آیا شما هم مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید؟ پس حتما بخوانید

حتماً در خانواده اطرافیان و دوستان کسانی را می شناسید که از تکرر ادراری مزمن رنج می برند. این افراد با مصرف کم مایعات مجبورند که چندین بار به دستشویی بروند، اغلب تکرر ادراری این افراد را خسته کرده و مانع مسافرت طولانی مدت با ماشین یا بیرون آمدن از خانه می شود.

این افراد در هنگام بیرون آمدن از خانه نگران و به دنبال دستشویی در دسترس هستند. یکی از این افراد خانم زهرا 30 ساله می باشد وی در شرح حال خود می گوید: 5 سال است که به تکرر ادرار مبتلا می باشم. با مصرف یک لیوان چای یا آب مجبورم چند بار به دستشویی بروم و هر بار که از دستشویی خارج می شوم احساس می کنم که مقداری ادرار در مثانه ام مانده است.

او می گوید: نمی توانم با ماشین به مسافرت طولانی بروم. خروج از خانه به خاطر دسترسی به دستشویی برایم سخت می باشد. در روز با مصرف کم مایعات بیش از 8 بار به دستشویی می روم و شب نیز مجبور هستم جهت تخلیه مثانه 2 الی 3 بار از خواب بیدار شوم.

او می گوید بارها به پزشک مراجعه کرده است و علی رغم مصرف انواع آنتی بیوتیک بهبودی نیافته است. آزمایش ادرار و سونوگرافی از کلیه ها و مثانه انجام داده که همه طبیعی بوده اند.

تکرر ادراری چیست؟

به دستشویی رفتن های مکرر و با فاصله کم علی رغم مصرف مایعات زیاد تکرر ادرار می گویند.

علت تکرر ادراری در خانم ها و آقایان چیست؟

در افرادی که بیش از حد نرمال مایعات مصرف می کنند تکرر ادراری طبیعی است ولی در کسانی که زیاد مایعات مصرف نمی کنند و تکرر ادراری دارند باید از نظر مسائل زیر بررسی شوند.

1️⃣ باید از نظر سلامت کلیه ها و طبیعی بودن قند خون مطمئن باشیم چرا که نامیزان بودن آن یکی از علل تکرر ادراری است.

2️⃣ شایعترین علل تکرر ادراری کوتاه مدت که اغلب چند روز طول می کشد عفونت های ادراری و مخصوصاً مثانه است که در خانم ها بسیار شایع می باشد و جهت جلوگیری از مزمن شدن آنها باید به پزشک کلیه مراجعه کرد.

3️⃣ بزرگی غده پروستات در آقایان بالای 50 سال یکی از علت های شایع تکرر ادراری طول کشیده می باشد که حتماً باید بررسی و درمان شود. این افراد اغلب علاوه بر تکرر ادراری از قطره قطره آمدن ادرار و عدم تخلیه خوب مثانه شاکی هستند.

عکس بزرگی پروستات

4️⃣ امروزه شایعترین علت تکرر ادراری طول کشیده و مزمن مثانه های بیش فعال می باشد در این بیماری مثانه کاملاً پرکار بوده که حتی آمار آن از فشارخون و دیابت نیز در جامعه بالاتر است.

علائم تکرر ادرار

یکی از علائم اصلی تکرر ادرار (به انگلیسی: Polyuria)، دفعات زیاد ادرار است. اگر تکرر ادرار علائم دیگری به همراه داشته باشد، این موضوع می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی دیگر باشد.

شب ادراری (Nocturia) به نیاز به ادرار در شب و در بین چرخه خواب گفته می‌شود. این مشکل می‌تواند به واسطه دیابت قندی یا دیابت بی مزه رخ دهد. علائم دیگری که در صورت بروز با تکرر ادراری نیاز به بررسی بیشتر دارند، عبارتند از:

 • درد یا ناراحتی در زمان ادرار
 • ادرار خون آلود، تیره و یا به رنگ‌های غیرعادی
 • از بین رفتن تدریجی کنترل ادرار یا بی اختیاری ادرار
 • دشواری ادرار علی رغم احساس نیاز به ادرار
 • تخلیه ناگهانی ادرار از واژن یا آلت تناسلی مردانه
 • افزایش اشتها یا تشنگی
 • تب یا لرز
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • درد کمر یا پهلوی خفیف

اگر بیمار علائم دیگری داشته باشد یا دفعات ادرار بر کیفیت زندگی فرد تاثیر بگذارد، مراجعه به پزشک برای بررسی‌های بیشتر ضرورت دارد.

تکرر ادرار در بعضی موارد می‌تواند نشان دهنده عفونت کلیه باشد. اگر مشکلات این چنینی درمان نشوند، می‌توانند آسیبی دائمی برای کلیه‌ها ایجاد کنند. به علاوه، باکتریایی که عفونت ایجاد کرده اند می‌توانند وارد جریان خون شوند و نواحی دیگری از بدن را آلوده کنند. این موضوع می‌تواند به مسئله ای تهدید آمیز تبدیل شود و نیاز به توجهی جدی دارد.

روش تشخیص تکرر ادرار

پزشک به بررسی کامل سوابق بیماری و معاینه بدنی فرد می‌پردازد، وی سوالاتی در مورد دفعات ادرار و نشانه‌های دیگر را از بیمار می‌پرسد. پزشکان ممکن است سوالات زیر را بپرسند:

 • الگوی تکراری ادرار به چه صورت است؟ برای مثال، زمانی که ادرار آغاز می‌شود، چگونه تغییر می‌کند و در چه زمان‌هایی از روز اتفاق می‌افتد؟
 • بیمار در حال حاضر چه داروهایی را مصرف می‌کند؟
 • بیمار چه میزان مایعات در روز مصرف می‌کند؟
 • آیا تغییراتی در رنگ، بو یا غلظت ادرار به وجود آمده است؟
 • چه میزان کافئین و الکل توسط فرد مصرف می‌شوند و آیا اخیرا مقادیر مصرف این مواد توسط فرد تغییری داشته است؟

آزمایشاتی که تجویز می‌شوند عبارتند از:

 • آزمایش ادرار برای شناسایی هر وضعیت غیرعادی در ادرار
 • سونوگرافی یا تصویربرداری از کلیه‌ها
 • تصویربرداری اشعه ایکس یا سی تی اسکن از نواحی شکم و لگن
 • تست‌های عصبی برای شناسایی اختلالات اعصاب
 • آزمایش برای عفونت‌های مقاربتی (STI‌ها)

در این حالت بیماران ممکن است به اورولوژیست ارجاع داده شوند یا زنان ممکن است به متخصص زنان و زایمان ارجاع داده شوند.

آزمایش‌های دینامیک ادراری (نوار مثانه)

آزمایش‌های نوار مثانه به ارزیابی کارآمدی مثانه در جمع آوری و رها سازی ادرار می‌پردازند و این آزمایش‌ها به سنجش عملکرد مجاری ادراری می‌پردازند. مواردی که در این آزمایشات بررسی می‌شوند عبارتند از:

 • زمان ثبت شده برای تولید جریان ادرار
 • ثبت مقدار ادرار تولید شده
 • سنجش توانایی متوقف کردن ادرار در میان جریان

برای به دست آوردن اندازه گیری‌های دقیق، متخصصان ممکن است از موارد بعدی استفاده کنند:

 • تجهیزات عکس برداری برای مشاهده پر و خالی شدن مثانه
 • نظارت بر فشار اندازه گیری شده از داخل مثانه
 • سنسورهایی برای ثبت فعالیت اعصاب و ماهیچه‌ها

ممکن است بیمار مجبور شود برای مدتی میزان مصرف مایعات خود را تغییر دهد یا پیش از آزمایش مجبور به پرهیز از داروهای مشخصی شود.

درمان تکرر ادرار

درمان مشکلات ادراری به دلیل بنیادینی مربوط است که بیماری را ایجاد می‌کند. اگر تشخیص پزشک دیابت قندی را نشان دهد، درمان جهت کنترل کردن قند خون بالا خواهد بود. برای عفونت کلیه باکتریایی، درمان معمول استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌ها هستند. اگر علت مشکل مثانه بیش فعال باشد، داروهای آنتی کولینرژیک (anticholinergic) تجویز می‌شوند. این داروها از انقباض‌های بیش از حد و غیرطبیعی ماهیچه‌های دیواره مثانه جلوگیری می‌کنند.

در صورت نیاز، درمان دارویی توسط پزشک تجویز می‌شود و نظارت بر مصرف دارو نیز بر عهده پزشک معالج است. در بعضی موارد نیز پیشنهادات آموزشی برای تکنیک‌های رفتاری ممکن است نیاز باشند.

قرص ضد تکرر ادرار

در صورتی که درمان های اولیه در کاهش علائم بیماری مثانه بیش فعال یا همان تکرر ادرار موفق نباشند، بسیاری درمان های دیگر از جمله مصرف دارو وجود دارند. رایج ترین دسته دارویی تجویز شده برای درمان علائم تکرر ادراری نوعی از دارو های آنتی کولی نرژیک به نام آنتی موسکارینی هستند.

دارو های آنتی موسکارینی فعالیت دیواره مثانه را به وسیله مسدود کردن گیرنده های آن کاهش می دهند. این عملکرد، سبب کاهش دفعات و شدت نیاز به دفع ادرار می شود. رایج ترین دارو های آنتی موسکارینی تجویز شده شامل موارد زیر می شوند:

 • اوکسی بوتینین (برچسب پوستی دیتروپان، دیتروپان XL، اوکسی ترول، آنوترول)
 • سولیفناسین (وزیکر)
 • تول ترودین (دترول)
 • فزوترودین (توویاز)
 • تروسپیوم (سانک تورا)
 • اوکسی بوتینین کلراید (ژلنیک)
 • داری فنسین (آنابلکس)

تمامی دارو های آنتی موسکارینی عوارض جانبی یکسانی دارند. شایع ترین این عوارض جانبی خشکی دهان و یبوست می باشند. با این وجود، عوارض جانبی در بین افراد متفاوت هستند.

آموزش و تمرین‌های مثانه

درمان‌های دیگری که وجود دارند به رفع مسئله ادرارهای پرتکرار می‌پردازند و این کار را بدون برطرف کردن ریشه اصلی مشکل انجام می‌دهند. این روش‌ها عبارتند از:

تمرینات کگل (Kegel)

تمرینات منظم روزانه هستند که معمولا در زمان بارداری پیشنهاد می‌شوند. این ورزش‌ها می‌توانند ماهیچه‌های لگن و مجرای ادراری را تقویت کنند تا از مثانه پشتیبانی کنند. برای کسب نتایج بهتر، بیماران بهتر است تمرینات کگل را به صورت ده تا بیست حرکت در هر تمرین و روزانه سه بار انجام دهند و این کار را برای حداقل چهار تا هشت هفته ادامه دهند.

استفاده از بیوفیدبک

در کنار تمرینات کگل، درمان بیوفیدبک به بیمار کمک می‌کند از نحوه عملکرد بدن خود آگاه شود. این افزایش آگاهی به بیمار کمک می‌کند کنترل خود بر ماهیچه‌های لگن را بهبود دهد.

تمرینات مثانه

این تمرینات به شکلی هستند که به مثانه امکان حفظ ادرار برای مدت زمان بیشتری را بدهند. این تمرینات برای دو تا سه ماه ادامه پیدا می‌کنند تا به عادتی دائمی تبدیل شوند.

نظارت بر مصرف مایعات

این اقدام به بیمار کمک می‌کند با مصرف کمتر و مقادیر مناسب از مایعات از پر ادراری یا تکرر ادرار جلوگیری کند. این موضوع نشان می‌دهد که مصرف زیاد مایعات در زمان‌های مشخص دلیل اصلی تکرر ادرار است.

پیشگیری از تکرر ادرار

بیمار می‌تواند با دنبال کردن چند اقدام احتمال ایجاد تکرر ادرار را کاهش دهد. همچنین می‌تواند با پرهیز از مواد غذایی و نوشیدنی در زمان‌های نزدیک به خواب، احتمال نیاز به ادرار در شب و  شب ادراری را کاهش دهد. مواردی که بهتر است در این زمان از مصرف آنها پرهیز شود عبارتند از:

 • الکل
 • آب مرکبات
 • قهوه
 • چای
 • گوجه‌ها و محصولات مبتنی بر گوجه
 • شیرین کننده‌های مصنوعی

یبوست نیز می‌تواند باعث تکرر ادرار شود، یبوست با فشار وارد کردن به مثانه این مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین بیماران مبتلا به یبوست بهتر است میزان مصرف فیبر خود را افزایش دهند تا ادرار خود را به حالت عادی بازگردانند.

برای انجام درست تمرینات کیگل بهتر است با پزشک یا فیزیوتراپ مشورت شود. این ورزش‌ها می‌توانند به تقویت کف لگن شما کمک کنند. همچنین شما می‌توانید از پزشک خود بخواهید تا به تجویز فیزیوتراپی با هدف ماهیچه‌های لگن بپردازد. این تمرینات چیزی بیشتر از تمرینات کیگل را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به طور گسترده ای به تقویت ماهیچه‌های حامی مثانه یا لگن بپردازید.

اگر مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید درنگ نکنید و برای درمان سریع و به موقع آن اقدام نمایید جهت نوبت دهی با شماره 02122642744 تماس حاصل فرمایید. در خدمت شما هستم دوستدار همه شما عزیزان

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهرام جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز و مهربان
  ۲۹ سالمه،تقریبا ۴ هفته پیش روی آلتم به حالت اگزما و پایینش یکم پوسته داد کخ یکم خارش داشت من از پماد ضد قارچ استفاده کردم و به مرور خوب شد و احتمال هم داشت که قارچ نباشه و اگزما بوده بعد از ۴ هفته وقتی به دستشویی میرم و ادرار میکنم بعد از چند دقیقه یا چند ساعت احساس ادرار مجدد دارم و مجداد به دستشویی میرم ولی ادرارم بسیار کم،آزمایش کشت دارار هم دادم کاملا سالم
  1. تصویر کاربر بهرام چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   اینم جواب سونوگرافی
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   با توجه به اینکه رزیدو ادراری شما ۱۰ سی سی است ، نگران نباشید ، قند خون رو چک کنید و در صورتی که نرمال باشد مربوط به استرس های روزمره می باشد
  3. تصویر کاربر بهرام پنجشنبه ۱۷ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   دکتر عزیز اینم جواب آزمایش کشت ادرار
   من به دکتر متخصص مجاری ادراری مراجعه کردم و از من تست ادرار گرفت ولی قبلش ۴ لیوان بزرگ آب خوردم و هوا هم سرد و در موقع تست تقریبا ۶۰ ثانیه طول کشید تا ادرار داشته باشم و دکتر بهم گفت که مثل آدمای ۹۰ ساله ادرار داشتی که من سونوگرافی و آزمایش کشت ادرار هم فرستادم براتون،دکتر بهم گفته باید داخل مثاته رو ببینم و از اونجایی که من زیاد مشکل در دفع ادرار ندارم،فقط الان ادرار اگه خیلی زیاد باشه یکم طول میکشه نهایتش ۵۰ ثانیه به طور معمولی تقریبا ۲۰ ثانیه
   نظر شما برای من مهم است.مچکرم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   نه به نظرم نیاز به سیستوسکوپی و اقدام بیشتر در حال حاضر نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. بنده نزدیک 40 سالمه. نزدیک یک ماه هست که تعداد دستشویی رفتنم زیادتر از قبل شده. قبلا روزی 3 تا 4 بار الان روزی 7 یا 8 بار. زود تر از قبل احساس تخلیه مثانه پیدا کردم. وقتی تخلیه میشه حجمش هم خیلی زیاد نیست. و هیچ مشکلی هم برای تخلیه ادرار ندارم. فقط مشکلم احساس نیاز به دستشویی بیشتر از قبل هست. اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   در ضمن بنده دیسک کمر نیز دارم. ال5 و ال6
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   ازمایش ادرار و قند خون در مرحله اول
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ملائیان سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بنده ۱۵ سالمه و پسرم بعد از دستشویی چند قطره ادرار در مثانه ام باقی می ماند که با استبرا هم حل نشد آیا میشه دارویی معرف کنین که به روش راحت تر حل بشه؟با تشکر
  1. تصویر کاربر ملائیان چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام تو سایت نوشته بود تا ۴۸ ساعت جواب داده نیشه ولی هنوز جوابی ندادن با تشکر
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام آزمایش ادرار بدهید و سونوگرافی
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر م سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . بنده۴۵ سال دارم یک سال برای حجم زیاد پروستات دارو مصرف کردم قبلا پی اس ای هم دادم مشکلی نداشتم.چند وقت است به دلیل عوارض دارو دارونمی خورم.چند وقت است تکرر ادرار بعد از تخلیه مثانه دارم و قطره قطره ادرار می آید.و مدام مجبورم لباس زیر را تعویض کنم.لطف بفرمایید راهنمایی بفرمایید متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام، بعلت قطع دارو مشکل ادراری دارید، جهت تنظیم دارو به پزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ع.ب.ز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۱۶ سالمه و پسر هستم و هر وقت به دستشویی میرم ،کاملا خودمو تخلیه میکنم و وقتی از دستشویی خارج میشم فک میکنم یکم ادرار دارم و بیرون اومده مشکل چیه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام، استبرا کنید،
 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما اقای دکتر بنده 20 سالمه وقتی که بطور کامل ادرار را تخلیه میکنم وبعد از ان دو سه قطره ای باقی می ماند که با دست خارج میکنم احساس ماندن ادرار دارم اما در بعضی مواقع با گذشت 5دقیقه ای احساس از بین می رود ولی در بعضی از مواقع تا نیم ساعتی طول می کشد و کمی درالت وبیضه ها احساس سرمای میکنم نه زیاد این مشکل را حدود 4ماهی میشود که دارم با تشکر از پاسخ شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Mohammad دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، ببخشید من حدودا دو هفته هست که دقیقا دهانه الت تناسلیم به شکل لب مانندی ورم کرده، فعالیت جنسی نداشتم و درد و سوزش هم نداره ولی اگه بهش فشار بیارم میتونه بیشتر شه و دوباره کوچک میشه، میخواستم بدونم تو این شرایط چیکار میتونم بکنم مشکل خاصی هست؟! و درضمن 22 ساله هستم🙄
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.۲۳ سالمه و در روز مشکل ادراری ندارم.فقط چند شبه قبل خواب یبار که میرم سرویس و برمیگردم بعد چند دقیقه حس میکنم در قسمت میزراه بازم ادرار هست و مجبورم برگردم سرویس و کمی ادرار خارج میشه و این اتفاق بازم تکرار میشه. یعنی قبل خواب سه بار مجبورم برم سرویس.دیر خوابم میبره. البته بعد تا صبح و طول روز مشکلی ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ميثم جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خدمت شما جناب دكتر
  بنده يك هفته اي هست كه دچار تكرر ادرار ، سوزش ، كمر درد و در بعضي موقع بيضه درد شدم تست هاي مختلفي انجام دادم سونوگرافي و كشت ادرار ، پروستات ، هيچ كدام مشكلي نداشته در حالت ايستاده يا نشسته خيلي كمتر احساس ادرار ميكنم ولي در صورتي كه بخوابم بيشتر ميشه ( ازمايش پيوست شد )
  لطفا راهنمايي بفرماييد با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر ميثم چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
   بله درست ميفرماييد جناب دكتر امروز يه كم تكرر ادرارم بهتر شده ولي سوزش ادرار رو دارم دلپيچه هم همين طور هي كم و زياد ميشه به نظر شما جناب دكتر از سنگ كليه نيست اين سوزن كه الان دارم يا قرصي كه معرفي بفرماييد ميترسم دوباره برگرده اب كم ميخورم يه دوباره تكرر نگيرم
  4. تصویر کاربر ميثم چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
   البته در بعضي مواقع بعد ادرار چكه هم داشتم بعد از ادرار ، قبلا منتهي خيلي كم ، الان هم ظرفيت مثانم خيلي كم شده انگار تو اين چند روز همش احساس ادرار دارم قرص هم اگه هست معرفي بفرماييد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 6 ماه پیش)
   تولترودین ۲ بعد از صبحانه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من مدتی دچار این مشکل شدم که تکرر ادار گرفتم و بیشتر مواقع وقتی میرم دستشویی بعد از ادرار ازم مایعی چسبنده شفاف خارج میشه و زمانی هم که دستشوی نمیرم میبینم نوک آلتم همیشه تر و بیشتر اوقات یه مایع چسبنده به صورت غیر ارادی ازم خارج میشه که منو مجبور کرده دائما برم غسل بگیرم برای نماز دیگه داره کلافم میکنه آقای دکتر اگه میشه منو راهنمایی کنید ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   شما دچار وسواس وحساسیت شدید اهمیت ندهید
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر