احساس ادرار داشتن بعد از ادرار چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
حتماً در خانواده اطرافیان و دوستان کسانی را می شناسید که از تکرر ادراری مزمن رنج می برند. این افراد با مصرف کم مایعات مجبورند که چندین بار به دستشویی بروند و همچنین احساس داشتن ادرار بعد از ادرار همراه آنهاست، اغلب تکرر ادراری این افراد را خسته کرده و مانع مسافرت طولانی مدت با ماشین یا بیرون آمدن از خانه می شود.

این افراد در هنگام بیرون آمدن از خانه نگران و به دنبال دستشویی در دسترس هستند. یکی از این افراد خانم زهرا 30 ساله می باشد وی در شرح حال خود می گوید: 5 سال است که به تکرر ادرار مبتلا می باشم. با مصرف یک لیوان چای یا آب مجبورم چند بار به دستشویی بروم و هر بار که از دستشویی خارج می شوم احساس می کنم که مقداری ادرار در مثانه ام مانده است.

او می گوید: نمی توانم با ماشین به مسافرت طولانی بروم. خروج از خانه به خاطر دسترسی به دستشویی برایم سخت می باشد. در روز با مصرف کم مایعات بیش از 8 بار به دستشویی می روم و شب نیز مجبور هستم جهت تخلیه مثانه 2 الی 3 بار از خواب بیدار شوم.

او می گوید بارها به پزشک مراجعه کرده است و علی رغم مصرف انواع آنتی بیوتیک بهبودی نیافته است. آزمایش ادرار و سونوگرافی از کلیه ها و مثانه انجام داده که همه طبیعی بوده اند.

تکرر ادراری چیست؟

به دستشویی رفتن های مکرر و با فاصله کم علی رغم مصرف مایعات کم، تکرر ادرار می گویند.

علت تکرر ادراری در خانم ها و آقایان چیست؟

در افرادی که بیش از حد نرمال مایعات مصرف می کنند تکرر ادراری طبیعی است ولی در کسانی که زیاد مایعات مصرف نمی کنند اما تکرر ادرار یا احساس ادرار داشتن بعد از ادرار (حدود 4 بار)، دارند باید از نظر مسائل زیر بررسی شوند.

1️⃣ باید از نظر سلامت کلیه ها و طبیعی بودن قند خون مطمئن باشیم چرا که نامیزان بودن آن یکی از علل تکرر ادراری است.

2️⃣ شایعترین علل تکرر ادراری کوتاه مدت که اغلب چند روز طول می کشد عفونت های ادراری و مخصوصاً مثانه است که در خانم ها بسیار شایع می باشد و جهت جلوگیری از مزمن شدن آنها باید به پزشک کلیه مراجعه کرد.

3️⃣ بزرگی غده پروستات در آقایان بالای 50 سال یکی از علت های شایع تکرر ادراری طول کشیده می باشد که حتماً باید بررسی و درمان شود. این افراد اغلب علاوه بر تکرر ادراری از قطره قطره آمدن ادرار و عدم تخلیه خوب مثانه شاکی هستند.

عکس بزرگی پروستات

4️⃣ امروزه شایعترین علت تکرر ادراری طول کشیده و مزمن، مثانه های بیش فعال می باشد. در این بیماری، مثانه کاملاً پرکار بوده که حتی آمار آن از فشارخون و دیابت نیز در جامعه بالاتر است.

علائم تکرر ادرار

یکی از علائم اصلی تکرر ادرار (به انگلیسی: Polyuria)، دفعات زیاد ادرار است. اگر تکرر ادرار علائم دیگری به همراه داشته باشد، این موضوع می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی دیگر باشد.

شب ادراری (Nocturia) به نیاز به ادرار در شب و در بین چرخه خواب گفته می‌شود. این مشکل می‌تواند به واسطه دیابت قندی یا دیابت بی مزه رخ دهد. علائم دیگری که در صورت بروز با تکرر ادراری نیاز به بررسی بیشتر دارند، عبارتند از:

 • درد یا ناراحتی در زمان ادرار
 • ادرار خون آلود، تیره و یا به رنگ‌های غیرعادی
 • از بین رفتن تدریجی کنترل ادرار یا بی اختیاری ادرار
 • دشواری ادرار علی رغم احساس نیاز به ادرار
 • تخلیه ناگهانی ادرار از واژن یا آلت تناسلی مردانه
 • افزایش اشتها یا تشنگی
 • تب یا لرز
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • درد کمر یا پهلوی خفیف

اگر بیمار علائم دیگری داشته باشد یا دفعات ادرار بر کیفیت زندگی فرد تاثیر بگذارد، مراجعه به پزشک برای بررسی‌های بیشتر ضرورت دارد.

تکرر ادرار در بعضی موارد می‌تواند نشان دهنده عفونت کلیه باشد. اگر مشکلات این چنینی درمان نشوند، می‌توانند آسیبی دائمی برای کلیه‌ها ایجاد کنند. به علاوه، باکتریایی که عفونت ایجاد کرده اند می‌توانند وارد جریان خون شوند و نواحی دیگری از بدن را آلوده کنند. این موضوع می‌تواند به مسئله ای تهدید آمیز تبدیل شود و نیاز به توجهی جدی دارد.

روش تشخیص تکرر ادرار

پزشک به بررسی کامل سوابق بیماری و معاینه بدنی فرد می‌پردازد، وی سوالاتی در مورد دفعات ادرار و نشانه‌های دیگر را از بیمار می‌پرسد. پزشکان ممکن است سوالات زیر را بپرسند:

 • الگوی تکراری ادرار به چه صورت است؟ برای مثال، زمانی که ادرار آغاز می‌شود، چگونه تغییر می‌کند و در چه زمان‌هایی از روز اتفاق می‌افتد؟
 • بیمار در حال حاضر چه داروهایی را مصرف می‌کند؟
 • بیمار چه میزان مایعات در روز مصرف می‌کند؟
 • آیا تغییراتی در رنگ، بو یا غلظت ادرار به وجود آمده است؟
 • چه میزان کافئین و الکل توسط فرد مصرف می‌شوند و آیا اخیرا مقادیر مصرف این مواد توسط فرد تغییری داشته است؟

آزمایشاتی که تجویز می‌شوند عبارتند از:

 • آزمایش ادرار برای شناسایی هر وضعیت غیرعادی در ادرار
 • سونوگرافی یا تصویربرداری از کلیه‌ها
 • تصویربرداری اشعه ایکس یا سی تی اسکن از نواحی شکم و لگن
 • تست‌های عصبی برای شناسایی اختلالات اعصاب
 • آزمایش برای عفونت‌های مقاربتی (STI‌ها)

در این حالت بیماران ممکن است به اورولوژیست ارجاع داده شوند یا زنان ممکن است به متخصص زنان و زایمان ارجاع داده شوند.

درمان تکرر ادرار

آزمایش‌های دینامیک ادراری (نوار مثانه)

آزمایش‌های نوار مثانه به ارزیابی کارآمدی مثانه در جمع آوری و رها سازی ادرار می‌پردازند و این آزمایش‌ها به سنجش عملکرد مجاری ادراری می‌پردازند. مواردی که در این آزمایشات بررسی می‌شوند عبارتند از:

 • زمان ثبت شده برای تولید جریان ادرار
 • ثبت مقدار ادرار تولید شده
 • سنجش توانایی متوقف کردن ادرار در میان جریان

برای به دست آوردن اندازه گیری‌های دقیق، متخصصان ممکن است از موارد بعدی استفاده کنند:

 • تجهیزات عکس برداری برای مشاهده پر و خالی شدن مثانه
 • نظارت بر فشار اندازه گیری شده از داخل مثانه
 • سنسورهایی برای ثبت فعالیت اعصاب و ماهیچه‌ها

ممکن است بیمار مجبور شود برای مدتی میزان مصرف مایعات خود را تغییر دهد یا پیش از آزمایش مجبور به پرهیز از داروهای مشخصی شود.

درمان تکرر ادرار

درمان مشکلات ادراری به دلیل بنیادینی مربوط است که بیماری را ایجاد می‌کند. اگر تشخیص پزشک دیابت قندی را نشان دهد، درمان جهت کنترل کردن قند خون بالا خواهد بود. برای عفونت کلیه باکتریایی، درمان معمول استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌ها هستند. اگر علت مشکل مثانه بیش فعال باشد، داروهای آنتی کولینرژیک (anticholinergic) تجویز می‌شوند. این داروها از انقباض‌های بیش از حد و غیرطبیعی ماهیچه‌های دیواره مثانه جلوگیری می‌کنند.

در صورت نیاز، درمان دارویی توسط پزشک تجویز می‌شود و نظارت بر مصرف دارو نیز بر عهده پزشک معالج است. در بعضی موارد نیز پیشنهادات آموزشی برای تکنیک‌های رفتاری ممکن است نیاز باشند.

قرص ضد تکرر ادرار

در صورتی که درمان های اولیه در کاهش علائم بیماری مثانه بیش فعال یا همان تکرر ادرار موفق نباشند، بسیاری درمان های دیگر از جمله مصرف دارو وجود دارند. رایج ترین دسته دارویی تجویز شده برای درمان علائم تکرر ادراری نوعی از دارو های آنتی کولی نرژیک به نام آنتی موسکارینی هستند.

دارو های آنتی موسکارینی فعالیت دیواره مثانه را به وسیله مسدود کردن گیرنده های آن کاهش می دهند. این عملکرد، سبب کاهش دفعات و شدت نیاز به دفع ادرار می شود. رایج ترین دارو های آنتی موسکارینی تجویز شده شامل موارد زیر می شوند:

 • اوکسی بوتینین (برچسب پوستی دیتروپان، دیتروپان XL، اوکسی ترول، آنوترول)
 • سولیفناسین (وزیکر)
 • تول ترودین (دترول)
 • فزوترودین (توویاز)
 • تروسپیوم (سانک تورا)
 • اوکسی بوتینین کلراید (ژلنیک)
 • داری فنسین (آنابلکس)

تمامی دارو های آنتی موسکارینی عوارض جانبی یکسانی دارند. شایع ترین این عوارض جانبی خشکی دهان و یبوست می باشند. با این وجود، عوارض جانبی در بین افراد متفاوت هستند.

آموزش و تمرین‌های مثانه

درمان‌های دیگری که وجود دارند به رفع مسئله ادرارهای پرتکرار می‌پردازند و این کار را بدون برطرف کردن ریشه اصلی مشکل انجام می‌دهند. این روش‌ها عبارتند از:

◼ تمرینات کگل (Kegel)

تمرینات منظم روزانه هستند که معمولا در زمان بارداری پیشنهاد می‌شوند. این ورزش‌ها می‌توانند ماهیچه‌های لگن و مجرای ادراری را تقویت کنند تا از مثانه پشتیبانی کنند. برای کسب نتایج بهتر، بیماران بهتر است تمرینات کگل را به صورت ده تا بیست حرکت در هر تمرین و روزانه سه بار انجام دهند و این کار را برای حداقل چهار تا هشت هفته ادامه دهند.

◼ استفاده از بیوفیدبک

در کنار تمرینات کگل، درمان بیوفیدبک به بیمار کمک می‌کند از نحوه عملکرد بدن خود آگاه شود. این افزایش آگاهی به بیمار کمک می‌کند کنترل خود بر ماهیچه‌های لگن را بهبود دهد.

◼ تمرینات مثانه

این تمرینات به شکلی هستند که به مثانه امکان حفظ ادرار برای مدت زمان بیشتری را بدهند. این تمرینات برای دو تا سه ماه ادامه پیدا می‌کنند تا به عادتی دائمی تبدیل شوند.

◼ نظارت بر مصرف مایعات

این اقدام به بیمار کمک می‌کند با مصرف کمتر و مقادیر مناسب از مایعات از پر ادراری یا تکرر ادرار جلوگیری کند. این موضوع نشان می‌دهد که مصرف زیاد مایعات در زمان‌های مشخص دلیل اصلی تکرر ادرار است.

قرص تکرر ادراری

پیشگیری از تکرر ادرار

بیمار می‌تواند با دنبال کردن چند اقدام احتمال ایجاد تکرر ادرار را کاهش دهد. همچنین می‌تواند با پرهیز از مواد غذایی و نوشیدنی در زمان‌های نزدیک به خواب، احتمال نیاز به ادرار در شب و  شب ادراری را کاهش دهد. مواردی که بهتر است در این زمان از مصرف آنها پرهیز شود عبارتند از:

 • الکل
 • آب مرکبات
 • قهوه
 • چای
 • گوجه‌ها و محصولات مبتنی بر گوجه
 • شیرین کننده‌های مصنوعی

یبوست نیز می‌تواند باعث تکرر ادرار شود، یبوست با فشار وارد کردن به مثانه این مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین بیماران مبتلا به یبوست بهتر است میزان مصرف فیبر خود را افزایش دهند تا ادرار خود را به حالت عادی بازگردانند.

برای انجام درست تمرینات کیگل بهتر است با پزشک یا فیزیوتراپ مشورت شود. این ورزش‌ها می‌توانند به تقویت کف لگن شما کمک کنند. همچنین شما می‌توانید از پزشک خود بخواهید تا به تجویز فیزیوتراپی با هدف ماهیچه‌های لگن بپردازد. این تمرینات چیزی بیشتر از تمرینات کیگل را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به طور گسترده ای به تقویت ماهیچه‌های حامی مثانه یا لگن بپردازید.

اگر مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید درنگ نکنید و برای درمان سریع و به موقع آن اقدام نمایید جهت نوبت دهی با شماره 02122642744 تماس حاصل فرمایید. در خدمت شما هستم دوستدار همه شما عزیزان

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ramin شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و مدت کوتاهی (۱ماه) است که بعد از اینکه هرموقع به دستشویی میرم و ادرار خارج میشود‌ ، تا چند دقیقه بعد از دستشویی چند قطره مایع از مثانه ام خارج میشود. درمان این بیماری چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 هفته پیش)
   باید پس از ادرار کردن مایع داخل مجرای ادراری رو با دست تخلیه کنید که به این عمل استبرا میگویند
 • تصویر کاربر Peyman پنجشنبه ۱ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر ،اميدوارم حالِ دلتون خوب باشه
  ٢٤سالمه
  مشكل من احساس ادرار هست
  بعد اينكه از دستشويي خارج ميشم احساس ميكنم بازم ادرار دارم ،و زماني كه مشغول كارم و فكرم در گير هست احساس نميكنم
  اين احساس رو زير ختنه گاه آلتم دارم
  و داره اذيتم ميكنه
  ميشه لطفا كمكم كنين
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 3 هفته پیش)
   قرص Vsol 5 روزانه یک عدد مصرف کنید
 • تصویر کاربر Rasen دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر یه چند روزی هست احساس میکنم بعد از ادرار مثانه خوب خالی نشده هر چند جریان فشار ادرار مثل سابقه کاهش نداره فقط آخر ادرار ناچارم به خاطر اینکه خوب تخلیه بشم سر آلتم رو تحریک ۱۰ ثانیه ای بکنم و بعد از انزال هم ادرارم به سختی میاد که بعدش رفع میشه علاوه بر انجام چکاپ احتمالا میدین مشکل از کجا باشه با تشکر .
  1. تصویر کاربر Rasen شنبه ۶ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   راستی آقای دکتر من ۳۵ سالم
  2. تصویر کاربر Rasen شنبه ۶ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   بعد از ۱۰ دقیقه ادرار هم گاها یک قطره هم روی لباسم می ریزه
  3. تصویر کاربر Rasen شنبه ۶ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   که همه اینها برای ۴ الی ۵ روز هست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   التهاب پروستات پیدا کردید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   قرص تاوانکس ۵۰۰ هر روز بک عدد
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   قرص ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من 25 سالمه حدود 3 سال پیش قبل از اینکه بدونم سنگ کلیه دارم ب مدت یک روز ادرار بنده خونی شد و دو روز بعد از اون ب درد کلیه دچار شدم و در مراجعه ب پزشک سنگ کلیه ب قطر 3 میلیمتر تشخیص داد شد.
  و اما از روز سه شنبه هفته پیش دچار خون ریزی در ادرار شدم ک ب رنگ نوشابه در اومده و تا الان هم ادامه دارد.البته چند مرتبه ای هم کم رنگ تر شده بود اما با اون حال وجود خون در ادرار رو میشد دید و دوباره در مرتبه بعدیِ تخلیه مثانه،ادار پر رنگ میشد.
  ب یک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کردم ک برام سونوگرافی و ازمایش ادرار اورژانسی نوشنتند.(فایل رو ضمیمه میکنم)ک در ازمایش ادرارم هموگولبین و پروتئین دیده شده.

  حدود 6 ماه پیش سونوگرافی مجدد گرفتم 8میلیمتر سنگ در کلیه سمت چپ داشتم ک در سونوگرافی جدیدم سنگی وجود نداشت و در مثانم هم چیزی دیده نشد.
  امروز ک مجددا مراجعه کردم ب اقای دکتر حسین اسلامی،ایشون جهت بررسی وجود و یا عدم وجود غده در مثانه برای من عمل سیستوسکوپی تجویز کردن
  شما چ تجویزی میکنید اقای دکتر.ایا نیاز ب سیستوسکوپی هست؟با توجه ب سونوگرافی ک چیزی رویت نشده آیا احتمال وجود غده در مثانه هست،یا احتمالا دفع سنگ مسبب این اتفاق شده.
  ممنونم ازتون من خیلی نگران شدم اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   عکس ارسال نشده مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   بفرمائید
  3. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   بفرمائید
  4. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   این هم تصویر ازمایش ادرار
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   این سنگ نیاز به جراحی نداره
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر آرتین شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  با سلام من جوانی 19 ساله هستم از شهرستانی از مشهد به مدت پنج شش سال است مرتب خودارضایی میکنم ولی تقریبا دو سه سالی هست که هنگام ارضا به زور جلو بیرون آمدن منی را گرفته ام حتی در چند رابطه ای هم که داشته ام هنگام ارضا این کار را انجام داده ام و شاید لازم باشد این را هم بگویم که خود ارضایی من دو سه ساعت طول میکشد و هر بار که میخواهم ارضا شوم دست بر میدارم تا کمی آرام شوم و دوباره این کار را میکنم تا دست آخر ارضا کنم خودم رو الان مدتی است که چند مشکل برایم پیش آمده یک همیشه احساس ادرار میکنم چه وقتی که دارم و چه وقتی که ندارم حتی بعد از ادرار مگر وقتی که سرگرم هستم که هیچ احساسی نمیکنم یا مغزم مشغول است چون اگه نباشد یک بین به این فکر میکنم که ادرار دارم دو در آخر ادرار ادرارم قطره قطره میشود و باید دو سه بار از آول رگ زیر آلت تا آخر آن را دست بیاورم تا تخلیه بشوم. من خیلی کم رو ام و این چیزا به هم نمیخوره و در شهرستان کوچکی هم هستیم به همین علت نمیتونم حضوری برم دکتر و این حرف ها رو بزنم لطفا کمک کنید و دارو با نحوه مصرف آن ها بنویسید و بنویسد مشکل از چیه و هر توصیه ای که دارین بفرمایید انجام میدم چون واقعا دارم اذیت میشم ممنونم اینم بگم که زیاد مایعات مصرف میکنم و در شب هم برای ادرار پا نمیشم و وقتی مشغول باشم و فکرم درگیر باشه این مشکلات خود به خود حل میشن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   مشکل نیست و طبیعی هست هرگز جلوی خروج مایع منی نگیرید که آسیب به مجرای ادراری و‌دریچه های مجرا ایجاد میشه
 • تصویر کاربر ندا شنبه ۵ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  با سلام بنده دو سه ساله عفونت ادراری عود کننده گرفتم تو این مدت هی سرخود آنتی بیوتیک مصرف میکردم خوب میشدم ولی بعد دو سه ماه دوباره برمیگشت یه ساله شدیدتر شده و دارو جواب نمیده آزمایش خون و ادرار و سونو انجام دادم مشکلی نبود به جز یه عفونت جزئی داروهم شامل سلکسیب و تاوانکس و وسیفن بود که کامل استفاده کردم بهتر شدم اما کامل خوب نشدم بعد دوباره خودم یه ورق سفکسیم خوردم شبی یکی بازم کامل خوب نشدم الان حجم ادرارم با وجود پرنوشی خیلی کم شده سوزش دارم و ادرارم کامل تخلیه نمیشه دیگه دارم نا امید میشم ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   ازمایش انالیز و کشت ادرار جدید انجام بدین و جوابش را برام بفرستید
 • تصویر کاربر ستاره چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام من از احساس ادرار داشتن رنج میبرم.. احساس هست ولی چیزی وجود ندارد نوعی سوزش یا کمی خارش شاید بحساب بیاد.. وقتی مثانم خالیه این احساس هست ولی وقتی کمی ادرار باشد احساس راحتی دارم.. تقریبا هر زمان بعد از دستشویی من اذیت هستم و مجبور به خوردن حجم زیادی آب هستم.. لطفا کمکم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   ابتدا ازمایش ادرار سونوگرافی انجام شود
  2. تصویر کاربر ستاره چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   آزمایش دادم هیچ مشکلی نبوده
  3. تصویر کاربر ستاره چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   آزمایش ادرار دادم هیچ مشکلی نداشتم.. راه حل خانگی نداره که مشکلم برطرف بشه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   سونوگرافی انجام شود و باقیمانده ی ادرار تعیین شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر aria شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. خسته نباشید.
  دکتر من 18 سالمه و پسر هستم. و الان نزدیک چندین ماهه یه مشکل مزمن تکرر ادرار منو داره عذاب میده.
  اینطوریه که من هروقتی به دستشویی میرم واسه ادرار کوچیک وقتی ادرار میکنم به محض اینکه از دستشویی بیرون میام دوباره احساس میکنم همون لحظه ادرار دارم و جالب اینجاست که وقتی همون لحظه دوباره به دستشویی میرم یه مقدار خیلی کمی ادرارم میاد و این فقط یک بار نیست یعنی من تو همون لحظه حدود 5 یا 6 بار میرم دستشویی.

  این دلیلش چیه؟ آب هم زیاد نمیخورم به طور معمولی مایعات میخورم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   قرص وزیکر ۵ میلیگرم روزی یک عدد
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر گرامی حقیقت اینه کهوقتی اب سرد میخورم یا از اب سرد به بدنم میزنم ادرارم میگره وپهلوهام گه گداهی تیر میکشند واحساس درد دارم این نشونه ی چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   ازمایش ادرار و سونوگرافی انجام شود ، اگر طبیعی باشند مشکلی نیست
 • تصویر کاربر نورمحمدی چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  باسلام. خانمی 21 ساله هستم. خیلی عذر میخوام. هنگام دفع ادرار با مشکل مواجه هستم. برای دفع ادرار لازم به کمی فشار و زور هست و دچار قطعی ادرار هستم و ادرار به صورت صاف خارج نمی شود و پخش و نامنظم هست. هنگام استرس احساس بی اختیاری ادرار و چکه شدن دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   باید ازمایش کشت ادرار انجام بدین اگر منفی بود ، نوار مثانه انجام شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر