جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و سوال می پرسند که علت از بین رفتن حس مردانگی ما چیست و این موضوع، باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد.

این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

 • درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی
 • حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.
 • مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی
 • یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف
 • رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.1/5 - (264 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ali پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۳۵ سالمه و متاهل هستم قبلا توی رابطه جنسی خوب بودم و مشکل زیادی نداشتم ولی الان تقریبا ۲ ماه هست ک میل جنسیم خیلی کم شده و کلا توی این مدت ۲ بار رابطه داشتم که اونم خیلی زود ارضا شدم.من چه کار باید انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر استرس روحی و فشار کار و فشار جسمانی دارین علتش همونه. در غیر این صورت ابتدا ازمایشات کامل داده شه
 • تصویر کاربر م جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 325 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من ۲۰ سالمه و از همون دوران بلوغ مشکل نعوذ داشتم و دارم یعنی این که الت نعوذ داره ولی کامل نیست نصفه مثلا ۶۰ درصد نعوذ دارم استمنا هم شاید هفته ای دوبار یا به بار انجام بدم خودم مطمعنم که مشکلات روحی و روانی ندارم اصلا نمیدونم دلیلش چیه هنگام استمنا هم باز همون نعوذ کمی هم که دارم باز کم تر میشه یه دو بار هم سیلدنافیل مصرف کردم تاثیر داشت ولی کم شاید ۱۰ درصد تاثیر داشت اینم بگم که حسی بهم دست نمیده وقتی مثلا دخترا بیرون رو نگاه میکنم ولی با دیدن فیلم چرا خواهش دارم یه راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   بررسی ازمایشگاهی کامل شوید و سونوگرافی کالر داپلر آلت با تزریق پاپاورین
 • تصویر کاربر سعيد دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  من ٣٤ ساله هستم و متاهل
  تقريبا دو ماهه كه ميل جنسيم خيلي كم شده
  قبلا تقريبا هرشب يا يك شب درميون رابطه داشتم ولي تو دو ماهه گذشته خيلي كمتر شده به طوري كه حتي حين رابطه سريع حالت نعوظم رو از دست ميدم و يا اينكه اصلا به نعوظ نميرسم
  ضمن اينكه حدود ١.٥ ماه قرص اتروواستاتين براي تري گليسيريد بالا مصرف ميكردم البته به تجويز پزشك.
  بعد از قطع اين قرص به مدت يك هفته كاملا شرايط مساعدي داشتم ولي الان مجددا به همون شكل شدم و احساس ميكنم ميل جنسيم كاهش پيدا كرده.
  لطفا راهنمايي بفرماييد كه چكار كنم و يا اينكه از چه متخصصي راهنمايي بخوام. ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام ابتدا بررسی ازمایش کامل شین ، استرس های زندگی را کم کنین ، مکمل لیبیدوکس هر ۱۲ ساعت هم کمک کننده است
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۴ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۲۱ سال سن دارم ، ولی ۱ ماهه که کامل میل جنسی ام از بین رفته و علایم بدی چون خستگی و خواب رفتن دست و درد عضلانی و استخوانی هم دارم . در ضمن منی ام به شدت چسبناک شده . چی باید بخورم دکتر ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام یه بررسی ازمایشگاهی برای قند و چربی و تیرویید و کن خونی بشین
  2. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   دکتر دادم مشکلی نبوده ، فقط دگزامتازون میزنم حالم حس میکنم خوب میشه ! تا کی باید دگزا بزنم ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   دگزامتازون رو قطع کنین میتونه از عوارضش باشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد2020 دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.بنده 28سال سن دارم.تقریبا از 8ماه پیش که خانمم اواخر دوران بارداریش بود متوجه شدم که میل جنسیم خیلی کمتر شده و همچنین متوجه شدم که هنگام راه رفتن آلتم داخل شکمم برمیگرده. تحقیق کردم گفتن که بخاطر افزایش وزنم هست.شروع کردم به ورزش و تا الان تقریبا 10کیلو لاغر شدم و تا حدود زیادی این مشکلم برطرف شده البته نه بصورت کامل.اما کاهش میل جنسیم هنوزم ادامه داره. با وجود اینکه از زایمان خانمم دوماه میگذره هیچ میلی به نزدیکی ندارم.خیلی نگرانم که آیااین مشکل بخاطر همان فرورفتن آلتم هستش یا دلیل روانی و...داره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   وزنتون رو کاهش بدین. بیشتر به دلیل مسایل روانی هست نگران نباشین
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 322 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 27 سالم هست ، چهار ماه پیش شریک عاطفی داشتم که ارتباط جنسی خوبی داشتم به طوری که حتی تا روزی پنج بار میرسید برای مدت یک سال .اون رابطه تموم شد و بعد چند ماه من با کسه دیگه ارتباط برقرار کردم .در این فاصله خودارزایی هم زیاد کردم تقریبا هر روز .الان چند ماه نعوض صبگاهی ندارم .بار اول که با شریک جدید اقدام به سکس کردم نعوض داشتم منهتا موقعی ک میخواستم کاندوم و بزنم یهو میخوابید و واقعا برام سخت و خجالت اور بود(از طریق دست اوشون نعوض داشتم و دو بار هم ارضا شدم ولی دخول نشد به علتی که گفتم).برای همین از ترس اینکه دوباره این اتفاق بی افته دفعه ی بعدی از یک قرص تاداگرا 10استفاده کردم و نعوض داشتم و تونستم .البته من ذکر کنم این دو ماه هم تحت فشار کاری شدید بودم و الان هم هستم دو سه ماه گذشته رو به شدت سیگار کشیدم و یک ماه حتی روی یک پاکت ک الان دو هفته ای هست کمش کردم و دارم ترک میکنم. و یه نکته ی دیگه اینکه این دوست جدیدم یکم وازنشون بوی نامطبوع داره و یکم زود اقدام به سکس با هم کردیم ک کمی این برای ناخوش ایند بود .خواستم ببینم دکتر من چیکار کنم میل جنسیم در خیلی کل کم شده و نعوض صبگاهی هم ندارم چند ماه هست ،گاهی به اندازه ای که با دست من و ارضا کنن من اکی هستم و نعوض دارم ولی حس میکنم نعوض و زود از دست میدم.مشکله من چیه اقای دکتر ؟؟من قبلا خیلی شدید بود میل جنسیم و این مساعل نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام به نظر مشکل شما بحث روحی روانی هست ، با دکتر روانپزشک مسایل جنسی مشورت کنین
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 282 مشاهده پرسش
  سلام آقایی ۳۸ ساله ای که داروی فشار خون و قرص آسنترا و پروپرانول مصرف می‌کنند و درگیری و وسواس فکری زیاد داره چطور میشه کم میلی جنسیس رو درمان کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   عارضه دارو است
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 1059 مشاهده پرسش
  بنده پسری ۲۱ ساله هستم بعد از کنکور و قبول شدن در رشته دارو چون در زمان پشت کنکور هیچ نوع خود ارضایی انجام نمی دادم ولی بعد بطور هر روز با دیدن فیلم های پورم خود ارضایی به مدت هشت ما هر روز انجام دادم یک روز ناگهانی متوجه شدم که دیگه هیچ میلی ندارم لازم به ذکر که بند برای ریزش مو قرص فین پرشیا مصرف میکردم به پزشک اورولوژی مراجعه کردم ایشان ازمایش خون جهت میزان تستسترون دادن که مشکلی مشاهده نشد و گفتند کاهش میل جنسی شما به علت مشگل روحیه من رو به ر وانپزشگ معرفی کردند درحال حاضر دارو ی ضد افسردگی مصرف میکنم و همچنان مشکل کاهش میل جنسی دارم خیلی نگران هستم که تا آخر عمر مشکلم برطرف نشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   فیناستراید اسپرم ها رو دچار مشکل میکنه ولی کاهش میل جنسی نمیده. اکثر داروهای اعصاب و روان هم کاهش میل جنسی میدن. از داروی ولبان میتونین برای اضطراب استفاده کنین که عوارض جنسی هم نداره. اگر بررسی ازمایشگاهی شدین ، علل جسمی برای شما مطرح نیست
  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   آقای دکتر پس مشکل من با کاهش اضطراب برطرف میشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمزه سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  باسلام دکترخسته نباشید بنده 27سال سن دارم و مجرد و چند سالی میشه که مشکل نعوظ پیداکردم ودررابطه اصلا به نعوظ نمیرسم و نعوظ صبحگاهی هم ندارم درصورتی که چند سال پیش نعوظم عالی بود ولی الان اصلا تحریک نمیشم به دکترمراجعه کردم ازمایش خون و پرولاکتین و تستسترون و تیررییدو.... دادم حتی سونوگرافی رنگی داپلر که دکتر گفته هیچ مشکل جسمی نداربی اما من تورابطه نمیتونم به نعوظ برسم و اینکه دکتر من چندسال پیش که نعوظم عالی بودخودارضایی میکردم بافیلم های پورن و حتی برای تحریک بیشتر اسباب بازی های جنسی رو داخل مقعدم میکردم میخواستم بدونم امکانش هست مشکل نعوظم مربوط به باز شدن مقعدم باشه یا ازاون طریق وارد کردن اجسام به مقعد اسیب به عضلات التم زده باشم لطفاا کمکم کنید که بدونم مشکل عدم نعوظم ازکجاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، با شرح حالی که فرمودید، به نظر من مشکل شما از اختلال روح و روان منشا میگیره، و توصیه میکنم به متخصص اعصاب و روان برای درمان مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر حمزه شنبه ۲۵ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون از راهنماییتون دکترفقط میخوام بدونم اون خود ارضایی ها و تحریکات و کاری که انجام دادمداخل مقعدم ایا تاثیری روی نعوظم داره و ممکنه باعث ضعیف شدن نعوظم و ضعف عضلات و اندام جنسیم شده باشه؟و این درسته کسی که مفعول باشه نعوظشو از دست میده و عضلات جنسیش از داخل قدرت نعوظ ندارن دیگه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   اون کارهایی که انجام دادید موثر هست
  4. تصویر کاربر حمزه دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون دکتر حالا باید برا درمانش چیکار کنم یعنی اون عضلات اسیب دیده؟ ایا راهی هست درمانشون کرد با جراحی چیزی؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   تقویت عضلات کف لگن انجام بدهید ، روزانه مرتب عضلات کف لگن خود را منقبض کنین
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۱۰ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام ...من ده ساله ازدواج کردم اوایل ازدواجم میل جنسی شوهرم خوب بود ولی الان نه حتی شده دوماهم رابطه نداریم ...البته همسرم دیابت نوع ۲ دارن و قرص سرترالین مصرف میکنن و اعصابشون یه مقدار ضعیف هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، احتمالا میتونه از دیابت باشه و همین طور دارو. به متخصص غدد و اعصاب و روان مراجعه کنن
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر