علل و درمان ناتوانی جنسی مردان

زمانی که کاهش یا از بین رفتن میل جنسی در مرد دیده می شود و یا علیرغم تحریک ذهنی قدرت رسیدن به نعوظ یا سفتی کامل آلت جهت برقراری یک رابطه جنسی موفقیت آمیز وجود ندارد، فرد مبتلا به ناتوانی جنسی می باشد .

طبیعی است که با گذر زمان تغییراتی در میل جنسی و توان همه مردان ایجاد می شود که اغلب در جهت ناتوانی جنسی می باشد. ناتوانی جنسی مردان امروزه به عنوان یکی از شکایت های شایع مراجعه کننده به درمانگاه ها و مطب های ارولوژی می باشد.

در این بحث بنده با یک نگاه جامع می خواهم علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و راه های تشخیصی و درمانی آن را برای شما بیننده سایت توضیح دهم.

علل ایجاد کننده ناتوانی و یا کم توانی جنسی کدامند؟

علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و یا کم توانی جنسی به دو گروه تقسیم می شوند:

مشاوره برای درمان روانی ناتوانی جنسی

☑️ ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

توانائی جنسی مردان ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با شرایط و حالت روحی فرد دارد. به عنوان مثال وارد شدن استرس های حاد زندگی از قبیل تالمات روحی مثلاً از دست دادن عزیزان یا شوک ناشی از شکست در کار و فعالیت های شغلی، خواب کمتر، استرس های زیاد روزمره، داشتن خلق عصبی و پرخاشگر، استراحت جسمی کمتر باعث کاهش شدید میل جنسی و از طرفی ناتوانی جنسی می شوند و از طرفی هر چه خواب خوب، آرامش ذهنی و جسمی بیشتر باشد و تغذیه مناسب و استراحت کافی باعث افزایش میل و توان جنسی خواهد شد.

☑️ ناتوانی جنسی با منشاء جسمی

توان جنسی یک مرد ارتباط مستقیمی با شرایط سلامت جسمی او دارد به هر علتی سلامت کلی بدن تضعیف گردد توان و میل جنسی نیز رو به افول خواهد رفت.

شایعترین عللی که باعث ناتوانی جنسی مردان با منشاء جسمی می شوند عبارتند از:

1- بیماری دیابت کنترل نشده

 امروزه دیابت یا مرض قند یکی از شایعترین بیماری ها در تمام دنیا است و اغلب زمانی تشخیص داده می شود که حداقل چند سال فرد قند کنترل نشده دارد و زمانی تشخیص داده می شودکه باعث آسیب های عصبی و عروقی در فرد شده است. بیماری دیابت با دو مکانیسم نروپاتی یا آسیب به عصب ها و و گرفتاری عروقی و تنگ شدن جداره عروق بدن از جمله آلت تناسیلی مرد باعث از بین رفتن تدریجی توان جنسی مرد می گردد و لذا توصیه می کنم با توجه به بی علامت بودن بیماری قند در شروع بیماری و از طرفی جهت جلوگیری از آسیب های عروقی و عصبی با چکاب منظم خون آن را به موقع تشخیص داده و دقیقاً تحت نظر بگیرید تا کمتر دچار ناتوانی جنسی گردید.

2- بیماری فشارخون

 داروهای پایین آورنده فشار خون اغلب با مکانیسم مرکزی باعث اختلال در نعوظ و ناتوانی جنسی می گردند که باید توسط متخصص قلب و عروق تنظیم گردد.

3- جراحی های وسیع لگنی

 در دو بیماری سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ و رکتوم که تحت عمل جراحی لگنی قرار می گیرند به علت آسیب به عروق و عصب آلت تناسلی باعث اختلال در نعوظ می شوند.

4- اختلالات هورمونی

یکی از عواملی که با عث ناتوانی جنسی می شود تغییرات هورمونی بدن می باشند به عنوان مثال در صورت بالارفتن هورمون پرولاکین که اغلب به علت تومور هیپوفیز قدامی ایجاد می شود باعث ناتوانی و کم توانی جنسی می گردد. مثال های دیگر تغییر در هورمون تیروئید و استروژن بدن را نیز می توان به عنوان عوامل بر هم زننده توان جنسی نام برد.

از علل دیگر ناتوانی جنسی می توان اعتیاد به الکل و مصرف زیاد سیگار و مصرف داروهای روان گردان و ضدافسردگی اشاره کرد.

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی کدامند؟

در هر مرد جوان که از کاهش در میل جنسی و یا اختلال در رسیدن به نعوظ و سفتی کامل آلت تناسلی در هنگام مقاربت و یا انزال خیلی سریع قبل از مقاربت جنسی، رنج می برد باید به عنوان نشانه های ناتوانی جنسی یاد کرد.

تابلوهایی که بیماران مراجعه می کنند عبارتند از:

1- مرد جوانی که اظهار می دارد که در هنگام تحریک جنسی آلتش سفت نمی شود.

2- مرد دیگری اظهار می دارد که بلافاصله بعد از نعوظ و در حین مقاربت سفتی آلت از بین می رود.

3- مردی اظهار می دارد که علیرغم میل جنسی بالا ولی آلتش سفتی واضح جهت دخول را ندارد و آلت حالت ژله مانندی پیدا می کند.

4- مرد جوان اظهار می دارد بلافاصله بعد از نعوظ مبتلا به انزال زودرس می باشد.

تشخیص ناتوانی جنسی

امروزه روش های مختلفی برای تشخیص ناتوانی جنسی وجود دارد که به اختصار توضیح می دهم:

1- ریجی اسکن

 ریجی اسکن وسیله ای است که جهت تشخیص نعوظ شبانه و همچنین جهت افتراق علل روحی ناتوانی جنسی از علل جسمی، بسیار کمک کننده می باشد. در این تست بیمار شب در بیمارستان بستری می گردد و یک وسیله ای به آلت تناسلی وصل می شود که نعوظ شبانه فرد را ثبت و اندازه گیری می کند. اگر در یک مرد جوان که از ناتوانی جنسی شاکی است نعوظ های شبانه قوی در خواب توسط ریجی اسکن ثبت شود نشان می دهد که منشاء ناتوانی جنسی روحی و روانی است.

2- تست نعوظ

هر فردی که تست ریجی اسکن آن منفی باشد، دومین اقدام بررسی صحت عملکرد عروق آلت می باشد که توسط سونوگرافی رنگی و با تزریق پاپاورین و یا فنتولامین به داخل آلت و توسط سوزن انسولین و در یک مرکز درمانی و توسط پزشک انجام می گردد و پس از تزریق شدت و قدرت نعوظ را اندازه گیری می کنیم.

از مزایای این تست دقت بالای آن در تشخیص سالم بودن عملکرد عروق آلت تناسلی می باشد. اگر بیمار نشت وریدی و نارسائی عروقی داشته باشد در این تست کاملا مشخص می گردد.

(پاپاورین و فنتولامین باعث گشادی عروق آلت و ایجاد نعوظ بسیار قوی می کنند)

3- بررسی بیماری های دیگر

سومین وسیله تشخیصی علت ناتوانی جنسی اندازه گیری قند خون، هورمون های جنسی و تیروئید و پرولاکتین خون می باشد که حتماً در هر مرد با شکایت ناتوانی جنسی باید انجام گردد.

درمان ناتوانی جنسی

درمان ناتوانی جنسی مردان بر اساس علت ناتوانی جنسی می باشد به عنوان مثال:

1- بررسی داروهای مصرفی

اگر علت ناتوانی جنسی منشاء داروئی دارد مثلاً داروهای افسردگی، فشارخون و داروهای قلبی و عروقی و غیره باید در جهت تبدیل آنها به داروهائی که حداقل عوارض جنسی را دارند با مشورت پزشک متخصص مربوطه اقدام شود.

2- روان درمانی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی باید از نظر روان کاوی و روان درمانی از یک روانکار برجسته استمداد کرد و فرد باید کاملا یک دروه روان درمانی را طی کند.

3- مشاوره عروقی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء عروقی که دو عامل شایع آن نشت وریدی و تنگی شریان آلت هستند باید مشاوره عروقی انجام شود و در صورت امکان اگر خون رسانی به آلت به علت تنگی شریان مختل شده باید محل تنگی رفع گردد. متأسفانه درمان داروئی برای موارد بامنشاء نشت وریدی وجود ندارد و در موارد شدید آن باید عمل جراحی و تعبیه پروتز به عنوان درمان نهائی است.

درمان دارویی اختلال نعوظ

4- درمان داروئی

امروزه ویاگرا و تادلافیل و وردنافیل داروهای رایج در بازار هستند که جهت اصلاح نعوظ توسط بیماران استفاده می گردد این داروها که مهارکننده آنزیم فسفودی استراز هستند باعث گشادی رگ های آلت و خون رسانی بیشتر و باعث سفتی آلت و نعوظ قوی می شوند.

از عوارض این دارو ها می توان به گرگرفتگی، داغ شدن بدن، سردرد و اختلال در دید و دردهای عضلانی اشاره کرد.

مصرف این داروها باید حتماً تحت نظر متخصص انجام شود و در صورت داشتن بیماری های قلبی و فشار خون پایین و مصرف داروهای گشادکننده قلبی از قبیل نیتروگلیسیرین از مصرف این داروها شدیداً اجتناب نمائید جزء با نظر پزشک متخصص قلب و عروق

5- استفاده از واکیوم

واکیوم وسیله ای است که قبل از مقاربت آلت تناسلی را داخل آن قرار داده می شود و باعث مکش خون به داخل آلت می گردد که به خاطر عوارض پوستی و غیره و عدم روش درمانی مؤثر اینجانب توصیه نمی نمایم.

6- کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی

کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی امروزه به عنوان آخرین روش درمانی در ناتوانی های جنسی که به مصرف دارو جواب نداده است توصیه می شود. در این روش پروتز های قابل اتساع با پمپ و یا پلاستیکی انعطاف پذیر در داخل اجسام کاونروزا آلت کاشته می شوند و فرد موقع مقاربت و با ایجاد نعوظ مصنوعی کار خود را انجام می دهد.

از عوارض پروتز به عنوان جسم خارجی ایجاد عفونت و درد والتهاب محل مخصوصاً در بیماران دیابتی را می توان ذکر کرد.

و اما توصیه های اینجانب:

مثل مشهوری می گوید: use it or lose it . یعنی اگر استفاده نکنی آن را از دست می دهی. جهت داشتن توانایی جنسی خوب:

1- از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک اجتناب کنید.

2- چکاب منظم را نجام دهید.

3- ورزش روزمره در حفظ توانایی جنسی فوق العاده کمک کننده است.

4- استرس روزمره زندگی را کم کنید.

5- خواب خوب و آرامش ذهنی و استراحت جسمی از ملزومات داشتن توانائی جنسی است.

6- در صورت داشتن دیابت شدیداً آن را تحت نظر پزشک غدد کنترل نمائید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  همسرم حدود 74 سال سن دارند و ما از نظر نزدیکی مشکلی نداشتیم ولی الان یکماه میشود که نه تمایل دارند و نه میتوانند اینکار و بکنن
  میخواستم بدونم که قابل درمان میباشد؟
  بخاطر سن ایشان میباشد؟
  سابقه دیابت هم دارند
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵( 3 سال پیش)
   مال سن است
 • تصویر کاربر حيدري یکشنبه ۲۵ بهمن ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام اقاي دكتر همسرم چند ماهي است كه دو عدد زايده گوشتي شبيه زيگيل روي الت دارن كه فريز كردن من الان باردارم ولي هيچ علائمي ندارم و قبل از بارداري تست پاپ اسمير دادم و سالم بود امكانش هست من مبتلا شده باشم و براي جنين خطري نداره؟ و در بارداري از چه طريقي ميتوان فهميد مبتلا هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ بهمن ۹۴( 3 سال پیش)
   فیلم کرایو من را ببینید
 • تصویر کاربر پریا پنجشنبه ۸ بهمن ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  باز من مزاحم وقتتون شدم واقعا حال روحی بدی دارم. من به حرف شما که فرمودین زگیل نداری توجه نکردم و 4 عدد کرم آلدارا مصرف کردم چون دکتر پوستم یقین داشت من زگیل دارم بعد از مصرف آلدارا به نظر خودم دونه هام بدتر شد التهاب شدید پیدا کردم و استرسم بیشتر شد رفتم یه دکتر پوست دیگه گفت واقعا شبیه زگیل هست ولی چون جواب آزمایشت منفیه و شوهرت زگیل نداره دیگه آلدارا نزن و یه کرم ساختنی بهم داد که زینک اکساید و کلوتریمازول توش داشت چون عفونت قارچی هم داشتم. گفت اگه طی 2 هفته با کم شدن التهاب و عفونت دونه هات بهتر شد یعنی این دونه ها غدد زیر پوستت بودن. باید بگم که قبل از این دونه ها من 2 ماه درگیر عفونت تریکومونا مزمن بودم و خوب نمیشدم و همش خودمو میشستم و با دستمال محکم خشک میکردم. حالا از 2 روز پیش که کرم زدم دونه ها خیلی کوچیک شدن فقط 2 تا دونه هنوز هستن که کوچیک شدن ولی از بقیه مشخصتر هستن. یعنی واقعا من زگیل نداشتم؟ و 3تا دکتر قبلی اشتباه تشخیص دادن؟ لطفا یه کم با توضیح بهم جواب بدین شاید آرامش بگیرم. با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ بهمن ۹۴( 3 سال پیش)
   02122642744 وقت ویزیت وصحبت
 • تصویر کاربر ناشناس سه شنبه ۶ بهمن ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر با عرض سلام و خسته نباشی خدمت جنابعالی.با عرض پوزش میخواستم بدونم با توجه به اینکه من در انگلستان زندگی میکنم و ان اچ اس اینجا اصلا اطلاعات کافی برای درمان خیلی از چیزها رو ندارن خواستم بدونم برای درمان تبخال اندام تناسلی چه کار باید بکنم با توجه به اینکه دکتر پماد آسایکلویر و تجویز نمیکنه و داروخانه هم در اینجا بهم نمیده بدون نسخه و فقط میفرستن برای آزمایش هیچ دارویی تجویز نمیکنن.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ بهمن ۹۴( 3 سال پیش)
   مطلب سایت من گویا است بخوانید
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۱ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من پسر 28 ساله ای هستم که جدیدا با مشکلی برخورد کردم ک در عکس نشان داده شده. میخاستم بدونم که تبخال تناسلی هستش یا زگیل تناسلی. و برای درمانش چکار باید بکنم. ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   ازمایش بدهید
 • تصویر کاربر مسعود یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  مشاهده گوشت اضافی در روی آلت تناسلی و (داخل مجاری ادراری)<br>
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر<br>
  من در رابطه با مشاهده کردن گوشت اضافی نازکی در رویه آلت تناسلی ام که گوشت اضافی هم رنگ و هم جنس گوشت محل رویش است سوالی داشتم ناگفته نماند که گوشت هایه اضافی خیلی ریز و کوچک است و در ضمن قبلا هم در رویه خود الت تناسلی دو باری هم گوشت اضافی کوچک مشاهده کردم و کندم و هنگام ک کنده میشد یک قطره گرد و کوچک خون بیرون میزد و خون را ک میشستم و پاک میکردم دیگر هیچ خونی نمیامد و نقطه اتصال گوشت اضافی با سطح آلت تناسلی یا سطح روییده شده خیلی ضعیف است ک با کوچکترین کشش و کشیدن کنده میشود بعد مدتی دیگر رویه آلتم گوشت اضافی مشاهده نکردم تا اینکه دیدم از داخل زده ترسیدم و باز هم کندم بعد از مدتی دوباره از داخل تر و کلی عقب تر زد به سمت مثانه ام ک برای دیدنش باید مجرایه ادراری ام را خیلی زیاد و به سختی باز کنم تا دیده شود. ولی آن را نکندم و گذاشتم برای نمونه برداری دکتر... و بعضی مواقع از ناحیه مثانه ام تا نوک آلتم تیر میکشد و درد میگیرد و علاوه بر آن لکه هایه سیاهی رویه آلتم (سمت نوک التم) دیده میشود ولی رویه پوسته آلتم لکه هست نه رویه گوشته کلاهک هم زیر آلت هم رویه الت لکه های سیاه میبینم سوال این است و ترس از این دارم اگر داخل لوله مجرای ادراری ام کاملا از سر تا ته و اخر تا جایه اتصال ب مثانه پر از گوشت اضافی شود خودم متوجه میشوم ؟چطوری متوجه میشوم؟ اگر این اتفاق بیفتد امکان از بین بردن کل گوشت های اضافی داخل مجاری ادراری ام هست؟چون نسبت ب تحقیقاتم اسم این بیماری HPV است ک درمانی ندارد کهHPV نزدیک صد نوع است و احتمال سرطان هم دارد..در ضمن دکتر هم رفتم و چون دانه گوشت اضافی داخل مجاری ام ک گفتم سخت دیده میشود طبق گفته ام خیلی کوچک بود دکتر گفت به علت کوچک بودنش قابل نمونه برداری نیست باید صبر کنی تا بزرگتر بروید تا با آزمایش نمونه برداری بتوانم نوع بیماری را تشخیص دهم تا برای همان نوع دارو تجویز کنم در کل دکتر رفتم ولی نه برای زیگیل یا گوشت اضافی ام دارو داد و نه برای لکه های سیاه رویه آلتم هیچ دارویی برایم تجویز نکرد ...حال چه کنم تکلیف چیست پیش دکتد دیگری بروم یا صبر کنم بزرگترش بروید ؟ممکن است صبر کنم بیشتر و کوچکتر بروید و کار سخت تر شود ؟حال چ کنم نظر شما چیست پیش دکتر دیگری بروم یا به گفته همین دکتر عمل کنم ؟نظر شما چیست ؟آیا این مورد درمانی دارد ک کاملا خوب شوم و دیگر اثری از اینطور چیزها نبینم؟ چه کنم؟ با این علاعم درد در ناحیه آلتم و مثانه ام لکه های سیاهم و گوشت های اضافی داخل مجاری ادراری ام نمیتوانم با این وضعیت صبر کنم و دست روی دست بگذارم. خیلی میترسم اقای دکتر من 22 سالم دارم از مشهد هستم .ممنونم. ببخشید اگر طولانی بود پسر خاله ام شمارا بعنوان یک دکتر حاذق در ضمینه تخصصتان (ارولوژی و مجاری ادراری و کلیه ) معرفی کرد من هم ترجیح دادم وضعیتم را کامل برایتان بگویم تا هر کاری شما امر بفرمایید انجام دهم چون از چیزهایی ک از تحقیقاتم نسبت به این بیماری شنیدم خیلی ترس دارم شب ها خواب ندارم از ترس سرطان الت تناسلی و قطع شدنش در صورت ناچاری و و و.... شنیدم خیلییییی میترسم... بی صبرانه منتظر پاسخ و راهنماییتان هستم و خواهم بود....<br>
  باز هم ببخشید ک سرتان را بدرد اوردم جناب اقای دکتر...<br>
  در ضمن شماره تلفن من تلگرام و لاین و واتس آپ هم دارد جهت پاسخگویی هرطور راحتید پاسخ دهید جناب اقا چه ایمیل چه برنامه های چتی مانند تلگرام چه از طریق پیامک چه در خود سایت<br>
  شماره تلفنم در صورت نیاز : 09360255840<br>
  مسعود ضرابی 22 ساله از مشهد...<br>
  از وقتی ک برای خواندن مشکلم گذاشتید بسیار بسیار سپاسگذارم...<br>
  با تشکر فراوان از شما....<br>
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   اصلا نگران نباشید
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۱ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من ۲۷سالمه از نظر تمایل جنسی شدیدا افت کردم قبلا اصلا مشکلی نداشتم بعد تو نعوظ هم مشکل پیدا کردم یعنی موقع تحریک شدن بدون مشکل نعوظ دارم ولی موقع دخول کاملا نعوظ رو از دست میدم اگه راهنمایمم کنین ممنون میشم باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   در سن شما عصبی است
 • تصویر کاربر سلمان پنجشنبه ۱۷ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من ۱۳سالگی بالغ شدم وتا ۱۵سالگی از نظر جنسی مشکل نداشتم تا اینکه یه اتفاقی افتاد که در همون لحظه التم به اندازه نوزاد شد .الان ۱۹سالمه از نظر جنسی بسیار ضعیف التم هم اندازه نوزاده من بعد از اون اتفاق هم نیروی جنسی داشتم ولی چیزی که داشتم تحلیل رفت الان هم از نظر جنسی ضعیفم هم التم اندازه نوزاده چکاااار کنم اگه اینطوری باشه باید تا اخر عمرم مجرد بمونم خدااااااااا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۱ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید خدمت شما دکتر شما درمورد خود ارضایی گفتید که چون به دفعات انجام میشه وعضلات بدن به کار گرفته میشه باعث از دست رفتن انرژی میشه واسید لاکتیک بدن درمورد نابینایی ریزش مو وزوز گوش کم خونی که سایت های مذهبی به اون استناد میکنند چه نظری داریند مثلا میگند تو خود ارضایی چون باعث تبدیل هورمون تسترون به دی هیدروتسترون میشه باعث ریزش مو میشه ودرمورد دلایل ضعف بینایی ولرزش اندام وضعف حافظه هم حرف هایی میزنند ودلایلی ارائه میدند ایا شما این ها رو قبول دارید یا نه چون اختلاف هست یک عده کلا منکر میشند ضرر های جسمانی ومعتقدند خود ارضایی هیچ ضرر جسمی نداره حتی این مورد نیرو گرفته شدن هم وتاثیر منفیش تو ورزش رو منکر میشند یک عده که همه ضررا رو ربط میدند به خود ارضایی وعده ای هم معتقدند اصلا تحقیق عملی وعلمی تو مورد خود ارضایی انجام نشده وعوارض گفته شده رو نه میشه رد کرد نه میشه قبول کرد خب شما جز کدوم دسته اید راستی داشت یادم میرفت افرادی که همه چیز به خود ارضایی ربط میدند ومضر میدونند خود ارضایی میگند ازهر 10 نفری که تو بیمارستان های روانی هستند 9 نفرشون مبتلا به خود ارضاییست کنار اون عوارض دیگه مثل ضعف بینایی ولرزش اندام واینا تو مورد تجربه خودم هم هروقت ازمایش خون وادرار دادم سالم بوده وزوز گوش ولرزش اندامم ندارم هوشم شاید خیلی کم باشه وبی دقت وگیج باشم وتو یاد گیری کارهای عملی یه زره مشکل داشته باشم ولی حافظه ام خوب هست بدنم ضعیف ولاغر هست ضعف بینایی هم دارم ولی ضعف بیناییم از بچگیم هم داشتم وکلا این مشکلاتی هم که دارم نمیدونم مال خود ارضایی هست یا نه فقط تنها مشکل تجربی که شاید بتونم با قاطعیت بگم خود ارضایی باعثش شده اینه که من قبلا ها که خود ارضایی میکردم سریع التم صیخ میشد وبا تمام توان حرکت میکرد ومایع های منی لذت دارهم به مقدار زیاد ازم خارج میشد ولی الان مدتیه حس میکنم مایع منی توم کم شده لذت خود ارضایی کردنم هم کمتر شده والتم هم دیگه توان حرکت قبل وبلافاصله بد خودارضایی صیخ شدن تا کار خود ارضایی راحت تر انجام بده نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   قطع ورزش وتغذیه خوب جبران میکند
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۱ دی ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشید
  من مشکلم اینه وقتی می خوام سکس داشته باشم نعوز انجام میشه ولی به زود نعوز از بین میره و می خوابه.و زود هم ارزا میشم.
  متاهلم.27 سالمه
  لطفا جواب منو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ دی ۹۴( 4 سال پیش)
   باید بررسی شوید
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید