جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع بیماری های مقاربتی با عکس

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بیماری های آمیزشی جنسی، از بیماری های نسبتاً شایعی هستند که از شخص به شخص دیگر به دنبال تماس جنسی منتقل می شوند . اغلب جوانان که از نظر جنسی فعال هستند به این بیماری مبتلا می شوند .

تمرین کگل برای زود انزالی

علت ایجاد بیماری های آمیزشی چیست ؟

علت ایجاد بیماری های آمیزشی باکتری یا ویروس هایی هستند که از طریق پوست و ترشحات مجاری تناسلی از فردی به فرد دیگر در طی فعالیت جنسی منتقل می شوند و باعث ایجاد علائم موضعی وعمومی در بدن می شوند . بیماری های آمیزشی عفونی دو دسته هستند :

 • دسته ای که تنها راه انتقال آنها تماس جنسی است
 • و دسته ای که یکی از راه های انتقال آنها تماس تماس جنسی می باشد ( مانند هیپاتیت ب و ایدز)

بیماریهای آمیزشی چه علائمی را ایجاد می کنند ؟

بیماری های آمیزشی در هر دو جنس مذکر و مونث ایجاد می شوند ولی علائم و عوارض آنها در دو جنس متفاوت است. ترشحات بدبو و غیرمعمول از دستگاه تناسلی ، سوزش و خارش و ضایعات زخمی در ناحیه تناسلی ، درد کشانه ران و اطراف دستگاه تناسلی ، درد حین نزدیکی و ….

علائم این بیماری ها در مردان شامل ترشح از مجرای ادرار، بزرگ شدن عقده های لنفاوی کشاله ران ، زخم ناحیه تناسلی ، درد و سوزش هنگام دفع ادرار و … می باشد . در صورت بروز هرگونه علائم غیرطبیعی در پوست ناحیه تناسلی ، اطراف مجاری ناحیه تناسلی و یا ترشح  از مجرای ادراری باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید . حتماً تماس جنسی مشکوک خود را به پزشک اطلاع دهید تا تشخیص و درمان شما آسان گردد.

تشخیص بیماری های آمیزشی

چگونه می توان این بیماری ها را تشخیص داد ؟

راه تشخیص این بیماران معاینه توسط پزشک ،  آزمایش ترشحات و در صورت لزوم آزمایش خون و ادرار می باشد .

انواع بیماری های مقاربتی با عکس

خطرناکترین بیماریهای مقاربتی عبارتند از سوزاک ، عفونت کلامیدیا ، تبخال تناسلی ، زگیل تناسلی، سیفلیس و شانکروئید . برخی از بیماری های مهم مانند هیپاتیت ب و ایدز علاوه بر انتقال از راه خون ، ازطریق جنسی نیز می توانند منتقل شوند .

سوزاک

سوزاک

این بیماری در اثر یک باکتری (میکروب ) به نام گونوکک ایجاد می شود . به علت ایجاد سوزش شدید در مجرای آقایان به این نام مشهور شده است . این بیماری در خانم ها اغلب بدون علامت است.

در آقایان ترشحات غلیظ و چرکی از مجرا به همراه سوزش و احساس ناخوشی در مجرای ادراری علائم بارز هستند که معمولاً 14-1 روز پس از تماس جنسی با فرد آلوده ایجاد می شوند . این بیماری با آنتی بیوتیک درمان می شود و درمان شریک جنسی به همراه درمان خود ضروری می باشد . عوارض این بیماری در صورت عدم درمان عبارتند از :

 ☑️ عفونت بيضه ها

 ☑️ تنگی مجرای ادراری آقایان

 ☑️ عفونت لوله های رحمی و تخمدان ها در خانم ها و ناباروری

2) عفونت کلامیدیا

عفونت کلامیدیا

کلامیدیا یک نوع میکروب (باکتری) بوده و از شایع ترین علل بیماری های آمیزشی عفونی محسوب می شود . اغلب بیماران مذکر یا مونث بی علامت هستند ( بیماری خاموش) . در حدود نیمی از مردان مبتلا به عفونت کلامیدیایی علائم ادراری مانند سوزش و تکرر ادرار و خروج ترشحات شفاف و بی رنگ از مجرا دارند . معمولاً عفونت کلامیدیا با سوزاک همراه است و باید همراه سوزاک این بیماری نیز درمان شود . در خانم ها این عفونت می تواند موجب عفونت شدید لوله های رحمی شده و موجب ناباروری شود .

3) تبخال تناسلی

عامل ایجاد کننده آن یک نوع ویروس می باشد به نام ویروس نوع 2 تبخال ( نوع 1 ویروس در اطراف دهان ایجاد تبخال می کند.) انتقال آن بسیار سریع بوده و حتی پس از یکبار تماس جنسی با افراد آلوده انتقال صورت می گیرد . علائم آن به صورت تاول های ریز آبدار پوستی دردناک در کنار هم که سوزش و خارش دارند می باشد این تاول ها در ناحیه تناسلی و گاهی داخل یا لبه خروجی مجرای ادراری دیده می شوند که باعث سوزش هنگام ادرار کردن می شود .

بیماری برای همیشه در بدن شخص مبتلا باقیمانده و باعث آلوده شریک جنسی می گردد. در صورت ابتلای خانم حامله به این بیماری در صورت انجام زایمان طبیعی بیماری منتشر و خطرناکی در نوزاد ایجاد می شود که ممکن است کشنده باشد .

تبخال تناسلی

4) سیفلیس

(زخم بدون درد ناحیه تناسلی )یکی از چهار بیماری های اولیه آمیزشی است که شیوع آن نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است . علامت آن به صورت زخم بدون درد برجسته در پوست ناحیه تناسلی و کشانه ران می باشد که معمولاً چند هفته پس از تماس جنسی دیده می شود .در صورت عدم درمان می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد ( مانند علائم منتشر پوستی ، عفونت مغزی و تشنج ، عفونت دریچه های قلبی ، فلج اندام ها ، آسیب بینایی و … )

سیفلیس

5) شانکروئید

( زخم دردناک ناحیه تناسلی) عفونت ناشی از باکتری است که به صورت دردناک در ناحیه تناسلی همراه با ترشحات چرکی زرد رنگ از بستر زخم تظاهر می نماید . معمولاً در این بیماری عقده های لنفاوی کشانه ران همان طرف بزرگ و دردناک می شوند.

درمان دارویی باعث بهبودی کامل این بیماری می شود. در اکثر بیماری های آمیزشی درمان همسر یا شریک جنسی نیز ضرورت دارد .

شانکروئید

6) زگیل تناسلی

عامل آن ویروس است که از برجستگی گوشتی قارچی شکل در ناحیه تناسلی ظاهر می شود . در صورت ابتلا فرد به زگیل تناسلی تا آخر عمر از این ویروس پاک نمی شود  و همسران این افراد در خطر ابتلا به سرطان گردن رحم خواهند بود.

زگیل های تناسلی در مردان

7) ایدز

HIV ویروسی است که باعث ایدز می شود. ممکن است با انجام رابطه واژینال یا مقعدی با فرد آلوده و بدون کاندوم به آن مبتلا شوید. از طریق بزاق دهان یا بوسه نمی توانید اچ آی وی بگیرید. علائم عفونت HIV مبهم است. آنها می توانند مانند آنفولانزا ، همراه با درد عضلانی ، خستگی یا تب خفیف باشند. همچنین می توانید لاغر شوید یا دچار اسهال شوید.

تنها راه مطمئن برای تشخیص اینکه آیا آلوده شده اید یا نه آزمایش بزاق یا خون است . ویروس اچ آی وی سالها به طول می انجامد تا سیستم ایمنی بدن شما از بین برود. با عبور از یک نقطه خاص ، بدن شما توانایی مقابله با عفونت ها را از دست می دهد. هیچ درمانی برای HIV وجود ندارد ، اما داروهای قدرتمند می توانند به افراد مبتلا به HIV کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند.

ایدز

8) تریکومونیازیس

این بیماری ناشی از یک انگلی کوچک است و زنان بیشتر از مردان به تریکومونیازیس مبتلا می شوند. زنان و مردان می توانند از طریق تماس آلت تناسلی و واژن آن را به یکدیگر انتقال بدهند. فقط حدود 30٪ از افراد مبتلا به تریکومونیازیس علائمی از جمله خارش ، سوزش یا زخم دستگاه تناسلی دارند.

همچنین ممکن است ترشحاتی بدبو ، شفاف ، سفید ، زرد یا مایل به سبز مشاهده کنید. تریکومونیازیس با آنتی بیوتیک درمان می شود. تجدید آزمایش در مدت سه ماه مهم است ، حتی اگر همسر شما نیز تحت درمان قرار گرفته باشد.

تریکومونیازیس

9 ) hpv

تقریباً هر فردی که از نظر جنسی فعال باشد در برخی موارد به HPV مبتلا خواهد شد. این شایعترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است. بیش از 40 نوع HPV از طریق جنسی قابل انتقال است. می توانید آنها را از طریق رابطه جنسی واژینال، مقعد یا دهان بدست آورید. اکثر انواع HPV علامتی ندارند و هیچ آسیبی نمی زنند و بدن شما به تنهایی از شر آنها خلاص می شود. اما برخی از آنها باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

10) التهاب و عفونت لگن

دختران فعال جنسی پانزده تا نوزده ساله آسیب پذیرترین جمعیت در ابتلا به عفونت لگن هستند ،عفونت لگن باید سریعا درمان شود زیرا می تواند تخمدان ها و لوله های رحمی را ملتهب و زخم کند.

دستورالعمل های پزشک

پیشگیری از بیماری های مقاربتی

بهترین راه پیشگیری این بیماری ها پایبندی به اصول اخلاقی و روابط خانوادگی و پرهیز از روابط جنسی مشکوک و پرخطر می باشد . برای جلوگیری از ابتلا به بیماری مقاربتی یا بیماری مقاربتی ، همیشه از رابطه با کسی که دارای زخم دستگاه تناسلی ، بثورات ترشح ، ترشح یا علائم دیگر است خودداری کنید.

توصیه های دیگر برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های جنسی:

 • هنگام تماس جنسی با افراد مشکوک به آلودگی از وسایل حفاظتی مانند کاندوم استفاده شود .
 • از روابط جنسی با افراد متعدد اجتناب شود .
 • در صورت مشاهد هر گونه علامت غیرطبیعی در ناحیه تناسلی مانند زخم در شریک جنسی از تماس پرهیز شود .
 • از به اشتراک گذاشتن حوله یا لباس زیر خودداری کنید.
 • قبل و بعد از مقاربت ناحیه تناسلی خود را بشویید.
 • ختنه مردان را در نظر بگیرید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ختنه مردان می تواند خطر ابتلا به اچ آی وی از یک زن آلوده به مرد را تا 60٪ کاهش دهد. ختنه مردان همچنین ممکن است به جلوگیری از انتقال HPV دستگاه تناسلی و تبخال تناسلی کمک کند.

برای بیماری های مقاربتی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی ممکن است منتقل شوند بیماری های بسیار خطرناکی می باشند و در صورت عدم درمان عوارض جدی ای دارند. سعی کنید برای درمان حتما به یک پزشک ماهر مراجعه نمایید تا بتواند این بیماری ها را به طور کامل درمان کند.

دکتر حسین کرمی فوق تخصص درمان بیماری های مقاربتی و عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا می تواند در زمینه ی درمان قطعی انواع بیماریهای مقاربتی به شما کمک نماید.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 
4.4/5 - (8 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سینا سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید. من مدتی ست روی کیسه‌ی بیضه‌م چیزی شبیه زگیل پدید اومده.. گاهی هم خارش داره کیسه بیضه‌م.
  لطفا راهنمایی بفرمایید بنده رو. سپاس
  1. تصویر کاربر سینا یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   خواهش میکنم پاسخ بدید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر saeede یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 26 سالمه پنج ماه پیش رابطه جنسی مقعدی و اورال داشتم البته مبتلا به IBS هستم .داروی خاصی هم مصرف نمیکنم .دوهفته پیش این دونه ها رو داخل مقعد و یه دونه روی واژن دیدم و چار تا دونه انتهای زبان و الان دفعم به صورت اسهاله بیشتر.گاهی در مقعد خارش دارم .متخصص زنان رفتم ولی گفتن احتمالا چیزی نیست و ارجاع دادن متخصص پوست که هنوز نوبتم برای ویزیت نرسیده.اینا به نظر شما زگیل هستن؟
  1. تصویر کاربر saeede جمعه ۳۱ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   و اینکه ایا من شقاق مقعد دچار شدم؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   من زگيل نميبينم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر پ سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 1379 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر من چند سال پیش دچار ویرویس HPV شدم کرایو کردم البته اون موقع هم زاده ها زیاد نبود خیلی ریز و کوچک بود دیگه زائده نداشتم تا چند سال بعد از اون دوباره یک دوتا زائده بوجود اومد رفتم دکتر آزمایش دادم جزو هیچکدام از تیپ های زگیل نبود طبق جواب آزمایش دکتر آزمایشگاه هم گفت برای این جور زگیل ها اصلا درمان هم نیازی نیست. یکی دوتا زائده هم که بوجود میاد با ناخن اصطلاحا می کنمشون. الان سوال من از خدمتتون این هست با توجه به اینکه سن من 36 سال هست واکسن گارداسیل رو برای من توصیه می کنید یا خیر؟
  1. تصویر کاربر پ شنبه ۲۵ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   جناب آقای دکتر یک سوال دیگه در مورد این داروی گانودرما داشتم که زیاد تبلیغ میشه می خواستم بدونم برای درمان ویروس موثر هست یا نه؟ چون خیلی می گن که ویروس رو از بدن خارج می کنه و شخص کاملا درمان می شه. می خواستم بدونم صحت دارد یا خیر؟ آیا شما توصیه می کنید یا خیر؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   خیر برای زگیل دارویی وجود نداره که ویروس رو از بدن پاک کنه. اگر آقا هستین که اصلا گارداسیل ارزشی نداره. اگر خانم هستین تو این سن گارداسیل نوصیه نمیشه. هیچ وقت زگیل رو با ناخن نکنین و حتما کرایو انجام بشه. اگر در حال حاضر ضایعات پوستی دارین جهت کرایو مراجعه کنین ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر خانم هستین سالانه پاپ اسمیر انجام بدین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عليپور سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 238 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر. ببخشيد ميخواستم بپرسم اگر كسي كه در دهانش زگيل تناسلي داشته باشه بعد دندانش نخ دندان بكشه وبه داخل دهانش باانگشت دست بزنه دستانش را نشويد وبا همان دست ميوه ها را داخل بشقاب بچيند وبياورد وما از آن ميوه ها بخوريم آيا ماهم مبتلا به زگيل تناسلي در دهانمان ميشويم؟؟
  1. تصویر کاربر عليپور جمعه ۳ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   در كل آقاي دكتر اگه كسي زگيل تناسلي داشته باشه بهش دست بزنه بعد دستشو نشوره ودست به ظرف يا غذا بزنه وكس ديگه اي از اون ظرف يا غذا يا ميوه استفاده كنه ودر اون ظرف غذا بخوره ويا اون ميوه يا غذا رو بخوره به دهانش زگيل تناسلي منتقل ميشه؟؟در دهانش زگيل تناسلي ميزنه يا از اين راه منتقل نميشه؟؟
  2. تصویر کاربر عليپور شنبه ۱۸ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   لطفا جواب سوال من بديد. خواهش ميكنم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، جواب شما بله هست، زگیل اگر آسیب ببینه و یا تماس با مخاط داشته باشه منتقل میشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ص.د سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  آلت بنده وقتی در حالت نعوظ قرار می گیرد، یک سری رگ های درشت و همچنین یک سری رگ های بسیار ریز قرمز یا بنفش پدیدار می شود ولی در حالت عادی این رگ‌ها دیده نمی شوند فقط رگ های بزرگ کمی نمایان هستند. می خواستم بدونم آیا این موضوع طبیعی است؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، مشکلی نیست، طبیعیه
 • تصویر کاربر نرگس سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 659 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من قبلا این سوالم رو مطرح کردم ولی فرمودید عکس ارسال نشده! دوباره سوال میکنم:
  1-من مبتلا به ویروس تبخال تناسلی هستم. با نامزدم که ایشونم مبتلا هستند گاهی (2-3 بار) بعد سکس با ایشون لابیا مینورم بشدت ورم کرد. درد و خارش و دردسر خاصی نداشت بجز اینکه خب احساس بدی لای پام موقع راه رفتن داشتم. میخواستم بدونم این مشکل هم ربط به تبخال داره یا چیز دیگه ای هست؟
  2- قصد دارم لیزر موهای زاید بیکینی انجام بدم. آیا در زمانی که هیچ نوع تبخال فعالی ندارم،انجام اینکار مشکی نداره؟ یا کلا هیچوقت نباید انجام بدم؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر نرگس پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   ۳- من بعد از ابتلا به تبخال خیلی ترسیدم و برای گارداسیل اقدام کردم تا لاقل از بابت سرطان رحم خیالم یکم آسوده باشه. هفته قبل هم یکیش رو زدم. امروز تو گوگل داشتم بیشتر درمورد گارداسیل مطالعه میکردم که دیدم نوشته افرادیکه ضعف سیستم ایمنی بدن دارن، نباید بزنن. از طرفی من مبتلا به بیماری اتوایمن(الوپشیا) هستم. آیا این به این معنیه که ضعف سیستم ایمنی دارم و نباید واکسن میزدم؟ استرسم چند برابر شد واقعا تروخدا راهنماییم کنید :(((
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   تب خال بلورات تاولی دردناک است اصلا باعث سرطان نمیشود فقط عود کننده است
  3. تصویر کاربر نرگس دوشنبه ۲۳ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام
   جواب دو سال قبل رو هم لطفا میگید؟
   من گارداسیل رو بابت پیشگیری از زیگیل تناسلی تزریق کردم نه تبخال. فقط سوالم این بود این واکسن با بیماری الوپسی من تداخلی نداره؟ ایرادی نداره تزریقش؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   نه اصلا
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر fd سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر دفعه قبل چندبار عکس فرستادم نیومده برای شما. ضایعاتی که روی ناحیه تناسلیم هست آیا اینها زگیل هستند؟مجرد هستم و هیچ گونه رابطه ای نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلتم، به نظر زگیل نیست، توسط متخصص زنان معاینه شوید
  2. تصویر کاربر fd شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   آقای دکتر واقعا روم نمیشه به پزشک حضوری مراجعه کنم. اگر اینها زگیل نباشن چی هستن؟خطرناکه؟
  3. تصویر کاربر fd دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون میشم پاسخ بدید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   اين در عكسها زگيل واضح است بياييد درمان ٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ تماس هر روز از ساعت ١٠الي١٢ تماس
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Farzane شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  سلام من سه ماه پیش تست پاپ اسمیر و تست hpv دادم که مثبت بود و از نوع تیپ 16 و 18 که گویا بدترین نوع هست اول نمونه برداری کردن و نتیجه سرطان منفی بود در حال حاضر برای hpv یک جلسه فریز انجام شده نوبت اول واکسن رو تزریق کردم و داروهای تقویت سیستم ایمنی بدنی هم مصرف میکنم در حال حاضر امکان از بین رفتن کامل این بیماری بعد از مصرف داروها و سه نوبت واکسن هست.؟ یا این بیماری هیچ وقت درمان نمیشه؟ برای روابط عادی من با خانواده ام نیاز به چه مراقبت ها و کنترلهایی هست ؟ راه انتقالش چگونه است . من چندسالیه بیماری پسوریازیس هم دارم این موضوع میتونه ارتباطی به hpv داشته باشه؟ ممنون میشم از راهنمایی و پاسخ تون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، هرچی باعث ضعف سیستم ایمنی بدن بشه میتونه باعث تشدید زگیل بشه، کرایو بهترین درمان هست
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  به دلیل علاقه بسیار شدید به یه نفر بدونه اینکه نعوظی صورت بگیره به حالت انزال میرسم این موضوع چند بار در هفته اتفاق میوفته آیا ضرری داره و راه درمان چیه خیلی خسته شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   آیا سابقه خودارضایی دارید؟
 • تصویر کاربر alireza شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 705 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده یک مدت قبل عفونت ناف داشتم با تجویز دارو خوب شد بعد از مدتی شاید ماهی یکی دوبار موقع ادرار سوزش کم سر ناحیه تناسلی و ناف داشتم یعنی قسمت ناف تا ناحیه تناسلی سوز میداد که از درد ادرار قطع میکردم الانم به همین شکل هست اما نه همیشه ممنون میشم جناب دکتر پاسخ بفرمایید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…
هر کسی ممکن است به سنگ کلیه دچار شود، اما این سنگ در مردان و در افراد…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر