علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر وحید پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده ۱ سالی است که تبخال دارم که الان دو سه ماه است هر دو هفته دوباره تبخال میزنم۲۰ روز هم هست روی کلاهک آلتم لکه های سفید رنگ هست عکس رو ضمیمه میکنم ممنون میشم هر دو رو راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت / قرص آسیکلوویر ۲۰۰ روزی یک عدد برای یک ماه اگه زیاد تبخال میزنین
 • تصویر کاربر آتنا شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  دانه های روی دستگاه تناسلیم میبینم منو نگران کرده و در هاله پستانم دانه های دارم اینم بگم من اصلا غدد مونتگومری برجسته ای نداشتم و چندین سال که خارش پوست ناحیه تناسلی دارم با پیگیری های که کردم به هیچ نتیجه ای نرسیدم البته من بیماری پوستی پسوریازیس و همچنین ماکولار آمیلوییدز دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر آتنا پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   لطفا دوباره بررسی شود
  3. تصویر کاربر آتنا پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   لطفا دوباره بررسی شود
  4. تصویر کاربر آتنا جمعه ۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   دوباره آپلود شد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   عکس را دیدم در حیطه ی ارولوژی نیست با متخصص پوست مشورت شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهنا شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  27 سالمه و4 ساله ازدواج کردم
  ایا این دونه ها زگیل هستن؟
  و ایا زگیل با ازمایش خون مشخص میشه یا حتما باید پاپ اسمیر بدم؟؟
  1. تصویر کاربر مهنا دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   و اینکه این دونه ها نزدک واژن هستن .بین ران
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   آیا سوزش و درد دارن ؟ تاول مانند می شوند ؟
  3. تصویر کاربر مهنا دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   نه اصلا درد نداره
   حالت زیر پوستی داره
   کم و زیاد میشه ولی بعضیاش میمونه
   hpv با ازمایش خون مشخصه؟
  4. تصویر کاربر مهنا پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اقای دکتر جواب ندادین من منتظرم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   به نظر اگزما است ، از پماد هیدروکورتیزون استفاده شود هر ۸ ساعت. اگر لهتر نشد با متخصص پوست مشورت شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  مدتی هست که بعد رابطه جنسیم ضایعه که در عکس پیوست هست همراه درد خارش برام ایجاد شده، دفعه پیش چند روز چند روز از بین رفت، لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   داروی آسیکلوویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت برای ۷ تا ۱۰ روز همراه با مایعات فراوان استفاده کنید
 • تصویر کاربر ناشناس دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  مدت زیادیه (تقریبا از وقتی که یادم میاد) که روی کلاهک آلتم به رنگ سیاه شده و روی آن دون دون ها و برآمدگی های زیادی میبینم
  موضوع فقط مشکل دار نبودن این مورد نیست
  بلکه میخوام راه ترمیم و عادی سازی ظاهرش رو بدونم و نمیتونم بی تفاوت از اون عبور کنم
  لطفا بگید این ضایعات و ناهمواری های روی آلت و به خصوص دون های روی کلاهک آن چگونه برطرف میشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر ناشناس یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام
   دوباره عکس ها را ارسال می کنم
   فقط این دون های روی کلاهک آلت در واقع به رنگ تیره و قرمز هستند اما نور فلش باعث شده سفید به نظر برسند در حالی که اینطور نیست
   لطفاً در نظر بگیرید که من صرفا نمیخوام بدونم این مسئله مهم و مشکل ساز هست یا نه
   بلکه فارغ از اون می خوام بدونم چطور این ناهمواری های بدنه و دون های کلاهک برطرف میشه و صاف و یکرنگ میشه؟
   در اصل صورت سوال اینه
   ممنون
  3. تصویر کاربر ناشناس یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام
   دوباره عکس ها را ارسال می کنم
   فقط این دون های روی کلاهک آلت در واقع به رنگ تیره و قرمز هستند اما نور فلش باعث شده سفید به نظر برسند در حالی که اینطور نیست
   لطفاً در نظر بگیرید که من صرفا نمیخوام بدونم این مسئله مهم و مشکل ساز هست یا نه
   بلکه فارغ از اون می خوام بدونم چطور این ناهمواری های بدنه و دون های کلاهک برطرف میشه و صاف و یکرنگ میشه؟
   در اصل صورت سوال اینه
   ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   دیدم مشکل خاصی نیست جای نگرانی ندارد
  5. تصویر کاربر ناشناس یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام
   باز هم میگم صورت اصل سوال من اینه که: فارغ از اینکه مشکل خاصی نیست، چطور این ضایعات و ناهمواری های روی آلت و به خصوص دون های روی کلاهک آن برطرف و ظاهرش صاف و یکرنگ میشه؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   این کار در حیطه ارولوژی نیست ، با متخصص پوست مشورت شود
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید مزاحم شدم دکتر الان یک ماه است لکه های کوچک روی و بغل و زیر بیضه هام به وجود آمده که بجای خوب شدن و استفاده از کرم که هرشب وهروز استفاده می کنم خوب نشده فکر کنم رو صورتم هم افتاده نگرانم ممنونم راهنمایی کنید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   از پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت استفاده شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر پاسخ نداد با متخصص پوست مشورت شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  به مدت یک ماه هست که یک ضایعه ای که عکسش رو ضمیمه کردم روی پوست آلت تناسلیم ایجاد شده و بسیار نگران هستم . اگر لطف کنین و راهنمایی بفرمایین که اگر جدی هست بنده به متخصص مراجعه کنم. البته بنده در عمرم رابطه جنسی نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   چیز مهمی نیست نگران نباشید
 • تصویر کاربر ساسان شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  چند روزی هست که لکه های صورتی روی تنه و زیر کلاهک التم ایجاد شده، ابتدا یک یا دو نقطه بود، ولی سطح ان ها با گذشت زمان بیشتر شده است
  گاهی همراه با خارش می باشند
  عکس پیوست هم نواحی را نشان می دهند
  در مورد شریک جنسی، شریکم ثابت بوده و رابطه دهانی داشته ام
  ایشان داروهای ضد التهاب روده بزرگ مصرف میکنند،
  سابقه پزوریازیس هم در کودکی داشته ام
  ممنون می شوم راهنمایی کنید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   بیماری پوستی می باشد حتما با متخصص پوست مشورت شود ، در حیطه ی ارولوژی نمی باشد
 • تصویر کاربر عاطفه دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  نزدیک دهانه ورودی واژن یک برآمدی بی رنگ که روش جوش های ریز سفید هست چند روز به وجود اومده بدون درد، البته قسمت های دیگه هم درد هم خارش شدید داشتم دکتر رفتم تشخیص عفونت واژن دادن میخوام بدونم این برآمدگی شبیه آبسه چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  با سلام
  ۲ هفته پیش فریز انجام دادم.که بعد از ۲ ماه که شک داشتم مراجعه کردم ..۳۱ سالمه ...تعدادش زیر ۱۰تا و ریز بود...
  الان خیلی نگرانم که ایا مجدد برمیگرده ؟؟؟ سایت شما دیدم نوشتید در ۸۰ درصد موارد ویروس از بدن خارج میشه ..
  ایا این شدنی هست اقای دکتر اخه همه جا نوشتن درمان قطعی نداره ..
  میترسم مجدد بزنه و بیشتر شه ...هم واکسن رو برای احتیاط گفتن که زدم و هم دارم روزی ۲ تا پاور فیت میخورم ...
  خواستم بدونم واقعیت داره که سیستم ایمنی بدن تقویت شه ویروس رو میتونه کامل از بین ببره ؟؟؟؟
  الان چند تا دونه ریز میبینم ...نگرانم که ایا جدید زده یا دکتر دیدن و چون زگیل نبوده ..فریز نکردن ؟؟
  لطفا ببینید و نظر بدید ...سپاس فروان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   بله در ۸۰ درصد مواقع ویروس از بدن به مرور پاک میشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   در عکس زگیل نمیبینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر