آیا تفاوت اندازه ی بیضه ها طبیعی است؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
بطور کلی این موضوع که یکی از بیضه ها از بیضه ی دیگر بزرگ تر باشد، طبیعی است. بیشتر افراد متوجه این تفاوت  اندازه ی بیضه ها می شوند؛ بیضه ی سمت راست کمی بزرگ تر است و کمی بالاتر از بیضه چپ قرار دارد.

معمولا تفاوت اندازه ها چیز نگران کننده ای نیست، گر چه که ممکن است نشان دهنده ی یک مشکل باشد. اگر بیضه دردناک بود یا شکل آن تغییر کرد، فرد باید بلافاصله به متخصص ارولوژی مراجعه کند.

اندازه بیضه ها

اندازه طبیعی بیضه چند میلیمتر است؟

اندازه طبیعی بیضه در سنین مختلف و در دوره های مختلف زندگی، متفاوت است. می توان گفت بطور تقریبی اندازه بیضه کودکان در سنین مختلف به صورت زیر است:

 • کودکان دو الی 4 سال: قطر بیضه 0.4 به علاوه و یا منهای 1.2 سانت
 • کودکان 4 الی 6 سال: قطربیضه 0.6 به علاوه و منهای 1.5 سانت
 • کودکان 6 الی 8 سال: قطر بیضه: 0.3 به علاوه  و منهای 1.8 سانت
 • کودکان 8 الی 10 سال: قطر بیضه 0.5 به اضافه و منهای 2 سانت

اندازه نرمال بیضه در نوجوانان بطور تقریبی به شرح زیر است:

 • نوجوان ۱۴ الی ۱۶ سال: قطر بیضه ۱ به علاوه و منهای ۴.۱ سانت
 • نوجوانان ۱۶ الی ۱۸سال: قطر بیضه ۰.۵ به علاوه و یا منهای ۵ سانت
 • نوجوانان ۱۸ الی ۲۰ سال: قطر بیضه ۰.۳ به علاوه و یا منهای ۵ سانت

علت تفاوت اندازه ی بیضه ها

علت های مختلفی برای بزرگتر بودن یک بیضه از بیضه دیگر و هم اندازه نبودن بیضه ها وجود دارد، از جمله:

1- اپیدیدیمیت

اپیدیدیم یک مجرا است که در پشت بیضه قرار دارد. اپیدیدیمیت بیضه زمانی اتفاق می افتد که این مجرا دچار التهاب شود. این بیماری معمولا در اثر عفونت است. این مشکل می تواند یکی از علائم بیماری مقاربتی کلامیدیا باشد. اگر دچار علائم زیر شدید به پزشک مراجعه کنید:

 • درد در هنگام ادرار کردن (سوزش ادرار)
 • وجود ترشحاتی از آلت تناسلی
 • التهاب در بیضه
تفاوت اندازه های بیضه
کوچک بودن یکی از بیضه ها نسبت به دیگری

2- اورکیت

اورکیت زمانی اتفاق می افتد که یک عفونت باعث التهاب در بیضه می شود. ممکن است بعد از ابتلای یک شخص به اوریون این اتفاق بیافتد. اگر شخصی دچار درد در بیضه ی خود شود و شک کند که ممکن است علت آن اورکیت باشد، باید به پزشک مراجعه کند. این بیماری می تواند به بیضه آسیب بزند.

بیشتر بخوانید: علت درد بیضه در مردان چیست؟

درد بیضه

3- کیست اپیدیدیمال

کیست یک کیسه است که با مایع پر شده است. کیست اپیدیدیمال ممکن است زمانی ایجاد شود که مایع اضافی در مجرا تجمع یابد. همچنین ممکن است این اتفاق در اثر رشد اپیدیدیم بروز یابد.

این کیست ها بدون خطر و معمولا بدون درد هستند. درمانی برای آن ها لازم نیست و اغلب خود به خود برطرف می شوند. اگر کیست بیضه اپیدیدیمال باعث مشکلاتی شود، می توان آن را با جراحی خارج کرد.

4- هیدروسل

هیدروسل به حالتی گفته می شود که کیسه ای که اطراف بیضه ها ایجاد شده، با مایع پر شود. درحالی که این حالت معمولا نیازی به درمان ندارد، هیدروسل می تواند نشان دهنده ی یک التهاب باشد.  در این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند.

5- واریکوسل

زمانی که وریدهای درون کیسه ی بیضه بزرگ شوند، واریکوسل ایجاد می شود. اگر این مشکل علائم دیگری به همراه خود نداشته باشد، معمولا نیازی به درمان آن نیست، اما واریکوسل می تواند باعث کاهش تعداد اسپرم ها شود.

بیشتر بخوانید: آیا واریکوسل درمان دارویی دارد؟ برای آشنایی برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان واریکوسل

6- تورشن بیضه ای

پیچش بیضه

تورشن بیضه ای زمانی اتفاق می افتد که بیضه میچرخد و طناب اسپرماتیک پیچ میخورد. این موضوع می تواند باعث درد بیضه شود، دردی که شدید و پایدار است. اگر این درد بعد از یک آسیب (صدمه) ایجاد شود، ممکن است آرام شود و دوباره به صورت ناگهانی بازگردد.

تورشن بیضه ای خطرناک است و باید اورژانسی درمان شود. پیچ خوردن طناب اسپرماتیک می تواند جریان خون بیضه را کاهش دهد یا مسدود کند، و اگر درمان نشود، ممکن است بیضه را خارج کنند.

7- سرطان بیضه

سلول های سرطانی می توانند در بیضه ها ایجاد شوند و تکثیر یابند. پزشک باید سریعا به دنبال برآمدگی یا یک توده در ناحیه بگردد. سرطان بیضه شایع نیست و از هر 250 مرد در 1 نفر بروز می یابد. این سرطان در مردان جوان و میانسال شیوع بیشتری دارد و معمولا با موفقیت درمان می شود.

چه زمانی باید نگران تفاوت اندازه ی بیضه ها شد؟

علائم و نشانه های مختلفی هستند که میتوانند نشان دهنده ی یک مشکل در سلامت بیضه باشند.

اگر یکی از علائم زیر به همراه بزرگی بیضه رخ داد، در صورت امکان زود به پزشک مراجعه کنید:

⛔ یک درد تیز یا درد در اطراف یا خود بیضه

⛔ تورم در بیضه ها

⛔ قرمزی

⛔ وجود ترشحاتی از آلت تناسلی

⛔ مشکل در دفع ادرار

⛔ درد در کمر یا زیر شکم

⛔ تورم یا تحریک پذیری (تندرنس) در بافت سینه

پزشک برای کمک به یافتن علت زمینه ای یک معاینه از بیضه و کیسه ی بیضه برای پیدا کردن هرگونه اختلال یا توده انجام می دهد. اگر پزشک به سرطان بیضه شک کند، از شما یک آزمایش خون می گیرد و درمورد سابقه ی خانوادگی شما میپرسد.

آزمایشات دیگری که ممکن است پزشک برای شما درخواست کند:

 • آزمایش ادرار برای بررسی عفونت و مشکلات کلیوی
 • سونوگرافی برای یافتن توده و ارزیابی گردش خون
 • سی تی اسکن برای یافتن اختلالات بیضه ای

اگر یک مشکل زمینه ای تشخیص داده شود، ممکن است پزشک دارو یا درمان های دیگری برای شما تجویز کند.

شل شدن بیضه ها نشانه چیست؟

درمان تفاوت اندازه ی بیضه ها چیست؟

درمان تفاوت در اندازه ی بیضه ها به علت ایجاد آن بستگی دارد. در زیر به علت های شایع زمینه ای و درمان آن ها اشاره می کنیم:

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از اپیدیدیمیت

اگر کلامیدیا عامل ایجاد اپیدیدیمیت باشد، معمولا پزشک یک دوره آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تجویز خواهد کرد و ممکن است توصیه کند برای درمان اندازه بیضه ها و کاهش تورم، کیسه ی بیضه را بالاتر نگه دارید.

 درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از اورکیت

اگر یک بیمای مقاربتی باعث ایجاد اورکیت شده باشد، معمولا پزشک برای مبارزه با عفونت داروهایی تجویز خواهد کرد. داروهای متداول شامل سفتریاکسون (روسفین) یا آزیترومایسین (زیتروماکس) می باشند. مسکن ها و استفاده از یخ نیز ممکن است ناراحتی را کاهش دهد.

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از تورشن بیضه ای

 تورشن بیضه نیازمند درمان خیلی سریع می باشد. ممکن است پزشک بتواند طی فرآیندی پیچ خوردگی را باز کند که به آن فرآیند باز کردن دستی تورشن می گویند؛ اما اغلب برای جلوگیری از بروز دوباره ی این مشکل نیاز است که فرد جراحی شود. تاخیر در درمان این مشکل، شانس این که نیاز شود بیضه ی پیچ خورده از بدن خارج شود را افزایش می دهد.

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از سرطان بیضه

 ممکن است پزشک توصیه کند قسمتی از بیضه که سرطان در آن بروز یافته، خارج شود. رادیوتراپی، شیمی درمانی، یا ترکیبی از آن ها ممکن است باعث کاهش یا تخریب سلول های سرطانی استفاده شوند. اگر سرطان به جاهای دیگر گسترش یابد، یا سرچشمه ی آن در دیگر اندام های بدن باشد، ممکن است درمان های اضافه تر و جراحی لازم باشد.

معاینه بیضه ها توسط فرد
عکس بیضه طبیعی

علت پایین بودن بیضه چپ

علت دقیق بیضه نزول یافته مشخص نیست. ترکیبی از ژنتیک ، سلامت مادر و سایر عوامل محیطی ممکن است هورمون ها، تغییرات بدنی و فعالیت عصبی را که بر رشد بیضه ها تأثیر می گذارد، مختل کند.

کدام بیضه مهمتر است ؟

نمی توان گفت که مثلا یکی از بیضه ها از دیگر مهم تر است و به آن برتری دارد اما در حالت کلی می توان گفت هر دو بیضه دارای رگهایی هستند که در مکانهای مختلف متصل می شوند. ورید بیضه سمت راست به ورید اجوف تحتانی متصل می شود. ورید چپ به داخل ورید کلیوی چپ تخلیه می شود.

بیضه چپ بزرگتر از راست است. بنابراین، رگ چپ طولانی تر از راست است. از آنجا که رگ چپ طولانی تر است ، هنگام تخلیه بیشتر در معرض مشکلات است. تخلیه ضعیف می تواند منجر به شرایط پاتولوژیک مانند تورم و درد بیضه شود.

همچنین عواقب بالینی مربوط به ورید چپ بیضه و اتصال آن به ورید کلیوی چپ وجود دارد. عفونت کلیه و حتی سرطان کلیه می تواند به ورید بیضه چپ گسترش یابد. این باعث جمع شدن خون می شود و منجر به گشاد شدن رگهای کیسه بیضه می شود.

بیضه بزرگ بهتره یا کوچک

داشتن بیضه های بزرگ با تولید اسپرم بیشتر و سطح بالاتر تستوسترون و همچنین میزان پرخاشگری بیشتر همراه است. تحقیقات دیگر نشان می دهد بیضه های کوچکتر منبع مورد اعتماد تری برای تولید اسپرم هستند. محققان همچنین دریافتند که مردان با بیضه کوچکتر تمایل بیشتری به پدر شدن دارند و به طور متوسط​​، سطح تستوسترون کمتری نیز دارند.

چگونه بیضه های خود را معاینه کنیم؟

خیلی مهم است که شکل و اندازه بیضه ها را زیر نظر داشته باشید، پس هر گونه تغییر در آن ها را می توانید متوجه شوید. ماهی یک بار خودتان را معاینه کنید. به دنبال برآمدگی ها، توده ها، درد، تورم و هر نوع اختلال دیگر بگردید.

یک بیضه سالم، صاف و اطراف آن خیلی شبیه به شکل یک تخم مرغ است. هرگونه برآمدگی یا بیرون زدگی باید به محض امکان توسط یک دکتر ارولوژی بررسی شود.

علت شل شدن بیضه ها

برای انجام بررسی اندازه ی بیضه ها اقدامات زیر را انجام دهید:

 •  قبل از شروع، مطمئن شوید که کیسه ی بیضه شل و نرم است.
 • به آرامی و با دقت بیضه را بین انگشتان و شست خود حرکت دهید.
 • به طور کامل سطح هر دو بیضه را بررسی کنید، به دنبال برآمدگی، تحریک پذیری (تندر) یا زخم، بیرون زدگی، تورم یا تغییر اندازه بگردید.
 • تا انتهای بیضه را احساس کنید، به اپیدیدیم برسید، چیزی که باید شبیه به چند گروه از لوله ها باشد.
 •  هر دو بیضه را حداقل یک بار در ماه ارزیابی کنید.

این که اندازه ی بیضه ها متفاوت باشد، شایع است. اگر یک بیضه به صورت قابل توجه بزرگ شد، بیشتر علت های زمینه ای آن به راحتی درمان می شوند. هر چه فرد سریع تر به پزشک مراجعه کند، مشکل او دورنمای بهتری خواهد داشت.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر lavin چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام من پسرم دوسال و نیمش هست بیضه راستش بزرگتر از چپ هست دکتر بهم گفت باید سونوگرافی انجام بدم میخواستم نظر شمارو بدونم نیاز به انجام سونو هست یا خیر ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  سلام من پسری ۱۵ ساله هستم بیضه چپم از بیضه راستم بزرگ تر شده دردی در بیضه ندارم و در سطح بیضه توده ای نیست سابقه خودارضایی هم دارم در بعضی از مواقع کشالک رانم درد میکنه ایا ممکنه سرطان باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   جهت بررسی دقیق تر حتما سونوگرافی انجام شود. هر چیزی که باشه در سونوگرافی دیده میشه
 • تصویر کاربر یونس سه شنبه ۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام و ارادت
  تقریبا یک هفته میشه یه مقدار درد در ناحیه بیضه ( راست) احساس میکنم البته بصورت مقطعی
  دردش زیاد نیست ولی گاهی به داخل رانم کشیده میشه و گاهی به زیر شکمم
  البته یه لکه های خونی جدید که خیلی کوچیک هستن روی بیضم ظاهر شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام سونوگرافی از بیضه ها و کشاله ران انجام شود
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر و خسته نباشید خدمت شما
  آقای دکتر من ۲۶ سالمه و ازدواج هم نکردم
  حدود دو سال پیش سونوگرافی رفتم و گفت که در بیضه ی سمت راست اسپرماتوسل وجود داره
  به صورت غیر عادی گاهی با برانگیختگی جنسی در زمان سکس احساس درد خفیف نامتعارف در بیضه ی سمت چپ داشتم که باز سونو رفتم و گفت واریکوسل خفیف داری
  باز آزمایش سونو و پروستات دادم
  عکس برگه ی جواب رو براتون ارسال میکنم محبت کنید ملاحظه بفرمایید
  حس میکنم بیضه ی سمت چپم هم نا متفارف کوچیکتر از سمت راستمه
  نظره شما چیه آقای دکتر
  نیازه به عمل دارم؟
  این کوچکی بیضه ایا اونقدر محرض هست که مشکل باروری برای اسپرمام درست بکنه؟
  ایا واریکوسل خفیف با دارو یا رژیم قضایی اغم از ویتامین ها قابل درمان یا جلوگیری از پیشوری هست؟
  با تشکر و سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دانیال جمعه ۵ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   عکس سونو
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   برای بررسی اینکه ایا واریکوسل نیاز به عمل داره یا نه ازمایش اسپرم انجام شود
  3. تصویر کاربر دانیال شنبه ۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   جناب دکتر درباره ی ابعاد بیضه چی؟ که گفتم نگران کنندست یا نه!
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   ابعاد بیضه شما در سونوگرافی طبیعی است و مشکلی ندارد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۵ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام دکتر یک هفته پیش درد بیضه سمت راست شروع شد که قابل تحمل است و هنگام لمس هم کمی درد میکرد که ایبوبروفن مصرف کردم بهتر میشد الان خیلی بهتر شده و بیشتر سرپا هستم و فعالیت بدنی دارم یه کم درد میگیره التهاب ندارم و سایز طبیعیه ولی در ساعاتی از روز درد خفیف دارم و بعد قطع میشه اگر زحمتی نیست راهنمایی بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام ، سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر Vahidkeshavarz یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  سلام این جواب ازمایش پسر من هستش بیضش نزول نکرده بود و داخل شکمش بود که با جراحی برداشتن میخواستم ببینم جوابش خوبه یا بد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر Vahidkeshavarz یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   فرستادم براتون تو تلگرام اقای دکتز
  3. تصویر کاربر Vahidkeshavarz یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   فرستادم براتون اقای دکتز
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   بله خوبه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ناشناس جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر من یه مدتی هست بیضه راستم بزرگ تر از بیضه چپ است و هیچ درد یا مایعی ازش خارج نمیشود فقط بزرگ است مثل بادکنک باد میشه و وقتی فشار کمی بهش بدم باد میره و کوچیک میشه.
  مشکل و راه درمان چیست
  ممنون میشم اگه جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من تو۳۶سال هستم.
  الان ۳روزه که هردوتا بیضه هام شدیدا درد میکنه وگاهی یکودومش درد میگیره و این درد بینشون جابجا میشه.تا دیروز که درد امانمو برید به پزشک داخلی مراجعه کردم وسونوگرافی از کلیه ها ومثانه دادم گفتن عالیه مشکل از اونجا نیست.واستامینوفن وناپروکسن دادن از دیشب خوردم یکم بهترم ولی خیلی درد دارم والان دردش زده به کمرم وکیسه بیضه هام قرمز شده وخیلی کم بیضه هام ورم کرده.بیشتر دردم در حالت راه رفتن وخوابیدنه اما در حالت نشسته هم درد دارم.
  البته من وهمسرم وفرزندم کمی علائم کرونارو داریم چند روزه تب ولرز وسنگینی سر وهمسرم بویایی نداره و... که در حال درمان خانگی هستیم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام سونوگرافی از بیضه ها انجام شود. احتمال دارد ارکیت ( التهاب و عفونت بیضه ها ) باشد
  2. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام آقای دکتر عذرخواهی میکنم امکانش هست جواب سونوگرافی رو ملاحضه کنید،عکس هارو فرستادم،علت درد چیه؟
  3. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   آقای دکتر عذرخواهی میکنم امکانش هست جواب سونوگرافی رو ببینید عکس ها رو ارسال کردم،علت درد چیه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   فتق دارید ، باید عمل شود جهت نوبت با ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر آرش چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  اندازه بیضه از چه حدی کمتر باشه کوچک به حساب میاد و از چه اندازه ای طبیعی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   میانگین ۴ در ۳ در ۲ سانتی متره
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام.پسر ۳۰ ساله هستم.چند روزیه درد خفیف متناوب بیضه سمت راست دارم.تورم و علامت دیگه ای هم ندارم.شورت تنگ میپوشیدم ولی عوض کردم هم فرقی نکرد.یه کم یبوست هم همزمان دارم.گاهی موقع تحریک و خودارضایی به وجود میاد.گاهی هم منتقل میشه چپ.یه یکم زیاد ورزش میکنم ولی اتفاقا موقع ورزش درد ندارم.موقع بالا کشیدن بینی یه کم بهش فشار میاد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام سونوگرافی انجام شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر