انواع بیماری های مقاربتی با عکس

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بیماری های آمیزشی جنسی، از بیماری های نسبتاً شایعی هستند که از شخص به شخص دیگر به دنبال تماس جنسی منتقل می شوند . اغلب جوانان که از نظر جنسی فعال هستند به این بیماری مبتلا می شوند .

تمرین کگل برای زود انزالی

علت ایجاد بیماری های آمیزشی چیست ؟

علت ایجاد بیماری های آمیزشی باکتری یا ویروس هایی هستند که از طریق پوست و ترشحات مجاری تناسلی از فردی به فرد دیگر در طی فعالیت جنسی منتقل می شوند و باعث ایجاد علائم موضعی وعمومی در بدن می شوند . بیماری های آمیزشی عفونی دو دسته هستند :

 • دسته ای که تنها راه انتقال آنها تماس جنسی است
 • و دسته ای که یکی از راه های انتقال آنها تماس تماس جنسی می باشد ( مانند هیپاتیت ب و ایدز)

بیماریهای آمیزشی چه علائمی را ایجاد می کنند ؟

بیماری های آمیزشی در هر دو جنس مذکر و مونث ایجاد می شوند ولی علائم و عوارض آنها در دو جنس متفاوت است. ترشحات بدبو و غیرمعمول از دستگاه تناسلی ، سوزش و خارش و ضایعات زخمی در ناحیه تناسلی ، درد کشانه ران و اطراف دستگاه تناسلی ، درد حین نزدیکی و ….

علائم این بیماری ها در مردان شامل ترشح از مجرای ادرار، بزرگ شدن عقده های لنفاوی کشاله ران ، زخم ناحیه تناسلی ، درد و سوزش هنگام دفع ادرار و … می باشد . در صورت بروز هرگونه علائم غیرطبیعی در پوست ناحیه تناسلی ، اطراف مجاری ناحیه تناسلی و یا ترشح  از مجرای ادراری باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید . حتماً تماس جنسی مشکوک خود را به پزشک اطلاع دهید تا تشخیص و درمان شما آسان گردد.

تشخیص بیماری های آمیزشی

چگونه می توان این بیماری ها را تشخیص داد ؟

راه تشخیص این بیماران معاینه توسط پزشک ،  آزمایش ترشحات و در صورت لزوم آزمایش خون و ادرار می باشد .

انواع بیماری های مقاربتی با عکس

خطرناکترین بیماریهای مقاربتی عبارتند از سوزاک ، عفونت کلامیدیا ، تبخال تناسلی ، زگیل تناسلی، سیفلیس و شانکروئید . برخی از بیماری های مهم مانند هیپاتیت ب و ایدز علاوه بر انتقال از راه خون ، ازطریق جنسی نیز می توانند منتقل شوند .

سوزاک

سوزاک

این بیماری در اثر یک باکتری (میکروب ) به نام گونوکک ایجاد می شود . به علت ایجاد سوزش شدید در مجرای آقایان به این نام مشهور شده است . این بیماری در خانم ها اغلب بدون علامت است.

در آقایان ترشحات غلیظ و چرکی از مجرا به همراه سوزش و احساس ناخوشی در مجرای ادراری علائم بارز هستند که معمولاً 14-1 روز پس از تماس جنسی با فرد آلوده ایجاد می شوند . این بیماری با آنتی بیوتیک درمان می شود و درمان شریک جنسی به همراه درمان خود ضروری می باشد . عوارض این بیماری در صورت عدم درمان عبارتند از :

 ☑️ عفونت بيضه ها

 ☑️ تنگی مجرای ادراری آقایان

 ☑️ عفونت لوله های رحمی و تخمدان ها در خانم ها و ناباروری

2) عفونت کلامیدیا

عفونت کلامیدیا

کلامیدیا یک نوع میکروب (باکتری) بوده و از شایع ترین علل بیماری های آمیزشی عفونی محسوب می شود . اغلب بیماران مذکر یا مونث بی علامت هستند ( بیماری خاموش) . در حدود نیمی از مردان مبتلا به عفونت کلامیدیایی علائم ادراری مانند سوزش و تکرر ادرار و خروج ترشحات شفاف و بی رنگ از مجرا دارند . معمولاً عفونت کلامیدیا با سوزاک همراه است و باید همراه سوزاک این بیماری نیز درمان شود . در خانم ها این عفونت می تواند موجب عفونت شدید لوله های رحمی شده و موجب ناباروری شود .

3) تبخال تناسلی

عامل ایجاد کننده آن یک نوع ویروس می باشد به نام ویروس نوع 2 تبخال ( نوع 1 ویروس در اطراف دهان ایجاد تبخال می کند.) انتقال آن بسیار سریع بوده و حتی پس از یکبار تماس جنسی با افراد آلوده انتقال صورت می گیرد . علائم آن به صورت تاول های ریز آبدار پوستی دردناک در کنار هم که سوزش و خارش دارند می باشد این تاول ها در ناحیه تناسلی و گاهی داخل یا لبه خروجی مجرای ادراری دیده می شوند که باعث سوزش هنگام ادرار کردن می شود .

بیماری برای همیشه در بدن شخص مبتلا باقیمانده و باعث آلوده شریک جنسی می گردد. در صورت ابتلای خانم حامله به این بیماری در صورت انجام زایمان طبیعی بیماری منتشر و خطرناکی در نوزاد ایجاد می شود که ممکن است کشنده باشد .

تبخال تناسلی

4) سیفلیس

(زخم بدون درد ناحیه تناسلی )یکی از چهار بیماری های اولیه آمیزشی است که شیوع آن نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است . علامت آن به صورت زخم بدون درد برجسته در پوست ناحیه تناسلی و کشانه ران می باشد که معمولاً چند هفته پس از تماس جنسی دیده می شود .در صورت عدم درمان می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد ( مانند علائم منتشر پوستی ، عفونت مغزی و تشنج ، عفونت دریچه های قلبی ، فلج اندام ها ، آسیب بینایی و … )

سیفلیس

5) شانکروئید

( زخم دردناک ناحیه تناسلی) عفونت ناشی از باکتری است که به صورت دردناک در ناحیه تناسلی همراه با ترشحات چرکی زرد رنگ از بستر زخم تظاهر می نماید . معمولاً در این بیماری عقده های لنفاوی کشانه ران همان طرف بزرگ و دردناک می شوند.

درمان دارویی باعث بهبودی کامل این بیماری می شود. در اکثر بیماری های آمیزشی درمان همسر یا شریک جنسی نیز ضرورت دارد .

شانکروئید

6) زگیل تناسلی

عامل آن ویروس است که از برجستگی گوشتی قارچی شکل در ناحیه تناسلی ظاهر می شود . در صورت ابتلا فرد به زگیل تناسلی تا آخر عمر از این ویروس پاک نمی شود  و همسران این افراد در خطر ابتلا به سرطان گردن رحم خواهند بود.

زگیل های تناسلی در مردان

7) ایدز

HIV ویروسی است که باعث ایدز می شود. ممکن است با انجام رابطه واژینال یا مقعدی با فرد آلوده و بدون کاندوم به آن مبتلا شوید. از طریق بزاق دهان یا بوسه نمی توانید اچ آی وی بگیرید. علائم عفونت HIV مبهم است. آنها می توانند مانند آنفولانزا ، همراه با درد عضلانی ، خستگی یا تب خفیف باشند. همچنین می توانید لاغر شوید یا دچار اسهال شوید.

تنها راه مطمئن برای تشخیص اینکه آیا آلوده شده اید یا نه آزمایش بزاق یا خون است . ویروس اچ آی وی سالها به طول می انجامد تا سیستم ایمنی بدن شما از بین برود. با عبور از یک نقطه خاص ، بدن شما توانایی مقابله با عفونت ها را از دست می دهد. هیچ درمانی برای HIV وجود ندارد ، اما داروهای قدرتمند می توانند به افراد مبتلا به HIV کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند.

ایدز

8) تریکومونیازیس

این بیماری ناشی از یک انگلی کوچک است و زنان بیشتر از مردان به تریکومونیازیس مبتلا می شوند. زنان و مردان می توانند از طریق تماس آلت تناسلی و واژن آن را به یکدیگر انتقال بدهند. فقط حدود 30٪ از افراد مبتلا به تریکومونیازیس علائمی از جمله خارش ، سوزش یا زخم دستگاه تناسلی دارند.

همچنین ممکن است ترشحاتی بدبو ، شفاف ، سفید ، زرد یا مایل به سبز مشاهده کنید. تریکومونیازیس با آنتی بیوتیک درمان می شود. تجدید آزمایش در مدت سه ماه مهم است ، حتی اگر همسر شما نیز تحت درمان قرار گرفته باشد.

تریکومونیازیس

9 ) hpv

تقریباً هر فردی که از نظر جنسی فعال باشد در برخی موارد به HPV مبتلا خواهد شد. این شایعترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است. بیش از 40 نوع HPV از طریق جنسی قابل انتقال است. می توانید آنها را از طریق رابطه جنسی واژینال، مقعد یا دهان بدست آورید. اکثر انواع HPV علامتی ندارند و هیچ آسیبی نمی زنند و بدن شما به تنهایی از شر آنها خلاص می شود. اما برخی از آنها باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

10) التهاب و عفونت لگن

دختران فعال جنسی پانزده تا نوزده ساله آسیب پذیرترین جمعیت در ابتلا به عفونت لگن هستند ،عفونت لگن باید سریعا درمان شود زیرا می تواند تخمدان ها و لوله های رحمی را ملتهب و زخم کند.

دستورالعمل های پزشک

پیشگیری از بیماری های مقاربتی

بهترین راه پیشگیری این بیماری ها پایبندی به اصول اخلاقی و روابط خانوادگی و پرهیز از روابط جنسی مشکوک و پرخطر می باشد . برای جلوگیری از ابتلا به بیماری مقاربتی یا بیماری مقاربتی ، همیشه از رابطه با کسی که دارای زخم دستگاه تناسلی ، بثورات ترشح ، ترشح یا علائم دیگر است خودداری کنید.

توصیه های دیگر برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های جنسی:

 • هنگام تماس جنسی با افراد مشکوک به آلودگی از وسایل حفاظتی مانند کاندوم استفاده شود .
 • از روابط جنسی با افراد متعدد اجتناب شود .
 • در صورت مشاهد هر گونه علامت غیرطبیعی در ناحیه تناسلی مانند زخم در شریک جنسی از تماس پرهیز شود .
 • از به اشتراک گذاشتن حوله یا لباس زیر خودداری کنید.
 • قبل و بعد از مقاربت ناحیه تناسلی خود را بشویید.
 • ختنه مردان را در نظر بگیرید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ختنه مردان می تواند خطر ابتلا به اچ آی وی از یک زن آلوده به مرد را تا 60٪ کاهش دهد. ختنه مردان همچنین ممکن است به جلوگیری از انتقال HPV دستگاه تناسلی و تبخال تناسلی کمک کند.

برای بیماری های مقاربتی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی ممکن است منتقل شوند بیماری های بسیار خطرناکی می باشند و در صورت عدم درمان عوارض جدی ای دارند. سعی کنید برای درمان حتما به یک پزشک ماهر مراجعه نمایید تا بتواند این بیماری ها را به طور کامل درمان کند.

دکتر حسین کرمی فوق تخصص درمان بیماری های مقاربتی و عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا می تواند در زمینه ی درمان قطعی انواع بیماریهای مقاربتی به شما کمک نماید.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 
4.4/5 - (8 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر. بنده 2 سال قبل عمل واریکوسل انجام دادم. وزن ام 108 کیلوگرم و قد 185 سانتیمتر است. با توجه به مقدار پایین تستوسترون بدن ام که در عکس آزمایش پیوست مشخص شده برای افزایش و بالا رفتن تستوسترون چه کاری انجام بدهم؟ لازم به ذکر است میل جنسی ام کاهش چشمگیری داشته.
  ( مقدار تستوسترون در آزمایش 0.853 میباشد که مقدار نرمال آن بین 2.49 تا 8.36 میباشد)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   FSH , LH , Testostrone , TSH چک شود
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید من 20 سالمه و روی آلت تناسلیم دو تا جوش دارم که یکی بنفش و قرمز رنگ است و بدون درد است.
  اما جوش دیگر قرمز رنگ و دردناک است.
  لطفا بگید چیکار کنم من خیلی خجالتی ام و نمیخوام برم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر سینا پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   عکس رو فرستادم
  3. تصویر کاربر سینا پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   عکس رو فرستادم
  4. تصویر کاربر سینا پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   ببخشید عکس ها اومد؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   پماد موپیروسین هر ۸ ساعت مصرف شه. کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت و قرص مترونیدازول هر ۸ ساعت مصرف شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر مدتی است که یک جوش مانند روی الت تناسلی مشاهده شد با مراجعه به دکتر کمی سوزانده شد ولی کامل از بین نرفته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   با سلام عکس رو دوباره بارگزاری کردم
  3. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عکس را دوباره اپلود کردم
  4. تصویر کاربر علی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عکس دوباره ارسال شد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   کرایو کردید یا لیزر ؟
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  خسته نباشید آقای دکتر چند روزی هستش که روی بیضه و التم یکی دوتا دونه ی ریز سفید و یه برآمدگی کوچیک در اومده،میخواستم ببینم آیا زگیل هستس یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
 • تصویر کاربر m پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام
  ۳تا زگیل زدن دقیقا دراین ناحیه
  کرایو کزدم ماه پیش
  بازاینا در اومدن
  ایا واقعا زگیل تناسلی هستن?
  بااینکه کرایو نکردم چراانقد زیاد شدن?
  و اینکه چکاپ برای پاپ اسمیر باید همون پاپ ساده دهیم یاهمراهhpv?هر شس ماه خودhpvباید تست شود?
  1. تصویر کاربر m پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   اینا زگیل هستن یا مولوسکوم?
   برای خارش کمی دارن میشه تریامینوسولون زد?
  2. تصویر کاربر m پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   به نظر زگیل است و کرایو تکرار شود ، پاپ اسمیر همراه با hpv انجام شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از جنابعالی بابت جواب دادن به سوالات، بنده در ناحیه کشاله ران یک عدد تبخال به وجود امده، که شبیه به انگشتان دست که به هم چسبیده هست می باشذ، و باعث خارش و گاهی اوقات هم ترشحات سفید رنگی شده، و مورد دوم اینکه در قسمت ختنه گاه پوست نازک شده و قرمز میشود و سوزش درد در هنگام سکس دارم، و در حالت عادی نیز در محل دور کلاهک الت به علت اینکه پوست الت جلو امده در حدی که فقط سر الت بیرون است ،در دور کلاهک الت در صورت استحمام نکردن بیشتر از ۲۴ساعت یک‌ لایه که دارای بوی بد می باشد به وجود
  1. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام خسته نباشید اقای دکتر شرمنده جواب ندادید ؟ اگه لطف کنید پیغام بنده مطالعه کنید و پاسخ بدید ممنون میشم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   برای زگیلتون باید کرایو شوید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   برای اون منطقه ی حساسیت پوستی هم پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخیر
  بنده27 ساله هستم مدتیست خودارضایی دارم و اخیرا بعد از هربار انزال به شدت دچار افت انرژی شده و توانایی هیچ کاری حتی آب خوردن هم ندارم
  همچنین مدتی هست احساس درد در بیضه سمت چپ میکنم به طوری که پس از خودارضایی کردن این درد از بین می رود آیا این درد با افت انرژی شدید پس از انزال می‌تونه رابطه ای داشته باشه ؟
  و آیا این عوامل دلیلی بر انسداد خون رسانی می‌تونه باشه یا نه؟
  ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   مشکلی نیست ، کاهش انرژی بعد از خودارضایی قابل انتظاره ، کمتر خودارضایی کنید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   اگر درد همیشگی شد سونوگرافی کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 199 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  از شمال مزاحمتون میشم . من زگیل مقعدی داشتم همکارتون سوزوندن چند هفته پیش . چنتا دونه رو من جدیدا متوجه شدم نمیدونم جا مونده یا تازه در اومده .
  ۱ . ایا زگیل هست ؟
  ۲ . جسارتا تو عکس دوم اون برجستگی هایی که مشخص کردم با فلش پوست از سوزوندن قبلی هست اینجوری جوش خورده یا اونا هم زگیل هست ؟ از همون روز اول که سوزوندن اینا بود .
  ممنونم که وقت میذارید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   به نظر این ها زگیل نیستن ، اگر مجدد زگیل ایجاد شد کرایو کنید
  2. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   بنظرتون زگیل نیست چی میتونه باشه ؟ اخه اینا قبلا نبودن !
   اگه بشه راهنمایی کنید ممنون میشم . طبیعتا همونجوری که میدونید الان از لحاظ روحی خیلی وضعیت بدی دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   اگر ااتهاب پوست باشه بعد یه مدت از بین میره ، اگر نرفت ، بهتر است کرایو شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Mohammad یکشنبه ۷ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  راه درمان پوسته پوسته شدن و ترک خوردن پوست روی آلت تناسلی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   استفاده از پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت ، اگر بهتر نشد از پماد هیدروکورتیزون هر ۸ ساعت استفاده شود
 • تصویر کاربر کیهان یکشنبه ۷ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام من دیابتی هستم ۵۲سال ،۸ساله انسولین تزریق میکنم درکرمانشاه به چند پزشک مراجعه کردم نتیجه نگرفتم نعوظ تقریبا صفره از وکیوم وآمپول وقرص هم استفاده کردم تاثیر نداشت چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سونوگرافی کالر داپلر عروق الت انجام شود ، احتمالا به دنبال دیابت دچار گرفتگی رگ های الت شده اید. اگر به وکیوم و تادالافیل جواب نده ، قاعدتا قدم بعدی پروتز الت هست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر