۳ تمرین برای درمان انزال زودرس | مدت زمان مناسب روابط زناشویی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه درمان انزال زودرس یکی از دغدغه‌های مهم مردان به خصوص در سنین بالای ۴۰ سال محسوب می‌شود.  همان‌طور که می‌دانید روابط زناشویی یکی از پایه‌های استحکام روابط بین زوجین است. انزال زودرس یکی از مشکلاتی است که باعث نارضایتی زوجین می‌شود که غالبا منشا روانی دارد.

انزال زودرس در مردان به چه معناست؟

امروزه زوجین جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از اختلال در نعوظ و مخصوصاً انزال زودرس شاکی و نگران هستند. تعداد این مردان جوان که آمارها نشان می دهد در رده سنی 25 الی 35 سال هستند روز به روز به علت های مختلف از جمله افزایش استرس ها ی روحی فراوان، مشغولیت زیاد زندگی و غیره در حال افزایش می باشد.

بر اساس آمار موجود در جامعه ما از هر 4-5 نفر یک نفر مبتلا به انزال زودرس واقعی هستند. عدم تعادل بین زن و مرد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم به علت انزال زودرس و در نهایت نارضایتی شریک جنسی است.

زمان طبیعی یک مقاربت و انزال طبیعی چقدر است؟

در حالت نرمال زمان مقاربت از 3 دقیقه تا 10 دقیقه بین افراد از زمان دخول مرد متغیر است و در این فاصله زمانی انزال طبیعی گفته می شود. نکته بسیار مهم در اینجا همکاری زوجین در رسیدن به اوج لذت جنسی دوطرفه همزمان می باشد. مثلاً اگر در 3 دقیقه دوطرف همزمان به اوج لذت جنسی برسند برای هر دوطرف لذت بخش بوده و خانم ناراضی نخواهد بود. در مثالی دیگر ممکن است زمان رسیدن به اوج لذت جنسی خانم با تأخیر باشد و یک مرد علیرغم انزال در زمان طبیعی (یعنی 3-10 دقیقه) موفق به ایجاد ارگاسم در زن نمی شود. که این مورد انزال زودرس نبوده و مشکل در طرف مقابل و خانم می باشد.

زود انزالی

انزال زودرس چیست؟

انزال کمتر از 3 دقیقه از زمان شروع دخول مرد و یا حرکت رفت و برگشت کمتر از 11 ضربه بعد از دخول را می توان در دایره انزال زودرس گنجاند.

شکلهای دیگر یک انزال زودرس دیگر عبارتند از:

1- انزال با کوچکترین تحریک و بدون تماس

2- انزال بلافاصله بعد از دخول

که این امر در نهایت باعث ناراحتی شریک جنسی شده و مرد را دچار استرس و اضطراب مضاعف کرده و باعث صلب اعتماد فرد شده و در نهایت باعث ترس مرد از مقاربت می گردد.

علل ایجاد کننده ی انزال زودرس چیست؟

1- استرس و اضطراب و هیجانهای شدید روحی و افسردگی

2- تیپ شخصیتی A که افرادی بی حوصله، عجول و عصبی، پرخاشگر و حساس هستند که به کوچکترین عامل محرک  بیرونی حساسیت فوق العاده نشان می دهند.

3- فواصل مقاربت طولانی که باعث حساسیت مرد می شود.

4-خجالت و کم روئی و عدم تجربه مقاربت قبلی که اغلب در زوج های جوان تازه ازدواج کرده دیده می شود که با گذر زمان بهبودی حاصل می شود.

5- استرس های حاد شغلی و از دست دادن عزیزان، خواب کم و عدم استراحت و کار زیاد و شکننده و خسته کننده

6- مکان مقاربت یا مقاربت در مکانی که به علل مختلف فرد نگران است باعث انزال زودرس می شود.

7- حالت مقاربت: بعضی از افراد نسبت به موقعیت خاص مقاربت حساس و زود هیجان زده می شوند که باید از آن اجتناب نمایند.

8-  بیماریهای جسمی: عملهای جراحی اخیر- بیماری های حاد و اختلالات عملکرد تیروئید و کم شدن دوپامین و افزایش سرتونفرین خون از علل انزال زودرس می باشد

9- از دست دادن اعتماد به نفس و تلقین و ترس انزال زودرس از علل ایجاد کننده و تشدید کننده می باشند

11-  اختلال در نعوظ و عدم سفت شدن کامل آلت مرد

12- بعضی از خانم ها انزال دیررس دارند و در زمان طولانی تری به اوج جنسی می رسند که این خانم ها اغلب سرد مزاج بوده یا ترس از مقاربت دارند و یا به علل افسردگی خیلی دیر به اوج لذت جنسی می رسند و یا حتی نمی رسند که در اینجا شامل انزال زودرس مردان نمی باشند و باید مشکل خانم درمان شود.

انزال زودرس

آیا انزال زودرس مردان درمان قطعی دارد؟

1-     با توجه به ذکر علل انزال زودرس باید ابتدا علت های زمینه ای ایجاد کننده انزال زودرس را درمان و حذف کرد و به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس، درمان افسردگی، درمان بیماریهای زمینه ای جسمی، کاهش استرس ها، افزایش زمان استراحت جسمی، کاهش مشغله روحی، کاهش تنشها و تعدیل  حالتهای عصبانیت و ایجاد و تقویت نشاط روحی از عوامل کمک کننده در درمان انزال زودرس هستند.

امروزه مهمترین و مشخص ترین درمان انزال زودرس رفتار درمانی است که نیازمند همکاری خوب خانم می باشد که باید با صبر و حوصله و بالابردن تحمل خود مرد را در جهت درمان یاری کند.

در این روش فرد باید یاد بگیرد که اعتماد به نفس خود را تقویت کند و با تجسم صحنه مقاربت  و تلقین به خود در جهت کنترل انزال را تمرین کند.

من به بیماران می گویم که موقع نزدیکی اولاً هیجان زده نشود و مصداق  هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای  من در میان جمع و دلم جای دیگر است. توصیه اکید می کنم که مقاربت را با دخول شروع نکنند و با معاشقه و تحریک نقاط حساس خانم ها همزمان ذهنشان را از صحنه مقاربت دور بکنند به عنوان مثال فکر کنند در خیابان راه می رود یا مشغول کارهای روزمره هستند و از تماس های آلت تناسلی در زمان معاشقه اجتناب نمایند و تمام تلاششان را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی خانم انجام دهند.

2-     دومین تکنیک جانسون می باشد که در اینجا توصیه می شود بلافاصله زمانی که احساس انزال پیدا می کند مقاربت را لحظاتی به تأخیر اندازد و بلافاصله بعداً شروع کند که این کار باعث و تمرین آن باعث تقویت کنترل فرد و مدیریت زمان انزال می شود.

تکنیک فشار: زمانی که احساس انزال پیدا می کنید دخول را تمام و نوک آلت یا گلانس را برای ثانیه هائی فشار دهید که این امر باعث کاهش شدت نعوظ و به تأخیر انداختن زمان انزال خواهد بود.

در دسترس بودن آب سرد و قرار دادن آلت لحظاتی در آن نیز به تأخیر انزال کمک خواهد کرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

3-     سومین توصیه درمانی

معاشقه و تحریک زن و رساندن آن به اوج لذت جنسی و انجام دخول در انتهای معاشقه است.

دخول زودرس باعث انزال زودرس خواهد شد

4-     استفاده از داروهای مهارکننده جذب سروتونین و استفاده از کاندومهای تأخیر ی و استفاده از اسپری های بی حس کننده که معمولاً یک ربع قبل از مقاربت و فقط برای نوک آلت پاشیده می شود از عوامل کمک کننده دیگر  در درمان انزال زودرس می باشد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راه های درمان انزال زودرس می‌پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی (غیر دارویی) و درمان های دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس

اولین قدم برای درمان انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر است. توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده می‌شود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.  لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می‌گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تاخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می‌گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته‌اید و یا قدم می‌زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبه‌خود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان
زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان

تمرین‌های به تأخیر انداختن انزال زودرس

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید.

بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی و اراده محکم این تمرین را ادامه دهید. روحیه دادن و همکاری توسط همسر بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می‌کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه‌هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده‌های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوان به تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می‌تواند انزال را به تأخیر بیاندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می‌دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش‌های سنتی و گیاهی

داروهای گیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبان‌گیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش‌های سنتی که برای زودانزالی توصیه می‌شده و بعضی از آن ها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می‌کنم.

از قبیل دم کرده‌های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می‌دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان‌های سنتی را بسیار کم‌رنگ می‌دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زودرس با قرص‌ها و اسپری‌های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می‌باشد که به تک تک این‌ها می‌پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری‌های تأخیری از لیدوکائین است مصرف خودسرانه آن ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند. بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می‌شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می‌آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است که از تماس مستقیم آلت با واژن خانم‌ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می‌برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده‌اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می‌اندازند.

پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم
پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می‌گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می‌باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می‌گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی‌نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می‌کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آن‌ها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرصٰ‌های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده‌اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می‌شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شدهٰ‌گی آلت تناسلی تجویز می‌شود. جایگاه مهم این قرص‌ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده‌گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است.

به صورت خلاصه این قرص‌ها که به قرص برای سفت شدن کمر معروفند، انزال را به تأخیر نمی‌اندازند بلکه به فرد این توان را می‌دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می‌شود که به آن dabble sex می‌‌گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می‌کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی می‌دانند. مخصوصاً ماده‌ای به نام سروتونین که امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده محسوب می‌شود.

7- پماد کمر سفت کن

برای داشتن رابطه جنسی طولانی تر و انزال دیرتر می توانید از برخی از پمادها، اسپری ها و ژل های تاخیری موجود در داروخانه ها استفاده نمایید.

درمان روانی ناتوانی جنسی
درمان روانی ناتوانی جنسی

سفت شدن کمر با داروی گیاهی

بسیاری از موارد می توانند به سفت کردن کمر کمک کنند ، اما آنچه برای شما مفید است به علت مشکلات نعوظ شما بستگی دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که باروری و میل جنسی معمولاً با سلامت عمومی شما همگام هستند. به همین دلیل، هر چیزی که سلامت کلی شما را بهبود بخشد، احتمالاً قدرت باروری و سفتی کمر شما را افزایش می دهد. شاید سوال شما هم این باشد که چه چیزی کمر را سفت میکند؟ در ادامه به معرفی عرقیات، غذا ها و داروهای گیاهی برای سفتی کمر می پردازیم:

میان وعده گردو: به نظر می رسد خوردن مقدار زیادی غذای غنی از آنتی اکسیدان مانند گردو برای باروری و درمان نعوظ مفید است.

ریشه ماکا بخورید: مصرف مکمل های ریشه ماکا ممکن است میل جنسی، همچنین قدرت باروری و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

روی به میزان کافی دریافت کنید: روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف یافت می شود.

سیر: سیر یکی از رایج ترین گیاهانی است که در خانه یافت می شود و در درمان ناتوانی جنسی مفید است. سیر داروی تقویت کمر مردان و افزایش قدرت باروری زنان است. جویدن منظم دو یا سه حبه سیر در روز به سفتی کمر کمک زیادی می کند.

زنجبیل: زنجبیل یک کمر سفت کن فوری گیاهی گرم می باشد.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: چه خوراکی هایی باعث دیر انزالی می شوند؟

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید:

1- موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)

2- در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.

3- شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.

4- موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشار را مداوم تمرین کنید.

5- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.

6- در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.

7- داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها.

8- طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حامی دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  به دادم برسید
  من اندازه الت تناسلی ام ده و نیم یا یازده سانت هست و بابت این مسئله در عذابم مجردم اما میترسم موجب نارضایتی همسرم بعد ازدواج باشم ونتوانم ارضا کنم
  مشکل دیگر من این است که من برای اطلاع از اسپرمم از دکتر خواستم ازمایش اسپرم برام تجویز کنه امروز تو ازمایش متوجه شدم که زو انزال شدم(در عرض چند ثانیه)البته ناگفته نماند چند روزیست نگرانی و اضطراب و استرس اینکه زود انزالی دارم یا نه مرا درگیر کرده و حین ازمایش هم این نگرانی همراه من بود برگشتم خانه و خود ارضایی کردم تا ببینم دوباره زود انزال میشوم یا نه که دوباره زود انزال شدم البته اینم بگم به دلیل مشکل فکری (وسواس فکری)با تجویز روانپزشک داروی فلوکستین20 مصرف میکردم روزه سه عدد که نمیدانم چرا در شهر ما این دارو دیگر پیدا نشد و نتوانستم پیدا کنم و مصرف را بطور ناگهانی قطع کردم هرچند مشکل وسواس فکری من رفع شده اما دارو را به دلیلی که گفتم خودسر قطع کردم
  ضمنا من مشکل زود انزال شدن را نداشتم و یه هفته هست که این مشکل سراغ من امده مخصوصا وقتی قبل از تحریک بابت این مسئله نگرانی دارم زود انزال میشم ضمنا داوطلب ازمون وکالت هستم وفعلا ازمون تعویق شده بابت کرونا و یه ماه دیگه برگزار میشه
  اقای دکترعلت زود انزالی من چیست؟ رفع میشود؟یا تا اخر عمر بدبختم میکند؟
  در مورد اندازه التم هم نظر میدین؟وقتی میخونم کسی میگه مثلا الت من16 سانت هست من شدیدا ناراحت میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   زودانزالی حین رابطه مشخص میشه نه با خود ارضایی. طول الت بین ۱۰ تا ۱۵ سانت طبیعیه و مشکلی برای رابطه جنسی نیست ، راه های افزایش سایز دروغن
 • تصویر کاربر عبدالله شنبه ۲۲ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  بند قبل از ازدواجم ساليان متمادي خودارضايي كردم. در 29 سالگي ازدواج كردم. الان 13 ساله كه متأهل هستم. در اين 13 سال، انزال زودرس خيلي اذيتم مي‌كنه. برخي از داروهاي مهار كننده باز جذب سروتونين رو مثل سرترالين، سيتالوپرام، پاروكستين، داپوكستين و ... را كه مصرف مي‌كنم، كمي زمان انزال را زياد مي‌كند ولي نه زياد. عمده مشكل در مصرف اين داروها اين است كه وقتي آنها را مصرف مي‌كنم، خميازه زياد مي‌كشم و هم اينكه انگار دارند گلويم را فشار مي‌رهند و يا اينكه گلويم تير مي‌كشد. در كل تحمل دارو براي سخت مي‌شود. به نظرتان چكار بايد بكنم؟ خانومم خيلي معترض هست.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   درمان زود انزالی همین ها هست ، میتوان از اسپری لیدوکایین نیز استفاده کرد
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر بنده 28 ساله و مجرد هستم. گاهی اوقات که نیاز به رابطه جنسی دارم، چاره ای جز استمنا ندارم. حین انجام این عمل، قبل از ارضا شدن، ترشحات شفافی از آلت دارم که به صورت قطره ای خارج می شود و حتی زمان هایی که فقط در حال فکر کردن به رابطه جنسی هستم و اقدامی برای استمنا نکرده ام، بازهم این ترشحات رخ می دهند. این موضوع مشکل ساز هست یا طبیعی هست؟
  ممنون از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   طبیعی است
 • تصویر کاربر م.مهرآور دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  دوست پسر من هیچ رابطه جنسی نداره و از طرفی خود ارضایی هم نمیکنه و جنب هم نمیشه خیلی وقته و طی این مدت فقط درد شدید داشته و دردایی مثل سردرد و ...خواستم ببینم مشکلی وجود داره راه درمانی هست؟
  جدیدا هم خون بالا میاره آیا ربطی به هم دیگه دارند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   ربطی به هم ندارن. یه دکتر داخلی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر آتنا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام ، من روز تخمک گزاری رابطه جنسی محافظت نشده با شریک جنسی جدیدم داشتم و قرص اورژانس خوردم. بعد از ۱۰ روز هم برای اولین بار گل کشیدیم و رابطه داشتیم ، در همون شب قفسه سینه من پر از دونه قرمز رنگ درشت و کوچیک با کمی حالت گوشت الود شد که فکر میکردیم برای مصرف اولین باره گل توسط من هست. گذشت و بعد از دو روز استرسی شدم که چرا با وجود خوردن قرص اورژانس پریود نشدم ، که پاشدم و استرسی رفتم داروخانه بیبی چک بگیرم ، در راه برگشت واژنم شروع به خارش شدید کرد ، خونه هم رسیدم فقط میخارید و بعد دوش اب گرم گرفتم و دچار لرز خیلی شدید حدود یک ساعت شدم و دیدم پریود شدم . شب اول پریود دچار بدترین حالت ها بودم ، از جمله حالت تهوع ، درد شکم ،لرز بدن و احساس سرما شدیدو درد کمر و پاها ، جوری که کمرم داشت نصف میشد و من این حالت هارو تو پریودی هیچوقت نداشتم و ما باز احتمال دادیم که بخاطر قرص اورژانس و عوارضش هست. روز دوم لبه های واژنم ورم کرد و ادرارم میسوووخت جوری که جیغ میزدم از شدت سوزش و درد زیاد و نمیتونستم ادرار کنم مگر با فشار زیاد آب سرد که همونم نفسم رو میگرفت. خارش و سوزش و ورم لبه های خارجی واژن بعد یکی دو ساعت تبدیل شد به دونه های تپل قرمز رنگی که در ناحیه مخاطی واژنم زدن و ورم لبه ها خوابید ولی واژن سرخ بود و هست با ادرار و آب به شدت میسوختن و میسوزن که من قرص سفالکسین و مترونیدازول رو از هرکدوم یکی مصرف کردم و الان یکم بادش و قرمزیش انگار خوابید ولی سوزش هنوز هست و یکم سر تاول یا جوش ها بسته تر شد . عکسش رو خدمتتون ارسال میکنم . به نظرتون من دچار تبخال تناسلی هستم یا عفونت و جوش ؟
  1. تصویر کاربر آتنا پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   عکس
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   تبخال تناسلی هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   داروی آسیکلوویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت برای ۷ تا ۱۰ روز همراه با مایعات فراوان استفاده کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر وحید دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  خسته نباشید
  بنده ۲۵ سالمه ، مجرد هستم ولی با خانومی که قراره باهم ازدواج کنیم رابطه جنسی بدون هیچگونه دخول دارم ، یعنی فقط در حد رابطه دهانی یا موارد دیگه
  این رابطه هم اصلا فواصل مرتبی نداره یعنی گاهی به فاصله ی یک هفته ، گاهی به فاصله ی یک ماه تا چهل روز
  بنده برای ارضای اول یه مقدار حساسم ولی اینجوری نیست که خودم رو نتونم کنترل کنم ، مثلا نعوظ که ایجاد میشه کاری باهاش ندارم و مثلا یک ربع به تحریک خانوم مشغول میشم و ایشونو ارضا میکنم بعد باهم تصمیم میگیریم که بنده ارضا بشم و حالا با یک عمل جنسی ارضای بنده صورت میگیره
  برای ارضای دوم هم پنج دقیقه استراحت کافیه . بعدش نعوظ کافی و تایم خوبی رو میتونم تاخیر بندازم . میخواستم ببینم سیستم بدن بنده طبیعیه ؟ من علاقمندم که برای ارضای اول در حد چند دقیقه بیشتر بتونم تحریک بشم و بعد ارضا بشم . ولی مثلا بعد از یک ربع نعوظ کامل ، ایشون اقدام به رابطه دهانی کنند زود ارضا میشم .
  سیگار و قلیون نمیکشم . سابقه ی حمله عصبی TIA دارم و آسپرین ۸۰ مصرف میکنم . نمیدونم ربطی داره به این موضوع یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   طبیعیه نیاز به اقدامی نیست
 • تصویر کاربر m سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید ۲۸سال ام هست قصد ازدواج دارم ولی نعوظ قوی ندارم وزود انزالم ممنون میشم راهنمایی کنید شهرستان کلیبر هستم حضوری نمیتونم خدمتتون برسم آزمایش هم دادم فقط ویتامینdخیلی پایین بود عکس ازمایش هم براتون میفرستم وسونوگرافی هم کردم اندازه پروستات۳۲گرم نوشت بود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   Testostrone - LH - FSH - TSH - Prolactin چک شه
  2. تصویر کاربر m دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   بزرگی پروستات ۳۲گرم مشکلی که نیست؟
  3. تصویر کاربر m دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   ببخشید میل جنسی بالایی هم دارم فک نکنم تستسترون درمن کم باشه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   ازمایش هایی که گفتم انجام شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  علایمی روی آلت تناسلیم میبینم که تازه به وجود اومده
  می‌خوام بدونم چیه و برای درمانش چیکار بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
 • تصویر کاربر اح پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر زیر کلاهک آلت سمت چپ و راستش دونه های سر سفیدی هست که درد نداره و دور کلاهک آلت هم دون دون های ریزی که توی عکس مشخصه رو دارم.
  پوست سر آلت هم فکر میکنم حالت خشکی پیدا کرده و موقع نعوظ شبیه به دون دون میشه و حس میکنم گاهی زرد میشه و بعد از چند روز طبیعی میشه.
  درد و سوزش هم چند ماه پیش یک یا دوبار داشتم فقط
  تعداد وابعادشون فرقی نکرده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت
  2. تصویر کاربر اح سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   اون دونه هایی که زیر کلاهک آلت هست هم همینه و زگیل نیست؟
   تا چه مدت باید از این پماد استفاده کنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   زگیل نیست ، یک هفته
  4. تصویر کاربر اح چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   من از فردای روزی که گفتید دارم استفاده میکنم
   و چون تغییری نکرد، سرچ کردم دیدم تریامسینولون ان ان هم هست ولی داروخانه به من تریامسینولون استوناید داد.
   فرق دارن؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   فرقی ندارد اگر بهتر نشد با متخصص پوست مشورت کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان ؛ 38 ساله و مذکر هستم ، چند تا مشکل رو همزمان دارم که امیدوارم راهنمایی بفرمایید:
  1 – سه ماه قبل نامزدم در ناحیه لب تبخال زده بود که زودتر از موعد برطرف شدنش رابطه دهانی داشتیم ، من از ناحیه لب تبخال نزدم ( تا این سن هم تبخال نداشتم اصلاً ) ولی 10 روز بعد متوجه شدم در زیر کلاهک آلت دانه های جوش مانند ریزه خوشه مانندی طبق تصاویر ارسالی بوجود اومده و با مراجعه به راهنمایی های شما در سایت استنباطم این بود که به تبخال تناسلی مبتلا شده ام ؛ ( هیچگونه خارش یا دردی ندارم ) ضمناً قرص آسیکلوویر 400 و پماد آسیکلوویر هم گرفتم و بعد از 10 روز استفاده بصورت هر 8 ساعت متاسفانه هنوز رفع نشده ، حالا سوالم این بود که برای رفع مشکلم چه کاری انجام بدم؟
  2 - علاوه بر این مشکل ؛ زائده های گوشتی دیگری روی خط ختنه گاه آلت دارم که از وقتی یادم هست همینطور بوده ولی بعد از مطالعه مطالب سایت شما ؛ مشکوک به زگیل تناسلی شدم ، آیا طبق تصاویر ارسالی زگیل تناسلی دارم یا نه ؟
  3 – بیشتر از 10 سالی هست که کلاهک آلتم طبق تصویر ارسالی به طرز ناجوری شروع به چروک شدن کرده و حس آن هم کم تر شده ( در نوجوانی و اوایل جوانی اصلا اینطور نبود ) البته بعد از نعوظ از شدت چروک ها کاسته میشود ، سوالم این بود که آیا این هم یک بیماریست؟ ، چروک ها قابل رفع است و اگر بله چگونه؟ ضمنا در همین عکسها و جدیدا دانه های زیر پوستی مایل یه سفیدی در زیر پوست تنه آلت پدیدار شده که اگر مشکلی هست لطفاً راهنمایی بفرمایید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   زگیل ندارید نیاز به اقدامی نیست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر