جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند نگران کننده باشند، اما اغلب عوامل ایجاد کننده آنها خوش خیم بوده و ممکن است با درمانی جزئی و یا به صورت خودبخود برطرف شوند. در این مقاله، علل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه بررسی شده و علائم مرتبط با آن ها، نحوه تشخیص پزشک و گزینه های درمانی موجود شرح داده می شوند.

محدوده ای از شرایط می توانند سبب ایجاد این لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه شوند. فرد باید برای دستیابی به درمانی مناسب، تشخیصی حرفه ای از بیماری اش بدست آورد.

عوامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند به صورت موقتی یا دائمی بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند. موارد گفته شده در زیر از رایج ترین عوامل این عارضه هستند:

کبودی ها

آسیب فیزیکی می تواند به عروق خونی کوچک، آسیب رسانده و سبب جمع شدن خون در بافت ها شود. این وضعیت سبب پدیدار شدن نواحی تیره با پوستی حساس به لمس به نام کبودی می شود. اغلب کبودی ها حداکثر در طول مدت دو هفته رفع می شوند.

فولیکول های موی تیره یا برگشتن مو در زیر پوست

پس از برداشتن مو (غالبا با تراشیدن یا اپیلاسیون)، موهای جدید ممکن است تیره تر از قبل به نظر آیند. اگر یک مو در مرحله اولیه رشد در پوست به دام افتد (مو برگشتگی)، برآمدگی حاصل از این وضعیت ممکن است به صورت لکه ای تیره یا با رنگ متفاوت ظاهر شود. مو برگشتگی ها می توانند متورم، دردناک یا حساس به لمس نیز باشند.

جوش های سرسیاه

این عارضه های کوچک پوستی، توسط عفونتی خفیف یا مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه به شدت رایج بوده و می توانند به صورت لکه هایی سیاه بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند.

اغلب جوش ها و انواع سر سیاه آنها بی خطر هستند و معمولا با مراقبت ساده در خانه مانند رعایت بهداشت و کمپرس آب گرم ظرف مدت چند ماه رفع می شوند.

اختلال افزایش رنگدانه (Hyperpigmentation)

این عارضه هنگامی رخ می دهد که برخی نواحی پوست، رنگدانه های بیشتری می سازند. این عارضه می تواند به صورت طیفی از ضایعات پوستی پدیدار شوند، از جمله:

 • کک و مک
 • خال سیاه (گوشتی)
 • لکه هایی که در اثر نور آفتاب به وجود می آیند.
 • ترک پوستی
 • لکه های به وجود آمده در اثر افزایش سن

مطالعه ای در سال 2013، 400 مرد را در سنین 3 تا 91 سالگی که جهت درمان ضایعات تناسلی مراقبت پزشکی دریافت کرده بودند را مورد بررسی قرار داد. از آن تعداد، 85.6 درصد از موارد عارضه افزایش رنگدانه پوست بود.

ضایعات افزایش رنگدانه پوست، معمولا بی خطر هستند و بسیاری از آنها علائمی فراتر از تغییر رنگ پوست ندارند.

آنژیوکراتوما

این وضعیت سبب اتساع عروق پوستی می شود که در نتیجه آن ضایعاتی غیر سرطانی به رنگ تیره آبی یا قرمز در پوست پدیدار می شوند. این ضایعات لبه هایی شفاف داشته و غالبا خصوصیات زیر را دارا می باشند:

 • اندازه 1 تا 8 میلی متر
 • شکلی گنبدی
 • ضخامتی غیر عادی
 • توزیعی تصادفی در هنگام پدیدار شدن بر روی کیسه بیضه

اگر این ضایعات سبب تحریک پذیری شوند و یا این ضایعات به صورت اتفاقی خارش داده شوند، مواردی مانند پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خونریزی و تاول های خونی می توانند، رخ دهند.

ضایعات آنژیوکراتوما معمولا بی خطر بوده و علائم دیگری ندارند. هر چند که، این ضایعات سبب نگرانی افرادی می شود که آن ها را با نشانه های بیماری منتقله از راه جنسی یا سرطان اشتباه می گیرند.

آنژیوکراتوما

احتمال ابتلا به این ضایعات با افزایش سن به شدت افزایش می یابد. یک پسر 16 ساله 0.6 درصد احتمال دارد که به لکه های سیاه بر روی بیضه خود دچار شود. این احتمال در مردان بالای 70 سال تا به 17 درصد افزایش می یابد.

درماتیت کیسه بیضه

درماتیت به التهاب مزمن پوست اشاره دارد. پوست کیسه بیضه بسیار نازک بوده و به آسانی تحریک پذیر و ملتهب می شود. قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا و تحریک کننده مخصوصا به طور متداول می تواند سبب درماتیت کیسه بیضه شود.

خاراندن، خراشیدن و ساییدن پوست ملتهب می تواند عروق خونی کوچک نزدیک به سطح پوست را تحریک کند که این نیز می تواند به کبودی یا ظاهر شدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه منجر شود.

با اینکه یک فرد می تواند به هرچیزی حساسیت داشته باشد، برخی مواد و ترکیبات شیمیایی احتمال بیشتری جهت ایجاد درماتیت دارند. عوامل شایع درماتیت جنسی خارجی، شامل موارد زیر می شوند:

 • رنگ لباس ها
 • مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده لباس ها
 • مواد اسپرم کش و ژل های لوبریکانت
 • آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی
 • عرق سوز شدن در اثر لباس زیر یا لباس های ورزشی محافظت کننده

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ضایعات می توانند بر نواحی تناسلی، بین ران ها یا نواحی دیگری در کشاله ران پدیدار می شوند. زگیل تناسلی توسط گونه هایی از ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی در میان شایع ترین بیماری های منتقله از راه جنسی قرار دارند. .

زگیل ها می توانند به صورت برآمدگی هایی سفید یا به رنگ پوست پدیدار شده و برخی ممکن است ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشند. هر چند که، دیگر زگیل ها ممکن است تیره بوده یا مرکزی تیره داشته باشند.

موثرترین راه در درمان زگیل تناسلی مردان کدام است؟ برای آشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی مردان

عوامل کمتر شایع

به صورت بسیار نادر، لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند بیانگر یک عارضه پزشکی شدید مانند ویروس ایدز یا سرطان پوست باشند.

تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

پزشک جهت تشخیص عامل به وجود آمدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه طیفی از آزمایشات را انجام می دهد. پزشکان ممکن است بتوانند تنها بر اساس یک معاینه فیزیکی علت را تشخیص بدهند؛ اما آزمایشات پیچیده تری ممکن است نیاز باشد. احتمال دارد پزشک فرد را به یک متخصص پوست که در ضایعات پوستی تخصص دارد؛ ارجاع دهد. این کار به علائم فرد و دیگر عوامل مختص به او بستگی دارد.

آزمایشاتی که اغلب جهت تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه انجام می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

 • آزمایش خون کامل
 • آزمایش عملکرد کلیوی و کبدی
 • غربالگری بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز، هپایتیت B و C
 • آزمایش سرعت رسوب گلبول های قرمز که می تواند بیانگر وسعت التهاب باشد.
 • نمونه برداری که شامل برداشتن نمونه از پوست جهت مطالعه می شود.
 • سونوگرافی از قسمت پایینی شکم و نواحی تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

بسته به عامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ،طیفی از روش های درمانی، داروها و درمان های خانگی می توانند لکه های تیره را کاهش داده و یا آنها را رفع کنند.

درمان کبودی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از کبودی ها

اغلب کبودی ها هنگامی که فرد بر روی آنها بسته یخ یا گرمای ملایم قرار می دهد، به خوبی پاسخ می دهند. برخی پماد های بدون نسخه نیز می توانند سبب تسکین درد و التهاب شوند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از مو برگشتگی

فولیکول های موی تیره با اینکه برخی افراد آن ها را با اهداف آرایشی روشن تر می کنند، اما هیچ نیازی به درمان ندارند. مو برگشتگی ها معمولا می توانند به وسیله لایه برداری یا خراشیدن از بین روند. این کار لایه­ رویی سلول های مرده پوست را برداشته و به جلوگیری از به دام نیافتادن مجدد موها کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از جوش های سر سیاه

بهترین راه درمان جوش ها و انواع سرسیاه آنها این است که آن ناحیه لایه برداری شده و تمیز و خشک نگه داری شود. جوش ها و مخصوصا انواع سر سیاه آنها که مقداری بزرگتر هستند، ممکن است به کمپرس آب گرم به خوبی جواب دهند. این کار به آرامی جریان خون را به این ناحیه زیاد می کند که آن نیز به نوبه خود به باز شدن جوش و رفع آن کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  افزایش رنگدانه های پوست

در اغلب موارد، هیچ نیازی به درمان نواحی که افزایش رنگدانه های پوست در آن اتفاق افتاده است، وجود ندارد. فرد در صورت تمایل می تواند برجستگی های پوستی خود مانند خال های غیرعادی و بزرگ را مخصوصا در صورتی که سبب ناراحتی می شوند، به وسیله عمل جراحی بردارد. در صورتی که خال فرد حاشیه ای غیر عادی داشته یا به سرعت در حال رشد است باید فورا به یک پزشک مراجعه کند؛ زیرا این وضعیت می تواند نشانگر سرطان باشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از آنژیوکراتوما

از آنجایی که این ضایعات بی ضرر هستند، معمولا نیازی به درمان آنژیوکراتوما نیست. فرد ممکن است در صورتی که اندازه و موقعیت ضایعه سبب ناراحتی می شود یا به دلایل زیبایی، آن را به وسیله عمل جراحی رفع کند.

پزشک به طور معمول مخصوصا در مواردی که برداشت کامل ضایعه انجام می شو،د نمونه ای از ضایعه را جهت اطمینان از سرطانی نبودن آن بر می دارد. تکنیک های رایج جهت برداشتن ضایعات آنژیوکراتوما شامل لیزر درمانی و برش یا تراشیدن (معمولا با یک اسکالپل) می شود. برای برداشتن این ضایعات، پزشک ممکن است از روش های فریز کردن یا سوزاندن با جریان الکتریکی استفاده کند.

فریز کردن زگیل تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  زگیل های تناسلی

درمان این بیماری منتقله از راه جنسی به اندازه، وسعت، موقعیت ضایعات و میزان نگرانی فرد بستگی دارد. درمان های بدون نسخه زگیل تناسلی، جهت استفاده بر روی این زگیل ها ایمن نیستند. روش های رایج برداشت زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

 • فریز کردن
 • لیزر درمانی
 • سوزاندن آنها با دستگاه کاتر
 • بریدن یا تراشیدن آنها توسط یک اسکالپل
 • اعمال پماد های تجویز شده و مواد شیمیایی ساخته شده جهت جداسازی زگیل ها از پوست

حذف زگیل ها معمولا علائم را کاهش داده و می تواند خطر آلوده شدن شریک جنسی را کاهش دهد. واکسن گارداسیل می تواتد در برابر دو نوع ویروس HPV که مجموعا حدود 90 درصد زگیل های تناسلی را سبب می شوند، به فرد مصونیت ببخشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از درماتیت کیسه بیضه

بهترین راه جهت درمان درماتیت کیسه بیضه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا یا تحریک کننده ای که عامل حساسیت است، می باشد. جهت کاهش علائم، پوست را با آب ولرم و کمی صابون چند بار در روز بشویید. استفاده از نمک اپسوم (منیزیم سولفات) و بلغور جو دو سر در حمام نیز می تواند مفید واقع شود.

اگر درماتیت شدید بوده یا مداوم می باشد، پزشک می تواند یک پماد استروئیدی جهت کاهش خارش تجویز کند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (26 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ارمان پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر جوش مایل به سیاه روی بیضه که اگر فشار بدیم و خون بیاد بیرون و تخلیه میشه از چیه و آیا داروی خاصی داره .چند وقت پیش که پماد مو بر زدم یکیش ترکید و بعد از چند روز خوب شد انگار لایه سطحی نازک شده بود و پماد اونو ترکومن ه بود .ممنون میشم راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 سال پیش)
   عکس بفرستید
 • تصویر کاربر میلاد چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 353 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  چنتا دانه های سیاه روی پوست بیضه هست
  نمیدونم چی هست؟
  عکس میفرستم پیوند.
  یه مقدار هم خارش دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   به نظر آنژیوکراتوم است و باید کرایو شود
 • تصویر کاربر feri چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر عزیز، چند روز پیش متوجه شدم زیر بیضه راستم اندازه نوک سوزن زخم شده نگاه کردم دیدم نیمه راست پوست کیسه بیضه من پوست بسیار خشک و نازک و براق شده رفتم دوش گرفتم تمیز شدم دیدم پوست پوست میشه دوروزه این مشکل رو دارم الانم زیر بیضه راستم اندازه یه بند انگشت سیاه رنگ شده خیلی نگرانم اگه میشه راهنمایی کنید... سربازیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   از پماد ولوتریمازول و پماد زینک هر ۸ ساعت استفاده شود
 • تصویر کاربر مرتضی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  یه ضایع پوستی یا یه پوست اضافه اندازه یک میلیمتر که خیلی وقته چند ساله همینطوره لطفا در مورد اینم منو راهنمایی کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   به نظر اسکین تگه و مهم نیست
  2. تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   جسارتا راجع به لکه سیاه که گفتم واسه خودم مهم نیس ،واقعا نیازه دکتر پوست برم یا ممکنه وایه خودش از بین بره ؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   فعلا نیاز نیست ، مهم نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 290 مشاهده پرسش
  اقای دکتر لکه بیشترربه قهوه ای میخوره و اینکه مسطح و صافه بدون درد و سوزش و ...
  چند دقیقه پیش ازم پرسیدین برجسته هست که گفتم نه ولی جوابی ندادین بی زحمت راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   توضیح دادم. در ضمن یه مدت پماد کلوتریمازول و تریامسینولون هر ۸ ساعت استفاده کنید
 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  چند لکه سیاه رنگ کوچیک روی آلتم هستش میخواستم ببینم چیه خطرناکه ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   برجسته هست ؟
  2. تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   خیر برجسته نیست
  3. تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   خیر برجسته نیست
  4. تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   خیر
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   اگر برجسته نیست زگیل نیست. جای نگرانی نیست. برای برطرف شدم جای اون با دکتر پوست مشورت کنید شاید با لیزر برطرف کنند
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرحسین جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  با سلام
  دکتر من یه تقریبا یک ماهی میشه درد و یه جور حالت گرم شدن مور مور شدن پشت بیضم و مقعدم انگار از سمت پروستات گرفتار شدم
  پیش دو تا متخصص رفتم و همم ی آزمایش های مربوطه رو دادم همه چیز نرمال بوده هیچ مشکلی نیست و گفتن عصبی هست
  درد و حالت جوش و خوروش در بیضم و مقعدم حس میکنم و اصلا کم نمیشه دردم
  میخواستم بپرسم چی بخورم یا چی کار کنم این درد کم تر بشه با توجه به اینکه تمااام آزمایشاتم نرمال بوده از سونو تا آزمایش پروستات
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  2. تصویر کاربر امیرحسین پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنونم ازتون
   دکتر این التهاب پروستات خطرناکه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   نگران نباشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حامد شنبه ۲ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دکتر عزیز
  مدت چند ماهی میشه روی بیضه هام دونه های خونی پررنگی ایجاد شده تعدادشون یکی بود ولی متوجه شدم چند تا دونه خیلی ریز به وجود اومده درد نداره و با دست وقتی فشار میدم کمرنگ و یا حتی محو میشن و دستمو بر میدارم مجدد میان یک بار یکیشو ترکوندم خون زد بیرون کمرنگ شد ولی باز همونجا ایجاد شد به نظرتون چیه ایا خطری داره درمان داروییش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   عکسش را بفرستید
  2. تصویر کاربر حامد جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   دو سه تا خیلی ریز هست که توی عکس مشخص نیستن یکیشو فشار دادن ترکید خون زد بیرون ولی بعد چند روز همون جا باز در اومد هیچ خارش و سوزشی ندارن فشارشون میدم کمرنگ میشن یا حتی محو میشن دستمو بر میدارم باز میان این هم عکسشون
  3. تصویر کاربر حامد جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   دو سه تا خیلی ریز هست که توی عکس مشخص نیستن یکیشو فشار دادن ترکید خون زد بیرون ولی بعد چند روز همون جا باز در اومد هیچ خارش و سوزشی ندارن فشارشون میدم کمرنگ میشن یا حتی محو میشن دستمو بر میدارم باز میان این هم عکسشون
  4. تصویر کاربر حامد جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   عکس
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   به نظر آنییوکراتوم هست و کرایو شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  لکه های سیاهی رو بیضه بنده ایجاد شده و حدود یک سالی هست که نرفته..یه مقدار کمی هم سوزش دارم تو اون ناحیه مخصوصا بعد از پاک کردن موهای زائد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   مشکوک به زگیل است باید از نزدیک معاینه شود
 • تصویر کاربر ح چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من چند وقته درد بیضه دارم بیشتر مواقع بیضه سمت راست ودرد به طرف شکم چند بار هنگام رابطه اینجور شدم وباعث میشه نعوظ از بین بره به دکتر مراجعه کردم گفت ورم پروستات باد فتق واریگوسل و سنگ کلیه داری بعد قرص تاوالکسین ۷۵۰ دادن درد یکم بهتره شده ده روز استفاده میکنم فقط بالای بیضه درد میکنههنگام رابطه بعد نعوظ از بینمیره و زود انزالی پیدا کردم روش میشگیری هم داریم از کاندو استفاده میکنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   سونوگرافی انجام شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر