انواع بیماری های مقاربتی با عکس

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بیماری های آمیزشی جنسی، از بیماری های نسبتاً شایعی هستند که از شخص به شخص دیگر به دنبال تماس جنسی منتقل می شوند . اغلب جوانان که از نظر جنسی فعال هستند به این بیماری مبتلا می شوند .

تمرین کگل برای زود انزالی

علت ایجاد بیماری های آمیزشی چیست ؟

علت ایجاد بیماری های آمیزشی باکتری یا ویروس هایی هستند که از طریق پوست و ترشحات مجاری تناسلی از فردی به فرد دیگر در طی فعالیت جنسی منتقل می شوند و باعث ایجاد علائم موضعی وعمومی در بدن می شوند . بیماری های آمیزشی عفونی دو دسته هستند :

 • دسته ای که تنها راه انتقال آنها تماس جنسی است
 • و دسته ای که یکی از راه های انتقال آنها تماس تماس جنسی می باشد ( مانند هیپاتیت ب و ایدز)

بیماریهای آمیزشی چه علائمی را ایجاد می کنند ؟

بیماری های آمیزشی در هر دو جنس مذکر و مونث ایجاد می شوند ولی علائم و عوارض آنها در دو جنس متفاوت است. ترشحات بدبو و غیرمعمول از دستگاه تناسلی ، سوزش و خارش و ضایعات زخمی در ناحیه تناسلی ، درد کشانه ران و اطراف دستگاه تناسلی ، درد حین نزدیکی و ….

علائم این بیماری ها در مردان شامل ترشح از مجرای ادرار، بزرگ شدن عقده های لنفاوی کشاله ران ، زخم ناحیه تناسلی ، درد و سوزش هنگام دفع ادرار و … می باشد . در صورت بروز هرگونه علائم غیرطبیعی در پوست ناحیه تناسلی ، اطراف مجاری ناحیه تناسلی و یا ترشح  از مجرای ادراری باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید . حتماً تماس جنسی مشکوک خود را به پزشک اطلاع دهید تا تشخیص و درمان شما آسان گردد.

تشخیص بیماری های آمیزشی

چگونه می توان این بیماری ها را تشخیص داد ؟

راه تشخیص این بیماران معاینه توسط پزشک ،  آزمایش ترشحات و در صورت لزوم آزمایش خون و ادرار می باشد .

انواع بیماری های مقاربتی با عکس

خطرناکترین بیماریهای مقاربتی عبارتند از سوزاک ، عفونت کلامیدیا ، تبخال تناسلی ، زگیل تناسلی، سیفلیس و شانکروئید . برخی از بیماری های مهم مانند هیپاتیت ب و ایدز علاوه بر انتقال از راه خون ، ازطریق جنسی نیز می توانند منتقل شوند .

سوزاک

سوزاک

این بیماری در اثر یک باکتری (میکروب ) به نام گونوکک ایجاد می شود . به علت ایجاد سوزش شدید در مجرای آقایان به این نام مشهور شده است . این بیماری در خانم ها اغلب بدون علامت است.

در آقایان ترشحات غلیظ و چرکی از مجرا به همراه سوزش و احساس ناخوشی در مجرای ادراری علائم بارز هستند که معمولاً 14-1 روز پس از تماس جنسی با فرد آلوده ایجاد می شوند . این بیماری با آنتی بیوتیک درمان می شود و درمان شریک جنسی به همراه درمان خود ضروری می باشد . عوارض این بیماری در صورت عدم درمان عبارتند از :

 ☑️ عفونت بيضه ها

 ☑️ تنگی مجرای ادراری آقایان

 ☑️ عفونت لوله های رحمی و تخمدان ها در خانم ها و ناباروری

2) عفونت کلامیدیا

عفونت کلامیدیا

کلامیدیا یک نوع میکروب (باکتری) بوده و از شایع ترین علل بیماری های آمیزشی عفونی محسوب می شود . اغلب بیماران مذکر یا مونث بی علامت هستند ( بیماری خاموش) . در حدود نیمی از مردان مبتلا به عفونت کلامیدیایی علائم ادراری مانند سوزش و تکرر ادرار و خروج ترشحات شفاف و بی رنگ از مجرا دارند . معمولاً عفونت کلامیدیا با سوزاک همراه است و باید همراه سوزاک این بیماری نیز درمان شود . در خانم ها این عفونت می تواند موجب عفونت شدید لوله های رحمی شده و موجب ناباروری شود .

3) تبخال تناسلی

عامل ایجاد کننده آن یک نوع ویروس می باشد به نام ویروس نوع 2 تبخال ( نوع 1 ویروس در اطراف دهان ایجاد تبخال می کند.) انتقال آن بسیار سریع بوده و حتی پس از یکبار تماس جنسی با افراد آلوده انتقال صورت می گیرد . علائم آن به صورت تاول های ریز آبدار پوستی دردناک در کنار هم که سوزش و خارش دارند می باشد این تاول ها در ناحیه تناسلی و گاهی داخل یا لبه خروجی مجرای ادراری دیده می شوند که باعث سوزش هنگام ادرار کردن می شود .

بیماری برای همیشه در بدن شخص مبتلا باقیمانده و باعث آلوده شریک جنسی می گردد. در صورت ابتلای خانم حامله به این بیماری در صورت انجام زایمان طبیعی بیماری منتشر و خطرناکی در نوزاد ایجاد می شود که ممکن است کشنده باشد .

تبخال تناسلی

4) سیفلیس

(زخم بدون درد ناحیه تناسلی )یکی از چهار بیماری های اولیه آمیزشی است که شیوع آن نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است . علامت آن به صورت زخم بدون درد برجسته در پوست ناحیه تناسلی و کشانه ران می باشد که معمولاً چند هفته پس از تماس جنسی دیده می شود .در صورت عدم درمان می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد ( مانند علائم منتشر پوستی ، عفونت مغزی و تشنج ، عفونت دریچه های قلبی ، فلج اندام ها ، آسیب بینایی و … )

سیفلیس

5) شانکروئید

( زخم دردناک ناحیه تناسلی) عفونت ناشی از باکتری است که به صورت دردناک در ناحیه تناسلی همراه با ترشحات چرکی زرد رنگ از بستر زخم تظاهر می نماید . معمولاً در این بیماری عقده های لنفاوی کشانه ران همان طرف بزرگ و دردناک می شوند.

درمان دارویی باعث بهبودی کامل این بیماری می شود. در اکثر بیماری های آمیزشی درمان همسر یا شریک جنسی نیز ضرورت دارد .

شانکروئید

6) زگیل تناسلی

عامل آن ویروس است که از برجستگی گوشتی قارچی شکل در ناحیه تناسلی ظاهر می شود . در صورت ابتلا فرد به زگیل تناسلی تا آخر عمر از این ویروس پاک نمی شود  و همسران این افراد در خطر ابتلا به سرطان گردن رحم خواهند بود.

زگیل های تناسلی در مردان

7) ایدز

HIV ویروسی است که باعث ایدز می شود. ممکن است با انجام رابطه واژینال یا مقعدی با فرد آلوده و بدون کاندوم به آن مبتلا شوید. از طریق بزاق دهان یا بوسه نمی توانید اچ آی وی بگیرید. علائم عفونت HIV مبهم است. آنها می توانند مانند آنفولانزا ، همراه با درد عضلانی ، خستگی یا تب خفیف باشند. همچنین می توانید لاغر شوید یا دچار اسهال شوید.

تنها راه مطمئن برای تشخیص اینکه آیا آلوده شده اید یا نه آزمایش بزاق یا خون است . ویروس اچ آی وی سالها به طول می انجامد تا سیستم ایمنی بدن شما از بین برود. با عبور از یک نقطه خاص ، بدن شما توانایی مقابله با عفونت ها را از دست می دهد. هیچ درمانی برای HIV وجود ندارد ، اما داروهای قدرتمند می توانند به افراد مبتلا به HIV کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند.

ایدز

8) تریکومونیازیس

این بیماری ناشی از یک انگلی کوچک است و زنان بیشتر از مردان به تریکومونیازیس مبتلا می شوند. زنان و مردان می توانند از طریق تماس آلت تناسلی و واژن آن را به یکدیگر انتقال بدهند. فقط حدود 30٪ از افراد مبتلا به تریکومونیازیس علائمی از جمله خارش ، سوزش یا زخم دستگاه تناسلی دارند.

همچنین ممکن است ترشحاتی بدبو ، شفاف ، سفید ، زرد یا مایل به سبز مشاهده کنید. تریکومونیازیس با آنتی بیوتیک درمان می شود. تجدید آزمایش در مدت سه ماه مهم است ، حتی اگر همسر شما نیز تحت درمان قرار گرفته باشد.

تریکومونیازیس

9 ) hpv

تقریباً هر فردی که از نظر جنسی فعال باشد در برخی موارد به HPV مبتلا خواهد شد. این شایعترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است. بیش از 40 نوع HPV از طریق جنسی قابل انتقال است. می توانید آنها را از طریق رابطه جنسی واژینال، مقعد یا دهان بدست آورید. اکثر انواع HPV علامتی ندارند و هیچ آسیبی نمی زنند و بدن شما به تنهایی از شر آنها خلاص می شود. اما برخی از آنها باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند.

10) التهاب و عفونت لگن

دختران فعال جنسی پانزده تا نوزده ساله آسیب پذیرترین جمعیت در ابتلا به عفونت لگن هستند ،عفونت لگن باید سریعا درمان شود زیرا می تواند تخمدان ها و لوله های رحمی را ملتهب و زخم کند.

دستورالعمل های پزشک

پیشگیری از بیماری های مقاربتی

بهترین راه پیشگیری این بیماری ها پایبندی به اصول اخلاقی و روابط خانوادگی و پرهیز از روابط جنسی مشکوک و پرخطر می باشد . برای جلوگیری از ابتلا به بیماری مقاربتی یا بیماری مقاربتی ، همیشه از رابطه با کسی که دارای زخم دستگاه تناسلی ، بثورات ترشح ، ترشح یا علائم دیگر است خودداری کنید.

توصیه های دیگر برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های جنسی:

 • هنگام تماس جنسی با افراد مشکوک به آلودگی از وسایل حفاظتی مانند کاندوم استفاده شود .
 • از روابط جنسی با افراد متعدد اجتناب شود .
 • در صورت مشاهد هر گونه علامت غیرطبیعی در ناحیه تناسلی مانند زخم در شریک جنسی از تماس پرهیز شود .
 • از به اشتراک گذاشتن حوله یا لباس زیر خودداری کنید.
 • قبل و بعد از مقاربت ناحیه تناسلی خود را بشویید.
 • ختنه مردان را در نظر بگیرید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ختنه مردان می تواند خطر ابتلا به اچ آی وی از یک زن آلوده به مرد را تا 60٪ کاهش دهد. ختنه مردان همچنین ممکن است به جلوگیری از انتقال HPV دستگاه تناسلی و تبخال تناسلی کمک کند.

برای بیماری های مقاربتی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی ممکن است منتقل شوند بیماری های بسیار خطرناکی می باشند و در صورت عدم درمان عوارض جدی ای دارند. سعی کنید برای درمان حتما به یک پزشک ماهر مراجعه نمایید تا بتواند این بیماری ها را به طور کامل درمان کند.

دکتر حسین کرمی فوق تخصص درمان بیماری های مقاربتی و عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا می تواند در زمینه ی درمان قطعی انواع بیماریهای مقاربتی به شما کمک نماید.


دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 
4.4/5 - (8 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 1642 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۲ روزه متوجه ۲ لک کبود مانند یا خونمردگی بر روی لوله آلت نزدیک کلاهک شدم هیچ علایمی همچون سوزش درد ... هیچی ندارم ولی نگرانشم ممنونم راهنماییم کنیم که چکار کنم
  1. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   قرار نیست جواب بدی اقای دکتر؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   چیز مهمی نیست ، خودش خوب میشه
  3. تصویر کاربر احمد شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنونم🙏
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   🙏
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ناشناس چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر و عرض خسته نباشید، بنده 45 سالم و مادرزادی یک بیضه ای ( بیضه راست ) به دنیا آمدم. حدود 9 سالگی بیضه چپ را که بالای آلت سمت چپ زیر شکم بود با عمل جراحی به داخل کیسه بیضه انتقال داده شد. اما بیضه چپ از زمانی که یادم میاید حدود نصف بیضه راست می باشد. بنده حدود 12 سال ازدواج کردم و صاحب یک فرزند هستم چند سال می باشد که اقدام به فرزند دوم نمودیم اما میشر نمی شود. ضمنا آلت بنده نیز از حد نرمال کوجکتر و همینطور شدیدا زود انزال می باشم توانایی جنسیم هم کم شده است و همینطور فکر می کنم تحرک منی در حد مطلوب نیست اما در آزمایشی که حدود دوسال پیش دادم دکتر مختص زنان و زایمان گفت طبیعی می باشد. میخواستم ببینم آیا این موارد اعلام شده تاثیری در باروری دارد؟ راههای برطرف نمودن مشکل چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   ازمایش اسپرم مجدد انجام شود. در ضمن شما باید سالانه سونوگرافی از بیضه ها انجام دهید
 • تصویر کاربر فرود یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من 40سالمه ده ساله ازدواج کردم172قدمه و73وزنمه اوایل میل جنسیم خوب بود نرمال بود نعوذ هم نزدیک 85تا 90یعنی در حالت نعوذ کامل یه کم نرم بود ولی کارمونو راه میانداخت زود انزالی داشتم الان سه سالی میشه که میل جنسیم خیلی خیلی کم شده یعنی خود به خود میل جنسی ندارم باید طرف مقابل بیاد با من بازی و کار کنه تا حسم بیاد و نعوذ ضعیفی دارم تا 60الی 70درصد نعوذ پیدا میکنم و زود شل میشود
  مریضی خاصی ندارم دوسال پیش چک آپ دادم مریضی خاصی نداشتم بعضی موقع سیگار میکشم نه زیاد ،((( بخاطر کم روویی و خجالتی بودن برای این مشکلم دکتر نرفتم))) ((البته اوایل به خاطر زود انزالی به توصیه قرص زیر زبانی بوپره نورفین 2 استفاده میکردم که متاسفانه بهش اعتیاد پیدا کردم الان هم روزی نصف قرص ،یک چهارم صبح و یک چهارم شب استفاده میکنم که برای ترک کردنش امتحان کردم ولی نتونستم ترک کنم )) دارو و چیزی دیگه ای هم استفاده نمیکنم
  خواهشا این مشکلاتم محرمانه بماند و تا امکان داره کمکم کنید بخاطر این ناتوانی جنسی خیلی اذیت میشم و عذاب میکشم سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   ابتدا ازمایشات کامل و هورمونی داده شود
 • تصویر کاربر خورشيد یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  دکتر سلام خسته نباشید من سال ٩۵ واکسن ۴ گانه گارداسیل زدم همون سال ازمایش hpv دادم که تایپ 56 و ٦٦ بود من کلوپوسکوپی هم انجام دادم و پاپ اسمیر که مشکلی نداشت من هیچ وقت ضایعه زگیل نداشتم ولی چند وقته متوجه اين لكه هاي تيره شدم ٢ تا هستن ١ ماه پيش دوباره ازمايش hpv رو تكرار كردم كه منفي بود دكتر زنان هم گفت اينا زگيل نيست اما من واقعا استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   زگیل نیست ، پاپ اسمیر باید مرتبا تکرار شود ، تحت نظر متخصص زنان باشین
 • تصویر کاربر ع سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 279 مشاهده پرسش
  سلام. ١ سال پيش با برامدگي كوچكي مواجه شدم. به پزشك مراجعه كردم ، تشخيص ديگيل بود . ازمايش دادم تايپ ٥٦ و ٩٣ مثبت شد . با پودوفيلين درمان و شروع كردم ، برامدگي كوچك تر شد اما از بين نرفت . الان مدل و رنگش تا حدودي تغيير كرده. ايا واقعا زيگيل هست يا امكان دارداصلا نباشد . تصوير اول از ١ سال پيش و بعدي ها جديد هستند .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  2. تصویر کاربر ع دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون از پاسخ ، ادامه درمان با پودوفيلين يا درمان هاي خانگي مناسب نيست !؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   میزان تاثیرش کمتر از کرایو است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فریما شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 245 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  خسته نباشید
  من ۱ سال پیش متوجه یه دونه های کنار مقعدم شدم رفتم دکتر زنان گفتن مشکوک به زگیل یه پماد دادن استفاده کردم دیگه دونه‌ای بهم نزد ولی آزمایش ندادم ینی دکتر گفت احتیاج نیست
  رابطه‌ای که داشتم مال حدود ۱ سال و ۷ ماه پیشه من رابطه دهانی و مقعدی داشتم
  میخوام ببینم بعد از گذشت این مدت امکان داره یه وقت تو دهنم زگیل بزنه؟؟؟
  من یه روز در میون زینک و ویتامین c مصرف میکنم و همینطور شربت ایمیونس
  میخوام ببینم تا چه مدت دیگه این داروهارو باید ادامه بدم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر ضایعه ای ندارید نیاز به این داروها نیست
 • تصویر کاربر reza شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 601 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت استاد دکتر کرمی بزرگوار. وقت شما بخیر. پسرم حدود یک سال دارد از بدو تولد ظاهرا ختنه خدادادی هست البته هنوز پیش هیچ دکتر متخصصی جهت معاینه نرفته ایم . من تصویر و فیلم آلت تناسلی فرزندم را برای حضرتعالی ارسال کرده ام. میشه لطف کنید آنها را مشاهده بفرمایید و لطفا نظرتان را بفرمایید . آقای دکتر آیا فرزندم دچار عارضه ختنه مادرزادی هست؟؟ آیا باید عمل جراحی شود؟ اگر آره٫ لطفا بهترین زمان برای انجام این عمل را بفرمایید . من و همسرم بابت این موضوع خیلی استرس داریم و همیشه نگران هستیم . خواهشمندم ما را راهنمایی بفرمایید با تشکر از محبت و توجه شما استاد گرانقدر. باتشکر اخروج ادرار از نوک آلت صورت می گیرد بطور عادی با تشکر از شما ⏪ لطفا ادامه سوال خود را وارد نمایید.
  در صورت اتمام سوال، دکمه مرحله بعد ⏪ را فشار دهید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر reza جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   باسلام جناب دکتر
   تصویر آلت فرزندم برای شما ارسال شده
  3. تصویر کاربر reza جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   باسلام جناب دکتر بزرگوار
   تصویر دوم آلت نوزادم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر در ادرار کردن مشکلی نداره ، کاری نیاز نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ایمان پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  دیشب در خواب آلت تناسلی ام درد گرفت به طوری از شدت درد ناخواسته آلت تناسلی خود را به مدت چند ثانیه گرفته و کشیدم امروز عصر متوجه شدم که آن عضو بی حس شده و نعوظ ندارد به نظرتان چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر درد داره و متورم شده سونوگرافی کنید
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر بنده زمان انزال و خروج منی هیچ لذتی حس نمیکنم،در پاسخ به پرسش یکی از دوستان فرموده بودین عصبی هستش ،پرسش بنده اینه که به چه دکتری باید مراجعه بکنم.متخصص مغز و اعصاب یا متخصص عصاب و روان؟سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   روانپزشک
 • تصویر کاربر ندا یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 309 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من با یه اقای سکس بدون کاندوم داشتم و یه ضایعه مشکوک روی الت ایشون هست که خیلی شبیه زیگیل تناسلیه من چند وقت بعد از این رابطه ازمایش بدم معلوم میشه به زیگیل مبتلا هستم یا نه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   تست hpv dna و پاپ اسمیر انجام دهید. سالانه پاپ اسمیر تکرار شود
  2. تصویر کاربر ندا شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   اقای دکتر سوال اصلی من اینه چند وقت بعد از رابطه باید تست بدم؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   تست hpv dna تست کاملا دقیقی نیست ، میزان خطاش بالاست. میتونین همین الان هم آزمایش بدین و چک کنین ، اگر شریک جنسیتون hpv داشته ، و به شما منتقل شده باشه ، همین الان هم میتونه مثبت باشه. در موردی مثل شما ، انجام پاپ اسمیر سالانه خیلی مهمه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر