بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان 

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.69%) 206 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بابک جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.
  بنده چند وقتیه که به هنگام نعوظ و ایجاد رابطه جنسی احساس دفع ادرار و مدفوع بهم دست میده و بشدت اذیتم میکنه به گونه ای که اصلا نمیتونم رابطه برقرار کنم.دستشویی هم که میرم نه میتونم ادرار کنم و نه دفع.یعنی فقط به هنگام رابطه حس دفع ادرار پیدا میکنم.الان تقریبا دو ماه میشود که رابطه جنسی نداشته ام و بسیار باعث ناراحتی خودم و همسرم شده است.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   اینها بیشتر تلقین است ومرضی نمیباشد سعی کنید با نشستن در اب گرم وورزش وبیخیالی مشکل را حل کنید
 • تصویر کاربر farid جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  یک زائده کوچک بین ناف و آلت تناسلی مشاهده کرده ام. آیا زگیل است؟ راه حل پیشنهادی برای از بین بردن آن جیست؟ اسید سالسیلیک زده ام بار دوم احساس سوزش پیدا کردم و زائده ظاهرا کوچکتر شده.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   این زگیل است وبهترین درمان کرایو فیلم کرایو من در drkarami.comرا ببینید تماس02122642744
 • تصویر کاربر بهزاد جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر من از سن ١٢.١٣سالگي دور كلاهك الت تناسليم يكسري زائده ديدم.و الان ٢٨سالمه اين زائده ها هستش يكم نگران شدم گفتم شايد زيگيل تناسلي باشه ميشه راهنماييم كنيد ممنون ميشم.يه چند ماهي هم هستش كه زيره الت و روي كيسه بيضه يه حالتي مثل جوش چركي هستش كه فشار ميدم چرك سفيد ازش مياد بعد خالي ميشه باز ٢،٣روز ديگه پر ميشه .اينم يه بررسي كنيد اگه لازم حضوري بيام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   اینها زگیل نیستند
 • تصویر کاربر Babak دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Salam khaste nabashin mishe axe befrestam aya bebinid zigil daram ya kheyr
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر رامین شنبه ۲۲ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  مدتی هست متوجه برجستگی های کوچکی روی التم شدم .حدود ۶ ماه.بیشتر نشده.نگران زگیل شدم .عکس رو میفرستم خدمتتون.نظر شما چی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   عکس نیامده
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۲۲ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و درود
  آقای دکتر چند ماهی میشه که من سه تا زگیل در کف پام دراومده که با مراجعه به متخصص پوست تا به حال چهار بار کرایو خیلی عمیق و دردناک شدم. هر بار بعد از چند روز پوست آن نقاط بالا اومده و من اونها رو به آرامی با کاتر کندم ولی بعد از 10 الی 15 روز دوباره متورم شده و دانه های سیاه رنگ روی آنها دیده میشه. با توجه به کلیپ های ویدیویی شما از کرایو ، بیمار ظاهرا هیچ احساس دردی نمیکنه شاید زمان کرایو شما خیلی کوتاه مدته. به هر حال من چند ماهه دارم زجر میکشم و راه رفتنم با مشکل مواجه شده. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  در ضمن بنده به بیماری سارکوئیدوز مبتلا هستم و 8 ماهی میشه که کورتون و آزارام مصرف می کنم
  با سپاس فراروان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   بیماریتان درمان را سخت میکند
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   ولی باز درمان کرایو است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با درود خدمت دکتر گرامی
  بنده ۴۰ ساله هستم و ویروس رو دارم خانم بنده ۳۵ سال داره تست داده و سالمه راهی برای اینکه ما بتوانیم مسائل عادی زناشویی رو ادامه دهیم هست یا باید کلا این روابط رو نداشته باشیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربر فری پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب اخیرا در ناحیه نزدیک به ران پا (دور از آلت تناسلی) متوجه دو برجستگی شده ام. ممنون میشوم اگر به بنده بگید اینها اسکین تگ هستند یا زگیل تناسلی.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   ازمایش دهید
 • تصویر کاربر مجید پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید.میخواستم بدونم زوجی که زگیل تناسلی دارند میتوانند بجه دار شوند یاخیر؟برای نوزاد خطری داردیاخیر؟باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   بله منعی ندارد
 • تصویر کاربر افروز پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یه دختر 21 ساله هستم از شهریور ماه دوچار زگیل تناسلی شدم ولی متاسفانهچون اطلاع کافی در این مورد نداشتم به درمان اون اقدامی نکردم وقابل زکر هست ک فوقالعاده زگیل های من میخاریدن وبه علت خارش شدید دونه ها کند میشدن وباعث زیاد شدن ان میشدن تا اینک زگیل های تناسلی من خیلی زیاد شدن وپس از تحقیق پیش یه دکتر رفتم پاپ اسمیر واسم انجام دادن ویه ازمایس hvp ک متاسفانه زگیل های من از نوع 43و59 بودن ک طبق صحبت دکترم گفتم 43 خیلی کم هست ولی تیپ 59 وارد خونت شد من زگیل هامو داخل دوجلسه سوزوندم وای الان یک هفتس ک از جلسه دوم لیزر زگیل من میگذره خیلی خوب شده نسبت به قبل ولی هنوز خیلییی زیاد خارش دارم میترسم ک بازم زگیل بزنم ایا واکسن گارداسیل از پیشرفت بیماری من جلو گیری میکنه ؟ ایا برنامه غذای خاصی نیاز هست واس اینک سیستم ایمنی بدن قوی بشه درمان قطعی وجود نداره من خیلی میترسم ک زگیل تناسلیم به سرطان تبدیل بشه وهنوز بچه دار نشدم لطفا هر راهنمایی ک نیاز هست به من بکنید تا کاملا خوب بشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 4 ماه پیش)
   واکسن بزنید جای نگرانی نیست
درحال دریافت اطلاعات