بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

گالری عکس زگیل تناسلی

در گالری عکس زیر، عکس زگیل تناسلی مردان شامل زگیل آلتی و زگیل مجرای ادراری آورده شده است. عکس واضح از زگیل تناسلی مردان می تواند به شما در شناخت زگیل تناسلی کمک کند. با این حال برای تشخیص دقیق زیگیل تناسلی بررسی شکل زگیل تناسلی توسط خود فرد کافی نیست و حتما می بایست به متخصص ارولوژی مراجعه کنید.

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

HPV چیست؟

HPV مخفف و معادل انگلیسی ویروس پاپیلومای انسانی است. این ویروس رایج ترین عفونت منتقل شونده جنسی می باشد. HPV معمولا آسیب رسان نبوده و خود به خود از بین می رود. با این حال، انواعی از آن وجود دارند که می توانند به ایجاد سرطان یا زگیل های تناسلی منجر شوند.

ویروس HPV بیش از 200 نوع داشته که در حدود 40 نوع از این موارد توانایی آلوده کردن نواحی تناسلی، دهان و گلو را دارند. از جمله نواحی تناسلی می توان به فرج، واژن، دهانه رحم، درون و اطراف مقعد، آلت تناسلی مردانه و کیسه بیضه اشاره کرد. این انواع HPV طی تماس جنسی منتقل می شوند. دیگر انواع ویروس HPV زگیل هایی کف دست و پا را ایجاد کرده و از طریق تماس جنسی منتقل نمی شوند.

اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ویروس HPV ایجاد می شوند. زگیل ها با اینکه آزار دهنده هستند اما در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند؛ زیرا سبب ایجاد سرطان یا دیگر مشکلات جدی سلامتی نمی شوند.

با اینکه انواع فراوانی از ویروس HPV قادر به ایجاد سرطان هستند اما اغلب موارد سرطان توسط دو نوع 16 و 18 به وجود می آیند. به این دو مورد انواع پر خطر HPV گفته می شود. سرطان دهانه رحم در اکثر موارد به ویروس HPV ارتباط داده می شود. با این حال، این ویروس توانایی سرطان زایی در نواحی فرج، واژن، آلت تناسلی مردانه، مقعد، دهان و گلو را دارد. با اینکه HPV هیچ درمانی ندارد اما می توان اقدامات بسیاری را جهت جلوگیری از تاثیرات منفی آن بر سلامتی انجام داد.

تزریق واکسن گارداسیل

واکسن هایی وجود دارند که به محافظت در برابر ابتلا به انواعی خاصی از ویروس HPV کمک می کنند. پزشک یا پرستار می توانند زگیل های تناسلی را از بین برند. انواع پر خطر HPV را می توان قبل از سرطانی شدن به آسانی درمان کرد. به همین دلیل انجام متداول آزمون های پاپ اسمیر و HPV بسیار اهمیت دارد. با اینکه کاندوم ها و محافظ های دهانی مصونیت کاملی به فرد ارائه نمی دهند اما می توانند احتمال ابتلا به این ویروس را کاهش دهند.

تفاوت HPV و زگیل تناسلی چیست؟

زگیل های تناسلی زائده های بی خطری هستند که بر روی پوست فرج، واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی مردانه، کیسه بیضه یا مقعد پدیدار می شوند. اغلب زگیل های تناسلی توسط دو نوع 6 و 11 ویروس HPV به وجود می آیند. زگیل های تناسلی برآمدگی هایی نرم و گوشتی هستند که گاهی اوقات ظاهری همانند گل کلم دارند. این زگیل ها اغلب بدون درد و قابل درمان بوده و می توان آن ها را همانند زگیل های دست یا پا از بین برد.

از آنجایی که زگیل های تناسلی می توانند ظاهری همانند دیگر زائده های پوستی داشته باشند، تنها پزشک و پرستار توانایی تشخیص و درمان آن ها را دارند. خوشبختانه، زگیل ها خطرناک نبوده و به سرطان منجر نمی شوند. بنابراین، به ویروس های ایجاد کننده زگیل انواع کم خطر HPV گفته می شود.

لازم به ذکر است که این زگیل ها می توانند سبب ناراحتی و تحریک پذیری پوست شده و امکان انتقال ویروس ایجاد کننده آن ها به افراد دیگر نیز وجود دارد. در صورتی که افراد تصور بر ابتلای خود دارند باید هر چه سریع تر آزمایش ابتلا به HPV را انجام دهند.

یک آزمایش ابتلا به HPV برای ناحیه دهانه رحم وجود داشته که برای دیگر نواحی تناسلی کاربرد ندارد. از آنجایی که HPV بسیار رایج بوده و به صورت خود به خود از بین می رود، انجام آزمایش همواره الزامی نیست.

آیا درمان قطعی ویروس اچ پی وی وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان چگونه است؟ زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و درمان زگیل تناسلی با کرایو

4.2 (83.44%) 215 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ایمان شنبه ۱۸ بهمن ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام حدود 7ماه پیش روی بیضه و
  الت دانه های رنگ پوست وتعدادی بزرکتر که داخلشون سیاه بوداول یکی وبعد4ماه تعدادشون بسیارزیائشدبامراجعه به دکترعمومی دانه هارا بی حس وسوزاندن. 3ماه بعددوباره دانه درامده چه راه درمانی روشماپیشنهادمیدهید.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ بهمن ۹۳( 4 سال پیش)
   شاید زگیل است
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید من در ۷ سالگی عمل ختنه انجام دادم و بعد عمل. به دلیل بد بخیه زدن التم گوشت اضافی داره میخواستم ببینم میشه عمل مجدد انجام بدم' با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ دی ۹۳( 4 سال پیش)
   باید ببینم
  2. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱ بهمن ۹۳( 4 سال پیش)
   با سلام دوباره منظورتون عکس بفرستم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۲۶ دی ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام بنده فردی هستم بیست ویک ساله واین که از دوران اول دبیرستان تا الان آلت تناسلی من بزرگ تر نشده .اندازه ی الت من سیزده سانتیمتر است .واینکه یک سالی هست که ازدواج کرده ام ومشکل زود انزالی شدید هم دارم واینکه با این وضعیت تا حال چند بار با همسرم آمیزش کرده ام ونطفه هم داخل واژن ریخته شده ولی او باردار نمی شود میخواستم بنده را راهنمایی کنید ایا این طبیعی است یا اگر مشکلی دارم راه درمان بدهید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ دی ۹۳( 4 سال پیش)
   ازمایش اسپرم بدهید
 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۸ دی ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من در نعوض الت ضعيف شدم و از قرص اورگاسم با مارکه لمبو استفاده کردم که بعد از انزال مقداري خون در مني مشاهده کردم لطفا راهنمايي کنيد
  لطفا بدون نام ثبت شود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ دی ۹۳( 4 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر شهلا پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکنر... حدود 1/5 ماه پیش رابطه سکس دهانی با مردی داشتم که روی آلتش هیچ زگیلی نداشت .. ولی قبلا چند عدد زگیل تناسلی ریز در قسمت انتهایی آلت تناسلی اش داشت که چند بار از طریق کرایو درمان شده بود... الان 2هفته ای می شه که فقط روی لوزه ی چپم به اندازه ی یه لپه رنگش تغییر کرده و روشن تر از سایر قسمتهای بافت دهان شده... به متخصص گوش وحلق و بینی مراجعه کردم... گفتن : پاپیلومای انسانی است...
  1- آیا لازم میدانید با جراحی برداشته شود؟ یا اصلا دستکاری نشود تا شاید خودش بیفتد؟
  2_ آیا در دهانم پخش میشود؟
  3_ آیا از طریق بزاق دهان و یا استفاده از لیوان ویا نوشیدنی نیمخور من به دیگران سرایت می کند؟
  4_ الان منهم ناقل این ویروسم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۳( 4 سال پیش)
   نگرانش نباش و نیاز به کاری نیست
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۸ مهر ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.آیا میشود اصلا واریکوسل را عمل نکرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ مهر ۹۳( 4 سال پیش)
   اگر اسپرم نرمال است بله
 • تصویر کاربر ehsan سه شنبه ۸ مهر ۹۳( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من 32 ساله و از نوجوانی خود ارزایی شدید داشتم و ولی الان 1 ساله که این کارو نمیکنم و الان با مشکل نعوظ مواجه هستم . بطوری که با دیدن اصلا مثل قبل تحریک
  نمیشم و فقط با لمس همسرم که تازه عقد کردیم این اتفاق میوفته و بدتر از اون اینکه هنگام دخول یا بعد ازدخول در زمان کوتاهی الت حالت خودش رو از دست داده و باعث شرمندگی من میشه
  از هر چندین مرتبه ای که رابطه دارم فقط یک یا دوبار آن تقریبا طبیعی است و بقیه موارد شرمنده میشوم
  ضمنا من بعضی مواقع نعوظ شبانه دارم ولی خودم متوجه هستم که تعداد و شدتش از حالت نرمال خیلی پایینتره
  به دکتر که مراجعه کردم برای من آزمایش نوشت و بعد از آن قرص سیالیس 5 نوشت که اثر چندانی نداشت
  به دلیل اینکه در مجل زندگی به دکتر دسترسی ندارم دچار مشکل فراوانی شدم
  نتیجه آزمایشات رو نمیدونم چطوری براتون بفرستم ولی دکتر کفت همه هورمونها و قند طبیعیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ مهر ۹۳( 4 سال پیش)
   جهت تست حضورا باید بیایید
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۴ شهریور ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده بعد از یک رابطه محافظت نشده خارج از عرف تبخال تناسلی گرفتم و بعد آنرا به همسرم انتقال دادم الان همسرم هم تبخال تناسلی گرفته هم لب و دهان هر دومون چندین دوره آسیکلوویر خوردیم چندروز پیش اومدم دیدم یکی از چشماش قرمزه خارش داره اب میومد زیاد! بهم گفت به نور هم حساسیت پیدا کرده زود بهش آسیکلوویر 200 روزی 5بار به مدت 20 روز بهش دادم بخوره که دکترم به من داده بود بخورم میشه 100تا قرص که زود رفتم خریدم. دکتر عذاب وجدان گرفته ام از کاری کردم پشیمونم این یه طرف قضیه دیگه که خیلی نگران میترسم همسرم تبخال چشمی بگیره ایا با این علایمی که گفتم میشه گفت 100درصد همسرم تبخال چشمی گرفته؟ آیا بعد از 20 روزه دیگه دوز قرص رو کم کنم مثلا یکی دو ماهی بخوره؟ چیکار کنم چه مدت قرص بهش بدم بخصوص که اگه این قضیه چشمم اضافه شد کمکم کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ شهریور ۹۳( 5 سال پیش)
   تب خال درمان قطعی ندارد و باید با ان زندهگی کنید
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب دکتر
  من میل جنسی زیادی دارم اما چند سالی میشه که الت بنده نعوظ نمیکنه.و هروقت دچار تحریک جنسی میشم فقط بیضه هام بشدت متورم شده و درد میکند و بعد از مدتی ذرات منی از ان خارج میشود.چه خاکی تو سرم بریزم؟ایا قابل درمان هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   باید بررسی بیشتر شوید از نظر علتهای ضمینه ای
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب پسری هستم 26 ساله تقریبا 5 ساله متوجه شدم دونه های سفید رنگی در قسمت بیضه دارم که بعد از مدتی متورم شده و میترکند و مایع سفید رنگ و خون خارج میشود که بعد از ترکیدن با درد همراه است میخاستم بدونم برای ارتباط جنسی یا برای بچه دار شدن خطری برای همسرم و نوزاد وجود ندارد؟
  ممنون میشم جوابمو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   عکسش را برام بفرستید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر