با عوارض عمل پروستات آشنا شوید

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض عمل پروستات چیست؟

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

 • کاهش جریان ادراری
 • قطع و وصل شدن ادرار
 • قطره قطره آمدن ادرار
 • تکرر ادراری
 • سوزش شدید و باریک آمدن ادرار
 • عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه
 • بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

عوارض عمل پروستات

آیا عمل پروستات خطرناک است؟ اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل پروستات

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

علت بیضه ی نهفته

3- توانایی جنسی

سوالی که معمولا پرسیده می شود این است که ایا عمل پروستات باعث عقیم شدن میشود؟ در جواب باید گفت که در عمل جراحی سرطان پروستات، توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

جلوگیری از بزرگی پروستات

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدید، باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

درمان پروستات

اول درمان داروئی پروستات است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند. اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

عمل باز پروستات

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

عمل باز پروستات

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم. پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود. این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

درمان خانگی پروستات

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته
 • بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.
 • علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.
 • چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.
فیموزیس
 • از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.
 • عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.
 • در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.
 • جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی:

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد. اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (108 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر طیبه شنبه ۳۰ مرداد ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  پدرم سرطان پروستات دارن و‌متاستاز به استخوان ایشان زده آیا راه رمانی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 8 ماه پیش)
   اگر ‌متاستاز به استخوان زده بهتره شیمی درمانی و رادیوتراپی شروع کنند
 • تصویر کاربر پدر سه شنبه ۲۶ مرداد ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید من از کرمانشاه مزاحم میشم و خیلی نگران پدرم هستم
  پدرم ۶۵سالشه و سالهاست مشکل تکررادرار و قطره قطره شدن را دارند و بزرگی پروستات گفتن باید عمل شه و PSA بالایی دارند و قبل از جراحی تیکه برداری کنند ولی از جراحیش میترسیم ک بعدش مشکل رو بیشتر کنه آزمایشاتو براتون میفرستم خواهش میکنم راهنمایی کنید با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   جواب نمونه برداری رو بفرستید
  2. تصویر کاربر پدر دوشنبه ۲۵ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   دکتر هنوز انجام ندادیم ، کلیه هم رسوب و کیست داره، خودش و ما استرس تیکه برداری داریم و ترس از بد خیم بودن ، من امروز نوبت برای ۱۳ شهریور به اسم علیمراد محمدی از مطبتون گرفتم خواهش میکنم فعلا ی پاسخی ب ما بدین تا خدمت میرسیم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   کیست کلیه ها خطرناک نیست و مهم نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   به علت PSA بالا باید نمونه برداری یا MPMRI انجام بدید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر عبدالرضا پنجشنبه ۷ مرداد ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  با سلام
  پدر من 88 ساله ساکن آذربایجانشرقی شهرستان اهر , از سال 78 مشکل پروستات دارند که با نمونه برداری و تصویر برداری هسته ؛ کنسر پروستات تشخیص و متاستاز به استخوانها داده است.
  از سال 93 مجرای ادارا مسدود و سه ماه سوند وصل بود که با تزریق آمپول دیفرلین 11.25 و قرصهای فلوتامید بهبود پیدا کرده بود که از ابتدای سال مجدد تکرر ادار تشدید وبا عفونت ادراری و PSA بالای 100 و از دو ماه پیش به کل سوند وصل میباشد . خونریزی کم و شدید از سوند دارند . ضعف شدید جسمانی .
  جناب دکتر خواهشمندم راهنمایی بفرمایید راهکار درمانی (جراحی لیزری و روش موقت دفع اداری ) و یا مداخله دارویی برای شرایط سنی ایشان وجود دارد ؟؟ تصویر هسته ای به پیوست میباشد .
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   با توجه به متاستاز استخوانی راه حلی جز شیمی درمانی یا پرتودرمانی یا هورمون تراپی زیر نظر متخصص رادیوانکولوژی ندارند
  2. تصویر کاربر عبدالرضا چهارشنبه ۶ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   جناب دکتر ضمن تقدیر از جنابعالی ، در حال حاضر مشکل حاد ایشان ، نمیتوانند خودشان ادرار کنند و سوند وصل مباشد ، ادرار همراه با خون دفع میشود ، سوالی که من دارم در خصوص انسداد ادراری و مشکل خونریزی از مجرا ، چه راهی وجود دارد ؟؟ آیا دارو یا آمپول خاصی تاثیری دارد ؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ مرداد ۰( 9 ماه پیش)
   سوند سایز بالا باید بذارن و به مدت ۲ هفته تعویض نشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سن بیمار 74 سال. دو سال پیش با علایم تکرر و بی اختیاری ادرار، و psa 13 در مطب خدمت شما رسیدیم. به توصیه شما، mri prostate در بیمارستان نیکان انجام شد، و با توجه به تشخیص خوش خیم بودن، دستور بر مدارا و تکرار عکس در دو سال آینده داده شد.
  یکماه پیش، mri prostate اینبار در بیمارستان تریتا توسط دکتر غفوری انجام شد، که نظر ایشان به پیوست تقدیم میشود.
  با توجه به ادامه مشکلات تکرر و بخصوص بی اختیاری ادرار و نتیجه mri جدید، نظر جنابعالی در مورد انجام عمل مثلا پروستاتکتومی یا هرگونه درمانی جهت بهبود علایم بیمار را جویا هستیم. در صورت لزوم، تقاضای وقتی برای ویزیت حضوری. (بنده فرزند بیمار و ساکن خارج از کشور هستم و فقط به مدت یک ماه آینده در تهران حضور دارم تا به ایشان در فرایند درمان و مراقبت یاری رسانم)
  داروهای مصرفی: تامسولوسین، ترازوسین، آسپیرین بچه که از دو سال پیش برای قلب شروع شده. با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   عکس ها ارسال نشده مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   با سپاس
   فایلها پیوست شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر على جمعه ۱۸ تیر ۰( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام آقايه دكتر روزتون بخير
  بنده ٣٦ سال سن دارم
  برايه درمان ريزش مو از قرص فينپشيا
  حدود ٢ سال (هرسال٦ ماه )
  بعد از گذش يك ماه به تكرر ادرار دچار شدم ،ماه اول خيلى شديد بود
  رنگ ادرارم تيره شده بود
  ازمايشم دادم دكتر موردى نديد
  الان حدود ٥ ماه گذشته يكم بهتر شده
  ولى اقايه دكتر بعد از نعوذ صبحگاهىً
  به تكرر ادار ميافتام تا مايع منى خارج شود ،،خيلى كمرم شل شده بعد از قطع مصرف ،آيا اين مشكل از عوارض مصرف قرص است ؟
  باگذشت زمان بهبود ميابد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   خیر،به دارو ارتباطی نداره آزمایش آنالیز و کشت ادراری انجام بدید
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ تیر ۰( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  عرض ادب
  آقای دکتر من ۲۶ سالم هست و چند سالی هست که مشکل سوزش و دوشاخه بودن ادرار دارم
  ۲-۳ سال پیش خدمت شما آمدم بعد از آزمایش فرمودید کمی التهاب پرستات دارم و مشکلی نیست
  در این یک سال و نیم مشکل من بیش تر شده
  فشار ادارام کم هست و سوزش در تک آلت و ناحیه مقعد هنگام ادرار و انزال واقعا اذیت میکنه
  و انگار باید با زور ادار کنم(صبح ها بد تر هست )
  دو یا سه بارم بعد از ادرار با زور آخر برای تخلیه کمی خون ازم خارج شده
  لازم به ذکر هست که من در ۴۵ روزگی عمل فتق انجام دادم و همینطور از ۱۲-۱۳ سالگی مشکل یبوست و شقاق دارم که الان مدت ۲ سال هست شربت شیر منیزیم مصرف میکنم.
  هنگامی که مشکل یبوست بیشتر می‌شود فشار ادرار و علائم تکرر بیشتر می‌شود
  آقای دکتر من قرص تامسولوسین هم مصرف کردم ولی تفاوت انچنانی حاصل نشده برام
  سال گذشته حالت احتباس ادراری برایم پیش آمد که خود به خود بعد ۲ ساعت حل شد به پزشک مراجعه کردم سونو انجام دادن و گفتن پرستات آنچنان بزرگ نیست
  مقدار خیلی کم شن‌ ریزه در مثانه هست
  آقای دکتر لطفا منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   سلام علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای سیپروفلوکساسین و تامسولوسین و ملوکسیکام استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  2. تصویر کاربر محمد جمعه ۱۱ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   متشکرم آقای دکتر
   فقط چه مدت و چطور استفاده کنم؟
   و آقای دکتر فعالیت جنسی تاثیری داره یا خیر؟
   و اینکه مشکل کم فشاری و به زور آمدن ادرار خیلی زیاد شده
   مطب خدمت نرسم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ تیر ۰( 10 ماه پیش)
   تا یک ماه استفاده کنید فعالیت جنسی خیلی زیاد تشدیدش میکنه علایمتونم مربوط به التهاب پروستاته
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر منایی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  پدر من ۶۵ سالشون هست ۱۰ روز هست که عمل پروستات کردن (پروستات بزرگ شده بود)
  و خیلی بی اشتها شدن و هیچ غذایی نمیتونن بخورن و خیلی هم بی حال هستن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 11 ماه پیش)
   به دکتر خودتون مراجعه کنید بررسی کنن ، ازمایش خون باید بدن
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده پنجم ماه جاری نمونه برداری از پروستات انجام دادم نتیجشو براتون میفرستم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 11 ماه پیش)
   گزارش ناقص هست
 • تصویر کاربر مجید سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پدرم ۶۰ساله میباشد که مشکل پروستات دارد برای جراحی بستری کردیم که دکتر پس از ازمایشن و اقدامات پزشکی اعلام کرده که امکان عمل وجود ندارد و مادر زادی می باشد و فقط دارو تجویز نموده. الان ادرار برایش سخت میباشد . ایا راه درمانی هست میشود با عمل باز یا بسته درمان شود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 11 ماه پیش)
   مراجعه کنید بررسی کنم
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲ خرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  باسلام جناب استاد اقای دکتر:متولد۱۳۳۴هستم در۱۳۹۸/8/8عمل پروستات بسته وفتق راست انجام دادم.بسیارراصی بودم اکنون حدود۶ماه هست که یکباره فاقد میل جنسی ونغوظ شده ام.لطفا بفرمایید.چه بایدبکنم.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ خرداد ۰( 11 ماه پیش)
   ابتدا ازمایشات کامل قند و تیرویید و چربی امجام شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

در این مقاله ی کوتاه، یک متخصص اورولوژی به ما توضیح می دهد که چه چیزی درباره…
شپش های ناحیه تناسلی، حشرات ریزی هستند که معمولا در موهای ناحیه تناسلی انسان زندگی می ‌کنند….
سنگ کلیه، توده جامدی است که از کریستال های ریز ساخته شده است. پزشک ممکن است از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00