لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند نگران کننده باشند؛ اما اغلب عوامل ایجاد کننده آنها خوش خیم بوده و ممکن است با درمانی جزئی و یا به صورت خودبخود برطرف شوند.

محدوده ای از شرایط می تواند سبب ایجاد این لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه شوند. فرد باید برای دستیابی به درمانی مناسب، تشخیصی حرفه ای از بیماری اش بدست آورد.

درمان نواحی تیره روی ناحیه تناسلی

در این مقاله، علل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه بررسی شده و علائم مرتبط با آن ها، نحوه تشخیص پزشک و گزینه های درمانی موجود شرح داده می شوند.

عوامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند به صورت موقتی یا دائمی بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند. موارد گفته شده در زیر از رایج ترین عوامل این عارضه هستند:

1- کبودی ها

آسیب فیزیکی می تواند به عروق خونی کوچک، آسیب رسانده و سبب جمع شدن خون در بافت ها شود. این وضعیت سبب پدیدار شدن نواحی تیره با پوستی حساس به لمس به نام کبودی می شود. اغلب کبودی ها حداکثر در طول مدت دو هفته رفع می شوند.

2- فولیکول های موی تیره یا برگشتن مو در زیر پوست

پس از برداشتن مو، اغلب با تراشیدن یا اپیلاسیون، مو های جدید ممکن است تیره تر از قبل به نظر آیند. اگر یک مو در مرحله اولیه رشد در پوست به دام افتد (مو برگشتگی)، برآمدگی حاصل از این وضعیت ممکن است به صورت لکه ای تیره یا با رنگ متفاوت ظاهر شود. مو برگشتگی ها می توانند متورم، دردناک یا حساس به لمس نیز باشند.

3- جوش های سرسیاه

این عارضه های کوچک پوستی توسط عفونتی خفیف یا مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند. جوش های سرسیاه به شدت رایج بوده و می توانند به صورت لکه هایی سیاه بر روی کیسه بیضه ظاهر شوند.

جوش سر سیاه روی ناحیه تناسلی

اغلب جوش ها و انواع سر سیاه آنها بی خطر هستند و معمولا با مراقبت ساده در خانه مانند رعایت بهداشت و کمپرس آب گرم ظرف مدت چند ماه رفع می شوند.

4- اختلال افزایش رنگدانه (Hyperpigmentation)

این عارضه هنگامی رخ می دهد که برخی نواحی پوستT رنگدانه های بیشتری می سازند. این عارضه می تواند به صورت طیفی از ضایعات پوستی پدیدار شوند از جمله:

⚠ کک و مک

⚠ خال سیاه (گوشتی)

⚠ لکه هایی که در اثر نور آفتاب به وجود می آیند.

⚠ ترک پوستی

⚠ لکه های به وجود آمده در اثر افزایش سن

مطالعه ای در سال 2013، 400 مرد را در سنین 3 تا 91 سالگی که جهت درمان ضایعات تناسلی مراقبت پزشکی دریافت کرده بودند را مورد بررسی قرار داد. از آن تعداد، 85.6 درصد از موارد عارضه افزایش رنگدانه پوست بود.

ضایعات افزایش رنگدانه پوست، معمولا بی خطر هستند و بسیاری از آنها علائمی فراتر از تغییر رنگ پوست ندارند.

5- آنژیوکراتوما

این وضعیت سبب اتساع عروق پوستی می شود که در نتیجه آن ضایعاتی غیر سرطانی به رنگ تیره آبی یا قرمز در پوست پدیدار می شوند. این ضایعات لبه هایی شفاف داشته و غالبا خصوصیات زیر را دارا می باشند:

– اندازه 1 تا 8 میلی متر

– شکلی گنبدی

– ضخامتی غیر عادی

– توزیعی تصادفی در هنگام پدیدار شدن بر روی کیسه بیضه

اگر این ضایعات سبب تحریک پذیری شوند و یا این ضایعات به صورت اتفاقی خارش داده شوند، مواردی مانند پوسته پوسته شدن، سفت شدن پوست، خونریزی و تاول های خونی می توانند، رخ دهند.

ضایعات آنژیوکراتوما معمولا بی خطر بوده و علائم دیگری ندارند. هر چند که، این ضایعات سبب نگرانی افرادی می شود که آن ها را با نشانه های بیماری منتقله از راه جنسی یا سرطان اشتباه می گیرند.

آنژیوکراتوما

احتمال ابتلا به این ضایعات با افزایش سن به شدت افزایش می یابد. یک پسر 16 ساله 0.6 درصد احتمال دارد که به لکه های سیاه بر روی بیضه خود دچار شود. این احتمال در مردان بالای 70 سال تا به 17 درصد افزایش می یابد.

6- درماتیت کیسه بیضه

درماتیت به التهاب مزمن پوست اشاره دارد. پوست کیسه بیضه بسیار نازک بوده و به آسانی تحریک پذیر و ملتهب می شود. قرار گرفتن در معرض مواد حساسیت زا و تحریک کننده مخصوصا به طور متداول می تواند سبب درماتیت کیسه بیضه شود.

خاراندن، خراشیدن و ساییدن پوست ملتهب می تواند عروق خونی کوچک نزدیک به سطح پوست را تحریک کند که این نیز می تواند به کبودی یا ظاهر شدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه منجر شود.

با اینکه یک فرد می تواند به هرچیزی حساسیت داشته باشد، برخی مواد و ترکیبات شیمیایی احتمال بیشتری جهت ایجاد درماتیت دارند. عوامل شایع درماتیت جنسی خارجی، شامل موارد زیر می شوند:

– رنگ لباس ها

– مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده لباس ها

– مواد اسپرم کش و ژل های لوبریکانت

– آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده های موضعی

– عرق سوز شدن در اثر لباس زیر یا لباس های ورزشی محافظت کننده

7- زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

این ضایعات می توانند بر نواحی تناسلی، بین ران ها یا نواحی دیگری در کشاله ران پدیدار می شوند. زگیل تناسلی توسط گونه هایی از ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می شوند. زگیل های تناسلی در میان شایع ترین بیماری های منتقله از راه جنسی قرار دارند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زنند 1 نفر در هر 100 فرد بالغ و فعال از لحاظ جنسی در ایالات متحده آمریکا سابقه بروز این عارضه را داشته است.

زگیل ها می توانند به صورت برآمدگی هایی سفید یا به رنگ پوست پدیدار شده و برخی ممکن است ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشند. هر چند که، دیگر زگیل ها ممکن است تیره بوده یا مرکزی تیره داشته باشند.

8- عوامل کمتر شایع

به صورت بسیار نادر، لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه می توانند بیانگر یک عارضه پزشکی شدید مانند ویروس ایدز یا سرطان پوست باشند.

تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

پزشک جهت تشخیص عامل به وجود آمدن لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه طیفی از آزمایشات را انجام می دهد. پزشکان ممکن است بتوانند تنها بر اساس یک معاینه فیزیکی علت را تشخیص بدهند؛ اما آزمایشات پیچیده تری ممکن است نیاز باشد. احتمال دارد پزشک فرد را به یک متخصص پوست که در ضایعات پوستی تخصص دارد؛ ارجاع دهد. این کار به علائم فرد و دیگر عوامل مختص به او بستگی دارد.

آزمایشاتی که اغلب جهت تشخیص لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه انجام می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

✅ آزمایش خون کامل

✅ آزمایش عملکرد کلیوی و کبدی

✅ غربالگری بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز، هپایتیت B و C

✅ آزمایش سرعت رسوب گلبول های قرمز که می تواند بیانگر وسعت التهاب باشد.

✅ نمونه برداری که شامل برداشتن نمونه از پوست جهت مطالعه می شود.

✅ سونوگرافی از قسمت پایینی شکم و نواحی تناسلی

درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه

بسته به عامل ایجاد لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ،طیفی از روش های درمانی، داروها و درمان های خانگی می توانند لکه های تیره را کاهش داده و یا آنها را رفع کنند.

1- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از کبودی ها

اغلب کبودی ها هنگامی که فرد بر روی آنها بسته یخ یا گرمای ملایم قرار می دهد، به خوبی پاسخ می دهند. برخی پماد های بدون نسخه نیز می توانند سبب تسکین درد و التهاب شوند.

درمان کبودی

2- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از مو برگشتگی

فولیکول های موی تیره با اینکه برخی افراد آن ها را با اهداف آرایشی روشن تر می کنند، اما هیچ نیازی به درمان ندارند. مو برگشتگی ها معمولا می توانند به وسیله لایه برداری یا خراشیدن از بین روند. این کار لایه­ رویی سلول های مرده پوست را برداشته و به جلوگیری از به دام نیافتادن مجدد موها کمک می کند.

3- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از جوش های سر سیاه

بهترین راه درمان جوش ها و انواع سرسیاه آنها این است که آن ناحیه لایه برداری شده و تمیز و خشک نگه داری شود. جوش ها و مخصوصا انواع سر سیاه آنها که مقداری بزرگتر هستند، ممکن است به کمپرس آب گرم به خوبی جواب دهند. این کار به آرامی جریان خون را به این ناحیه زیاد می کند که آن نیز به نوبه خود به باز شدن جوش و رفع آن کمک می کند.

4- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  افزایش رنگدانه های پوست

جراحی

در اغلب موارد، هیچ نیازی به درمان نواحی که افزایش رنگدانه های پوست در آن اتفاق افتاده است، وجود ندارد. فرد در صورت تمایل می تواند برجستگی های پوستی خود مانند خال های غیرعادی و بزرگ را مخصوصا در صورتی که سبب ناراحتی می شوند، به وسیله عمل جراحی بردارد. در صورتی که خال فرد حاشیه ای غیر عادی داشته یا به سرعت در حال رشد است باید فورا به یک پزشک مراجعه کند؛ زیرا این وضعیت می تواند نشانگر سرطان باشد.

5- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از آنژیوکراتوما

از آنجایی که این ضایعات بی ضرر هستند، معمولا نیازی به درمان آنژیوکراتوما نیست. فرد ممکن است در صورتی که اندازه و موقعیت ضایعه سبب ناراحتی می شود یا به دلایل زیبایی، آن را به وسیله عمل جراحی رفع کند.

پزشک به طور معمول مخصوصا در مواردی که برداشت کامل ضایعه انجام می شو،د نمونه ای از ضایعه را جهت اطمینان از سرطانی نبودن آن بر می دارد. تکنیک های رایج جهت برداشتن ضایعات آنژیوکراتوما شامل لیزر درمانی و برش یا تراشیدن (معمولا با یک اسکالپل) می شود. برای برداشتن این ضایعات، پزشک ممکن است از روش های فریز کردن یا سوزاندن با جریان الکتریکی استفاده کند.

6- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از  زگیل های تناسلی

درمان این بیماری منتقله از راه جنسی به اندازه، وسعت، موقعیت ضایعات و میزان نگرانی فرد بستگی دارد. درمان های بدون نسخه زگیل تناسلی، جهت استفاده بر روی این زگیل ها ایمن نیستند. روش های رایج برداشت زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

فریز کردن زگیل تناسلی

فریز کردن

✅ لیزر درمانی

✅ سوزاندن آنها با دستگاه کاتر

✅ بریدن یا تراشیدن آنها توسط یک اسکالپل

✅ اعمال پماد های تجویز شده و مواد شیمیایی ساخته شده جهت جداسازی زگیل ها از پوست

حذف زگیل ها معمولا علائم را کاهش داده و می تواند خطر آلوده شدن شریک جنسی را کاهش دهد. واکسن گارداسیلمی تواتد در برابر دو نوع ویروس HPV که مجموعا حدود 90 درصد زگیل های تناسلی را سبب می شوند، به فرد مصونیت ببخشد.

7- درمان لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه ناشی از درماتیت کیسه بیضه

بهترین راه جهت درمان درماتیت کیسه بیضه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا یا تحریک کننده ای که عامل حساسیت است، می باشد. جهت کاهش علائم، پوست را با آب ولرم و کمی صابون چند بار در روز بشویید. استفاده از نمک اپسوم (منیزیم سولفات) و بلغور جو دو سر در حمام نیز می تواند مفید واقع شود.

اگر درماتیت شدید بوده یا مداوم می باشد، پزشک می تواند یک پماد استروئیدی جهت کاهش خارش تجویز کند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

لکه های سیاه بر روی کیسه بیضه چه هستند؟
4 (80%) 3 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۱( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید جناب دکتر
  آقای دکتر خواهش میکنم سوالو مشکل منو بی جواب نذارید وراه درمان یا راهی برای روشن شدنش بذارید جلوم
  مشکلم اینه که بدنه آلتم ازجایکه ختنه صورت گرفته ازکودکی دورنگ شده یعنی قسمت جلویی آلت روشن تراز قسمتیکه آلت به بدن چسبیده شده جاهایی دیدم که نوشته براثر افزایش تولید ملانین و افزایش سنه و خطری نداره اماخب واقعا آزارم میده پوست دورنگ دریک قسمت ازبدن درآستانه ازدواجم هستم اگه میشه خواهشا پمادی یا مواد طبیعی یاهرچیز دیگری برام تجویز کنید تا انقد اذیت نشم
  ممنونم منتظر جوابتونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۱( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر شهاب دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۳( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز؛
  غرض از مزاحمت، بیضه سمت چپ من حدوداً از 15 خرداد 97 شب یه حسی عجیب پیدا کرده، حسی مثل احساس سنگینی یا فشار (انگار کسی داره هی فشارش میده از داخل)؛ تا اونجایی که من به عنوان یه جوون عادی (منظورم اینه که دکتر یا متخصص نیستم) حس میکنم احساس میکنم درد نیس این حسم، فقط یه حس سنگینی و تحت فشار بودن هس! حتی من به پوست کیسه بیضه دست میزنم هیچ درد نداره، حتی با انگشتانم بیضه چپم رو میگیرم لای انگشتانم و به آرامی فشار میدم بازم هیچ درد اضافی نداره! در هر حالت فقط اون حس سنگینی هس! در مورد اندازه بیضه یا نرمی و سفتیش هم نمیتونم دقیق مثل متخصص ها نظر بدم، از نظر خودم گویا مشکلی نداره و مثل همیشه هست! با این حال این حس سنگینی طوری نیس که من درد خطابش کنم و نتونم این درد رو تحمل کنم یا از درد به خودم بپیچم، ولی خب اذیت کننده هس، یه حالتی مثل اضطراب که دل آشوب میشه قلب آدم، یه همچین حسی توو بیضه چپم هست! حالا میخواستم ببینم این مشکل از چیه؟ من توو اینترنت که سرچ میکنم به بیماری های مختلف اعم از سرطان بیضه تا واریکسول و آب کیسه بیضه و .... برخورد میکنم که خیلی میترسم و استرس میگیرم! در دفع ادرار هم هیچ مشکلی ندارم! فقط کمی تا حدودی یبوست دارم که باعث میشه تا یه ربع یا نیم ساعت توو دستشویی باشم و زور بزنم؛ و خیلی ببخشید خیلی وقتا چون مدفوعم با زور هم نمیاد ولی حس تخلیه مدفوع هنوز دارم، مجبور میشم با انگشتم وارد مقعد بشم و مدفوع ها رو که چسبیدن به دیواره های مقعد رو با انگشت هدایت کنم تا بیان بیرون! که همین امر بعد از خروج از دستشویی حس سوزش در مقعد رو هم ایجاد میکنه و اون حس سنگینی بیضه رو هم کمی بیشترش میکنه! آیا این موضوع ربطی داره؟ گفتم شاید ربط داشته باشه بیان کنم براتون!
  در ادامه عکس های آزمایشاتم و سونو رو براتون میفرستم! (موقع سونوگرافی، دکتر سونو گرافی تا بیضه های منو دید از بهم گفت آیا یه بیضه داری؟ گفتم خیر آقای دکتر، 2 تا هست! گفت پس چقد کوچیکه!!! تا اینو گفت خیلی استرس گرفتم و بهم ریختم! ولی بعد اینکه دستگاه سونو رو کشیدن روی بیضه هام گفتن آره 2 تاست، بعدش هم که پرسیدم اندازه شون چطوره، ایشون گفتن طبیعی هست! حالا چرا پس توو ظاهر و نگاه اول گفتن کوچیکه من شک کردم و استرس گرفتم! لطفا به این موضوع توجه کنین جناب دکتر؛ ممنون.
  ممنون میشم بگین که مورد یا مشکل چی هست...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۳( 2 ماه پیش)
   شما از نظر جكاب مشكلي نداريد
 • تصویر کاربر عباس چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من کودک 19 ماهه دارم که موقع تولد بیضه چپ نزول نکرده بود در سونو اول سایز بیضه راست 12×7 و چپ 11×7 بود دکتر متخصص اطفال تا 6 ماهگی فرصت داد تا شاید خود بیضه پایین بیاد د سپس تا 9 ماهگی که در همین سن بیضه در داخل کیسه لمس شد ولی متاسفانه گاهی رویت می‌شد و گاهی لمس نمی‌شد به متخصص اورولوژی مراجعه کردم که ایشان هم گفتند فرصت بدهیم احتمالا کامل نزول میکند ولی در آخرین بار (روز گذشته ) سونو گرافی نوشتند که جوابش را ارسال می کنم لطفاً در صورت ممکن نظر خودتون رو در مورد درمان بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹( 3 ماه پیش)
   بايد عمل كنيد٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ ٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۰( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید . جناب دکتر بنده با درد بیضه مواجه شدم و توده ای سفت اندازه کوچک در بیضه راستم مشاهده کردم . به متخصص رفتم و سونو کردم در سونو تشخیص کیست اپیدیم ۸mmداد . برای اطمینان به دکتر دیگیری رفتم و مجددا سونو از بیضه راست انجام دادم که باز هم تشخیص کیست اپیدیدم داد و با اطمینان هرگونه توده دیگری را رد کرد . با توجه به اینکه توده قابل لمس و سفت دارم ودر اینترنت مطالبی خواندم که فکرم را مشغول کرد که توده های سفت اغلب سرطانی هستند و ۲ بار سونوگرافی کردم و تشخیص سرطان نداد . ایا بنده باید همچنان نگران این توده باشم و پیگیر شوم یا خیر ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۰( 3 ماه پیش)
   این اصلا. نه سرطانی اسن نه به سرطان تبدیل میشود بیخیالش باشید
 • تصویر کاربر پویا شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من چند روز هست که از طرف بیضه چپ و تقریبا پایین بیضه درد مبهم که اصلا نمیدونم درد هست یا گرفتگی احساس خوبی ندارم و از همون قسمت هم از روی کیسه احساس سوزش کم.
  من بدن سازی هم کار میکنم و از شرت تنگ هم استفاده می کنم و داخل منزل از لباس زیر استفاده نمیکنم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵( 4 ماه پیش)
   سونو كنيد بفرستيد ببينم
 • تصویر کاربر رامیار شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آقای دکتر
  راستش بنده در بدو تولدبیضه چپم نزول نکرده بود که به دلیل بی اطلاعی خانواده اونموقع فکری براش نکردن و فکر کردن که همون یک بیضه هستش خلاصه بعدا توی شش سالگی به فکر درمان افتادن و اونموقع جراحی شده الان اندازه و شکلش اصلا نرمال نیست ولی درد یا مشکل خاصی ندارم میخواستم ببینم آیا در آینده مشکلی ایجاد خواهد کرد یا نه ؟الان که بیست سالمه میشه کاری براش کرد؟
  پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹( 4 ماه پیش)
   اگر ازمایش اسپرم طبیعی باشد نه مشکل ابجاد نمیکند
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  دو روزه که در بیضه چپ و اطرافش کمی احساس درد دارم که بعد یک کوهنوردی و پیاده روی و مسافرت طولانی اتفاق افتاده که شلوار مناسب و راحتی نداشتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۳۸( 5 ماه پیش)
   سونو گرافی کنید بفرستید
  2. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۵۱( 5 ماه پیش)
   آقای دکتر الان دیگه هیچ دردی ندارم من این پیام دو روز پیش ارسال کردم آیا نیازه که سونوگرافی انجام بدم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸( 5 ماه پیش)
   باز سونو کنید ضرر ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پسر من یک سال و چهار ماه سن دارد بیضه هاش آب جم کرده از نوزادی داشت بردیم دکتر گفت تا یک سالگی جذب میشه ولی نشد. سونوگرافی بردیم گفت از نوع ارتباطی هست
  حالا به نظر آقای دکتر چیکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶( 5 ماه پیش)
   سونو جديد بكنيد بفرستيد ببينم
 • تصویر کاربر عبدالله جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۲۲( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر من بيضه سمت راستم درد ميكنه و درد داخل كشاله ران تير ميكشه وپايين شكم سمت راست هم درد ميكنه تشخيص شما چيه آقاي دكتر(درد ميگيره و قطع ميشه)
  سونوگرافي بيضه رو انجام دادم
  نتيجه سونوگرافي رو براتون فرستادم ..
  سونوگرافي كليه رو برام لازم ندونستند تشخيص شما چيست..
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۲۲( 5 ماه پیش)
   جواب خوب است
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۴۲( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر سال نو مبارک...اقای دکتر چن سال پیش بیضه هام ضربه خوردن دکتر نرفتم تا اینکه بعداز چن سال که رفتم یه دکتری معاینه کرد گفت طوریت نیس و یه چن بسته قرص بهم داد گذشت بعد از مدتی بخاطر رگاهای که تو بیضم بود احساس خوبی نداشتم اذیت بودم تا اینکه دوباره سنو دادم زده که واریکوسل شدید داری ولی دکتر سنو گفت مشکلی نداره ازمایش اسپرم دادمه و رفتم پیش یه دکتر فوق تخصص گفت عالیه معاینم کرد گفت که مشکلی نیس و چن بسته قرص بم داد و گفت یه ماه استفاده کن اگه مشکلت حل نشد باید امپول بزنم تو بیضت!!!! که واستون عکس قرصا و میفرستم ولی درکل بخاطر رگاهای تو بیضم ناراحتم و اذیت و الان زیر نافم دوسمت کشانه رانم درد میکنه و بدنم داغ میشه و رو دست نمیتونم واسم سخته بخوابم بیضه هام شل شدنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۴۲( 6 ماه پیش)
   سلام دیدم ازمایش خوب است سونو کنید بفرستید ببینم
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر