انتقال زگیل تناسلی از طریق دست یا سکس دهان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد که متاسفانه هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد. آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست و یا از راه دهان ممکن است؟ در این مقاله راههای انتقال زگیل تناسلی را شرح داده ایم.

علت زخم شدن کلاهک تناسلی مردان

راه های انتقال زگیل تناسلی

در رابطه با راههای انتقال زگیل تناسلی باید گفت که زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه جنسی واژینال یا مقعدی بدون کاندوم و به اشتراک گذاریوسایل جنسی منتقل شوند. ویروس از طریق تماس نزدیک دستگاه تناسلی منتقل می شود، به این معنی که اگر با یک دستگاه تناسلی زگیل دار تماس داشته باشید، حتی اگر رابطه جنسی نفوذی یا انزال نداشته باشید، به احتمال زیاد دچار زگیل تناسلی می شوید. اگرچه نادر است، اما زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه دهانی منتقل شوند و دهان و گلو را تحت تأثیر قرار دهند.

شما فقط می توانید زگیل های تناسلی را از شخص دیگری که به این ویروس مبتلا است دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که همه افراد ممکن است ندانن که دارای زگیل تناسلی هستند. اگر زگیل ها داخلی باشند ممکن است کسی متوجه آنها نشود و افراد حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند می توانند ویروس را منتقل کنند. اگر خانمی در حین بارداری زگیل تناسلی داشته باشد، این خطر وجود دارد که بتواند آن را از بدو تولد به کودک خود انتقال دهد. از بوسه، در آغوش گرفتن، استخرهای شنا، استفاده از حوله یا کارد و چنگال نمی توانید زگیل تناسلی بگیرید.

سوالات متداول:

1- علت ایجاد کننده زگیل تناسلی چیست؟

علت ایجاد کننده زگیل تناسلی ویروسی به نام پاپیلوما می باشد که این ویروس به نام HPV شناخته می شود و با ورود به بدن و ناحیه تناسلی باعث ورود به مرکز فرماندهی سلول های پوستی ناحیه تناسلی شده و باعث تکثیر و در نهایت باعث برجستگی زگیل می شود.


2- راه های انتقال و آلودگی به زگیل تناسلی کدامند؟

انتقال زگیل تناسلی

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد. زگیل تناسلی جزء بیماری های منتقله از طریق تماس جنسی با فرد آلوده می باشد و از مرد به زن و از زن به مرد در جریان مقاربت انتقال داده می شود و در موارد نادر ممکن است از طریق تماس وسایل آلوده نیز منتقل شود.


3- آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست دادن امکانپذیر است؟

خیر


4- ایا زگیل تناسلی از راه دهان منتقل می شود؟

بله – در مقاربت دهانی ویروس زگیل تناسلی از طریق دهان و لب های فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و برعکس آن نیز صادق است. ممکن است لب ها و زبان و حنجره و گلو فرد سالم از طریق تماس با آلت تناسلی فرد آلوده مبتلا به زگیل تناسلی شود.

در تماس دهانی ذرات HPV به وسیله بزاق یا موکوس آلوده و از طریق یک بریدگی یا تاول باز در دهان یا گلوی فرد سالم به او منتقل می شود. مادران نیز می توانند زگیل تناسلی را به کودکان خود منتقل کنند. اغلب تحقیقات بیان می کنند که گاهی اوقات HPV می تواند از طریق تماس دهانی با وسایل غذاخوری یا پزشکی آلوده انتقال یابد.

سیستم ایمنی معمولا ذرات HPV مهاجم را قبل از اینکه عفونتی ایجاد کنند از بین می برد. سیستم های ایمنی سالم معمولا عفونت های HPV را ظرف 1 تا 2 سال از بین می برند. با این حال، برخی عفونت های HPV می توانند پایدار باقی بمانند.


5- آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن امکان دارد؟

انتقال ویروس اچ پی وی از طریق بوسیدن امکان پذیر می باشد در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. از این رو می توان گفت که زگیل تناسلی می تواند از طریق بوسیدن انتقال یابد.


6- انتقال زگیل تناسلی از طریق دستشویی ممکن است؟

مطلقا خیر. یک درصد امکان انتقال آلودگی هنگام دستشویی وجود ندارد.


7- ایا زگیل تناسلی با کاندوم منتقل می شود؟

 

پیشگیری از زگیل تناسلی

جواب منفی است. کاندوم فقط قسمت پوشش داده شده را می پوشاند و به علت انتشار ترشحات علیرغم استفاده از کاندوم زگیل تناسلی به بیضه ها و پوست بالای عانه منتقل و باعث آلودگی فرد می گردد که از این قسمت ها به جاهای سالم انتقال داده می شود. پس زگیل تناسلی با کاندوم منتقل نمی شود.


8- کندن زگیل تناسلی با دست خطرناک است؟

بله. دست زدن به زگیل تناسلی و کندن آن با دست یا با نخ و یا حتی بریدن آن با تیغ موجب ایجاد زخم و خونریزی می شود. از آن جایی که زگیل تناسلی آلوده می باشد، خون حاصل از کند آن نیز آلوده می باشد. از این رو خونریزی باعث ایجاد زگیل تناسلی در مناطق اطراف نیز می شود. شاید آن زگیل کنده شود و دیگر رشد نکند اما اطراف آن زگیل های جدیدی ایجاد می شوند.


9- آیا زگیل تناسلی مانعی برای ازدواج است؟

همچنانکه عرض کردم شانس ابتلا طرف مقابل در ازدواج حتمی است. تنها توصیه من در این موارد تزریق واکسن زگیل تناسلی به فرد سالم قبل از ازدواج می باشد که باعث تحریک ایمنی فرد شده و از ابتلا به زگیل تناسلی پرخطر جلوگیری می کند.


10- آیا دست زدن باعث انتقال زگیل های تناسلی میشود؟

 

11- آیا زگیل تناسلی از مادر آلوده به جنین منتقل می شود؟

بله- در مواردی که شدت آلودگی خانم بالا است هنگام زایمان مخصوصاً زایمان طبیعی از مادر به بچه منتقل و ممکن است باعث زگیل در ناحیه لب و مخاط دهان و حنجره نوزاد گردد و لذا در موارد آلودگی شدید مادر جهت جلوگیری از ابتلا جنین بهترین راه انجام زایمان به صورت سزارین می باشد. پس بهتر است پیش از بارداری، به فکر درمان باشیم. درمان زگیل تناسلی در زنان نیز امکان پذیر است.


12- ایا زگیل تناسلی از طریق لباس منتقل میشود؟

خیر شرط انتقال زگیل تناسلی برخورد پوست به مخاط است پس از طریق حوله یا لباس آلوده منتقل نمی شود.


13- در صورت مشاهده زگیل و یا شک به آن چه کار باید کرد؟

بلافاصله به پزشک مراجعه و از نظر تشخیص قطعی و درمان آن اقدام نمایید.


14- آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

جواب منفی است. زگیل تناسلی بعد از انتقال به فرد به عنوان مهمان دائمی در محل ماندگار خواهد شد و در فواصل معینی ممکن است خودبخود از بین رود و دوباره رشد کند. با توجه به این نکته که بیشترین زمان آلودگی و انتقال به فرد سالم زمانی ایجاد می شود که زگیل به صورت برجسته است و هدف از درمان این است که زگیل های برجسته را از بین ببریم.


15- چه راه های درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد؟

– مواد شیمیایی

از قبیل پدوفیلین که به محل زده می شود که باعث تحریک محل و ایجاد زخم می گردد و به عنوان خط اول درمان پیشنهاد نمی گردد.

– لیزر

که باعث تخریب ضایعه می شود ولی عوارض آن خطر تبخیر و آلودگی بیشتر و از طرفی هزینه بالای آن و ایجاد زخم که باعث شده است به عنوان خط اول درمانی پیشنهاد نشود.

– کرایو و یا انجماد زگیل

فریز کردن زگیل تناسلی به خاطر عارضه کمتر و جواب درمانی بسیار بالا، درد کمتر و حذف سریع زگیل از منطقه آلوده و در یک جلسه کمتر از 5 دقیقه باعث شده است که امروزه به عنوان بهترین و طلائی ترین درمان زگیل تناسلی پیشنهاد گردد. برای مشاهده فیلم درمان زگیل تناسلی با فریز کردن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی


16- عوارض زگیل تناسلی چیست؟

ویروس زگیل تناسلی انواع متعددی دارد که نوع 16 و 18 آن به عنوان پرخطر بوده و در دراز مدت باعث ایجاد سرطان دهانه رحم در خانم ها می گرند. شانس ایجاد سرطان آلت تناسلی مردان نیز با ابتلا به نوع پرخطر در آینده وجود دارد. در صورت ابتلا مجرای داخلی ممکن است باعث احتباس ادراری شود و یا در صورت ابتلاء حنجره فرد مبتلا باعث اختلال در تونوسینه صدا و گرفتگی آن گردد.


17- آیا راهی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

جواب بهترین راه پیشگیری اجتناب از مقاربت کنترل نشده و افراد الوده به زگیل هستند و بهترین درمان ما پیشگیری از ابتلاء به آن است. دومین راه پیشگیری استفاده از واکسن گاردانیل می باشد. این واکسن ها باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلاء شدید به ویروس زگیل و از جمله زگیل های پرخطر نوع 16 و 18 می باشد. امروزه به دخترهای سالم قبل از ازدواج و افراد سالم توصیه می گردد.


18- آیا زدن واکسن به فرد آلوده و مبتلاء تأثیری دارد؟

واکسن گارداسیل واکسن زگیل تناسلی

جواب خیر است. زدن واکسن به فرد آلوده هیچ تأثیر مثبتی ندارد.


19- چه عواملی باعث عود زودرس زگیل تناسلی و تشدید آن می شود؟

کاهش سیستم ایمنی بدن، دیابت، انواع سرطان ها، مصرف کورتون و افزایش استرس های شغلی می توانند از عوامل شعله ور کننده آن باشند.


20- آیا زگیل تناسلی واگیردار است؟

از جمله سوالاتی که در رابطه با زگیل تناسلی وجود دارد این است که ایا زگیل تناسلی مردان واگیردار است؟ در رابطه با زنان چطور؟ در جواب باید گفت که  بله، زگیل های تناسلی و ویروس هایی که باعث آنها می شود، هر دو بسیار مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. وقتی ویروس گرفتید، همیشه عفونی هستید. حتی اگر علائمی مانند زگیل های تناسلی ندارید ، یا زگیل ها را معالجه و برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل های تناسلی آلوده کنید.


21- ایا زگیل تناسلی به دهان منتقل می شود؟

HPV در اثر تماس به پوست گسترش می یابد. اکثر افراد از طریق رابطه جنسی با کسی دارای زگیل تناسلی می باشد به HPV در ناحیه تناسلی خود مبتلا می شوند. اگر شما با این افراد رابطه جنسی دهانی برقرار کنید، ممکن است دچار زگیل در دهان یا گلوی خود شوید.


22- آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

مردانی که برای زگیل تناسلی (روی آلت تناسلی، کیسه بیضه یا مجرای ادراری) تحت درمان قرار می‌گیرند، باید تا زمان بهبودی ناحیه تحت درمان و همچنین از بین رفتن درد، از رابطه جنسی خودداری کنند. این امر 1 تا 3 هفته زمان میبرد و بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد.


و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین راه پیشگیری کنترل رفتار جنسی است از مقاربت با افراد مشکوک و کسانی که شریک های جنسی قبلی داشته اند اجتناب نمایید.
 • کاندوم باعث جلوگیری از انتقال زگیل نمی شود.
 • به دخترهای جوان قبل از ازدواج با افراد آلوده تزریق واکسن گارداسیل توصیه می شود.
 • در صورت ابتلا یکی از زوجین به زگیل تناسلی طرف مقابل باید حتماً از نظر ابتلا به زگیل بررسی گردد.
 • در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از دست زدن به آن و دستگاری منطقه اجتناب نمایید. افراد آلوده از وسایل بهداشتی اختصاصی استفاده نمایند. از قبیل حوله و …
 • در صورت ابتلا به زگیل از اصلاح موی منطقه با تیغ جهت جلوگیری از منتشر شددن آن اجتناب نمایید.
 • در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از مقاربت دهانی جداً اجتناب نمایید. (به خاطر شانس ابتلا دهان و گلو و حنجره و لب ها)
 • بهترین روش درمانی زگیل در حال حاضر کرایو او انجماد آن می باشد.

در صورت شک به زگیل تناسلی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.5/5 - (47 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  با سلام۳-۴ سالی هست که همین مواقع،پوست آلتم خشک میشه و بعد زخم میشه،درد هم دارم،تو تمام این مدت دردی مثل شق درد دارم
  شاید حدود ۱ ماه زمان میبره زخم بشه کامل و خوب بشه
  بیشتر اون پوسته میانی و کلاهک،نیمه پایین آلت مشکلی نداره
  مشکل چیست پ باید چکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   جای دیگه از بدن هم اتفاق افتاده ؟ ربطی به رابطه جنسی داشته ؟
  2. تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   خیر،فقط همون قسمت
   و اینکه چندروزی هم بوده که رابطه ای نداشتم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   اگر مدت طولانی ایجاد میشه باید به متخصص پوست مراجعه و نمونه برداری انجام بشه که پاتولوژی مشخص بسه اگر نه سفالکسین ۵۰۰ هر ۶ ساعت بخورید و با کالامین چرب کنید به مدت دو هفته
  4. تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   تقریبا چند ساله که تقریبا همین فصل ایجاد میشه
   و تا اینکه کامل پوستش خشک بشه و جدا بشه هم طول میکشه،شاید حدود ۱ ماه
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   حتما نمونه برداری بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر دخترم ۹ سالشه در قسمت دهان آخر زبان وقتی دهانشو باز میکنه یه برجستگی هست نگرانم کرده این خدایی نکرده نیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   توسط متخصص گوش و حلق معاینه بشه . در حیطه کار من نیست .
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۱۳ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر وقتتون بخير
  خانم هستم با كسي رابطه نداشتم تا به حال
  حدود ١-٢ ماه اين زائده زگيل مانند بر روي قسمت بالاي اندام تناسليم زده
  هيچ خارشي هم نداره
  ميخواستم بدونم زگيل تناسلي هست و بايد چكار كنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   مجدد عکس بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر سارا دوشنبه ۱۳ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   عكس
  3. تصویر کاربر سارا دوشنبه ۱۳ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   عكس
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   خیر زگیل به نظر نمیرسه . میتونید نمونه برداری کنید و به طور کامل برش دارید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر یلدا چهارشنبه ۸ شهریور ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من قبلا با پارتنرم رابطه دهانی داشتم و دیشب دیدم کنار زبونم زائده هایی هست گاهی دندونم میخوره بهش درد میگیره البته دردش تازه از دیشب و روی زبونمم دون دون سفید هست میخواستم بدونم زگیله؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   سلام خیر زگیل نیست
 • تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۷ شهریور ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر . یکی دو ماهی میشه که روی الت تناسلیم ناحیه ختنه گاهی دو تا لکه تقریبا سفید رنگ ایجاد شده . خواستم بدونم زگیل تناسلیه ؟ یا چی ممکنه باشه؟ عکسشم اگ بشه میفرستم خدمتتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم چیزی اپلود نشده
  2. تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۶ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   باز میفرستم خدمتتون
  3. تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۶ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   نمیدونم چرا عکس نمیاد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   عکس رویت شد . زگیل نیست . بعد رابطه جنسی ایجاد شد ؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۵ شهریور ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت بخیر. بنده حدود یک سال و نیم پیش برروی آلت تناسلی خود چندین زگیل تناسلی مشاهده کردم که عکسش رو فرستادم شما هم فرمودین که زگیل تناسلی هستش. بعد از اون به توصیه شما دو بار در دو جلسه به فاصله چند ماه کرایو انجام دادم و بعدش به مدت طولانی روزی دو عدد قرص پاورفیت مصرف کردم. اکنون بعد از یک سال و نیم مدت تقریبا زیادیست که متوجه شدم زگیل ها پاکسازی شده و زگیل جدیدی خیلی وقته در نیومده خداروشکر. به دکتر پوست مراجعه کردم همکارشون ویزیت کردن و تایید کردن که زگیل ندارم. خواستم ببینم اکنون بعد از یک سال و نیم که دیگه زگیل ندارم میتوانم رابطه جنسی کامل داشته باشم و دیگه ناقل نیستم؟ چون برام خیلی مهمه که بدونم خدای نکرده ویروس hpv رو به کسی منتقل نکنم. ممنونم پاسختون برام خیلی مهم هستش. سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   بله میتونید رابطه داشته باشید
 • تصویر کاربر عباس سه شنبه ۳۱ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید
  یه راهنمایی دقیق میخواستم.
  من دوسال پیش آزمایش اچ پی وی دادم مثبت شد. آزمایش از ادرار صبحگاهی و زگیل نداشتم ولی از آزمایشگاه درخواست کردم سمباده به پوستم بکشم و قبول کردن
  یعنی هم از ادرار هم از پوست
  امروز پس از دوسال رفتم آزمایش اچ پی وی بدم گفتن همون ادرار صبحگاهی کافیه و نیازی نیست به پوست سمباده بکشی
  آیا همون آزمایش ادرار صبحگاهی هم اچ پی وی رو نشون میده؟؟
  حتی اگه ویروس روی پوست بیضه باشه آزمایش ادرار نشون میده
  خیلی کم خارش دارم برای همین به پوست بیضه مشکوکم
  دکتر آزمایشگاه میگه ادرار صبحگاهی کافیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۱ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   سلام خیر ازمایش ادرار کمکی نمیکنه . برای اقایون فقط رویت ضایعه و ارسال نمونه از ان کمک میکنه مابقی اقدامات بی فایده هست
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من یه سوال درمورد زگیل تناسلی داشتم یه شخص که حدودا از دوسال پیش زگیل تناسلی داشت ولی ۸ ماه پیش هم بازم همون زگیلا دیده میشد اما ازمایش hpv منفی بود بعد زگیلا ازبین رفته بود ولی تحت درمانه بازم باهاش بوسه طولانی داشتم ویروس منتقل میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   اگر فقط بوسه بوده خیر اما اگر در تماس با زگیل بودید منتقل میشه
 • تصویر کاربر افشاری یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام من چندوقت پیش رابطه دهانی با اقایی داشتم
  بدون دخول و بدون ضایع پوستی الان چطور میتونم از ابتلا خود به زگیل اگاه شم چه تستی باید انجام بدم چون دهانی بوده فقط پاپ اسمیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   برای خانم ها فقط پاپ اسمیر اهمیت دارد و یا رویت ضایعه واضح
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۶ مرداد ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشین
  یه مدت خیلی زیادی میشه که من این مشکل پوستی روی کناره کلاهک آلتم به وجود اومده و هر کاری میکنم خوب نمیشه و زیادترم شده،پماد کالامین هم زدم فایده‌ای نداشت،فک کنم از طریق تماس دستم که آلوده بوده و استمنا کردم منتقل شده،موقع انزال هم بیشتر معلومه،خواستم بگین بهم چه مشکل پوستیه و چجوری درمانش کنم.
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۶ مرداد ۲( 4 ماه پیش)

   خارش دارد ؟ بعد رابطه جنسی ایجاد شده ؟ 

درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر