با عوارض عمل پروستات آشنا شوید

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض عمل پروستات چیست؟

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

 • کاهش جریان ادراری
 • قطع و وصل شدن ادرار
 • قطره قطره آمدن ادرار
 • تکرر ادراری
 • سوزش شدید و باریک آمدن ادرار
 • عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه
 • بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

عوارض عمل پروستات

آیا عمل پروستات خطرناک است؟ اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل پروستات

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

علت بیضه ی نهفته

3- توانایی جنسی

سوالی که معمولا پرسیده می شود این است که ایا عمل پروستات باعث عقیم شدن میشود؟ در جواب باید گفت که در عمل جراحی سرطان پروستات، توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

جلوگیری از بزرگی پروستات

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدید، باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

درمان پروستات

اول درمان داروئی پروستات است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند. اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

عمل باز پروستات

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

عمل باز پروستات

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم. پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود. این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

درمان خانگی پروستات

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته
 • بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.
 • علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.
 • چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.
فیموزیس
 • از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.
 • عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.
 • در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.
 • جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی:

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد. اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (108 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شیما شنبه ۱۱ دی ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدرمن 64 سالشون هست و دو سال قبل سرطان پروستات داشتن و با نمونه برداری و سیتی اسکن مشخص شد بیماری فقط در محدوده پروستات می باشد . فوری عمل جراحی صورت گرفت و کلا پروستات برداشته شد و نمونه بعد از عمل جراحی نیز بسیار خوب بود . ولی هر دو ماه پدرم آزمایش PSA رو جهت چکاب انجام می دهند . ولی در این دو آزمایش اخیر مقدار PSA افزایش پیدا کرده است روند PSA از ابتدا 0.400 - 0.329 - 0.29 - 0.152 - 0.076 - 0.039 - 0.015 - 0.003 به این صورت بوده است . دکتر خود پدرم نظرشون به اثرات واکسن کرونا بوده میشه لطفاً نظرتون رو بیان کنید . ممنونم از شما
  1. تصویر کاربر شیما سه شنبه ۷ دی ۰( 4 ماه پیش)
   دکتر اینکه پدرم سه دوز واکسن رو زدن ( اسپوتنیک و استرازینکا) الان علت بالا رفتن و‌صعودی بودن مقدار psa چی میتونه باشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ دی ۰( 4 ماه پیش)
   ممکنه بیماریشون عود کرده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ دی ۰( 4 ماه پیش)
   کلیه مدارک رو بیارید از نزدیک بیینم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۸ دی ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ارادت این جانب با ۵۸ سال سن و سابقه بیست سال دیابت مدت چهار سال است که بزرگی پروستات به میزان ۳۳ گرم دارم و همیشه و یا زود به زود دچار عفونت و سوزش و تکرر ادرار می شوم و همه علایم بزرگی پروستات را دارم ضمنا در آخرین آزمایش پی اس آ ۴۵ صدم بوده است و در حال حاضر تامسولوسین مصرف می کنم آیا با عمل پروستات مشکلاتم حل می شود ضمنا من در مشهد زندگی می کنم می توانم در تهران و در کلینیک شما عمل کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ دی ۰( 4 ماه پیش)
   با این حجم پروستات نیاز به عمل ندارید و با دارو بهبود میابید
 • تصویر کاربر سامی شنبه ۲۰ آذر ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آفای دکتر. پدرم حدود ده سال قبل پروستاتشون رو عمل کردن و الان جواب آزمایش psa حدود یک و هفت هست و کمر درد ریادی دارن . چند هفته هم هست که دل درد بسیار زیادی داشتن که بستری شدن و بعد کلی آزمایش و تصویر برداری گفتن معدشون عفونی شده بوده. ولی داروها رو که میخورن باز درد دارن زیر دلشون.
  آیا ممکنه بعد این ده سال پروستات دوباره بزرگ شده باشه؟ و این درد مربوط به پروستات باشه؟ یا بافت نکروزی جای عمل اذبت میکنه؟ لطفا راهنمایی کنین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ آذر ۰( 5 ماه پیش)
   آزمایش هاشون خوبه و مشکل از پروستات نیست
 • تصویر کاربر نسرین شنبه ۲۹ آبان ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقایه دکتر پدر من پروستات دارن که دکتر فقط بهشون دارو میده حجم ادرار بعد از تخلیه صد سی سی هست و این ک در کشاله ران سمت راست به تازگی گردی اندازه یک پرتقال کوچک دراومده که دکتر بدون معاینه گفت فتق هست من سونورو میدم خدمتتون خواهش میکنم جواب بدین من واقعا نگرانم خدا خیرتون بوه
  1. تصویر کاربر نسرین شنبه ۲۲ آبان ۰( 6 ماه پیش)
   اقایه دکتر سونورو من بارگزاری کردم براتون ممنون میشم پاسخ بدین اگر اندازه پروستات احتیاج به عمل نداره ینی این احتباس ادراری بخاطر فتق هست؟
  2. تصویر کاربر نسرین یکشنبه ۲۳ آبان ۰( 6 ماه پیش)
   این سونو هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 5 ماه پیش)
   فتق دارید و باید جراحی بشه
  4. تصویر کاربر نسرین جمعه ۲۸ آبان ۰( 5 ماه پیش)
   دکترشون وقت برایه عمل پروستات دادن گفتن اول باید پروستات عمل بشه یعنی اصلا پروستات احتیاج به عمل نیس؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 5 ماه پیش)
   چرا پروستات هم 3 برابر حالت طبیعی هست و نیاز به عمل هست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مرجان سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر پدرم4
  سالی میشه که پرو ستاتشو جراحی کرده؛ به فاصله ی ۱سال ۲ مرتبه جراحی شده؛ همچنان شدیدا درد داره و بهبود پیدا نکرده؛ بخصوص شب؛ میشه مسکن مناسب معرفی کنید؟ با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 6 ماه پیش)
   ژلوفن هر 8 ساعت
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب اقای دکتر،
  پدر بنده ۸۲ سال سن دارند و چند سالی که مشکل پروستات دارند دو روز پیش سونوگرافی انجام داد پروستات ۷۷ میلی متر رو نشان داد و بقیه ازمایشات رو انجام داد PsA خوب بود پلاسمای خون ۱۴ ثانیه بود نوار قلب خوب بود ولی قرص فشار مصرف می کنند بعضی اوقات فشار خون دارند ایا عمل برای سن ایشان ریسک پذیر نیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   باید با توجه به سن شون حتما دکتر قلب در مورد ریسک عمل نظر بدن
  2. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   ما ساکن ساوه هستیم .دکتر قلب بردیم اکو و نوار قلب هم انجام داد خدا رو شکر مشکلی نداشت.ایا به نظر شما عمل جراحی برای ایشان ریسکی نیست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   ریسک داره با توجه به سن ولی اگر دکتر قلب تایید کرده ریسکش همونقدر میتونه باشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرحسین پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر من پسری ۲۵ سالم هست قبلا از ۳ سال پیش مشکل تاخیر در شروع ادرار و سوزش و قطع و وصل شدن و تکه تکه آمدن ادرار و تکرر ادرار و درد در هنگام انزال داشتم و گاهی اوقات بعد از ادرار که بلند میشدم چند قطره خون میدیدم که برطرف میشد و مجددبعد از چند وقت ظاهر میشد، سونوگرافی و کشت ادرار و سی تی هم دادم اندازه پروستات نرمال بود و مجاری و کلیه هم مشکلی نداشت اما یک مقدار کمی عفونت بود و جداره مثانه ضخیم شده بود، دکتر تشخیص دادن که به دلیل فشار هنگام ادرار جداره مثانه ضخیم شده و بعد از گذراندن چندین دوره آنتی بیوتیک در آخرین سنوگرافی که پارسال انجام دادم جداره مثانه بهتر شده بود و مشکلات احتباس ادرار از بین رفته بود و سوزش هم بسیار به ندرت ، دکتر تشخیص دادن که التهاب هست و با خوردن بعضی غذا ها این مشکل بیشتر می شود که خودم هم حس میکنم این طوری هست امروز بعد از گشت چند ماه ادرار ضعیف می آمد که بعد از فشار آوردن یه دفعه فشار ادرارم زیاد شد و بعد از اون چند بار بعد از ادرار خون می بینم که مقدارش بیشتر از چند قطره هست ، این چند وقت هم در برنامه غذایی ناپرهیزی کردم و کافئین و غذای تند زیاد مصرف کردم، و سیگار هم به ندرت میکشم ، می خواستم بدونم آیا میتونه سرطان پروستات یا مثانه باشه؟
  ممنون از زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   باید تست RUG و VCUG برای بررسی تنگی مجرا انجام بدید
 • تصویر کاربر مرادی شنبه ۳ مهر ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام پدرم ۶۰ سال داره سرطان پروستات بدخیم وسنگ مثانه داشته عمل جراحی بازشدن قبل ازعمل سوندوصل کردییم تاجواب نمونه بیادبعدعمل هم یمدت سوندوصل شدالان حدودا۴۵یا۵۰ روزهس سوندروبرداشته ولی بازم بی اختیاری ادرارداره چکارکنیم نگرانیم درضمن کیست کلیه داره وکلیه دردهم داره به دکترش هرچی میگم میگه چیزمهمی نیس خوب میشه لطفاراهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   احتمال زیاد از عوارض عمل هست و با دارو کمتر میشه ولی کامل قطع نمیشه
 • تصویر کاربر مرادی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  پدرم سرطان پروستات بدخیم وسنگ مثانه داشته عمل جراحی بازانجام شده بابرداشتن کل پروستات بی اختیاری ادرارتاکی ادامه دارد.؟آیاخوب میشه اگه کلیه سنگ سازباشه چکاربایدکرد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   معمولا چند روز اول پس از برداشتن سوند طبیعی هست
 • تصویر کاربر سمیه سه شنبه ۶ مهر ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  سلام
  من از سیستان بلوچستان مزاحم میشم .پدرم ۶۵ سال سن دارن در جواب آزمایش و سی تی اسکن گفتن ک پروستات ایشون بزرگ هس و باید حتما عمل بشن ولی ما از عمل کردن می‌ترسیم میخوام بدونم نظر شما چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   حجم پروستات چقدر هست؟
  2. تصویر کاربر سمیه پنجشنبه ۱ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   بعد از سی تی اسکن دکتر گفتن باید عمل بشن راه دیگ نداره اما نگفتن حجمش چقدر هس .اما تو سونوگرافی برج ۱۱ سال ۹۹ ابعاد پروستات نوشته ۳۹*۵۲*۴۸ ب حجم۵۲cc
  3. تصویر کاربر سمیه پنجشنبه ۱ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   عکس سی تی اسکن میفرستم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   میتونن عمل از طریق مجرا به روش TURP انجام بدهند
  5. تصویر کاربر سمیه شنبه ۳ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   دکتر شما میتونین تو این ماه عملشونو انجام بدین
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ مهر ۰( 7 ماه پیش)
   برای وقت عمل با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

در این مقاله ی کوتاه، یک متخصص اورولوژی به ما توضیح می دهد که چه چیزی درباره…
شپش های ناحیه تناسلی، حشرات ریزی هستند که معمولا در موهای ناحیه تناسلی انسان زندگی می ‌کنند….
سنگ کلیه، توده جامدی است که از کریستال های ریز ساخته شده است. پزشک ممکن است از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00