فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو چیست؟

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو روشی است که برای فریز کردن زگیل به کار می رود. در روش کرایو به کمک سرد کردن، از انتشار زگیل تناسلی جلوگیری می شود.

زگیل تناسلی  زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف الت جنسی پدیدار می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود.

زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه های 3-4 تایی وجود دارند. آنها ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما بعضی اوقات ممکن است سبب ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی شوند.

متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای آلوده کنندگی آن و گسترش زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، حتما می بایست آن را درمان کرد.

اما چگونه؟ 🤔

درمان زگیل تناسلی بستگی به نوع آنها، محل و اندازه ی زگیل ها دارد. اگر زگیل ها به اندازه ای کوچک باشند که با چشم دیده نشوند و رنگ آن ها همرنگ پوست باشد، آنها نیازی به درمان ندارند، زیرا با گذشت زمان از بین میروند.

اگر زگیل ها بزرگتر باشند یا سبب برجستگی و خارش شوند، چه یک خوشه باشد یا حتی به صورت تک زگیل باشد، شما میتوانید آنها را با کارهای موضعی، تخریب آن ها یا جراحی از بین ببرید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان پیشنهاد می شود که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از جمله اینکه:

جراحی زگیل تناسلی

در روش جراحی زگیل تناسلی به خاطر متعدد بودن ویروس و امکان عود مجدد آن در جاهای دیگر حین جراحی، و نیز به خاطر بدشکل کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود.

برخی نیز استفاده از دارو را پیشنهاد می دهند. محلول هایی مانند: پروفیلین و اسید سالیسیلیک از جمله درمان های دارویی محسوب می شوند. اما باید توجه داشت که این نوع درمانها طولانی مدت هستند و نتیجه بهبودی نیز مشخص نیست!

پودوفیلین و پودوفیلوکس چیست؟

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

درمان زگیل با پودوفیلین

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

کرایو چیست؟

برخی پزشکان ارولوژی لیزر زگیل تناسلی را به روش فریز کردن زگیل ترجیح می دهند. اما از نظر بنده از هزینه های بالای لیزر که بگذریم، امکان انتشار ویروس از طریق دود ناشی از لیزر در ناحیه تناسلی و انتقال آن به پزشک و دیگر افراد وجود دارد.

پس چه باید کرد؟

.

.

امروزه کرایو زگیل تناسلی به عنوان یک روش بسیار مؤثر، کم هزینه و با اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل تناسلی در زنان و مردان توصیه می شود. در این روش اغلب در یک جلسه با استفاده از پروب کرایو و با استفاده از تکنیک سرمادرمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل را درمان می کنیم. تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

در فیلم زیر عمل کرایو زگیل تناسلی در آقایی جوان را مشاهده می کنید. ایشان تا مدت ها فکر می کردند که گوشت اضافه بر روی ناحیه تناسلی خود دارند!

فریز کردن زگیل چیست؟

در گذشته از مواد سردکننده برای کریوتراپی یا فریز کردن زگیل استفاده می شد. مواد سردکننده ای مانند مخلوط یخ و نمک با دمای 20- ، یخ خشک با دمای 80- و نیتروژن مایع با دمای 196- ، که نیتروژن مایع معمولا برای درمان زگیل تناسلی آقایان استفاده میشد.

در کریوتراپی زگیل های تناسلی با فریز شدن توسط مواد سردکننده که معمولا نیتروژن مایع است، از بین میروند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا توسط یک تیغ کوچک از بین میروند، و نیتروژن مایع توسط یک سواپ کتان روی آن قرار داده میشود، یا میتواند در نواحی اطراف زگیل اسپری شود تا بافت آن فریز شود. این فرآیند میتواند کمی دردناک باشد.

بر اساس اندازه و سختی زگیل، درمان ممکن است 1 تا 4 جلسه طول بکشد. بین هر جلسه درمان، 1 تا 3 هفته زمان لازم است، که این کار با نظر پزشک انجام میشود. تقریبا 85% ناحیه بعد از 3 بار درمان پاک میشود. در طی هر بار درمان، زگیل ها فریز شده و سپس ذوب میشوند تا بهترین نتایج رقم بخورند.

در کرایوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

✅ انتقال گرما

کریوتراپی شامل از بین بردن زگیل ها به وسیله ی فریز کردن است، اما در واقع منتقل شدن گرما برای آسیب دیدن زگیل ها لازم است. نیتروژن مایعی که توسط پزشکان استفاده میشود، دمای پایینی حدود 196- دارد. این به این معناست که هر چیزی در معرض این نیتروژن مایع قرار بگیرد باعث جوشیدن آن میشود.

در مرحله ی اول نیتروژن مایع را در تماس با زگیل قرار میدهند، گرمای بدن فرد به مایع منتقل میشود. این موضوع باعث جوشیدن سریع نیتروژن میشود. با فرستادن ممتد سرمای فریز کننده به بافت زگیل، جریان ممتدی به بافت زگیل منتقل میشود.

کرایو چیست؟

✅ مرگ سلولی

در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. آسیب اصلی در طی منجمد شدن اتفاق می افتد.

تمام سلول ها، زمانی که فریز میشوند، وجود نیتروژن مایع باعث شکل گیری فرم کریستال میشود، در نهایت یکی از صدمات بزرگ به دیواره ی سلول ها وارد میشود. این آسیب در اثر خنک شدن بدتر هم میشوند. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.

✅ التهاب

یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلولی التهاب میباشد. این فرآیند به تکمیل مرگ کامل بافت زگیل کمک میکند. به دلیل این التهاب، سلول های زگیل میمیرند و بافت آنها ریزش میکند و قسمت های ویروسی از بین میروند.

آیا فریز زگیل محدودیت دارد؟

این نوع درمان معمولا برای درمان زگیل های کوچک استفاده میشود، به خصوص زگیل های کوچک نزدیک به اندام جنسی خانم ها و نزدیک به ریشه ی آلت تناسلی آقایان. این روش برای استفاده در طی بارداری، هیچ محدودیتی ندارد.

کریوتراپی برای افراد دیابتی و کسانی که کریوگلوبولینمیا دارند، باید با احتیاط استفاده شود. برای زگیل های واژنی کریوپروب توصیه نمیشود. کریوتراپی برای پوست های خشک و مرطوب مناسب تر و موثرتر است.

در روش فریز کردن زگیل امکان آلودگی ناشی از دود لیزر که ذکر شد، وجود ندارد و اینجانب به عنوان روش ارجح آن را جهت درمان زگیل های تناسلی در مطب استفاده می کنم که با نتایج بسیار عالی همراه می باشد.

مدت زمان بهبودی زگیل تناسلی از 1 تا 3 هفته عموماً طول می کشد. پس به بیماران عزیز توصیه می کنم که تا قبل از درمان کامل زگیل تناسلی، از هر گونه رابطه جنسی پرهیز کنند.

اگر هنوز به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، نگران نباشید می توانید بدن خود را در برابر این ویروس واکسینه کنید. اما بهترین سن تزریق واکسن چند سالگی است؟ آیا در هر سنی فایده دارد؟

بهترین سن تزریق واکسن زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی

بنابر تعداد و محل زگیل های از بین رفته، دوره ی بهبودی بین 1 تا 3 هفته مختلف است. معمولا زگیل ها بعد از 2 هفته بدون جای زخم قابل مشاهده یا جای زخم خیلی کوچک التیام می یابند. موارد زیر ممکن است بعد از درمان اتفاق بیافتند:

ویروس hpv و زگیل ناحیه تناسلی

✔ تب

✔ خونریزی در محل از بین بردن زگیل ها

✔ تنش عصبی، که مانند رگه های قرمز در طی بهبودی بروز می یابند. این ممکن است بعد از چند بار فریز کردن و خنک شدن اتفاق  بیافتد.

✔ به وجود آمدن تاول، که ممکن است با ترشح مایع همراه شود. این مایع باید به سرعت پاک شود تا از منتشر شدن ویروس جلوگیری شود.

✔ ترشحات زرد که بوی بدی دارند. این ممکن است حاصل از عفونت باشد و باید سریعا به پزشک اطلاع داده شود.

✔ درد در ناحیه تحت تاثیر

❗ توصیه میشود در طی درمان از رابطه ی جنسی اجتناب کنید تا احیای ناحیه زیادی طول نکشد و شما دردی را متحمل نشوید.

نکاتی دیگر در مورد فریز کردن زگیل تناسلی که خانم ها باید بدانند:

☑ ترشحات آبکی واژن ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از درمان وجود داشته باشند.

☑ ممکن است درد و خونریزی ادامه دار تجربه شود.

☑ باید به جای تامپون برای 2 تا 3 هفته از نوار بهداشتی استفاده شود.

☑ تا بهبود کامل ناحیه ی درمان شده باید از رابطه ی جنسی اجتناب شود.

☑ ممکن است در صورتی که درمان کاملا موثر نبوده باشد، زگیل های راجعه به وجود بیایند.

این درمان برای زگیل های نواحی زیر مناسب است:

✔ واژن

✔ لبه های واژن

✔ آلت تناسلی

✔ کیسه ی بیضه

✔ مقعد

توجه توجه:

2 تا 4 هفته بعد از درمان، زگیل های کوچک از بین میروند. این درمان به ندرت باعث ایجاد زخم میشود. این درمان عفونت HPV را از بین نمی برد. استفاده از درمان های دیگر در کنار کریوتراپی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد جای زخم شود. معمولا بعد از درمان تا ماه ها یا سال ها ممکن است زگیل های تناسلی به وجود بیاید و برگشت کنند.

آیا فریز کردن زگیل تناسلی خطرناک است؟

همانند دیگر درمان ها، این درمان نیز باخطرات و عوارضی ممکن است همراه باشد، از جمله:

✔ به جا ماندن جای زخم، بعد از درمان

✔ آسیب عصبی

✔ عفونت

✔ تاول زخمی

✔ سیاه شدن

✔ تکه تکه شدن ناحیه درمان شده

✔ تورم

✔ درد

✔ ترشحات از ناحیه

✔ احساس گرما یا احساس درد در صورت لمس محل درمان شده، که وابسته با ناحیه ی درمان شده و تعداد دفعات چرخه ی فریز و خنک شدن است.

توصیه دکتر کرمی

✅ لمس کردن یا خارش زگیل ها میتواند باعث انتشار آنها به دیگر نواحی بدن شود.

✅ در هنگامی که برای زگیل های تناسلی درمان میشوید، باید از رابطه ی جنسی اجتناب کنید.

✅ برای جلوگیری از انتشار ویروس HPV خانم ها باید به طور منظم پاپ اسمیر دهند.

✅ به شریک جنسی خود بگویید که تحت درمان زگیل تناسلی هستید و از او بخواهید تا درمان کامل شما صبر کند.

✅ واکسن HPV در طی سنین 9 تا 26 سال استفاده میشود. این باعث جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی میشود. در مورد استفاده از واکسن از معالج خود بپرسید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4 (80%) 21 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مژگان جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من يك پسر ١٠ ساله دارم كه شب ادراري داره
  قبلا نزد پزشك بردم اما بهتر نشده
  ميترسم مشكل فيزيولوژيك داشته باشه
  لطفا مرا راهنمايي كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام راید تست ارودینامیک یا نوار مثانه انجام دهید تا علت مشخص شود تماس۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ در خدمتم
 • تصویر کاربر مصطفی شنبه ۱۱ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 37 سال دارم چند روزی است که متوجه شدم لکه های سیاهی روی بیضه و دور الت تناسلی من هست ایا این لکه ها خطرناک هستند اگر خطرناک هستش درمان ان چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش)
   اگر برجسته باشد زگیل است
 • تصویر کاربر سحر جمعه ۳ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر، من 28 سالمه و حدود 10 ، 11 سال میشه که بواسیر دارم و یه ضایعه بیرون زده هم دارم که تا به حال برای درمان اقدام نکردم. یک سال و نیم پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم و هیچ گونه اثری از زگیل در ایشان ندیده بودم. به دلایلی از ایشان جدا شدم و حالا شش ماه است که با شخص دیگری ازدواج کردم که تا به حال رابطه ی مقعدی نداشتم.امروز به طور اتفاقی موقع اپیلاسیون در آینه یک ضایعه خاکستری رنگ و گوشتی در اطراف مقعدم روی پوستم دیدم، با دقت بیشتر چند عدد از همین ضایعه را چسبیده به بواسیرم نیز مشاهده کردم.لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ فروردین ۹۷( 11 ماه پیش)
   با سلام وتبریک سال نو وپوزش از تاخیر در جواب به علت مسافرت عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر زگيل دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر من پس از مراجعه به دكتر و تشخيص زگيل فريز انجام گرفت و همسرم جواب ازمايش پاپ اسمير و hpv منفي بوده و سنش ٢٥ ميباشد و واكسن گارداسيل مرحله اول را زده و نوبت بعدي ان ١٢ فروردين ميباشد سوالم اينه كه ميتونيم رابطه داشته باشيم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   نياز به تزويق واكسن نيست واكسن براي خانمها قبل ازدواج مًوثر است
  2. تصویر کاربر زگيل سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   منظورتون اينه كه همسرم به اين بيماري دچار ميشه؟
  3. تصویر کاربر زگيل سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   اقاي دكتر خانمم استرس گرفتتش از رابطه دوري ميكنه ميگه دكتر خودم گفته واكسن بزنم چون ازمايشاتم منفيه ، ميشه لطف كنيد فايل صوتي بديد كه ويروس ميگيره يا نه و رابطمون با پوشش باشه يا نه؟
  4. تصویر کاربر زگيل چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   اين بيماري واسه مرد خطر نداره و اينكه حقيقت داره بعد دو سال از بين ميره ؟ لطف پاسخ دهيد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   باید بیایید صحبت کنیم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر عرفان پنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد
  آقاي دكتر من تا حالا سكس نداشتم يك عكس براتون فرستادم ميخواستم بدونم ميتونه زگيل تناسلي باشه با توجه به اينكه تا حالا سكس نداشتم؟
  1. تصویر کاربر عرفان شنبه ۱۴ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   ضمن اينكه چندتا زگيل فك كنم باشه كنار لبم و روي انگشتم دارم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   اينها زگيلند بايد كرايو كنيد
  3. تصویر کاربر عرفان دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   آقاي دكتر تا تابستون كه بيام خدمتتون دير نميشه؟
   جاشون نميمونه؟
   و اينكه ديگه درنمياد؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   نه بیایید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر صالح چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  خواستم ببینم این عکسی که فرستادم اینها هم زگیل تناسلی هستن یا خیر؟ یا چیزی دیگر هست؟
  1. تصویر کاربر صالح دوشنبه ۲ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   جواب سوال داده نشد
  2. تصویر کاربر صالح دوشنبه ۲ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   جواب سوال داده نشد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   اينها صد در صد زگيلند بايد كرايو كنيد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ایدین پنجشنبه ۱۴ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید بنده تازه نامزد کردم و دچار زگیل تناسلی هستم و تاحالا امیزش جنسی با نامزدم نداشتم. میخاستم بدونم بعد از فریز کردن زگیل میتونم با نامزدم سکس داشته باشم یا ن؟؟؟؟ بعداز فریز کردن زگیل بنده و سکس کردن با نامزدم ایا ایشان مبتلا میشوند یا نه؟؟؟؟ ایا اگر بنده زگیل خود رافریز کنم و سکس داشته باشم ، طرف مقابل مبتلا میشود یا نه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   الان موقعی است که نامزدتان باید واکسن بزنند
 • تصویر کاربر نرگس یکشنبه ۱۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و شب بخير، جناب دكتر من چند سال پيش بعد از تماس جنسى (مطمئن نيستم بخاطر اون بوده باشه ولى شريكم اين مساله رو داشت) دچار يه زگيل كوچك رنگ پوست و غير برامده در ناحيه مقعد شدم كه فكر ميكنم با تماس با دو طرف پا منتشر شد و باعث بوجود اومدن چندتاى ديگه شد ولى همه ريز و كمرنگ و همسطح نهايتا پنج يا شش تا. كرايو كردم ولى يكيش موند الان بعد از سه سال باز سه چهارتا شده.
  به همين صورت نزد يكى از همكارانتون رفتم با دوبار معاينه گفتن زگيل تناسلى نيست بار دوم با قطعيت گفتن. و واكسن رو پيشنهاد دادن
  سنم ٢6 هست
  الان من چه كنم واكسن برام مفيد هست؟ براى همسرم كه مشكل ندارن چطور؟
  نمونه بردارى و pcr لازمه؟ اگر واقعا كمكى نميكنه واكسن الكى هزينه نكنم چون به هرحال كمى سنگينه
  نمونه بردارى هم همينطور

  سپاس ازتون 🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  دکتر من در طول 3 سال چند شریک جنسی داشتم البته زیاد نبودند .چند وقت پیش متوجه شدم رو بیضم یک سری حالت جوش قرمز بزرگ مثل پشه نیش میزنه داشتم که بعد یه مدت کلا رفع شد البته دکتر غدد رفته بودم ایشون گفتند این چیز خاصی نیست و یک عکس العمل درون بدنه..بعد یک مدت روی آلتم یک جوش پیدا شد که قرمز رنگ بود که اون هم بعد یک مدت رفت تا اینکه این دفعه متوجه یک زایده ای شدم مثل یک تیکه گوشت ریز اضافه زیر کلاهک آلتم شک کردم زگیل باشه رفتم دکتر پوست گفتش شاید زگیل باشه بیا و لیزر کن من نرفتم و گفتم بار دیگه از چند دکتر دیگه مشورت بگیرم ببینم آیا زگیل هست یا مساله ای دیگه ای هست.یه چیز دیگه شبیه یه بر جسب پوستی هم روی بیضم هست خیلی ریز مثل گوشت اضافه .عکس رو فرستادم ضمیمه کردم.روی کلاهک آلت و لبه اش هم یه سری جوش های ریزه دلیلش چیه؟..خیلی ترس دارم لطفا کمک کنید و راهنمایی ممنون
  راستی دکتر واکسن نداره..؟ من از بعضی از مقالات انگلیسی خوندم گفتند طی دو سال خیلی از این ویروس ها از بدن حذف و دفع میشه و سیستم ایمنی برش غلبه میکنه
  1. تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۶ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   دکتر پاسخ نمیدید خیلی نگرانم
  2. تصویر کاربر محسن سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   دکتر 3 روز از سوالم گذشت پاسخ نمیدید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
  4. تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   با سلام مجدد ممنون از پاسختون جناب دکتر کرمی
   اگر زگیل نباشه چه چیزی میتونه باشه؟
   من از کاندوم استفاده میکردم و بدون کاندوم هرگز رابطه نداشتم
   روابطم هم با افرادی بود که سالم بودند
   آزمایشگاهی رو میتونید معرفی کنید تو تهران یا شهرستان؟
   سوال بعدیم اینه من تهران بیام همه روزه میشه بدون نوبت مراجعه کرد و چه بیمه هایی رو قبول میکنید؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر نويد شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. چند وقتي است كه روي آلت تناسلي من يك لك تيره به وجود امده. نه درد دارد نه سوزش نه خارش. چه مشكلي به وجود آمده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   دکتر پوست بروید
  2. تصویر کاربر نويد یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   چه مشكلي است ؟ خطرناكه ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر