علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سهیل یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر چند وقتیه که من متوجه چندین برآمدگی دور آلت تناسلیم و در ناحیه ختنه گاه بخصوص در زیرش شدم که شبیه گوشت های اضافه هستن ولی خیلی کوچیک و متعدد هستن.همچنین یه سری برآمدگی های خیلی کوچیک و زیاد هم رنگ پوستم هم در ناحیه زیر آلت تناسلیم نزدیک بیضه هام به وجود آمده که خواستم ببینم آیا زگیل تناسلی و برای تشخصی و درمانش چجوری اقدام کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   عکس
  2. تصویر کاربر سهیل شنبه ۲۹ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   .
  3. تصویر کاربر سهیل شنبه ۲۹ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   .
  4. تصویر کاربر سهیل شنبه ۲۹ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   عکس رو هم اینجا هم در بات تلگرام ارسال کردم نمیدونم دریافت کردین یا خیر.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   دیدم اینها زگیل نیستند ، مهم نیستند
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Mr یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من واریکسل دارم
  چند روز پیش به دانه قرمز برجسته زیر شکمم و بالا ناحیه تناسلیم ایجاد شد
  دانه زیر پوسته و تا حدی بزرگ است ولی نه مو برگشته نه چرک داره
  بعد از اون دیروز یک دانه خیلی کوچیک که برجستگی هم ندارد روی کلاهک الت تناسلیم پیدا شد که رنگ پوستم بود اما امروز روی دانه سفید رنگ شده است(عکسش رو براتون فرستادم ) لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید، من دو روزه که بخش زیرین آلتم پوست پوست شده، خیلی نگرانم لطفا کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   پماد کلوتریمازول و تریامسینولون هر ۸ ساعت
 • تصویر کاربر سارا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید......من حدودا چهار روزه دهانه بیرونیه واژنم دوتا جوش زده چون قرمز بود و یکم باد کرده بود البته اول فکر کردم جوشه اما بعد دوروزه سرش سفید شد شبیه ب افت داخلش چرک نیست فک کردم بخاطر حساسیت ب نواره چون پریود بودم امروز پریوییدم تموم شد و یهو ازم ترشح زد اومد و بوی ترشی داشت ولی الان ترشحی ازم نمیاد همون لحظه بود یهو اومد من سوالم اینه الان من عفونت کردم یا قارچ گرفتم واقعا میترسم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   عفونت پوستیه ، کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت و قرص مترونیدازول هر ۸ ساعت مصرف کنین اگر بهتر نشد به متخصص زنان مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   پمادی نییاز نیست بزنم چون کاملا شبیه ب افت دهانه و میسوزه با قرص یا کپسول از بین میره
  3. تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   کاملا شبیه افت دهانه
   و خیلی میسوزه نیاز ب پماد نداره ؟؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   علاوه بر درمان قبلی از داروی اسیکلویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت هم استفاده شه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر طاها شنبه ۸ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  35 سال سن دارم تازه یک هفته هست که ازدواج کردم ولی هنوز نتونستم با همسرم رابطه‌ نزدیکی برقرار کنم چون آلت تناسلی من بلند میشه ولی سفت نمیشه و قدرت دخلول نداره و اینکه سریع از اون حالت بلند بودن خارج میشه و میخوابه و دیگه نمیتونه به اون حالت برگرده تو شهر گرگان پیش دکتر هادی فلاحتی رفتم اون هم یک آمپول و قرص تاداگرا 10 و قرص رد جنسینگ مولتی را نوشت ولی هیچ فایده ای نداشت و الان از نظر روحی بدجور خراب شدم و به مشکل برخوردم اگه میشه بهم مشاوره بدهید تا چکار کنم و چه قرص های مصرف کنم و در صورتی که نیاز به ويزيت هست من حاضرم که اینترنتی پول ويزيت رو بپردازم ( در طب کاری که پارسال دادم گفتن دیابت هم دارم)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   مشکلتون جسمی نیست با روانپزشک مسایل جنسی مشورت کنید
 • تصویر کاربر حسام شنبه ۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر یکسالی هست ک لکه‌های سفید‌رنگ روی‌پوست کلاهک دستگاه تناسلیم هست و یکی‌دوبار هم‌دکتر رفتم ک پماد‌داد ک اصن تاثیری نداشت ، لکه ها نه درد دارن نه اذیتم میکنن ولی خیلی دوست دارم‌زودتر درمانش کنم‌ عکسش روهم خدمتتون میفرستم لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   پماد کلوتریمازول و تریامسینولون هر ۸ ساعت اگر بهتر نشد با متخصص پوست مشورت کنید
 • تصویر کاربر پرهام دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  دکتر من یک بار با خانومی که مبتلا به اچ پی وی بود رابطه سکس دهانی داشتم و اون خانوم چون به خودش مشکوک بود نذاشت سکس انجام بشه و فقط سکس دهانی برای من انجام شد و کمی هم بوس از لب
  الان من ناقل این بیماری هستم؟؟
  و یا ممکن هست الوده نشده باشم ؟
  الان می تونم با کس دیگه ارتباط داشته باشم یا ممکن الودش کنم هنوز بعد 2 3 ماه هیچ علائمی ندیدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   اگر پوست الوده به زگیل به مخاط شما برخورد نداشته احتمالا الوده نیستین
 • تصویر کاربر نادر پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مدتی هست یه جوش سر سفید و قدری برآمده کنار گلاهک آلتم مشاهده میکنم تو حالت عادی مشکلی ندارم ول در زمان نزدیکی و بعد از آن کمی متورم میشه و درد داره عکس خدمتتون فرستادم متشکر میشم راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت و تخلیه ترشحات داخل ان
 • تصویر کاربر M سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید آقای دکتر
  اولین سوالم اینه که بین بیضه و مقعدم بعضی وقت ها ذوق ذوق میکنه علتش چیه؟
  دومین سوالم اینه که وقتی رابطه برقرار میکنم دور کلاهک آلتم التهاب پیدا میکنه و قرمز میشه؟
  دارو یا پمادی پیشنهاد میکنین مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   سونوگرافی انجام شود ، پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت
 • تصویر کاربر یاور سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  ایجاد لکه روشن متمایل به صورتی روی آلت تناسلی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت. اگر بهتر نشد با متخصص پوست مشورت شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی یکی از متداول‌ترین ویروس ‌هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل…
واریکوسل یک رگ گشاد شده درون کیسه بیضه و اطراف بیضه ها است که می تواند باعث…
منی، مایع سفید رنگی است که از آلت تناسلی مردان خارج می شود. این ماده عمدتاً از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر