بزرگی خوش خیم پروستات و مراقبت های پس از درمان جراحی آن

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بزرگی خوش خیم پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات BPH) بعد از 50 سالگی بروز می کندو 55-50 درصد مردان دچار این مشکل می شوند.

بیشترین میزان بروز آن در سن 80-75 سالگی است.

پروستات چیست و چرا بزرگ می شود؟

پروستات غده ای است که در گردن مثانه قرار می گیرد و عملکرد آن ترشح فروکتوز، پروستاکلاندین ها، مواد ضدمیکروبی و مواد دیگر از جمله ترشح مایع منی است. با بزرگ شدن و فشار به گردن مثانه، راه عبور ادرار تنگ و یا بسته شده و خروج ادرار با مشکل روبرو می شود.

نمونه برداری از پروستات بزرگی خوش خیم پروستات
نمونه برداری از پروستات بزرگی خوش خیم پروستات

علت بزرگی خوش خیم پروستات نامعلوم است، اما دانشمندان معتقدند که عوامل هورمونی (تغییرات هورمونی)، عدم تعادل هورمون های مردانه، عفونت های مزمن ادراری، عوامل اقتصادی، اجتماعی و اثرات نژادی در بروز آن تاثیر دارند.

پیشگیری خاصی برای بزرگی خوش خیم پروستات وجود ندارد. با مراجعه به موقع و گرفتن شرح حال و معاینه از طریق مقعد (رکتال)  توسط پزشک و  انجام سونوگرافی می توان به بزرگی و بیماری های دیگر پروستات پی برد و اقدام به درمان های بعدی نمود.

علائم و نشانه ها بزرگی خوش خیم پروستات

تکرر ادرار ، احساس نیاز فوری به دفع ادرار، ادرار شبانه (بیش از یکبار)، احساس فشارهای شکمی، کاهش فشار جریان ادرار، بند آمدن ادرار، قطره قطره ادرار کردن پس از پایان دفع ادرار، عدم احساس تخلیه کامل ادرار، احتباس شدید ادراری، عفونت های مکرر ادرار و در صورت عدم درمان گشادشدن لگنچه های کلیه، صدمه به کار کلیه ها و عواقب بعدی نارسایی کلیه می باشد. تغییرات ساختمان مثانه و تشکیل سنگ در مثانه نیز از دیگر عوارضی است که ممکن است رخ دهد.

تشخیص بیماری بزرگی خوش خیم پروستات

اخذ شرح حال دقیق و معاینه پروستات، سونوگرافی و سیستوسکوپی، سه روش اصلی تشخیص این بیماری هستند.

درمان بزرگی خوش خیم پروستات

درمان بزرگی خوش خیم پروستات بستگی به شدت علائم و عوارض و علائم ناشی از آن، سن و شرایط عمومی بیمار دارد. ابتدا از درمان دارویی استفاده می شود. در صورت عدم بهبودی و ایجاد انسداد مسیر ادراری، بر حسب اندازه پروستات و علائم و شرایط بیمار، از دو روش رایج جراحی پروستات (پروستاتکتومی) استفاده می شود.

۱- تراشیدن پروستات با ابزارهای مخصوص از طریق مجرای ادرار (TUR)

۲- روش جراحی باز و درآوردن کامل پروستات (جراحی شکمی)

مراقبت های بعد از عمل در بیمارستان

۱- تا 24 ساعت در تخت استراحت خواهید کرد و در صورت درد، به شما مسکن تزریق خواهد شد.

۲- بعد از عمل، مرتب سرفه کنید و تنفس عمیق داشته باشید. در هنگام سرفه، کشیدن نفس عمیق و یا تمرینات تنفسی با دست یا با یک بالش کوچک، محل جراحی خود را حمایت کنید.

۳- جهت پیشگیری از تشکیل لخته در پاها، ممکن است برای شما جوراب طبی کشی تجویز شود. ابتدا پاها را کمی (15 تا 30 درجه) بالا بیاورید و سپس جوراب را بپوشید. موقع پوشیدن، جوراب نباید چین و چروک داشته باشد تا فشاری به رگ های پا وارد نشود. روزی دو بار به مدت 20 دقیقه آن را باز کنید و سپس مجدداً بپوشید.

۴- ادرار شما برای چند روزی خونی خواهد بود که یک امر طبیعی است، لذا نگران نباشید. برای جلوگیری از لخته شدن خون (که موجب انسداد ادرار می شود)، از راه سوند فولی (سه راهه) مثانه شستشو داده می شود تا ادرار به راحتی خارج گردد. معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

۵- به محض اجازه پزشک، با کمک پرستار از تخت خارج شوید. با قدم زدن، روند بهبودی بیماری تسریع می شود و از لخته شدن خون در عروق پاها جلوگیری می شود.

۶- معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

۷- هنگام راه رفتن کیسه ادرار باید پایین تر از سطح بدن باشد ولی مواظب باشید کشیده نشود و به محض اینکه دو سوم کیسه پر شد، می بایست تخلیه گردد.

 آموزش مراقبت از خود در منزل

۱- در منزل به طور مرتب راه بروید، تحرک داشته باشید و از نشستن به مدت طولانی (بیش از 2 ساعت ) خودداری کنید.

۲- هنگام دفع زور نزنید و با رعایت رژیم غذایی نظیر سبزیجات و میوه جات و یا با مصرف ملین طبق نظر پزشک، از پیدایش یبوست جلوگیری کنید. رژیم غذایی شما معمولی خواهد بود مگر پزشکتان نظر دیگری داشته باشد.

۳- مایعات زیاد بنوشید (8 تا 10 لیوان) تا ادرار رقیق شود. بعد از شروع مصرف مایعات، از آب، چای کمرنگ، آب کمپوت (سیب، گلابی، آناناس) استفاده کنید و برای مدتی از آب میوه های خام استفاده نکنید. از مصرف غذاها و نوشابه های محرک سیستم عصبی مثل کافئین (قهوه و نوشابه های حاوی کولا مثل کوکاکولا) و نوشابه های الکلی خودداری کنید.

۴- مرتب با ورزش هاش پرینه مثل جمع کردن و شل کردن عضلات باسن و ایستادن و نشستن، عضلات ناحیه باسن را تقویت کنید (10 بار در ساعت). هر روز دوش بگیرید و برای تسکین ناراحتی ناحیه پرینه از لگن آب گرم طبق نظر پزشک می توانید استفاده کنید.

۵- هنگام ادرار کردن جریان ادرار را قطع و وصل کنید. این کار به تقویت اسنفکتر ها و کنترل ادرار کمک می کند.

۶- تا مدتی ممکن است بی اختیاری داشته باشید، این امری طبیعی است بنابراین نگران نباشید. این نوع بی اختیاری مدتی طول می کشد و به مرور برطرف خواهد شد.

۷- 8 هفته بعد از جراحی مجاز به فعالیت جنسی هستید. در صورت ناتوانی جنسی از مشاوره پزشک کمک بگیرید.

۹- تعویض پانسمان در منزل یا درمانگاه باید با روش استریل انجام شود.

۱۰- داروهایی که برایتان تجویز شده را به موقع استفاده کنید و مقدار آن را کم و یا زیاد نکنید. چنانچه مصرف دارویی را فراموش کردید، اگر نزدیک به ساعت بعدی است آن را نخورید و داروی ساعت بعدی را مصرف کنید.

11- اندازه گیری درجه حرارت از راه مقعد، تنقیه، رکتال تیوب (لوله مخصوص دفع گاز از روده) و شیاف ممنوع می باشد.

12- در صورت پیدایش علائم و نشانه هایی مثل بسته شدن راه ادرار، احساس پری در مثانه، احساس نیاز به دفع ادرار، اسپاسم (گرفتگی عضلات) مثانه، نشت ادرار اطراف سوند، کاهش ادرار یا قطع ادرار در کیسه به مدت 4 ساعت و علائم عفونت ادراری شامل تب ، لرز، گیجی و بی قراری فورا ًبه جراح خود گزارش دهید.

13- 4 تا 6 هفته از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و فعالت های خود را به مرور افزایش دهید.

۱۴- از رانندگی در جاده های پر دست انداز خودداری کنید و حد مجاز رانندگی حداکثر 2 ساعت می باشد.

۱۵- جواب نمونه پروستات ارسالی به آزمایشگاه را بعد از 14-10 روز از بخش پاتولوژی دریافت و به پزشک خود نشان دهید.

16- به تاریخ ویزیت بعدی که برای شما تعیین شده توجه کنید و در آن تاریخ مراجعه نمایید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2/5 - (28 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، حدود سه ماهه که در ناحیه بین بیضه و مقعد سمت راست و گاها لگن سمت راست احساس گرفتگی دارم و موقع نشستن اذیت میشم، مقدار psa یک و نیم است و دوماهه که قرص های افلوکساسین و ملوکسیفار و داکسیم می خورم و تا حدودی درد رو کاهش داده، به نظرتون تا کی باید این قرص ها رو بخورم که بیماری ریشه کن بشه؟ سونو بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام اگر علایم ادراری و درد را قبلا تجربه کرده اید و مزمن بوده تا ۳ ماه ادامه یابد در غیر این صورت یک ماه کفایت میکنه
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من۲۹سالمه…یک ماه پیش دکتر اورولوژی تشخیص دادن عفونت پروستات دارم و قرص سیپروفلوکساسین۵۰۰برام تجویز کردن ک ۲۳روزمصرف کردم و بخاطر عوارضی ک داشت مثل دردکف پا یا دردکلیه خیلی کم دیگه نخوردم و بجاش دکتر تاوانکس بهم دادن ک اینم ۱۰روزه ک استفاده میکنم..درحال حاضر دوباره دردکف پا دارم ک احتمال میدم عوارض قرصه ..ویکی دو روزه دوباره سوزش ادرار دارم وران ها هم تیرمیکشه…ازمایش خون و ازمایش کشت و سنو همه چی خوب بوده و عفونتی نداشتم…دکترجان…چیکارکنم …ایا این قرصاروادامه بدم یا دیگه نخورم…درضمن مشروب و قهوه و ادویه جات هم مصرف نمیکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   سلام قرص را قطع کنید تامسولوسین شب ها یک عدد به همراه ملوکسیکام ۷/۵ میلی گزم هر ۱۲ ساعت و شبی نیم ساعت در وان یا لگن اب گرم بنشینید
  2. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   دکتر عفونته چی میشه؟؟یک ماه پیش ازمایش دادم ک کشت ادرار عفونت داشتم و دکتر انتی بیوتیک برام نوشتن الان اونارو قطع کنم؟
  3. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   و اینکه این داروهارو چند وقت باید بخورم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   عکس کشت ادرار را بفرستید . این داروها یک ماه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  بیست و شش سالم هست و رابطه جنسی هم نداشتم هیچ وقت. من وقتی خود ارضایی میکنم بعدش موقع نشستن رو دستشویی قسمت پروستاتم بین دوتا پام درد میگیره موقع دفع مدفوع هم بعضی مواقع هم درد میگیره و گاهی هم موقع نعوظ ولی الان دو هفته هست خود ارضایی نکردم اون درد رو نداشتم میخواستم بدونم چیکار باید بکنم و آیا با یک مدت خود ارضایی نکردن بهبود پیدا میکند یا خیر ؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام یک سونوگرافی مثانه و پروستات کنید ببینیم التهاب پروستات نباشه
 • تصویر کاربر کمیل پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  دکتر جان سلام 38 سالمه مجرد هستم سابقه هیچ بیماری هم نداشتم دارو خاصی هم مصرف نمیکنم آخرین بار هم 25 روز پیش رابطه داشتم حدود یک هفته هست زمانی که آلتم نعوظ میشه درد داره از بیخ آلت طرف بالا چسبیده به پوست بدن غضروفی سفت میشه درد میکنه از ظاهر نگاه میکنی چیزی نیست در حالت خوابیده هیچ دردی نداره در حالت نعوظ اون قسمت دست میزنم اندازه یه نخود کوچیک سفتی حس میکنی برای ادرار کردن هم هیچ مشکلی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام هنگاهم رابطه ضربه ناگهانی وارد شد ؟
  2. تصویر کاربر کمیل پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   بله شاید وزن سنگین طرف ولی الان من دیگه اگه بخوام سیکس انجام بدم درد داره باید با دست یواش یواش انجام بدم
  3. تصویر کاربر کمیل پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   حس من از بین نرفته بهش فکر کنم بلند میشه ولی میترسم بلند بشه حتی چند روز پیش آب خودم را آوردم گفتم شاید با درد بیاد بیرون ولی خیلی طبیعی اومد بیرون درد بیخ آلت هست یه سفتی حس میکنم وقتی نعوظ دارم در بیخ آلت طرف بالا چسبیده به پوست ولی در ظاهر طبیعی هست شکل آلت نعوظ که میشه به اونجا دست میزنم حسش میکنم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   احتمالا اون ناحیه کمی خونریزی داشته اگر شدید هست که به بیمارستان مراجعه کنید اگر نه یخ بزارید اون ناحیه التهاب کم بشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر شهریار جمعه ۵ اسفند ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  جناب آقای پرفسور کرمی
  سلام و عرض ادب🙏
  بنده 60 ساله و اهل ارومیه میباشم، سیگاری و با عرض معذرت دو سالی هست که مصرف روزانه الکل دارم
  حدودا 17 ماه پیش آنژیو پلاستی شده و دو عدد استنت تعبیه شد و در حال حاضر داروهای زیر را مصرف مینمایم:
  _ Valzomix 580
  روزی یکعدد
  _ Concor 25 mg
  صبح ها یکعدد
  _ plavix 75
  صبح ها یکعدد
  _ Fenofibrate 200 mg
  ظهر ها یکعدد
  _ Livercare هلث اید
  ظهر ها یکعدد
  _ Rosuvastatin 20 mg
  بعد از شام یکعدد
  _ ASA 81 mg
  شب ها یکعدد
  _ Alprazolam 1 mg
  شب ها یکعدد

  اخیرا با توجه به علائم زیر:
  _ دفعات زیاد ادرار
  _ ضعیف شدن فشار و قطر ادرار
  _گاها بی اختیاری جزیی ادرار
  _ عدم نعوظ پایدار
  ****
  _ احتباس ادراری ندارم *
  - خون در ادرار ندارم *
  _ شب ادراری اصلا ندارم *
  _ درد شکمی حاد ندارم *
  از پزشک معالج قلبم درخواست چکاب و سونوگرافی جهت بررسی گرید کبد و مثانه و پروستات نمودم، که جواب ها بپیوست تقدیم میگردد،
  حال با توجه به ضخامت دیواره مثانه و حجم بسیار بزرگ پروستات cc152, و PSA نرمال،
  به احتمال زیاد مبتلا به هیپرپلازی خوش خیم (BPH) میباشم
  حال پرسش بنده از محضر آن بزرگوار  اینست:
  _ بهترین درمان غیر تهاجمی ( عمل جراحی) چیست؟ و چند درصد احتمال بهبودی دارد؟( مثلا مصرف داروی آمنیک یا تامسولوسین)
  _ آیا پرتو درمانی برای BPH کاربرد داشته و مفید است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ اسفند ۱( 3 ماه پیش)
   سلام پرتودرمانی راه درمان پروستات خوش خیم نیست اگرpaa نرمال است تامسولوسین را شروع کنید بعد از یک ماه ببینید چطور میشهد
 • تصویر کاربر فران سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب.جهت عمل هایپرپلازی آیا روش هولپ یا هولمیوم در ایران انجام میشود؟پدر ۸۰ سال،دیابت کنترل شده،بعلت عمل آنژیو و استنت گذاری (۷ ماه گذشته)سه نوع رقیق کننده مصرف میکنن که قطع قرص ها پنج روز پیش از عمل همراه با ریسک هست و اکنون مدت حدودا ده ماه هست که سوند دارند.چه روشی برای عمل ایشون پیشنهاد میشود با توجه به ریسک قطع قرص های رقیق کننده و همچنین خونریزی پس از عمل .PSA اواخر مرداد ماه ۲.۲.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام بله این عمل در مراکزی که لیزر دارند مثل شهدای تجریش انجام میشود
 • تصویر کاربر سهرابی جمعه ۷ بهمن ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام برج 7عمل tul انجام شد به مدت 20روز التهاب و تکرر ادرار وجود داشت سپس بهبودی نسبی حاصل شد از برج 9با افت فشار ادرار و درد در ناحیه لگن .مقعد تا آلت همراه با فشار و تخلیه نشدن مثانه و احساس ادرار در آلت تا به امروز مواجه شدم آزمایشات مختلف از لگن.سونگرافی و سی تی اسکن همگی طبق نظرات چند پزشک خوب بوده انواع آنتی بیوتیک‌ها را مصرف کرده ام ولی درد بخصوص در آلت بهبود ندارد کم یا زیاد می شود نمی دانم چکار کنم آیا مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   سلام براتون دیل جی گذاشتن ؟ لطفا عکس سی تی و سونو را بفرستید ازمایش ادرار و کشت ادرار هم بدهید
  2. تصویر کاربر سهرابی جمعه ۷ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   سلام
   دبل جی نذاشته اند
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   مشکلی در ازمایشات ندارید سونوگرافی نرمال است در صورت تداوم علایم شاید نیاز به سیستوسکوپی و بررسی مثانه باشد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  پروستات 60cc جراحی بسته turp انجام میشود؟ آیا برگشت پذیر است؟ گزارش کار مورخ ۱۴ دی ماه ۴۰۱ را این پایین فرستادم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   چند سالتونه ؟ مشکل ادراری به چه شکلی است ؟ شب ها چندبار از خواب بلند میشوید و به دستشویی میروید ؟ قطر ادرار باریک ؟ باتوجه به سایز باز بهتر است
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   67سال ، شبی دو یا سه بار بیرون جهت ادرار میرم قطر ادرار قبلا بهتر بود از دیشب که سیستوسکوپی انجام دادن قطر ادرارم باریک تر شده و تکرر ادرار بیشتری دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   بعد از سیستوسکوپی طبیعیه درست میشه اگر دارو برای پروستات مصرف میکنید و از ادرار کردن راضی نیستید باید عمل شوید . اگر با مصرف دارو اوضاع خوب است عمل نمیخواهد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر farid یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 147 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر لطفا آقای دکتر این عکس ها را برسی کنید ببنید من تنگی مجرا را دارم یا التهاب پروستات و تفاوت این دو چیه کلن
  واقعیت من تقریبا یک سال و پنج ماه هست که مشکل تکرر ادرار سوزش درد دارم هم موقع ادرار هم موقع انزال ولی خب با ضعف و شدت 4 روز بهتر میشه 10 روز بد تر میشه مثلا نزدیک 2 هفته فکر میکنم بهتر شدم دستشویی میرفتم و بیرون اومدم دیگه ادرار نداشتم ولی خب یهو بد تر شد و این که بعضی روزا میشه بیش از 10 بار میرم دستشویی و بعضی وقتا مثل الان کلن تو روز 2 3 بار و هر بار هم حجم کم واقعا نمیدونم مشکلم چیه زیاد هم دکتر رفتم هم تو یزد هم تهران دیگه دیوانه شدم واقعا داخل یوتیوب هم دیدم کانال شما را میخواستم بدونم نظر شما چیه
  و این که من تا اواسط مرداد 1400 کلن هیچ مشکلی نداشتم تو ادرار و انزال ولی خب متاسفانه به شدت زیاد خودارضایی میکردم در گذشته حدود 6 سال
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   سلام احتمالا التهاب پروستات است و با توجه به اینکه سیستوسکوپی شده اید تنگی مجرا مطرح نشده .برای التهاب پروستات چه داروهایی مصرف کرده اید ؟
  2. تصویر کاربر farid یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   سلام مجدد شما کل 4 عکس را مشاهده کردید یعنی اون عکس rug هم تنگی مشاهده نکردید ؟
   واقعیت من قرص های زیادی مصرف کردن تو این مدت (البته همگی به تجویز دکتر های مختلف بودن) مثل باکلوفون افلوکیم پرازوسین کوبیکس تاوانکس امنیک پروترال

   اینا یه بخشی ازش بودن و این که من هردکتری رفتم اکثرا روی همین التهاب پروستات نظرشون بود و این که آخرین دکتر که تهران اومدم گفتند اگر مقداری تنگی هم ایجاد شده به خاطر التهاب همین پروستات هست
   واقعا دیگه رویا شده واسم یک بار دیگه سالم بشم و به حالت اول خودم برگردم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   خیر در عکس تنگی واضحی ندارید که اینجور علایمی بده ودر سیستوسکوپی هم عدم وجود تنگی شدید اثبات شده است و اگر تنگی باشد بخاطر همان التهاب است که عملا تنگی حساب نمیشود در صورتی که رابطه جنسی غیر مطمئن داشتید میتواند التهاب پروستات بدهد و نیاز به درمان بسیار طولانی دارد که از ۱۲ هفته شروع میشود به بالا و در لرخی موارد بهبودی کامل ندارد
  4. تصویر کاربر farid یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   من 23 سالمه اصلا تا به حال سکس نداشتم ولی خب خودارضایی زیاد داشتم در گذشته و این که فکر میکنم قبل از شروع این جریان چند بار جلوی انزال را گرفتم
   شاید همین باعث شد ولی خب این که هیچ وقت درمان و بهبود پیدا نکند برام خیلی عجیبه
   به نظرتون راه درمانش چی میتونه باشه ینی عمل باید بشه ؟ یا درمان خاصی داره واقعا ؟ دارو چیزی نیست براش کلن تو دنیا با پیشرفت عجیب علم پزشکی
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   تامسولوسین سیپروفلوکساسین سلکوکسیب بعد از اینکه سنتون افزایش پیدا کرد و حدود ۶۰ سال تراش پروستات
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ دی ۱( 5 ماه پیش)
   فعلا داروهایی که گفتم ۱۲ هفته
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر اریا سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  سلام من به مدت یک ماه هر روز خود ارضایی دارشتم و و هفته پیش در یک روز سه بار این کارو کردم و الان باید تند تند برم دستشویی و ادرارم کامل خالی نمیشه و داخل التم میمونه میترسم سرطان پروستات باشه و خود ب خود هم توی این یه هفته ارضا میشم و خود ارضایی رو هم گذاشتم کنار
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   احتمال زیاد عفونت ادراری دارید و باید آزمایش آنالیز و کشت ادراری انجام بدید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر