جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند نگران کننده باشند، اما اغلب عوامل ایجاد کننده آنها خوش خیم بوده و ممکن است با درمانی جزئی و یا به صورت خودبخود برطرف شوند. در این مقاله، علل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه بررسی شده و علائم مرتبط با آن ها، نحوه تشخیص پزشک و گزینه های درمانی موجود شرح داده می شوند.

محدوده ای از شرایط می توانند سبب ایجاد این لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه شوند. فرد باید برای دستیابی به درمانی مناسب، تشخیصی حرفه ای از بیماری اش بدست آورد.

عوامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند به صورت موقتی یا دائمی بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند. موارد گفته شده در زیر از رایج ترین عوامل این عارضه هستند:

کبودی ها

آسیب فیزیکی می تواند به عروق خونی کوچک، آسیب رسانده و سبب جمع شدن خون در بافت ها شود. این وضعیت سبب پدیدار شدن نواحی تیره با پوستی حساس به لمس به نام کبودی می شود. اغلب کبودی ها حداکثر در طول مدت دو هفته رفع می شوند.

فولیکول های موی تیره یا برگشتن مو در زیر پوست

پس از برداشتن مو (غالبا با تراشیدن یا اپیلاسیون)، موهای جدید ممکن است تیره تر از قبل به نظر آیند. اگر یک مو در مرحله اولیه رشد در پوست به دام افتد (مو برگشتگی)، برآمدگی حاصل از این وضعیت ممکن است به صورت لکه ای تیره یا با رنگ متفاوت ظاهر شود. مو برگشتگی ها می توانند متورم، دردناک یا حساس به لمس نیز باشند.

جوش های سرسیاه

این عارضه های کوچک پوستی، توسط عفونتی خفیف یا مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه به شدت رایج بوده و می توانند به صورت لکه هایی سیاه بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند.

اغلب جوش ها و انواع سر سیاه آنها بی خطر هستند و معمولا با مراقبت ساده در خانه مانند رعایت بهداشت و کمپرس آب گرم ظرف مدت چند ماه رفع می شوند.

اختلال افزایش رنگدانه (Hyperpigmentation)

این عارضه هنگامی رخ می دهد که برخی نواحی پوست، رنگدانه های بیشتری می سازند. این عارضه می تواند به صورت طیفی از ضایعات پوستی پدیدار شوند، از جمله:

 • کک و مک
 • خال سیاه (گوشتی)
 • لکه هایی که در اثر نور آفتاب به وجود می آیند.
 • ترک پوستی
 • لکه های به وجود آمده در اثر افزایش سن

مطالعه ای در سال 2013، 400 مرد را در سنین 3 تا 91 سالگی که جهت درمان ضایعات تناسلی مراقبت پزشکی دریافت کرده بودند را مورد بررسی قرار داد. از آن تعداد، 85.6 درصد از موارد عارضه افزایش رنگدانه پوست بود.

ضایعات افزایش رنگدانه پوست، معمولا بی خطر هستند و بسیاری از آنها علائمی فراتر از تغییر رنگ پوست ندارند.

آنژیوکراتوما

این وضعیت سبب اتساع عروق پوستی می شود که در نتیجه آن ضایعاتی غیر سرطانی به رنگ تیره آبی یا قرمز در پوست پدیدار می شوند. این ضایعات لبه هایی شفاف داشته و غالبا خصوصیات زیر را دارا می باشند:

 • اندازه 1 تا 8 میلی متر
 • شکلی گنبدی
 • ضخامتی غیر عادی
 • توزیعی تصادفی در هنگام پدیدار شدن بر روی کیسه بیضه

اگر این ضایعات سبب تحریک پذیری شوند و یا این ضایعات به صورت اتفاقی خارش داده شوند، مواردی مانند پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خونریزی و تاول های خونی می توانند، رخ دهند.

ضایعات آنژیوکراتوما معمولا بی خطر بوده و علائم دیگری ندارند. هر چند که، این ضایعات سبب نگرانی افرادی می شود که آن ها را با نشانه های بیماری منتقله از راه جنسی یا سرطان اشتباه می گیرند.

آنژیوکراتوما

احتمال ابتلا به این ضایعات با افزایش سن به شدت افزایش می یابد. یک پسر 16 ساله 0.6 درصد احتمال دارد که به لکه های سیاه بر روی بیضه خود دچار شود. این احتمال در مردان بالای 70 سال تا به 17 درصد افزایش می یابد.

درماتیت کیسه بیضه

درماتیت به التهاب مزمن پوست اشاره دارد. پوست کیسه بیضه بسیار نازک بوده و به آسانی تحریک پذیر و ملتهب می شود. قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا و تحریک کننده مخصوصا به طور متداول می تواند سبب درماتیت کیسه بیضه شود.

خاراندن، خراشیدن و ساییدن پوست ملتهب می تواند عروق خونی کوچک نزدیک به سطح پوست را تحریک کند که این نیز می تواند به کبودی یا ظاهر شدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه منجر شود.

با اینکه یک فرد می تواند به هرچیزی حساسیت داشته باشد، برخی مواد و ترکیبات شیمیایی احتمال بیشتری جهت ایجاد درماتیت دارند. عوامل شایع درماتیت جنسی خارجی، شامل موارد زیر می شوند:

 • رنگ لباس ها
 • مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده لباس ها
 • مواد اسپرم کش و ژل های لوبریکانت
 • آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی
 • عرق سوز شدن در اثر لباس زیر یا لباس های ورزشی محافظت کننده

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ضایعات می توانند بر نواحی تناسلی، بین ران ها یا نواحی دیگری در کشاله ران پدیدار می شوند. زگیل تناسلی توسط گونه هایی از ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی در میان شایع ترین بیماری های منتقله از راه جنسی قرار دارند. .

زگیل ها می توانند به صورت برآمدگی هایی سفید یا به رنگ پوست پدیدار شده و برخی ممکن است ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشند. هر چند که، دیگر زگیل ها ممکن است تیره بوده یا مرکزی تیره داشته باشند.

موثرترین راه در درمان زگیل تناسلی مردان کدام است؟ برای آشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی مردان

عوامل کمتر شایع

به صورت بسیار نادر، لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند بیانگر یک عارضه پزشکی شدید مانند ویروس ایدز یا سرطان پوست باشند.

تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

پزشک جهت تشخیص عامل به وجود آمدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه طیفی از آزمایشات را انجام می دهد. پزشکان ممکن است بتوانند تنها بر اساس یک معاینه فیزیکی علت را تشخیص بدهند؛ اما آزمایشات پیچیده تری ممکن است نیاز باشد. احتمال دارد پزشک فرد را به یک متخصص پوست که در ضایعات پوستی تخصص دارد؛ ارجاع دهد. این کار به علائم فرد و دیگر عوامل مختص به او بستگی دارد.

آزمایشاتی که اغلب جهت تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه انجام می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

 • آزمایش خون کامل
 • آزمایش عملکرد کلیوی و کبدی
 • غربالگری بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز، هپایتیت B و C
 • آزمایش سرعت رسوب گلبول های قرمز که می تواند بیانگر وسعت التهاب باشد.
 • نمونه برداری که شامل برداشتن نمونه از پوست جهت مطالعه می شود.
 • سونوگرافی از قسمت پایینی شکم و نواحی تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

بسته به عامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ،طیفی از روش های درمانی، داروها و درمان های خانگی می توانند لکه های تیره را کاهش داده و یا آنها را رفع کنند.

درمان کبودی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از کبودی ها

اغلب کبودی ها هنگامی که فرد بر روی آنها بسته یخ یا گرمای ملایم قرار می دهد، به خوبی پاسخ می دهند. برخی پماد های بدون نسخه نیز می توانند سبب تسکین درد و التهاب شوند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از مو برگشتگی

فولیکول های موی تیره با اینکه برخی افراد آن ها را با اهداف آرایشی روشن تر می کنند، اما هیچ نیازی به درمان ندارند. مو برگشتگی ها معمولا می توانند به وسیله لایه برداری یا خراشیدن از بین روند. این کار لایه­ رویی سلول های مرده پوست را برداشته و به جلوگیری از به دام نیافتادن مجدد موها کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از جوش های سر سیاه

بهترین راه درمان جوش ها و انواع سرسیاه آنها این است که آن ناحیه لایه برداری شده و تمیز و خشک نگه داری شود. جوش ها و مخصوصا انواع سر سیاه آنها که مقداری بزرگتر هستند، ممکن است به کمپرس آب گرم به خوبی جواب دهند. این کار به آرامی جریان خون را به این ناحیه زیاد می کند که آن نیز به نوبه خود به باز شدن جوش و رفع آن کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  افزایش رنگدانه های پوست

در اغلب موارد، هیچ نیازی به درمان نواحی که افزایش رنگدانه های پوست در آن اتفاق افتاده است، وجود ندارد. فرد در صورت تمایل می تواند برجستگی های پوستی خود مانند خال های غیرعادی و بزرگ را مخصوصا در صورتی که سبب ناراحتی می شوند، به وسیله عمل جراحی بردارد. در صورتی که خال فرد حاشیه ای غیر عادی داشته یا به سرعت در حال رشد است باید فورا به یک پزشک مراجعه کند؛ زیرا این وضعیت می تواند نشانگر سرطان باشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از آنژیوکراتوما

از آنجایی که این ضایعات بی ضرر هستند، معمولا نیازی به درمان آنژیوکراتوما نیست. فرد ممکن است در صورتی که اندازه و موقعیت ضایعه سبب ناراحتی می شود یا به دلایل زیبایی، آن را به وسیله عمل جراحی رفع کند.

پزشک به طور معمول مخصوصا در مواردی که برداشت کامل ضایعه انجام می شو،د نمونه ای از ضایعه را جهت اطمینان از سرطانی نبودن آن بر می دارد. تکنیک های رایج جهت برداشتن ضایعات آنژیوکراتوما شامل لیزر درمانی و برش یا تراشیدن (معمولا با یک اسکالپل) می شود. برای برداشتن این ضایعات، پزشک ممکن است از روش های فریز کردن یا سوزاندن با جریان الکتریکی استفاده کند.

فریز کردن زگیل تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  زگیل های تناسلی

درمان این بیماری منتقله از راه جنسی به اندازه، وسعت، موقعیت ضایعات و میزان نگرانی فرد بستگی دارد. درمان های بدون نسخه زگیل تناسلی، جهت استفاده بر روی این زگیل ها ایمن نیستند. روش های رایج برداشت زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

 • فریز کردن
 • لیزر درمانی
 • سوزاندن آنها با دستگاه کاتر
 • بریدن یا تراشیدن آنها توسط یک اسکالپل
 • اعمال پماد های تجویز شده و مواد شیمیایی ساخته شده جهت جداسازی زگیل ها از پوست

حذف زگیل ها معمولا علائم را کاهش داده و می تواند خطر آلوده شدن شریک جنسی را کاهش دهد. واکسن گارداسیل می تواتد در برابر دو نوع ویروس HPV که مجموعا حدود 90 درصد زگیل های تناسلی را سبب می شوند، به فرد مصونیت ببخشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از درماتیت کیسه بیضه

بهترین راه جهت درمان درماتیت کیسه بیضه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا یا تحریک کننده ای که عامل حساسیت است، می باشد. جهت کاهش علائم، پوست را با آب ولرم و کمی صابون چند بار در روز بشویید. استفاده از نمک اپسوم (منیزیم سولفات) و بلغور جو دو سر در حمام نیز می تواند مفید واقع شود.

اگر درماتیت شدید بوده یا مداوم می باشد، پزشک می تواند یک پماد استروئیدی جهت کاهش خارش تجویز کند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (26 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امين چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام
  تازگی چندتا لکه قهوه ای رنگ روی پوست بيضه‌ام پیدا شده. رابطه جنسی نداشتم تا حالا.
  علتش چیه؟ ممکنه از راه تیغ ژیلت آلودگی، چیزی منتقل شده باشه؟
  1. تصویر کاربر امين دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)
   ببخشید سوالم ناقص مونده
   تازگیا یه زائدة هم بالای کشاله رانم پیدا شده
   زگیل یا تبخال نیست
   به علاوه هنگام ورزش کردن (فوتبال) اخیرا در بيضه ها احساس درد میکنم، علت خاصی میتونی داشته باشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   اگر سکس الوده نداشتید جای نگرانی نیست
  3. تصویر کاربر امين چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   اون مورد درد بيضه هنگام فوتبال مشکلی نداره؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)
   نه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام
  یک زایده روی آرنج دست راستم وجود داره. چند وقت پیش متوجه زایده ای شبیه به همان، روی بیضه سمت چپم شدم. رابطه ی جنسی نداشتم و ۲۴ سالم هست. یک هفته پیش یکی از همکارانتون رفتم اسید سالیسیلیک دادن استفاده میکنم
  ممنون میشم بفرمایید که آیا زگیل تناسلی هست یا خیر ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   ظاهرش زگیل است

 • تصویر کاربر منیره یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر طاعاتتون قبول درگاه حق
  من یک برادر 26 ساله دارم که دو هفته پیش از درد بیضه شکایت داشت من خودم کارشناس رادیولوژی هستم راهنماییش کردم یک سونوگرافی انجام بده دو بار سونوگرافی کرد مشخص شد واریکوسل گرید 2 در سمت چپ داره والبته دو تا توده قابل لمس سفید رنگ در بالای بیضه ها که تو سونوگرافی مشکلی نبود برادرم خیلی نگرانه خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   ازمایش اسبرم بدهید بیایید ببینم ومعاینه02122642744 02171062300

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید ، بنده بعد از حموم متوجه شدم یک زائده کوچک کمی از نخود کوچکتر روی یکی از بیضه هام به وجود آمده که تا حالا وجود نداشته ، وقتی کمی فشار بهش وارد بشه یکم درد میگیره و مقدار خیلی کمی هم ازش خون اومده ! که بعد ازین که یکم ازش خون اومد کوچیکتر شد و شبیه یه جوش شده ! راستش نمیدونم چیه ! از اینترنت هم نتونستم تشخیص بدم ممکنه چی باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   عکسش را بفرستید ببینم

 • تصویر کاربر علي یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر
  ١٧ سالم هست
  بعضي مواقع كه تحريك زيادي ميشوم بيضه ي سمت راست درد زيادي ميگيرد وكمي هم زير شكم و هنگام ادرار هم درد بيضه هست اما بعد از چند ساعت خوب ميشود
  من بدنسازي را حرفه اي دنبال ميكنم
  ميخواستم بدونم اينها طبيعي است و مشكلي ندارد يا مشكل دارد؟
  چون من از چند نفر پرسيدم بهم گفتند در سن شما عادي است و تا ازدواج اينها هست
  من فقط نگرانم كه مشكلي نباشه
  ممنون ميشم كمكم كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سر فرصت سنوگرافی بیضه کنید بفزستید ببینم

  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سر فرصت سنوگرافی بیضه کنید بفزستید ببینم

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. من چن روزیه متوجه یه هاله ی قهوه ای روی بیضه ام شدم. میخاستم ببینم که خدایی نکرده زگیل که نیست احیانا؟ عکسش رو فرستادم. متشکرم
  1. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
   م
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   نیست مطمین

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من 7 ماه پیش توسط شما واریکوسل 2 طرفه عمل کردم ( سمت چپ گرید 3 - سمت راست گرید 1 )
  الان بعضی وقت ها احساس درد دارم به خاطر همین دوباره رفتم سونوگرافی و آزمایش اسپرم دادم که نتایج براتون می فرستم
  هم هیدروسل دیده شده ، هم موروفولوژیم خیلی کمه
  خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 523 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  چند وقتی هست دانه های قرمز رنگ خونی روی بیضه ام نمایان شده بعضی مواقع پر رنگ تر و بعضی مواقع کم رنگ تر هیچ گونه خارش و خونریزیم نداره ظاهرش ازارم میده لطفا برای درمان راهنماییم کنید که اگر درمان میشه ازتون وقت بگیرم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)
   خیلی ممنونم آقای دکتر از نگرانی در اومدم مزاحمتون میشم حتما برای درمان
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)
   سپاس
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر باغی پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام.
  ۲۹ سالمه. مطابق عکسای ارسالی، پنج تا دونه سیاه روی پوست بیضه هام درست شده. البته چند سال پیش یه دونه بود و به مرور زمان به پنج تا رسیده. شبیه خال هست. و فکر کنم داخل دونه ها، مثه خال، خون مرده باشه. هیچ گونه درد و یا خارش و... نداره. دوسال پیش سونو دادم، بیضه هام مشکلی نداشت. دوبارم ازمایش اسپرم دادم، مشکلی نداشتم. ولی وجود این دونه ها واسم سواله که ببینم دلیلش چیه؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر باغی دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   میخوام ببینم این دونه ها ممکنه روی کیفیت اسپرم ها اثر گذار باشه؟؟؟
   آخه متأهل هستم و میخوایم اقدام به بارداری کنیم.
  2. تصویر کاربر باغی سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   تو سایت درج شده که کمتر از ۴۸ ساعت به سوالات پاسخ داده میشه ولی الان بیش از سه روزه که سوال من بی جواب مونده.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
  4. تصویر کاربر باغی چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   یعنی روی اسپرم ها تاثیرگذاری نداره؟
   میتونیم واسه بارداری اقدام کنیم؟
   ممنون از پاسخگویی شما
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   اقدام کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سهند چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام، در سونوگرافی بیضه ها، تشخیص داده شده که یک کیست بنام «اپی دیدمال» به قطر ۸ میلیمتر در بیضه چپ وجود داره. آیا بزرگتر میشه و نیاز به جراحی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   این نیاز به درمان ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر