با عوارض عمل پروستات آشنا شوید

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض عمل پروستات چیست؟

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

 • کاهش جریان ادراری
 • قطع و وصل شدن ادرار
 • قطره قطره آمدن ادرار
 • تکرر ادراری
 • سوزش شدید و باریک آمدن ادرار
 • عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه
 • بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

عوارض عمل پروستات

آیا عمل پروستات خطرناک است؟ اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل پروستات

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

علت بیضه ی نهفته

3- توانایی جنسی

سوالی که معمولا پرسیده می شود این است که ایا عمل پروستات باعث عقیم شدن میشود؟ در جواب باید گفت که در عمل جراحی سرطان پروستات، توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

جلوگیری از بزرگی پروستات

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدید، باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

درمان پروستات

اول درمان داروئی پروستات است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند. اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

عمل باز پروستات

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

عمل باز پروستات

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم. پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود. این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

درمان خانگی پروستات

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته
 • بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.
 • علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.
 • چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.
فیموزیس
 • از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.
 • عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.
 • در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.
 • جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی:

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد. اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (108 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر جان مدت یک سال است که میل جنسی من کاملا افت کرده ونمی توانم رابطه جنسی داشته باشم سیگار بودم والان 3 ساله که ترک کردم واریکوسل هم دارم ادرام هم قطره قطره است لطفا راهنمایی کنید سپاس گذارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   ابتدا بررسی ازمایشگاهی قند و چربی و تیرویید و هورمون انجام شود
 • تصویر کاربر بهرام شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام ۵۴ سال سن دارم بیست روزه سوزش ادراردارم انتی بیوتیک مصرف کردم نتیجه نداد ازمایش کشت ادرارم منفی بود سونوگرافی هم هیچ موردی نداشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   مایعات بیشتر مصرف کنین و از قرص فنازوپریدین هر ۸ ساعت استفاده کنید
 • تصویر کاربر عزيزيان دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام
  پدرم ٩٣ سالش است .
  تقريبأ يك ماه است كه كنترل ادرارش را از دست داده بود و دردي در قسمت پشت هر از گاهي احساس مي كرد .
  ١٠ روز پيش رفتيم اورژانس و تست خون و ادرار و سونو گرافي شد كه نتايج را ارسال مي كنم .
  كراتين بالا و پروستات بزرگ دارد .
  براش سوند گذاشتن و آمدبم خانه ، تا ٢٤ ساعت رنگ ادرارش قرمز روشن بود و بعضي وقت لخته هايي هم ديده مي شد و در روز بعد زرد رنگ شد
  .

  ٢ روز بعد كراتين به ١/٥٥ رسيد كه خيلي پايين آمد و ديگه درد هم نداره . پس لحتمالأ كليه ها سالمند . درسته؟ و مهم الان بزرگ پروستات هستش ؟

  مريضي ديگري هم نداره و سه سال پيش باد فتق عمل كرده فقط .

  شما چه نوع درماني پيشنهاد مي كنيد ؟ درمان دارويي دارد ؟

  ممنون ميشم اگه توضيح كامل بدهيد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   با توجه به تورم یکطرفه کلیه ، بهتر است سی تی اسکن انجام شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   در مورد پروستات شبی یک عدد کپسول تامسولوسین استفاده شود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر علی رغم‌مصرف دارو ، ادرارشون سخت خارج میشه بهتر است عمل شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترخسته نباشید.من ۵۱سالمه و سالهاست مجرای ادرارم تنگه شاید به جرات بگم ازوقتی که خودموشناختم پدرم هم میگه بچه‌ که بودی تموم بدنت متورم میشدخیلی جاهابرای معالجه مراجعه کردیم ولی نتیجه نگرفتیم بعد از مدتی خودت خود به خود خوب شدی الان هم که به این سن رسیدم این مشکل دارم چندبارهم به پزشک مراجعه کردم،آزمایش دادم psaبالابودولی پزشک گفت مشکلت حادنیست حتی یکبارهم رفتم اتاق عمل ودکترپرستاتم روماساژدادوبه گفته دکترپرستاتم خیلی بزرگه وگفت اگه خیلی اذیتت کردبیاتابالیزرجراحیش کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   سونوگرافی انجام شود. عکس RUG مجرا گرفته شود
 • تصویر کاربر حمزه جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر بزرگوار
  پدرم حدودا ۷۸ سالشه فتقش عود کرده بود و پروستاتشم یکم بزرگ شده بود جراحی شد و پرستاتشو کلا جراحی و از بدنش خارج کردن حدودا یک ماه پیش الان معده درد داره و اشتهاش خیلی کم شده خاستم بدونم ربطی به جراحیش داره؟ بعضی وقتا هم شکمش درد میکنه.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   ارتباطی به جراحی پروستات نداره
 • تصویر کاربر رها شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.
  اقای دکتر پدر من ۵۹ ساله هستن.حدودا ۳ سال پیش با آزمایش psa متوجه مشکل پروستات شد.هیچ عارضه یا نشانه ای نداشت فقط psa بالا بود.
  بعداز مصرف دارو و ... متوجه سرطان پروستات شدن ولی در اسکن و نمونه برداری و... متاستاز نبود فقط بدخیم بود.
  عمل انجام دادن و هیچ مشکلی نداشتن.
  الان بعد حدودا ۳ ماه مشکل ادرار پیدا کردن.دفع ادرار قطره ای شده.
  توی آزمایش جدید مقدار psa=0.21 شده.
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر ادرار قطره ای خارج میشود سیستوسکوپی شود
 • تصویر کاربر عظیمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من سه روز پیش از شما وقت تلفنی گرفتم. منتظر تماس جنابعالی هستم.
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   به دلیل حجم بالای درخواست ها ممکنه طول بکشد ، میتونین همینجا بپرسید
 • تصویر کاربر Sb سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  آقای دکتر پدرم ۶۴ ساله هستن متاسفانه مشکل پروستات دارند
  نتایج آزمایشات و میفرستم
  نمیدانیم بهترین روش درمان برای ایشون چه روشی هست جراحی یا رادیوتراپی؟نظر شما چیست؟کدام روش بهتر است؟
  عوارض هر کدام از روش ها چی هست؟
  از بی اختیاری ادرار و مشکلات جنسی که ممکنه پیش بیاد خیلی نگرانیم که دائمی باشه
  چکار کنیم؟ممنون از راهنمایی و پاسختون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام ، اسکن استخوان از جهت بررسی متاستاز انجام شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر اسکن منفی باشه بهتر است عمل شود ، ولی عمل ریسک بی اختیاری ادراری دارد
  3. تصویر کاربر Sb دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   اسکن استخوان منفی هست
   بی اختیاری ادرار چقدر احتمالش هست؟و تا چه مدت ادامه داره؟
   نظرتون راجع به پرتودرمانی چیه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   جز عوارض احتمالی عمل هست ، ممکنه ایجاد شده ممکنه نشه . در مورد موفقیت پرتودرمانی بهتره با دکتر رادیو انکولوژی مشورت کنید. ولی با توجه به جواب پاتولوژی ، جراحی گزینه مناسبی است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Alireza جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام 18سالمه و مدتی بود احساس میکردم ادرارم خوب نمیاد و مقداری باقی میمونه بعد طی مرور زمان بد تر شد و الان تکرر ادرار پیدا کردم و هر بار که میرم دستشویی مقدار کمی از ادرارم میاد و هر نیم ساعت یبار احساس داشتن ادرار دارم بعد از ادرار مسیر ادرارم با سوزش همراهه و به دلیل کنکور مدت زیادی را روی صندلی میشینم که میخواستم بدونم تاثیر منفی داره یا نه باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   ازمایش ادرار و سونوگرافی بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر نرمال بود پروستاتیت است
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   دزمان پروستاتیت : از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بهروز جمعه ۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب 48 ساله هستم و 70 کیلوگرم وزن و 163 سانتی متر قد دارم. در 42 سالگی به طور تصادفی در چک آپ متوجه مقدار ‏PSA‏‌ بالا در حد 4.7 شدم.‏
  در چند آزمایش بعدی هم بین 2 تا 4 در نوسان بود و بعد از هفت ماه به مقدار بالای 7 رسید.‏
  پس از مصرف آنتی بیوتیک دوباره به حدود 3.5 رسید. از آن به بعد بین 3 تا 5.5 در نوسان است.‏
  نسبت ‏PSA‏‌ آزاد به کل هم بین 0.1 تا 0.3 در نوسان بوده است.‏
  حجم پروستات هم از 35 میلی لیتر در سال 93 به 63 میلی لیتر در سال 99 رسیده است (سونوگرافی ها متفاوت بوده اند) و در ‏سونوگرافی هتروژن و کلسیفه است. دیواره مثانه هم ضخیم شده است.‏
  باقیمانده ادرار در مثانه هم 6 تا 26 میلی لیتر متغیر بوده است. ‏
  در سال 96 به دلیل اینکه کمبود فاکتور انعقادی دارم به جای بیوپسی مورد ‏MRI‏‌ قرار گرفتم. در این آزمایش اندازه پروستات ‏‏65×50×40 گزارش شد و طبقه بندی ‏PIRADS‏ عدد 2 گزارش شد.‏
  سونوگرافی کلیه سالم است.‏
  از نظر علایم بالینی تنها در سال 95 بعد از مصرف ۲۰ کپسول پروستافیت دچار تکرر ادرار شدم و در حال حاضر مشکلی ندارم.‏
  اما به تازگی گاهی احساس سوزش حتی قبل از ادرار دارم که بعد از ادرار و نه حین ادرار سوزش تشدید می شود.‏
  در آخرین آزمایش ادرار مقدار کمی پروتئین در ادرار هم دیده شد.‏
  ضمنا گاهی یک برجستگی نرم در مسیر ادرار پشت بیضه ها با لمس حس می کنم. ‏
  ممنون می شوم هر نوع راهنمایی لازم باشد بفرمایید و اینکه آیا ممکن است مبتلا به عفونت مزمن پروستات باشم؟
  چند سال پیش به خاطر مشکل دیگری با تجویز پزشک دو سال ویتامین ‏E400‎‏ مصرف کرده ام. ممکن است از عوارض آن باشد؟
  ممکن است در مورد من یک ویژگی ژنتیکی باشد و طبیعی باشد؟
  پیش بینی شما از روند مشکل چیست؟
  به خاطر کمبود فاکتور انعقادی 7 نگران هستم.‏
  لطفا سوال در معرض دید عموم قرار نگیرد و خصوصی تلقی شود.‏
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

در این مقاله ی کوتاه، یک متخصص اورولوژی به ما توضیح می دهد که چه چیزی درباره…
شپش های ناحیه تناسلی، حشرات ریزی هستند که معمولا در موهای ناحیه تناسلی انسان زندگی می ‌کنند….
سنگ کلیه، توده جامدی است که از کریستال های ریز ساخته شده است. پزشک ممکن است از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00