راه های تشخیص قطعی سرطان پروستات

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

مردان بالای ۵۰ سال برای بررسی وضعیت پروستات و سالم بودن آن حتما باید به دکتر ارولوژ مراجعه کنند. روش های مختلفی برای تشخیص سرطان پروستات وجود دارد که در ادامه به تک تک آنها اشاره شده است.

اگر شما بالای 50 سال هستید یا اگر پدر، عمو و یا برادرتان مبتلا به سرطان پروستات بوده است حتماً بعد از 40 سال به دکتر ارولوژی جهت چکاپ مراجعه نمایند.

تشخیص سرطان پروستات

در حالت کلی سه روش برای  تشخیص پروستات وجود دارد.

اندازه گیری psa

1- تست سرطان پروستات PSA

اولین اقدام اندازه گیری میزان PSA خون شما می باشد. PSA ماده ای است که از پروستات ترشح و وارد خون می گردد که اندازه آن در خون بسته به حجم پروستات، دستکاری های اخیر پروستات از قبیل معاینه انگشتی، سیستوسکوپی و ورم پروستات متغیر می باشد.

اندازه PSA عمدتاً بر اساس سن بیمار و حجم پروستات بررسی می گردد. مثلاً در یک فرد 50 ساله اندازه PSA باید زیر 2 باشد ولی در یک فرد 65-70 ساله تا 4 را طبیعی تلقی می کنیم.

نقطه مهم افزایش تدریجی سطح PSA می باشد که به آن PSA Rising یا افزایش یابنده اطلاق می شود. نکته بسیار مهم هر PSA افزایش کننده تدریجی سرطان پروستات است مگر اینکه خلافش را با نمونه برداری ثابت کنیم. نتیجه اینکه اگر در آزمایشات مختلف سطح PSA خون شما روند صعودی دارد حتماً آن را جدی گرفته و به پزشک ارولوژیست یا مجاری ادرار مراجعه نمایید.

2- روش معاینه پروستات

دومین راه  تشخیص سرطان پروستات که پزشک شما انجام خواهد داد، معاینه انگشتی است که در این روش از طریق مقعد اندازه حجم و قوام پروستات شما معاینه می شود. در حالت طبیعی قوام پروستات مثل قوام کف دست در حالت انقباض می باشد.

زمانی که پروستات سرطانی می شود قوام آن سفت و مثل سنگ می گردد که در صورت چنین یافته ای، قدم بعدی  تشخیص سرطان پروستات که همان نمونه برداری از پروستات است، می باشد. در فیلم زیر چگونگی انجام بیوپسی از پروستات را با توضیحات دکتر حسین کرمی میبینید.

3- تشخیص سرطان پروستات با سونوگرافی

سومین و قطعی ترین روش تشخیص سرطان پروستات نمونه برداری از طریق مقعد  به کمک سونوگرافی می باشد. هر فردی که:

 • PSA آن حالت افزاینده تدریجی دارد.
 • اندازه PSA آن بالاتر از نرمال است.
 • علی رغم PSA نرمال، ولی در معاینه انگشتی پروستات سفت شده است.

باید تحت نمونه برداری سوزنی با سونوگرافی قرار گیرد که در این روش با تعیین وقت قبلی و آمادگی های زیر انجام می گردد:

1- حتماً سه روز آنتی بیوتیک لازم جهت جلوگیری از عفونت را قبل از نمونه برداری باید شروع کنید.

2- یک هفته قبل آسپرین، پلاویکس و داروهای رقیق کننده خون را باید قطع کنید.

3- شب قبل از نمونه برداری فقط از مایعات استفاده نمایید.

4- روز قبل از نمونه برداری جهت تخلیه خوب مقعد از شیاف های ملین استفاده نمایید.

5- نمونه برداری به صورت سرپایی و در عرض 10-15 دقیقه انجام و تعداد 12 قطعه از پروستات نمونه برداری شده و به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده می شود و جواب قطعی از نظر سرطانی و غیرسرطانی بودن پروستات مشخص می شود.

اگر جواب پاتولوژی سرطانی باشد بسته به سطح و مرحله سرطان، پزشک پیشنهادات درمانی خود را با شما هماهنگ خواهد کرد. در رابطه با درمان های سرطان پروستات با شما در قسمت بعدی صحبت خواهم کرد.

سلامت پروستات

آزمایشات مورد نیاز برای سرطان پروستات

هیچ آزمایش ساده ای برای تشخيص سرطان پروستات وجود ندارد. دو آزمایش رایج مورد استفاده برای تشخيص سرطان پروستات، آزمایش PSA  و معاینه دیجیتال رکتوم است. با استفاده از این آزمایش ها (به طور جداگانه یا در کنار هم)، تنها می توان تغییرات پروستات را مشاهده کرد.

این تست ها قابلیت تشخیص سرطان پروستات را ندارند. در صورتی که در نتیجه ی هر کدام از این آزمایش ها، چیزی غیر عادی به نظر برسد، معمولاً برای شما آزمایش های بیشتری تجویز خواهد شد.

عکس برداری ام آر آی (MRI) 

در فرآیند عکس برداری ام آر آی، با استفاده از یک آهنربای بسیار قوی و امواج رادیویی، تصویری دقیق و با جزئیات بالا از درون بدن شما ثبت می شود. پزشک برای تشخیص سرطان پروستات از نوع خاصی از عکس برداری MRI به نام mpMRI استفاده می کند. در این روش، با استفاده از ترکیب نتیجه ی سه عکس mpMRI مختلف، تصویر بسیار دقیق تری از درون بدن شما ثبت می شود.

پزشک معمولاً از آزمایش MRI برای بررسی نیاز به بیوپسی یا هدایت سوزن بیوپسی به محل خاصی از پروستات شما استفاده می کند. از دیگر فواید این نوع عکس برداری، قابلیت مشاهده ی تکثیر و پخش احتمالی توده ی سرطانی به سایر اندام ها و بافت های مجاور می باشد. پیش از عکس برداری، در رابطه با وجود هر گونه فلز درون بدن خود (مثل باتری قلب و …)، هر نوع آلرژی، دیابت، بیماری کلیوی یا سابقه ی عکس العمل آلرژیک به رنگ کانتراست طی آزمایش های گذشته، به تکنسین MRI خود اطلاع دهید.

بیوپسی (نمونه برداری)

با توجه به نتیجه ی عکس MRI، متخصص اورولوژی شما ممکن است برای نمونه برداری از بافت پروستات، آزمایش بیوپسی پروستات را تجویز کند. پزشک معمولاً بعد از توضیح خطرات و مزایای آزمایش بیوپسی پروستات، به شما زمان می دهد تا تصمیم خود را برای انجام آزمایش بیوپسی قطعی کنید.

دو روش اصلی برای انجام آزمایش بیوپسی پروستات وجود دارد:

 • بیوپسی ترانس پرینال (TPUS): دراین روش، سوزن از پوست ناحیه ی بین مقعد و کیسه بیضه وارد بدن شما می شود.
 • بیوپسی ترانس رکتال (TRUS): در این آزمایش، سوزن از طریق رکتوم وارد بدن شما می گردد.
اقدام به نمونه برداری از پروستات

طی هر کدام از این عمل ها، پزشک معمولاً علاوه بر نمونه برداری از نواحی مختلف پروستات شما، از نقاط مشکوک (طبق نتیجه عکس MRI شما) نیز نمونه هایی خواهد گرفت. سپس، این نمونه ها به آزمایشگاه ارسال شده تا -به منظور یافتن سلول های سرطانی- توسط یک متخصص پاتولوژی بررسی شود.

با توجه به نوع بیوپسی شما، ممکن است به مدت چند روز مقدار کمی خون در ادرار یا مدفوع خود مشاهده کنید. همچنین، احتمال وجود خون در منی تا دو ماه بعد از آزمایش بیوپسی پروستات وجود دارد.

سایر آزمایش ها

اگر نتایج آزمایش بیوپسی پروستات شما سرطان پروستات را تأیید کرده است، پزشک ممکن است برای بررسی میزان پخش شدگی سرطان، آزمایش های تکمیلی زیر را تجویز کند.

اسکن استخوان 

در این عکس برداری، احتمال پخش شدگی سرطان پروستات به استخوان های شما مورد بررسی قرار می گیرد. پیش از شروع این نوع عکس برداری، مقدار ناچیزی رنگ رادیو اکتیو به رگ شما تزریق شده و در نواحی رشد غیر عادی استخوانی جمع می شود. برای انتقال رنگ از طریق جریان خون به استخوان هایتان، باید چند ساعت صبر کنید.

بدن شما توسط یک دستگاه با قابلیت تشخیص رنگ رادیو اکتیو، اسکن می شود. عموماً تراکم رنگ در مناطق سرطانی استخوان، بیشتر از سایر نقاط است. این آزمایش بدون درد بوده و ماده رادیو اکتیو طی چند ساعت از بدن شما دفع می شود.

سی تی اسکن

سی تی اسکن یا عکس برداری توموگرافی کامپیوتری با استفاده از اشعه ایکس، یک تصویر دقیق از داخل بدن شما ثبت می کند. پزشک به کمک سی تی اسکن از ناحیه شکم می تواند احتمال انتشار سرطان پروستات به گره های لنفاوی را بررسی کند.

در طی این آزمایش، برای کمک به بالا بردن دقت عکس، یک رنگ به رگ شما تزریق می شود. سپس شما بدون حرکت روی تخت دراز کشیده و به آرامی از اسکنر گرد و دونات مانند سی تی عبور می کنید. عکس برداری چند دقیقه طول کشیده و بدون درد می باشد؛ اما مراحل آماده شدن برای انجام آن، ده الی سی دقیقه به طول می انجامد.

سی تی اسکن پی ای تی (PET-CT)

ترکیب یک اسکن PET (توموگرافی گسیل پوزیترون) با یک سی تی اسکن، یک آزمایش عکس برداری تخصصی محسوب می شود. این آزمایش می تواند به تشخیص پخش شدگی یا بازگشت سرطان کمک کند.

برای موارد سرطان پروستات، اسکن به دنبال ترشحات یک ماده خاص از سلول های سرطانی پروستات به نام آنتی ژن غشایی اختصاصی پروستات(PSMA)  خواهد گشت. قبل از اسکن PET-CT مقدار کمی ماده رادیو اکتیو به شما تزریق شده، که این ماده باعث پدیدار شدن آنتی ژن غشایی اختصاصی پروستات در اسکن ‌شما می شود.

توصیه های پایانی

 • جهت تشخیص و درمان به موقع سرطان پروستات توصیه می شود که همه مردان بالای 50 سال باید تست PSA خون را اندازه گیری نمایند.
 • اگر در خانواده شما پدر، عمو و یا برادر مبتلا به سرطان پروستات دارید شانس شما نسبت به افراد طبیعی 5 برابر می باشد و لذا بالای 40 سال تحت نظر دکترتان باشید.
 • هر گونه PSA افزایش یابنده باید نمونه برداری شود. مثلاً 1 ← 2 ← 3
 • در صورت  تشخیص سرطان پروستات به موقع سرطان پروستات و درمان به موقع آن عمر طبیعی خواهید داشت و لذا فرصت طلائی مراجعه و تشخیص به موقع سرطان را از دست ندهید.
 • قطعی ترین روش تشخیص سرطان پرستات نمونه برداری از طریق مقعد می باشد که در فیلم زیر می بینید.

در صورت نیاز جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.5/5 - (6 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۹ دی ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  بنابرنظر شما با psa 7 نمونه برداری انجام شد ، نظر شما در مورد این ریپورت نمونه برداری چیست آقای دکتر کرمی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ دی ۲( 5 ماه پیش)
   خدا رو شکر که خوش خیم هست حجم پروستات چقدر بود؟ و اینکه علائم ادراری دارید؟
  2. تصویر کاربر محمد جمعه ۲۹ دی ۲( 5 ماه پیش)
   حجم پروستات بین 29 سی سی و 37 متغیر بوده و هیچ گونه علایم و مشکل ادراری ندارم
   برای درمان بزرگی پروستاتم باید چه کار کرد ؟
  3. تصویر کاربر محمد جمعه ۲۹ دی ۲( 5 ماه پیش)
   جوابم براتون اومد آقای دکتر کرمی ؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ دی ۲( 5 ماه پیش)
   پروستات شما چندان بزرگ نیست که نیاز به عمل داشته باشد با توجه به نبود علائم ادراری داروی خاصی هم لازم نیست هر ۶ ماه یکبار psa چک کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اکبر سه شنبه ۵ دی ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  من پارسال با اختباس ادراری ناگهانی و درد  مواجه شدم . پس از انجام سی تی و سونو بزرگی پروستات  که البته لا توجه به از مایشات خون و psa  بالا و نسبت ان بهfree psaبرام تشخیص ساید بدخیمی دادن . و یک ماه با سوند بودم و فیناستراید و تامسولوسین استفاده کردم . سپس سوند رو  دراوردم و تا امسال دقیقا بک سال با فقط تامسولوسین مشکل حبس ادرارم حل شده . الان psa خوپ من 8.1 و free psa هم 2.4 میباشد . با توجه به اینکه بدون حوردن تامیولوسین ادرارم سروع به بند ذمدن میکنن و فقط با خوردن تامیولوسین  روزی یک عددمیتونم راحت ادرار کنم . پزشک شهرستان میگه من مولتی پلانار ام ار ای انجام بدم  . کار درستیه ؟ یا شما صلاح میدونید که  به من وقت بدین خدمتتون بیام و معاینه و دستورات لازم  و به و
  من بدین و حتی اگه لازمه بیوپسی بشم برای رد بدخیمبهای  پروستات  ؟
  ممنونم از شما و زحمتتون جهت پاسخ به سوال من
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ دی ۲( 6 ماه پیش)
   باید بیوپسی انجام بشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ دی ۲( 6 ماه پیش)
   شمارتون به همکاران مطب جهت هماهنگی های لازم ارائه شد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضاعابد دوشنبه ۴ دی ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  باسلام. بنده 50سال دارم وبیماری دیابت نوع2وفشارخون دارم. به دلیل تکرر وتخلیه سخت ادرار عمل جراحی لیزر پروستات انجام دادم. ودر ضمن تنگی مجرا هم را برسی کردند وجواب پاتولژی هم خمشخیم بودودر ضمن عمل فتق را ست را هم انجام دادم و53روز هم هست که عمل کردم ولی همچنان گیر کردن ودیر امدن وتکرر اداررا همچنان دارم وهیچ فرقی با قبل نکرده ودر ضمن سوزش ناحیه مقعد نیزدارم. از شما استاد بزرگوار خواهشمند هستم راهنمایی بفرمایید با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۴ دی ۲( 6 ماه پیش)
   عکس RUG انجام دهید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۸ آذر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام دکتر .بنده ۴۶سالمه مدتی از انزالهای شبانه جلوگیری کردم الان ضمن اینکه وقتی در خواب محتلم میشم خو دبه خود جلوگیری میشه و منی بیرون نمیاد مدتیه در مجاری ادرارهم سوزش دارم ادرارم کم شده و رنگش سفید شده در حین ادرار سوزش ندارم یه دردی هم اطراف مقعد پدبد اومده تو نشستن اذیتم میکنه دکتر رفتم ۲۰روز لووفلکساسین ۷۵۰ برام توشت تاثیری نداشت لطفا راهنماییم کنید .با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد افلوکساسین ۳۰۰ هر ۱۲ ساعت کپسول ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت و روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱ دی ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من جواب سونوگرافی براتون ارسال کردم تکرر ادرار در طول روز دارم و شب ها هم یه دفعه جهت ادرار کردن از خواب بلند میشم و ادرار هم بعضی مواقع ضعیف و کم می باشد و پروستات د ۲۲ سی سی نرمال هست و فقط در سونوگرافی اشاره به هتروژن و دارای کلیسیفاسیون در قسمت میانی می باشد آیا این پروستات دارای مشکل می باشد وپیشنهاد برا درمان چیست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   چند سالتونه؟ آزمایش psa?
  2. تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۶ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام 39 سال.. آزمایش PSA هم انجام میدم ونتیجه را بهتون اعلام می کنم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   در خدمتم
  4. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۳۰ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام freepsa%12
   PSA %2
   در سونوگرافی ذکر گردیده مثانه دارای دبری می باشد و آزمایش کشت ادارم دادم و موردی نداشت ..ضمنا دو سال قبل هم سی تی اسکن انجام دادم و نتیجه را براتون پیوست کردم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ دی ۲( 6 ماه پیش)
   علت اصلی مشکلات شما دیابت شماست قندخونتون هم به صورت مطلبو تحت کنترل نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Esmail جمعه ۲۴ آذر ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  با سلام وقتتون بخیر
  من حدود 20روز پیش سرما خوردم و بعد کمر درد گرفتم و چند روز بعد ک الان دوهفته میشه بیضه چپم درد میکنه و دکتر اورولوژی رفت.سونو کلیه .بیضه و مثانه انجام دادم دکتر گفت یه کم التهاب پروستات داری و یه سری دارو برام نوشت .دارو امنیسین.و افلوکسیر.و سلوکسیب و زینک پلاس نوشتن ک مصرف کردم دردش کمی بهتر شده درد لگن هم دارم بعضی وقتها ولی بعد از الان ده روزه مصرف کردم بعداز رابطه جنسی ک دارم آب منی بیرون نمیاد اعصابم بهم ریخته ممنون میشم راهنماییم کنید38سالمه

  احتمال داره سرطان پروستات باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر Esmail جمعه ۲۴ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   چشم آقای دکتر
  3. تصویر کاربر Esmail جمعه ۲۴ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   چشم آقای دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   بخاطر داروهای مصرفی مایع منی بیرون نمیاد با قطع دارو مشکل برطرف خواهد شد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرعلی پنجشنبه ۲۳ آذر ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید برادرم psa=19.86
  حجم پروستات ۳۴ccوحجم مثانه پر ۶۲۰ ccوپس از تخلیه ادرار ۳۳cc میشه بگین مشکلش چی وچه دارویی بخوره؟ولزوم داره بیان مطب پیش شما؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   با ذکر نام و شرح مجدد مشکلتون به واتس اپ 09394620321 پیام بدید
 • تصویر کاربر اکبر چهارشنبه ۱۵ آذر ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  تکرر ادرار، قبل ادرار درد و حالت تهوع، فشار ضعیف ادرار، درد و سوزش طولانی بعد ادراردر ناحیه اتصال آلت به بدن و آلت تناسلي، مدت بیماری چهار سال، سنو انجام دادم هیچ مشکلی نبود،تو آزمایش هم عفونت نبود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد افلوکساسین ۳۰۰ هر ۱۲ ساعت کپسول ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت و روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
 • تصویر کاربر صادق پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  از اصفهان مزاحم شدم
  آقای دکتر مردی هستم ۵۶ساله هنگام ادرار کردن مثل اینکه سر آلت تناسلی رو گرفته باشی باید زور بزنم تا ادرار کنم و همراه بادرد و سوزش ادرار میکنم و تکرر ادرار هم دارم و اگر ۵،۶روزهم باشه که نزدیکی نکرده باشم درد بیضه هم دارم و.وقتیکه زور میزنم ی چیزایی مثل منی خارج میشه ودرد بیضه ها م بهتر میشه ولی سوزش ودرد هنگام ادرار کردن دارم باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   بهتون پاسخ داده شد
 • تصویر کاربر ناصر دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب . ناصر طیبان هستم از سمنان . سال 96 خدمت شما دکتر بزرگوار عمل پروستات انجام دادم . چند روزی هست که ادارم قطره قطره شده و سوزش دارم و خون هم هفته گذشته دفع کردم . در ضمن در سال های گذشته سنگ مثانه داشتم خدمت شما دکتر عزیز با دستگاه برایم خارج کردین و امروز سونوگرافی کامل مجاری اداری و کلیه را انجام دادم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر ناصر دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   سپاس
  3. تصویر کاربر ناصر دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   سپاس
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   مثانه خوب تخلیه نمیشود جهت انجام سیستوسکوپی و نوار مثانه مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر