بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد.

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

برخی افراد برای درمان زگیل تناسلی از پماد زگیل تناسلی استفاده می کنند برای آشنایی با بهترین پماد و نحوه ی مصرف آن بر روی پماد برای درمان زگیل تناسلی کلیک کنید.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.66%) 213 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بنده مدتی هست که در زیر سر آلت تناسلی چند عدد زگیل خیلی ریز نمایان شده میخواستم بدونم آیا خطری داره؟
  و قابل درمان هست؟ در تصویر
  و سوال دیگر که داشتم گاها در دور سر آلت تناسلی بنده میسوزه و قرمزی خیلی ریزی داره
  آلت بنده فکر میکنم کجی داره آیا شدید هستش؟ و چکار باید کرد؟ تصویر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
 • تصویر کاربر كريم جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.ميخواستم ببينم اگه اينها زگيل تناسلي هستن براي درمان بيام خدمتتون. چون شهرستان هستم و راهم دوره اومدنم سخته. ممنون ميشم جواب بدين
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   این جوش است نه زگیل تناسلی درمان نمیخواهد
 • تصویر کاربر ملیحه سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام . روی آلت تناسلی همسر من چیزهایی وجود دارد که شبیه زگیل هست. و ایشون متاسفانه به غیر از من با افراد دیگر رابطه داشته است. و الان من نیز درگیر شدم و تحت درمان هستم و کرایو کردم . می خوام بدونم آیا اینها واقعا زگیل تناسلی است اگر نه می شود که ایشون ناقل hpv باشد و من مبتلا شده باشم. شما محبت کردید این سوال من رو جواب دادید و گفتید این ها زگیل هستن اما خیلی آلوده کننده نیستن! من مجدد سوال برام پیش اومد که براتون توضیح دادم خواهش می کنم جواب من رو بدید
  آقای دکتر من رماتیسم مفصلی و لوپوس دارم حدود 4 سال که دارو مصرف می کنم و سیستم ایمنی بدن ضعیف. شما گفتید خیلی آلوده کننده نیست زگیل همسرم اما با توجه به اینکه سیستم بدنی من ضعیف ممکن من گرفته باشم . چون با توجه به اینکه میگن این بیماری از طریق تماس جنسی منتقل میشه الان همسر من دچار شبه شده. ما دیروز مطب شما بودیم و ایشون نزاشت من همراهش داخل بیام. و وقتی اومد بیرون گفت دکتر گفته اینها هیچی نیست اصلا زگیل نیست! من سالم زندگی کردم آقای دکتر و الان زندگی ام در خطر چون دکتر خودم که عکس و دید گفت زگیل و من رو حساب حرف ایشون اوردمش پیش شما. و الان همسرم مدعی هم من و هم دکتر تهمت زدیم و به ایشون! خواهش می کنم جواب من و واضح بدید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   جواب عرض کردم
 • تصویر کاربر بهار سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر...میخواستم بدونم ضایعه هایی که در عکس ارسالی هست زگیل هستن یا نه؟ و این که راه درمان داره و امکان ازدواج در این صورت هست یا نه... سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
 • تصویر کاربر ساحل سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  در مورد زگیل تناسلی در دختر مجرد سوال داشتم ،درمان شده و نوع کم خطر
  بابت تست پاپ اسمیر هیچ راهی نیست؟
  و اگر نه چه کاری باید انجام داد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   اگر پرده دارد واکسن برند
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  صبح روز گذشته تحریک شدید جنسی شدم اما عمل نزدیکی صورت نگرفت . بعد از ظهر درد در ناحیه بالای الت در دو طرف احساس کردم . و آلت هم تغییر فرم داده و تورم شدید در بالای کلاهک و حلقه و قطر آلت ایجاد کردید و درد کمی هم دچار شده ام . یکبار دیگر حدود 15 سال پیش هم دچار جنین وضعیتی با همین تشابه شدم که خدمتتان رسیدم و حضرتعالی با آنتی بیوتیک جنتا مایسین و آمپی سیسلین با دوز بالا در طول یک هفته درمانم کردید . حالا امکان وقت گرفتن مهیا نیست و خیلی طولانی هست . به همین دلیل از ربات برای طرح موضوع استفاده کردم . دفعه اول فرمودید که اگر دیر خدمتتان می رسیدم ، می توانست خطر جانی برایم داشته باشد. لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   فعلا سکس نداشته باشید تا از بین رود
 • تصویر کاربر سامان جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما
  پسری ۲۱ ساله و مجرد هستم که حدودا ۵ سال است که معتاد به خود ارضایی به صورت یک روز در میان بودم . دو روز پیش بعد از انجام این کار متوجه خون در مایع منی خود شدم . بعد از اون دوباره بلافاصله سعی کردم خودارضایی کنم تا ببینم این حالت تکرار میشه یا نه ولی دیگه حتی آلت تناسلیم راست نمیشه. الان چند روزه هر کاری میکنم اصلا آلت تناسلیم راست نمیشه و قادر به ارضا شدن نیستم . علت این موضوع چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   اگر با یک اراده قوی ترک کنید همه خوب میشود
 • تصویر کاربر نيما سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر من فكر كنم مبتلا به زگيل تناسلي شدم و خيلي ناراحتم ميخواستم زودتر درمان كنم چراهي را پيشنهاد ميكنيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر نيما جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   سپاس از لطفتون پس من هماهنگ ميكنم با شماره خارج از نوبت كه سريعاً درمان كنم با كرايو درماني و خلاص بشم از اين بيماري ، فقط بفرماييد چند جلسه بايد كرايو درماني بشه تا از بين بره ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
  4. تصویر کاربر نيما شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   سلام دكتر جان ميخواستم بدونم هزينه كرايو درماني چقدر هستش
  5. تصویر کاربر نيما شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   سلام جناب دكتر عزيز ميخواستم بدونم هزينه كرايو درماني چقدر هستش!
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   کمکت میکنم
  7. تصویر کاربر نيما یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   ممنون مزاحمتون میشم
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در ناحیه تناسلیم چند تا زیگیل دارم .دور گردن و روی سینه دارم . زیر بقل هم دارم . البته ریز هستن .
  روی سینه هم چن دعدد ریز زیگیل های نوک قرمز وجود داره
  اولا نمیدونم اینها زیگیل hpv هستند یا خیر . تصاویر و پیوست کردم . برای درمان چه باید بکنم ؟ تو یه دوره همشون و میشه فریز کرد ؟ و اینکه هزینه هر دوره درمان چقدره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   این رگیل واضح ایت باید کرایو کنید فیلم کرایو من را ببینید۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  2. تصویر کاربر امیر شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   آقای دکتر تو یه دوره همشون و میشه فریز کرد ؟ و اونهاییکه مثل زیگیله ولی نوکشون قرمزه چیه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
  4. تصویر کاربر امیر یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   سلام . اونهاییکه نوکشون قرمزه چیه آقای دکتر . مثل زیگیه ولی نوکس قرمزه . زیر چشمم هم ریز یکی زده چند تا هم روی سینه زده
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
  6. تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
   مزاحمتون تا یکی دو هفته دیگه میشم . ولی فهمیدم برای اون زیگیل های نوک قرمز جوابمون ندارید نخواستید ناراحتم بکنید . احتمالا چیز خطرناکیه.... ولی آقای دکتر من حتی اگه بگن فردا هم داری میمیری ناراحت نمیشم و ای کاش میگفتید بهم اون زیگیل قرمزا چیه ... اتفاقا شاید ندونم بهتر باشه. ...بهر حال ممنون
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیز
  آیا امکان پاکسازی کامل زیگیل تناسلی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)
   بله ۷۵ در صد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر