با عوارض عمل جراحی پروستات آشنا شوید

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض جراحی پروستات مانند دیگر جراحی ها می باشد که در ادامه به آنها اشاره میکنم.

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

1- کاهش جریان ادراری

2- قطع و وصل شدن ادرار

3- قطره قطره آمدن ادرار

4- تکرر ادراری

5- سوزش شدید و باریک آمدن ادرار

6- عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه

7- بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

راهی برای جلوگیری از بزرگی پروستات وجود دارد؟

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم چه کار باید بکنیم؟

باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

اگر مبتلا به علائم بزرگی پروستات هستیم درمان آن کدامند؟

اول درمان داروئی است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند.

تکلیف بیمارانی که به دارو جواب نمی دهند چیست؟

اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

عمل جراحی باز پروستات یا بسته کدام بهترند؟

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود.

درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم.

پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود.

این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

عوارض عمل پروستات

اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارند که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

3- توانایی جنسی

در عمل جراحی سرطان پروستات توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

آیا درمان هایی خانگی برای بزرگ شدن پروستات وجود دارند؟

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

1- بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته

2- بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.

3- علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.

4- چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.

5- از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.

6- عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.

7- در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.

8- جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد.

اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

با تشکر و احترام
دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

با عوارض عمل جراحی پروستات آشنا شوید
4.1 (81.3%) 92 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عزیزالله شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۰( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  بیضه
  سلام دکترچندسالی دکتر تشخیص داده من التهاب پروستات ومثانه دارم وعکس برداری از طریق ارسال دستگاه به مثانه گرفته شد ودرد منقعد ،سوزش ادراری درد درناحیه آلت تناسلی به صورت زیاد ملتهب شدن راه ادرا بطوری که انگار آفت دهان زده ودرد طاقت فرسا دارم قطره قطره خارج شدن ادار وگاها بی اختیاری اد را هنگام ساعت اولیه خواب که بصورت واضح لباس ام خیس می گردد،بیحالی ،گرفتگی سوزش ناحیه تناسلی داروهای مورد استفاده سیپرو فلوکساسین500 ،لینوکین (لووفلوکساسین500)آسیکلوویر400،کپسول پیوسته رهش چهاردرصدوسفاکسین 250 و400وسفکسیم 400و....حالم خیلی بداست وفقط احساس می کنم میخواهم زمین بیفتم واز هوش بروم
  کلیه هام هم عفونت چندساله دارن وقرص های فنازوپریدین ،دیکلوفناک ،هیدروکلرو بتازید ادرا آور وفوروزماییدوقرص های آرام بخش اعصاب وافسردگی ودیسک کمر که دارم وهمچنین به علت کولن والتهاب روده کوچک قرص پنتوپرازول ،پنتوسیک فاموتدین رانیتدین کولوفک دایجستیووهزاران قرص روده ومعده وارام بخش
  عزیز زهرا یا مهدی ،امید دل ها یا مهدی:
  سلام دکتر من چندین سال پیش بیضه هام ضربه خورده گاها احساس درد می کردم اما از ابتدای آذر95این درد واین موضوع آزارم می دهد ودرهمان سال اسفندماه اصفهان بخاطر سنگ از راه مجرای ادراری سنگ را خورد کردم وسونو گرافی تشخیص داده واریکسول دارم حال قسمت غددلنفاوی رانم خصوصا سمت چپ وبیضه هام خصوصا سمت چپ درد وبه ناحیه کشاله ران سمت چپ وناحیه عورت درد کشیده وزمین گیرشدم واحساس میکنم تب لرز دستم می دهد با دردشدید ودکترگفته التهاب پروستات ومثانه داری وبیضه سمت چپ راکه لمس مکنم دوربیضه مایه وشاید رگ ها ورم کرده ومایه سفت به اندازه ماش کنارهمان رگ ها یا عفونت جمع شده درد وحشتناک دارد که حالت بی حالی وبیهوشی دستم می دهد ولی مطمئن هستم وا ریکسول به تنهایی نیست واین به علت ضربه وعفونت وکهنه شدن اینطور شده طوری که یک تخم مرغ را درنظر بگیری ونوک آن شکسته باشد ومایع از آن بیرون زده باش بیضه هام خصوصا سمت چپ اینطور است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۰( 2 هفته پیش)
   همه مشکلات شما هصبی وروحی تست ورزش ونشستن در اب گرم وقطع همهداروخا را پیشنهاد میکنم
 • تصویر کاربر ایرج شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۵( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وباعرض پوزش،به دلیل ناقص بودن سئوال قبلی مجددا به عرض میرسانم،فردی ۵۰ ساله هستم،بااحساس سوزش هنگام ادراربه پزشک مراجعه نمودم پزشک دستور ازمایش کامل داده وهمزمان قرص ضد عفونت تجویز کردند.خوشبختانه پس از ۳ روز سوزش ادرار برطرف گردید‌ولی جواب ازمایش بالا بودن سطحPSA 15.1 رانشان داده وپزشک محترم پس از دیدن ازمایش دستور سونو ازپروستات را داده وهمچنین دستورمراجعه به متخصص رادادند.متخصص محترم پس از دیدن جواب ازمایش دستور نمونه برداری از پروستات با لیزر دادند،بنده جهت اطمینان به متخصص دیگری مراجعه نمودم ایشان نیز دستور نمونه برداری ودستور ازمایش مجددPSA رادادندوبنده را به متخصص قلب جهتOKدادن برای بیهوشی وعمل معرفی کردند.حال باتوجه به اینکه سطح PSAاز15.1 به 6.8 وسطحFree PSA 0.16وسطحFPSA/TPSA 0.02 خواهشمندم باتوجه به اینکه بنده دیگر نه احساس سوزش ونه تکررادرارونه هیچگونه دردی هنگام تخلیه ادراراحساس نمیکنم،وهمچنین درسونوگرافی بزرگی پروستات29CC اعلام شده ایامیبایست عمل نمونه برداری انجام دهم یاخیر؟از راهنماییهای دلسوزانه وبرادرانه شماکه نشان ازانسان دوستی ونه مال اندوزی میباشدبسیارسپاسگزاروبرایتان ارزوی سلامتی وتندرستی دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۵( 2 هفته پیش)
   نمونه برداری کنید بهتر است
 • تصویر کاربر ایرج یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام ودرود.یکماه پیش به علت سوزش ادرار به پزشک مراجعه نمودم که ازمایش کامل دستورداده وخشک کننده تجویز نمودند،پس از ۳روز مصرف خشک کننده مشکل سوزش ادرار برطرف گردیدودرحال حاضرهیچگونه مشکلی درخصوص دفع ادرار ندارم ولی نتیجه ازمایش سطح PSAرا 15.1وسونوگرافی بزرگی پروستات را 29CCتشخیص داده وهمچنین دارای سنگ کلیه میباشم علیرغم عدم مشکل در دفع ادرارولی عفونت دارم که قرص افلوکساسین تجویز کردند.به دو پزشک متخصص مراجعه نمودم که هردو عزیز یکی نمونه برداری بالیزرودیگری هیچ توضیحی ندادندوفقط به گفتن نیازبه نمونه برداری داریداکتفاکردند.لذاازجناب پروفسورکرمی عزیزجهت راهنمایی استدعای پاسخ دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶( 3 هفته پیش)
   بياييد سريعا بلينك٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶( 3 هفته پیش)
   ببينم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  1 اکتبر2018 at 2:48 ق.ظ
  سلام عمل پروستات turb توسط پزشک معالج انجام شده است بعد از عمل با توجه به نتیجه آزمایش نمونه بعد از عمل . دکتر معالج فرموده اند پروستات باید برداشته شود جهت اطمینان کامل .آیا نیاز به آزمایش ویا سونوگرافی و… میباشد ویا این عمل را انجام دهم البته دکتر گفته اند سه الی چهار ماه بعد از عمل turb این عمل را انجام خواهند داد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم بنی اسدی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر جواد یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۶( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  1 اکتبر2018 at 2:48 ق.ظ
  سلام عمل پروستات turb توسط پزشک معالج انجام شده است بعد از عمل با توجه به نتیجه آزمایش نمونه بعد از عمل . دکتر معالج فرموده اند پروستات باید برداشته شود جهت اطمینان کامل . آیا نیاز به آزمایش ویا سونوگرافی و… میباشد ویا این عمل را انجام دهم البته دکتر گفته اند سه الی چهار ماه بعد از عمل turb این عمل را انجام خواهند داد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم بنی اسدی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۶( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمدپور سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید.نتایج ازمایش پروستات و سونوگرافی به شرح زیر میباشد:
  PSA= 1/21
  جواب سونوگرافی: کلسیفیکاسیون امورف در پارانشیم پروستات به علت تغییرات سنایل مشاهده میشود. رزیجوی ادرار پس از یک بار voiding افزایش یافته(حدود 115 cc) اندازه گیری شد.پروستات با ابعاد34*39*46 mm وحجم تقریبی 32cc(ابعاد وحجم بزرگتر از نرمال) مشهود است.مثانه دارای ضخامت جداری نرمال وبدون سنگ است.
  کپسول تامسولوسین وقرص روکش دار فیناستراید 5 میلی گرم مصرف میکنم.
  سوال؟؟ ایا پروستاتم نیاز به جراحی دارد؟
  سوال؟؟ دارو هایی که مصرف میکنم جهت درمان کافیست؟
  اگر نیاز به درمان بهتری است حضورا به مطب مراجعه کنم. باسپاس فراوان. سلامت باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من قبلا در مورد پروستات پدرم که 59 ساله هستن راهنمایی خواستم ازتون وسونوگرافی وآزمایشش رو فرستاده بودم پدرم بعد از یک دوره مصرف کپسول چرک خشک کن مجدد ازمایش دادن که من ازمایش وسونو گرافی قبلی وبعدی رو براتون میفرستم psaکاهش پیدا کرده ولی جداره مثانه وابعاد پروستات تغییری نکرده!پدرم قبلا بر اثر فشار بالا دچار سکته مغزی شدن ولوزارتان 25ومتورال میخورن الان دارن تامسولوسین وترازوسین هم مصرف میکنن که اونا هم کاهنده فشار خون هستن ودچار گیجی شدیدن حین صرف غذا قاشق داخل دستشون چشماشون بسته میشه خیلی میخوابن واین واقعا ما رو نگران کرده میشه لطفا راهنمایی بفرمایین چه کار کنیم؟؟؟؟
  این ازمایش وسونو اول پدم هست👇👇👇
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۸( 3 ماه پیش)
   فقط تامیولوسین کافی است
  2. تصویر کاربر الهام یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸( 3 ماه پیش)
   ممنون از پاسخگوییتون یعنی علاوه بر داروهای فشار خون که قبلا مصرف میکردن تامسولوسین هم مصرف کنن؟علت گیجی وبی حالیشون مصرف این دارو نیست؟پدرم درد دارن الان بیش تر از یک ماه شده که تامسولوسین میخورن وتاثیری بر کم شدن درد نداشته میشه امید داشت دردشون کم شه؟جداره مثانه ۴.۵ میلی متر واندازه پروستاتشون ۴۶.۳۷.۳۳
  3. تصویر کاربر الهام یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸( 3 ماه پیش)
   ممنون از پاسخگوییتون یعنی علاوه بر داروهای فشار خون که قبلا مصرف میکردن تامسولوسین هم مصرف کنن؟علت گیجی وبی حالیشون مصرف این دارو نیست؟پدرم درد دارن الان بیش تر از یک ماه شده که تامسولوسین میخورن وتاثیری بر کم شدن درد نداشته میشه امید داشت دردشون کم شه؟جداره مثانه ۴.۵ میلی متر واندازه پروستاتشون ۴۶.۳۷.۳۳
  4. تصویر کاربر الهام یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹( 3 ماه پیش)
   ممنون از پاسخگوییتون یعنی علاوه بر داروهای فشار خون که قبلا مصرف میکردن تامسولوسین هم مصرف کنن؟علت گیجی وبی حالیشون مصرف این دارو نیست؟پدرم درد دارن الان بیش تر از یک ماه شده که تامسولوسین میخورن وتاثیری بر کم شدن درد نداشته میشه امید داشت دردشون کم شه؟جداره مثانه ۴.۵ میلی متر واندازه پروستاتشون ۴۶.۳۷.۳۳
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵( 3 ماه پیش)
   تاميولوسين بايد قبل از خواب باشد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۴۳( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پروستات35میلی هست برای درمان بهترین قرصد چیست
  بابزرگی پروستات ادرارکامل تخلیه نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۴۳( 7 ماه پیش)
   سلام اگر ادرار راحت میاید درمان نمیخواهد
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درمورد درآوردن پروستات اطلاعات میخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹( 7 ماه پیش)
   سلام بياييد صحبت حضوري كنيم02122642744. 02171062300
 • تصویر کاربر ولی یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. پدر من 69 ساله است از اسفند 91 پی اس ای بالا داشته بین 15 تا 22. دوبار نمونه برداری انجام داده. مشکلی نبوده فرموده بودید Mrs انجام بده. جواب Mrs را ضمیمه میکنم.
  در ضمن دیابتی نیز میباشد. لطفا ارایه طریق فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲( 8 ماه پیش)
   يلام بهتر است نمونه برداري شود٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر