راه های درمان انزال زودرس

روابط زناشویی یکی از پایه های استحکام روابط بین زوجین می باشد. یکی از مشکلاتی که باعث نارضایتی زوجین می شود انزال زودرس می باشد که غالبا منشا روانی دارد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راههای درمان انزال زودرس می پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی یا غیر دارویی و درمانهای دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع  و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس 

اولین خط درمانی انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر که توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده میشود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. و لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تآخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته اید و یا قدم می زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبخود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

انزال زودرس

تمرین های به تأخیر انداختن انزال

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید.

بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی واراده محکم این تمرین را ادامه دهید. دادن روحیه توسط همسر و همکاری ایشان بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوانبه تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می تواند انزال را به تأخیر اندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش های سنتی وگیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبانگیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش های سنتی که برای زودانزالی توصیه می شده و بعضی از آنها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می کنم.

درمان گیاهی زود انزالی

از قبیل دم کرده های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان های سنتی را بسیار کم رنگ می دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زود رس با قرص ها و اسپری های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می باشد که به تک تک این ها می پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری های تأخیری از لیدوکائین می باشد مصرف خودسرانه آن بسیار مضر و ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند. بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است اکه از تماس مستقیم آلت با واژن خانم ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می اندازند.

پیشگیری از زگیل تناسلی

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آنها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرص های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شده گی آلت تناسلی تجویز می شود. جایگاه مهم این قرص ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است. به صورت خلاصه این قرص ها انزال را به تأخیر نمی اندازند بلکه به فرد این توان را می دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می شود که به آن dabble sex می گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده های عصبی می دانند. مخصوصاً ماده ای به نام سروتونین. امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده می باشد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید

1- موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)

2- در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.

3- شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.

4- موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشاررا مداوم تمرین کنید.

5- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.

6- در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.

7- داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها

8- طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4 (87.38%) 65 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۵۹سال سن دارم قند صبحانه ام ۱۴۰ است که زیپمت و متفورمین یکی صبح یکی شب استفاده میکنم از حدود ۲سال پیش احساس میکنم نمیتوانم به وظایفم عمل کنم.چون در زمان نزدیکی نعوظ سفتی ندارم و هنوز شروع نشده بعد از یکی دو دقیقه آن نعوظ نیمدار هم از بین میرود . با قرص سیلدنافیل کمی وضعیت بهتر میشود ول بخاطر اینکه قرص را هم حدود یک ساعت قبل باید بخورم خیلی راضی بخوردن آن هم نیستم بفرمایید چکار باید بکنم آیا با همین سوال جوابها میتوانم نتیجه بگیرم یا باید حضوری خدمتتان برسم. ضمنا قرص آتنولول۵۰ و لوزار ۲۵ هر روز صبح هم استفاده میکنم. لطف کرده جواب بنده را بدهید. با سپاس و تشکر از استاد گرامی.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 روز پیش)
   عارضه دیابت است ودرمان فقط همان داروها هستند
 • تصویر کاربر پرستو پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من 5 روز پیش زگیل های ناحیه تناسلی که از نوع معمولی بود نه HPV تحت نظر دکتر پوست کرایو کردم . اما هنوز سوزش و کمی درد دارم و در تمام ناحیه واژن احساس بی حسی و درد دارم . زینک اکساید و اسوکلوویر هم مرتب استفاده میکنم . آیا این علایم طبیعیه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)
   با زمان بهتر میشوید
 • تصویر کاربر ماکان سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و شب بخیر
  جناب دکتر این برجستگی ها زگیل تناسلی هستند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)
   اینها زگیلند بیایید با کرایو درست کنم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  2. تصویر کاربر ماکان یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)
   جنتب دکتر زگیل با زگیل تناسلی فرق دارند ؟
  3. تصویر کاربر ماکان یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)
   جناب دکتر زگیل با زگیل تناسلی فرق دارند ؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)
   تناسلی در منطقه تناسلی است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جعفری جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بنده دختر باکره ای هستم بدون هرگونه سابقه رابطه جنسی از هرنوع،که بعد از جاری شدن صیغه عقد در جریان قرار گرفتم که شخص مقابل 1 سال پیش زگیل تناسلی داشته،کرایو کرده اند ک به تازگی برگشته و دلیل گفتنشون هم همین بوده ک برگشته یعنی از قبل مطرح نکرده اند،ما در این مدت 3 ماه بوسه عمیق دهانی داشتیم،و با دست همدیگر رو ارضا کردیم،وقتی اثری از زگیل نبود ایشان یکبار ب مدت 10 ثانیه نوک التشون رو با بخش ابتدایی الت من تماس دادن،با توجه ب اینکه زگیل های قدیمی و جدید نزدیک بیضه ها اند و به دور از نوک احتمال انتقال ویروس چقدر بوده؟من 1 ماه بعد از این نزدیکی به محض اطلاع از بیماری ایشان دوز اول واکسن گارداسیل رو دریافت کردم،در اینترنت نوشته که سیستم ایمنی بدن بعد از 1یا2 سال ویروس رو دفع میکنه،و طی این دو سال افراد ناقل هستند،ایا میشه مطمئن بود در صورت نداشتن زگیل بعد از دو سال ویروس دفع شده؟
  و اینکه توصیه شده تا تکمیل دوزهای واکسن از رابطه جنسی خودداری کنیم،ایا روابطی مثل بوسه عمیق،یا خوردن الت زن(فرد سالم) توسط فرد مبتلا،یا برخورد بزاق فرد مبتلا در نواحی ای به جز الت تناسلی فرد سالم مثل سینه ها و ...در طول این 6 ماه مشکلی خواهد داشت یا خیر؟( تا بحال زگیلی در دهان نداشته اند)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   اگر واکسن زدهاید جای نگرانی نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   میتوانید سکس داشته باشید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سامان شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من ۳۴ سالمه و حدود ۱۶-۱۷ ساله یه سنگریزه های سفیدی داخل پوست التم هست که نمیدونم چیه( تو تصویر اپلود شده قابل رویت هست)، همچنین سر التم و درکل کل الام چروکیده شده و منو نگران کرده، لطفا اگه میشه توضیحاتی در این خصوص بهم بدین. هم چروک هم سنگریزه های سفید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Milad پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  بنده ۲۵ سال سن دارم و متاسفانه حدود ۸ ساله به خودارضایی مبتلا هستم و به زود انزالی گرفتار شدم .به تازگی نامزد کردم و خیلی نگرانم و استرس دارم میتونم درمان بشم و درمانش چطوریه ؟ تقریبا زیر یک دقیقه به انزال میرسم‌ .لطفا راهنمایی بفرمایید دکتر ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   با ترك حتما بهتر ميشويد
 • تصویر کاربر شکیبا پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  همسر من حدود دوسال ترامادول مصرف میکرده و حدود یک سال کلا میل جنسی نداره و حتی یک بار هم رابطه نداشتیم قبل از این قضیه هیچ مشکل جنسی نداشتیم و همه چی خوب بود
  الان دوماه مصرف ترامادول ترک کرده ولی میل جنسیش تغییری نکرده
  ازمایش هورمون داده و LH خونش 145
  چه کاری باید انجام بدیم؟قابل حل شدن هست؟خوب میشه؟
  1. تصویر کاربر شکیبا یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   پاسخی برای من نیومده
  2. تصویر کاربر شکیبا دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   اقای دکتر من جواب ازمایش هورمون رو براتون فرستادم
   LH خون ۱۴ و
   FSH 8
   لطفا کمکم کنین😰
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر شکیبا دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   دکتر اگر نشت وریدی باشه درمان داره؟چقدر احتمال داره که همچین چیزی باشه؟
  5. تصویر کاربر شکیبا سه شنبه ۱۹ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   شرمنده من خیلی سوال میپرسم میخواستم بگم همسر من فقط میل جنسی نداره اصلا حتی بارها اتفاق افتاده که تو خواب ارضا شده و نعوظ صبحگاهی هم داره گاهی ولی مشکل اصلی اینه میل جنسیشو از دست داده
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   باید تست را انجام دهید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر اشکان سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  پیرو پاسخ حضرتعالی به سوال شماره 173657، بنده به یک متخصص اعصاب و روان و زوج درمانگر مراجعه نمودم ایشان پس از گرفتن شرح حال از بنده فرمودن که چیزی نیست و جدا از ازمایش ( ازمایش خون و سونو بیضه و پروستات) و قرصی که تجوز کردن جلسات روانکاوی و فیزیوتراپی( بیو فیدبک) را در دستور کار گذاشتن.داروهایی که برای اینجانب تجویز شده بشرح ذیل است
  1. قرص تقویتی ویتامین سی
  2.تادافیل 10 ( هر روز نصف- شبها)( تعدا بیست تا)
  3.مودافینیل ( هر روز صبح نصف تعداد 10 تا)
  4.سیتالوپرام ( هر شب یک چهارم)
  5.اوومید -هر شب یکی
  خواستم قبل از مصرف قرص ها با متخصص اورولوژی صحبت کنم که مبادا تاثیر بدتری داشته باشند.( تا الان قرصها را مصرف نکردم) اما متاسفانه برای 16 ابان از مطبتان به من وقت دادن که خیلی دیر است گفتم از این طریق نظر شما را بپرسم. سوال اخرم اینکه اقای دکتر الان 4 روزی هست که نعوظ صبحگاهی ندارم آیا این مشکل جدیدی هست که اضافه شده؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...وقت بخیر...من دارای اختلال شدید نعوذ هستم..پس از مراجعه به پزشک متخصص و انجام سونوگرافی داپلر مشخص شد که دارای نشت وردیدی هستم....دو سوال از حضرتعالی دارم .چون واقعا زندگی زناشوبی من با مشکل مواجه شده...
  1- از نظر حضرتعالی بهترین درمان برای نشت وریدی کدام روش هست.. اخه من علی رغم پیگیری برای درمان تاکنون نتیجه نگرفتم..
  2- با توجه به اینکه من قادر به انجام زناشویی به علت اختلال شدید نعوظ نیستم..آیا بجز روش مقاربت، برای بچه دار شدن میشه از روشهای دیگه ای استفاده کرد لطفا منو راهنمایی کنید ؟؟؟؟ با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Alinazem یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  چند روزی هست که یک زایده مانند یک رگ زیر پوست آلت دقیقا زیر ختنه گاه پدیدار شده
  با این تفاوت که سفت هست و کاملا از زیر پوست قابل لمس هست ضمنا در سر آلت نیز احساس خارش و سوزش دارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر