بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

زگیل تناسلی مردان؛ از طریق رابطه ی جنسی منتقل می شود. علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان چیست و برای درمان قطعی زگیل تناسلی چه باید کرد؟

زگیل تناسلی در مردان بیماری است که به دنبال رابطه ی جنسی بوجود می آید کافی ست یکی از طرفین مبتلا به زگیل تناسلی باشد و تمام!

اگر به هر دلیل زمانی برای خواندن مقاله ندارید، می توانید پادکست صوتی زیر را گوش دهید:

چند نوع زگیل تناسلی وجود دارد؟

HPV مخفف و معادل انگلیسی ویروس پاپیلومای انسانی است. این ویروس رایج ترین عفونت منتقل شونده جنسی می باشد. HPV معمولا آسیب رسان نبوده و خود به خود از بین می رود. با این حال، انواعی از آن وجود دارند که می توانند به ایجاد سرطان یا زگیل های تناسلی بدخیم منجر شوند.

بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که 60 نوع آن باعث ایجاد زگیل در ناحیه ی دست و پا و 40 نوع دیگر سبب ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ویروس HPV ایجاد می شوند. زگیل ها با اینکه آزار دهنده هستند اما در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند؛ زیرا سبب ایجاد سرطان یا دیگر مشکلات جدی سلامتی نمی شوند.

زگیل تناسلی گل کلمی

زگیل های گل کلمی در واقع تعداد زیادی زگیل در کنار هم هستند که به شکل یک گل کلم دیده می شوند با این حال برخی اوقات زگیل تناسلی به شکل مسطح و صاف ظاهر می گردند.

برای درمان زگیل تناسلی مردانه چه باید کرد؟

اگر زگیل های تناسلی کوچک باشند، شاید بتوان آنها را با پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان درمان کرد. به طور کل سه روش برای درمان زگیل تناسلی مردان پیشنهاد می شود که البته باید توجه داشت که ویروس اصلی زگیل تناسلی با هیچ راهی از بین نمی رود؛ اما در صورت رعایت نکات پزشکی، احتمال عود مجدد آن بسیار کمتر خواهد بود.

که عبارتند از:

1- پودوفیلین

پودوفیلین یکی از درمان های خانگی زگیل تناسلی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

کندن زگیل

کندن زگیل تناسلی با نخ یا هر چیز دیگری، جز پخش شدن بیشتر ویروس به سایر نواحی توسط زخم شدن و انتشار خون به اطراف، نتیجه ای نخواهد داشت!

آیا زگیل تناسلی در مردان کشنده است؟

زگیل تناسلی سبب مرگ نمی شود، اما در صورت عدم درمان به شدت مسری بوده و نواحی بیشتری را درگیر می کند.

فراموش نکنید که نوع خطرناک زگیل تناسلی می تواند سبب ایجاد سرطان گوارشی و یا سرطان دهانه ی رحم در خانم ها شود!

زگیل تناسلی مردانه بدخیم

دو نوع زگیل تناسلی 16 و 18 سبب ایجاد سرطان دستگاه گوارش و  دهانه ی رحم می شوند اما اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ایجاد می شوند که در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند. پس شاید فقط بتوان دو نوع 16 و 18 را به عنوان زگیل تناسلی بدخیم شناخت.

بر اساس مطالعات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا CDC سرطان های مرتبط با اچ پی وی شایع نیستند، با این حال شانس ابتلا به سرطان زگیل تناسلی در برخی مردان بیشتر است:

1- مردانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله افراد مبتلا به بیماری ایدز!

مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

2- مردانی که رابطه جنسی مقعدی بیشتری دارند. در این افراد احتمال ابتلا به سرطان مقعد بالاتر است.

برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

فراموش نکنید که:

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

گالری عکس زگیل تناسلی

در ادامه عکس واضح از زگیل تناسلی مردان شامل زگیل آلتی، زگیل مجرای ادراری و زگیل بیضه آورده شده است. عکس زگیل تناسلی مردان می تواند به شما در شناخت زگیل تناسلی کمک کند. با این حال برای تشخیص دقیق زیگیل تناسلی بررسی شکل زگیل تناسلی توسط خود فرد کافی نیست و حتما می بایست به متخصص ارولوژی مراجعه کنید.

مراقبت بعد از کرایو زگیل تناسلی

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

تفاوت HPV و زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی در مردان زائده های بی خطری هستند که بر روی پوست فرج، واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی مردانه، کیسه بیضه یا مقعد پدیدار می شوند. اغلب زگیل های تناسلی توسط دو نوع 6 و 11 ویروس HPV به وجود می آیند. زگیل های تناسلی برآمدگی هایی نرم و گوشتی هستند که گاهی اوقات ظاهری همانند گل کلم دارند. این زگیل ها اغلب بدون درد و قابل درمان بوده و می توان آن ها را همانند زگیل های دست یا پا از بین برد.

از آنجایی که زگیل های تناسلی می توانند ظاهری همانند دیگر زائده های پوستی داشته باشند، تنها پزشک و پرستار توانایی تشخیص و درمان آن ها را دارند. خوشبختانه، زگیل ها خطرناک نبوده و به سرطان منجر نمی شوند. بنابراین، به ویروس های ایجاد کننده زگیل انواع کم خطر HPV گفته می شود.

لازم به ذکر است که این زگیل ها می توانند سبب ناراحتی و تحریک پذیری پوست شده و امکان انتقال ویروس ایجاد کننده آن ها به افراد دیگر نیز وجود دارد. در صورتی که افراد تصور بر ابتلای خود دارند باید هر چه سریع تر آزمایش ابتلا به HPV را انجام دهند.

یک آزمایش ابتلا به HPV برای ناحیه دهانه رحم وجود داشته که برای دیگر نواحی تناسلی کاربرد ندارد. از آنجایی که HPV بسیار رایج بوده و به صورت خود به خود از بین می رود، انجام آزمایش همواره الزامی نیست.

آیا درمان صد در صد زگیل وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان چگونه است؟ زگیل تناسلی در دختر مجرد و یا زنان نیز بر روی اندام تناسلی، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

ماهیت زگیل تناسلی آقایان ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و درمان زگیل تناسلی با کرایو

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرشید شنبه ۷ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر
  من مدتیه که روی آلت تناسلی یعنی از زیر کلاهک تا انتهای آلت پوستش به شدت نازک و حساس شده به حدی که روی پوست برق میزنه و روی آلت حین رابطه جنسی زخم میشه در صورتی که قبلا اینجوری نبوده،و اطراف آلت تناسلی ترک میخوره حتی وقتی رابطه ای هم وجود نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۲۳ آذر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خدای متعال به حضرتعالی عزت و سلامتی بده.اقای دکتر من نمونه برداری کردم از آلت تناسلی تصاویر هم گذاشتم.دکتر میگهhpvهست و باید فریز کنی.برا همسرم هم چک آپ نوشت ایشان هیچ مشکلی ندارن.اخه مگه میشه من داشته باشم ایشان نداشته باشن.نگرانیم از این جهت که ۲ سال هست به دکتر های مختلف مراجعه میکنم.هر کدام یه چیز میگن.از لیکن پلان گرفته تا اگزما.حالا هم زگیل تناسلی.اخه اگه زگیل تناسلی باشه همسرم هم باید گرفته باشه.من بغیر از همسرم تا بحال با فرد دیگه ای رابطه نداشتم.همینطور قبل از ازدواج.من مشکل خودم رو میدونم .من فعالیت شدید خشک طولانی مدت روزانه با همسرم داشتم.حتی ارضا با دست ایشان با قرص های تاخیری که مدت رو بالا میبرید.یواش یواش ضخم های عادی کوچک بوجود آمد اولش یکی بود من که توجه نداشتم یواش یواش بیشتر شد و ماندگار شدن.حالا رابطه که ندارم به مدت ۲ ماه مثلا خیلی بهتر میشه اما خوب نمیشه. بمحض رابطه ملتهب میشه.رابطه که طولانی مدت باشه ضخم میشه. اما هیچ دکتری تا بحال تشخیص درست نداده.نگرانم برم برا فریز و بدتر بشه.اقای دکتر شما سلامت باشید انشالله. تشخیصتون چییه. بییام پیش شما کاری می تونید برام بکنید
  1. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   نتیجه نمونه بعلاوه ی عکس
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آذر ۹۸( 6 ماه پیش)
   vاز نظر اصلا زگیل نیست خطای ازمایشگاهی است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر.دکتر دوست پسرم زگیل تناسلی دارد و من یکبار باهاشون سکس دهانی داشتم، آیا امکان دارد که ویروس به من هم منتقل شده باشد؟
  البته من بعد دوهفته به پزشک زنان مراجعه کردم و از بزاق دهانم آزمایش انجام شد و نتیجه منفی بود.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   پس ندارید
 • تصویر کاربر بهرام جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت به خیر
  خواستم بفرمایید عکس ارسالی اینجانب که مربوط به بغل آلت تناسلی هست زگیل هست یا نه ؟
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   این زگیل واضحتست
 • تصویر کاربر آزی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر تو این سایت کلیپی دارین که ناتموم هست میشه کلیپ کامل رو برام بفرستین چون داخلش گفتین زگیلهابعداز یکی دو سال دیگه متاسفانه قطع میشه کلیپ کامل رو میخواستم برام بفرستین https:genitalwarts.ir370زگیل-تناسلی-در-دهان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   من ندارم
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ۱.من چندتا دونه قرمز زیر کلاهک و یک زایده کوچیک روی محل بخیه دارم میخواستم ببینم زگیل نباشه.
  ۲.میخواستم بدونم hiv و هپاتیت و .. ازکجای الت مرد وارد بدن مرد میشه؟
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   من زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر فردین جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقتتان به خیر .
  چند روزی است که قسمت زیر کلاهک آلت تناسلیم به صورت زخم چرکی درآمده . چند بار با سرم شستشو دادم ولی هنوز چرکی و آبکی است لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   این تبخال منتشر میتواند باشد تمیز نگه دارید کپسول اسیکلو ویر ۴۰۰ هر ۶ساعت یک عدد وپماد اسیکلوویر هر ۴ساعت بمالید نتیجه را بگید
 • تصویر کاربر الف جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.من ۲۰ سالم هستش.مشکلم اینه خیلی مواقع که مدفوع میکنم ازم منی خارج میشه یا بعضی مواقع در حالت عادی لباس زیرم خیس میشه.و مشکل دومم اینه که ۷-۸ ماهه نعوظ رو تجربه نکردم.مخصوصا نعوظ صبحگاهی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   خروج منی طبیعی است۲-باید چکاب کنید
 • تصویر کاربر ارمیا جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر.
  من چند سال پیش دانه هایی روی کیسه بیضه ام ایجاد شد که در همان زمان با مراجعه به پزشک کیست اپیدرمال تشخیص داده شد و تا یکی دو ماه گذشته مشکل خاصی نداشتم اما در یک ماهه گذشته 2 مشکل برایم ایجاد شده:
  1. اول اینکه تا امروز روی 3 مورد از این دانه ها، دانه هایی شبیه جوش سر سفید زده شده که به مرور زمان خشک شده و می افتد و دانه به حالت اولیه برمیگردد. با مراجعه ای که پزشک داشتم تشخیص این بود که چیز خطرناکی نیست و ربطی به زگیل تناسلی و ... ندارد با این حال عکس یک مورد را به پیوست میفرستم تا نظر شما را نیز بدانم.
  2. دوم اینکه در یک ماهه گذشته دانه های تازه ای بر روی کیسه بیضه ام ایجاد شده که مشکوک به زگیل تناسلی ام کرده، لذا عکس های گرفته شده از نواحی مختلف کیسه بیضه را برایتان میفرستم تا تشخیص شما را بدانم.
  پیشاپیش از لطف و نظر شما ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   بهترین درمان کرایو است ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  2. تصویر کاربر ارمیا پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   آیا زگیل تناسلی است؟
  3. تصویر کاربر ارمیا پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   آیا زگیل تناسلی است؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   باید ازمایش اچ پی وی بدهید ولی از نظر من نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ایران پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر خانم آزمایش پاپ اسمیر داد مشکوک بود آزمایش اچ پی وی نوع ۱۶ هم دادن مثبت شد احتمال زیاد از من گرفتن با توجه به اینکه ما تو ۳ سال زندگیمون با کاندوم رابطه داشتیم احتمال دارد که من نوع هایی دیکه از اچ پی وی داشته باشم که هنوز به ایشون سرایت نکرده باشه ؟آیا نیاز هست که ایشون واکسن بزنن؟شما فرمودین فقط تست پاپ اسمیر بدن اما برای سرطانهای مقعد دهان و گلو و آلت چه کار کنیم روش تشخیص نداره؟
  1. تصویر کاربر ایران چهارشنبه ۶ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   لطفا جواب بدین ۱ ماه شد سوال پرسیدم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   نه احتمالالودهگی جدید نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر