جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علت نعوظ صبحگاهی ناخواسته مردان در خواب

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

نعوظ صبحگاهی مردان اصطلاحی عامیانه است و به شخصی اطلاق می شود که حین بیداری صبح آلت تناسلی مردانه  اش قائم یا عمود باشد. اصطلاح پزشکی این فرآیند، نعوظ آلت تناسلی شبانه است که برخی آن را نعوظ شبانه نیز می نامند. با ما همراه باشید تا بررسی علت نعوظ صبحگاهی بپردازیم.

نعوظ صبحگاهی چیست؟

نعوظ صبحگاهی نتیجه تحریک جنسی یا داشتن رویایی درباره ی رابطه جنسی نیست. بلکه، این حالت ناشی از عملکرد طبیعی سیستم تولید مثل مردانه است. در حقیقت، دوره های منظم نعوظ آلت تناسلی شبانه، نشانه ی سلامت اعصاب و خون رسانی به آلت تناسلی مردانه است.

آیا عدم نعوظ صبحگاهی نشانه ی بیماریست؟

اگر یک مرد به طور منظم نعوظ صبحگاهی نداشته باشد، می تواند نشانه دهنده ی بیماری مانند اختلال نعوظ باشد که شامل، مشکل در ایجاد یا حفظ نعوظ است. نداشتن نعوظ صبحگاهی منظم همچنین می تواند، نشانه ی مشکلات دیگری در اعصاب یا خونرسانی به اندام های تولید مثل مردانه باشد.

عدم تعادل هورمونی، مانند کاهش تستوسترون، نیز می تواند بر میزان نعوظ آلت تناسلی شبانه در فرد تأثیر بگذارد. کمبود نعوظ آلت تناسلی شبانه منظم گاهی اوقات می تواند ناشی از نداشتن خواب با کیفیت باشد.

هرچه فرد پیرتر می شود، انتظار می رود که نعوظ آلت تناسلی شبانه را کمتر تجربه کند. این تغییر باید به تدریج اتفاق بیفتد، زیرا سطح هورمون تغییر می کند. کسی که متوجه کاهش ناگهانی تعداد نعوظ صبحگاهی خود می شود، باید با پزشک خود مشورت کند تا مشکلات احتمالی سلامتی را رد کند.

میزان نعوظ صبحگاهی در سنین مختلف

در جواب سوال این که نعوظ صبحگاهی تا چه سنی ادامه دارد باید بگوییم که مردان در سنین مختلف، از کودکان تا افراد مسن، نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه می کنند. معمولاً جوانان که بالاترین سطح تستوسترون را دارند، نعوظ شبانه را بیشتر از کودکان یا افراد مسن تجربه می کنند. مردان جوان بالغ ممکن است هر روز صبح و چند بار در طول شب به نعوظ آلت تناسلی شبانه مبتلا شوند.

اوج بلوغ جنسی به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که مردان در اواخر نوجوانی تا اواخر 30 سالگی باشند و این ممکن است با سطح تستوسترون بالاتر مطابقت داشته باشد. برای افراد در این محدوده سنی دوره های مکرر نعوظ آلت تناسلی شبانه طبیعی است.

با نزدیک شدن فرد به 40 و 50 سالگی، ممکن است نعوظ های شبانه کمتری را تجربه کنند. این امر اغلب به دلیل کاهش سطح تستوسترون به طور طبیعی ایجاد می شود. با این حال، این نعوظ های شبانه باید به تدریج کاهش پیدا کنند، نه به طور ناگهانی. کاهش تدریجی نعوظ آلت تناسلی شبانه با افزایش سن طبیعی است.

نعوظ صبحگاهی در سنین مختلف

کاهش نعوظ، نشانه ی چیست؟

عدم تعادل هورمونی، خصوصاً مواردی که آلت تناسلی مردانه و بیضه ها را تحت تأثیر قرار می دهد، می تواند ناشی از کاهش یا عدم نعوظ آلت تناسلی شبانه رخ دهد. این امر یکی از دلایلی است که باعث می شود نعوظ منظم صبحگاهی، فاکتور مهمی برای سلامت اندام جنسی مردانه باشد.

یک مطالعه نشان داد مردان مبتلا به هیپوگنادیسم، که از عملکرد کامل اندام های جنسی جلوگیری می کند، پس از درمان با تستوسترون، افزایش نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه کردند.

عوامل تاثیر گذار بر روی نعوظ صبح گاهی

برخی تحقیقات نشان می دهند که کیفیت خواب فرد می تواند بر فرکانس نعوظ آلت تناسلی شبانه تأثیر بگذارد. اگر شخصی خواب خوبی نداشته و وارد چرخه REM نشود، ممکن است نعوظ شبانه را تجربه نکند.

مطالعه ای بر روی 61 مرد مبتلا به آپنه انسدادی خواب و اختلال نعوظ نشان داد که داشتن خواب با کیفیت بهتر منجر به تکرار نعوظ آلت تناسلی شبانه می شود.

 

علت نعوظ صبحگاهی

شرکت کنندگانی که از دستگاه های فشار مثبت هوایی مداوم استفاده می کردند، نعوظ شبانه بیشتری نسبت به افرادی که استفاده نمی کردند، داشتند. مطالعات دیگر نعوظ آلت تناسلی شبانه را به عنوان شاخص سلامت هورمونی یا جنسی بخصوص هنگام درمان اختلال نعوظ استفاده کرده اند.

به عنوان مثال، اگر فردی مبتلا به نعوظ آلت تناسلی شبانه باشد اما نتواند نعوظ را در حین فعالیت جنسی ایجاد یا حفظ کند، پزشکان می توانند مواردی مانند جریان خون ناکافی یا واکنش های عصبی در آلت تناسلی مرد را مد نظر قرار دهند. اگر این مورد باشد، اختلال نعوظ ممکن است یک مسئله روانشناختی باشد و یک پزشک متخصص می تواند بر اساس آن فرد را درمان کند.

با این حال، اگر شخصی نعوظ شبانه نداشته باشد و در ایجاد یا نگه داشتن نعوظ مربوط به رابطه جنسی مشکل داشته باشد، پزشکان می توانند وجود یک علت فیزیکی و اختلال نعوظ را تشخیص دهند.

چه چیزی باعث نعوظ صبحگاهی می شود؟

پزشکان چند نظریه دارند که به آن ها در توضیح اینکه علت بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح و چرا مردان هر از گاهی با آلت تناسلی قائم از خواب بیدار می شوند، ارائه می دهند، اما هیچ یک از این نظریه ها با شواهد پزشکی و ملموس پشتیبانی نمی شود. این نظریه ها عبارتند از:

💚تحریک جسمی

اگرچه چشمان شما بسته است، اما بدن شما هنوز هم از آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد بسیار آگاه است. اگر شما یا شریک جنسیتان به طور تصادفی دستگاه تناسلی خود را لمس کرده باشید، ممکن است نعوظ ایجاد شود. بدن شما تحریک را احساس می کند و با نعوظ پاسخ می دهد.

💚تغییرات هورمونی

سطح تستوسترون شما صبح بعد از بیدار شدن در بالاترین حد خود قرار دارد. بالاترین میزان آن بلافاصله پس از بیدار شدن از مرحله خواب با حرکت سریع چشم (REM) است. افزایش این هورمون به تنهایی ممکن است برای ایجاد نعوظ حتی در صورت عدم تحریک جسمی کافی باشد. با افزایش سن در مردان، معمولاً بین 40 تا 50 سال، سطح طبیعی تستوسترون کاهش می یابد. با کاهش این سطح، ممکن است میزان نعوظ آلت تناسلی شبانه نیز کاهش یابد.

💚آرامش مغز

در طول ساعت های بیداری، بدن شما هورمون هایی را برای سرکوب نعوظ آزاد می کند. وقتی خواب هستید، بدن شما هورمون های کمتری ترشح می کند. این واقعیت را با دلایل دیگری که ممکن است نعوظ در خواب را تجربه کنید ترکیب کنید، نعوظ آلت تناسلی شبانه بیشتر می شود.

تاثیر خواب بر نعوظ صبحگاهی
عکس نعوظ صبحگاهی

امروز بیماری را دیدم که در شرح علائم خود اظهار داشت، اخیراً دچار اختلال نعوظ شده، از طرفی در کار او استرس زیادی وجود داشته است. در مواردی از این قبیل، نعوظ صبحگاهی نشان می دهد که از نظر جسمی احتمالاً مشکلی وجود ندارد و این مسئله روانشناختی است.

مشکلات رابطه عاطفی، مشکل در کار یا حتی آسیب جنسی می تواند نعوظ را مختل کند. در این موارد، از بین بردن استرس یا درگیری می تواند مشکل را حل کند. مشاوره با یک درمانگر آموزش دیده برای درمان اختلال نعوظ می تواند کمک کند.

⚠️آنچه واضح است این است که عواملی مانند نیاز به دفع ادرار علت نعوظ صبحگاهی نیست. علت بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح نیز همیشه نشانه تحریک جنسی نیست و در بسیاری از موارد، نعوظ آلت تناسلی شبانه توسط خواب یا افکار جنسی ایجاد نمی شود.

علت نعوظ در خواب

نعوظ منظم شبانه در واقع می تواند نشان دهنده سلامتی بدن شما باشد. یک مرد سالم می تواند سه تا پنج بار در شب نعوظ داشته باشد که پزشکان آن را تورم شبانه آلت تناسلی می نامند. در طول خواب، به طور کلی فعالیت سیستم پاراسمپاتیک افزایش می یابد. این همان چیزی است که ضربان قلب شما را کند می کند، عضلات را شل می کند، در نتیجه حالت رویایی عمیق تری را شروع می کنید. همچنین این امر می تواند باعث ایجاد نعوظ های شبانه می شود.

علت نعوظ شبانه هنوز به طور دقیق مشخص نیست. اما علت آنها هر چه باشد، اکثر پزشکان بر این باورند که نعوظ شبانه نشانه این است که همه چیز در نظم است.

آیا با بالا رفتن سن دیگر نعوظ صبحگاهی را تجربه نخواهیم کرد؟

مردان در هر سنی می توانند نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه کنند. این فرایند در هر سنی نشانه ی سلامت دستگاه تناسلی و عملکرد درست خون و سیستم عصبی در آلت تناسلی مردانه است. 

پسران جوان ممکن است نعوظ آلت تناسلی شبانه را در سنین 6 تا 8 سالگی تجربه کنند. نعوظ آلت تناسلی شبانه ممکن است در مردان 60 تا 70 ساله نیز رخ دهد. 

کاهش نعوظ

با شروع بروز مشکلات اختلال نعوظ، این موارد کمتر خواهد شد و این مشکلات با افزایش سن، بیشتر می شوند. مردان ممکن است هر شب سه تا پنج بار نعوظ را تجربه کنند. بدون ارتباط با آنچه در خواب می بینند، نعوظ  آلت تناسلی شبانه می تواند حداکثر تا 30 دقیقه طول بکشد. برخی مردان ممکن است نعوظ را تا دو ساعت در طول خواب تجربه کنند و طی چند دقیقه بعد از، بیدار شدن نعوظ از بین برود.

 دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی
در ادامه بخوانید، ۱۱ راه کار ساده برای افزایش کیفیت اسپرم:
3.1/5 - (309 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب. آقایی 35 ساله هستم و چند وقتی هست که به در حین رابطه جنسی و حتی به غیر از رابطه جنسی امکان نعوظ ندارم و اگر هم داشته باشم خیلی کم و شل است. در ضمن بتازگی ازدواج کرده ام و تا الان امکان دخول موفق نداشته ام. ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن آیا استفاده از قرص سیلدنافیل رو برای لااقل یکی دوبار رابطه موفق پیشنهاد میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   فعلا قرص استفاده كنيد
 • تصویر کاربر امیرحسین شنبه ۱۵ آبان ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  بنده پسریی پانزده ساله ام و خودارضایی میکنم
  مدتی پیش متوجه یک بخش متورم بین ختنه گاه و قسمت عقبی آن شدم که خود به خود از بین رفت و هر چند وقت یکبار (خیلی کم) ظاهر میشد ولی باز خوب میشد
  چند وقت پیش موقع خواب که بر روی شکمم خوابیده بودم متوجه یک صدا تق شدم که بعد از برسی فهمیدم آن توده حرکت کرده به سمت پایین
  چند روز پیش یک جوش در همان نواحی زده شده بود و آن را ترکاندم و صبح که بیدار شدم متوجه شدم که دوباره آن ناحیه(در همان منطقه جوش)دوباره ورم کرده (حدودا دوبرابر دفعه قبلی)و کمی درد هم میکند
  و وقتی آن ناحیه را فشار میدهم متوجه یک غده کوچک میشوم
  لازم به ذکر است چند روز پیش فبل از جوش زدن متوجه خون(خیلی کم) در لباس زیر ام شدم
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   مهم نيست
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 1610 مشاهده پرسش
  سلام دکتر .من موقع آمدن منی لذت میبرم ولی به محض اینکه منی شروع به حرکت کنه لذتم قطع میشه.ولی قبلا زمان ارگاسمم طولانی بود و تا چند ثانیه ادامه داشت .دکتر چ کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ مرداد ۹۵( 7 سال پیش)
   عصبي است
  2. تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   آخه دکتر هم رفتم قرص تیوریدازین و کلومیپرامین و ....هم دادند ولی خوب نمیشم ‌.
   حالا تکلیف من چیه ؟ البته خودارضایی دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   قطع خود ارضايي
  4. تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   دکتر آیا غلظت خون و چربی خون و کبد چرب و عفونت ادرار در لذت هنگام انزال تاثیری دارد ؟چون من آدم چاقی هستم و کبد و چربی خون بالاست . آزمایش اسپرم هم دادم هیچ مشکلی در آزمایش اسپرم نداشتم .فقط کبد چرب و چربی خون و غلظت خون بالا دارم و عفونت ادرار خیلی کم .آیا لذت در هنگام انزال به این ها م مربوط میشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   نه
  6. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۴ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   دکتر جان ازتون ممنونم .یک سوال دیگر برام پیش اومده .دکتر جان میگم که من موقعی که میخواست مایع منی بیاد محکم سر آلت رو فشار میدادم تا مایع منی روی لباس زیرم نریزد و بعد میرفتم جای مناسب تخلیه میکردم .میخوام بگم یک موقع مجرام آسسیب ندیده که لذت نمیبرم؟
   آیا لذت حین انزال به این کارم مربوط میشه ؟
   الهی خیر ببینید دکتر جان .خواهشا راهنماییم کنید
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   بيشتر عصبياست
  8. تصویر کاربر حسین شنبه ۶ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   ممنون دکتر .من که امیدی ندارم درمان بشم .فک کنم باید تا آخر عمر بخاطر این مشکل تنها و مجرد بمانم
  9. تصویر کاربر حسین شنبه ۶ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   دکتر من که امیدی به خوب شدنندارم فقط بگید چ دارویی مصرف کنم تا خوب بشم
  10. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   بيماري نگران كننده نداريد
  11. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۷ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   امکانش هست خود به خود با ازدواج کردن خوب بشم ؟
  12. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   بله
  13. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۷ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   تشکر دکتر جان .خیلی تشکر .بهترین دکتری که توی عمرم دیدم شمایین که بدون هیچ چشم داشتی به سوالات جواب میدهید .
   ایشالله همیشه موفق و شادکام و پرپول باشید .یا حق
  14. تصویر کاربر حسین دوشنبه ۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   دکتر منظورم از لذت حین انزال اینه که از آلت لذت میبرم ها ولی ماهیچه های کف لگنم انقباض سختی رو ندارند. .قبلا موقعی که انزال داشتم کف لگنم چنان انقباضی داشت که از لذت دیوانه میشدم
  15. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   تلقين وعصبي است
  16. نمایش سایر 14 پاسخ
 • تصویر کاربر رامین جمعه ۲۹ مرداد ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 246 مشاهده پرسش
  با سلام مدتی است که که هنگام نزدیکی میانه ها ازحالت نعوذ به حالت نیمه نعوذویا اینکه نعوذ کاملا از بین می رود نمی دانم علتش چیست ؟درضمن دوموردرا باید بگم اینکه من داروی فشارخون آمیلودیپین5والاناپرین5 مصرف می کنم وپروستاتم هم یکم تورم درناحیه میانی دارد نتونستم دارو رو مصرف کنم سردردشدید ایجادمی کرد 43ساله می باشم زدانزالی هم دارم حدود5الی 101دقیقه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ مرداد ۹۵( 7 سال پیش)
   عوارض داروها است
 • تصویر کاربر ناصر چهارشنبه ۱۹ خرداد ۹۵( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 542 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من جوان بیست ساله ای هستم از کوچکی الت جنسی خود رنج میبرم و میخوام ازدواج کنم لطفیا مرا رهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۹۵( 8 سال پیش)
   اگر در حالت نعوظ بيش از ١٠ سانت باشد طبيعي است
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۵ خرداد ۹۵( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 317 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید اینجانب مدتی است که نامزد کردم که بعد از نامزدی متوجه شدم که میل جنسی من کم می باشد و حتی در هنگام رابطه با همسر آلتم ابتدا سفت می شود ولی پس از پنج الی ده دقیقه بدون اینکه انزال داشته باشم آلتم شل می شود و سفت کردن مجدد آن خیلی به سختی و در حد غیر ممکن می باشد که طی مراجعه به دکتر ایشان قرص تالادافیل 20 ( نصفش) به همراه قرص آسنترا 50 تجویز نمودن که مشکل نعوظ من برطرف شد ولی میل جنسیم به شدت کاهش یافته بود و نمیتونستم انزال کنم پس از یک هفته از مصرف داروها چون تو سایتها عوارض قرص تالادافیل را خواندم مصرف آن را ترک نمودم که دوباره به حالت اول برگشته حالا سوالم از جنابعالی این است که آیا من برای مشکلم همیشه باید این قرصهارو مصرف کنم ( با توجه به عوارض بالای آنها) و آیا درمان قطعی و همیشگی برای این مشکل وجود دارد؟ و آیا باید قرص آسنترا هم مصرف کنم با توجه به اینکه این قرص برای افسردگی و وسواس می باشد که من هیچکدامشو ندارم و دکتر بدون پرسش از من این دارو را تجویز نمود لطفا راهنمایی نمایید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ خرداد ۹۵( 8 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر رضاذاکری جمعه ۱۴ اسفند ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما حدود یک سال پیش من موقع نعوظ بادست آلتم را به سمت پایین دادم ویک صدای تق شنیدم وبه اصطلاح قولنجش را گرفتم ولی اصلا هیچ گونه تورم و خونریزی داخلی وکبودی مشاهده نکردم واصلا اون موقع نمیدونستم چیزی به ا

  سم شکستگی آلت وجودداره ولی یه مدتیه حس میکنم وقتی آلتم نعوظ پیدا میکنه سریع شل میشه و نعوظ صبحگاهی ندارم البته وقتی نعوظ پیدا میکنه من دیگه تحریکش نمیکنم یعنی بادست تحریک میکنم وتا به نعوظ رسید ولش میکنم حالا میخواستم بدونم آیا من دچار شکستگی آلت شدم یانه درضمن من ۱۹سالمه ومجرد و قبلا خودارضایی هم زیاد داشتم ولی مدتی میشه کم ترش کردم و به خاطر تحصیل در دانشگاه دولتی بسیارهم دچار استرس میشوم وکلا ادم عصبی هستم..به خاطر طولانی شدن سوالم معذرت میخوام ازشما..باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ اسفند ۹۴( 8 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۰ شهریور ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر .بنده پسری 20 ساله هستم و مشکل انزال زودرس ندارم .فقط حین رابطه جنسی با همسرم هنگام انزال هیچ لذتی نمیبرم .البته تازگیا اینجوری شدم .لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ شهریور ۹۴( 8 سال پیش)
   سلام بیشتر عصبی است
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اگر میخواهید بدانید که زگیل تناسلی مردان در مراحل اولیه چگونه است بهتر است بدانید که این…
استرس بخشی طبیعی از زندگی است که توسط اتفاقات و موقعیت های مختلف ایجاد می شود. برای…
واریکوسل گرید 3 چیست؟و چگونه درمان می شود؟ در ابتدا باید بدانید که واریکوسل چیست؟ واریکوسل به…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر