فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو چیست؟

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو روشی است که برای فریز زگیل تناسلی به کار می رود. در روش کرایو به کمک سرد کردن، از انتشار زگیل تناسلی جلوگیری می شود.

زگیل تناسلی  زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف الت جنسی پدیدار می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود.

زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه های 3-4 تایی وجود دارند. آنها ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما بعضی اوقات ممکن است سبب ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی شوند.

متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای آلوده کنندگی آن و گسترش زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، حتما می بایست آن را درمان کرد.

اما چگونه؟ 🤔

درمان زگیل تناسلی بستگی به نوع آنها، محل و اندازه ی زگیل ها دارد. اگر زگیل ها به اندازه ای کوچک باشند که با چشم دیده نشوند و رنگ آن ها همرنگ پوست باشد، آنها نیازی به درمان ندارند، زیرا با گذشت زمان از بین میروند.

اگر زگیل ها بزرگتر باشند یا سبب برجستگی و خارش شوند، چه یک خوشه باشد یا حتی به صورت تک زگیل باشد، شما میتوانید آنها را با کارهای موضعی، تخریب آن ها یا جراحی از بین ببرید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان پیشنهاد می شود که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از جمله اینکه:

جراحی زگیل تناسلی

در روش جراحی زگیل تناسلی به خاطر متعدد بودن ویروس و امکان عود مجدد آن در جاهای دیگر حین جراحی، و نیز به خاطر بدشکل کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود.

برخی نیز استفاده از دارو را پیشنهاد می دهند. محلول هایی مانند: پروفیلین و اسید سالیسیلیک از جمله درمان های دارویی محسوب می شوند. اما باید توجه داشت که این نوع درمانها طولانی مدت هستند و نتیجه بهبودی نیز مشخص نیست!

پودوفیلین و پودوفیلوکس چیست؟

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

درمان زگیل با پودوفیلین

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

کرایو چیست؟

برخی پزشکان ارولوژی لیزر زگیل تناسلی را به روش فریز کردن زگیل ترجیح می دهند. اما از نظر بنده از هزینه های بالای لیزر که بگذریم، امکان انتشار ویروس از طریق دود ناشی از لیزر در ناحیه تناسلی و انتقال آن به پزشک و دیگر افراد وجود دارد.

پس چه باید کرد؟

.

.

امروزه کرایو زگیل تناسلی به عنوان یک روش بسیار مؤثر، کم هزینه و با اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل تناسلی در زنان و مردان توصیه می شود. در این روش اغلب در یک جلسه با استفاده از پروب کرایو و با استفاده از تکنیک سرمادرمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل را درمان می کنیم. تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

در فیلم زیر عمل کرایو زگیل تناسلی در آقایی جوان را مشاهده می کنید. ایشان تا مدت ها فکر می کردند که گوشت اضافه بر روی ناحیه تناسلی خود دارند!

فریز زگیل تناسلی چیست؟

در گذشته از مواد سردکننده برای کریوتراپی یا فریز زگیل تناسلی استفاده می شد. مواد سردکننده ای مانند مخلوط یخ و نمک با دمای 20- ، یخ خشک با دمای 80- و نیتروژن مایع با دمای 196- ، که نیتروژن مایع معمولا برای درمان زگیل تناسلی آقایان استفاده میشد.

در کریوتراپی زگیل های تناسلی با فریز شدن توسط مواد سردکننده که معمولا نیتروژن مایع است، از بین میروند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا توسط یک تیغ کوچک از بین میروند، و نیتروژن مایع توسط یک سواپ کتان روی آن قرار داده میشود، یا میتواند در نواحی اطراف زگیل اسپری شود تا بافت آن فریز شود. این فرآیند میتواند کمی دردناک باشد.

بر اساس اندازه و سختی زگیل، درمان ممکن است 1 تا 4 جلسه طول بکشد. بین هر جلسه درمان، 1 تا 3 هفته زمان لازم است، که این کار با نظر پزشک انجام میشود. تقریبا 85% ناحیه بعد از 3 بار درمان پاک میشود. در طی هر بار درمان، زگیل ها فریز شده و سپس ذوب میشوند تا بهترین نتایج رقم بخورند.

در کرایوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

✅ انتقال گرما

کریوتراپی شامل از بین بردن زگیل ها به وسیله ی فریز کردن است، اما در واقع منتقل شدن گرما برای آسیب دیدن زگیل ها لازم است. نیتروژن مایعی که توسط پزشکان استفاده میشود، دمای پایینی حدود 196- دارد. این به این معناست که هر چیزی در معرض این نیتروژن مایع قرار بگیرد باعث جوشیدن آن میشود.

در مرحله ی اول نیتروژن مایع را در تماس با زگیل قرار میدهند، گرمای بدن فرد به مایع منتقل میشود. این موضوع باعث جوشیدن سریع نیتروژن میشود. با فرستادن ممتد سرمای فریز کننده به بافت زگیل، جریان ممتدی به بافت زگیل منتقل میشود.

کرایو چیست؟

✅ مرگ سلولی

در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. آسیب اصلی در طی منجمد شدن اتفاق می افتد.

تمام سلول ها، زمانی که فریز میشوند، وجود نیتروژن مایع باعث شکل گیری فرم کریستال میشود، در نهایت یکی از صدمات بزرگ به دیواره ی سلول ها وارد میشود. این آسیب در اثر خنک شدن بدتر هم میشوند. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.

✅ التهاب

یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلولی التهاب میباشد. این فرآیند به تکمیل مرگ کامل بافت زگیل کمک میکند. به دلیل این التهاب، سلول های زگیل میمیرند و بافت آنها ریزش میکند و قسمت های ویروسی از بین میروند.

آیا فریز زگیل محدودیت دارد؟

این نوع درمان معمولا برای درمان زگیل های کوچک استفاده میشود، به خصوص زگیل های کوچک نزدیک به اندام جنسی خانم ها و نزدیک به ریشه ی آلت تناسلی آقایان. این روش برای استفاده در طی بارداری، هیچ محدودیتی ندارد.

کریوتراپی برای افراد دیابتی و کسانی که کریوگلوبولینمیا دارند، باید با احتیاط استفاده شود. برای زگیل های واژنی کریوپروب توصیه نمیشود. کریوتراپی برای پوست های خشک و مرطوب مناسب تر و موثرتر است.

در روش فریز کردن زگیل امکان آلودگی ناشی از دود لیزر که ذکر شد، وجود ندارد و اینجانب به عنوان روش ارجح آن را جهت درمان زگیل های تناسلی در مطب استفاده می کنم که با نتایج بسیار عالی همراه می باشد.

مدت زمان بهبودی زگیل تناسلی از 1 تا 3 هفته عموماً طول می کشد. پس به بیماران عزیز توصیه می کنم که تا قبل از درمان کامل زگیل تناسلی، از هر گونه رابطه جنسی پرهیز کنند.

اگر هنوز به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، نگران نباشید می توانید بدن خود را در برابر این ویروس واکسینه کنید. اما بهترین سن تزریق واکسن چند سالگی است؟ آیا در هر سنی فایده دارد؟

بهترین سن تزریق واکسن زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی

بنابر تعداد و محل زگیل های از بین رفته، دوره ی بهبودی بین 1 تا 3 هفته مختلف است. معمولا زگیل ها بعد از 2 هفته بدون جای زخم قابل مشاهده یا جای زخم خیلی کوچک التیام می یابند. موارد زیر ممکن است بعد از درمان اتفاق بیافتند:

ویروس hpv و زگیل ناحیه تناسلی

✔ تب

✔ خونریزی در محل از بین بردن زگیل ها

✔ تنش عصبی، که مانند رگه های قرمز در طی بهبودی بروز می یابند. این ممکن است بعد از چند بار فریز کردن و خنک شدن اتفاق  بیافتد.

✔ به وجود آمدن تاول، که ممکن است با ترشح مایع همراه شود. این مایع باید به سرعت پاک شود تا از منتشر شدن ویروس جلوگیری شود.

✔ ترشحات زرد که بوی بدی دارند. این ممکن است حاصل از عفونت باشد و باید سریعا به پزشک اطلاع داده شود.

✔ درد در ناحیه تحت تاثیر

❗ توصیه میشود در طی درمان از رابطه ی جنسی اجتناب کنید تا احیای ناحیه زیادی طول نکشد و شما دردی را متحمل نشوید.

نکاتی دیگر در مورد فریز کردن زگیل تناسلی که خانم ها باید بدانند:

☑ ترشحات آبکی واژن ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از درمان وجود داشته باشند.

☑ ممکن است درد و خونریزی ادامه دار تجربه شود.

☑ باید به جای تامپون برای 2 تا 3 هفته از نوار بهداشتی استفاده شود.

☑ تا بهبود کامل ناحیه ی درمان شده باید از رابطه ی جنسی اجتناب شود.

☑ ممکن است در صورتی که درمان کاملا موثر نبوده باشد، زگیل های راجعه به وجود بیایند.

این درمان برای زگیل های نواحی زیر مناسب است:

✔ واژن

✔ لبه های واژن

✔ آلت تناسلی

✔ کیسه ی بیضه

✔ مقعد

توجه توجه:

2 تا 4 هفته بعد از درمان، زگیل های کوچک از بین میروند. این درمان به ندرت باعث ایجاد زخم میشود. این درمان عفونت HPV را از بین نمی برد. استفاده از درمان های دیگر در کنار کریوتراپی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد جای زخم شود. معمولا بعد از درمان تا ماه ها یا سال ها ممکن است زگیل های تناسلی به وجود بیاید و برگشت کنند.

آیا فریز کردن زگیل تناسلی خطرناک است؟

همانند دیگر درمان ها، این درمان نیز باخطرات و عوارضی ممکن است همراه باشد، از جمله:

✔ به جا ماندن جای زخم، بعد از درمان

✔ آسیب عصبی

✔ عفونت

✔ تاول زخمی

✔ سیاه شدن

✔ تکه تکه شدن ناحیه درمان شده

✔ تورم

✔ درد

✔ ترشحات از ناحیه

✔ احساس گرما یا احساس درد در صورت لمس محل درمان شده، که وابسته با ناحیه ی درمان شده و تعداد دفعات چرخه ی فریز و خنک شدن است.

توصیه دکتر کرمی

✅ لمس کردن یا خارش زگیل ها میتواند باعث انتشار آنها به دیگر نواحی بدن شود.

✅ در هنگامی که برای زگیل های تناسلی درمان میشوید، باید از رابطه ی جنسی اجتناب کنید.

✅ برای جلوگیری از انتشار ویروس HPV خانم ها باید به طور منظم پاپ اسمیر دهند.

✅ به شریک جنسی خود بگویید که تحت درمان زگیل تناسلی هستید و از او بخواهید تا درمان کامل شما صبر کند.

✅ واکسن HPV در طی سنین 9 تا 26 سال استفاده میشود. این باعث جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی میشود. در مورد استفاده از واکسن از معالج خود بپرسید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر جعفری سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  سال نو مبارک، از حدود دو ماه پیش یک یا دو تا خال مانند در معقدم بوجود اومد اول فکر کردم ممکنه اتفاقی باشه و چیز مهمی نباشه اما الان که دو ماه گذشته تعدادش خیلی بیشتر بشدت استرس دارم و نگرانم حتی از دکتر رفتن هم واهمه دارم. شریک جنسی دارم اما همیشه یک نفر بوده ، نمی دونم چی هست تو اینترنت جستحجو کردم با تصور زگیل بودن می خواستم پماد آلدرا خریداری کنم اگر تصاویر رو برسی بفرمایید پاسخ بدین ممنون میشم. من خیلی میترسم کلا از دکتر رفتن وحشت دارم و همیشه فکر میکنم اگر یهو بمیرم خیلی بهتر از این هست که بفهمم یه مریضی دارم و بخوام درمانش کنم. الان چون شریک جنسی داشتم و ترسیدم این موضوع برای ایشان خطر داشته باشه جرأت کردم سوال کنم و اینکه رابطه مقعدی هم داشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   این تلودهگی شدید مقعد با زگیل است بیایید کرایو در ست میکنم02122642744 09351142080
 • تصویر کاربر ali سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام در ناحیه ختنه گاه چنتا شبیه گوشت اضافه هست که اخیرا بیشتر شده و در تنه شبیه دانه های فوردایس
  خیلی ازارم میده ظاهرشون
  نیخوام از بین برم حالا به هر روشی و صورتی
  تشکر اگه راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   اینها نیاز به درمان ندارند
 • تصویر کاربر Anita جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من تقریبا 5 روزه که احساس خارش دارم و ادرارم هم احساس ناخوشایندی داره و عادی نیست
  امروز اینهارو دیدم میخوام بدونم که اینها زگیل تناسلی هستن؟؟
  و اینکه ایا لازم هست به دکتر مراجعه کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   فعلا با سركه سيب بشوريد خوب نشد بياييد با كرايو درست ميكنم 09351142080 تماس
  2. تصویر کاربر Anita چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام خیلی ممنونم اقای دکتر فقط میشه بگید نحوه ی شستن چطوری هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   ساده بشوری نیم ساعت بماند با اب نشورید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، دکتر جان حدود چند ماهی میشه یک زائده گوشتی روی آلت تناسلیم مشاهده کردم که الان با گذر زمان ۳،۴ تای دیگه هم دیدم، تو عکس مشخص هستن،خواستم راهنمایی کنید زگیل هستن؟
  1. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   امکان داره اسکین تگ باشند؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   بعد از ازبین رفتن امکان انتقال بیماری به شریک جنسی مثل قبل وجود داره؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  5. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   دکتر جان با سرکه سیب ۱۲ ساعت یکبار مرطوبشون کنم یا پنبه مرطوب رو بذارم روشون بمونه؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   نه بشورید کافی است
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر Arya چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام
  من حدودا 15 سالمه و حدود یک ماهی میشود
  که بین جای ختنه و کلاهک در زیر آلت تناسلی شروع به پوسته زدن کرد و داشت هی بیشتر می‌شد ، بعدش پماد کلوتریمازول1درصد را روزی دوبار به مدت 10 روز مصرف کردم و هر دفعه قبل از استفاده هم حمام میرفتم و با شامپو بدن کرم دار محل را میشستم. هنگامی که پماد را مصرف میکردم پوسته‌اش قطع می‌شد و سوزش هم نداشت اما پوستش نازک و حساس شده بود و به صورتی می‌زد، بعدش دیگر فکر کردم که خوب شده و پماد را دیگر نزدم و دو روز بعد دوباره شروع به بستن یک لایه پوست کلفت کرد و بعدش شروع به ترک خوردن کرد و بعدش طی دو سه روز دیگر شروع به گسترش کرد و بر روی کلاهک و ناحیه های پایین تر هم رسیده است و می‌شود گفت که نصفه‌ی سمت راست کلا پوسته زده.
  لطفا کمکم کنید دکتر
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   بماد تريامسينولون هر ٨ساعت بماليد
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  با سلام
  من یه تعداد زگیل روی انتهای الت دارم که بهم توصیه کردید که کرایو کنم
  توی اینترنت و سابت ها که جست و جو کردم چندتاشون نوشته بودن که هزینه فریز هر دونه حدود ۳۰۰تومن میشه، میخواستم ببینم همچین چیزی درسته؟ یعنی من که حدودا ۲۰ تا دونه ریز دارم هزینه درمانم بالای ۶-۷ میلیون میشه؟
  لطفا بهم جواب دقیق بدید که ایا هزینه همینقدر زیاد میشه؟(چون گمونم جایی گفته بودید جایی درمان گرون قیمتی نیست)
  با عرض معذرت چندتا از عکساش رو هم میفرستم که ببینید مدلشون رو
  فقط لطفا بگید هزینه بالای ۶-۷ میلیون میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   اینها زگیلند درمان ان کرایو است
  2. تصویر کاربر رضا جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   خسته نباشید دگتر
   خب هزینه تقریبی کرایو برای همین تعداد حدود ۲۰ عدد چه مقدار میشه؟ ایا حدود ۶-۷ تومن میشه؟
   ذزکل شما برای کرایو هر دونه چه نرخی دارید و تعداد بیشتر قیمت رو کمتر میکنه یا نه؟
   پیشاپیش ممنون از جواب دهی‌تون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   من کمکت میکنم نگران نباش09351242080
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  جناب دکتر من چند روز پیش براتون عکس فرستادم که گفتین زگیل هستند و کرایو باید بکنی(پرسش 197257 ) اینجا
  حالا دو سوال داشتم خدمتتون لطفا بهم جواب بدید
  ۱) خودتان و صفحه های دیگر نوشتید که کرایو و کلا روش ها فقط اون تعداد زگیل رو از بین میبرن و درمان نمیشه کسی، در اینصورت هرچند مدت زگیل ها ظاهر میشن و من دیگه نمیتونم رابطه داشته باشم چون به شریکم منتقل میکنم؟ و همواره برمیگردن؟
  ۲) با توجه به شرایط و تعطیلی ها قرنطینه، من ایا میتونم بعد از درست شدن اوضاع مراجعه کنم یا باید زودتر اقدام کنم؟
  (شهرستانی و شهر کوچک هستم)
  اگه لطف کنید و برام کامل بگید ممنون میشم، واقعا استرسش رو دارم
  یک دنیا ممنون
  1. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   شرمنده دکتر که اضافه میپرسم
   واقعا بخاطرش استرس دارم
   (و با عرض شرمندگی چندتا از عکس هارو برای اینکه حالت رو بدونید براتون فرستادم)
   یعنی من دیگه به آخر زندگی جنسی عادی خودم رسیدم و بعد از درمان هم دیگه نباید رابطه ای داشته باشم و تا آخر عمر باید زیر نظر پزشک باشم و اگر شریکی هم بخوام داشته باشم اون هم باید زیر نظر پزشک قرار بگیره؟
   اقای دکتر یعنی با درمان هم هیچ راهی نداره که شخص به زندگی عادی خودش برگرده؟ و مدام باید استرس داشته باشه و سبک زندگیش کلا با عوض بشه؟
   لطفا
   لطفا اگه میشه بهم کامل جواب بدید، این موضوع که دیگه نباید رابطه داشته باشم خواب و خوراک رو ازم گرفته
   ممنون از وقتی که میذارید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، همسر من تقریبا از ۲ سال پیش دچار ۲،۳ تا زگیل تناسلی بودن، که به صورت تک برجسته بود و ما فک میکردیم زائده پوستی هست. اخیرا بدلیل سوزش به دکتر اورولوژی مراجعه کردن و بعد از تشخیص کرایو انجام دادن و من هم تست hpv دادم که مشخص شد نوع ۶ و ۱۶ رو دارم. آیا این ویروس با خوردن قرص shiitake و تقویت سیستم ایمنی برای هردومون از بدن بیرون میره؟ واکسن گارداسیل رو هم از دیروز شروع کردیم و نوبت اولش رو زدیم
  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون، خیلی نگرانیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   تزریق واکسن بیخودی است بعد از الوده شدن ۲-ایا زگیل واضح دارید عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر کریم جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  ایا زگیل است؟چه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   اینها صد در صد زگیل نیستند
  2. تصویر کاربر کریم شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   منظور از صد در صد یعنی قطعا نیستند یا اینکه امکان داره باشند یا نباشند
   منظورتون از صد در صد رو نمیفهمم
  3. تصویر کاربر کریم شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   منظورتون اینه زگیل نیست؟
   یا اینکه امکان داره باشه یا نباشه
   متوجه منظورتون از صددرصد نشدم دکتر جان
  4. تصویر کاربر کریم شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   امکان داره اگزما باشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   مهم نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Ardalan جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من خارج از کشور هستم و به دلیل بیماری کرونا نمیتونم به مطب دکتری مراجعه کنم.
  میخواستم بدونم این زائده که کنار آلت تناسلی من هست زگیل تناسلی هست یا خیر؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر Ardalan پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   دکتر اندازه این حدودا سه یا چهار میلی متر هست
   به خاط وضوح عکس بزرگنمایی کردم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   این زگیل است باید کرایو شود09351142080
  3. تصویر کاربر Ardalan یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 8 ماه پیش)
   جناب دکتر
   من به خاطر بیماری کرونا نمیتونم‌ به مطب مراجعه کنم و الان در ناحیه کشاله رانها و قسمتی از باسن خارش دارم و خیلی اذیتم‌ میکنه
   به نظر شما چکار کنم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
   سر فرصت
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید

لایو دکتر کرمی در مورد #زگیل_تناسلی

ساعت 10:30 امشب دکتر به صورت لایو در رابطه با زگیل تناسلی و آخرین دانسته های علمی آن صحبت می کنند.

پرسش از دکتر