جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند نگران کننده باشند، اما اغلب عوامل ایجاد کننده آنها خوش خیم بوده و ممکن است با درمانی جزئی و یا به صورت خودبخود برطرف شوند. در این مقاله، علل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه بررسی شده و علائم مرتبط با آن ها، نحوه تشخیص پزشک و گزینه های درمانی موجود شرح داده می شوند.

محدوده ای از شرایط می توانند سبب ایجاد این لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه شوند. فرد باید برای دستیابی به درمانی مناسب، تشخیصی حرفه ای از بیماری اش بدست آورد.

عوامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند به صورت موقتی یا دائمی بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند. موارد گفته شده در زیر از رایج ترین عوامل این عارضه هستند:

کبودی ها

آسیب فیزیکی می تواند به عروق خونی کوچک، آسیب رسانده و سبب جمع شدن خون در بافت ها شود. این وضعیت سبب پدیدار شدن نواحی تیره با پوستی حساس به لمس به نام کبودی می شود. اغلب کبودی ها حداکثر در طول مدت دو هفته رفع می شوند.

فولیکول های موی تیره یا برگشتن مو در زیر پوست

پس از برداشتن مو (غالبا با تراشیدن یا اپیلاسیون)، موهای جدید ممکن است تیره تر از قبل به نظر آیند. اگر یک مو در مرحله اولیه رشد در پوست به دام افتد (مو برگشتگی)، برآمدگی حاصل از این وضعیت ممکن است به صورت لکه ای تیره یا با رنگ متفاوت ظاهر شود. مو برگشتگی ها می توانند متورم، دردناک یا حساس به لمس نیز باشند.

جوش های سرسیاه

این عارضه های کوچک پوستی، توسط عفونتی خفیف یا مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه به شدت رایج بوده و می توانند به صورت لکه هایی سیاه بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند.

اغلب جوش ها و انواع سر سیاه آنها بی خطر هستند و معمولا با مراقبت ساده در خانه مانند رعایت بهداشت و کمپرس آب گرم ظرف مدت چند ماه رفع می شوند.

اختلال افزایش رنگدانه (Hyperpigmentation)

این عارضه هنگامی رخ می دهد که برخی نواحی پوست، رنگدانه های بیشتری می سازند. این عارضه می تواند به صورت طیفی از ضایعات پوستی پدیدار شوند، از جمله:

 • کک و مک
 • خال سیاه (گوشتی)
 • لکه هایی که در اثر نور آفتاب به وجود می آیند.
 • ترک پوستی
 • لکه های به وجود آمده در اثر افزایش سن

مطالعه ای در سال 2013، 400 مرد را در سنین 3 تا 91 سالگی که جهت درمان ضایعات تناسلی مراقبت پزشکی دریافت کرده بودند را مورد بررسی قرار داد. از آن تعداد، 85.6 درصد از موارد عارضه افزایش رنگدانه پوست بود.

ضایعات افزایش رنگدانه پوست، معمولا بی خطر هستند و بسیاری از آنها علائمی فراتر از تغییر رنگ پوست ندارند.

آنژیوکراتوما

این وضعیت سبب اتساع عروق پوستی می شود که در نتیجه آن ضایعاتی غیر سرطانی به رنگ تیره آبی یا قرمز در پوست پدیدار می شوند. این ضایعات لبه هایی شفاف داشته و غالبا خصوصیات زیر را دارا می باشند:

 • اندازه 1 تا 8 میلی متر
 • شکلی گنبدی
 • ضخامتی غیر عادی
 • توزیعی تصادفی در هنگام پدیدار شدن بر روی کیسه بیضه

اگر این ضایعات سبب تحریک پذیری شوند و یا این ضایعات به صورت اتفاقی خارش داده شوند، مواردی مانند پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خونریزی و تاول های خونی می توانند، رخ دهند.

ضایعات آنژیوکراتوما معمولا بی خطر بوده و علائم دیگری ندارند. هر چند که، این ضایعات سبب نگرانی افرادی می شود که آن ها را با نشانه های بیماری منتقله از راه جنسی یا سرطان اشتباه می گیرند.

آنژیوکراتوما

احتمال ابتلا به این ضایعات با افزایش سن به شدت افزایش می یابد. یک پسر 16 ساله 0.6 درصد احتمال دارد که به لکه های سیاه بر روی بیضه خود دچار شود. این احتمال در مردان بالای 70 سال تا به 17 درصد افزایش می یابد.

درماتیت کیسه بیضه

درماتیت به التهاب مزمن پوست اشاره دارد. پوست کیسه بیضه بسیار نازک بوده و به آسانی تحریک پذیر و ملتهب می شود. قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا و تحریک کننده مخصوصا به طور متداول می تواند سبب درماتیت کیسه بیضه شود.

خاراندن، خراشیدن و ساییدن پوست ملتهب می تواند عروق خونی کوچک نزدیک به سطح پوست را تحریک کند که این نیز می تواند به کبودی یا ظاهر شدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه منجر شود.

با اینکه یک فرد می تواند به هرچیزی حساسیت داشته باشد، برخی مواد و ترکیبات شیمیایی احتمال بیشتری جهت ایجاد درماتیت دارند. عوامل شایع درماتیت جنسی خارجی، شامل موارد زیر می شوند:

 • رنگ لباس ها
 • مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده لباس ها
 • مواد اسپرم کش و ژل های لوبریکانت
 • آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی
 • عرق سوز شدن در اثر لباس زیر یا لباس های ورزشی محافظت کننده

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ضایعات می توانند بر نواحی تناسلی، بین ران ها یا نواحی دیگری در کشاله ران پدیدار می شوند. زگیل تناسلی توسط گونه هایی از ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی در میان شایع ترین بیماری های منتقله از راه جنسی قرار دارند. .

زگیل ها می توانند به صورت برآمدگی هایی سفید یا به رنگ پوست پدیدار شده و برخی ممکن است ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشند. هر چند که، دیگر زگیل ها ممکن است تیره بوده یا مرکزی تیره داشته باشند.

موثرترین راه در درمان زگیل تناسلی مردان کدام است؟ برای آشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی مردان

عوامل کمتر شایع

به صورت بسیار نادر، لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند بیانگر یک عارضه پزشکی شدید مانند ویروس ایدز یا سرطان پوست باشند.

تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

پزشک جهت تشخیص عامل به وجود آمدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه طیفی از آزمایشات را انجام می دهد. پزشکان ممکن است بتوانند تنها بر اساس یک معاینه فیزیکی علت را تشخیص بدهند؛ اما آزمایشات پیچیده تری ممکن است نیاز باشد. احتمال دارد پزشک فرد را به یک متخصص پوست که در ضایعات پوستی تخصص دارد؛ ارجاع دهد. این کار به علائم فرد و دیگر عوامل مختص به او بستگی دارد.

آزمایشاتی که اغلب جهت تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه انجام می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

 • آزمایش خون کامل
 • آزمایش عملکرد کلیوی و کبدی
 • غربالگری بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز، هپایتیت B و C
 • آزمایش سرعت رسوب گلبول های قرمز که می تواند بیانگر وسعت التهاب باشد.
 • نمونه برداری که شامل برداشتن نمونه از پوست جهت مطالعه می شود.
 • سونوگرافی از قسمت پایینی شکم و نواحی تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

بسته به عامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ،طیفی از روش های درمانی، داروها و درمان های خانگی می توانند لکه های تیره را کاهش داده و یا آنها را رفع کنند.

درمان کبودی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از کبودی ها

اغلب کبودی ها هنگامی که فرد بر روی آنها بسته یخ یا گرمای ملایم قرار می دهد، به خوبی پاسخ می دهند. برخی پماد های بدون نسخه نیز می توانند سبب تسکین درد و التهاب شوند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از مو برگشتگی

فولیکول های موی تیره با اینکه برخی افراد آن ها را با اهداف آرایشی روشن تر می کنند، اما هیچ نیازی به درمان ندارند. مو برگشتگی ها معمولا می توانند به وسیله لایه برداری یا خراشیدن از بین روند. این کار لایه­ رویی سلول های مرده پوست را برداشته و به جلوگیری از به دام نیافتادن مجدد موها کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از جوش های سر سیاه

بهترین راه درمان جوش ها و انواع سرسیاه آنها این است که آن ناحیه لایه برداری شده و تمیز و خشک نگه داری شود. جوش ها و مخصوصا انواع سر سیاه آنها که مقداری بزرگتر هستند، ممکن است به کمپرس آب گرم به خوبی جواب دهند. این کار به آرامی جریان خون را به این ناحیه زیاد می کند که آن نیز به نوبه خود به باز شدن جوش و رفع آن کمک می کند.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  افزایش رنگدانه های پوست

در اغلب موارد، هیچ نیازی به درمان نواحی که افزایش رنگدانه های پوست در آن اتفاق افتاده است، وجود ندارد. فرد در صورت تمایل می تواند برجستگی های پوستی خود مانند خال های غیرعادی و بزرگ را مخصوصا در صورتی که سبب ناراحتی می شوند، به وسیله عمل جراحی بردارد. در صورتی که خال فرد حاشیه ای غیر عادی داشته یا به سرعت در حال رشد است باید فورا به یک پزشک مراجعه کند؛ زیرا این وضعیت می تواند نشانگر سرطان باشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از آنژیوکراتوما

از آنجایی که این ضایعات بی ضرر هستند، معمولا نیازی به درمان آنژیوکراتوما نیست. فرد ممکن است در صورتی که اندازه و موقعیت ضایعه سبب ناراحتی می شود یا به دلایل زیبایی، آن را به وسیله عمل جراحی رفع کند.

پزشک به طور معمول مخصوصا در مواردی که برداشت کامل ضایعه انجام می شو،د نمونه ای از ضایعه را جهت اطمینان از سرطانی نبودن آن بر می دارد. تکنیک های رایج جهت برداشتن ضایعات آنژیوکراتوما شامل لیزر درمانی و برش یا تراشیدن (معمولا با یک اسکالپل) می شود. برای برداشتن این ضایعات، پزشک ممکن است از روش های فریز کردن یا سوزاندن با جریان الکتریکی استفاده کند.

فریز کردن زگیل تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  زگیل های تناسلی

درمان این بیماری منتقله از راه جنسی به اندازه، وسعت، موقعیت ضایعات و میزان نگرانی فرد بستگی دارد. درمان های بدون نسخه زگیل تناسلی، جهت استفاده بر روی این زگیل ها ایمن نیستند. روش های رایج برداشت زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

 • فریز کردن
 • لیزر درمانی
 • سوزاندن آنها با دستگاه کاتر
 • بریدن یا تراشیدن آنها توسط یک اسکالپل
 • اعمال پماد های تجویز شده و مواد شیمیایی ساخته شده جهت جداسازی زگیل ها از پوست

حذف زگیل ها معمولا علائم را کاهش داده و می تواند خطر آلوده شدن شریک جنسی را کاهش دهد. واکسن گارداسیل می تواتد در برابر دو نوع ویروس HPV که مجموعا حدود 90 درصد زگیل های تناسلی را سبب می شوند، به فرد مصونیت ببخشد.

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از درماتیت کیسه بیضه

بهترین راه جهت درمان درماتیت کیسه بیضه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا یا تحریک کننده ای که عامل حساسیت است، می باشد. جهت کاهش علائم، پوست را با آب ولرم و کمی صابون چند بار در روز بشویید. استفاده از نمک اپسوم (منیزیم سولفات) و بلغور جو دو سر در حمام نیز می تواند مفید واقع شود.

اگر درماتیت شدید بوده یا مداوم می باشد، پزشک می تواند یک پماد استروئیدی جهت کاهش خارش تجویز کند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4/5 - (26 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر گوهرنژاد پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر
  نتیجه ی ازمایش همسرم به شرح زیر میباشد
  Volume 2
  ph 8
  viscosity- normal
  liquifactin time 30
  color - cramy
  sperm count 0.7
  active motility 25
  moderate motility 20
  non motility 45
  motility in second h 55
  normal morphology 65
  abnormal morphology 35
  pin foram 7
  giant head 9
  amorphous from 14
  double head 2
  double tail1
  w.b.c/hpf 2-3
  RBC 2-3
  Epithelial Cells o-1
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۳( 9 سال پیش)
   تعدادو حرکت کم هستند
 • تصویر کاربر بهنام دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  باسلام
  پسری 22 ساله و مجرد هستم .دو سه ماهی میشه که در هر دوی بیضه هام رگهایی حدودا یکی دو میلیمتر کاملا سفت شدن که قبلا اینطوری نبودن ضمن اینکه دو سال پیش عمل واریکوسل بیضه چپ داشتم که متاسفانه الان بازم برگشته خیلی نگرانم که تو اینده بچه دار نشم
  باید بازم عمل کنم؟ علت سفت شدن این رگها چی میتونه باشه؟
  لطفا راهنماییم کنین دستتون درد نکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳( 9 سال پیش)
   این رکها طبیعی است و نیاز به درمان ندارد
 • تصویر کاربر سید دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت جناب اقای دکتر
  اینجانب چند سالی است که گرفتار پروستاتیت مزمن هستم و36 سال سن دارم اخیراً یک ماه است که درد بیضه دارم بعضی اوقات از بین می رود و بعضی اوقات بر میگردد سونوگرافی انجام دادم چیزی نشان نمی داد این درد بعضی اوقات در سمت چپ بیشتر می شود بعضی اوقات سمت راست و در کل بیشتر قسمت پشت بیضه هااست و احساس می کنم بعضی اوقات تورم در سمت چپ است . ممکن است از پروستاتی مزمن باشد و یا ممکن است فتق داشته باشم دکتر ارولوژی هم مرا معاینه کردند .اگر لطف بفرمایید راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳( 9 سال پیش)
   بهترین درمان شما فقط بیخیالی این درد است
 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۳۰ آبان ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  با سلام من پسری 23 ساله ام که احساس می کنم بیضه هایم تقارن ندارند عکسش را برایتان فرستاده ام لطف کنین نظرتون رو بفرمایید -آیا از ظاهر عکس واریکوسل دارم یا نه؟البته من هیچ درد و ناراحتی از این بابت ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ آبان ۹۳( 9 سال پیش)
   باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 505 مشاهده پرسش
  اینجانب هر چند روز یکبار دچار درد در ناحیه بیضه بخصوص در سمت راست هستم.و ازمایش سونوگرافی هم چیزی را نشان نداده است. در ضمن بنده دیابت هم دارم و انسولین استفاده مینمایم. لطفا راهنمایی فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۳( 9 سال پیش)
   چیز مهمی نیست
 • تصویر کاربر فرشاد جمعه ۲۱ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 1110 مشاهده پرسش
  با سلام
  من سوال خود را با تصحیح دوباره از حضور شما سوال میکنم. پسری 26 ساله هستم. در 15 سالگی مبتلا به اوریون شدم و بیضه سمت چپ من ورم کرد و بعد از مدتی شروع به کوچک شدن کرد به طوری که دیگر از بیضه سمت راست من هم کوچکتر شد و دور آن رگ کلفت وجود دارد. این موضوع تا به امروز ادامه پیدا کرده است. تازه متوجه شده ام که امکان خطر وجود دارد. لطفا به سوال من پاسخ دهید. بسیار ممنون هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   سونواز بیضه و ازمایش منی بدهید
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر خيلي ممنون كه به سؤالات پاسخ مي دهيد انشاالله موفق باشيد.
  آقاي دكتر بيضه چپ من درد ميكنه حدود يك سال ميشه درد ميكنه و همچنين فتخ هم داره، اوايل دردش هميشگي نبود مثلا يك هفته درد داشت،دو روز دردي حس نميشد يا سه هفته درد داشت چند روز ديگه درد نداشت،درد در حالت نشسته روي صندلي يا مبل جوري كه پاهام خم خورده باشه فقط حس ميشد، در حالت ايستاده و خوابيده حس نميشد،بعد از يك ماه به پزشك مراجعه كردم و معاينه شدم گفت هيچ مشكلي نداري،ولي درد همچنان ادامه داشت و تغييري نكرد و بعد از چند ماه كشاله رانم هم دچار درد شد ولي هميشگي نه گاهي اوقات.
  ولي الان پشت رانم هم درد ميكنه جوري كه فشارش ميدم دردش مثل يك خط ميمونه كه از باسنم تا پشت زانوم جايي كه خم ميخوره ادامه داره اين درد ٣ يا ٤ ماه ميشه كه پيدا شده.
  ولي الان حدود ٢ ماه ميشه كه بيضه راستم هم گاهي اوقات هفته ايي يك بار درد ميگيره و هم چنين. كشاله راست رانم وجالب اينجاست زماني كه بيضه راستم درد ميگيره در بيضه چپ دردي حس نميشه يا اينكه دردش خيلي كم ميشه و الان درد نسبت به اوايل افزايش پيدا كرده و همچنين در حالت ايستاده و خوابيده درد گاهي وقتا حس ميشه در بيضه و در كشاله ران و پشت ران بيشتر حس ميشه نسبت به خوده بيضه، صبرم تموم شد و نگران بودم هميشه، همين ٣ هفته پيش به پزشك دوباره مراجعه كردم گفتم اگه مشكلي نيست چرا درد ميكنه همون روز سونوگرافي و ٢ نمونه آزمايش خون و آزمايش ادرار دادم و فشار خون و معاينه تب ويك چيزي مثل گيره لباس به سر انگشتم زده بود كه فكر كنم مربوط به ضربان قلب بود ولي خب مطمئن نيستم ببخشيد من خارج از ايران در اروپاه زندگي ميكنم نفهميدم چي بود و به دكتر هم نتونستم خوب توضيح بدم زبان خوب ياد ندارم و همچنين خوده دكتر هم با دست بيضه رو معاينه كرد،من در بخش اورژانسي رفته بودم چون شب قبلش خيلي درد كشيدم خلاصه همون جا منتظر جواب منتظر ماندم و بعد دوباره گفتن هيچ چيز خاصي ديده نشده و مشكلي نداري و يه قرصي به نام voltaren retard 75mg برام نوشت گفت اگه خوب نشدي دوباره به پزشك مراجعه كن قرص را استفاده كردم ولي تاثيري نداشت الان دوباره درخواست وقت پزشك كردم براي ٢ هفته ديگه وقت دادن.
  آقاي دكتر لطفا كمكم كنيد اين درد از چي ميتونه باشه؟
  اين آزمايشاتي كه دادم براي تشخيص هر نوع بيماري بيضه كافي بوده؟
  آيا اين درد براي اسپرم سازي يا باروري مشكلي ايجاد نكرده بنظرتون توي اين يك سال؟
  اين قرص اگه توي ايران هست براي چه چيزي مصرف ميشه و كارايش چيه؟
  آيا آزمايش اسپرم هم لازمه بدم؟
  همين امشب دراز كشيدم كشاله ران راستم داره درد ميكنه از ١٠ نمره ٧ نمره دردشه ولي بيضه ها نه ولي ميشه گفت بيضه چپ در حالت نشسته هميشه درد ميكنه از ١٠ نمره بين ٦ تا ٨ گاهي ٨ گاهي ٦
  آقاي دكتر خيلي ببخشيد كه متنم خيلي طولاني شد به كمكتون هر چه سريعتر نياز دارم آرزوي موفقعيت براي شما دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   اصلا نگران نباشید داروی ضد درد بوده شما اگر سونوگرافی نرمال دارید این درد دیگر مهم نمیتواند باشد
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد بزرگ دکتر کرمی
  دکتر جان بین مایع منی و ادرار رابطی وجود دارد؟ چون مایع منی من قبلا به رنگ شیری بود اما حالا زرد رنگ است نا گفته نماند من به دلیل عفونت ادراری قرصی مصرف میکردم که ادرارم را قرمز رنگ میکرد بنده واریکوسل هم دارم
  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۱ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   ارتبا طی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   نه ارتباطی نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۳۱ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 326 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر کرمی
  من جوانی 29 ساله و مجرد از تهران هستم
  چندی است که توده های کوچکی تغریبا کوچکتر از اندازه نصف یک ماش در بیضه سمت راستم مشاهده میکردم که یکی از آنها به حالت متحرک و دیگری در انتهای رگ های خون رسانی است که به انتهای بیضه راست خطم میشود ولی ثابت است
  به بیمارستان لبافی نژاد تهران مراجعه کردم ودر آنجا با معاینات اولیه ا ولترا سونیک توده ای در داخل بیضه دیده نشده حتی این توده های ریز در مجاور بیضه در سنوگرافی تشخیص داده نشد ولی در معاینه دکتر ارولوژیست با دست قابل تشخص بود ولی الان مقداری رشد کرده اند قبلا اندازه بسیار کوچکتری داشتند چند روز پیش ناگهان دردی در ناحیه توده دوم که به بیضه نزدیک است لحساس کردم ولی غیر قابل تحمل نبودو چند ساعت طول کشید ورفع شد ولی بسیار نگران کننده بود جناب آقلی دکتر تشخیص اولیه شما چیست و شما چه توصیه یا راهنمایی جهت درمان پیشنهاد می فرمائید البته موقعیت تغریبی آنها به صورت عکس برای شما ضمیمه میگردد با تشکر توجه شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۱ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   مشکلی نیست
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید خدمت استاد محترم جناب آقای دکتر کرمی گرامی
  آقای دکتر بنده یک بیماری مزمن و مبهم دارم که سالهاست بنده رو عذاب میده.بنده بیضه سمت راستم همیشه یک درد خفیف داره که گاهی بیشتر وگاهی کمتر میشه! البته به دکتر هم مراجعه کردم وجواب سونوگرافی وداپلر رنگی و... منفی بود وهیچ موردی یافت نشد!بنده متاهل هستم و بعد از انزال بیضه دردم بیشتر میشه.وکمرم هم درد میگیره .البته روی هم رفته کمر درد هم دارم.حتی فاصله انزال را هم زیاد کردم باز همینجوری میشه.انواع داروهای پروستات هم مصرف کردم وهیچ نتیجه ای نداد.ادرارم یک موقع ها کمی سوزش داشت ولی الان ندارم وکاملا طبیعیه.حالا نمیدونم این درد پشت بیضه از مثانه هست یا پروستاته!دکتر گفت هرچی پروستات رو تخلیه کنی اونقدر بهتر میشی ولی اتفاقا دردم بیشتر میشه.آقای دکتر باوربفرمایید خودمم کلافه شدم.همیشه احساس ادرار دارم .هرروز هر 1.5 تا 2 ساعت نیاز به دفع پیدا میکنم.خواهش میکنم بنده رو راهنمایی بفرمایید.با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   با توجه به شرح حال مشکلی ندارید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   جهت اطمینان نوار مثانه بگیرید02122642744
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب