با عوارض عمل پروستات آشنا شوید

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض عمل پروستات چیست؟

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

 • کاهش جریان ادراری
 • قطع و وصل شدن ادرار
 • قطره قطره آمدن ادرار
 • تکرر ادراری
 • سوزش شدید و باریک آمدن ادرار
 • عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه
 • بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

عوارض عمل پروستات

آیا عمل پروستات خطرناک است؟ اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل پروستات

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

علت بیضه ی نهفته

3- توانایی جنسی

سوالی که معمولا پرسیده می شود این است که ایا عمل پروستات باعث عقیم شدن میشود؟ در جواب باید گفت که در عمل جراحی سرطان پروستات، توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

جلوگیری از بزرگی پروستات

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدید، باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

درمان پروستات

اول درمان داروئی پروستات است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند. اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

عمل باز پروستات

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

عمل باز پروستات

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم. پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود. این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

درمان خانگی پروستات

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته
 • بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.
 • علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.
 • چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.
فیموزیس
 • از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.
 • عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.
 • در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.
 • جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی:

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد. اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (108 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Bahman پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین اقای دکتر بنده ۳۲ سال سن دارم یک سال هست گرفتار مشکل پروستاتیت شدم و این اواخر درد کلیه میشم شدید و عوارض عفونت کلیه میخاستم بپرسم میخام عمل بسته پروستات انجام بدم ولی ایا بعد عمل بچه دار میشم یا نه و اینکه کلا تا اخر عمر بدون انزال و منی میشم و بچه دار نمیشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   خیر پروستاتیت رو این قضیه اثری ندارد
  2. تصویر کاربر Bahman پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   ببخشید اقای دکتر منظورم اینه اگه عمل بسته پروستات انجام بدم دچار انزال خشک میشم برای همیشه یا ن؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   در سن شما عمل پروستات انجام نمیشود و معنی ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر پورجمالیان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان خوبی .پدر من 58 سال سن دارد . قبلا جواب آزمایش اشتباه شده بود الان آزمایش جدید براتون میفرستم . من از شهرستان تالش استان گیلان میباشم . لطفا چه کار باید کرد وبرای درمانش چه کاری انجام بده . یه نوبت زودم برای ما بفرستین تا حضوری خدمت برسیم چون شهرستان هستیم . ممنون آقای دکتر لطف میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام آزمایش ها رو بفرستین
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام
  میخواستم بدونم ایا خودارضایی زیاد میتونه باعث تغییر حالت بدن و یا تضعیف قسمتی از عضلات بشه؟
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   خیر ، بیشتر بحث روحی و روانی ش است.
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید۲۳ سالمه بنده حدود یکسال پیش بعد از رابطه جنسی درگیر سوزش بعد از ادرار بودم پیش چندتا دکتر رفتم گفتن التهاب پروستاته چندبارم ب شما پیام دادم گفتین نیازی ب دارو نداره و بیخیال باشی ورزش رو شروع کردم و خوب شدم و دیگ هیچ علایمی نداشتم اما خب بعد از رابطه جنسی با کاندوم اما متاسفانه زیادروی کردم و دفعات رابطه جنسی زیاد شد و بعدش مشروبات الکی مصرف کردم الان اقای دکتر کمرم یه درد خفیفی داره بعد از ادرار کردن سوزش دارم اما با مصرف اب زیاد بهتر میشه و احساس بهتری دارم اما کمرم و باسن هام و پشت رونام درگیرن احساس درد خفیفی دارم انکار کمرم سنگین باشه چیکارکنم آقای دکتر؟؟؟باز علایمم برگشته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر ادامه داست بايد دكتر ستون فقرات برويد
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام خدمت دکتر گرامی اقای دکتر کمرم بهتر شده سوزشم هم کمی بهتر شده پیشنهاد شما چیه التهاب پروستات بهتر بشه؟؟؟
  3. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام خدمت دکتز گرامی
   دکتر بنده سوزش سر الت دارم گاهی اوقات کم گاهی اوقات زیاد می شود چیکارکنم سوزشم برطرف بشه گاهی اوقااتم سوزشم خفیفه و بیضه هام یه حالتی هستن احساس راحتی ندارم درگیر میشن بیضه هام
   چیگارکنم آقای دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   برای سوزش ادرار مایعات بیشتر مصرف کنین. اگر ادامه دار شد آزمایش ادرار بدین. اگر احساس میکنین بعد از دستشویی ادرار کامل تخلیه نمیشه ، التهاب پروستات مطرح میشه که نیاز به دارو هست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان‌. من دچار تنگی و فشار تخلیه ادرار شدم و مدتی تامسولوسین مصرف کردم ولی فایده نداشت. عمل TURP انجام دادند و طبیعتا بیوبسی برداشته شد و متوجه شدیم که کنسر گرید ۲ دارم. (تصویر پاتولوژی ضمیمه است) حال چه میشود؟ لوله تخلیه وسط پروستات تراشیده شده و اگر پروستات را بردارند مجرا چه میشود؟ من از عوارض جانبی مانند بی اختیاری و ناتوانی جنسی هراس دارم. برای عمل برداشتن پروستات معرفی شده‌ام البته ضمن بررسی. با توجه به جواب پاتولوژی ایا مشکل از پروستات فراتر رفته؟ لطفا راهنمایی فرمایید. وه پیشنهادی دارید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   بايد حضوري صحبت كنيم٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
  2. تصویر کاربر حمید یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام. نگران هستم. کی تلفن بزنم؟ خوشحال شدم که شما قاری قرآن هستید. بنده هم روحانی حوزوی هستم. ۵۳ ساله.
   آشنایی با بنده
   Hamid-rajaei.com
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   ارادتمندم صبح ها و عصر ها با همان شماره تماس بگیرین ، راهنماییتون میکنن جهت ویزیت حضوری حتما حضوری مراجعه داشته باشین
  4. تصویر کاربر حمید دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   دکتر جان اصفهانم.امدنم مقدور نیست نظر شما مهم است. اصفهان متخصصی را توصیه ندارید؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)
   بهتر است اسکن استخوان انجام دهید. در صورت عدم درگیری استخوان ، پروستات با جراحی خارج شود. فرد خاصی رو توصیه نمیکنم در اصفهان
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام
  آزمایش خون و ادرار پرپستات من total psa=3.95 بود و دکتر متخصص ارولوژی گفت فقط بزرگی پروستات داری و مشکلی دیگری نداری و کپسول protral=0.4 داد
  با توجه به عولذض این کپسول و دایمی بودن مصرف آن آیا باید عمل کنم یا نه
  چون عوارض مصرف کپسول مخصوصا در کاهش میل جنسی را خواندم و اینکه پروستات را کوچک نمی کند طبیعتا فکر را به سمت عمل حراحی می برد
  لطفا راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام،اگر دارو پاسخ نده جراحی میکنیم، جراحی هم عوارض خودشو داره
 • تصویر کاربر فریدون سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.بنده ۶۳ ساله وبعد از تشخیص ذکتر به التهاب وخوش خیمی پروستات عمل لیزر انجام دادم در روزهای اول با لرزهای شدید و گاهی باتب مواجه بودم که با تزریق انتی بیوتیک بهتر شدم بعداز حدود ۳ هفته درد زیر ناف ومثانه و گاهی با درد بیضه مواجه شدم که با آزمایش ادار مشخص شد عفونت در ادار میباشد که باتجویز انتی بیوتیک که حدود ۱۰ روز میگذرد کمی بهتر شدم ولی همچنان مثانه و گاهی بیضه درد می گیرد که این موارد در هنگام خواب بدتر میشودوکمی هم سوزش ادار دارم .وpsA هشت ونیم میباشد.لطفا راهنمایی بفرمائید. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام، حتما به پزشک معالج مراجعه کنید، PSA بالا هست
 • تصویر کاربر مهرداد سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر...خسته نباشید....اول این که آیا قبل ازعمل جراحی درآزمایش بیوپسی خوش خیمی ویا بد خیمی نشان داده می شود یا بعد عمل ....بنده 50سن دارم وبرای چک دوره ای آزمایش پروستات به آزمایشگاه مراجعه نمودم که psaپروستا4/9بود به دکترمتخصص نشان دادم وبرای بنده MRiنوشتن ودراونجاهم بزرگی پروستات هم نشون دادوبعد این مرحله جهت بیوپسی اقدام کردم ونشون دادکه سرطان پروستات دارم ولکه هایی قسمت چپ دیده میشوداما نمیدانم که خوش خیم است ویا بد خیم وپس ازمراجعه به پزشک جراح عنوان نمودند که باید جراحی بازشو وکل پروستات برداشته شود لطفا راهنمایی کنیدفایل های آزمایشات به پیوست جهت رویت تقدیم می گردد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام نمونه بدراوي كنيد مشخص ميشود نتيجه را بفرستيد
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام لطف می فرمایید با توجه به تصاویر پیوست شده آیا میتوان عمل جراحی انجام داد یا نه ؟ در آخرین آزمایش ،بعد از یکماه مصرف دارو تراوکس 0.5 نتیجه حاصل شده است. در حال حاضر یک ماه و نیم است که از سوند استفاده شده. اگر به خاطر سن بالا نشود عمل کرد آیا راهی هست که سوند برداشته شود چون خیلی اذیت کننده است . لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 1 سال پیش)
   بايد است عصب مصانع بگيريد 02122642744
 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر سال نوتون مبارک
  پدرمن ٦٥ ساله ۲ سال پیش مبتلا به سرطان پروستات شدند که بعد از رادیوتراپی ۳۲ جلسه بهبود پیدا کردن .الان آزمایشی که دادن در تاریخ ۹۸.۱۲.۱۵
  T3 1.32
  T.S.H 1.63
  FREE T4 12.60
  P.S A1.32
  بوده و آزمایش دوم
  ۹۹.۰۱.۱۱
  P.S.A 1.70
  تو این ایام کرونا واقعا ممنونم به خاطر محبت شما اگر جواب بنده رو بدین و کمکم کنین
  1. تصویر کاربر مجید چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام دکتر عزیز منتظر جواب شما هستم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   این ازمایش جای نگرانی ندارد
  3. تصویر کاربر مجید یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام‌ممنونم از پاسخ و وقتتون بردم دکتر رادیوتراپی خودش بهش آمپول تو ناف داد
   زولدکس تزریق کرد شما قبول میکنین ویزیت کنین
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

در این مقاله ی کوتاه، یک متخصص اورولوژی به ما توضیح می دهد که چه چیزی درباره…
شپش های ناحیه تناسلی، حشرات ریزی هستند که معمولا در موهای ناحیه تناسلی انسان زندگی می ‌کنند….
سنگ کلیه، توده جامدی است که از کریستال های ریز ساخته شده است. پزشک ممکن است از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00