جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا تفاوت اندازه ی بیضه ها طبیعی است؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
بطور کلی این موضوع که یکی از بیضه ها از بیضه ی دیگر بزرگ تر باشد، طبیعی است. بیشتر افراد متوجه این تفاوت  اندازه ی بیضه ها می شوند؛ بیضه ی سمت راست کمی بزرگ تر است و کمی بالاتر از بیضه چپ قرار دارد.

معمولا تفاوت اندازه ها چیز نگران کننده ای نیست، گر چه که ممکن است نشان دهنده ی یک مشکل باشد. اگر بیضه دردناک بود یا شکل آن تغییر کرد، فرد باید بلافاصله به متخصص ارولوژی مراجعه کند.

اندازه بیضه ها

اندازه طبیعی بیضه چند میلیمتر است؟

اندازه طبیعی بیضه در سنین مختلف و در دوره های مختلف زندگی، متفاوت است. می توان گفت بطور تقریبی اندازه بیضه کودکان در سنین مختلف به صورت زیر است:

 • کودکان دو الی 4 سال: قطر بیضه 0.4 به علاوه و یا منهای 1.2 سانت
 • کودکان 4 الی 6 سال: قطربیضه 0.6 به علاوه و منهای 1.5 سانت
 • کودکان 6 الی 8 سال: قطر بیضه: 0.3 به علاوه  و منهای 1.8 سانت
 • کودکان 8 الی 10 سال: قطر بیضه 0.5 به اضافه و منهای 2 سانت

اندازه نرمال بیضه در نوجوانان بطور تقریبی به شرح زیر است:

 • نوجوان ۱۴ الی ۱۶ سال: قطر بیضه ۱ به علاوه و منهای ۴.۱ سانت
 • نوجوانان ۱۶ الی ۱۸سال: قطر بیضه ۰.۵ به علاوه و یا منهای ۵ سانت
 • نوجوانان ۱۸ الی ۲۰ سال: قطر بیضه ۰.۳ به علاوه و یا منهای ۵ سانت

علت تفاوت اندازه ی بیضه ها

علت های مختلفی برای بزرگتر بودن یک بیضه از بیضه دیگر و هم اندازه نبودن بیضه ها وجود دارد، از جمله:

1- اپیدیدیمیت

اپیدیدیم یک مجرا است که در پشت بیضه قرار دارد. اپیدیدیمیت بیضه زمانی اتفاق می افتد که این مجرا دچار التهاب شود. این بیماری معمولا در اثر عفونت است. این مشکل می تواند یکی از علائم بیماری مقاربتی کلامیدیا باشد. اگر دچار علائم زیر شدید به پزشک مراجعه کنید:

 • درد در هنگام ادرار کردن (سوزش ادرار)
 • وجود ترشحاتی از آلت تناسلی
 • التهاب در بیضه
تفاوت اندازه های بیضه
کوچک بودن یکی از بیضه ها نسبت به دیگری

2- اورکیت

اورکیت زمانی اتفاق می افتد که یک عفونت باعث التهاب در بیضه می شود. ممکن است بعد از ابتلای یک شخص به اوریون این اتفاق بیافتد. اگر شخصی دچار درد در بیضه ی خود شود و شک کند که ممکن است علت آن اورکیت باشد، باید به پزشک مراجعه کند. این بیماری می تواند به بیضه آسیب بزند.

بیشتر بخوانید: علت درد بیضه در مردان چیست؟

درد بیضه

3- کیست اپیدیدیمال

کیست یک کیسه است که با مایع پر شده است. کیست اپیدیدیمال ممکن است زمانی ایجاد شود که مایع اضافی در مجرا تجمع یابد. همچنین ممکن است این اتفاق در اثر رشد اپیدیدیم بروز یابد.

این کیست ها بدون خطر و معمولا بدون درد هستند. درمانی برای آن ها لازم نیست و اغلب خود به خود برطرف می شوند. اگر کیست بیضه اپیدیدیمال باعث مشکلاتی شود، می توان آن را با جراحی خارج کرد.

4- هیدروسل

هیدروسل به حالتی گفته می شود که کیسه ای که اطراف بیضه ها ایجاد شده، با مایع پر شود. درحالی که این حالت معمولا نیازی به درمان ندارد، هیدروسل می تواند نشان دهنده ی یک التهاب باشد.  در این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند.

5- واریکوسل

زمانی که وریدهای درون کیسه ی بیضه بزرگ شوند، واریکوسل ایجاد می شود. اگر این مشکل علائم دیگری به همراه خود نداشته باشد، معمولا نیازی به درمان آن نیست، اما واریکوسل می تواند باعث کاهش تعداد اسپرم ها شود.

بیشتر بخوانید: آیا واریکوسل درمان دارویی دارد؟ برای آشنایی برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان واریکوسل

6- تورشن بیضه ای

پیچش بیضه

تورشن بیضه ای زمانی اتفاق می افتد که بیضه میچرخد و طناب اسپرماتیک پیچ میخورد. این موضوع می تواند باعث درد بیضه شود، دردی که شدید و پایدار است. اگر این درد بعد از یک آسیب (صدمه) ایجاد شود، ممکن است آرام شود و دوباره به صورت ناگهانی بازگردد.

تورشن بیضه ای خطرناک است و باید اورژانسی درمان شود. پیچ خوردن طناب اسپرماتیک می تواند جریان خون بیضه را کاهش دهد یا مسدود کند، و اگر درمان نشود، ممکن است بیضه را خارج کنند.

7- سرطان بیضه

سلول های سرطانی می توانند در بیضه ها ایجاد شوند و تکثیر یابند. پزشک باید سریعا به دنبال برآمدگی یا یک توده در ناحیه بگردد. سرطان بیضه شایع نیست و از هر 250 مرد در 1 نفر بروز می یابد. این سرطان در مردان جوان و میانسال شیوع بیشتری دارد و معمولا با موفقیت درمان می شود.

چه زمانی باید نگران تفاوت اندازه ی بیضه ها شد؟

علائم و نشانه های مختلفی هستند که میتوانند نشان دهنده ی یک مشکل در سلامت بیضه باشند.

اگر یکی از علائم زیر به همراه بزرگی بیضه رخ داد، در صورت امکان زود به پزشک مراجعه کنید:

⛔ یک درد تیز یا درد در اطراف یا خود بیضه

⛔ تورم در بیضه ها

⛔ قرمزی

⛔ وجود ترشحاتی از آلت تناسلی

⛔ مشکل در دفع ادرار

⛔ درد در کمر یا زیر شکم

⛔ تورم یا تحریک پذیری (تندرنس) در بافت سینه

پزشک برای کمک به یافتن علت زمینه ای یک معاینه از بیضه و کیسه ی بیضه برای پیدا کردن هرگونه اختلال یا توده انجام می دهد. اگر پزشک به سرطان بیضه شک کند، از شما یک آزمایش خون می گیرد و درمورد سابقه ی خانوادگی شما میپرسد.

آزمایشات دیگری که ممکن است پزشک برای شما درخواست کند:

 • آزمایش ادرار برای بررسی عفونت و مشکلات کلیوی
 • سونوگرافی برای یافتن توده و ارزیابی گردش خون
 • سی تی اسکن برای یافتن اختلالات بیضه ای

اگر یک مشکل زمینه ای تشخیص داده شود، ممکن است پزشک دارو یا درمان های دیگری برای شما تجویز کند.

شل شدن بیضه ها نشانه چیست؟

درمان تفاوت اندازه ی بیضه ها چیست؟

درمان تفاوت در اندازه ی بیضه ها به علت ایجاد آن بستگی دارد. در زیر به علت های شایع زمینه ای و درمان آن ها اشاره می کنیم:

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از اپیدیدیمیت

اگر کلامیدیا عامل ایجاد اپیدیدیمیت باشد، معمولا پزشک یک دوره آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تجویز خواهد کرد و ممکن است توصیه کند برای درمان اندازه بیضه ها و کاهش تورم، کیسه ی بیضه را بالاتر نگه دارید.

 درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از اورکیت

اگر یک بیمای مقاربتی باعث ایجاد اورکیت شده باشد، معمولا پزشک برای مبارزه با عفونت داروهایی تجویز خواهد کرد. داروهای متداول شامل سفتریاکسون (روسفین) یا آزیترومایسین (زیتروماکس) می باشند. مسکن ها و استفاده از یخ نیز ممکن است ناراحتی را کاهش دهد.

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از تورشن بیضه ای

 تورشن بیضه نیازمند درمان خیلی سریع می باشد. ممکن است پزشک بتواند طی فرآیندی پیچ خوردگی را باز کند که به آن فرآیند باز کردن دستی تورشن می گویند؛ اما اغلب برای جلوگیری از بروز دوباره ی این مشکل نیاز است که فرد جراحی شود. تاخیر در درمان این مشکل، شانس این که نیاز شود بیضه ی پیچ خورده از بدن خارج شود را افزایش می دهد.

درمان اندازه ی بیضه ها ناشی از سرطان بیضه

 ممکن است پزشک توصیه کند قسمتی از بیضه که سرطان در آن بروز یافته، خارج شود. رادیوتراپی، شیمی درمانی، یا ترکیبی از آن ها ممکن است باعث کاهش یا تخریب سلول های سرطانی استفاده شوند. اگر سرطان به جاهای دیگر گسترش یابد، یا سرچشمه ی آن در دیگر اندام های بدن باشد، ممکن است درمان های اضافه تر و جراحی لازم باشد.

معاینه بیضه ها توسط فرد
عکس بیضه طبیعی

علت پایین بودن بیضه چپ

علت دقیق بیضه نزول یافته مشخص نیست. ترکیبی از ژنتیک ، سلامت مادر و سایر عوامل محیطی ممکن است هورمون ها، تغییرات بدنی و فعالیت عصبی را که بر رشد بیضه ها تأثیر می گذارد، مختل کند.

کدام بیضه مهمتر است ؟

نمی توان گفت که مثلا یکی از بیضه ها از دیگر مهم تر است و به آن برتری دارد اما در حالت کلی می توان گفت هر دو بیضه دارای رگهایی هستند که در مکانهای مختلف متصل می شوند. ورید بیضه سمت راست به ورید اجوف تحتانی متصل می شود. ورید چپ به داخل ورید کلیوی چپ تخلیه می شود.

بیضه چپ بزرگتر از راست است. بنابراین، رگ چپ طولانی تر از راست است. از آنجا که رگ چپ طولانی تر است ، هنگام تخلیه بیشتر در معرض مشکلات است. تخلیه ضعیف می تواند منجر به شرایط پاتولوژیک مانند تورم و درد بیضه شود.

همچنین عواقب بالینی مربوط به ورید چپ بیضه و اتصال آن به ورید کلیوی چپ وجود دارد. عفونت کلیه و حتی سرطان کلیه می تواند به ورید بیضه چپ گسترش یابد. این باعث جمع شدن خون می شود و منجر به گشاد شدن رگهای کیسه بیضه می شود.

بیضه بزرگ بهتره یا کوچک

داشتن بیضه های بزرگ با تولید اسپرم بیشتر و سطح بالاتر تستوسترون و همچنین میزان پرخاشگری بیشتر همراه است. تحقیقات دیگر نشان می دهد بیضه های کوچکتر منبع مورد اعتماد تری برای تولید اسپرم هستند. محققان همچنین دریافتند که مردان با بیضه کوچکتر تمایل بیشتری به پدر شدن دارند و به طور متوسط​​، سطح تستوسترون کمتری نیز دارند.

چگونه بیضه های خود را معاینه کنیم؟

خیلی مهم است که شکل و اندازه بیضه ها را زیر نظر داشته باشید، پس هر گونه تغییر در آن ها را می توانید متوجه شوید. ماهی یک بار خودتان را معاینه کنید. به دنبال برآمدگی ها، توده ها، درد، تورم و هر نوع اختلال دیگر بگردید.

یک بیضه سالم، صاف و اطراف آن خیلی شبیه به شکل یک تخم مرغ است. هرگونه برآمدگی یا بیرون زدگی باید به محض امکان توسط یک دکتر ارولوژی بررسی شود.

علت شل شدن بیضه ها

برای انجام بررسی اندازه ی بیضه ها اقدامات زیر را انجام دهید:

 •  قبل از شروع، مطمئن شوید که کیسه ی بیضه شل و نرم است.
 • به آرامی و با دقت بیضه را بین انگشتان و شست خود حرکت دهید.
 • به طور کامل سطح هر دو بیضه را بررسی کنید، به دنبال برآمدگی، تحریک پذیری (تندر) یا زخم، بیرون زدگی، تورم یا تغییر اندازه بگردید.
 • تا انتهای بیضه را احساس کنید، به اپیدیدیم برسید، چیزی که باید شبیه به چند گروه از لوله ها باشد.
 •  هر دو بیضه را حداقل یک بار در ماه ارزیابی کنید.

این که اندازه ی بیضه ها متفاوت باشد، شایع است. اگر یک بیضه به صورت قابل توجه بزرگ شد، بیشتر علت های زمینه ای آن به راحتی درمان می شوند. هر چه فرد سریع تر به پزشک مراجعه کند، مشکل او دورنمای بهتری خواهد داشت.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (105 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر تنها سه شنبه ۷ آذر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام من تنها باپسرم زندگی میکنم .متوجه شدم که اوانزال نداره وشرم وخجالت مانع پیگیری ودرمانش شده .ایااین مسئله درمانی دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 4 ماه پیش)
   از کجا میدونید؟
  2. تصویر کاربر تنها یکشنبه ۵ آذر ۲( 4 ماه پیش)
   لباس های زیرش کاملا تمیزه (من میشورم) وچندبار باهاش صحبت کردم که مردها ترشحاتی دارند هیچ عکسالعملی نشون نداد. دورشکمش بزرگه واگر رژیم نگیره سریع چاق میشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 4 ماه پیش)
   بدون حضور شما باید شرح حال گرفته شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام بنده 38سالمه واطراف مقعدم خارش دارم بیشتر وقتی خیس باشه وانگل هم ندارم از بس خاروندم زخم شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر سردار شنبه ۲۰ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام من بیضه چپم خیلی کوچیک شده وخیلی هم از راست رفته بالا 4سال میشه وکاری سنگینی که میکنم درد داره وباد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  درود دکتر جان من ۳۷ سال سن دارم حدودا ۹ سال پیش عمل فتق دو طرف داشتم و به مرور زمان بیضه ی سمت راست بالاتر قرار گرفته طوری که اکثر اوقات درون کیسه قرار نمیگیره خصوصا موقع نعوض که کاملا به بالا میره و محو میشه اگر راهنمایی کنید ممنون میشم،البته این قضیه از لحاظ روحی بنده رو به هم میریزه و از این مسئله راضی نیستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر کامران شنبه ۳ تیر ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.
  این عدم تقارن بیضه‌های من که در تصویر می‌بینید طبیعی هست؟ سال‌هاست نامتقارن هست ولی اخیرا بیشتر هم شده. دردی ندارن.
  1. تصویر کاربر کامران شنبه ۳ تیر ۲( 9 ماه پیش)
   تصویر از روبرو گرفته شده. بیضه چپ جلوتر و همینطور بالاتر (نزدیکتر به آلت) هست. همین باعث کج ماندن آلت هم میشه.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ تیر ۲( 9 ماه پیش)
   طبیعی است بسیاری از افراد به این شکل است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱ خرداد ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من پسری 34ساله مجردم که در تیرماه 1400برداشت بیضه انجام دادم نوع سمینوما دوبار هم سی تی دادم که مشکلی نبود دیگه متاسفانه بیخیال شدم تا اخیرا سی تی دادم غده 20در40درناحیه کلیه وآئورت وجودداره نظرتون چیه من چه جوری درمان بشم اصلا درمان میشم کلا سرطان بیضه قابل درمان هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   سلام سریعا به متخصص رادیوتراپی و انکولوژی مراجعه کنید باید رادیوتراپی شروع و ادامه درمان تحت نظر ایشان باشد . زمان را از دست ندهید
 • تصویر کاربر aw دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشین من ۲۰ روز پیش سوزش ادرار داشتم رفتم پیش متخصص بهم قرص تاوانکس۵۰۰ و پرازوسین دادن بهتر شدم‌یکم ولی بازم درد وسوزش داشتم ناحیه کلاهک الت بعد سه چهار‌ روز پهلو هام هم درد میکرد الان از درد الت بهتر شدم ولی هنوز پهلو هام درد و بعد ادرار سوزش دارم یکم چه کنم؟
  ازمایش کشت ادرار و خون و سونو فرستادم خدمتتون
  درضمن بنده واریکوسل گرید دو هم سمت چپ دارم ممکنه درد پهلوها از اون باشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش)
   سوزش ادرار علتش دفع سنگ بوده که تا یک هفته بعد میماند . درد پهلوها اگر دو طرفه باشه احتمالا عضلانی است
  2. تصویر کاربر aw دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش)
   خیلی ممنون اقای دکتر یه سوال دیگه اینکه من واریکوسل چپ دارم گرید دو با توجه به ازمایش اسپرم و اینکه مجردم گفتید نیازی به عمل نیست فقط اینکه درد داره بیشتر اوقات چیکار کنم؟؟؟
   آیا با عمل دردش برطرف میشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش)
   عمل نمیخواد فعلا دردش با عمل ممکنه بهتر نشه
  4. تصویر کاربر aw دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش)
   متشکرم ازتون اقای دکتر بابت پاسخگویی سریع و سایت خوبتون
   توصیتون برای اینکه وضع بدتر نشه چیه ؟ ایا قابل پیشرویه این واریکوسل؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 11 ماه پیش)
   خیر بعد از ازدواج اگر نابارور بودید عمل کنید یا در ازمایش اسپرم اختلال ایجاد شد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مغیث دوشنبه ۸ اسفند ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سن بالای ۵۰
  تقریبا حدود یه سالی هست که برای انجام نزدیکی گاهی اوقات وجدیدا بیشتر زمان نزدیکی درد شدیدی درناحیه بیضه ها بوجود آمده وباعث ناتوانی جنسی میگردد درضمن بیضه راست من مادری زادی نصفش در بالا قرارگرفته باتشکر از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ اسفند ۱( 1 سال پیش)
   یک سونوگرافی بیضه ها و اسکروتوم انجام بشه بفرستید .
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام .بعد از بچه دوم ،حدود 8 سال هست که فرزند میخاهیم ولی قسمت نمیشود .آزمایش اسپرم هم انجام دادم که نتیجه آن این بود که حدود 30 درصد اسپرم بدلیل چسبندگی حالت طبیعی ندارد و فعال نیس.در ضمن بیضه سمت چپ من خیلی بالاتر از سمت راست است و به حالت دیگر میایستد .الته این حالت از زمانی که یادم میاید بوده و هیچ دردی هم احساس نمیکنم .آیا امکان دارد این چسبندگی ارتباط به طبیعی نبودن بیضه داشته باشد و آیا راه حلی برای فعال کردن 30 درصد دیگه هم هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 سال پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ یک سونوگرافی بیضه دهید بفرستید اون قرار گیری بیضه اهمیت نداره
 • تصویر کاربر جواد دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  من بیماری ترس از بیماری. دارم خیلی شدید یه روز در حین خواب شش ماه پیش کش شلوارم زیر بیضیم افتاده بود و روش خوابیدم از اون روز احساس میکنم بیضه راستم بزرگتر شده خانمم میگه بزرگتر بوده از سمت چپ و لی الان یه مقداری به صورت کلی بزرگ شده فکر میکنم ولی علائم خاصی نداشتم فقط خیلی استرس دارم و دائما چکش میکنم رویه روح و روانم تاثیر گذاشته اینقدر استرس دارم که تو این 6 ماه مقدار کمی احساس سوزش ادرار داشتم یا درد خفیف پهلو
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 سال پیش)
   سلام نرمال است جای نگرانی ندارد . اگر افزایش سایز بسیار زیاد است سونو بیضه ها انجام دهید خیالتان راحت بشه
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر