بین زوجین بوده که در بسیاری از موارد به جدائی می انجامد. با توجه به اهمیت این موضوع و شیوع بالای آن در سطح جامعه مخصوصاً مردان جوان در اینجا سعی می کنم به این موضوع یک نگاه کامل علمی داشته باشم.

زود انزالی

اولین سوالی که مطرح می شود این است که :

زمان طبیعی یک مقاربت و انزال طبیعی چقدر است؟

در حالت نرمال زمان مقاربت از 3 دقیقه تا 10 دقیقه بین افراد از زمان دخول مرد متغیر است و در این فاصله زمانی انزال طبیعی گفته می شود. نکته بسیار مهم در اینجا همکاری زوجین در رسیدن به اوج لذت جنسی دوطرفه همزمان می باشد. مثلاً اگر در 3 دقیقه دوطرف همزمان به اوج لذت جنسی برسند برای هر دوطرف لذت بخش بوده و خانم ناراضی نخواهد بود. در مثالی دیگر ممکن است زمان رسیدن به اوج لذت جنسی خانم با تأخیر باشد و یک مرد علیرغم انزال در زمان طبیعی (یعنی 3-10 دقیقه) موفق به ایجاد ارگاسم در زن نمی شود. که این مورد انزال زودرس نبوده و مشکل در طرف مقابل و خانم می باشد.

تعاریف مختلفی در رابطه به انزال زودرس وجود دارد.

انزال کمتر از 3 دقیقه از زمان شروع دخول مرد و یا حرکت رفت و برگشت کمتر از 11 ضربه بعد از دخول را می توان در دایره انزال زودرس گنجاند.

شکلهای دیگر یک انزال زودرس دیگر عبارتند از:

1- انزال با کوچکترین تحریک و بدون تماس

2- انزال بلافاصله بعد از دخول

که این امر در نهایت باعث ناراحتی شریک جنسی شده و مرد را دچار استرس و اضطراب مضاعف کرده و باعث صلب اعتماد فرد شده و در نهایت باعث ترس مرد از مقاربت می گردد.

علل ایجاد کننده ی انزال زودرس چیست؟

1- استرس و اضطراب و هیجانهای شدید روحی و افسردگی

2- تیپ شخصیتی A که افرادی بی حوصله، عجول و عصبی، پرخاشگر و حساس هستند که به کوچکترین عامل محرک  بیرونی حساسیت فوق العاده نشان می دهند.

3- فواصل مقاربت طولانی که باعث حساسیت مرد می شود.

4-خجالت و کم روئی و عدم تجربه مقاربت قبلی که اغلب در زوج های جوان تازه ازدواج کرده دیده می شود که با گذر زمان بهبودی حاصل می شود.

5- استرس های حاد شغلی و از دست دادن عزیزان، خواب کم و عدم استراحت و کار زیاد و شکننده و خسته کننده

6- مکان مقاربت یا مقاربت در مکانی که به علل مختلف فرد نگران است باعث انزال زودرس می شود.

7- حالت مقاربت: بعضی از افراد نسبت به موقعیت خاص مقاربت حساس و زود هیجان زده می شوند که باید از آن اجتناب نمایند.

8-  بیماریهای جسمی: عملهای جراحی اخیر- بیماری های حاد و اختلالات عملکرد تیروئید و کم شدن دوپامین و افزایش سرتونفرین خون از علل انزال زودرس می باشد

9- از دست دادن اعتماد به نفس و تلقین و ترس انزال زودرس از علل ایجاد کننده و تشدید کننده می باشند

11-  اختلال در نعوظ و عدم سفت شدن کامل آلت مرد

انزال زودرس

12- بعضی از خانم ها انزال دیررس دارند و در زمان طولانی تری به اوج جنسی می رسند که این خانم ها اغلب سرد مزاج بوده یا ترس از مقاربت دارند و یا به علل افسردگی خیلی دیر به اوج لذت جنسی می رسند و یا حتی نمی رسند که در اینجا شامل انزال زودرس مردان نمی باشند و باید مشکل خانم درمان شود.

آیا انزال زودرس مردان درمان قطعی دارد؟

1-     با توجه به ذکر علل انزال زودرس باید ابتدا علت های زمینه ای ایجاد کننده انزال زودرس را درمان و حذف کرد و به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس، درمان افسردگی، درمان بیماریهای زمینه ای جسمی، کاهش استرس ها، افزایش زمان استراحت جسمی، کاهش مشغله روحی، کاهش تنشها و تعدیل  حالتهای عصبانیت و ایجاد و تقویت نشاط روحی از عوامل کمک کننده در درمان انزال زودرس هستند.

امروزه مهمترین و مشخص ترین درمان انزال زودرس رفتار درمانی است که نیازمند همکاری خوب خانم می باشد که باید با صبر و حوصله و بالابردن تحمل خود مرد را در جهت درمان یاری کند.

در این روش فرد باید یاد بگیرد که اعتماد به نفس خود را تقویت کند و با تجسم صحنه مقاربت  و تلقین به خود در جهت کنترل انزال را تمرین کند.

من به بیماران می گویم که موقع نزدیکی اولاً هیجان زده نشود و مصداق  هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای  من در میان جمع و دلم جای دیگر است. توصیه اکید می کنم که مقاربت را با دخول شروع نکنند و با معاشقه و تحریک نقاط حساس خانم ها همزمان ذهنشان را از صحنه مقاربت دور بکنند به عنوان مثال فکر کنند در خیابان راه می رود یا مشغول کارهای روزمره هستند و از تماس های آلت تناسلی در زمان معاشقه اجتناب نمایند و تمام تلاششان را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی خانم انجام دهند.

2-     دومین تکنیک جانسون می باشد که در اینجا توصیه می شود بلافاصله زمانی که احساس انزال پیدا می کند مقاربت را لحظاتی به تأخیر اندازد و بلافاصله بعداً شروع کند که این کار باعث و تمرین آن باعث تقویت کنترل فرد و مدیریت زمان انزال می شود.

تکنیک فشار: زمانی که احساس انزال پیدا می کنید دخول را تمام و نوک آلت یا گلانس را برای ثانیه هائی فشار دهید که این امر باعث کاهش شدت نعوظ و به تأخیر انداختن زمان انزال خواهد بود.

در دسترس بودن آب سرد و قرار دادن آلت لحظاتی در آن نیز به تأخیر انزال کمک خواهد کرد.

3-     سومین توصیه درمانی

معاشقه و تحریک زن و رساندن آن به اوج لذت جنسی و انجام دخول در انتهای معاشقه است.

دخول زودرس باعث انزال زودرس خواهد شد

4-     استفاده از داروهای مهارکننده جذب سروتونین و استفاده از کاندومهای تأخیر ی و استفاده از اسپری های بی حس کننده که معمولاً یک ربع قبل از مقاربت و فقط برای نوک آلت پاشیده می شود از عوامل کمک کننده دیگر  در درمان انزال زودرس می باشد.

نکته جالب در تأیید حرف های علمی ذکر شده توصیه بزرگان علمی ما از جمله فرمایش گرانقدر پیامبر گرامی اسلام و امام علی (ع) در رابطه با جماع می باشد که نشان از قوانین محکم و علمی و به روز دین اسلام در رابطه با تمام جزئیات زندگی فرد می باشد که شامل علمی ترین و به روز ترین دستورات می باشد.

پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می فرمایند که در هنگام جماع با زنان مثل پرندگان  شتاب مکنید وصبر پیشه سازید.

مولای متقیان امام علی (ع) می فرمایند که در هنگام جماع با زن خود تعجیل نکنید که درو نمونه فوق نشان از دستورات .مترقی و به روز دین اسلام می باشد.

در خاتمه متذکر می شوم که چون انزال زودرس مشکل زوجین و هر دو طرف می باشد لذا لازم است که با صبر و تحمل و همکاری بیشتر مخصوصاً از طرف خانم ها همراه باشد تا مرد بتواند به نقطه کنترل و اعتماد به نفس برسد.

انزال زودرس در مردان به چه معناست؟
4.2 (83.64%) 11 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احسان جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  چند ماهی هست بدون فکر کردن به افکار جنسی دائما از من منی بی رنگ خارج می شود حتی به روزی 4 بار هم می‌رسد که لباس زیرم خیس می شود و این مسئله قوای جسمی من رو ضعیف کرده و نمی دونم چیکار کنم و مشکل از کجاست سنم 33 سال است و مجرد هستم خواهش می کنم راهنماییم کنید خیلی ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲( 1 هفته پیش)
   این ترسحات منی نیست ورزش کنید بهتر میشود
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  زودانزالی حتی کمترازدودقیقه بصورتی که بغل کنم جنسومخالفوسریع به انزال میرسم حتی به پنج دقیقه ام نمیرسه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر .پوست قسمت ختنه گاه من بدلیل خود ارضایی بسیار نازک شده و گاها زخم میشود که بعد از گذشت تقریبا یه هفته تقریبا محل زخم ترمیم میشود ولی بعد از سکس یا خود ارضایی مجددا همین مشکل بروز میکند ایا دارو یا پماد خاصی برای درمان سریعتر یا زخیم کردن پوست ناحیه ختنه گاه وجود دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵( 1 ماه پیش)
   اگر دستکاری نکنید بهت ر میشود
 • تصویر کاربر روح پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  هنگام دخول شاید در اولین ثانیه ها ابم میاد،وقتی ابم میاد به سرعت شل میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۷( 1 ماه پیش)
   باید با تمرین انزال را به تاخیر بیاندازید
 • تصویر کاربر سیاوش دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درود بر شما.
  بنده نزدیک به 10 بار از لیدوکایین 10 درصد استفاده کردم که آلتم بی حس میشد و حسی همانند ِ بی حسی دندان و دهان در دندانپزشکی رو حس میکردم.الان دیگه اون بی حسی انجام نمیشه و میترسم رگِ زیر کلاهک ِ آلتم صدمه ای دیده باشه.البته خدا رو شکر زودانزالی ام درمان شده.خواستم ببینم آیا مشکلی برام پیش اومده ؟ و اینکه چطور میتونم دوباره تا اون مقدار آلت رو بی حس کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵( 3 ماه پیش)
   نه نگران نباش
 • تصویر کاربر حامد شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خواهشن راهنماییم کنید.
  بنده ۱۱ سال ازدواج کردم و دارای یک دختر ۵ سال هستم. متاسفانه در روابط زناشویی بیشتر دچار زود انزالی بودم و میل جنسیم هفته یک یا دوبار بیشتر نبوده . متاسفانه در این یکی دو سال اخیر با همسرم به مشکل خوردیم به شکلی که ایشون اسرار به طلاق دارن و به دادگاه خانواده مراجع کردن و وکیل ایشان تنها وصله ای که میخوان به من بچسبانن اینکه فشار بیارن که ناتوانی جنسی دارم و نمیتوانم خواسته همسرم تامین کنم و همخوابی داشته باشم ولی واقعا تنها مشکلم زود انزالی بوده که در این ۹ سال همسرم هیچ وقت نارضایتی خودشون برام بازگو نمی‌کردم.
  حالا من واقعا استرس دارم چطور میتونم ثابت کنم من مشکل همخوابی ندارم . متاسفانه انقدر تو این یکی دو سال افکار خراب شده و استرس دارم در حال حاضر هیچ تمایل جنسی ندارم نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
  میتونم آزمایشی چیزی بدم برای اثبات حرفم به دادگاه .
  واینکه خودمم واقعا نگران بدونم مشکلم چطور حل میشه نکنه همینجوری بی میل بمونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳( 3 ماه پیش)
   با انجام تست سونوگرافی کالر داپلر پاپاورین تست
 • تصویر کاربر محمدمحمدنژاد جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تنگی مجرای راه درمانش چیه؟؟؟ عمل لازمه؟؟؟ درضمن یجور میشه گف زودانزالیم دارم دقیقا توضیح میدید ک باید چ کنم؟؟؟؟ مرسی بابت پاسخ گویی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳( 4 ماه پیش)
   باید اول سیستوسکوپی جهت تشخیص انجام شود۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  2. تصویر کاربر محمدمحمدنژاد سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵( 4 ماه پیش)
   خب ینی چی؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹( 4 ماه پیش)
   تشخیص. تنگی با سیستوسکوپی است ودرمان ان اول اندوسکوپی ودر صورت عدم جواب جراحی باز است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید من جهت درمان ناباروری به مرکز ناباروری شیراز دکتر سیروس رستمی مراجعه کردم و گفتند باید آزمایش اسپرم انجام بدهید که تا حالا سه بار خواستم این آزمایش رو انجام بدم و نتوانستم و موقع نزدیکی هم سریع به انزال میرسم راه حل مشکل چیه از همکاری شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲( 4 ماه پیش)
   باید ازمایش را بدهید تا مشخص شود
 • تصویر کاربر رسول پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  ببخشید حدود شش ماه ازدواج کردم و بنده مشکل زود انزالی شدید دارم به طوریکه در حدود کمتر از 30 ثانیه پس از دخول به انزال میرسم خاستم در مورد رفع این مشکل کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۷( 4 ماه پیش)
   بايد تمرين كنيد نگاه داريد
 • تصویر کاربر حمیدرضا چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و ارادت
  آقای دکتر بنده 33سالمه. و 2ساله ازدواج کردم و به علت اشتباهات دوران نوجوانی و استمنا دوچار زود انزالی شدید زیر 1 دقیقه و بعد از دوچار عدم نعوظ میشم از اسپری تاخیری استفاده میکرد و یه چند باری خوب بود و بعدش باعث شد کلا نعوظ ناقصی داشته باشم از قرض سیگنافیلد و این جور قرص ها با دوز بالاهم استفاده کردم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی بفرمایید چون به دلیل این مشکل و عدم رضایت جنسی همسرم بسیار ناراحت و شاکی هستن و ادانه زندگیم در خطره خواهشا کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۸( 5 ماه پیش)
   بايد تمرين كنيد انزال را نگاه داريد دارو فتيده ندارد
  2. تصویر کاربر حمیدرضا چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵( 5 ماه پیش)
   مشکل نعوظ را چه کار کنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳( 5 ماه پیش)
   بايد بررسي شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر