بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.66%) 213 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر خانوم جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید دکتر همسرم مبتلا ب زگیل تناسلی شده و ب من هم انتقال داده ب صورتی ک دوتا زگیل ب الت همسرم ویک زگیل ب مقعد خودم زده .رفتم متخصص پوست برای شوهرم ی محلولی داد و گفت بزن رو زگیلا و چون کمه نیاز ب فریز نیست الان ک محلولا رو زدیم زگیلا رو کوچک کرده الان متخصص پوست میگه باید واکسن بزنیم جفتمون.میخاستم بپرسم زدن واکسن الان فایده داره یانه و اینکه واکسنش پیشگیریه یا درمان؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   عکسش را بفرستید ببینم

 • تصویر کاربر سپید جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من دختری هستم مجرد بدون رابطه جنسی کامل البته رابطه تماس پوست به پوست داشتم که هیچ زائده ای رو من در ان شخص ندیدم و نه لمس کردم ولی حدود شش ماه هست زائده گوشتی روی لبه ی بزرگ واژن من ایجاده شده است
  البته این زائده بعد از رفتن لیزر جهت رفع موهای زائدم ایجاد شد به دکتر زنان مراجعه کردم گفتن احتمال زگیل هست میخواستم نظر شمارو بدونم که واقعا زگیل هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   این زگیل است ودرمان کرایو من در خدمتم 02122642744

 • تصویر کاربر مها جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  عرض سلام خدمت پروفسور کرمی
  من دختری هستم 36 ساله . دو سال هست که مبتلا به اچ پی وی تایپ 16 هستم. سال گذشته دکتر زنان با وجود بکارت از من پاپ اسمیر دخترونه به همراه تست اچ پی وی از داخل گرفت. جواب پاپ اسمیر سالم و اچ پی وی از داخل منفی شد. جهت اطمینان یک ماه بعد تست اچ پی وی از بیرون (ناحیه لابیا )دادم که تایپ 16 مثبت شد. دکتر من هیچ زگیل قابل مشاهده ای هم ندارم و نمیدونم روند درمان رو با وجود بکارت چطور ادامه بدم . باتوجه به اینکه داخل منفی شده ایا نیاز هست مجدد پاپ اسمیر دخترونه رو تکرار کنم ؟ ایا ممکنه ویروس از روی لابیا به سمت دهانه رحم بره و دچار سرطان بشم. واکسن رو هم زدم و هر درمانی که نیاز بوده انجام دادم . اما به خاطر شرایطم حتی نمیتونم چکاپ بشم و نمیدونم درمان رو چطور ادامه بدم . خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   فقط واکسن بزنید کافی است

 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،من 9 ماهه ک نامزد کردم سه روز پیش نامزدم بهم گف که ی چیزی مثل زگیل درناحیه تناسلیش ب وجود اومده اون گف از بعد از رابطه جنسیمون شروع شده و اول یدونه بوده و بعدا که با تیغ زده و خونریزی کرده الان 5،6 تا شده‌....آقای دکتر میخواسم باتوجه ب عکسی ک میفرسم بگید ک ایا زگیله؟و اگر هست اگر کرایو کنه بعد از اون میتونیم رابطه جنسی داشته باشیم؟و اینکه باید لباساش جداشسته بشه حتی بعد از کرای؟؟و میگن این ویروس تبدیل به ایدز میکنه درسته؟؟؟
  ازتون خواهش میکنم جواب بدین.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   اینها زگیلند ودرمان کرایو02122642744

 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا کسی که تا بحال هیچ گونه تماس جنسی نداشته امکان داره زگیل تناسلی داشته باشه و تفاوتش با تبخال رو بفرمایید در ضمن این علاماتی که در این عکس هست نشونه چی هست و چه باید کرد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام از اینها از نظر زگیل ازمایش دهید بثورات تبخال ابکی ودرد ناک است ولی زگیل نه

 • تصویر کاربر آرش دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر عزیز من یکی از مریض هاتون هستم 1 بار پیشتون امدم معاینه کردین برای سفت شدن کیسه بیضه گفتین مشکلی نداره سالمه سونا گرافی نوشتین برام ولی من به یک مشکل پوستی بر خوردم می خواستم بپرسم این موضوع طبیعیه یا خیر من خال های جدید قهوه ای رنگ چند تا دونه تازه ظاهر شده روی پوستم و مهم ترین موضوعی که ذهن من را درگیر کرده چند تا دونه های ریز و مشکوک روی التم ظاهر شده ( برجسته) به رنگ سفید تقریبا یا هم رنگ پوست 2 یا سه بار کندمشون با دست بلافاصله خون زیاد اومد ولی نمیدونم چیه واقعا البته خیلی ریز هستن با چشم راحت دیده نمیشن ولی هستن یه موقعه هایی بزرگتر میشن اینو میخواستم ازتون بپرسم چیه عکسش رو هم میفرستم اینجا با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر آرش یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر ممنون میشم سوال من را جواب بدهید متشکرم
  2. تصویر کاربر آرش یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر ممنون میشم سوال من را جواب بدهید متشکرم
  3. تصویر کاربر آرش یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر ممنون میشم سوال من را جواب بدهید متشکرم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام احتمال زیاد زگیل است بیایید درست میکنم02122642744 02171062300

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ماهان دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد ٣ تا دونه زگيل كناره آلتم زده ميخواستم بدونم هزينه فريز كردن چقدره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   این زگیل واضح است ودرمان کر ایو 02122642744 بایید درست میکنم

 • تصویر کاربر حسن دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر، من سوراخ کلاهک آلتم یعنی خروجی ادرارم باعث پارگی یاگشودگی سوراخ آلتم شده آیا درمانش چجوریه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   این نیاز به جراحی ندارد

 • تصویر کاربر Nazanin دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من دختر ۱۷ ساله ای هستم که تا حالا هیچ رابطه جنسی از هیچ مدلی نداشتم و ۲ ماهه ۴ زایعه در ناحیه تناسلیم میبینم هم حالت گوشتی هم در کنارش حالت پرز ،میخواستم بدونم ممکن زگیل تناسلی باشه؟بدون هیچ رابطه ای؟خیلی نگرانم میخواستم بدونم اینها چی هستند اندازه اونها هم خیلی تغییر نکرده بدون درد و سوزش
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   امکان ندارد بگیرید عکسش را بفرستید ببینم

  2. تصویر کاربر Nazanin دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   دکتر چه چیزی ممکن باشه؟من خودم فکر میکنم وستیبولار پاپیلوماتوز باشه
  3. تصویر کاربر Nazanin دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   و اینکه این ضایعات گوشتی و یکی از اونها داره سرش سفید میشه ،بنظرتون چیز خطرناکیه؟من خیلی استرس دارم کلا زندگی عادیم دچار اختلال شده؛چطور ممکن بدون هیچ رابطه و تماسی همچین مشکلی پیش بیاد؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   باید عکسش را ببینم یا بیایید معاینه

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Sepideh دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر.من حدودا یک سالی میشه که مبتلا به زگیل تناسلی شدم از نوع ۵۶ و ۱۸ که گویا نوع ۱۸ خطرناک و سرطان زاست. یک بار هم کرایو انجام دادم.میخواستم بپرسم که چطور میتونم بدنم رو از این ویروس پاک کنم.آیا راهی وجود داره؟
  و اینکه من گاهی در هنگام نزدیکی درد رو تجربه میکنم و دچار خونریزی جزئی میشم.کولپوسکوپی هم انجام دادم که نتیجه اش خوب بود.
  خیییلی نگرانم که نکنه سرطان بگیرم😔لطفا منو راهنمایی کنید🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   تست بلب اسمیر دهید سالم بود جای نگرانی نیست

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر