توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما جناب اقای دکتر
  اقای دکتر. پدرم سال گذشته سوزش ادار گرفت وقتی رفت پیش دکتر گفت پروستات داره به حجم 62میل تادو ماه پیش ک دارو مصرف می کرد خوب بودن ولی دوباره سوزش شدید گرفت وقتی دوباره رفتیم دکتر گفت پروستاتش اومده 42 میل و سوزشش از تنگی مجراس ونیاز به سیستوسکوپی دارد وقتی بردن اتاق عمل یه خراش هم روی پروستات دادن. ولی الان دو ماه بعداز عمل است ک سوزشش شدید تر شده چون این طوری هست دوباره بردیم سونوگرافی گرفتیم پروستات رو زده 80سی سی .
  اقای دکتر لطف کنید مارو راهنمایی کنید چون واقعا اذیت میشن.
  باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   باید عمل شود فیلم عمل من در سایت را ببینید
  2. تصویر کاربر فرهاد یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام اقای دکتر .
   تشکر از جواب تون. اقای دکتر الان دوباره بردیم عمل کرده (عمل باز) ولی هنوز سوزش داره البته هم سوزش ادرار هم سوزش از داخل به طور شدید . سوند هم تا 10 روز گفته باید داشته باشه الان یه هفته اس که عمل کرده ولی بازم سوزش داره.
   خیلی اذیت میشه .چکار کنیم اقای دکتر لطفا راهنمایی مون کنید. با تشکر فراوان .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   طبیعی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رحمانی سه شنبه ۱۸ فروردین ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با سلام
  از تیر ماه سال 93 بعد از نزدیکی با همسرم دچار سوزش و درد در ناحیه سر الت ومقعد و هم چنین گاها کمر درد شده ام با مراجعه به چند پزشک متخصص ارولوژیست با توجه به ازمایش کشت ادرار سونوگرافی کلیه ها ومجاری اداری و ازمایش خون و psa که سالم بوده به غیر از سونوگرافی پروستات که کمی التهاب نشان داده است تشخیص عفونت پروستات بوده 10 عدد انتی بیوتیک سفتراکس و قرص سیپروفلوکساسین 500 تجویض نموده , در وان اب گرم هرشب نشسته غذاهای تند و محرک استفاده نکرده تا حد امکان از یبوست جلوگیری نموده که تا کنون نتیجه بخش نبوده هم چنان دارای درد زیاد غیر قابل تحمل بوده.
  لطفا کمک و راهنمایی فرمایید......میتوانیم بچه دار شویم؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   بله بیخودی نگرانی
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشی
  مدت 1 سالی هست سوزش در سرالت احساس میکنم و موقع ادرار مشکلی ندارم
  چن ماه بیش هم مواد لزج و لیزی هم خارج شده بود یک بار از التم دیگر تکرار نشد ولی سوزشم هنوز ادامه دارد
  سونوگرافی کردیم از مثانه و بیضه ها همه چی سالم بودن در ظاهر
  عمل سیستوسکپی هم انجام دادن و کفتن مشکلی سرراه نبوده
  قرص و جیفورس کره ای و افوسوسکسین هم مصرف کردم بازم موثر نبوده حالا خاستیم ببینیم مشکل جدی هست ؟ درمانش چیست؟
  در ضمن اخر ادرار هم به صورت چکه می اید و احساس می کنم بازهم ادرار دارم
  در قم میگن التهاب برستاته ولی مشکلمان نگران کرددمون
  مچکر میشم کمک کنید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   مشکلی ندارید
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، پدرم 64 سال سن دارند و 2 ماه پیش به دلیل بزرگی پروستات جراحی کردند. الان بعد از 2 ماه هر یک ساعت به دستشویی می روند و احساس کرختی شدیدی در پای سمت چپ دارند به طوری که شب ها نمی توانند راحت بخوابند و سوال دیگر اینکه این بیماران باید آب و مایعات زیاد بخورند یا خیر و در ضمن آزمایش نمونه برداری سرطان که انجام دادند منفی بود ممنون می شوم به سوال من پاسخ بدهید. با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 6 سال پیش)
   باید بررسی شوند
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺟﻮﺍﻧﯽ 22 ﺳﺎﻟﻪ ﻫﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺳﻦ ﺑﻠﻮﻍ ﺍﺳﺘﻤﻨﺎﻉ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯿﺪﺍﺩﻡ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺗﺮﮎ ﮐﺮﺩﻡ ﺍﻣﺎ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺖ ﭘﯿﺶ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻣﺮﺗﮑﺐ آن شدم و توبه کردم ولی بعداز آن در ناحیه بین آلت و مقعد و نیز در بیضه ها درد کمی احساس میکنم و هیچ مشکل دیگری بجز درد خیلی کم ندارم الآن نگران هستم لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 6 سال پیش)
   نگران نباش
 • تصویر کاربر رشید جمعه ۱۹ دی ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام علیکم
  بزرگی پروستاتم 29 می باشد و موقع اذار در وهله اول با سرعت خارج می شود وبعد باریک وقطره قطره می آید لطفا بفرمائید ایا با دارو قابل حل است وضمنا دیابت هم دارم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۳( 6 سال پیش)
   سونوگرافي بكنيد
 • تصویر کاربر بهنام جمعه ۱۲ دی ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام و تشكر
  پسري ٢٩ ساله و مجرد هستم
  مدت ٨ سال است كه احساس ميكنم پرش ادرارم كم شده و جريان آن ضعيف تر
  مدت يك سال است گاهي سوزش ادرار ميگيرم كه به دنبال تحريك و عدم انزال مي باشد
  اگر مدتي حدود ١٠ روز انزال نداشته باشم انزال همراه با درد در ناحيه بين مقعد و كيسه بيضه مي باشد
  در هنگام نشستن مخصوصا به حالت چهار زانو احساس ميكنم ناحيه بين مقعد و كيسه بيضه تا حدودي متمايل به راست، قلمبه شده است و سعي ميكنم به اين حالت ننشينم
  ميتوانم ادرارم را كنترل كنم اما در طول روز بيش از ١٠ بار ادرار ميكنم
  شب ها خيلي براي ادرار كردن بيدار نميشوم
  در گذشته مثلا وقتي روي آلتم ميخوابيدم با منقبض كردن عضلات لگن بدنم بلند ميشد ولي الان نميتوانم اين كار را بكنم
  حتي در هنگام انزال در اين حالت مني با قدرت خارج ميشد ولي الان توانايي اين كار را ندارم و جهش و قدرت پرتاب مني كم شده است
  آزمايش اسپرم حجم ٤ ميل، تعداد ١٢٠ ميليون، حركت سريع ١٣ درصد ، حركت پيشرونده آهسته ٢٥ درصد
  آيا التهاب پروستات دارم؟
  آيا قابل درمان است؟
  آيا آزمايش اسپرم نرمال است؟
  ممنون از راهنماييتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ دی ۹۳( 6 سال پیش)
   به نظر من اصلا مشكلي نداريد
 • تصویر کاربر هادي پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  بإسلام و احترام
  دكتر بدرم جند وقت بيش ٣ هفته سنك كليه داشت ٦ تا سنك جند ميلي داشت سنك شكن كرد و الان هم بيضه هم درد دارد سونوكرافي كرد كفت بروستات از حد نرمال بزرك تَر است . خواهشا راهنمايي كنيد براي درمان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۳( 6 سال پیش)
   اگر علامت داردباید درمان شود
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام من مدت یک ساله تکرر ادرار دارم بیست سالمه و به این صورت است که پس از تخلیه ادرار احساس میکنم همچنان ادرار دارم و پس از مدفوع معمولا این احساس بیشتر است البته مواقعی که حواسم پرت باشد تا ۵-۶ ساعت هم ممکن است به WC نروم . اما هنگام استرس یا بیکاری هر نیم ساعت احساس مقدار کمی ادرار دارم نزدیک به ده بار ازمایش ادرار و کشت دادم مشکلی نداشت سونو از مجاری ادراری قبل و پس از تخلیه ادرار نیز مشکلی نداشت اندازه پروستات در سونو کوچک و بدون ضایعه فراگیر بود به اورولوژیست مراجعه کردم مجاری ادراری و پروستات معاینه شد و گفت مشکلی ندارید اما من همچنان یک سال است تکرر ادرار دارم اسپرم هم moderate بود ازمایش خون نیز مشکلی نداشت . ایا التهاب پرویتات دارم ؟ . لطفا جواب دهید ....
  1. تصویر کاربر علی جمعه ۱۶ آبان ۹۳( 6 سال پیش)
   در ضمن شب ها برای ادرار از خواب بیدار نمیشوم در طی روز این مشکل را دارم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳( 6 سال پیش)
   باید نوار مثانه بگیرید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر احمداحمدی جمعه ۲۱ شهریور ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  باسلام ایااندازه پروستات39*70*71برای یک جوان 27 ساله نشانه بزرگی پروستات می باشد؟
  2-ایاپروستات بافعالیت های جنسی هم ارتباط دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ شهریور ۹۳( 6 سال پیش)
   شما هنوز جوانیدفعالیت جنسی بهتر است
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر