جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین راه های افزایش تعداد اسپرم چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بر اساس جدیدترین معیارهای سازمان بهداشت جهانی، تعداد عادی اسپرم ها 15 میلیون در هر میلی لیتر یا حداقل 39 میلیون در هر نمونه است. تعداد اسپرم کمتر از 10 میلیون در هر میلی لیتر غیر عادی در نظر گرفته می شود و عموما با نازائی مردان در ارتباط است.

هر چیزی که هورمون های کنترل کننده ی تولید اسپرم را تحت تاثیر قرار می دهد و یا به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند می تواند به رشد سالم اسپرم ها و بهبود تعداد آنها کمک کند. به طور کلی، تصور می شود عواملی که سطوح تستوسترون را تحت تاثیر قرار می دهند، بیشترین تاثیر را بر تعداد و کیفیت اسپرم ها داشته باشد.

عکس اسپرم ضعیف

عکس اسپرم ضعیف

چند نکته برای افزایش تعداد اسپرم ها

درمان خانگی افزایش تعداد اسپرم

محققان متوجه شده اند که به مدت چندین دهه، کیفیت اسپرم ها و میزان باروری در بسیاری از ملت های غربی در حال کاهش بوده است. برطبق یک مطالعه در سال 2017 بین سال های 1973 تا 2011 میانگین تعداد اسپرم در آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و نیوزلند 59.3 درصد کاهش یافته است.

علیرغم وجود مطالعاتی که در حال شناسائی این مشکل هستند، دلایل این کاهش و راه های قابل اطمینان جبران این کاهش هنوز ناشناخته اند. چندین درمان غیر داروئی برای افزایش تعداد اسپرم و در مجموع سلامت کلی اسپرم ها توسط طب باستانی، طب گیاهی و طب سنتی برای هزاران سال مورد استفاده واقع شده اند.

بیشتر بدانید…

باد فتق چیست؟

ورزش و خواب کافی

هر چند که دانش ما درباره ی ارتباط نمایه توده بدنی خوب و داشتن تعداد عادی اسپرم هنوز ضعیف است، اما چندین مطالعه نشان داده اند که کاهش وزن و ورزش کردن در افراد چاق و دارای اضافه وزن می تواند به افزایش تعداد اسپرم ها منتهی شود.

هر شکلی از استرس می تواند سبب شود تا بدن اقدامات دفاعی در پیش گیرد و انرژی ذخیره کند. در زمان های سختی و پریشانی، برای بدن از لحاظ زیستی منطقی به نظر می آید که کمتر درگیر تولید مثل باشد و بیشتر بر روی زنده ماندن تمرکز کند.

اگرچه تصور بر این است که عواملی مانند ورزش کردن و داشتن تغذیه ای سالم اثرات استرس را کاهش می دهند اما کاهش استرس نیازمند پیدا کردن علت آن است. یک پزشک ممکن است برای مردانی که در حال تجربه کردن استرسی شدید هستند، داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی تجویز کند.

سوالی که بسیاری از زوج های جوان دارند این است که راهکار های تقویت اسپرم برای بارداری چیست؟ در این مقاله در رابطه با این موضوع مطالبی آورده شده است.

ترک الکل و مواد مخدر

تعداد مطالعاتی که رابطه ی بین سلامت اسپرم و داروها را بررسی می کنند با توجه به ملاحظات اخلاقی محدود است. هر چند که، برخی محققان مصرف جهانی داروهائی مانند الکل، ماریجوانا و کوکائین را به کاهش تولید اسپرم ربط داده اند.

برخی داروهای تجویزی می توانند به طور بالقوه سلامت تولید اسپرم ها را کاهش دهند. به محضی که فرد مصرف دارو را قطع می کند شمار اسپرم های او به حالت عادی برگشته و یا زیاد می شوند. داروهائی که به صورت موقت تولید و رشد اسپرم ها را کاهش می دهند، شامل موارد زیر هستند:

⚠ برخی آنتی بیوتیک ها

⚠ ضد آندروژن ها

⚠ ضد التهاب ها

⚠ داروهای ضد روان پریشی

⚠ کورتیکو استروئیدها

⚠ استروئید های آنابولیک (تا حداکثر یکسال برای احیا زمان نیاز دارند)

⚠ تستوسترون اگزوژنز (بیرونی)

⚠ متادون

خوردن مواد غذایی آنتی اکسیدان دار

آنتی اکسیدان ها، مولکول هایی هستند که به حذف و غیرفعالسازی رادیکال های آزاد و دیگر ترکیبات آسیب رسان به سلول ها کمک می کنند. برخی ویتامین ها و مواد معدنی نشان داده شده که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. چندین مطالعه مصرف آنتی اکسیدان را با افزایش تعداد اسپرم ها مرتبط دانسته است.

آنتی اکسیدان هائی که ممکن است با یک تعداد سالم از اسپرم ها مرتبط باشند، شامل موارد زیر می شوند:

✅ سلنیوم

✅ ویتامین C (آسکوربیک اسید)

✅ ویتامین E

✅ گلوتاتیون

✅ کو آنزیم Q10

✅ ال کارنیتین

مصرف چربی های سالم را افزایش دهید.

چربی های غیر اشباع یا به اصطلاح چربی های سالم مانند امگا 3 و امگا 6 برای رشد سالم غشای اسپرمی حیاتی هستند. برخی مطالعات نشان داده شده است که افراد باید این دو ترکیب ضروری امگا را در مقادیر مساوی برای افزایش تعداد اسپرم و مزایای آنتی اکسیدانی مصرف کنند.

تقویت اسپرم

یک مطالعه در سال 2014 که 209 مرد اسپانیایی را بین سنین 18 تا 23 سال مورد بررسی قرار داد، دریافت که همچنانکه آنها مصرف اسید های چرب ترانس را افزایش دادند، شمار اسپرم های آنها نسبتا کاهش یافت.

از قرار گرفتن در معرض سموم و آلاینده های شغلی یا محیطی اجتناب کنید.

همچنان که محیط و جو به شدت آلوده می شود، عوامل محیطی مانند کیفیت هوا و قرار گیری در معرض مواد شیمیایی سمی به صورت متداول با کاهش سلامت اسپرم ها و تعداد کل آنها ارتباط داده شده است. اجتناب از سموم محیطی تا هرجائی که امکان دارد با سلامت عمومی در ارتباط است.

مهم است که اشاره شود، در حالیکه برخی مطالعات ارتباطی بین تعداد کم اسپرم ها و آلاینده های محیطی نشان می دهند، بسیاری از مطالعات هم از این نظریه حمایت نمی کنند.

از مصرف بیش از حد سویا و غذاهایی آماده شده با استروژن غیر انسانی پرهیز کنید.

برخی مواد غذایی مخصوصا محصولات بدست آمده از سویا حاوی فیتو استروژن ها (استروژن های گیاهی) هستند. ترکیباتی که نشان داده شده است سبب کاهش پیوند تستوسترون و تولید اسپرم می شوند. بسیاری از محصولات پلاستیکی و کنسرو شده نیز غنی از اشکال سنتز شده ی استروژن هستند.

در مطالعاتی محدود نشان داده شده است که مصرف فولات و روی در ترکیب با هم در سلامت کلی اسپرم ها از جمله غلظت و افزایش تعداد اسپرم ها در ارتباط است.

قویترین داروی گیاهی برای اسپرم ضعیف

برخی از داروها و دم نوش های گیاهی برای تقویت اسپرم ضعیف مناسب هستن که عبارتند از:

چای سبز برای تقویت اسپرم

چای سبز یک نوشیدنی محبوب در سراسر جهان است و حاوی پلی فنول است که فعالیت های آنتی اکسیدانی آن می تواند باعث بهبود پارامترهای اسپرم و باروری آن شود.

مصرف گیاه شنبلیله

شنبلیله از دیرباز به عنوان درمانی طبیعی برای ضعف سلامت اسپرم بوده و طرفداران این مکمل غذائی اظهار دارند که این گیاه قادر به افزایش تعداد اسپرم ها است. یک مطالعه در سال 2017 دریافت که ترکیبی اختراعی (Furosap) که در حال ثبت شدن بود و از دانه های شنبلیله گرفته می شد به طرز چشمگیری کیفیت مایع منی و تعداد اسپرم ها را افزایش داد.

مصرف روی برای افزایش اسپرم

روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و صدف یافت می شود. دریافت مقدار کافی روی یکی از ارکان افزایش تعداد اسپرم و تقویت آن ها می باشد.

محققان کاملا مطمئن نیستند چرا، اما ویتامین D و سرم کلسیم به نظر می رسد که بر سلامت اسپرم ها تاثیر گذار باشند. برخی مطالعات نشان داده اند که کمبود ویتامین D در تغذیه ی روزانه می تواند با کاهش شمار اسپرم ها در ارتباط باشد.

اشو واگاندا، که به جنسینگ هندی هم معروف است، از دیرباز در درمان های داروئی سنتی برای چندین شکل از اختلال عملکرد جنسی مورد استفاده قرار گرفته شده است. یک مطالعه در سال 2016 دریافت که 46 مرد با تعداد اسپرم های کم که مقدار 675 میلی گرم اشو واگاندا را برای 90 روز استفاده کرده اند، افزایشی 167 درصدی در شمار اسپرم های خود مشاهده کرده اند.

آزمایش اسپرم چگونه انجام می شود؟

امروزه ۱۰-۱۵ درصد زوجین به علت مشکل ناباروری مراجعه می نمایند که در بررسی مردان اولین آزمایش که بعد از معاینه بیضه ها انجام می شود آزمایش اسپرم می باشد. در این مقاله به بررسی زمان آزمایش اسپرم، نحوه ی انجام آن و هر آنچه که باید درباره ی این آزمایش بدانید پرداخته ایم.

افزایش سرعت اسپرم

سرعت اسپرم های سالم با پیشروی آن ها به سمت جلو با سرعت حداقل 25 میکرو متر در ثانیه تعیین می شود. در صورتی که تحرک اسپرم های یک مرد اندک باشد به بیماری آستنو اسپرمی یا آستنوزو اسپرمی ابتلا دارد. مشکلات تحرک یا سرعت اسپرم ها در چندین دسته جای گرفته و شامل موارد زیر می شوند:

آیا ارتباط سرعت اسپرم و جنسیت نوزاد حقیقت دارد؟

مدت ها این باور وجود داشت که اسپرم های دارای کروموزوم Y یا پسر سریع تر از اسپرم های دارای کروموزوم X یا دختر حرکت می کنند. مطالعات امروزه نادرست بودن این موضوع را اثبات کرده و هیچ تفاوت قابل توجهی در تحرک یا سرعت این دو نوع اسپرم نیافته اند.

درمان کم بودن سرعت اسپرم

برخی تغییرات در سبک زندگی می تواند به افزایش تحرک اسپرم در مایع منی مردان کمک کند از جمله:

مصرف برخی مکمل ها می تواند تحرک اسپرم را بهبود بخشد. برای مثال، یک مطالعه دریافت هنگامی که مردان به مدت حداقل 100 روز متوالی به صورت روزانه 200 میکرو گرم مکمل سلنیوم و 400 واحد ویتامین E مصرف کردند، تحرک اسپرم های آن ها 52 درصد بیشتر شد. 

مردان باید قبل از مصرف مکمل ها با پزشک مشورت کرده و در هنگام خرید آن ها مراقب باشند. از آنجایی که مکمل ها تحت نظارت مراجع نیستند باید آن ها را فقط از فروشنده های معتبر خریداری کرد. 

در صورتی که علت مشکل تحرک اسپرم ها یک مشکل پزشکی همچون افت سطح هورمون ها یا واریکوسل باشد، مصرف دارو هایی همچون هورمون تحریک کننده فولیکولی یا هورمون گونادوتروپین کوریونی می تواند مفید باشد. در برخی موارد، پزشک می تواند جراحی را پیشنهاد دهد.

راه های مناسب برای افزایش سرعت اسپرم

مواد غذایی برای افزایش تعداد اسپرم

با اینکه مکمل های غذائی تصور می شود که راهی امن برای دریافت مقدار توصیه شده روزانه بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند، اما بدن همیشه به آسانی آنها را جذب نمی کند.

بسیاری از مطالعات اظهار می کنند که خوردن غذاهائی غنی از ترکیبات و مواد شیمیایی معین بدن را قادر می سازد از آنها به طرز موثرتری استفاده کند. بنابراین بهترین راه افزایش تعداد اسپرم ها به صورت طبیعی می تواند افزایش مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی مفید برای اسپرم ها باشد. مواد غذائی که غنی از مواد مغذی مفید برای اسپرم ها هستند شامل موارد زیر هستند:

داروی جدید افزایش اسپرم

یک پزشک ممکن است برای مردانی که تعداد اسپرم های آنها بسیار کم است یا دیگر ملاحظات و عوامل مرتبط با سلامتی را دارند، دارو تجویز کند. قرص درمان اسپرم ضعیف عبارتند از:

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (260 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهرام پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر....
  42سالمه و 9ماهه که ازدواج کردم و اقدام برای بچه اما نتیجه ایی نداشته.ازمایش دادم دوبار...دو تا دکتر جداگانه رفتم و یکیشون تشخیص واریکوسل گرید یک دادن و دکتردیگه تشخیص گرید 2 و قرص هایی رو برای مصرفم تجویز کردن تا سه ماه ...شما هم لطفا نظرتون رو بدین لطفا ...
  همچنین مشکل دیگه که تو عکس التم هم معلومه روی کلاهک التم چیزی نمایان شده که نمیدونم چی هست و چکار باید بکنم.زائده گوشتی نیستن ولی انگار چهار ناحیه هست که از زیر پوست کلاهک التم کمی ورم کرده ...لطفا راهنمایی بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   تا ۳ ماه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   ضایعات نوک آلت حساسیتی هست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   پماد کالامین دی و تریامسینولون هر ۸ ساعت موضعی بزنید
  5. تصویر کاربر بهرام پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین رو برای خودم و خانومم گرفتم اقای دکتر و داریم مصرف میکنیم ولی قیمت پودر بالاست و نمیتونم فعلا تهیه کنم.برای پودر جایگزین ارزونتری نیست که بخرم ؟ 😕
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   آندرو فرتی
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر نفس شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  سلام من شوهرم سال ۸۵عمل واریکوسل انجام داده الانم تحرکAصفره چه جور میشه تحرکش بالا برد ممنون میشه دارویی تجویز کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت
 • تصویر کاربر اسحاقی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب.
  آقای دکتر من ۲ تا آزماش دادم حدود ۳ ماه قبل که کم تحرکی اسپرم داشتم. بعدش رفتم متخصص ارولوژ تشخیص واریکوسل داد.
  چندروز قبل رفتم مجددا آزمایش دادم، کم تحرکی اسپرم کمی بهتر شده ولی از اون طرف تعداد اسپرم هم اومده پایین.
  اصولا بین تعداد اسپرم و سرعت حرکت رابطه وجود داره؟
  آزمایشات شماره 2 که سه ماه قبل بودند و آزمایش شماره ۳ که چندروز قبل بوده رو براتون میفرستم.
  لطفا بفرمایید که میشه طبیعی باردار شد؟ یا از روشهای آزمایشکاهی استفاده کنیم؟
  کاهش تعداد اسپرم نگران کننده که نیست؟ آیا میتونه منجر به صفر شدن بشه؟
  1. تصویر کاربر اسحاقی یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش)
   سلام. پاسخ سوال بنده داده نشده است!
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای 3 ماه مصرف کنید
  3. تصویر کاربر اسحاقی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   سلام آقای دکتر جسارتا پاسخ شما به عنوان یک متخصص خیلی کوتاه نیست؟ یعنی بااین وضعیت آزمایش نیازی، میشه طبیعی باردار شد؟ وضعیت تعداد اسپرمها چطوره؟ لطفا کامل پاسخ بفرمایید.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 سال پیش)
   با این آزمایش احتمال باروری طبیعی نیست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 سال پیش)
   باید ۳ ماه دارویی که گفتم مصرف کنید و مجدد آزمایش آنالیز اسپرم تکرار بشه و با این آمایش مقایسه بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر وحید چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 356 مشاهده پرسش
  سلام من دوسال پیش عمل کردم پریاپیسم داشتم الان دوسال هست که بچه دار نمیشم یعنی بعد انزالی اسپرمم نمیاد میشه کمکم کنید چون من تستترونم خیلی پاینه بخاطره همینم کمبودیه مو هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   باید به متخصص غدد مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 284 مشاهده پرسش
  با سلام، احتراما ، مجرد و 24 سالم است ، به پیوست دو برگه سونوگرافی و دو برگه آزمایش اسپرم را خدمتتان ارسال کردم، خواهشاً راهنمایی فرمایید مشکل بنده چیست و چه کاری باید انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   فتق کشاله ران سمت راست دارید و اگر درد دارید باید جراحی کنید
  2. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون سپاسگزارم، 🙏به نظرتان بعد از عمل فتق برای مشکل کمبود اسپرم چه اقداماتی باید انجام شود؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN هر ۱۲ ساعت تا ۳ ماه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ماری شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر.
  من و همسرم حدود 5سال هست که واسه بچه دوم اقدام کردیم.البته بدون مراجعه به دکتر فقط در حد آزمایشات قبل از بارداری برای خودم،که مشکلی نبود. ولی در طی این مدت نتیجه ای نگرفتیم.همسرم راضی نمیشه که بیاد دکتر.سوالم این هست:مایع منی همسرم کاملاً ژله ای نیست وداخلش یه چیزهای جامد هست.آیا این مسئله میتونه دلیل نا باروری ما باشه؟؟اگه ممکنه لطفاً راهنمایی کنید.
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش)
   آزمایش اسپرم آنالیژ انجام بدید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 338 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر
  بنده دو بار آزمایش اسپرم دادم که به پیوست سوال برای جنابعالی ارسال میکنم استدعا دارم در صورت امکان نظر در خصوص تعداد اسپرم و سرعت حرکت آنها نظر خودتان را اعلام بفرمایید.
  ضمنا در حدود بیشتر از یک سال اقدام به بارداری کرده ایم ولی متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
  با تجدید احترام
  1. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام آقای دکتر
   پاسخ سوال رو متاسفانه نمیتونم ببینم
  2. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عنوان سوال: سرعت حرکت اسپرم ها
   کد رهگیری: WqSa3265290
   وضعیت سوال: جواب داده شده توسط کاربر
   مشاهده پرسش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   با آزمایش جدید احتمال باروری طبیعی هست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر یه مدت هستشه که متوجه شدم در بیضه چپ من بیشتر و در زیر و روی الت تنالسی یکی یا دو رگ بنفشه یا سیاه شده اول اینکه خطرناک هستشه یا خیر دوم اینکه ایا با دارو رفع میشه بی زحمت راهنمایی کنید خیلی اضطراب دارم
  1. تصویر کاربر رضا شنبه ۲۲ آبان ۰( 2 سال پیش)
   اقای دکتر یه مدت هستشه که متوجه شدم بیضه چپ و زیر وروی الت تناسلی رگ سیاه یا بنفش به وجود امده اول اینکه خطر ناک هستشه و دوم اینکه با دارو رفع میشه بی زحمت من از نگرانی در بیاورید عگس هم در تلگرام فرستادم باتشگر فروان از شما
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ارش دوشنبه ۱ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خدمت شما،اقای دکتر من2سالونیمه ازدواج کردم ،حدود1سالونیمه اقدام کردیم اما نتیجه نگرفتیم ،من دراول اقدام 145کیلو بودم ک دکتر غدد و ارولوژ رفتیم گفتن برای وزنه الان در تاریخ 21آبان1400 من بارژیم وزنمو اوردم رو 105 کیلو که همچنان در حال کاهش وزنم ،عکس 2ازمایش اسپرم به فاصله 3ماه و عکس سونو رو براتون میفرستم ،لطفا راهنمایی کنید ،درضمن واریکوسل هم ندارم ،تعداد اسپرمم کم و حرکت ضعیفن ،خانمم هم سر تایم پریود میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر ارش شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   چشم
  3. تصویر کاربر ارش شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   چشم
  4. تصویر کاربر ارش شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   چشم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ آذر ۰( 2 سال پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر انشالله همیشه سلامت باشین
  ببخشید نتیجه ازمایش قبل و بعد رو خدمتتون فرستادم تغیری ایجاد شده یک ساله اقدامم نمیشه چی توصیه میکنید مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   با این آزمایش احتمال باروری طبیعی هست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر