سنگ بزرگ تخم مرغی در مثانه

سنگ مثانه توده هایی سختی از مواد معدنی است که میتواند هنگامی که مثانه به طور کامل از ادرار خالی نباشد درون آن تشکیل شود.


علائم ایجاد سنگ مثانه چیست؟

سنگ های مثانه اگر به مقدار کافی کوچک باشند ممکن است هنگام ادرار کردن دفع شوند و هیچ علائمی ایجاد نکنند. اما بیشتر افرادی که سنگ های مثانه دارند علائمی به دلیل این که سنگ، دیواره مثانه را تحریک می کند یا جریان ادرار را مسدود می سازد تجربه می کنند. علائم معمول سنگ های مثانه شامل موارد زیر هستند:

✅ درد در پایین شکم، چیزی که اغلب میتواند شدید باشد (مردان همچنین ممکن است درد در اطراف یا درون آلت تناسلی خود داشته باشند)

✅ درد یا سختی هنگام ادرار کردن

✅ تکرر ادرار (به خصوص در شب)

✅ ادرار کدر یا تیره رنگ

✅ وجود خون در ادرار

بیشتر موارد سنگ های مثانه به دلیل ارتباط با بزرگی پروستات مردان 50 سال یا بالاتر را درگیر میکند. اما هم مردان و هم زنان میتوانند دچار سنگ های مثانه شوند.

این که کودکان دچار سنگ مثانه شوند نادر است. در کودکان، سنگ های مثانه می توانند منجربه شب ادراری شود، در بعضی از کودکان پسر ممکن است باعث نعوظ مانا، یک نعوظ اغلب دردناک که میتواند چند ساعت باقی بماند شود.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که هر یک از علائم بالا را تجربه کردید به پزشک مراجعه کنید، به خصوص اگر درد در پایین شکم، تکرر ادرار یا وجود خون در ادرار داشتید. این علائم ممکن است لزوما به دلیل سنگ های مثانه ایجاد نشوند، اما نیاز است که مورد بررسی قرار  بگیرند.

احتمالا ابتدا آزمایش خون و ادرار انجام شود. آزمایش خون مشخص خواهد کرد که آیا درون مثانه شما عفونت وجود دارد یا خیر. مرحله بعدی گرفتن عکس اشعه ی ایکس از مثانه شما است. تمام انواع سنگ های مثانه به وضوح روی عکس اشعه ی ایکس مشخص نخواهند شد، از این رو نتیجه ی منفی اشعه ی ایکس همیشه به معنی عدم وجود سنگ نیست.

سنگ مثانه

اسکن سونوگرافی ممکن است به جای اشعه ی ایکس استفاده شود. همچنین سنگ مثانه می تواند توسط سیستوسکوپی مشخص شود. در سیستوسکوپی لوله ای نازک و فیبری که در سر آن چراغ و دوربین وجود دارد (سیستوسکوپ) به درون مجرای ادراری وارد میشود (لوله ای که ادرار را از بدن خارج میکند) و به مثانه می رسد.

دوربین تصاویر را روی صفحه نمایش پخش میکند، چیزی که توسط یک اورولوژ مشاهده میشود (کسی که در درمان بیماری های مثانه تخصص دارد).

علت ایجاد سنگ مثانه چیست؟

سنگ های مثانه معمولا هنگامی ایجاد میشوند که شما نتوانید تمام ادرارتان را تخلیه کنید. دلیل اصلی برای مردان بزرگی غده پروستات است که جریان ادرار را مسدود میکند.

اگر ادرار برای مدتی طولانی در مثانه باقی بماند، مواد شیمایی موجود در ادرار کریستال هایی ایجاد میکنند، چیزی که سخت شده و سنگ های مثانه را تشکیل می دهند.

درمان سنگ مثانه

معمولا برای خارج کردن سنگ ها از مثانه نیاز به جراحی است. متداول ترین فرآیند cystolitholapaxy است، چیزی که در آن لوله ای نازک (سیستوسکوپ) که در نوک آن دوربین وجود دارد برای یافتن سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از آن سیستوسکوپ از وسیله خرد کننده سنگ، لیزر یا سونوگرافی استفاده می کند تا سنگ را قبل از خارج کردن خرد کند.

وقتی ممکن باشد، مهم است که علت زمینه ای ایجاد سنگ مثانه درمان شود تا از ایجاد سنگ های مثانه جدید در آینده پیشگیری شود.

پیشگیری از سنگ مثانه

اگر شما سنگ مثانه داشته اید، ممکن است دوباره به آن دچار شوید. چیزهایی هستند که میتوانید برای پیشگیری از ایجاد دوباره آن ها انجام دهید.

برای جلوگیری از سنگ مثانه میتوان کار های زیر را  انجام دهید.

1- برای کاهش غلظت ادرارتان مایعات مصرفی خود را به روزی 2 تا 3 لیتر افزایش دهید.

2- مثانه خود را منظم و بدون تاخیر تخلیه کنید

3- 10 تا 20 ثانیه بعد از تلاش اولتان دوباره سعی کنید ادرار کنید (اگر در مرحله اول نمی توانید ادرار خود را به صورت کامل تخلیه کنید)؛ این کار ادرار کردن دوگانه نامیده میشود و به تخلیه موثرتر مثانه کمک میکند

4- از ایجاد یبوست پیشگیری کنید (ممکن است لاگزاتیو تجویز شود)

بیماری های مثانه

1- مثانه نوروژنیک

مثانه نوروژنیک مشکلی است که در آن اعصابی که مثانه را کنترل میکنند آسیب می بینند. این آسیب از تخلیه ی کامل مثانه جلوگیری میکند. این موضوع میتواند به دلیل آسیب به اعصاب نخاعی یا مشکلی که به سیستم عصبی آسیب رسانده است مانند بیماری اعصاب حرکتی یا اسپینا بیفیدا ایجاد شود.

بیشتر افرادی که مثانه نوروژنیک دارند نیاز به لوله ای به اسم کاتتر دارند که وارد مثانه شان شده و ادرار را تخلیه میکند. این فرآیند به اسم کاتترگذاری ادراری شناخته میشود.

گرچه کاتتر به صورت علمی موثر است، اغلب مقدار کمی ادرار درون مثانه باقی می ماند، چیزی که میتواند منجربه تشکیل سنگ های مثانه شود.

2- افتادگی مثانه

افتادگی مثانه مشکلی است که زنان را درگیر میکند، و زمانی ایجاد میشود که دیواره مثانه تضعیف شده و روی واژن بیافتد. این موضوع میتواند جریان خروجی ادرار از مثانه را مسدود کند.

افتادگی مثانه میتواند هنگام دوره های افزایش تنش مانند هنگام زایمان یا بلند کردن اجسام سنگین، یا هنگام زور زدن در موقع یبوست، ایجاد شود.

3- دیورتیکول مثانه

دیورتیکول مثانه کیسه هایی هستند که در دیواره مثانه ایجاد میشوند. اگر دیورتیکول های مثانه خیلی بزرگ شوند، میتوانند تخلیه کامل مثانه توسط فرد را مشکل کنند. دیورتیکول های مثانه میتوانند از بدو تولد یا به عنوان عارضه ای از عفونت یا بزرگی پروستات ایجاد شوند.

جراحی های مثانه

جراحی تقویت مثانه

جراحی تقویت مثانه چیزی است که در آن قسمتی از روده برداشته شده و به مثانه چسبانده میشوند تا آن را بزرگ تر کند. این کار ممکن است راهی موثر برای درمان نوعی از بی اختیاری ادرار به اسم بی اختیاری فوری باشد. اما این کار میتوانید گاهی عاملی برای ایجاد سنگ های مثانه باشد.

Cystolitholapaxy از طریق مجرای ادرای

Cystolitholapaxy از طریق مجرای ادرای متداول ترین روشی است که برای درمان بزرگسالانی که سنگ مثانه دارند استفاده میشود. جراح لوله ای کوچک و محکم که در انتهایش دوربین دارد (سیستوسکوپ) را به درون مجرای ادراری شما وارد کرده و آن را به مثانه شما می رساند. دوربین به یافتن مکان سنگ های مثانه کمک میکند.

لیزر سنگ مثانه

یک دستگاه خرد کننده، لیزر یا امواج فراصوت که از طریق سیستوسکوپ منتقل میشوند میتوانند استفاده شوند تا سنگ به قطعات کوچک تر شکسته شود، قطعاتی که میتوانند از طریق مایعات از مثانه شما دفع شوند. این درمان تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام میشود، از این رو شما طی این درمان دردی احساس نخواهید کرد.

خطر ایجاد عفونت در طی این فرآیند وجود دارد، پس ممکن است به شما آنتی بیوتیک برای احتیاط داده شود. همچنین خطر کوچکی برای آسیب به مثانه وجود دارد.

سوپروبیک پوستی

این روش معمولا در کودکان برای پیشگیری از آسیب به مجرای ادراری استفاده میشود. همچنین این روش در بزرگسالانی که سنگ بزرگی دارند استفاده میشود. به جای وارد کردن لوله ای به مجرای ادراری، جراح برش کوچکی روی پوست در زیر شکم ایجاد میکند. بعد از آن برش دیگری روی مثانه ایجاد میشود و سنگ میتواند خارج شود. این روش با استفاده از بیهوشی عمومی انجام میشود.

جراحی باز

جراحی باز اغلب در مردانی که پروستات خیلی بزرگی دارند یا اگر سنگ خیلی بزرگ باشد، استفاده میشود. این روش شبیه به درمان قبلی است، فقط جراح برش بزرگ تری روی شکم و مثانه ایجاد میکند. این روش ممکن است با دیگر انواع جراحی ترکیب شود، مانند برداشت قسمتی یا تمام پروستات یا دیورتیکول مثانه.

عیب جراحی باز این است که باعث درد بیشتری بعد از جراحی شده و مدت بهبودی بیشتری نسبت به بقیه انواع جراحی ها دارد. اما درصورتی که سنگ مثانه بزرگ باشد این روش نیاز است. شما نیاز به استفاده از کاتتر تا یک یا دو روز بعد از این درمان دارید.

عوارض و مراقبت های بعد از جراحی سنگ مثانه چیست؟

متداول ترین عارضه جانبی جراحی های سنگ مثانع عفونت مثانه یا مجرای ادراری، که به اسم عفونت دستگاه ادراری شناخته میشود است. این عارضه در 1 نفر از هر 10 نفری که جراحی مثانه دارند ایجاد شده و معمولا میتواند توسط آنتی بیوتیک ها درمان شود. بعد از انجام Cystolitholapaxy از طریق مجرای ادرای یا Percutaneous suprapubic cystolitholapaxy، معمولا نیاز است که برای چند روز جهت بهبودی در بیمارستان بستری بمانید.

اگر جراحی باز داشته باشید، ممکن است چندین روز در بیمارستان بمانید تا به اندازه کافی خوب شوید و به خانه بازگردید. بعد از جراحی، از شما خواسته میشود که با عکس اشعه ایکس یا سی تی اسکن پیگیری شوید که مشاده کنند آیا تمام قطعات سنگ مثانه از مثانه خارج شده اند یا خیر.

درمان مشکلات زمینه ای

وقتی سنگ مثانه خارج شود، نیاز است که مشکل زمینه ای درمان شود تا از تشکیل سنگ های مثانه جدید پیشگیری شود.

1- بزرگی پروستات

بزرگ بودن پروستات میتواند با استفاده از داروهایی که به کاهش اندازه ی پروستات کمک میکنند درمان شود. این کار فشار روی مثانه را از بین می برد، و ادرار کردن را برای شما آسان تر میکند. اگر دارو ها عمل نکنند، جراحی نیاز است تا قسمتی یا تمام پروستات خارج شود.

2- مثانه نوروژنیک

مثانه نوروژنیک عدم توانایی در کنترل مثانه به دلیل آسیب عصبی است. اگر شما به سنگ مثانه دچار شدید و این مشکل را داشتید، نشانه ای از آن است که شما نیاز دارید تا راه تخلیه ادرارتان را تغییر دهید.

ممکن است نیاز داشته باشید که آموزش بیشتری برای قرار دادن کاتتر داشته داشته باشید یا ممکن است نیاز باشد نوع کاتترتان را تغییر دهید و از داروها استفاده کنید تا به کنترل مثانه تان کمک کنند.

3- افتادگی مثانه

بعضی از افرادی که به افتادگی مثانه مبتلا هستند میتوانند با دستگاهی به اسم پساری (pessary) درمان شوند. بسیاری طراحی شده است تا درون واژن قرار بگیرد و مثانه را در محل مناسبش نگه دارد. موارد جدی تر افتادگی مثانه ممکن است نیازمند جراحی برای تقویت و حمایت از دیواره مثانه داشته باشند.

4- دیورتیکول مثانه

اگر شما دیورتیکول مثانه دارید، ممکن است برای حذف آن ها نیاز به جراحی داشته باشید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی
سنگ بزرگ تخم مرغی در مثانه
3 (60%) 3 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۵۱( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من ۲۲ سالمه یک ماه پیش در ادرارم خون مشاهده کردم همراه با سوزش و درد الان بعد از یک ماه هیچ خونی ندیدم اما سوزش دارم امکان داره سمگ کلیه دتشته باشم که دفع شده باشه علن سوزشم چیست ممنون .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲( 1 هفته پیش)
   ازمایش جدید بدهید از ادرار
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۲۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام..خواهری دارم تازه پیوند کلیه کرده ولی متاسفانه ادرارش کامل تخلیه نمیشه پزشکامیگن بخاطر مشکل عصبای مثانه اس باید سند بزنه خواستم بپرسم خارج از کشور جایی برای درمانش هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹( 1 هفته پیش)
   درمان ندارد
 • تصویر کاربر کاملیا پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام، عصر روز چهارشنبه عمل TUL انجام دادم خدمتتون، سنگ ٣/٥ ميل حالب داشتم، از به هوش اومدن خون ادرار مي كردم و درد شديد داشتم كه بيمارستان شياف گذاشت، اكنون روز پنجشنبه ظهر دردم بهتر و ادرارم كم خون تر شده آيا همه چيز طبيعيه ؟ كمي نگرانم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵( 1 هفته پیش)
   اب زیاد بخورید خوب میشود
 • تصویر کاربر مصطفی سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۲۲:۰۳( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  کسیفیکاسیون ۳۰ میلی متر در کف مثانه نشانه چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲( 1 هفته پیش)
   بايد سيستوسكوپي كنيد
 • تصویر کاربر محمدرضا سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۲۱:۴۳( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر عزیز ایا من می شود بامجورز رسمی خودم بامهر امضا والدین تغییر جنسی بدهم موقع تغییر جنسی دادن رگ لوله اب منی ببندی برای همیشه ارضاع نشوم 2منظور من وازکتومی نیست وازکتومی مایع منی را نمی بنده فقت اسپرم را می بنده بی فایده بدرنمی خوره وازکتومی بدرد نمی خوره اقای دکتر عزیز//موقع تغییر جنسی دادن من لوله رگ اب منی برای همیشه ببند که ارضاع نشوم مگر میشه راهی نباشه من راضی هستم من خودت هستم رازدار کمکم کن تورو به خدا///ایا اب منی را داخل ضرف ریخته باسوزن سرم پر کنم بعد سرم سوزنی که در داخلش اب منی خودم است طزریق به خودم بکنم ایا مواد ویتامینه پروتینه جذب خون شده جذب خون سریع می شود یانه یا اینکه موجب بیماری می شود یانه موجب سلامتی باتشکر اقای دکتر عزیز لطفعا کمکم نمایید توروبه خدا کمکم نمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۱( 1 هفته پیش)
   من در اين رشته كار نميكنم
 • تصویر کاربر لیلا سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  خانمی هستم با سن 76 سال. سال ها پیش جهت بی اختیاری ادراری و دفع فوری ادرار به جنابعالی مراجعه نموده و بعد از نوار مثانه جنابعالی تشخیص دادید که مثانه لرزش داره و قابل جراحی نیست و ورزش کگل و قرص دتروسیتول را تجویز کردید که دیگر قرص تاثیر گذار نبوده و باعث اذیت و مشکلات اجتماعی ایجاد کرده آیا میتوان از قرص میرابگرون یا هر داروی دیگری استفاده کرد ؟ در صورت امکان مصرف آیا تداخل دارویی با این داروها دارد یا خیر؟ سپاس گزارم (داروهایی که به علت لرزش عصبی استفاده می شود شامل پرانول - آملوپرس پنج دهم - آسپرین - آلپرازولام)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳( 2 هفته پیش)
   راه دیگر تزریق بوتاکس است که ان هم مسکلات خود را دارد
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ضخامت جدار مثانه افزایش یافته،
  حجم مثانه پر ۲۶۱ سی سی و مس از تخلیه ۲۲ سی سی میباشد.
  پروستات حجم ۱۹ سی سی دارد،
  مشکل دارد؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹( 2 هفته پیش)
   نیاز به درمان نیست
 • تصویر کاربر بهنام شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۰:۰۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر حسین کرمی
  جناب دکتر من مدت چند سال هست که دچار تکرر ادرار شدم آزمایش سونوگرافی و ادرار و خون انجام دادم که همشون طبیعی بودن و کلی قرص در ارتباط با عفونت ادرار و پروستات و اعصاب و غیره خوردم اما خوب نشدم
  هروقت که دستشویی میرم ادرارم کامل تخلیه نمیشه و اغلب با سوزش همراهه و هربار که از دستشویی بیرون میام دوباره احساس ادرار کردن بهم دست میده و یه حجم کم ادرار میکنم و این روال همینجور ادامه داره
  تورو خدا خواهش میکنم کمکم کنید و بگید چکار کنم تا خوب بشم
  از وقتی که گذاشتید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶( 2 هفته پیش)
   بايد بياييد بررسي كنيم٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
 • تصویر کاربر الناز جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۸:۱۴( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.دختری هستم 28 ساله.یک ماهی دچار پرادراری شدید بودم.ادرار زیاد و بی رنگ دفع میکردم.بعد از آزمایشات متعدد و سونوگرافی مشخص شد که به علت اضطراب است.الان خیلی بهترم و شاید هفته ای یک بار دچار پرادراری شوم.اما مشکل تکرر ادرار پیدا کردم.به طوری ک با حجم کم ادرار احساس دفع دارم.آیا پر ادراری به مثانه ام آسیب زده است؟آیا این وضعیت برای من مادام العمر باقی می ماند؟از لحاظ روحی خیلی وضعیتم را به هم ریخته است و حالت دور باطل شده است.پیشاپیش از پاسختون ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترخسته نباشی آلت تناسلی بنده به سمت راست انحراف داره تورابطه اصلاارضانمیشم اماباخودارضایی مشکلی هم ندارم لطفاراهنمایی کنیدآیاارضانشدنم تورابطه بستگی به انحراف داره یان ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴( 4 هفته پیش)
   عكس؟
 • تصویر کاربر همتیان سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۵۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پدرم 68 سال دارن، سرطان مثانه داشت،حدود دو هفته پیش جراحی کرد مثانه ش رو کامل درآوردن.الان حدود یک هفته ست مرخص شده دوتا مشکل داره. یکی اینکه نفخ میکنه درحدی که حتی راحت نمیتونه بشینه یا دراز بکشه.یه روز کمتر میشه یه روز دوباره زیاد میشه.
  و اینکه بخاطر این نفخ غذا نمیخوره، در حد شاید روزانه یه کاسه سوپ. و خوابش هم مختل شده.
  خیلی نفخ داره اذیتش میکنه.
  الان دایمتیکون میخوره هر 8 ساعت 30 قطره. مترونیدازول هم میخوره.گاهی هم که نفخ خیلی اذیتش میکنه یه شیاف بیزاکودیل میزنه.
  سوالم اینه که این نفخ تا کی ادامه داشته باشه طبیعیه و اینکه چکار میشه واسش کرد؟چی بخوره که نفخش برطرف بشه.
  ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۰( 1 ماه پیش)
   بايد به محل عمل مراجعه نماييد چون روده نيز در اين عمل درگير ميشود ودرجاتي طبيعي است
 • تصویر کاربر النا سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت پزشك محترم سايت
  بنده امسال به صورت مكرر دچار تكرر ادرار و احساس عدم دفع ادرار و درد در ناحيه مثانه و زير شكم شدم به دكتر متخصص آقاى دكتر كرمى مراجعه و پس از انجام كشت ادرار و سونوگرافى و تست يورو ديناميك تشخيص پزشك اين بود كه هيچ مشكلى از بابت عفونت و رزيدو در مثانه نبود و تست يوروديناميك من كاملا سالم هست تجويز داروى ويسول 5 يك عدد روزى و باكلوفن ١٠ هر ١٢ ساعت بود كه مصرف كردم و كاملا خوب شدم شدم تا اينكه بعد از دو ماه بهبودى مجددا دچار اين بيمارى شدم لازم به ذكر است بنده دچار روده تحريك پذير و يبوست مزمن هستم كه تحت كنترل دكتر هستم اما در حال حاضر مشكل تكرر ادرارم بسيار ازار دهنده هست و من را از كار و زندگى انداخته است برام از شما عاجزانه كمك ميخواهم چون واقعا نميدونم چيكار بايد كنم ممنونم از جواب شما
  لازم به ذكر است كه هر زمان كه مشكل يبوست من عود ميكند دچار تكرر ادرار ميشوم و كيسه ابگرم كه بر روى مثانه استفاده ميكنم خيلى دردم كمتر ميشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹( 1 ماه پیش)
   چون تست نرمال است بيشتر علت روحي ورواني تست مقاومت كنيد نرويد
 • تصویر کاربر محمدعلی یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام، بیمار مورد نظر دارای تومر در جداره داخلی مثانه است که چندین مرحله تراش داده و از پرتو درمانی هم استفاده کرده است، هم اکنون دفع ادرار از طریق لوله های نفرستومی در دو کلیه انجام می شود، آیا با وجود استفاده از پرتو درمانی ، امکان جراحی برداشتن مثانه و جایگزین کردن مثانه مصنوعی وجود دارد و امکان موفقیت این جراحی چقدر خواهد بود، با تشکر
  کدام نوع مثانه جایگزین اعم از مصنوعی و یا نوع جایگزین شده توسط روده مناسب تر است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰( 1 ماه پیش)
   نه كاري نميتوان كرد
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  .:
  سلام
  دختری هستم 29ساله
  مجرد
  سه چهار سال میشه که نشت ادرار دارم
  کار میرم محل کارم توالت نداره
  تا ظهر خودم را نگه میدارم
  از وقتی که کار رفتم اینجور شدم
  حالا وقتی دسشویی دارم و حجمش هم زیاد نیست کلیه هام سوزش پیدا میکنه
  سنو مثانه پر و خالی انجام دادم
  دکتر گفت که مثانه کامل انجام نمیشه
  سیستوسکوپی انجام بده
  که چون دختر بودم انجام ندادم
  حالا دکتر سنو از حالب نوشته
  نظر شما چیه
  چه سنویی انجام بدم
  یا چه درمانی در پیش بگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴( 1 ماه پیش)
   ٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ تماس براي تست عصب مثانه بگيريد تا علت مشخص شود
 • تصویر کاربر سایه چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۵( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من متاهل ۲۶ سالمه وزایمان هم نداشتم.یکساله که هردوماه درمیون عفونت ادرارمیگیرم که درازمایش ادرارباکتریfew است وخودسرانه باسیپرو وافلوکساسن خوب میشم.ولی بعدیکی دوماه دوباره سوزش پیشابراه میگیرم .سونوسالم بود وباقیمونده ۲۵ سیسی بود.خیلی به این موضوع فکرمیکنم وقتایی که
  ذهنم سمت مثانه وحجم ادرارم میره حجم ادرارمثلا ۲۵۰ یا۳۰۰ روبایدخالی کنم بعضی وقتا تا۴۰۰ یا۵۰۰ سیسی . ولی تکررندارم.سابقه عفونت رحم دارم که توهمین یکساله هست وتاحدودی خوب شده.یه دکتری میگفت اعصابه.ولی فک میکنم مشکلی هست به خاطر عفونت و سوزش پیشابراه..ایااحتمال تنگی مجراهست ؟؟؟چون احساس میکنم قبلا راحتترتخلیه میشد والان کمی باریکه ادرارم.وایا لیزرزخم دهانه رحم به مثانه یاپیشابراه اسیب میزنه؟؟چون پارسال زخم دهانه رحم روسوزونددکترم.وبعداون سوزش گرفتم.یکی ازپزشکا گفت به خاطرلیزرزخم تحریک شده مثانت ولی چراسوزش میگیرم همیشه؟؟اگه تنگی باشه کاملا درمان میشه؟؟لطفا بفرمایین مشکلم چیه وچون واقعا ذهنم درگیرشده وافسرده شدم.
  1. تصویر کاربر سایه پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۲۶( 1 ماه پیش)
   اقای دکترخواهش میکنم جواب بدین ممنونم.ویه سوال دیگه اینکه اب روزی ۴یا۵ لیوان میخورم .این کافیه برای جلوگیری ارعفونت ادراری؟؟یابیشتربشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲( 1 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ