توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر HAMID یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،من ۴۰سال دارم،آزمایش و سونوگرافی برای پروستات انجام دادم.خواهشمند راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   همه عالی ونیاز به درمان نیست

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  پدر من 67 سالشون هست تقریبا قبل عید آزمایش psa دادند که بود 45 دکتر بهشون قرص داد چند روز پیش آزمایش دادند دیروز جواب گرفتیم که psa شده بود 72 ممنون میشم راهنمایی کنید
  Free psa 1.1
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   آقای دکتر نمونه برداری شده دادیم پاتوبیولوژی مرکزی
  3. تصویر کاربر علی شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   آقای دکتر جواب آزمایش و سونو
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
  5. تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام آقای دکتر ممنون
   دقیقا ۷/۲ هست اشتباه تایپی بوده free psa هم ۱/۱ هست آقای دکتر نمونه برداری شده از پروستاتشون برای خوش خیمی یا بدخیمیش
   اینم توضیحات سونو
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   میتوانید دوباره پی اس ا را تکرار کنید
  7. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   اقای دکتر جواب نمونه برداری
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   جواب غیر سرطانی نیست
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر امید شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  با سلام مجدد من در مورد پروستاتیت پرسیدم شما گفتید بی خیالی و آب گرم ولی جناب دکتر من در قسمت مقعد احساس گرمای شدید و سوزش داخله مجرا دارم نوک آلت هم حساس و درد نا که در آزمایشها عفونت وجود داشت من 3 ماه از آب گرم استفاده می کنم سوالم اینه اگر این عفونت از بین نرود خطرناک نیست ،مشکلی ایجاد نمی کند،و دوم اینکه آیا علاعم برطرف می شود یا دائمیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام وپوزش از تاخیر جواب بیشتر مشکل شما عصبی است
 • تصویر کاربر آدریان یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام جناب اقای دکتر پدر من 72 ساله میزان psa در ازمایش بوده 5.4 دکتر فرستاده یک سونوگرافی خشک در اون نوشته بود ابعاد کلیه و همه چی اوکی هست و بزرگی پروستات 65cc و کمی بزرگتراز حد نرمال بعد دکتر به خودش گفته مشکوک به سرطانی!!ایشون خون در ادرار تا حالا نداشتن و شب تا صبح به دستشویی نمیرن و درد لگن هم ندارن قرص تامسولوسین الان داده دو ماه بخورن بعد دو ماه دیگه psa ,free psa نوشته سوالم اینه چرا گفتن مشکوم به سرطان بدون هیچ علایمی از دوستان ما 8 ساله بیمار شما هستند با پروستات متغیر بین 5 تا 8 هیچوقت جنابعالی همچین چیزی نگفتید بهشون و مدام اومنیک میخورن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 2 سال پیش)
   با مدارک بیایید ببینم۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۲۳ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  سوالی که از خدمتتون میپرسم مربوط به پدرم هست که در سمنان ساکن هستند
  ایشون مدت یک ماه هست به شدت احساس فشار در ادرار دارند و باید بلافاصله دستشویی بروند.
  مقدار تخلیه ادرار هم کم هست. این تکرر ادرار و درد اذیتشون میکنه
  برای همین در سمنان به دکتر مراجعه کردند و بهشون گفتند پروستات بزرگ شده و فعلا یک ماه دارو بخورند
  با خوردن داروها تقریبا یک هفته ای که میگذرد متاسفانه درد کم نشده و احساس سوزش ادرار دارند

  آزمایش ها
  سونو گرافی
  و داروهایی
  که مصرف میکنند رو در یک فایل PDF خدمتتون ارسال میکنم

  لطفا بزرگواری بفرمایید راهنمایی کنید که آیا این داروها رو ادامه بدهند یا نیاز به عمل دارند
  اطلاعات بنده در این خصوص متاسفانه زیاد نیست

  با تشکر. احمد رحمتی علایی
  دانشجو دکترا مهندسی راه آهن
  دانشگاه علم و صنعت ایران
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ آذر ۹۷( 2 سال پیش)
   اگر ميتوانيد حضورا ليتييد ببينم02171062300
 • تصویر کاربر حجت یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  باسلام
  آقای دکتر بنده 35 سالمه.حدود8ماهه سمت چپ کشاله ران و بیضه چپ درد دارم.به دکتر متخصص مراجعه کردم سونو گرفتم در سونو التهاب پروستات دیده شده حدود45 بد.ودرمدت حدود 3ماه کوتویموکسازول و آزیترومایسون مصرف کردم جواب نگرفتم.حدود1ماه پود fosurilمصرف کردم بازم جواب نگرفتم.د .و حدود3ماه کپسول گیاهیprostexدارم مصرف میکنم فشار ادرارم کم میباشد.ولی سوزشی ندارم.جواب سونو را میفرستم .لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.رمضانی از اصفهان.درد پایین شکم هم میباشد. باسلام
  آقای دکتر بنده 35 سالمه.حدود8ماهه سمت چپ کشاله ران و بیضه چپ درد دارم.به دکتر متخصص مراجعه کردم سونو گرفتم در سونو التهاب پروستات دیده شده حدود45 بد.ودرمدت حدود 3ماه کوتویموکسازول و آزیترومایسون مصرف کردم جواب نگرفتم.حدود1ماه پود fosurilمصرف کردم بازم جواب نگرفتم.د .و حدود3ماه کپسول گیاهیprostexدارم مصرف میکنم فشار ادرارم کم میباشد.ولی سوزشی ندارم.جواب سونو را میفرستم .لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.رمضانی از اصفهان.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 2 سال پیش)
   در سن شما بیماری پروستات نداریم با دارو خوب نمیشوید تنها درمان بیخیالی است وورزش
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر. با توجه به ام آر آی انجام شده و پی اس ای 7.5 نظر شما را در این خصوص خواستارم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   بهتر است نمونه برداری کنید
 • تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده ۲۸ سال سن دارم
  از چهار روز پیش دچار تکرر ادرار شدم، آزمایش ادرار، عکس از لگن با یه فیلم، سونوی کامل کلیه ها و مجاری حالب و مثانه و پروستات هم انجام دادم که همه گی سالم بودند، حتی سی تی اسکن کامل شکم و لگن هم کردم که جوابش هیچ مشکلی نداشت، فقط دکتر یکم خون میکروسکوپیک در آزمایش ادرار بود RBC 3-4
  دکتر های اورولوژی تشخیص التهاب مزمن پروستات دادن، چون دقیقا ۱۲ماه پیش هم همینجور شدم و بعد از ۱۰روز با مصرف فقط فنازوپریدین خودش خوب شد والان بعد از یک سال دوباره عود کرد.
  دکتر مشکل الانم سوزش شدید در قسمت پروستات و مجرا هست و همچنین تکرر ادرار و فشار کم ادرار
  ۴۰تا سیپروفلاکسازین و قرص ویسول برام تجویز کردند
  آقای دکتر چکار کنم، خیلی اذیتم. آیا تشخیص بیماری همینه؟ یعنی التهاب مزمن پروستات دارم؟ باید چیکار کرد
  یه دنیا ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   در سن سما بیماری پروستات نداریم اب زیاد بخورید داروها را قطع کنید
  2. تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   آقای دکتر پس من چیکار باید بکنم
   علت سوزش شدید در ناحیه پروستات و این خون میکروسکوپیک در آزمایش چیست؟ آیا با توجه به اینکه همه کارهای تشخیصی رو انجام دادم و مشکلی نبوده
   نیاز به سیستوسکوپی دارم؟
  3. تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   آقای دکتر پس علت این سوزش شدید در ناحیه پروستات و این خون 3-4میکروسکوپیک در آزمایش ادرار چیست؟
   آیا با توجه به اینکه همه کارهای تشخیصی رو انجام دادم و مشکلی نبوده نیاز به سیستوسکوپی دارم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ برای سیستوسکوپی بیایید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزانه دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام وارادت,آقای دکتر درباره درمان پروستات سوال داشتم,درمان نهائی پروستات چی هست,وآیا با جراحی مانند برداشتن رحم در خانمها میشه اون رو برداشت ?منظورم اینه که اگر خدائی ناکرده سرطانی بشه...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   بسته به سن شرایط درمان فرق دارد
 • تصویر کاربر میراصغرموسوی سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  عنوان سوال: باسلام واحترام خدمت دکتر واستاد گرانقدر .\
  دکتر محترم روی بدنه الت من یکی دوتا رگ هستند که به رنگ بفش می باشد میخواستم بپرسم این رگ ها چی هستن؟ایا خطرناک هستند؟ایابالیزر ازبین میرن؟؟
  عکس برایتان ارسال کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر