درمان بیماری مثانه بیش فعال ( تکرر ادراری) چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

شناسایی و درمان بیش فعالی مثانه در اوایل بیماری در مراقبت بیماران نقش بهتر و در کاهش هزینه ها نیز مؤثرتر خواهد بود. اما در عمل تأخیر زیاد در شناسایی و نیز در تداوم پی گیری درمانی وجود دارد. 

تعریف بیماری بیش فعالی مثانه کدام است؟

بیش فعالی مثانه عبارت است از میل شدید ناگهانی (ارجنسی) برای خالی کردن مثانه است که ممکن است با بی اختیاری ادرار همراه باشد. به طور معمول تکرر ادرار و ادرار شبانه نیز از علائم دیگر این بیماری هستند. مجموعه این علائم به علائم ادراری تحتانی تحریکی یا Storage LUTS معروف هستند. اثر عمده این بیماری کاهش کیفیت زندگی بیماران و مغایرت آن با زندگی اجتماعی معمولی می باشد.

برگشت ادراری
برگشت ادراری

میزان ابتلا به بیماری چقدر است؟

این بیماری در عالم از علل عمده صرف هزینه درمانی برای بیمار و سیستم بهداشتی درمانی است. مطالعه ارزیابی بیش فعالی مثانه در سطح ملی در مقیاس وسیع و در افراد اجتماع آمریکا به اندازه گیری شیوع و اثر بیش فعالی مثانه در ایالات متحده اجرا شده است.

در اروپا حدود 49 ملیون و در آمریکا نزدیک به 33 ملیون نفر به علائم بیش فعالی مثانه مبتلا هستند. این نسبت بالاتر از شیوع بیماری فشار خون، آسم و دیابت می باشد! شیوع بیش فعالی مثانه با بالارفتن سن افزایش می یابد و البته این بیماری یک فرآیند طبیعی در نتیجه بالارفتن سن نمی باشد. به نظر می رسد در ایران تعداد این بیماران زیاد است اما تاکنون مطالعه ای در این مورد انجام نشده است.

وضعیت درمانی مبتلایان چگونه است؟

به دلیل ناشناخته ماندن این بیماری و نسبت دادن علائم بیماری به سایر بیماریها، تنها عده معدودی از درمان مناسب بهره می برند.

در تعدادی از این بیماران میزان علائم در حد غیر قابل تحمل بوده و باعث صرف هزینه قابل توجه از جانب بیمار و دستگاه های بهداشتی برای درمان می شود. به علاوه به دلیل وحشت اکثر مردم از بیماریهای کلیه و نسبت دادن علائم ادراری ناشی از بیش فعالی مثانه به احتمال خرابی کلیه، کیفیت زندگی مبتلایان به مقدار بیشتر از معمول صدمه خواهد دید.

در ویدئوی زیر دکتر کرمی زمان مناسب برای تخلیه ی ادرار را بیان می کند.

تشخیص بیماری بیش فعالی مثانه چگونه است؟

شرح حال، معاینه و استفاده از پرسشنامه های تدین شده مناسب اولین قدم در تشخیص بیماری است.

رد عفونت های ادراری و سایر بیماریهای دارای علامت مشابه با آزمایش های مناسب یا بررسی های تصویربرداری مختلف ابتلا به ساکن لازم است. برای تشخیص خود بیماری از تست اورودینامیکی استفاده می شود.

درمان بیش فعالی مثانه چگونه است؟

درمان شامل یک یا چند مورد از موارد زیر است:

 • تغییر در شیوه رفتار شامل اجتناب از مصرف نوشابه و چای و سایر مایعات در مواقع خاص تجویز داروهای آرام کننده عضله و مخاط مثانه.
 • تجویز دارو به داخل مثانه
 • درمان با امواج الکتریکی متعادل کننده ندرتاً استفاده از اعمال جراحی

نتایج درمان چگونه است؟

شناسایی و درمان بیش فعالی مثانه در اوایل بیماری در مراقبت بیماران نقش بهتر و در کاهش هزینه ها نیز مؤثرتر خواهد بود. اما در عمل تأخیر زیاد در شناسایی و نیز در تداوم پی گیری درمانی وجود دارد. شناساندن بیماری به افراد جامعه از پدیده “شرم از اعتراف به بیماری” و تسلیم شدن در مقابل این طرز فکر که بی اختیاری بخشی از بالا بردن اعتماد به نفس و کیفیت زندگی مبتلایان کمک خواهد کرد.

آیا بیماری پیش فعالی مثانه ارثی است؟

درمان خانگی مثانه بیش فعال

1- مصرف غذا ها و نوشیدنی هایی را که موجب تحریک مثانه می شوند، کاهش دهید. غذا ها و نوشیدنی های خاصی وجود دارند که مثانه را تحریک می کنند. شما می توانید درمان مثانه بیش فعال را با پرهیز از نوشیدنی های ادرارآور شروع کنید. این نوشیدنی ها حاوی الکل و کافئین هستند که بدن شما را تشویق به تولید ادرار بیشتر می کنند. شما همچنین می توانید چندین غذا را از برنامه غذایی خود حذف کنید، سپس آنها را یکی یکی اضافه کنید.

این کار به شما نشان می دهد که کدام غذاها علائم شما را تشدید می کنند، بنابراین می توانید از مصرف آنها خودداری کنید. شما می توانید برای بهبود هضم غذا، فیبرها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. غلات و بلغور جو دو سر بسیار مفید هستند. میوه های تازه و خشک شده، سبزیجات و حبوبات نیز می توانند به شما کمک کنند. بسیاری از افراد، وقتی که روش خوردن و نوشیدن خود را تغییر می دهند، احساس بهتری پیدا می کنند.

برخی از غذاها و نوشیدنی ها که ممکن است مثانه شما را تحت تأثیر قرار دهند:

تاثیر غذاهای تند بر مثانه

2- تعداد دفعات ادرار کردن خود را یادداشت کنید. به مدت چند روز، تعداد دفعات دستشویی رفتن خود را ثبت کنید. این کار به شما کمک می کند که درک بهتری از بدن خود داشته باشید. این یادداشت ها ممکن است به شما نشان دهند که علائم شما بدتر شده است. برای مثال، آیا علائم شما پس از نوشیدن یا خوردن غذاهای خاصی تشدید می شوند؟ وقتی که مایعات کافی نمی نوشید، علائم شما بدتر می شوند؟

3- ادرار کردن مجدد. در این حالت شما دوبار مثانه خود را تخلیه می کنید. این راهکار می تواند برای کسانی که در تخلیه کامل مثانه خود مشکل دارند، مفید باشد. پس از این که به دستشویی می روید، می توانید چند ثانیه منتظر بمانید، سپس دوباره تلاش کنید.

4- به تأخیر انداختن ادرار. قبل از رفتن به دستشویی صبر کنید، حتی اگر نیاز فوری به ادرار کردن دارید. در ابتدا فقط چند دقیقه باید صبر کنید. به تدریج ممکن است قادر باشید دو تا سه ساعت دستشویی رفتن خود را به تأخیر بیندازید. این کار را فقط در صورت توصیه پزشک انجام دهید. برخی از افراد وقتی که بیش از حد برای دستشویی رفتن منتظر می مانند، احساس می کنند که شرایط آنها بدتر شده یا دچار نشت ادرار شده اند.

5- زمان بندی ادرار. این روش به این معناست که برنامه ی دستشویی روزانه داشته باشید. به جای دستشویی رفتن در صورت نیاز، شما باید در طول روز در زمان های مشخصی به دستشویی بروید. شما و پزشکتان یک برنامه ی منطقی تنظیم خواهید کرد و شما باید سعی کنید هر دو تا چهار ساعت یکبار به دستشویی بروید، چه احساس نیاز داشته باشید، چه نداشته باشید. هدف این است که از نیاز مبرم و فوری به ادرار جلوگیری کنید و کنترل آن را دوباره به دست آورید.

مثانه تحریک پذیر

6- تمریناتی برای تقویت عضله ی مثانه.

◾ تمرینات کگل: سفت کردن و محکم نگه داشتن عضلات لگن برای تقویت کف لگن

◾ انقباض های سریع: در این تمرین باید عضلات کف لگن خود را بارها و بارها فشرده و رها کنید. بنابراین، وقتی که نیاز فوری به دستشویی رفتن دارید، چند انقباض سریع می تواند نیاز مبرم به دستشویی رفتن را کنترل کند. پزشک یا فیزیوتراپیست به شما نحوه انجام این حرکات را آموزش می دهد.

تمرینات ذهن آگاهی و بازخورد زیستی نیز به شما در شناخت مثانه کمک می کنند. این روش از صدا ها و نمودارهای کامپیوتری برای بررسی حرکات عضلات استفاده می کند. این تمرینات به شما آموزش می دهند که عضلات لگن چگونه حرکت می کنند و چقدر قوی هستند.

قرص های مناسب برای درمان مثانه بیش فعال

داروهای آنتی کولینرژیک: این داروها می توانند مثانه بیش فعال را درمان کنند و برای بی اختیاری ادراری مفید باشند. اُکسی بوتینین (دیتروپان)، تولترودین (دترول)، داریفناسین (انابلکس)، فسوترودین (توویاز)، سولیفناسین (وزیکر) و کلرید تروسپیوم، نمونه هایی از داروهای آنتی کولینرژیک هستند.

تزریق بوتاکس برای درمان مثانه

یک اورولوژیست یا متخصص زنان می تواند این کار را انجام دهد. آنها ممکن است خدمات بوتاکس مثانه را ارائه دهند. بوتاکس با شل کردن عضله ی دیواره مثانه، بی اختیاری ادرار و نیاز فوری به ادرار را کاهش می دهد.

بوتاکس همچنین، از فشار بیش از حد به مثانه جلوگیری می کند. پزشک برای تزریق سم بوتولونیوم به مثانه، از یک سیتوسکوپ برای مشاهده درون مثانه استفاده می کند و سپس مقدار کمی از ماده را به عضله ی مثانه تزریق می کند. این رویکرد در مطب پزشک با بیحسی موضعی انجام می شود. تأثیر بوتاکس تا 6 ماه دوام دارد. وقتی که علائم مثانه بیش فعال برمی گردد، تکرار درمان ضروری خواهد بود. پس از آن، پزشک شرایط شما را بررسی می کند تا ببیند درمان بوتاکس برای شما تأثیر مثبتی داشته است یا خیر.

او شرایط شما را بررسی می کند تا متوجه شود که مشکل شما رفع شده است یا هنوز هم نمی توانید حجم ادرار زیادی را در خود نگه دارید. اگر ادرار شما به خوبی آزاد نمی شود، ممکن است لازم باشد به طور موقت از یک سوند استفاده کنید.

تزریق بوتاکس برای درمان مثانه

تحریک عصب

درمان دیگر برای افرادی که نیاز به کمک دارند، تحریک عصب می باشد که درمان نورومدولاسیون نیز نامیده می شود. این نوع درمان، پالس های الکتریکی را به عصب هایی می فرستد که مسیر مشترکی به مثانه دارند. در مشکل مثانه بیش فعال، سیگنال های عصبی بین مثانه و مغز ارتباط درستی ندارند. این پالس های الکتریکی به مغز و عصب ها کمک می کنند تا ارتباط بهتری با مثانه داشته باشند، به طوری که مثانه بتواند عملکرد درستی داشته باشد و علائم بیش فعالی مثانه بهبود پیدا کند.

دو نوع روش تحریک عصب وجود دارد:

تحریک عصب تیبیال از طریق پوست (PTNS): PTNS روشی است که عصب های مثانه را ترمیم می کند و با قرار دادن یک الکترود کوچک در نزدیکی قوزک پا انجام می شود. در این روش، پالس هایی به عصب تیبیال ارسال می شود. عصب تیبیال در امتداد زانو به عصب های پایین کمر می رسد. پالس ها به کنترل سیگنال هایی کمک می کنند که عملکرد درستی ندارند. اغلب اوقات، بیماران بسته به تأثیر درمان، به 12 جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

نورومدلاسیون ساکرال (SNS): این روش نحوه عملکرد عصب ساکرال را تغییر می دهد. این عصب، سیگنال هایی را بین نخاع و مثانه جابه جا می کند. عملکرد این روش، کمک به نگهداری و آزادسازی ادرار می باشد. در بیماری مثانه بیش فعال، این سیگنال های عصبی، وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهند. در این روش، از یک ضربان ساز مثانه برای کنترل این سیگنال ها استفاده می شود.

اولین قدم، کاشت یک سیم الکتریکی در زیر پوست پایین کمر می باشد. این سیم در ابتدا به ضربان ساز دستی متصل می شود تا پالس هایی را به عصب ساکرال بفرستد. شما و پزشکتان باید بررسی کنید که آیا این ضربان ساز می تواند به شما کمک کند یا خیر. در صورتی که این روش مؤثر باشد، دومین مرحله، کاشت یک ضربان ساز دائمی است که می تواند ریتم عصب را تنظیم کند.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

3.9/5 - (7 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Sh شنبه ۳۰ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام دختری ۲۷ ساله هستم چندساله وقتی ادرار میکنم اولش چندشاخه تخلیه میشه و بعدش باید چندین بار زور بزنم تا باقی مانده تخلیه بشه. سونوگرافی مثانه پر وخالی انجام دادم گفتن مثانه نوروژنیک دارم چندین بار دکتر رفتم قرص تجویز کردن ولی تغییری نکردم ..تست یورودینامیک انجام دادم بعلت استرس هرکار کردم نتونستم ادرارکنم گفتن شاید تنگی مجراداری ، مجرا روهم باز کردن تغییری نکردم ...خیلی اذیتم دائما دستشویی میرم بیرون که میرم همش دنبال سرویس هستم...الان هم قرص فلوکستین ۲۰ و کلومیپرامین ۲۵ مصرف میکنم...خواهش میکنم کمکم کنین باید چکار کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام باقی مانده ادرار در سونو چقدر بود ؟ در کل رفتارهای وسواسی زیاد دارید ؟
  2. تصویر کاربر Sh شنبه ۳۰ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   دوبار سونو انجام دادم تقریبا دوسال پیش
   عکسشو خدمتتون ارسال کردم
   کمی وسواس دارم
   ببخشید هردفعه که سرویس میرم باید زور بزنم تا باقی مانده تخلیه بشه اگه نرم خیلی بهم فشار می یاره در حدی که بخواد بریزه
  3. تصویر کاربر Sh شنبه ۳۰ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   عکس سونو اپلود نشده فعلا تولترودین ۱ میلی هر ۱۲ ساعت بخورین
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. وقت عالی بخیر.
  من مردی 48 ساله هستم که 5 سال هست مشکل تکرر ادرار، احساس عدم تخلیه کامل مثانه، احساس فشار و ناراحتی در آلت تناسلی و گاهی سوزش بعد از انزال دارم. تا بحال بیش از 10 دوره آنتی بیوتیک مصرف کردم. گاهی چند ماه مشکلی ندارم اما گاهی بعد از رابطه جنسی (محافظت شده یا نشده) شروع میشه. وقتهایی که زیاد روی صندلی می شینم درد و فشار در سر الت تناسلیم بیشتر میشعه. چندین بار آزمایش ادرار و PSA دادم. همه چیز نرمال بود. معمولا احساس اضطرار در ادرار کردن ندارم و میتونم ساعتها خودمو نگه دارم. بیشتر اوقات مقدار ادرارم کم و فشارش ضعیفه. اما بعضی وقتها فشار و حجمش خوبه. بارها سونوگرافی و سی تی شکمی شدم. چیزی دیده نشد. اما مشکلم همچنان پابرجاست. اگر شبها قرص آلپرازولام نخورم، ممکنه تا صبح چند بار بیدار بشم. فرص وزیکر و تامسولوسین رو نمیتونم تحمل کنم چون هم آب مروارید دارم و هم دچار افت فشار خون میشم. من پیش دیابتی هستم و قندم با متفورمین زیر 120 هست معمولا. زندگیم بسیار سخت و ناامیدکننده شده. خواهش میکنم کمکم کنید. میفرمایید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ اردیبهشت ۲( 2 هفته پیش)
   سلام قدم آخر سیستوسکوپی و بررسی مجرا و مثانه از نظر تنگی و سایر مسائل است
  2. تصویر کاربر امیر شنبه ۲۳ اردیبهشت ۲( 2 هفته پیش)
   منشکرم آقای دکتر. این رو فراموش کردم بگم که من حدودا سه سال پیش RUG گرفتم و تنگی مجرا نداشتم. البته دردش بسیار کشنده بود و تا انتهای مجرا را نتونستن ببینن اما تا اونجایی که تونستم تحمل کنم مشکلی نبود. با این حال باز هم سیستوسکپی لازمه؟
   سپاس
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۲( 2 هفته پیش)
   بله قدم اخر تشخیص است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر لیلا سه شنبه ۸ فروردین ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام مادر من ۷۶ سالشه و سالهاست که بطور مداوم باید دستشویی بره تا بحال تولترودین ،وزیکر، اکسی بوتینین و دو قرص دیگه استفاده کرده مخصوصا بعد از تموم شدن وزیکر دیگه نمی تونه ادرارشو نگه داره نیاز دائم به دستشویی داره یا می ریزه و مادرم عمل لگن انجام داده ۳ سال پیش محدودیت حرکتی هم داره و بیماری رماتیسم داره و کورتون مصرف می کنه عفونت مثانه هم نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ فروردین ۲( 2 ماه پیش)
   سلام درمان دارویی وزیکر که در نظر گرفته شده درست هست . با خوردن دارو دفعات کمتر میشه ؟
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۸ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام بنده از حدود ۶ ماه پیش به دلیل احتباس ادراری بدون احساس پر شدن مثانه و بی حسی در پاها در بیمارستان بستری شدم و پس از انجام درمان (پلاسما فرز و کورتون پلاس) و با تشخیص نوروپاتی ترخیص شدم اما احتباس ادراری کامل بدون حتی ۱ قطره دفع تا ۲ ماه سونداژ شدم و در حال حاضر بدون سونداژ میتونم تخلیه کنم ولی دارای تکرر ادرار، بی اختیاری و احتباس جزئی هستم و در ضمن تاخیر در شروع ادرار هم خیلی اذیتم میکنه و احساس میکنم ادرار به کلیه هام برمیگرده، تست نوار مثانه دادم و نتیجه رو میفرستم خدمتتون ، آیا مثانه عصبی هستم یا فقط مثانه پرکار؟درمانش چطوره؟
  1. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   جواب نوار مثانه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ شما یک نوبت باید سیستوسکوپی بشین ببینیم تنگی مجرا نداشته باشید چون در نوار مثانه ۲ مشکل رو با هم دارید هم مثانه عصبی هست اما باقی مانده ادرار زیاد است داروی مثانه عصبی یه چیز هست اون باقی مونده زیاد یه چیزه دیگه
  3. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   ۳۵ سالمه جناب دکتر، الان تاخیر در شروع ادرار واقعا اذیتم میکنه
   در ضمن الان برای باقی مانده ادرار سوند نظرتون بزنم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   بله میشه نلاتون ۱۲ بزنید باکلوفن ۱۰ هم روزی یک عدد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،من 30ساله هستم نزدیک 10سال پیش تکرر ادرار داشتم که سونوگرافی نوشتند دکتر گفت ورم پروستات داری ،سال 93عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم،تا سال 97 دارو خوردم فایده ای نداشت که پیش دکتر دیگری رفتم که گفت شما ورم پروستات نداری،نوار مثانه گرفتم گفت عصبی هست،بعد سیستوسکپی انجام دادم که دقیق تر مشخص بشه که گفتند فقط مشکل من مثانه عصبی بیش فعال است از اون موقع هم دارو میخورم که اونم فایده ای ندارد،الان هم عمل هیدروسل و فتق اینگوینال سمت راست انجام دادم،سوال دارم که چه کار باید بکنم که مثانه من خوب بشه میتونم با دکتر مغز و اعصاب مشورت کنم یا خیر،اصفهان هستم.در ضمن شاید در روز 20بار یا بیشتر به دستشویی میروم .ممنون.سونوگرافی جدید هم فرستادم.25/10/1401
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام تا به حال جه داروهایی مصرف کرده اید ؟
  2. تصویر کاربر مجتبی چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   ویسول 5،10 برای مثانه،،انواع ویتامین ها ،انواع قرص عفونت.پروسکور قبلا،البته آقای دکتر من یکسال هست دارو استفاده نکردم دکتر گفت فقط میتونی که بوتاکس انجام بدی که اون هم عوارض دارد با بیماریت کنار بیایی بهتر هست.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   بوتاکس روش نسبتا خوبیه و تا مدت کوتاهی علایم رو کم میکنه ولی دائمی نیست میتونین تولترودین ۲ میلی گرم هر ۱۲ ساعت مصرف کنین
  4. تصویر کاربر مجتبی چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   خیلی ممنون آقای دکتر خدا خیرتون بده.میتونم دکتر مغز و اعصاب بروم.ممنون از شما.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   خواهش میکنم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  عرض ادب
  جناب دکتر زمانی که کار سنگین ویا رابطه طولانی دارم بعد از ادرارم چندقطره خون آب میاد چندین بار هم سونوگرافی رفتم کلیه و مثانه و پرستات هیچ مشکلی نداشته لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ سیگار میکشید ؟
  2. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   41 سال
   بله سیگار میکشم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   یک ازمایش ادرار و کشت ادرار دهید بفرستید ببینم
  4. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   ممنون بروی چشم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   ممنون
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمیدرضا پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام
  دوبارعمل جراحی پولیپ انجام دادم وباز عودکرد ودکترم سه باره ازعمل جراحی گفت ومن کاملا مستاصل شدم ورهاکردم الان تحت درمان دکترسنتی هستم که امیدوارم
  ازتون تقاضای همراهی وکمک دارم تابه چه کنم نرسیدم ضمنا ممنون ازاین امکانی که برامون قایل شدید
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر چند سالتونه ؟ منظور از عمل پولیپ چیست ؟ مدارکتان را بفرستید ببینم بخصوص پاتولوژی
  2. تصویر کاربر حمیدرضا چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   توده چربی داخل مثانه که دکترم پولیپ میگفت بهش قربان من ۵۹ ساله هستم ومدارک رو فردا میتونم ارسال کنم فقط کجا بفرستم
   سپاسگزار
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   همینجا در قسمت ارسال عکس بفرستید ببینم
  4. تصویر کاربر حمیدرضا چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   خدمت شما
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   ببینید این ها توده سرطانی است باید هر بار که تراشیده میشه مجدد بررسی میشه و در صورتی که مجدد رشد میکنه باید دوباره تراشیده بشه که بهش میگن turt . در صورت تمایل جهت ادامه درمان توسط من شماره تماس و مشخصات را اینجا بفرستید و همین طورواتس اپ ۰۹۱۰۱۱۴۲۰۸۰ هماهنگ کنید و مدرک بفرستید.
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ... شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر کرمی
  بنده پسر مجرد 23ساله هستم
  بعضی مواقع زیر شکمم درد میگیره و حس میکنم مثانه ام کامل تخلیه نمیشه و باید چند بار برم سرویس بهداشتی و اکثر مواقع ادرارم زرد رنگ هست و بعضی مواقع سوزش داره و بدبو هست.
  سونو گرافی هم انجام دادم که عکسش رو پیوست میکنم لطفاً بررسی کنید و بفرمایید مشکل چیست و اگه نیاز به مصرف دارویی هست ممنون میشم بگید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   3-سلام ، بايد جهت بررسي از نظر مثانه عصبي تست اروديناميك يا نوار مثانه بگيريد
 • تصویر کاربر پ.ع شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.بیست و سه سالم هستش.من ی مدت طولانیه ک ادرارم کلا ب سمت راست منحرف میشه.سونو و آزمایشم دادم مشکلی نبود.لطف میفرمایید بهترین راهکار رو پیشنهاد بدین.ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر عبدالله سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  با سلام. من 20روز پیش عمل دیسک کمر انجام دادم. تا 14 روز بعد از جراحی ادرارم با سوند تخلیه میکردم بعدی که سوند کشیدم باید زور میزنم تا ادرارم یکم تخلیه میشد. هر وقت کمی ادرار دارم مثانم ورم می‌کرد بدون درد فقط احساس میکنم زیر شکمم باد می‌کرد یکمی سوزش ادرار هم دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 1 سال پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
  2. تصویر کاربر عبدالله سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 1 سال پیش)
   داروی ترازوسین 2
   با بتانکول کلرید میخورم ادرار راحت میاد ولی بی اختیار نیازی نیست داروی دیگه مصرف کنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 1 سال پیش)
   همین دارو ها رو ادامه بدید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر