بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

زگیل تناسلی مردان؛ از طریق رابطه ی جنسی منتقل می شود. علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان چیست و برای درمان قطعی زگیل تناسلی چه باید کرد؟

زگیل تناسلی بیماری است که به دنبال رابطه ی جنسی بوجود می آید کافی ست یکی از طرفین مبتلا به زگیل تناسلی باشد و تمام!

اگر به هر دلیل زمانی برای خواندن مقاله ندارید، می توانید پادکست صوتی زیر را گوش دهید:

چند نوع زگیل تناسلی وجود دارد؟

HPV مخفف و معادل انگلیسی ویروس پاپیلومای انسانی است. این ویروس رایج ترین عفونت منتقل شونده جنسی می باشد. HPV معمولا آسیب رسان نبوده و خود به خود از بین می رود. با این حال، انواعی از آن وجود دارند که می توانند به ایجاد سرطان یا زگیل های تناسلی منجر شوند.

بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که 60 نوع آن باعث ایجاد زگیل در ناحیه ی دست و پا و 40 نوع دیگر سبب ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ویروس HPV ایجاد می شوند. زگیل ها با اینکه آزار دهنده هستند اما در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند؛ زیرا سبب ایجاد سرطان یا دیگر مشکلات جدی سلامتی نمی شوند.

زگیل تناسلی گل کلمی

زگیل های گل کلمی در واقع تعداد زیادی زگیل در کنار هم هستند که به شکل یک گل کلم دیده می شوند با این حال برخی اوقات زگیل تناسلی به شکل مسطح و صاف ظاهر می گردند.

کندن زگیل

کندن زگیل تناسلی با نخ یا هر چیز دیگری، جز پخش شدن بیشتر ویروس به سایر نواحی توسط زخم شدن و انتشار خون به اطراف، نتیجه ای نخواهد داشت!

آیا زگیل تناسلی کشنده است؟

زگیل تناسلی سبب مرگ نمی شود، اما در صورت عدم درمان به شدت مسری بوده و نواحی بیشتری را درگیر می کند.

فراموش نکنید که نوع خطرناک زگیل تناسلی می تواند سبب ایجاد سرطان گوارشی و یا سرطان دهانه ی رحم در خانم ها شود!

زگیل تناسلی مردانه بدخیم

بر اساس مطالعات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا CDC سرطان های مرتبط با اچ پی وی شایع نیستند، با این حال شانس ابتلا به سرطان زگیل تناسلی در برخی مردان بیشتر است:

1- مردانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله افراد مبتلا به بیماری ایدز!

مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

2- مردانی که رابطه جنسی مقعدی بیشتری دارند. در این افراد احتمال ابتلا به سرطان مقعد بالاتر است.

برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

فراموش نکنید که:

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

برای درمان زگیل تناسلی مردانه چه باید کرد؟

اگر زگیل های تناسلی کوچک باشند، شاید بتوان آنها را با پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان درمان کرد. به طور کل سه روش برای درمان زگیل تناسلی مردان پیشنهاد می شود که البته باید توجه داشت که ویروس اصلی زگیل تناسلی با هیچ راهی از بین نمی رود؛ اما در صورت رعایت نکات پزشکی، احتمال عود مجدد آن بسیار کمتر خواهد بود.

که عبارتند از:

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

مراقبت بعد از کرایو زگیل تناسلی

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

زگیل تناسلی بدخیم

دو نوع زگیل تناسلی 16 و 18 سبب ایجاد سرطان دستگاه گوارش و  دهانه ی رحم می شوند اما اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ایجاد می شوند که در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند. پس شاید فقط بتوان دو نوع 16 و 18 را به عنوان زگیل تناسلی بدخیم شناخت.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

گالری عکس زگیل تناسلی

در ادامه عکس واضح از زگیل تناسلی مردان شامل زگیل آلتی، زگیل مجرای ادراری و زگیل بیضه آورده شده است. عکس زگیل تناسلی مردان می تواند به شما در شناخت زگیل تناسلی کمک کند. با این حال برای تشخیص دقیق زیگیل تناسلی بررسی شکل زگیل تناسلی توسط خود فرد کافی نیست و حتما می بایست به متخصص ارولوژی مراجعه کنید.

تفاوت HPV و زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی در مردان زائده های بی خطری هستند که بر روی پوست فرج، واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی مردانه، کیسه بیضه یا مقعد پدیدار می شوند. اغلب زگیل های تناسلی توسط دو نوع 6 و 11 ویروس HPV به وجود می آیند. زگیل های تناسلی برآمدگی هایی نرم و گوشتی هستند که گاهی اوقات ظاهری همانند گل کلم دارند. این زگیل ها اغلب بدون درد و قابل درمان بوده و می توان آن ها را همانند زگیل های دست یا پا از بین برد.

از آنجایی که زگیل های تناسلی می توانند ظاهری همانند دیگر زائده های پوستی داشته باشند، تنها پزشک و پرستار توانایی تشخیص و درمان آن ها را دارند. خوشبختانه، زگیل ها خطرناک نبوده و به سرطان منجر نمی شوند. بنابراین، به ویروس های ایجاد کننده زگیل انواع کم خطر HPV گفته می شود.

لازم به ذکر است که این زگیل ها می توانند سبب ناراحتی و تحریک پذیری پوست شده و امکان انتقال ویروس ایجاد کننده آن ها به افراد دیگر نیز وجود دارد. در صورتی که افراد تصور بر ابتلای خود دارند باید هر چه سریع تر آزمایش ابتلا به HPV را انجام دهند.

یک آزمایش ابتلا به HPV برای ناحیه دهانه رحم وجود داشته که برای دیگر نواحی تناسلی کاربرد ندارد. از آنجایی که HPV بسیار رایج بوده و به صورت خود به خود از بین می رود، انجام آزمایش همواره الزامی نیست.

آیا درمان صد در صد زگیل وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان چگونه است؟ زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

ماهیت زگیل تناسلی آقایان ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و درمان زگیل تناسلی با کرایو

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر حدود یک ماه هست زیر آلت من یک خط طولی حدود یک و نیم سانتی افتاده که رنگش تیره تر از رنگ پوست هستش و برجسته و انتهای همون خط کمی بیشتر برجسته تر هست و درد و خارش نداره پیش متخصص پوست رفتم گفت زگیل نیست شاید تحریک پوستی باشه دو سه تا هم پماد داده استفاده کردم اثری نداشت ثابت مونده خیلی نگرانم کرده لطفا راهنماییم بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)
   این مورد مرضی نیست
 • تصویر کاربر سامان سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  مدتي هست كه در ناحيه روي پوست بيضه و روي آلت تناسيلي متوجه زائده مثل جوش شدم كه هي رشد ميكنه تعدادش در حد 4،5 تا زائدس كه با اغشتن سركه كمي بهتر شد ولي از بين نرفته جديدا زير زبونم يه زائده زده كه هم غورت دادن بزاق برام سخته هم از بيرون فك درد دارم ميخواستم راهنماييم كنين چكار بايد انجام بدم 🙏
  يه سؤال ديگه در هنگام نزديكي حتما بايد از قرص سيلدنافيلد ٢5 استفاده كنم در حالت عادي التم اون توانايي رو نداره سريع شُل ميشه در اين مورد هم اگر راهنماييم كنيد ممنون ميشم 🙏🌹 ممنونم
  1. تصویر کاربر سامان یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   لطفا بفرماييد چكار بايد بكنم ؟
  2. تصویر کاربر سامان یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   جوابي برام إرسال نشده ! لطفا جواب سوالمو بفرماييد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)
   اینها زگیل نیستند
  4. تصویر کاربر سامان سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)
   دكتر أينا پفيوز چي هستن روشون سركه سيب ميزنم با سير محو ميشن يه مدت نيست بعد يك هفته أز جاي ديگر سر در ميارن
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 5 ماه پیش)
   سلام بیایید کرایو‌کنم درست میشود تیغ نزنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر بابک شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر :

  1- آیا قرص یا دارویی وجود داره که با مصرف اون ویروس HPV رو درصورت مبتلا بودن به کسی که سالم هست منتقل نکنیم از طریق رابطه جنسی ( اورال ) و غیره یا خیر ؟

  2- آیا در صورت مبتلا نبودن و با سن 31 سال زدن واکسن HPV روی بدن اثر خواهد داشت ؟

  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   جواب اول منفی ایت۲-در سن شما واکسن نمیخواهد
 • تصویر کاربر ali جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر حدود دو هفته ای ست ک( سر آلتم) زگیل زده ،دقیق هم نمیدونم که زگیل هست یا نه بخاطر اینکه جایی زندگی میکنیم که به دکتر دسترسی ندارم خواستم کمکم کنید . ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   این شبیه قارچ است وزگیل نمیباشد
  2. تصویر کاربر ali جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   اقای دکتر کرمی چیزی اگه لطف کنید بگید ممنون میشم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   باید از انجا نمونه برداری کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خوبین
  چن وقتی هست من این گوشتای اضافی رو روی الت خودم میبینم و به شک افتادم که چی هستن
  لطفا بهم کمک کنید اگر موردی هست راه درمان رو بهم بگید که زودتر درمان کنم
  ممنونم دکتر کرمی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   اينها زگيلند ودرمان كرايو02122642744
 • تصویر کاربر شایان پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.
  ۴۰ساله هستم و نامزدم ۳۶ساله است به تازگی متوجه علائم زگیل تناسلی شدم .سوال:در صورت تزریق واکسن برای نامزدم میتوان از انتقال به ایشون جلوگیری کرد ؟ سوال دوم:با پودوفیلین درمان کردم ولی مجددا برگشت البته زگیلها خیلی کوچک هستن و چند بار این کار رو انجام دادم ولی باز ضایعات ریز هست.ایا تکرار زیاد با پودوفیلین باعث تحریک و پخش نمیشه؟
  و سوال سوم : چون مدت زیادیه که گلودرد دارم و بارها مراجعه کردم .و پزشک متخصص تشخیص سینوزیت و یا حساسیت در گلو دادن. برای اطمینان از نبود زگیل در گلو میشه از عکسبرداری متوجه شد؟ وبا عرض معذرت سوال اخر ایا شخصی که hpv داره میتونه خون بده؟با سپاس .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   واكسن در سن شما فايده ندارد٢-بهترين درمان كرايو است٣-با معاينه مشخص ميشود
 • تصویر کاربر Miav شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر. من 5 ماه پیش سکس داشتم و دو ماه پیش شریک جنسیم زگیل تناسلی گرفته. ولی من اثری از زگیل رو بدنم نیست و بعد از اون هیچ رابطه جنسی با هیچ کس نداشتم،چون اون زگیل داره ینی منم حتما حتما مبتلا میشم؟؟ چه کاری باید انجام بدم؟ تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  ٦ ماه پيش با كسي كه نوع ٦ رو داشت رابطه تماسي داشتم البته بعدا متوجه شد من زگيلي نديده بودم، ١ ماما و ٢ متخصص زنان معاينه كردن التهاب و چيزي نبود براي من ، واكسن زدم و آزمايش دي ان اي از دهان دادم كه منفي بود، خيلي نگرانم آيا لازمه پاپ اسمير بگيرم چون باكره ام نميدونم چه كار ديگه اي لازمه؟ دوباره لازمه آزمايش بگيرم؟
  1. تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   آيا امكان داره در آينده زگيل ها نمايان بشن؟ من تمام زندگيمو رها كردم و دچار بيماري عصبي دارم ميشم ممنون
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر M شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر دوتا سوال دارم.اول اینکه ی لک یا التهاب دور کلاهک التم ایجاد شده ک رنگش تقربن شیریه.درد و خارش هم نداره با اب گرم کمرنگ تر میشه و ی وقتایی خشکی میزنه.درضمن دوس دختر سابقم میگه hpv 39 گرفته.میترسم منم گرفته باشم چون تازه نامزد کردم.شما ببینید نظر بدید چیه
  سوال بعدم اینه تو لچگی وقتی ختنه کردم با توپ ضربه خوردم و بخیه ها پاره شد و دوباره بخیه زدن.ی سری برامدگی خیلی ریز مثل زگیل تو جای بخیه ها از بچگی دارم نظر بدید بی زحمت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Negin پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خواهش ميكنم جواب سوالمو بديد خيلي استرس دارم
  ميخواستم بدونم اين دو تا زائده زيگيل يا تبخال تناسلي هستن يا جوش؟
  چون من امروز اينارو ديدم و فشارشون دادم ولي چركي خارج نشد
  لطفا بهم بگين واقعا نگرانم
  1. تصویر کاربر Negin چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
   ؟؟؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر