بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.66%) 213 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زیبا چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده متاسفانه نزدیکه ۲هفته ست زگیل تناسلی دارم تیپ ۶و۶۸ دکترم تقریبا ۶بار اسید زدن و گفتن بعد از هربار اسید که میزنن ۲۴ ساعت آب نخوره وبعد با لیف خشک هر روز خیلی محکم جوری که خون بیاد بکشم وبعد بشورم زگیلهاکمتر شده ولی الان بعد از ۲هفته بیشتر شده دکترم رو خیلی قبول دارم ولی دچار تردید شدم که این راه درسته یا نه؟ ممنونم از توجهتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر ابوالفضل چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ودرود فراوان وعرض خسته نباشید.
  بنده آقای ۳۲ ساله هستم که درحدود ۹ ماه پیش بدلیل ضربه ای که به ناحیه ی التم وارد شد وافتادن جسم سنگین درحین انجام ماموریت ...دچار تورم کبودی بسیار شدید و درد فراوان درناحیه آلت شدم که مورد جراحی قرار گرفتم که پزشکان نوع بیماری و فرکچر پنیس عنوان داشتند بعد از جراحی و دوره نقاهت علاوه بر مشکلات اداری وسوزش وعفونت که به گفته پزشکان عادی بود دچار مشکل اختلال نعوظ شدم ابتدا با قرص تادانافیل شروع کردم که اصلا نتیجه بخش نبود و سپس سونوگرافی کالرداپلر با پاپاورین انجام دادم که علی رغم تزریق پاپاورین باوجود سلامت شراین طبق سونو ولی ارکشن بسیار ضعیف صورت گرفت و به هیچ وجه فول ارکشن صورت نگرفت و سپس برای تست ریجی اسکن اقدام کردم که پس از دوشب باز هم جواب منفی بود و تنها در طول دوشب ۷ ثانیه نعوظ ۵۰ درصد صورت گرفت ..که اگر لازم باشه براتون این تست و بفرستم ؟ خواستم بدونم که آیا تشخیص شما هم مثل همکارانتون گذاشتن پروتز است ویا خیر ؟؟ ممنونم از مشاوره حضرتعالی
  1. تصویر کاربر ابوالفضل دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام استاد...بنده چندروزی است منتظر پاسخ به سئوالم هستم ممنون میشم هرچه زودتر عنایت کننیین و پاسخ بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)
   اگر با تزریق هم خوب نشود باید پروتز بگذارید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من یکسال و نیم پیش ی رابطه محافظت شده با کاندوم داشتم ک بعد از ۲الی۳روز از رابطه دچار سوزش و قرمزی در دو طرف ناحیه ختنه گاه شدم و هنوزم کم و بیش آزارم میده چند روز خوبم چند روز دوباره سوزش دارم.متاسفانه طرفی ک باهاش رابطه داشتم چندتا زیگیل تناسلی داشت.پیش دکتر ارولوژی و چندتا دکتر پوست در بیمارستان رازی رفتم(زیگیل و تبخال تناسلی گفتن ندارم)نیاز به انجام آزمایشhpvدارم؟! یکی گفت بیماری صدفه ی دکتر دیگه گفت مشکلی نداری و به خاطر استرس این مشکل و داری.از پماد های مختلفی هم استفاده کردم مثه بتامتازون،کلوتریمازول،تریامسینولون،
  زینک اکساید و لوبراتکس ولی نتیجه ای نگرفتم.شما کمکم کنید
  شنیدم قارچ گانودرما برای این مشکل موثر هست آیا اطلاعی دارین؟!
  1. تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر.من هنوز جواب سوالمو دریافت نکردم
  2. تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر.من هنوز جواب سوالمو دریافت نکردم
  3. تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر.من هنوز جواب سوالمو دریافت نکردم
  4. تصویر کاربر سجاد جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر.من هنوز جواب سوالمو دریافت نکردم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام این از نظر من نیاز به درمان ندارد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکترعذرخواهی میکنم گفتین نمونه برداری باید ب کجا مراجعه کنم دکتر پوست یا حلق بینی خواهش میکنم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمدی دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید عذرخواهی میکنم آقای دکتر گفتین آزمایش دهید چ آزمایشی ضمن اینکه قبلاً جهت کرایو اومدم خدمتون واین ضایعه خیلی سال پیش قبل از کرایو‌ داخل دهان وجود داشت زمان کرایو آزمایش دادم ک خدمتون ارسال کردم اگ‌ بازم لازمه ک آزمایش بدم چ آزمایشی یانمونه برداری باید بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   بهتر است از همینها نمونه برداری شود

 • تصویر کاربر داریی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام تورو خدا جواب بدین این خال چیه و اون دونه های ریز تورو خدا بهم زنگ بزنین اون خالو. نمیدونم قبلا داشتم یا نه البته سوزش یا علایم دوره التم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   این زگیل واضح است بیایید درست کنم02122642744 02171062300

 • تصویر کاربر احسان یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  مدتی است که احساس خارشهای مزمن در ناحیه بالای شکاف باسن احساس میکنم. لازم به توضیح است که حدود 6 ماه پیش سکس محافظت نشده داشته ام که البته ناحیه مذکور مورد تماس نبوده است. یک بار برای معاینه حضوری به اورولوژیست مراجعه کردم جهت بررسی احتمال زگیل تناسلی که این احتمال رد شد. ولی در لمس ناحیه مورد نظر با دقت زیاد یک برآمدگی جزیی به شکل جوش زیر پوستی وجود دارد که با چشم به راحتی دیده نمیشود. لازم به توضیح است که احساس خارش در زمان قبل از اجابت مزاج تشدید میگردد و برخی مواقع در شبها زمان خواب.
  نزدیکی انجام شده که حدود 6 ماه از آن میگذرد باعث عفونت مشکوک به سوزاک و کلامدیا گردید که با مصرف آنتی بیوتیک درمان شد و در ادامه آن منجر به پروستاتیت مزمن گردید که من پیشتر علایم آن را با شما مطرح نموده و راهنمایی کسب کردم.
  مشکلات مربوط به پروستاتیت نیز در حال حاضر کاملا مرتفع شده و تنها مشکل آزار دهنده خارش میباشد.
  البته مصرف طولانی مدت انواع آنتی بیوتیک ها طی حدود 4 ماه باعث بروز مشکلات معده و سندروم روده تحریک پذیر گردیده که کماکان با آنها دست به گریبان هستم.
  امیدوارم با بیان تاریخچه کامل بیماری و مشکلات بتوانید مرا در رفع این عارضه کمک فرمایید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   از نظر من شما سالمید واب زیاد بیاده روی ونشستن در اب گرم کافی است

 • تصویر کاربر محمدی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام آقای دکتر عکسی ک خدمتون ارسال کردم میخواستم ببینم زگیل هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   از این ازمایش دهید بیایید کرایو کنم02122642744

 • تصویر کاربر آهو یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من به زگیل تناسلی مبتلا شدم و با 2 جلسه کرایو از بین رفت حدودا 8 7 تا زگیل داشتم اطراف مقعد و بالاتر اما چون رابطه مقعدی داشتم تست پاپ اسمیر گفتن نیازی نیست و منم هیچ آزمایشی انجام ندادم فقط واکسن هارو گفتن بزنم حالا میخام بدونم لازمه که واکسن بزنم یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   باید تکرار کنید

 • تصویر کاربر خشایار یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من شهرستان هستم و به دو دکتر مراجعه کردم و دو تشخیص متفاوت رو داشتن. میخوام بدونم این عکس مربوط به زگیل تناسلی هستش یا خیر و برای درمان باید به شما مراجعه کنم یا دکتری رو پیشنهاد میدید؟ ممنون از وقتی که میزارید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   ظاهزس زگیل نمیباشد بیایید کرایو کنم02122642744

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر