لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند نگران کننده باشند، اما اغلب عوامل ایجاد کننده آنها خوش خیم بوده و ممکن است با درمانی جزئی و یا به صورت خودبخود برطرف شوند. در این مقاله، علل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه بررسی شده و علائم مرتبط با آن ها، نحوه تشخیص پزشک و گزینه های درمانی موجود شرح داده می شوند.

محدوده ای از شرایط می توانند سبب ایجاد این لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه شوند. فرد باید برای دستیابی به درمانی مناسب، تشخیصی حرفه ای از بیماری اش بدست آورد.

عوامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند به صورت موقتی یا دائمی بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند. موارد گفته شده در زیر از رایج ترین عوامل این عارضه هستند:

کبودی ها

آسیب فیزیکی می تواند به عروق خونی کوچک، آسیب رسانده و سبب جمع شدن خون در بافت ها شود. این وضعیت سبب پدیدار شدن نواحی تیره با پوستی حساس به لمس به نام کبودی می شود. اغلب کبودی ها حداکثر در طول مدت دو هفته رفع می شوند.

فولیکول های موی تیره یا برگشتن مو در زیر پوست

پس از برداشتن مو (غالبا با تراشیدن یا اپیلاسیون)، موهای جدید ممکن است تیره تر از قبل به نظر آیند. اگر یک مو در مرحله اولیه رشد در پوست به دام افتد (مو برگشتگی)، برآمدگی حاصل از این وضعیت ممکن است به صورت لکه ای تیره یا با رنگ متفاوت ظاهر شود. مو برگشتگی ها می توانند متورم، دردناک یا حساس به لمس نیز باشند.

جوش های سرسیاه

این عارضه های کوچک پوستی، توسط عفونتی خفیف یا مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه به شدت رایج بوده و می توانند به صورت لکه هایی سیاه بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند.

اغلب جوش ها و انواع سر سیاه آنها بی خطر هستند و معمولا با مراقبت ساده در خانه مانند رعایت بهداشت و کمپرس آب گرم ظرف مدت چند ماه رفع می شوند.

اختلال افزایش رنگدانه (Hyperpigmentation)

این عارضه هنگامی رخ می دهد که برخی نواحی پوست، رنگدانه های بیشتری می سازند. این عارضه می تواند به صورت طیفی از ضایعات پوستی پدیدار شوند، از جمله:

 • کک و مک
 • خال سیاه (گوشتی)
 • لکه هایی که در اثر نور آفتاب به وجود می آیند.
 • ترک پوستی
 • لکه های به وجود آمده در اثر افزایش سن

مطالعه ای در سال 2013، 400 مرد را در سنین 3 تا 91 سالگی که جهت درمان ضایعات تناسلی مراقبت پزشکی دریافت کرده بودند را مورد بررسی قرار داد. از آن تعداد، 85.6 درصد از موارد عارضه افزایش رنگدانه پوست بود.

ضایعات افزایش رنگدانه پوست، معمولا بی خطر هستند و بسیاری از آنها علائمی فراتر از تغییر رنگ پوست ندارند.

آنژیوکراتوما

این وضعیت سبب اتساع عروق پوستی می شود که در نتیجه آن ضایعاتی غیر سرطانی به رنگ تیره آبی یا قرمز در پوست پدیدار می شوند. این ضایعات لبه هایی شفاف داشته و غالبا خصوصیات زیر را دارا می باشند:

 • اندازه 1 تا 8 میلی متر
 • شکلی گنبدی
 • ضخامتی غیر عادی
 • توزیعی تصادفی در هنگام پدیدار شدن بر روی کیسه بیضه

اگر این ضایعات سبب تحریک پذیری شوند و یا این ضایعات به صورت اتفاقی خارش داده شوند، مواردی مانند پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خونریزی و تاول های خونی می توانند، رخ دهند.

ضایعات آنژیوکراتوما معمولا بی خطر بوده و علائم دیگری ندارند. هر چند که، این ضایعات سبب نگرانی افرادی می شود که آن ها را با نشانه های بیماری منتقله از راه جنسی یا سرطان اشتباه می گیرند.

آنژیوکراتوما

احتمال ابتلا به این ضایعات با افزایش سن به شدت افزایش می یابد. یک پسر 16 ساله 0.6 درصد احتمال دارد که به لکه های سیاه بر روی بیضه خود دچار شود. این احتمال در مردان بالای 70 سال تا به 17 درصد افزایش می یابد.

درماتیت کیسه بیضه

درماتیت به التهاب مزمن پوست اشاره دارد. پوست کیسه بیضه بسیار نازک بوده و به آسانی تحریک پذیر و ملتهب می شود. قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا و تحریک کننده مخصوصا به طور متداول می تواند سبب درماتیت کیسه بیضه شود.

خاراندن، خراشیدن و ساییدن پوست ملتهب می تواند عروق خونی کوچک نزدیک به سطح پوست را تحریک کند که این نیز می تواند به کبودی یا ظاهر شدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه منجر شود.

با اینکه یک فرد می تواند به هرچیزی حساسیت داشته باشد، برخی مواد و ترکیبات شیمیایی احتمال بیشتری جهت ایجاد درماتیت دارند. عوامل شایع درماتیت جنسی خارجی، شامل موارد زیر می شوند:

 • رنگ لباس ها
 • مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده لباس ها
 • مواد اسپرم کش و ژل های لوبریکانت
 • آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی
 • عرق سوز شدن در اثر لباس زیر یا لباس های ورزشی محافظت کننده

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ضایعات می توانند بر نواحی تناسلی، بین ران ها یا نواحی دیگری در کشاله ران پدیدار می شوند. زگیل تناسلی توسط گونه هایی از ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی در میان شایع ترین بیماری های منتقله از راه جنسی قرار دارند. .

زگیل ها می توانند به صورت برآمدگی هایی سفید یا به رنگ پوست پدیدار شده و برخی ممکن است ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشند. هر چند که، دیگر زگیل ها ممکن است تیره بوده یا مرکزی تیره داشته باشند.

موثرترین راه در درمان زگیل تناسلی مردان کدام است؟ برای آشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی مردان

عوامل کمتر شایع

به صورت بسیار نادر، لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند بیانگر یک عارضه پزشکی شدید مانند ویروس ایدز یا سرطان پوست باشند.

تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

پزشک جهت تشخیص عامل به وجود آمدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه طیفی از آزمایشات را انجام می دهد. پزشکان ممکن است بتوانند تنها بر اساس یک معاینه فیزیکی علت را تشخیص بدهند؛ اما آزمایشات پیچیده تری ممکن است نیاز باشد. احتمال دارد پزشک فرد را به یک متخصص پوست که در ضایعات پوستی تخصص دارد؛ ارجاع دهد. این کار به علائم فرد و دیگر عوامل مختص به او بستگی دارد.

آزمایشاتی که اغلب جهت تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه انجام می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

 • آزمایش خون کامل
 • آزمایش عملکرد کلیوی و کبدی
 • غربالگری بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز، هپایتیت B و C
 • آزمایش سرعت رسوب گلبول های قرمز که می تواند بیانگر وسعت التهاب باشد.
 • نمونه برداری که شامل برداشتن نمونه از پوست جهت مطالعه می شود.
 • سونوگرافی از قسمت پایینی شکم و نواحی تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

بسته به عامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ،طیفی از روش های درمانی، داروها و درمان های خانگی می توانند لکه های تیره را کاهش داده و یا آنها را رفع کنند.

درمان کبودی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از کبودی ها

اغلب کبودی ها هنگامی که فرد بر روی آنها بسته یخ یا گرمای ملایم قرار می دهد، به خوبی پاسخ می دهند. برخی پماد های بدون نسخه نیز می توانند سبب تسکین درد و التهاب شوند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از مو برگشتگی

فولیکول های موی تیره با اینکه برخی افراد آن ها را با اهداف آرایشی روشن تر می کنند، اما هیچ نیازی به درمان ندارند. مو برگشتگی ها معمولا می توانند به وسیله لایه برداری یا خراشیدن از بین روند. این کار لایه­ رویی سلول های مرده پوست را برداشته و به جلوگیری از به دام نیافتادن مجدد موها کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از جوش های سر سیاه

بهترین راه درمان جوش ها و انواع سرسیاه آنها این است که آن ناحیه لایه برداری شده و تمیز و خشک نگه داری شود. جوش ها و مخصوصا انواع سر سیاه آنها که مقداری بزرگتر هستند، ممکن است به کمپرس آب گرم به خوبی جواب دهند. این کار به آرامی جریان خون را به این ناحیه زیاد می کند که آن نیز به نوبه خود به باز شدن جوش و رفع آن کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  افزایش رنگدانه های پوست

در اغلب موارد، هیچ نیازی به درمان نواحی که افزایش رنگدانه های پوست در آن اتفاق افتاده است، وجود ندارد. فرد در صورت تمایل می تواند برجستگی های پوستی خود مانند خال های غیرعادی و بزرگ را مخصوصا در صورتی که سبب ناراحتی می شوند، به وسیله عمل جراحی بردارد. در صورتی که خال فرد حاشیه ای غیر عادی داشته یا به سرعت در حال رشد است باید فورا به یک پزشک مراجعه کند؛ زیرا این وضعیت می تواند نشانگر سرطان باشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از آنژیوکراتوما

از آنجایی که این ضایعات بی ضرر هستند، معمولا نیازی به درمان آنژیوکراتوما نیست. فرد ممکن است در صورتی که اندازه و موقعیت ضایعه سبب ناراحتی می شود یا به دلایل زیبایی، آن را به وسیله عمل جراحی رفع کند.

پزشک به طور معمول مخصوصا در مواردی که برداشت کامل ضایعه انجام می شو،د نمونه ای از ضایعه را جهت اطمینان از سرطانی نبودن آن بر می دارد. تکنیک های رایج جهت برداشتن ضایعات آنژیوکراتوما شامل لیزر درمانی و برش یا تراشیدن (معمولا با یک اسکالپل) می شود. برای برداشتن این ضایعات، پزشک ممکن است از روش های فریز کردن یا سوزاندن با جریان الکتریکی استفاده کند.

فریز کردن زگیل تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  زگیل های تناسلی

درمان این بیماری منتقله از راه جنسی به اندازه، وسعت، موقعیت ضایعات و میزان نگرانی فرد بستگی دارد. درمان های بدون نسخه زگیل تناسلی، جهت استفاده بر روی این زگیل ها ایمن نیستند. روش های رایج برداشت زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

 • فریز کردن
 • لیزر درمانی
 • سوزاندن آنها با دستگاه کاتر
 • بریدن یا تراشیدن آنها توسط یک اسکالپل
 • اعمال پماد های تجویز شده و مواد شیمیایی ساخته شده جهت جداسازی زگیل ها از پوست

حذف زگیل ها معمولا علائم را کاهش داده و می تواند خطر آلوده شدن شریک جنسی را کاهش دهد. واکسن گارداسیل می تواتد در برابر دو نوع ویروس HPV که مجموعا حدود 90 درصد زگیل های تناسلی را سبب می شوند، به فرد مصونیت ببخشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از درماتیت کیسه بیضه

بهترین راه جهت درمان درماتیت کیسه بیضه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا یا تحریک کننده ای که عامل حساسیت است، می باشد. جهت کاهش علائم، پوست را با آب ولرم و کمی صابون چند بار در روز بشویید. استفاده از نمک اپسوم (منیزیم سولفات) و بلغور جو دو سر در حمام نیز می تواند مفید واقع شود.

اگر درماتیت شدید بوده یا مداوم می باشد، پزشک می تواند یک پماد استروئیدی جهت کاهش خارش تجویز کند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.7/5 - (16 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  با سلام. من 38 سالمه. دقیقا یک ساله واریکوسل جراحی کردم. شمارش اسپرم طبیعی هستش. سمت چپ جراحی کردم ولی درد دارم خصوصا بعد از نزدیکی. چند دوره آنتی بیوتیک مصرف کردم، چون هیدروسل خفیف ایجاد شد ضمنا هرنی اینگونیال خفیف دارم، در داپلر رنگی هنوز واریکوسل سمت چپ 2 به 3 دارم. درد اذیتم می کنه. باید چه کنم. در پناه قرآن باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 3 سال پیش)
   ازمایش اسپرم دهید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر فرشاد سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  درود. سال 93 عمل فتخ انجام داده ام و بعد از عمل همیشه درد بیضه دارم که گاهی بسیار بسیارشدید میشود.. اقای دکتردر این مدت به چندین پزشک مراجعه کردم و هرکدام برایم دارو و ازمایش و سونوگرافیهای مختلفی تجویز کردند ولی هیچکدام نتوانستند مشکلم را حل کنند.. یکی میگوید علت درد عفونت.. یکی میگه ممکنه در حین عمل جراحی اعصاب بیضه درگیر شده باشند.. یکی میگه شاید نخ بخیه داخل بدنم باشه.. ولی هیچکدام نظر قطعی نمیدهند و همه میگویند درد رو تحمل کنی بهتره تا یه بار دیگه عمل بشی.. دکتر تمام زندگی خودم و خانوادهام تحت الشعاع این بیماری من شده لطفا راهنمایی کنید.. یا اگر امکانش هست برام یه وقت نوبت بدین از اهواز بیام تهران حضوری خدمتتون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 3 سال پیش)
   این درد با زمان ازبین میرود صبر کنید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر
  من چند وقت پیش یه برآمدگی خال مانند یا جوش مانند روی کیسه بیضه مشاهده کردم. انگار داخلش پر از خون هست. بعد که از جلو ازش عکس گرفتم و بررسی کردم دیدم انگار روی رگ اصلی هستن. انگار رگ یه جاهایی پاره شده. عکس رو ضمیمه کردم می خواستم راهنمایی بفرمایید:
  اینها چی هستن؟
  دلیل به وجود اومدنش چیه؟
  راه درمانش چیه؟
  خطرناک هست یا خیر؟

  ضمنا عکس رو ضمیمه کردم

  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 3 سال پیش)
   شبیه زگیل است ازمایش دهید
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر
  بنده یه چند وقتیه متوجه یه خال به رنگ قهوه ای سیاه روی بیضه چپم شده ام و منو نگران کرده ... عکس را ارسال کردم...و اینکه حدود ۷ ماه پیش درد بیضه داشتم که به دکتر مراجعه کردم و سنوگرافی بیضه انجام دادم و یک کیست در بالای بیضه چپم دارم که گفتن عادی است ... میخواستم بفهمم این خال چیست و آیا باید به مطب بیایم برای پیگیری بیشتر ؟!
  با تشکر فراوان از شما آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
   این زگیل است ودران ان کرایو من در خدمتم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر Ms یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  من زود انزالی دارم و اینکه چند وقتیست که روی کیسه بیضه خونمردگی های هست که در اثر فشار دادن میترکد و خونه زیادی ازش می اید و طول میکشد تا بند بیاید
  اینها اندازه یک ماش هستند و تعدادشان ۵ تا هست
  و در مورد زود انزالی باید چه کنم من متاهل هستم و به محض ایمکه دخول انجام میدو بعد از ۲ الی ۳ دقیقه انزال انجام میشود و مجبورم که از اسپری یا کرم لیدوکایین استفاده کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
   درمان زود انزالی تمرین به تاخیر انداختن انزال است
 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من یه مدتی هست بالای آلت تناسلیم سمت چپ مثل یه گردو ورم کرده نسبت به سمت راست طوریکه با دست که فشار میدی مشخصه ورم داره و بیضه سمت چپم درد میکنه میشه بفرمایید مشکل چیه
  1. تصویر کاربر امین شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
   ببخشید سوال ما جواب نداشت؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام
  مدتیه که دونه های سیاه رنگ روی بیضم هستش خیلی روش حساس شدم بدونم چیه وخطری نداره از طرفیم روم نمیشه برم دکتر لطفا کمکم کنید مرسی
  1. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
   اقای دکتر برای درمان و از بین رفتنش باید چیکار کنم
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
   اقای دکتر ۵روزه منتظر جواب هستم چرا جواب سوالمو نمیدید😐😳
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Nima شنبه ۲ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام‌آقای دکتر چند ماه پیش متوجه‌ یک برجستگی زیر کلاهک آلتم‌شدم و الان دوتا شدن خیلی کوچیکه و الان ۱ ماه که از آلتم مایع زردی ناخواسته ترشح میشه مثل عفونت و سوزش ادرار هم دارم و لکه های کوچک زیر پوستی سیاه روی بیضه و روی مثانه هم دیدم خیلی قبلا هم بودن ولی الان بیشتر شدن برجستگی ندارد و زیر پوستی هستن مثل خون مردگی.(امکان عکس فرستادن ندارم فرمت عکس مثل این که همخوانی ندارد)تورو خدا کمک کنید(من از بچگی میگفتن بیضه هام‌بالا پایین است ولی تو سن ۱۲ سالگی یک چیزی مثل غده بالای بیضه سمت راستم درامد و تقریبا الان ۱/۴ خود بیضه هست که چسبیده بهش و این موضوع باعث افسردگی من شده.سن۲۳
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر سعیداسدی شنبه ۲ شهریور ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  عرض سلام وادب جوانی هستم که دارای بیماری نوروفیبروم ژنتیکی خوش خیم میباشم.میدونم شاید یه کم مربوط به متخصص پوست باشه.اما سوال اینجاست که مدتی روی کیسه بیضه ام واطراف آلت تناسلیم از این نورو فیبروم ها در آمده.همچنین احساس میکنم بیضه چپم پایین تراست.آیا این مورد در آینده برای دستگاه تناسلی وهمچنین بحث زناشویی میتواند مشکل ساز باشد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.ضمنا پیشاپیش از نشر این عکس ها بشدت شرمنده وعذر میخوام.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ شهریور ۹۸( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۵ مرداد ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من چند سالی هست ب دلیل این ک خجالت میکشیدم نرفتم دکتر...
  روی بیضه هام چیز های مانند جوش هستند که ان هارو فشار میدم خون میپاشه بیرون و بعدش هیچوقت از بین نمیرن فقط زخم میشن و دوباره همون حالت اولش میشه راه درمونش چیه
  1. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸( 3 سال پیش)
   r91lz0172459
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام اقای دکتر من چند سالی هست ب دلیل این ک خجالت میکشیدم نرفتم دکتر...
   روی بیضه هام چیز های مانند جوش هستند که ان هارو فشار میدم خون میپاشه بیرون و بعدش هیچوقت از بین نمیرن فقط زخم میشن و دوباره همون حالت اولش میشه راه درمونش چیه
  3. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام اقای دکتر من چند سالی هست ب دلیل این ک خجالت میکشیدم نرفتم دکتر...
   روی بیضه هام چیز های مانند جوش هستند که ان هارو فشار میدم خون میپاشه بیرون و بعدش هیچوقت از بین نمیرن فقط زخم میشن و دوباره همون حالت اولش میشه راه درمونش چیه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۵ مرداد ۹۸( 3 سال پیش)
   دستکاری نکنید اینها مهم نیستند
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

عفونت ادراری به معنی ورود عامل عفونت زا (که اغلب باکتری و از خانواده Ecoli می باشند)…
آیا پروستات اندازه خاصی دارد؟ اندازه نرمال پروستات چقدر است؟ پروستات به اندازه یک گردو کوچک و…
از نظر تعریف، ختنه به بریدن قسمتی از بخش انتهایی پوست آلت گفته می شود. عمل ختنه…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر