بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان 

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.69%) 206 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  جناب دکترکرمی خسته نباشید من دیروز به مطبتون مراجعه کردم چندتا دونه ریزاطراف آلتم بودکه شما فرمودید زکیل هستن وکرایوکردید بعد بهم گفتید میتونم باهمسرم تماس جنسی بدون کاندوم داشته باشم ولی من خیلی میترسم که خانمم رو آلوده کنم ودچارسرطان رحم بشن ماقصد داشتیم بچه دارشیم که این اتفاق افتاد و من کاملا منصرف شدم حتی میترسم به خانمم دست بزنم خلاصه زندگیم کاملا ازهم پاشیده حتی دیشب قصد خودکشی داشتم بعد ازاینکه گفتید این دونه های‌ریز زگیل هستن.خواهشاکمکم کنید جناب دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)
   جناب دکتر دوست دارم زندگی طبیعیم رو ادامه بدم ولی نمیتونم من هیچ رابطه خارج ازعرفی نداشتم نمیدونم ازکجاوچجوری مبتلاشدم.جناب دکتر صددرصد خانمم ازمن میگیره این مریضی رو؟؟؟هیچ راهی وجود نداره؟ من اززمانی که متوجه شدم رابطه ای نداشتم باخانمم.اگه بفهمه من دچاراین بیمازی شدم صددرصد فکرمیکنه من رابطه مشکوک داشتم وازمن جدامیشه.درصورتیکه بخدا نداشتم‌.توروخدا کمکم کنید.بخدا الان دوهفتس خواب وخوراک ندارم.آینده زندگیم نمیدونم چی میشه.نمیخوام خانمم آلوده شه نمیخوام مشکلی واسش پیش بیاد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)
  4. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)
   جناب دکترسلام من دیشب مطبتون بودم واسه بازدید کرآیویی که واسم انجام داده بودید هفته قبل من سه تا زگیل خیلی خیلی ریزداشتم که کرتیو کردید دیروزهم گفتید تبریک میگم همهشون ازبین رفتن که من پرسیدم ته این داستان چی میشه شما فرمودید هیچی بسپریدش به من وگفتید ازفرداشب هم میتونید بدون کاندوم سکس داشته باشید.جناب دکتر ما میخوایم بچه دارشیم میخواستم بدون به خانمم وبچه منتقل میشه؟ شما گفتید نیازنیست آزمایش بدم ببینم نوع چند هست گفتید بسپریدش به من مشکلی پیش نمیاد.جناب دکترما ازامشب میخوایم اقدام کنیم واسه بچه دارشدن میخواستم ببیینم واکسن رو واسه خانمم تهیه کنم یانه؟ بعد ازچندوقت واکسن اثرمیزاره؟ تواین مدت سکس داشته باشیم یانه؟ جناب دکنرخانمم سرطان نگیرن؟ من خیلی نگرانم.اون بنده خداهم خبرنداره ازمشکل من .توروخدا کمکم کنید بعدازخدا امیدم به شماست.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   شما اقدام کنید ونگران نباشید خانم هر سال باید تست پاپ اسمیر دهند کافی است
  6. تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام.جناب دکتر نمیدونم به چه بهونه ای بگم به خانمم که تست پاپ اسمیربده.اگه بفهمه من مبتلا شدم صددرصد طلاق میگیره درصورتیکه واقعا من سکس خارج ازخانواده نداشتم نمیدونم چجوری به این عذاب الهی گرفتارشدم که زندگیم روجهنم کرده.هیچ راهی بجزاین نیست؟ الان خانمم واکسن بزنن تأثیری نداره؟
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   پس پیگیری نکنید
  8. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   یعنی چی پیگیری نکنم جناب دکتر؟
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   باید حضوری بیا با هم صحبت کنیم
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر Aaaa شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌
  حدود ۳هفته است این صایعات به وجود امده اند
  بعضی وقتها سوزش دارم خیلی کم
  چه راهی برای از بین بردن ان وجود دارد؟
  با پماد هیدروکورتیزون ازبین میره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر Aaaa دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
   من که سرچ کردم اینا وستیبولار پاپلوماتوز هستند درسته ؟
   اصلا راهی هست که از بین بره این پرزها؟ چون میگن که از بین نمیره
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید.من یک سری زائده کوچک اطرف ناحیه تناسلیم دارم. 5سال هم هس رابطه جنسی نداشتم..آیا ممکنه این زوائد زگیل تناسلی باشه؟ بنظرتون گسترش پیدا میکنه؟ خیلی نگرانم حقیقتش با اینکه کم و کوچکن...عکسش رو بفرسم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر شراره دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ببخشید بنده قبلا هم سوال در مورد زگیل پرسیدم وپیرو اون به دکتر مراجعه کردم که گفتن چون زگیل ریز هستند نمیشه کرایو کرد و محلول پدوفیلین نوشتند همسرم هم استفاده کردن که متاسفانه دچار سوختگی شدیدشدند بطوریکه کلا حرکت براشون خیلی سخت شده الانم ازپماد زینک اکساید وهیدروکورتیزون استفاده می کنند چون شهرستانهستیم ونمی تونیم بیایم مطب خدمتتون خواهش میکنم داروی خوب برای رفع سوختگیش تجویز کنید و آیا این سوختگی مشکل جدی تر براش ایجاد نمی کنه ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 4 هفته پیش)
   دارو را ادامه دهید
 • تصویر کاربر مرتضی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما جناب آقای دکتر
  بنده در یکی از شهر های کوچک جنوب زندگی میکنم. یک ماه پیش متوجه دو زائده روی آلت تناسلی خود شدم. متأسفانه پس از اصلاح موهای زائد جهت معاینه به پزشک اورولوژی مراجعه کردم. پس از اصلاح زائده های کوچکی هم در قسمت شرمگاهم بوجود آمده است. و ایشان تشخیص زگیل رو دادند و برای درمان انجام کرایو رو پیشنهاد کردند ولی نزدیکترین محل شیراز میباشد که حدود 4 ساعت با محل زندگی ما فاصله دارد در نتیجه بنده از یک هفته پیشدرمان با سیر را انجام دادم که پس از زخم شدن و ریختن زخم ها حالا محل زائده ها تاول زده است و من نگران پخش شدن زگیل در صورت ترکیدن تاول ها هستم. ( ضمن اینکه من چند سال است که مبتلا به بیماری لوپوس نیز هستم) در صورت داشتن هر گونه توصیه ممنون میشم که راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
   نگران نباش وهر روز با سرم شتشو بشورید بهتر میشود
  2. تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
   ممنون از پاسخگویی شما... با توجه به مصرف روزانه قرص های هیدروکسی کلروکین جهت از بین بردن این ویروس در بدن چه کاری میشود انجام داد ؟؟ آیا پس از بهبود کامل محل زیگیل ها برای رابطه جنسی در زندگی زناشویی نیز حتما باید از کاندوم استفاده کرد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
  4. تصویر کاربر مرتضی شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
   ضمن تشکر مجدد...بنده قرص هیدروکسی کلرو کین رو چند ساله برای بیماری لوپوس دارم مصرف میکنم... حالا که مبتلا به زگیل تناسلی شده ام با وجود مصرف این قرص چه کاری میشه کرد تا این ویروس زگیل در بدن از بین بره؟...
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر طاها شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،بنده حدود 4 سال ازدواج کردم متاسفانه چند ماهی میشه که متوجه شدم ویروس HPV دارم و همسرم هم مبتلا هست. ولی من در زمان ازدواج هیچ رابطه خارج از خانواده ای نداشتم. سوال من از شما اینه که چطور میتونم مبتلا شده باشم؟ یعنی قطعا همسر من مبتلا بوده که من هم گرفتم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 هفته پیش)
   باید بیایید معاینه۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰
 • تصویر کاربر ابراهیم سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام حدود 10 سال شایدم بیشت هست که این ضایعه زیر آلتم نزدیک ختنه گاه هست و ریزه و کم و زیاد نشده و این خطرناکه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ارش شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر سر آلت تناسلی من مدت هاست یدین شکل است.این ها چیست و خطری دارد ؟و درمان می شود؟
  چطور به این ها مبتلا شدم؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر ارش چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام مجدد
   ممنون از پاسخگویی
   دکتر چطور بوجود آمده و برای برطرف کردن آن چکار کنم؟
   با تشکر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 هفته پیش)
   نیاز به درمان ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر اميد شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درود، من چند ساله كه يه دونه روى آلتم داشتم و نمى دونستم چيه، فقط با همسرم رابطه جنسى داشتم، ديشب كه فهميدم اين يك بيماريه دقت كردم ديدم داره زياد مى شه، آيا براى همسرم خطرناك؟ و ايشون چه آزمايشى بايد بدن كه متوجه بشيم مشكلى هست يا نه؟ براى خودم من درمانى وجود داره؟ و آيا خوب مى شه؟ چون مطالعه كه كردم نوشتن درمان قطعى نداره، رابطه جنسى رو بايد قطع كرد يا مشكلى نيست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر سحر شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز. اقای دکتز من در حال حاضر ۶ ماه باردارم در ماه ۴ بارداری احساس کردم چنتایی جوش در اطراف ناحیه تناسلیم وجود دارد زیاد پیگیرش نشدم بلد از هر بار اصلاح با ژیلت خون میامد از جوش ها تا این ک این مدت فهمیدم خیلی تعدادشان زیاد شده و تا مقعد و کنار واژنم امده اند در اویل جوش ها قرمز ملتهب بودند و خارش داشتند اما بعد مدتی مثل گوشت اضافه شده اند بنظر شما زگیل هستند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات