راه های تقویت اسپرم ضعیف برای بارداری

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سوالی که بسیاری از زوج های جوان دارند این است که راهکار های تقویت اسپرم برای بارداری چیست؟ در این مقاله در رابطه با این موضوع مطالبی آورده شده است.

ناباروری چقدر شایع است؟

اگر شما و همسرتان در باروری مشکل دارید، بدانید که تنها نیستید. ناباروری بیش از آنچه تصور می کنید شایع است.

این مساله از هر شش زوج، یک زوج را درگیر می کند و محققان تخمین می زنند که مشکلاتی در باروری که تنها به مرد مرتبط باشد، از هر سه مورد، یک مورد را شامل می شود.

در حالی که ناباروری همیشه قابل درمان نیست، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای افزایش احتمال بارداری انجام دهید. احتمال باروری را می توان با یک رژیم غذایی سالم، مکمل ها و سایر راهکارهای مربوط به سبک زندگی افزایش داد.

در این مقاله برخی از فاکتورهای اصلی مانند سبک زندگی، غذاها، مواد مغذی و مکمل هایی که با بهبود باروری و تقویت اسپرم در مردان ارتباط دارند، ذکر شده است.

مرتباً ورزش کنید

ورزش منظم علاوه بر اینکه برای سلامتی عمومی شما مفید است، می تواند باعث افزایش سطح تستوسترون و و تقویت اسپرم و در نتیجه بهبود باروری شود.

مطالعات نشان می دهد مردانی که به طور منظم ورزش می کنند دارای سطح تستوسترون بالاتر و کیفیت مایع منی بیشتری نسبت به مردان غیرفعال هستند.

با این حال، نباید بیش از حد ورزش کنید، زیرا ممکن است نتیجه عکس داشته و سطح تستوسترون را کاهش دهد. دریافت مقدار مناسب روی می تواند این خطر را به حداقل برساند.

اگر به ندرت ورزش می کنید اما می خواهید باروری خود را بهبود ببخشید، فعالیت بدنی را در اولویت اصلی خود قرار دهید.

ورزش مفید برای تقویت اسپرم برای بارداری

به میزان کافی ویتامین C مصرف کنید

احتمالاً با توانایی ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی بدن آشنا هستید. برخی شواهد نشان می دهد که مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی، مانند ویتامین C، ممکن است باعث تقویت اسپرم و بهبود باروری شوند.

استرس اکسیداتیو زمانی رخ می دهد که سطح اکسیژن فعال (ROS) به حد مضر در بدن برسد. وقتی به دلیل بیماری، پیری، سبک زندگی ناسالم یا آلاینده های محیطی، قدرت دفاعی آنتی اکسیدانی بدن بسیار زیاد شود، این اتفاق می افتد.

ROS به طور مداوم در بدن تولید می شود، اما میزان آن در افراد سالم کنترل می گردد. مقادیر بالای ROS ممکن است باعث آسیب بافتی و التهاب شده، و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش دهد.

همچنین برخی شواهد نشان می دهد که استرس اکسیداتیو و میزان بیش از حد ROS ممکن است منجر به ناباروری در مردان شود.

مصرف کافی آنتی اکسیدان، مانند ویتامین C، میتواند به خنثی کردن برخی از این اثرات مضر کمک کند. همچنین برخی شواهد نشان می دهد که مکمل های ویتامین C ممکن است کیفیت مایع منی را بهبود بخشند.

مطالعه ای در مردان نابارور نشان داد که مصرف مکمل های 1000 میلی گرم ویتامین C دو بار در روز تا 2 ماه باعث افزایش تحرک اسپرم تا 92٪ و تعداد اسپرم بیش از 100٪ می گردد. همچنین تعداد سلول های اسپرم بد شکل تا 55٪ کاهش می یابد.

یک مطالعه مشاهده ای دیگر در کارگران صنعتی هند نشان داد که مصرف 1000 میلی گرم ویتامین C پنج بار در هفته به مدت 3 ماه ممکن است از آسیب DNA ناشی از ROS در سلول های اسپرم محافظت کند.

مکمل های ویتامین C همچنین باعث افزایش تعداد و تحرک اسپرم ها می شوند، در حالی که تعداد سلول های تغییر شکل یافته اسپرم را کاهش می دهند.

روی هم رفته، این یافته ها نشان می دهد که ویتامین C ممکن است به بهبود باروری در مردان نابارور مبتلا به استرس اکسیداتیو کمک کند.

با این حال، قبل از ادعای قطعی، نیاز به مطالعات کنترل شده است.

استفاده از ویتامین سی برای تقویت اسپرم برای بارداری

آرام باشید و استرس را به حداقل برسانید

در شرایطی که دچار استرس می شوید، داشتن روحیه دشوار است، اما این نگرانی ممکن است به جز نداشتن تمایل به رابطه جنسی، جنبه های دیگری هم داشته باشد. استرس ممکن است رضایت جنسی را کاهش داده و قدرت باروری را مختل کند.

محققان معتقدند هورمون کورتیزول میتواند تا حدودی این اثرات مضر استرس را توضیح دهد.

استرس طولانی مدت باعث افزایش سطح کورتیزول می شود که اثرات منفی شدیدی روی تستوسترون دارد. وقتی کورتیزول بالا می رود، سطح تستوسترون کاهش می یابد.

در حالی که اضطراب شدید و غیرقابل توضیح به طور معمول با دارو درمان می شود، اما می توان با استفاده از روش های آریلکسیشن، انواع خفیف استرس را کاهش داد.

مدیریت استرس می تواند به سادگی قدم زدن در طبیعت، مراقبه، ورزش یا گذراندن وقت با دوستانتان باشد.

کاهش استرس های روزانه برای تقویت اسپرم

به میزان کافی ویتامین D دریافت کنید

ویتامین D می تواند برای باروری زنان و مردان مهم باشد. این ویتامین، ماده مغذی دیگری است که ممکن است سطح تستوسترون را افزایش دهد.

یک مطالعه مشاهده ای نشان داد که مردان دارای کمبود ویتامین D احتمالاً سطح تستوسترون پایینی دارند.

یک مطالعه کنترل شده بر روی 65 مرد با سطح تستوسترون پایین و کمبود ویتامین D این یافته ها را تایید می کند. مصرف 3000 واحد ویتامین D3 هر روز به مدت 1 سال میزان تستوسترون را حدود 25٪ افزایش داد.

سطح بالای ویتامین D با تحرک بیشتر اسپرم در ارتباط است، اما شواهد متناقض می باشد.

استفاده از ویتامین دی

مکمل های حاوی شنبلیله مصرف کنید

شنبلیله (Trigonella foenum-graecum) یک گیاه خوراکی و دارویی محبوب است.

مطالعه انجام گرفته در 30 مردی که چهار بار در هفته تمرینات قدرتی انجام می دادند، اثرات مصرف روزانه  500 میلی گرم عصاره شنبلیله را تجزیه و تحلیل کرده است.

سطح تستوسترون، قدرت و میزان از دست دادن چربی در این مردان در مقایسه با گروهی که دارونما دریافت کرده بودند، به طور قابل توجهی بیشتر بود.

مطالعه دیگر روی 60 مرد سالم نشان داد که مصرف 600 میلی گرم تستوفن، مکمل ساخته شده از عصاره دانه شنبلیله و مواد معدنی، به مدت 6 هفته روزانه میل و عملکرد جنسی و قدرت را بهبود می بخشد.

این یافته ها با مطالعه بزرگتر دیگری در 120 مرد سالم تأیید شد. مصرف روزانه 600 میلی گرم تستوفن به مدت 3 ماه باعث بهبود عملکرد نعوظ و میزان فعالیت جنسی می شود.

همچنین، این مکمل به طور قابل توجهی سطح تستوسترون را افزایش داد.

بخاطر داشته باشید که همه این مطالعات عصاره شنبلیله را بررسی کرده اند. بعید است که شنبلیله کامل، که در پخت و پز و چای گیاهی استفاده می شود، به همان اندازه موثر باشد.

عصاره شتبلیله برای تقویت اسپرم ضعیف برای بارداری

به میزان کافی روی دریافت کنید

روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف یافت می شود.

دریافت مقدار کافی روی یکی از ارکان باروری در مردان است.

مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که کمبود روی با سطح تستوسترون پایین، کیفیت پایین اسپرم و افزایش خطر ناباروری مردان ارتباط دارد.

همچنین، مصرف مکمل های روی میزان تستوسترون و تعداد اسپرم را در کسانی که دچار کمبود روی هستند، افزایش می دهد.

علاوه بر این، مکمل های روی ممکن است سطح تستوسترونی که به خاطر ورزش های شدید و بیش از حد ایجاد شده است، را بهبود دهد.

آزمایش های کنترل شده باید این یافته های مشاهده ای را تأیید کنند.

مصرف روی و زینک برای تقویت اسپرم

گیلاس زمستانی

Ashwagandha که برخی به آن گیلاس زمستانی می گویند یک گیاه دارویی است که از زمان های بسیار قدیم در هند استفاده می شده است.

مطالعات نشان می دهد که گیلاس زمستانی ممکن است با افزایش سطح تستوسترون، باعث تقویت اسپرم شده و باروری مردان را بهبود بخشد.

یک مطالعه در مردانی که تعداد سلولهای اسپرم کمی داشتند، نشان داد که مصرف 675 میلی گرم عصاره ریشه آشواگاندا در روز به مدت 3 ماه باعث بهبود باروری می شود.

به طور مشخص، در مقایسه با مقدار اسپرم در شروع مطالعه، تعداد اسپرم ها 167٪، حجم مایع منی 53٪ و تحرک اسپرم ها 57٪ افزایش یافته است. در مقابل، حداقل پیشرفت در بین کسانی که تحت درمان دارونما قرار گرفته بودند مشاهده شد.

افزایش سطح تستوسترون ممکن است تا حدی سبب بروز این اثرات شده باشد.

یک مطالعه بر روی 57 مرد جوان در یک برنامه تمرینی قدرتی نشان داد که مصرف روزانه 600 میلی گرم عصاره ریشه آشواگاندا به طور قابل توجهی باعث افزایش سطح تستوسترون، توده عضلانی و قدرت در مقایسه با گروه دریافت کننده دارونما می شود.

این یافته ها با شواهد مشاهده ای نشان می دهد که مکمل های گیلاس زمستانی ممکن است باعث افزایش تعداد اسپرم، تحرک اسپرم، وضعیت آنتی اکسیدانی و سطح تستوسترون شوند.

استفاده از گیلاس زمستانی

ریشه ماکا بخورید

مصرف مکمل های ریشه ماکا ممکن است میل جنسی، و همچنین قدرت باروری و عملکرد جنسی را بهبود بخشد و باعث تقویت اسپرم شود.

ریشه ماکا یک غذای گیاهی محبوب است که بومی مرکز پرو است. به طور سنتی، از آن برای افزایش میل جنسی و باروری استفاده می شود.

چندین مطالعه در مردان نشان داد که مصرف 1.5-3 گرم ریشه ماکا خشک برای دوره های حداکثر 3 ماهه میل جنسی را بهبود می بخشد و این اطلاعات را خود افراد گزارش کرده اند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که ریشه ماکا ممکن است عملکرد جنسی را بهبود بخشد. در مردان مبتلا به اختلال نعوظ خفیف، مصرف 2.4 گرم ریشه خشک ماکا به مدت 12 هفته نعوظ و عملکرد جنسی را کمی بهبود بخشید.

مصرف روزانه 1.75 گرم پودر ریشه ماکا به مدت 3 ماه همچنین باعث افزایش تعداد اسپرم و تحرک آن در مردان سالم می شود.

این یافته ها تا حدی با بررسی های تکمیلی تأیید شده است، اما محققان خاطرنشان کردند که شواهد موجود کم است و قبل از ادعای قطعی نیاز به تحقیقات بیشتری داریم.

بعلاوه، به نظر نمی رسد ریشه ماکا بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد. مصرف 1.5-3 گرم ریشه ماکا در روز به مدت 3 ماه هیچ تاثیری بر تستوسترون یا سایر هورمون های تولید مثلی در مردان سالم و بارور نداشت.

منبع: healthline

دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی و درمان ناباروری مردان

4.1/5 - (38 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عرفان پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید من دو بار ازدواج کردم اکنون ۲۰ ساله بچه دار نمیشم تازه‌ گی سونوگرافی بیضه گرفتم گفتن واریکوسل دارم حال من می‌توانم به خدمت شما برسم سونوگرافی بگیری و در صورت اطمینان از واریکوسل آن را هم زمان در یک روز عمل کنید یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 1 سال پیش)
   برای نوبت با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱۰ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  اینجانب 5 سال پیش عمل وایکوسل دو طرفه انجام دادم و بعد از 5 ماه صاحب فرزند شدم . حالا مجدد قصد بچه دار شدن داریم که بعد از یک سال ناموفق بود . کیفیت اسپرم ها (هم سرعت و شکل ) پایین است . (بالای 90 درصد بی کیفیت است). سونوگرافی داپلر انجام شد که به پیوست حضورتان ارسال شد . در معاینه فیزیکی توسط پزشک مورد خاصی مشاهده نشده است .
  آبا عمل مجدد توصیه می شود یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 1 سال پیش)
   واریکوسل سمت چپ دارید و بهتره جراحی بشید
 • تصویر کاربر سهیل شنبه ۳ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 187 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.
  ما یک ساله اقدام به بارداری کردیم و ناموفق بوده. بعد مراجعه کردم دکتر برام اسپرموگرام و سونو نوشتن. پیش چند تا مختصص رفتم گفتن واریکوسل نداری. برام یه سری دارو مثل اسپیرژن و کلومیفن و ویتامین نوشتن و بعد حدود سی روز دکتر برام مجدد آزمایش اسپرم و آزمایش هورمون نوشت. تعداد اسپرمها تو آزمایش دوم خیلی کمتر شده و هورمونهام هم بالاست بنظر شما علت چیه. امکان بارداری به صورت طبیعی هستش آیا با قرص قابل درمانه این مشکل. ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر سهیل چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   ببخشید من الان سه روز سوال پرسیدم جواب ندادید!!!
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   آزمایشات هورمونی تون رو بفرستید
  3. تصویر کاربر سهیل پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   آزمایش هورمونی.
   آزمایش اسپرم دوم. که بدتر شده از ماه قبل.
   ماه قبل تعداد ۴ میلیون بود الآن پنجاه هزار شده
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت
  5. تصویر کاربر سهیل پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   الآن با این آزمایش هورمونی امکان بارداری به صورت طبیعی هستش؟؟؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 2 سال پیش)
   پس از مصرف دارو بله
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  دکتر بنده 28سال و متاهل هستم چهارسال پیش عمل واریکوسل انجام دادم ولی طی این چند سال گاهی اوقات بیضه هام خیلی درد میکند الان هم بیشتر شده باید چکار کنم، سوال بعدی هم اینکه برا انزال و نعوظ هم راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   سلام دکتر منتظر جوابم،،،
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   دکتر جان آیا قرص سیدنافیل را پیشنهاد میکنید؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی بیضه ها انجام بدید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   برای مشکل نعوظ هم قرص سیلدنافیل 25،نصف قرص نیم ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   از عوارضش سردرد هست
  6. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   دکتر جان ببخشید وقت ارزشمندتون را میگیرم.... سیدنافل برا انزال هم تاثیر دارد....یا اینکه بهتر است پاروکستین استفاده کنم؟
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   خیر بر انزال تاثیری نداره
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   پاروکستین توصیه نمیکنم
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   راهكارهاي إنزال زود رس را با توضيحات كامل در وب سايت من بخوانيد
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خواستم ببینم لا این جواب ازمایش میتونم پدر بشم خیلی ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   با این آزمایش باید بتونید به صورت طبیعی باردار بشید
  2. تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   باسلام عرض ادب جناب دکتر آخه ۲ سال اقدام میکنیم جواب نگرفتیم ممنون میشم راهنمایی کنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   باید خانم بررسی بشه و اگر باز هم همه چیز نرمال بود درمان IVF هست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۳۰ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر آیا بیضه با ابعاد 20*39 و 21*41 طبیعیه و میتونه به مقدار خوبی تستوسترون تولید کنه یا هر چی بزرگ تر باشه تستوسترون بیشتر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   آزمایش کامل هورمونی انجام بدید
 • تصویر کاربر Aria چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم ایا خودارضایی در طی چند سال باعث ضعیف شدن اسپرم و عقیم شدن میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   خیر
 • تصویر کاربر mehdi چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  بنده 29 ساله هستم.همسرم یک بار باردار شدن ولی به علت رشد نکردن جنین در هفته هفتم سقط شد.و پزشک زنان برای من آزمایش اسپرم نوشتن.
  خواستم لطف کنید ببینید آزمایش بنده مشکلی داره یا خیر
  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر mehdi یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   با عرض سلام
   سوال من در مورد آزمایش اسپرم میباشد.بنده ۲۹ ساله هستم.همسرم یک بار باردار شدن ولی به علت رشد نکردن جنین در هفته هفتم سقط شد.و پزشک زنان برای من آزمایش اسپرم نوشتن.
   خواستم لطف کنید ببینید آزمایش بنده مشکلی داره یا خیر
   با سپاس فراوان
  2. تصویر کاربر mehdi یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   با عرض سلام
   بنده ۲۹ ساله هستم.همسرم یک بار باردار شدن ولی به علت رشد نکردن جنین در هفته هفتم سقط شد.و پزشک زنان برای من آزمایش اسپرم نوشتن.
   خواستم لطف کنید ببینید آزمایش بنده مشکلی داره یا خیر
   با سپاس فراوان
  3. تصویر کاربر mehdi یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام لطفا عکس آزمایش بنده منتشر نشود ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   مختصر حرکت اسپرم‌ها مختل هست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   باید داروی تقویتی به مدت ۳ ماه مصرف کنید قرص wellman روزانه یک عدد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر sh سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام
  مذکر 24 ساله
  من گاهی اوقات(به ندرت) بعد از ادرار احساس می کردم نیاز به دفع دارم و اساس سوزش پیدا می کردم چند بار ادرار می کردم و مقدار کمی ادرار دفع می شد و بعد مدت کوتاهی در حدود یک ساعت احساس سوزش برطرف می شد ولی این اتفاق حدود 2 هفته پیش اتفاق افتاد(خیلی وقت بود که اتفاق نیوفتاد بود) ولی احساس سوزن چند روز طول کشید و برطرف شد ولی بعد چند روز این سوزش دوباره برگشت این احساس سوزش و گرما رو در ناحیه بیضه ها و گاهی در الت تناسلی احساس می کنم (سوزش کم و زیاد می شود و در کل سوزش کمی احساس می کنم) من احساس می کنم این سوزش بعد از ارضا و انزال برام به وجود اومده و یک اتفاق دیگه در هنگام انزال داشتم که احساس انزال دو بار به وجود اومد یعنی مقداری منی خارج شد و بعد چند لحظه دوباره مقداری منی در ادامه خارج شد
  فکر می کنید چه مشکلی دارم ؟ ایا ممکنه بیماری خطرناکی داشته باشم ؟لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   عفونت و التهاب پروستات میتونه این حالت رو ایجاد کنه تست آنالیز و کشت ادرار و سونوگرافی پروستات انجام بدید و بیارید مطب
  2. تصویر کاربر sh یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سلام احتمال وجود سرطان هست ؟ خیلی نگرانم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 سال پیش)
   خیر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما
  من در قسمت کشاله ران درد احساس می کنم به طوری که احساس می کنم مربوط به بیضه سمت راستم میشه و مواقعی که خیلی روی صندلی می‌شینم خیلی اذیت میشم آیا مربوط به بیضه ها هستش یا خیر درد به طوری هستش که احساس می کنم در ناحیه پشت بیضه هستش در صورتی که خودم چک می کنم اون قسمت از بیضه درد ندارم و چند روزی هست که درد خیلی بیشتر شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر