علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۶ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  آلتم را بازدید میکردم متوجخ شدم دور کلاهک دون دون هست آیا زگیل تناسلی هست عکسشم بارگزاری کردم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۶ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   طبیعی هستو مورد خطرناکی نیست
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  بنده از دوران کودکی لکه سفیدی کنار بیضه چپم به وجود اومد و موهای ناحیه اون لکه هم به رنگ سفید هستش چند باری هم به دکتر پوست مراجعه کردم یک سری پماد و قرص دادن اما تاثیری نداشت گفتن شاید خال سفید باشه یا رنگدونه های اون قسمت تشکیل نشده باشه و باید لیزر کنم میخواستم راهنماییم کنید چیکار باید بکنم خیلی ممنونم از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   باید زیر نظر دکتر پوست درمان بشید
 • تصویر کاربر M شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  یه چند روزی میشه این جوش های ریز ظاهر شدن و هنگام دست زدن کمی سوزش ایجاد میکنه
  و باعث نگرانی من شده
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   پماد کالامین دی موضعی استفاده کنید
 • تصویر کاربر ج یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  باسلام ۴۴سال سن دارم احساس میکنم میل جنسی ام نسبت به سنم بسیارکم شده ودرنعوظ هم دچار مشکل شدم وفکرمیکنم درهنگام ارتباط همسرم نیز چندان لذتی نمیبره هرچند که دراینمورد شاید به دلیل خجالتی بودن و... شکایتی نکرده لطفا دراینمورو دارویی که در تقویت قواوافزایش میل جنسی برای دوطرف (زن ومرد ) موثر باشه معرفی فرمایید در صمن بنده سیگاری هستم وترک سیگار برایم خیلی سخته هرچند که چندین بار اقدام کردم ولی نشده البته فقط سیگار نه خدایی نخواسته مواد دیگری لطفا راهنماییکنید خیلی عذاب میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت
 • تصویر کاربر Amir یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من ۱۹ ساله هستم
  تا حالا رابطه هم نداشتم
  ولی چند وقتی هستیه سری دون های سفید کوچک شبیه به جوش روی تنه و پایین آلت ایجاد شده چه کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   غدد عرق زیر پوست هست و طبیعی است و فقط دستکاری نکنید که بیاد میشه
 • تصویر کاربر Rr جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام، دکتر جان آیا تایپ پر خطر اچ پی وی هم باعث ایجاد زگیل میشه؟ و اینکه اگه زگیل میزنه از روی ظاهر و اندازه میشه احتمال داد پر خطر یا کم خطر است؟ با توجه به اینکه ازمایشی برای تعیین اچ پی وی مردان نیست
  1. تصویر کاربر Rr چهارشنبه ۱۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   دکتر جان این دون دونه های ریز روی پوست ختنه گاه هستن دقیقا جای بخیه میشه بگین اینا چی هستن گاهی حساس میشن و میخارن
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   خیر زگیل نیست جای نگرانی نیست تایپ پر خطر فقط با تست آزمایشگاهی مشخص میشه و از ظاهر زگیل مشخص نمیشه
  3. تصویر کاربر Rr پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   اصن نوع پر خطر زگیل میزنه؟ یا فقط کم خطر؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   بله میزنه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، من یه مرد 28 ساله هستم و متاهل هستم الان حدود 10 روزی میشه که ضایعه های پوستی مثل جوش در اطراف آلت تناسلیم‌ در اومده الان نمیدونم واقعا زگیل تناسلیه یا یک چیز دیگه ست، بعد هیچ‌ نوع درد و خارشی ندارم، اگه جوابمو بدین و راهنماییم کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   عکس بفرستید
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۸ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  با سلام،
  ببخشید من چنتا دونه زیر کلاهک ناحیه تناسلی ام (مردانه) وجود داره عکسش براتون آپلود میکنم میخاستم ببینم زگیل تناسلی هستند یا نه ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   به نظر زگیل نیست مشکوک به تبخال تناسلیه
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۸ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر جان چند ماهه یه خلط سفید کف مانند چسپناک ته حلقم هستش احساس خشکی گلو شدید و چسپندگی زیاد، تمام دارو های ضد قارچ رو مصرف کردم حتی قوی ترین امپول هارو اما تاثیری نداشت دکتر حتی انتیبیوتیک های قوی هم تزریق کردم
  ایا این علائم hpv نیست؟ سکس دهانی یا حتی دهان به دهان نداشتم، فقط قبلا ناحیه تناسلی زگیل داشتم که فریز شد ، ترسم اینه از راه دست خودم انتقال خورده باشه،
  خارش یا سوزش و التهاب نداره دکتر فقط چسپندگی و حالت بغض، بلع هم مشکلی ندارم

  یه خلط حباب حباب ریز و چسپناک و شفاف


  دکتر جان اگه حتی اچ پی وی نیست اگه میتونید یه راهنمایی بفرمایید بخدا دو ماهه نخابیدم چون دو دقیقه یه بار باید اب بخورم که نچسپه 😕


  ضمنا از استوری ها و پست های اموزشی جنابعالی کمال تشکر رو دارم و اگر امکان داره تلاوت های زیبای خودتون
  رو هم بزارین 🌸
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   زگیل نیست ، با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.بنده تقریبادوسالی هست ک دچارزودانزالی شدم،قبل این مشکل خیلی خوب بودم و ۳۵الی۴۰دقیق طول میکشیدانزال طبیعیم.ولی الان تقریبا۵دقیقه گاهی اوقات کمترشده،جهش منی و مقدارش هم کم شده.
  ممنون میشم کمکم کنید🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 3 ماه پیش)
   بالاتر از یک دقیقه طبیعی است و نیاز به درمان ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی یکی از متداول‌ترین ویروس ‌هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل…
واریکوسل یک رگ گشاد شده درون کیسه بیضه و اطراف بیضه ها است که می تواند باعث…
منی، مایع سفید رنگی است که از آلت تناسلی مردان خارج می شود. این ماده عمدتاً از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر