علت نعوظ صبحگاهی ناخواسته مردان در خواب

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

نعوظ صبحگاهی مردان اصطلاحی عامیانه است و به شخصی اطلاق می شود که حین بیداری صبح آلت تناسلی مردانه  اش قائم یا عمود باشد. اصطلاح پزشکی این فرآیند، نعوظ آلت تناسلی شبانه است که برخی آن را نعوظ شبانه نیز می نامند. با ما همراه باشید تا بررسی علت نعوظ صبحگاهی بپردازیم.

نعوظ صبحگاهی چیست؟

نعوظ صبحگاهی نتیجه تحریک جنسی یا داشتن رویایی درباره ی رابطه جنسی نیست. بلکه، این حالت ناشی از عملکرد طبیعی سیستم تولید مثل مردانه است. در حقیقت، دوره های منظم نعوظ آلت تناسلی شبانه، نشانه ی سلامت اعصاب و خون رسانی به آلت تناسلی مردانه است.

آیا عدم نعوظ صبحگاهی نشانه ی بیماریست؟

اگر یک مرد به طور منظم نعوظ صبحگاهی نداشته باشد، می تواند نشانه دهنده ی بیماری مانند اختلال نعوظ باشد که شامل، مشکل در ایجاد یا حفظ نعوظ است. نداشتن نعوظ صبحگاهی منظم همچنین می تواند، نشانه ی مشکلات دیگری در اعصاب یا خونرسانی به اندام های تولید مثل مردانه باشد.

عدم تعادل هورمونی، مانند کاهش تستوسترون، نیز می تواند بر میزان نعوظ آلت تناسلی شبانه در فرد تأثیر بگذارد. کمبود نعوظ آلت تناسلی شبانه منظم گاهی اوقات می تواند ناشی از نداشتن خواب با کیفیت باشد.

هرچه فرد پیرتر می شود، انتظار می رود که نعوظ آلت تناسلی شبانه را کمتر تجربه کند. این تغییر باید به تدریج اتفاق بیفتد، زیرا سطح هورمون تغییر می کند. کسی که متوجه کاهش ناگهانی تعداد نعوظ صبحگاهی خود می شود، باید با پزشک خود مشورت کند تا مشکلات احتمالی سلامتی را رد کند.

میزان نعوظ صبحگاهی در سنین مختلف

در جواب سوال این که نعوظ صبحگاهی تا چه سنی ادامه دارد باید بگوییم که مردان در سنین مختلف، از کودکان تا افراد مسن، نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه می کنند. معمولاً جوانان که بالاترین سطح تستوسترون را دارند، نعوظ شبانه را بیشتر از کودکان یا افراد مسن تجربه می کنند. مردان جوان بالغ ممکن است هر روز صبح و چند بار در طول شب به نعوظ آلت تناسلی شبانه مبتلا شوند.

اوج بلوغ جنسی به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که مردان در اواخر نوجوانی تا اواخر 30 سالگی باشند و این ممکن است با سطح تستوسترون بالاتر مطابقت داشته باشد. برای افراد در این محدوده سنی دوره های مکرر نعوظ آلت تناسلی شبانه طبیعی است.

با نزدیک شدن فرد به 40 و 50 سالگی، ممکن است نعوظ های شبانه کمتری را تجربه کنند. این امر اغلب به دلیل کاهش سطح تستوسترون به طور طبیعی ایجاد می شود. با این حال، این نعوظ های شبانه باید به تدریج کاهش پیدا کنند، نه به طور ناگهانی. کاهش تدریجی نعوظ آلت تناسلی شبانه با افزایش سن طبیعی است.

نعوظ صبحگاهی در سنین مختلف

کاهش نعوظ، نشانه ی چیست؟

عدم تعادل هورمونی، خصوصاً مواردی که آلت تناسلی مردانه و بیضه ها را تحت تأثیر قرار می دهد، می تواند ناشی از کاهش یا عدم نعوظ آلت تناسلی شبانه رخ دهد. این امر یکی از دلایلی است که باعث می شود نعوظ منظم صبحگاهی، فاکتور مهمی برای سلامت اندام جنسی مردانه باشد.

یک مطالعه نشان داد مردان مبتلا به هیپوگنادیسم، که از عملکرد کامل اندام های جنسی جلوگیری می کند، پس از درمان با تستوسترون، افزایش نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه کردند.

عوامل تاثیر گذار بر روی نعوظ صبح گاهی

برخی تحقیقات نشان می دهند که کیفیت خواب فرد می تواند بر فرکانس نعوظ آلت تناسلی شبانه تأثیر بگذارد. اگر شخصی خواب خوبی نداشته و وارد چرخه REM نشود، ممکن است نعوظ شبانه را تجربه نکند.

مطالعه ای بر روی 61 مرد مبتلا به آپنه انسدادی خواب و اختلال نعوظ نشان داد که داشتن خواب با کیفیت بهتر منجر به تکرار نعوظ آلت تناسلی شبانه می شود.

 

علت نعوظ صبحگاهی

شرکت کنندگانی که از دستگاه های فشار مثبت هوایی مداوم استفاده می کردند، نعوظ شبانه بیشتری نسبت به افرادی که استفاده نمی کردند، داشتند. مطالعات دیگر نعوظ آلت تناسلی شبانه را به عنوان شاخص سلامت هورمونی یا جنسی بخصوص هنگام درمان اختلال نعوظ استفاده کرده اند.

به عنوان مثال، اگر فردی مبتلا به نعوظ آلت تناسلی شبانه باشد اما نتواند نعوظ را در حین فعالیت جنسی ایجاد یا حفظ کند، پزشکان می توانند مواردی مانند جریان خون ناکافی یا واکنش های عصبی در آلت تناسلی مرد را مد نظر قرار دهند. اگر این مورد باشد، اختلال نعوظ ممکن است یک مسئله روانشناختی باشد و یک پزشک متخصص می تواند بر اساس آن فرد را درمان کند.

با این حال، اگر شخصی نعوظ شبانه نداشته باشد و در ایجاد یا نگه داشتن نعوظ مربوط به رابطه جنسی مشکل داشته باشد، پزشکان می توانند وجود یک علت فیزیکی و اختلال نعوظ را تشخیص دهند.

چه چیزی باعث نعوظ صبحگاهی می شود؟

پزشکان چند نظریه دارند که به آن ها در توضیح اینکه علت بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح و چرا مردان هر از گاهی با آلت تناسلی قائم از خواب بیدار می شوند، ارائه می دهند، اما هیچ یک از این نظریه ها با شواهد پزشکی و ملموس پشتیبانی نمی شود. این نظریه ها عبارتند از:

💚تحریک جسمی

اگرچه چشمان شما بسته است، اما بدن شما هنوز هم از آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد بسیار آگاه است. اگر شما یا شریک جنسیتان به طور تصادفی دستگاه تناسلی خود را لمس کرده باشید، ممکن است نعوظ ایجاد شود. بدن شما تحریک را احساس می کند و با نعوظ پاسخ می دهد.

💚تغییرات هورمونی

سطح تستوسترون شما صبح بعد از بیدار شدن در بالاترین حد خود قرار دارد. بالاترین میزان آن بلافاصله پس از بیدار شدن از مرحله خواب با حرکت سریع چشم (REM) است. افزایش این هورمون به تنهایی ممکن است برای ایجاد نعوظ حتی در صورت عدم تحریک جسمی کافی باشد. با افزایش سن در مردان، معمولاً بین 40 تا 50 سال، سطح طبیعی تستوسترون کاهش می یابد. با کاهش این سطح، ممکن است میزان نعوظ آلت تناسلی شبانه نیز کاهش یابد.

💚آرامش مغز

در طول ساعت های بیداری، بدن شما هورمون هایی را برای سرکوب نعوظ آزاد می کند. وقتی خواب هستید، بدن شما هورمون های کمتری ترشح می کند. این واقعیت را با دلایل دیگری که ممکن است نعوظ در خواب را تجربه کنید ترکیب کنید، نعوظ آلت تناسلی شبانه بیشتر می شود.

تاثیر خواب بر نعوظ صبحگاهی
عکس نعوظ صبحگاهی

امروز بیماری را دیدم که در شرح علائم خود اظهار داشت، اخیراً دچار اختلال نعوظ شده، از طرفی در کار او استرس زیادی وجود داشته است. در مواردی از این قبیل، نعوظ صبحگاهی نشان می دهد که از نظر جسمی احتمالاً مشکلی وجود ندارد و این مسئله روانشناختی است.

مشکلات رابطه عاطفی، مشکل در کار یا حتی آسیب جنسی می تواند نعوظ را مختل کند. در این موارد، از بین بردن استرس یا درگیری می تواند مشکل را حل کند. مشاوره با یک درمانگر آموزش دیده برای درمان اختلال نعوظ می تواند کمک کند.

⚠️آنچه واضح است این است که عواملی مانند نیاز به دفع ادرار علت نعوظ صبحگاهی نیست. علت بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح نیز همیشه نشانه تحریک جنسی نیست و در بسیاری از موارد، نعوظ آلت تناسلی شبانه توسط خواب یا افکار جنسی ایجاد نمی شود.

علت نعوظ در خواب

نعوظ منظم شبانه در واقع می تواند نشان دهنده سلامتی بدن شما باشد. یک مرد سالم می تواند سه تا پنج بار در شب نعوظ داشته باشد که پزشکان آن را تورم شبانه آلت تناسلی می نامند. در طول خواب، به طور کلی فعالیت سیستم پاراسمپاتیک افزایش می یابد. این همان چیزی است که ضربان قلب شما را کند می کند، عضلات را شل می کند، در نتیجه حالت رویایی عمیق تری را شروع می کنید. همچنین این امر می تواند باعث ایجاد نعوظ های شبانه می شود.

علت نعوظ شبانه هنوز به طور دقیق مشخص نیست. اما علت آنها هر چه باشد، اکثر پزشکان بر این باورند که نعوظ شبانه نشانه این است که همه چیز در نظم است.

آیا با بالا رفتن سن دیگر نعوظ صبحگاهی را تجربه نخواهیم کرد؟

مردان در هر سنی می توانند نعوظ آلت تناسلی شبانه را تجربه کنند. این فرایند در هر سنی نشانه ی سلامت دستگاه تناسلی و عملکرد درست خون و سیستم عصبی در آلت تناسلی مردانه است. 

پسران جوان ممکن است نعوظ آلت تناسلی شبانه را در سنین 6 تا 8 سالگی تجربه کنند. نعوظ آلت تناسلی شبانه ممکن است در مردان 60 تا 70 ساله نیز رخ دهد. 

کاهش نعوظ

با شروع بروز مشکلات اختلال نعوظ، این موارد کمتر خواهد شد و این مشکلات با افزایش سن، بیشتر می شوند. مردان ممکن است هر شب سه تا پنج بار نعوظ را تجربه کنند. بدون ارتباط با آنچه در خواب می بینند، نعوظ  آلت تناسلی شبانه می تواند حداکثر تا 30 دقیقه طول بکشد. برخی مردان ممکن است نعوظ را تا دو ساعت در طول خواب تجربه کنند و طی چند دقیقه بعد از، بیدار شدن نعوظ از بین برود.

 دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی
در ادامه بخوانید، ۱۱ راه کار ساده برای افزایش کیفیت اسپرم:

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناصر شنبه ۲۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من جوان ۲۲ساله هستم حدود یه هفته هست که اصلا حس جنسی ندارم حتی صبح زود هم هیچ حسی ندارم خواهش میکنم کمکم کنید خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   اخیرا استرس روحی نداشتید؟
 • تصویر کاربر ارمین شنبه ۳۰ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر ببخشید من ۲۹ سالمه و متاهل هستم حدود یک ماهه موقع رابطه با همسرم استرس زیاد دارم و قرص سیلدنافیل پنجاه مقرف میکنم توی این یک ماه سوال اصلیم اینه ایا این قرص واسه باردار شدن خانومم و باروری اسپرم ضرری داره و اگه مصرف کنم امکان داره خانومم باردار نشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   خیر ضرری برای باروری نداره
 • تصویر کاربر زیبا پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.همسرم حدود۲ماه پیش دُز اول واکسن کرونا زدن،متاسفانه ازهمان زمان دچار اختلال نعوظ شدن.میل جنسی بالایی دارن اما به نعوظ نمیرسه.هیچ گونه سابقه ی بیماری ندارن۴۵ساله هم هستند.قبلانعوظ صبحگاهی هم داشتنداماالان اصلا ندارن.خیلی درروحیه شون تاثیر بدی گذاشته.لطفا راهکار بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   تست rigiscan انجام بدن جهت بررسی کامل آلت و‌عروقش هست
 • تصویر کاربر ارش پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  با سلام من پسر ۲۹ ساله هستم متاهل والا اقای دکتر چند وقتی هست یک دفعه حس جنسیم کم شد و نعوظم بد شد قبلش مشکلی نداشتم اما موقع سکس استرس زیادی میگیرم و فکر میکنم که سکسم با کیفیت نیست واریکوسل درجه سه هم دارم اما دو بار بچه دار شدم که بچه اول رو خودمون از بین بردبم و دومی متاسفانه تریزومی داشت از بین بردیمش.سوال اصلی من اینه از وقتی که حس جنسیم کم شده صبحها نعوظم هم کامل نیست و التم نعوظ کمی داره هنگام صبح و شل هست ولی طول روز تا تحریک میشم التم نعوظ پیدا میکنه در کل فکرم درگیر شده و خوب نمیتونم سکس کنم و قبل سکس هم دوبار قرص سیلد نافیل خوردم جواب گرفتم اما تز خوردن قرص قبل از سکس متنفرم وقتایی که فکرم خوبه نعوظم خوبه اما موقع سکس تازگیا استرس میگیرم التم نعوظ پیدا نمیکنه اما نگرانی اصلی من نعوظ صبحگاهیه که شما گفتین اگه خوب نباشه سلامتی جنسی هم نداره ادم میشه جوابمو زود بدین نگران هستم با توجه به اسنکه متاهلم.و چهار سال از ازدواجم میگذره با موقعی که با همسرم دوست بودم میشه هفت سال حتی روزی دوبار هم سکس داشتیم توی هفته اما الان اینطوری شدم کاملا بهم ریختم و نعوظم بد شده.خیلی هم استرسی هستم کمکم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   مشکلتون جسمی نیست ، روحیه
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  من شیش ماه هست ازدواج کردم همسرم از اول به من گفته بود که واریکوسل داشته و عمل کرده و الان خوب شده ولی بعد ازدواج متوجه شدم که علاوه بر واریکوسل مشکل اختلال نعوظ هم دارن حین رابطه التشون شل میشه باید صبر کنم تا با دست دوباره سفت ش کنه و بعد ادامه رابطه...متوجه شدم گاهی خود ارضایی هم دارن..مدام هم اصرار دارن زودتر اقدام کنیم به بچه دار شدن،حس میکنم استرس دارن که ممکنه بچه دار نشیم،استرس در مورد مسائل مالی درسی و کاری هم زیاد دارن،خواستم راهنمایی کنید من چکار کنم بعنوان همسرش،تا الان سعی کردم به روی خودم نیارم و عادی جلوه بدم البته خودش میگه که وای شل شد میل م کم شده و...حس میکنم وقتی پریود میشم خوشحال میشه که پریود شدم و وظیفه ای تا یک هفته حداقل نداره..ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   به نظر مشکل جسمی نیست و روحیه ، ابتدا با روانپزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. کنسر رکتوم مرحله تی سه ان یک. اسفند سال نودوهشت چهار هفته پرتودرمانی. خرداد نودونه جراحی سپس شش جلسه شیمی درمانی تا مهر نودونه. وضعیت نعوظ خیلی خوب. آیا امیدی به برطرف شدن مشکل صفر شدن اسپرم هست؟ با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   با مدارکتون بیاین بررسی کنم احتمالا از بیضه نمونه یرداری شه
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر، انشالله سلامت باشید
  ما دی ماه 99 جلوگیری برداشتیم، نشد.
  ۲۳بهمن ازمایش اسپرم دادم، دکتر خانومم برام
  قرص فرتیل من، بی بی استارت نوشت که
  سی قرص طی یک ماه خوردم و 14 فروردین دوباره آزمایش اسپرم دادم، که هر دو نتیجه ازمایشون فرستادم خدمتتون.
  من خودم یکبار رفتم پیش دکتر همکارتون، برای افتادگی بیضه، گفت نداری و شکل طبیعی داره
  الان چه اقدامی برای سریعتر بچه دار شدن کنم؟
  قرص های خارجی بخر بخورم؟ کدوم قرص بهتره، قیمتش مهم نیست.
  کپسول فرتیل اید فیرهیون هلث مخصوص آقایان 90 عدد خوبه؟
  یا مجدد برم دکتر ارولوژی برای ازمایشات دقیق تر و بیشتر؟
  ضمنا ازمایشات خانومم همه درسته و بدون مشکل
  ممنون از شما
  خیر ببینید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   تا یک سال فرصت دهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   قرص سلنیوم ۲۰۰ میلیگرم روزی یک عدد / ویتامین e روزی یک عدد / اسید فولیک ۱ میلیگرم روزی یک عدد / قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلیگرم روزی یک عدد مصرف شود
  3. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   ممنون از پاسخ شما،
   یک سال فرصت بدم
   ینی این قرصایی که گفتید مصرف کنم تا یکسال و جلوگیری هم بردارم و تو این یکسال اقدام کنم

   یا کلا اقدام نکنم و پس از مصرف یکسال ازین قرصا اقدام کنم
   ۳. در ازمایشم مورد مشکوکی از علائم بیماری یا نقصانی نیست که نرمال شدنش مشکل باشه
   ینی منظورم اینه با قرص کامل حل میشه
   من بچه ندارم، اولیه انشالله، سنمم 31هستش،کارمم پشت میزیه
   من نگران ازمایشام هستم، مورد خاصی نداره؟
  4. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   مجدد ازمایشامو فرستادم خدمتتون

   هزینه مجددمم برای پاسخ به سوالات جدیدمم مشکلی نداره
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   ازمایش قابل قبوله ، داروها به تقویت اسپرم کمک میکنه ، تا یک سال پیشگیری نداشته باشید و فرصت دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر کرامت سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر بنده 40 ساله و متاهلم و بعد از نزدیک 10 سال از ازدواج تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم
  اینجانب در ناحیه تناسلی بیشتر اوقاتاحساس سرما می کنم این مشکل حدود یکساله که بیشتر حس می کنم
  آلتم هم بصورت خودبخودی یا با تحریک دستی هم به سختی راست میشه اما هنکام نزدیکی خیلی طبیعی و مثل قبل ها فورا راست می شود در کل احساس جنسی کم شده و در ناحیه تناسلی و ناحیه پروستات احساس سرما مکنم
  توضیح اینکه تا 30 سالگی که ازدواج کردم از نظر جنسی خیلی پر حرارت بودم و حدود هفنه ای سه بار یا بیشتر اقدام به استمنا میکردم یعنی از حدود 12 سالگی!بعد ازدواج هم تا این اواخر مشکلی نداشتم اما این اواخر بی میلی به سکس و احساس سرما و کوچکی زیاد آلت هنگام شلی ناراحتم میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   مشکلتون جسمی نیست با روانپزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر Omid دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  آیا امکان دفع سنگ 14mm با دارو ممکن است یا باید از روش های دیگه استفاده کرد؟ بزرگترین سنگی که میتونه خودش خارج شه تا چند میلیمتر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سنگ بالای ۶ م م معمولا خود به خود دفع نمی شود،
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   برای شما tul یا سنگ شکن ، یکیش باید انجام شخ ، سی تی اسکن انجام دهید چون دقتش بیشتر است بر اساس اون احتمالا سنگ شکن برای شما گزینه مناسبی باشه
  3. تصویر کاربر Omid شنبه ۴ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام سنگ شکن را از چه روشی انجام می دید؟ میشه بیشتر در مورد عمل توضیح بدهید و آیا راه دیگری وجود ندارد به جزعمل؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سی تی اسکن انجام دهید ، احتمال بیشتر tul انجام شه. اگر سنگ شکن تصمیم شد ، برون اندامیه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  اقای دکتر بنده پسر ۲۳ ساله مجرد یک مدتی میشه که دچار اخلال نعوظ شدم که احساس میکنم تقریبا ۷۰٪_۸۰٪ عمل نعوظ انجام میشه و از این بابت خیلی اذیت میشم
  به متخصص ارولوژی مراجعه کردم و برای ۱ ماه قرص های ویتامین e،زینک پلاس،سلن پلاس،آفرودیت و یه قرص دیگه هم بود که هر ۱۲ ساعت تجویز کردن.و الان ۱ماه تموم میشه ولی من تاثیر خاصی در این مدت ندیدم چند ماه پیش هم ازمایش تستوستورون دادم که ۳ بود.
  البته اینم یاداور بشم که از بچگی به خودارضایی اعتیاد شدید داشتم ولی الان به مراتب کمتر شده و تحت کنترل است
  از حضرتعالی خواهشمندم راهنمایی بفرمایید چه قرص هایی استفاده کنم تا از این مشکل خلاص بشم.
  لطفوزدن تشکر الییم اقای دکتر اردبیلدن مزاحم اولدوم خدمتوزه
  یاشاسین اردبیلین افتخاری ❤
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   اکثرا اختلال نعوظ منشا روحی و روانی داره ، برای بررسی علل جسمانی ابتدا آزمایشات کامل قند و چربی و تیرویید داده شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر