فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو چیست؟

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو روشی است که برای فریز زگیل تناسلی به کار می رود. در روش کرایو به کمک سرد کردن، از انتشار زگیل تناسلی جلوگیری می شود.

زگیل تناسلی  زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف الت جنسی پدیدار می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود.

زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه های 3-4 تایی وجود دارند. آنها ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما بعضی اوقات ممکن است سبب ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی شوند.

متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای آلوده کنندگی آن و گسترش زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، حتما می بایست آن را درمان کرد.

اما چگونه؟ 🤔

درمان زگیل تناسلی بستگی به نوع آنها، محل و اندازه ی زگیل ها دارد. اگر زگیل ها به اندازه ای کوچک باشند که با چشم دیده نشوند و رنگ آن ها همرنگ پوست باشد، آنها نیازی به درمان ندارند، زیرا با گذشت زمان از بین میروند.

اگر زگیل ها بزرگتر باشند یا سبب برجستگی و خارش شوند، چه یک خوشه باشد یا حتی به صورت تک زگیل باشد، شما میتوانید آنها را با کارهای موضعی، تخریب آن ها یا جراحی از بین ببرید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان پیشنهاد می شود که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از جمله اینکه:

جراحی زگیل تناسلی

در روش جراحی زگیل تناسلی به خاطر متعدد بودن ویروس و امکان عود مجدد آن در جاهای دیگر حین جراحی، و نیز به خاطر بدشکل کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود.

برخی نیز استفاده از دارو را پیشنهاد می دهند. محلول هایی مانند: پروفیلین و اسید سالیسیلیک از جمله درمان های دارویی محسوب می شوند. اما باید توجه داشت که این نوع درمانها طولانی مدت هستند و نتیجه بهبودی نیز مشخص نیست!

پودوفیلین و پودوفیلوکس چیست؟

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

درمان زگیل با پودوفیلین

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

کرایو چیست؟

برخی پزشکان ارولوژی لیزر زگیل تناسلی را به روش فریز کردن زگیل ترجیح می دهند. اما از نظر بنده از هزینه های بالای لیزر که بگذریم، امکان انتشار ویروس از طریق دود ناشی از لیزر در ناحیه تناسلی و انتقال آن به پزشک و دیگر افراد وجود دارد.

پس چه باید کرد؟

.

.

امروزه کرایو زگیل تناسلی به عنوان یک روش بسیار مؤثر، کم هزینه و با اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل تناسلی در زنان و مردان توصیه می شود. در این روش اغلب در یک جلسه با استفاده از پروب کرایو و با استفاده از تکنیک سرمادرمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل را درمان می کنیم. تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

در فیلم زیر عمل کرایو زگیل تناسلی در آقایی جوان را مشاهده می کنید. ایشان تا مدت ها فکر می کردند که گوشت اضافه بر روی ناحیه تناسلی خود دارند!

فریز زگیل تناسلی چیست؟

در گذشته از مواد سردکننده برای کریوتراپی یا فریز زگیل تناسلی استفاده می شد. مواد سردکننده ای مانند مخلوط یخ و نمک با دمای 20- ، یخ خشک با دمای 80- و نیتروژن مایع با دمای 196- ، که نیتروژن مایع معمولا برای درمان زگیل تناسلی آقایان استفاده میشد.

در کریوتراپی زگیل های تناسلی با فریز شدن توسط مواد سردکننده که معمولا نیتروژن مایع است، از بین میروند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا توسط یک تیغ کوچک از بین میروند، و نیتروژن مایع توسط یک سواپ کتان روی آن قرار داده میشود، یا میتواند در نواحی اطراف زگیل اسپری شود تا بافت آن فریز شود. این فرآیند میتواند کمی دردناک باشد.

بر اساس اندازه و سختی زگیل، درمان ممکن است 1 تا 4 جلسه طول بکشد. بین هر جلسه درمان، 1 تا 3 هفته زمان لازم است، که این کار با نظر پزشک انجام میشود. تقریبا 85% ناحیه بعد از 3 بار درمان پاک میشود. در طی هر بار درمان، زگیل ها فریز شده و سپس ذوب میشوند تا بهترین نتایج رقم بخورند.

در کرایوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

✅ انتقال گرما

کریوتراپی شامل از بین بردن زگیل ها به وسیله ی فریز کردن است، اما در واقع منتقل شدن گرما برای آسیب دیدن زگیل ها لازم است. نیتروژن مایعی که توسط پزشکان استفاده میشود، دمای پایینی حدود 196- دارد. این به این معناست که هر چیزی در معرض این نیتروژن مایع قرار بگیرد باعث جوشیدن آن میشود.

در مرحله ی اول نیتروژن مایع را در تماس با زگیل قرار میدهند، گرمای بدن فرد به مایع منتقل میشود. این موضوع باعث جوشیدن سریع نیتروژن میشود. با فرستادن ممتد سرمای فریز کننده به بافت زگیل، جریان ممتدی به بافت زگیل منتقل میشود.

کرایو چیست؟

✅ مرگ سلولی

در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. آسیب اصلی در طی منجمد شدن اتفاق می افتد.

تمام سلول ها، زمانی که فریز میشوند، وجود نیتروژن مایع باعث شکل گیری فرم کریستال میشود، در نهایت یکی از صدمات بزرگ به دیواره ی سلول ها وارد میشود. این آسیب در اثر خنک شدن بدتر هم میشوند. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.

✅ التهاب

یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلولی التهاب میباشد. این فرآیند به تکمیل مرگ کامل بافت زگیل کمک میکند. به دلیل این التهاب، سلول های زگیل میمیرند و بافت آنها ریزش میکند و قسمت های ویروسی از بین میروند.

آیا فریز زگیل محدودیت دارد؟

این نوع درمان معمولا برای درمان زگیل های کوچک استفاده میشود، به خصوص زگیل های کوچک نزدیک به اندام جنسی خانم ها و نزدیک به ریشه ی آلت تناسلی آقایان. این روش برای استفاده در طی بارداری، هیچ محدودیتی ندارد.

کریوتراپی برای افراد دیابتی و کسانی که کریوگلوبولینمیا دارند، باید با احتیاط استفاده شود. برای زگیل های واژنی کریوپروب توصیه نمیشود. کریوتراپی برای پوست های خشک و مرطوب مناسب تر و موثرتر است.

در روش فریز کردن زگیل امکان آلودگی ناشی از دود لیزر که ذکر شد، وجود ندارد و اینجانب به عنوان روش ارجح آن را جهت درمان زگیل های تناسلی در مطب استفاده می کنم که با نتایج بسیار عالی همراه می باشد.

مدت زمان بهبودی زگیل تناسلی از 1 تا 3 هفته عموماً طول می کشد. پس به بیماران عزیز توصیه می کنم که تا قبل از درمان کامل زگیل تناسلی، از هر گونه رابطه جنسی پرهیز کنند.

اگر هنوز به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، نگران نباشید می توانید بدن خود را در برابر این ویروس واکسینه کنید. اما بهترین سن تزریق واکسن چند سالگی است؟ آیا در هر سنی فایده دارد؟

بهترین سن تزریق واکسن زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی

بنابر تعداد و محل زگیل های از بین رفته، دوره ی بهبودی بین 1 تا 3 هفته مختلف است. معمولا زگیل ها بعد از 2 هفته بدون جای زخم قابل مشاهده یا جای زخم خیلی کوچک التیام می یابند. موارد زیر ممکن است بعد از درمان اتفاق بیافتند:

ویروس hpv و زگیل ناحیه تناسلی

✔ تب

✔ خونریزی در محل از بین بردن زگیل ها

✔ تنش عصبی، که مانند رگه های قرمز در طی بهبودی بروز می یابند. این ممکن است بعد از چند بار فریز کردن و خنک شدن اتفاق  بیافتد.

✔ به وجود آمدن تاول، که ممکن است با ترشح مایع همراه شود. این مایع باید به سرعت پاک شود تا از منتشر شدن ویروس جلوگیری شود.

✔ ترشحات زرد که بوی بدی دارند. این ممکن است حاصل از عفونت باشد و باید سریعا به پزشک اطلاع داده شود.

✔ درد در ناحیه تحت تاثیر

❗ توصیه میشود در طی درمان از رابطه ی جنسی اجتناب کنید تا احیای ناحیه زیادی طول نکشد و شما دردی را متحمل نشوید.

نکاتی دیگر در مورد فریز کردن زگیل تناسلی که خانم ها باید بدانند:

☑ ترشحات آبکی واژن ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از درمان وجود داشته باشند.

☑ ممکن است درد و خونریزی ادامه دار تجربه شود.

☑ باید به جای تامپون برای 2 تا 3 هفته از نوار بهداشتی استفاده شود.

☑ تا بهبود کامل ناحیه ی درمان شده باید از رابطه ی جنسی اجتناب شود.

☑ ممکن است در صورتی که درمان کاملا موثر نبوده باشد، زگیل های راجعه به وجود بیایند.

این درمان برای زگیل های نواحی زیر مناسب است:

✔ واژن

✔ لبه های واژن

✔ آلت تناسلی

✔ کیسه ی بیضه

✔ مقعد

توجه توجه:

2 تا 4 هفته بعد از درمان، زگیل های کوچک از بین میروند. این درمان به ندرت باعث ایجاد زخم میشود. این درمان عفونت HPV را از بین نمی برد. استفاده از درمان های دیگر در کنار کریوتراپی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد جای زخم شود. معمولا بعد از درمان تا ماه ها یا سال ها ممکن است زگیل های تناسلی به وجود بیاید و برگشت کنند.

آیا فریز کردن زگیل تناسلی خطرناک است؟

همانند دیگر درمان ها، این درمان نیز باخطرات و عوارضی ممکن است همراه باشد، از جمله:

✔ به جا ماندن جای زخم، بعد از درمان

✔ آسیب عصبی

✔ عفونت

✔ تاول زخمی

✔ سیاه شدن

✔ تکه تکه شدن ناحیه درمان شده

✔ تورم

✔ درد

✔ ترشحات از ناحیه

✔ احساس گرما یا احساس درد در صورت لمس محل درمان شده، که وابسته با ناحیه ی درمان شده و تعداد دفعات چرخه ی فریز و خنک شدن است.

توصیه دکتر کرمی

✅ لمس کردن یا خارش زگیل ها میتواند باعث انتشار آنها به دیگر نواحی بدن شود.

✅ در هنگامی که برای زگیل های تناسلی درمان میشوید، باید از رابطه ی جنسی اجتناب کنید.

✅ برای جلوگیری از انتشار ویروس HPV خانم ها باید به طور منظم پاپ اسمیر دهند.

✅ به شریک جنسی خود بگویید که تحت درمان زگیل تناسلی هستید و از او بخواهید تا درمان کامل شما صبر کند.

✅ واکسن HPV در طی سنین 9 تا 26 سال استفاده میشود. این باعث جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی میشود. در مورد استفاده از واکسن از معالج خود بپرسید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بینام شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دختر با کره هستم و‌۲۳سالمه و از ناحیه مقعد رابطه جنسی دارم و‌مبتلا به زگیل تناسلی هم در ناحیه مقعد هم واژن ک یسریاشو کوتر کردم و یسریام کرایو کردم والان عکسی ک واستون ارسال کردم از کرایو هست ک تاول زده و سیاه شده ایا طبیعی این تاول و سیاهی؟؟؟چه پمادی بزنم ؟تا چ مدتت خوب میشه؟چون تو ناحیه مقعدمم ک کوتر انجام دادم هنوزم بعده مدته چهار هفته خوب خوب نشدم و‌یکم سوزش دارم هنگام دفع مدفوع چکار کنمم ؟؟؟اقای دکتر ایا کسی ک زگیل میزنه حتما سرطان رحم یا مقعد میگیره تروخدا اینو بهم بگین من روانی شدم از بس استرس گرفتم ک نکنه سرطان بگیرم چون من دخترم و‌نمیتونم پاپ اسمیر بدم ک تیپش مشخص بشه ینی من سرطان دارم با وجود این زگیلا تروخدا بگین؟؟؟؟
  و اینکه واکسن بزنم فایده داره یا خیر؟؟چون الانم تو این شرایط حاضر امکان خریدنش نیس
  اقای دکتر این تاول های سیاهی ک تو عکس هست طبیعیه وبعد از چ مدتی ازبین میره کلا؟؟؟
  ایا من با وجود این زخم ها میتونم رابطه جنسی داشته باشم الان با کاندوم؟یااینک باید بزارم زخم ها خوب بشه؟؟تروخدا قشنگ واسم همه سوالامو توضیح بدین ممنون میشم اخه من وسواس فکری هم دارم تروخدا کامل توضیح بدین
  و اینم بگم ک حتما همیشه تا اخر عمرم باید از کاندوم تو رابطه استفاده بشه یا فقط زمانی ک زگیل ها موجودن لازم به کاندوم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   بهترین درمان کرایو است.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر در بدنتان ویروس بماند با رابطه ی جنسی منتقل میکنید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   Hpv dna test انجام دهید
  5. تصویر کاربر بینام جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   خب دکتر جان عکسو مشاهده کردین ؟تاول ناشی از کرایو هست ؟و چ پمادی برای ترمیم استفاده کنم ؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   پماد کنتراتوبکس
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   فرصت دهید بهتر میشود
  8. تصویر کاربر بینام جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   الان منی ک دخترم چطوری اخه پاپ اسمیر بدم
   اینجوری ک من باید باقی عمرمو. بااسترس سر کنم
   من میخوام بدونم چند درصد امکان ابتلا به سرطان دهانه رحم و مقعد از این ویرووس وجود داره ؟؟؟؟ایا نادره یا شایع ؟؟
   اگ قارچ گانودرما مصرف کنم تو روند ازبین رفتنش موثره ؟؟؟؟؟
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   با تست خونی میشه چک کرد. Hpv dna test
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید دکتر میخاستم ببینم این عکسا زگیل هستند؟ رفتم متخصص ارولوژی گفت حساسیت پوستی هستن.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام نه زگیل نیست نگران نباشید
 • تصویر کاربر حامد یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام دكتر عزيز ممنون از. اين رباط و امكا نات كه براي مردم مهيا كردين من ميخوام عكس بفرستم از. الت تناسلي خودم نگاه كنيد و بگيد اين چيزي كه جديدن روي الت من به وجود اومده به نظر شما زيگيل تناسلي ه ؟ يا نه اگه هست چه بايد بكنم ممنونتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 2 ماه پیش)
   عکس باز نمیشود مجدد ارسال کنید
 • تصویر کاربر reza یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  ببخشید این عکسی که فرستادم زگیل هست ؟
  لطفا راهنماییم کنید ق
  ۲ماه دیگه قرار هست ازدواج کنم نمیدونم به نامزدم بگم یا نه و اینکه هنوز ارتباط جنسی نداشتم با ایشون و نمیخوام انتقال بدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   4-سلام،به نظر زگيل است جهت ويزيت ودرمان ٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ تماس بگيريد اگر زگیل باشد کرایو میشود
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر، من حدود یک سال هست که نامزد کردم و حدود هفت ماه پیش متوجه یه دونه خیلی ریز کنار منطقه خارجی تناسلی شدم، اهمیتی بهش ندادم ولی دیدم بعد از مدتی تعدادش به چهارتا دونه کنار هم که رنگ پوستم بود رسید. رفتم دکتر و نمونه برداری و آزمایش کردن، مشخص شد که hpv ۶و ۶۶ هست. داخل واژن هم خارش و سوزش داشتم و دکتر دیدن که اونجا هم هست متاسفانه. دو ماه پیش لیزر انجام دادم و واکسن گارداسیل هم زدم. ولی الان باز بیشتر شده و میترسم باز برم لیزر کنم. الان حتی سوزش و خارشش هم زیاد شده. الان خواستم بپرسم آیا کرایوتراپی گزینه مناسبی برام هست یا خیر.( با توجه به اینکه این زگیل ها خیلی کوچیک و زیاد هستن و در داخل و دهانه واژن هستن. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   بهترین درمان زگیل کرایو است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نسیم پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام‌اقای دکتر ۳۳ سالمه.ترشح و خارش داشتم اما نه شدید به دکتر زنان مراجعه کردم و چند روز قبلش متوحه ی دانه داخل لبه اندامم شدم دکتر بررسی کرد اما نگفت دقیقا چیه.فقط گفتن شاید زگیل باشه.هیچ درد و خارشی ندارم در اون ناحیه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام HPV DNA و پاپ اسمیر انجام دهید
 • تصویر کاربر امید پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، عکسها رسید خدمتتون ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر بهنام سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، آقا هستم . 27 ساله . روی آلتم چند دونه سفید زده شده که نه درد داره نه خارش. منتهی همانطور که در عکس مشاهده میکنید کنار هم هستن. تنها با دوست دخترم رابطه دارم و از طرف اون هم مطمئنم که با من تنها سکس داره. منتهی بارها از پشت نیز رابطه داشتیم بدون کاندوم. بیضه سمت چپم هم درد میکنه منتهی چون واریکوسل قبل داشتم و عمل کردم خودم شخصا فکر میکنم به اون دلیله ، البته دردش دائمی نیست و بنظرم بعد از بدنسازی که دوباره شروع کردم برگشته . البته خیلی وقت بود دردش به سراغم نیومده بود و قبلا هم ورزش میکردم درد نمیگرفت. لطفا بنده را راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام خیلی شباهت به زگیل ندارد ولی میتونین محض اطمینان HPV DNA انجام دهید در مورد درد بیضه بهتره سونوگرافی بشین
  2. تصویر کاربر بهنام سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   ببخشید ،امکانش هست تبخال باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   خیر ، به نظر چیز اهمیت داری نیست. تبخال نیز قطعا نمیباشد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرحسین یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقای دکتر من زیگیل تناسلی دارم و تا حالا طی ۳ ماهی که با مراجعه به دکتر سلطانی و دو نوبتی که کرایو انجام دادم باز هم بعضا در همان جای قبل ایجاد میشه اما کوچکتر و تعداد کمتر بنده متاهل هستم و از گفتن این موضوع به همسرم به دلیل اینکه توجیهی نداشتم امتناء کردم خواستم ازتون این سوال رو‌بپرسم من زمانی که کرایو میکردم تا زمان بهبودی کامل جای کرایو رابطه نداشتم اما بعدش رابطه داشتم و ایا همسر من هم مبتلا شده؟یعنی جوره دیگه ایی سوال بپرسم تحت هر شرایطی چه با کاندوم و‌چه بدون‌ کاندوم مبتلا نشدن همسرم اجتناب ناپذیره؟؟من‌واکسن گاردسیل هم گرفتم که ایشون بزنه اما نمیدونم دیگه فایده ایی داره یا خیر لطف میکنید اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارید!
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش)
   رابطه ميتوانيد داسته لاشيد وامين فايده ندارد
 • تصویر کاربر کیان یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام من سه ساله هستم..حدود پنج سال پیش نامزد داشتم ولی جدا شدیم ارتباط جنسی هم‌داشتم.حدود دو سال یه تکه گوشت اضافه کشاله رونم بود و فقط همون یه دونه بود.تیغ هم میکشیم بعضی وقتا زخم هم میشد.برای چک اپ دوره ای بهمن پارسال رفتم دکتر اورولوژی گفت احتمال میدم زگیل باشه وبهتره کرایو کرد و دیگه هم اونجا نیومد.فروردین ماه هم از داخل مجرا نمونه پی سی ار گرفت ومنفی بود.
  خیلی فکرم درگیره الان نامزد کردم.زندگیم خیلی تحت شعاع قرار گرفته و کیفیت زندگیم اومده پایین.هر روز چک میکنم التمو.یه دونه کوچیک هست ترسیدم.دو بار هم واکسن گارداسیل زدم.یه دونه ریز مانند مثل جوش هست و وقتی پوست التم چروک میشه دونه هه مشخص تر میشه...خیلی نگرانم دکتر ادم معتقدی هستم و نامزدم هم الان ادم سالم و پاکی هست و‌منم چیزی نگفتم چون نمیدونم واقعا اون زگیل بوده یا نه...خیلی حساس شدم و کیفیت زندگیم اومده پایین..هر روز التمو چک‌میکنم و نگرانم..کمکم کنید استاد لطفاااا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 ماه پیش)
   عكسش. ا بفرستيد
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر