جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

اندازه پروستات

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

 • عمل پروستات چند روز بستری دارد؟ معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

 • در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

 • بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

 • در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

 • پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

 • احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

 • در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

 • احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.
 • برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.
 • در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.
 • نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.
 • بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.
تشخیص بزرگی پروستات

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

 • جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.
 • داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.
 • در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.
 • صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • بلافاصله پس از پذیرش آزمایشات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.
 • جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.
 • توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.
 • به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.
 • عمل پروستات چقدر طول میکشد؟ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات

 • در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.
 • رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.
 • صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.
 • علت نیامدن ادرار بعد از عمل پروستات چیست؟ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.
 • نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.
 • جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.
 • بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.
 • بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.
 • توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.
درمان بزرگی غده پروستات

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (52 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عیسی سه شنبه ۲۷ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت جناب دکتر
  دکترجان من عمل سرطان پروستات دو طرفه انجام دادم د‌کترم گفته عروق بیضه هارو کلا قطع کرده و امپول برام نوشته تا دو سال ماهی یک بار باید بزنم الان توانایی جنسی رو کاملا از دست دادم ایا درصورت بهبودی میتوان عروق رو دوباره پیوند کرد ایا راهی برای بازگشت توانایی جنسی من وجود داره یا خیر ؟؟ در ضمن من ۶۹ساله هستم متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ مهر ۰( 2 سال پیش)
   باید بیاید از نزدیک معاینه کنم
 • تصویر کاربر فتح پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام به علت احتباس شدید از سوند استفاد کرده ام البته پروستات دارم و در تغییر دمای هوا در فصل پاییز این حالت بوجود می‌آید مهر پارسال هم این اتفاق افتاد از زمان گذاشتن سوند قرص سپیروفلوکسالیسن می خورم سوال اینکه سوند را چند روزه باید برداشت
  ۷۲ ساله ام یک همکار مورد تائید در اصفهان معرفی نمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی جهت بررسی سایز پروستات انجام بدیدف ممکنه نیاز به جراحی داشته باشه
 • تصویر کاربر کاوه شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  بسمه تعالی
  سلام خدمت شما جناب آقای دکتر کرمی
  بیماری هستم متولد 1343 در فروردین 97 بدلیل بدخیمی پروستات عمل رادیکال پروستات را توسط جناب عالی در بیمارستان نیکان را انجام شد و به مدت یک سال بعد از آن هم آمپول دیفرلین تزریق می شد که با نظر شما قطع شد
  .نتایج آزمایشات در دوره های مختلف بشرح زیر است:
  15/02/1399 : PSA(ECL)=0.60 , Free PSA (ECL)=0.212 , FreePSA/Total PSA=35.3%
  25/08/1399 : PSA(ECL)= 1.43 , Free PSA (ECL)=0.314 , FreePSA/Total PSA=21.95%
  27/11/1399 : PSA(ECL)= 1.39 , Free PSA (ECL)=0.228 , FreePSA/Total PSA=16.4%
  31/06/1400 : PSA(ECL)= 1.39 , Free PSA (ECL)=0.228 , FreePSA/Total PSA=16.4%
  میخواستم راهنمایی بفرمائید آیا مشکلی هست و باید درمان خاصی را شروع کنم و خدمتتون برسم یا نه و اگر نه هر چند وقت یکبار آزمایشم دهم ؟؟ ممنون
  1. تصویر کاربر کاوه یکشنبه ۴ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سلام عدد ها صحیح نتایج آزمایش به صورت زیر صحیح است قبلی اشتباه بود
   .نتایج آزمایشات در دوره های مختلف بشرح زیر است:
   15/02/1399 : PSA(ECL)=0.60 , Free PSA (ECL)=0.212 , FreePSA/Total PSA=35.3%
   25/08/1399 : PSA(ECL)= 1.43 , Free PSA (ECL)=0.314 , FreePSA/Total PSA=21.95%
   27/11/1399 : PSA(ECL)= 1.39 , Free PSA (ECL)=0.228 , FreePSA/Total PSA=16.4%
   31/06/1400 : PSA(ECL)= 2.97 , Free PSA (ECL)=0.331 , FreePSA/Total PSA=11.1%
  2. تصویر کاربر کاوه یکشنبه ۴ مهر ۰( 2 سال پیش)
   عکس آزمایشات پیوست شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش)
   عدد ها بالا هست،بیارید مطب ببینم و بررسی دقیق کنم و دارو تجویز کنم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  مردی ۶۶ساله هستم حدود۱۰ هفته پیش عمل باز پروستات انجام داده ام
  قطرا قطره آمدن ادرار هنوز برطرف نشده است
  ا در ده روز تکثر ادرار دارم
  بسختی مثانه تخلیه می‌شود
  فشار بسیار پایین دارد
  در انتها مجددا تبدیل به قطره می‌شود
  مدت زمان تخلیه مثانه بسیار طولانی شده است
  سپاسگزارم راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش)
   اگر علایم ادامه پیدا کرد باید سیستوسکوپی بشید
 • تصویر کاربر یاوری شنبه ۳ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  سرطان پروستات دارم خیلی بزرگ شده میخوام مشاوره بگیرم ببینم پرتو درمانی کم خطر تر وبهتره یا عمل جراحی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   عکس اراسل نشده،مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر یاوری جمعه ۲ مهر ۰( 2 سال پیش)
   .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 2 سال پیش)
   باید جراحی بشید و پس از جراحی پرتو و رادیوتراپی
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پدر من ۶۲ ساله چهارشنبه هفته قبل پروستاتشو ۳۰ درصد تراشیده شده بعداز ۵روز عمل مشکل ادرار کردن داره الان تکرر ادرار داره و داخل ضرف ریخته میشود ولی دستشویی میخواد بره ادرار کنه نمیاد بعضی موقع ها سوزش داره ممنون میشم جواب بدین با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   کپسول تامسولوسین هر شب بخورن و اگه بهتر نشدن به جراحشون مراجعه کنند
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر پدر ۶۷ساله از ابتدای سال بیماری پروستات عود کرده بعلت احتباس ادراری سه ماه سوند داخلی استفاده میکنن ضمنا بیماری پارکینسون هم دارند ابعاد۴۵×۵۴ mmبا حجم۷۰ccوpsa28.3بیست و هشت و سه دهم نتایج بیوپسی و اسکن هسته ای خدمتتان بپیوست ارسال شد همکارتان جناب دکتر عظیمی شهرابی نظر به عمل برداشتن پروستات دارند
  ممنون میشم نظر خودتان را بفرمائید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   نمونه گیری از پروستات بدخیم بوده ولی متاستاز استخوانی نداده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   بهتره جراحی برداشتن کامل پروستات انجام بشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر 37 سال سن دارم مدتی هست که رنگ مایع منی کمی زرد رنگ شده و هنگام انزال مثل قبل جهش ندارد و به ندرت اتفاق میفته که بعد از انزال ادرار کردن با کمی سوزش همراه باشد فشار ادرار خوب هست ولی در انتها باریک و با فشار تخلیه کامل میشه و در فصل سرما تکرر ادرار دارم چند روزی هست که دردی بیشتر شبه ضعف قسمت پشت باسن و ران و گاهی بالای آلت احساس میکنم و چون به جهت شغلم زیا روی صندلی میشینم تو قسمت مقعد چیز اضافه ای حس میکنم جوری که حتی مدفوع هم نازک شده لطفا و خواهشاً کمکم کنید چون بیشتر از علایم استرس زندگیمو داره بهم میریزه🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   آزمایش اسپرم جهت بررسی وجود عفونت در مایع منی بدهید
 • تصویر کاربر آراز دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  پدر بنده در حدود 10 سال هست که مشکل دفع ادرار دارن تا به حال خیلی دکتر رفتیم و گفتن زیاد بزرگ نیست بنابراین عمل نکردن و یه سریشون هم گفتن علاوه بر بزرگی جزوی پروستات مشکل تنگی مجاری ادرار دارن برا همین نمیتونن ادرار رو دفع کنن . الان سال هاست که از نلاتون استفاده میکنه . بنده چند تا فیلم از عمل دکتر کرمی دیدم که بدون بیهوشی و جراحی باز میتونن این مشکل رو حل کنن . الان سوالم اینه که آیا مشکل پدر بنده به همون شکل که در یوتیوب دیدم میتونه برطرف بشه یا خیر؟ و هزینه این عمل چقدره

  در ضمن من از تبریز قراره خدمت برسم

  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  2. تصویر کاربر آراز یکشنبه ۱۷ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام و خسته نباشید
   خوب ما تبریز هستیم . چجوری میتونیم وقت بگیریم و خدمت برسیم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   تماس بگیرید۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ صبح ها از ساعت۱۰ الی ۱۲تماس
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر 23 سال سن دارم من سه ماه پیش پروستاتیت مزمن پزشک در بندرعباس تشخیص داده شده دارو های متفاوت خوردم آمدم مشهد پیش پزشک دیگر بنام نعمت اله قربانی باهشو صبحت کردم گفت پروستاتیت مزمن با سونوگرافی مشخص نمیشه شما تنگی مجاری ادار دارید نه پروستاتیت مزمن بعد نوشت psa با آزمایش ادرار. و سونوگرافی از کلیه مثانه پروستات psaو آزمایش ادرار دیروز فرستادم براتون شما گفتین نرماله امروز سونوگرافی انجام دادم میفرستم براتون نظرتون چیه بعد گفت پروستاتیت حاد تب دست پا درد شدید میگیرید طوری که باید بری بیمارستان بعد میشه مزمن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   مشکل و علائمتون چیه؟
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۱۶ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   آقای دکتر امروز رفتم دکتر گفت شما پروستاتیت مزمن ندارید همه چیز نرماله باید همش احسال میکنم ادرار سر التمه ادرارم با مدفوع میاد یه وقتای تکرار شدید میکرم اما یه موقع های نه فشار ادرارم خوبه سوزش ندارم از همون روز اول نداشتم کفتم لگنم درده گفتم ادرارم سر الته گفت باید بری پیش دکتر کمر دباره آزمایش psa با ادرار دوباره میفرستم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   اگر درد لگن دارید باید ۲ هفته دارو بخورید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   تاوانکس ۵۰۰ روزانه یک عدد تامسولوسین ۰/۴ هر شب یک عدد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر