۳ تمرین برای درمان انزال زودرس | مدت زمان مناسب روابط زناشویی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه درمان انزال زودرس یکی از دغدغه‌های مهم مردان به خصوص در سنین بالای ۴۰ سال محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید روابط زناشویی یکی از پایه‌های استحکام روابط بین زوجین است. انزال زودرس یکی از مشکلاتی است که باعث نارضایتی زوجین می‌شود که غالبا منشا روانی دارد. در ادامه مطلب، قوی ترین انتی بیوتیک برای عفونت ادراری را معرفی خواهیم کرد.

عوارض ختنه

انزال زودرس در مردان به چه معناست؟

امروزه زوجین جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از اختلال در نعوظ و مخصوصاً انزال زودرس شاکی و نگران هستند. تعداد این مردان جوان که آمارها نشان می دهد در رده سنی 25 الی 35 سال هستند روز به روز به علت های مختلف از جمله افزایش استرس ها ی روحی فراوان، مشغولیت زیاد زندگی و غیره در حال افزایش می باشد.

بر اساس آمار موجود در جامعه ما از هر 4-5 نفر یک نفر مبتلا به انزال زودرس واقعی هستند. عدم تعادل بین زن و مرد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم به علت انزال زودرس و در نهایت نارضایتی شریک جنسی است.

زمان طبیعی یک مقاربت و انزال طبیعی چقدر است؟

در حالت نرمال زمان مقاربت از 3 دقیقه تا 10 دقیقه بین افراد از زمان دخول مرد متغیر است و در این فاصله زمانی انزال طبیعی گفته می شود. نکته بسیار مهم در اینجا همکاری زوجین در رسیدن به اوج لذت جنسی دوطرفه همزمان می باشد.

مثلاً اگر در 3 دقیقه دوطرف همزمان به اوج لذت جنسی برسند برای هر دوطرف لذت بخش بوده و خانم ناراضی نخواهد بود. در مثالی دیگر ممکن است زمان رسیدن به اوج لذت جنسی خانم با تأخیر باشد و یک مرد علیرغم انزال در زمان طبیعی (یعنی 3-10 دقیقه) موفق به ایجاد ارگاسم در زن نمی شود. که این مورد انزال زودرس نبوده و مشکل در طرف مقابل و خانم می باشد.

زود انزالی

انزال زودرس چیست؟

انزال کمتر از 3 دقیقه از زمان شروع دخول مرد و یا حرکت رفت و برگشت کمتر از 11 ضربه بعد از دخول را می توان در دایره انزال زودرس گنجاند.

شکلهای دیگر یک انزال زودرس دیگر عبارتند از:

 • انزال با کوچکترین تحریک و بدون تماس
 • انزال بلافاصله بعد از دخول
 • که این امر در نهایت باعث ناراحتی شریک جنسی شده و مرد را دچار استرس و اضطراب مضاعف کرده و باعث صلب اعتماد فرد شده و در نهایت باعث ترس مرد از مقاربت می گردد.

علل ایجاد کننده ی انزال زودرس چیست؟

 • استرس و اضطراب و هیجانهای شدید روحی و افسردگی

 • تیپ شخصیتی A که افرادی بی حوصله، عجول و عصبی، پرخاشگر و حساس هستند که به کوچکترین عامل محرک  بیرونی حساسیت فوق العاده نشان می دهند.
 • فواصل مقاربت طولانی که باعث حساسیت مرد می شود.

 • خجالت و کم روئی و عدم تجربه مقاربت قبلی که اغلب در زوج های جوان تازه ازدواج کرده دیده می شود که با گذر زمان بهبودی حاصل می شود.
 • استرس های حاد شغلی و از دست دادن عزیزان، خواب کم و عدم استراحت و کار زیاد و شکننده و خسته کننده

 • مکان مقاربت یا مقاربت در مکانی که به علل مختلف فرد نگران است باعث انزال زودرس می شود.

 • حالت مقاربت: بعضی از افراد نسبت به موقعیت خاص مقاربت حساس و زود هیجان زده می شوند که باید از آن اجتناب نمایند.

 • بیماریهای جسمی: عملهای جراحی اخیر- بیماری های حاد و اختلالات عملکرد تیروئید و کم شدن دوپامین و افزایش سرتونفرین خون از علل انزال زودرس می باشد

 • از دست دادن اعتماد به نفس و تلقین و ترس انزال زودرس از علل ایجاد کننده و تشدید کننده می باشند

 • اختلال در نعوظ و عدم سفت شدن کامل آلت مرد

 • بعضی از خانم ها انزال دیررس دارند و در زمان طولانی تری به اوج جنسی می رسند که این خانم ها اغلب سرد مزاج بوده یا ترس از مقاربت دارند و یا به علل افسردگی خیلی دیر به اوج لذت جنسی می رسند و یا حتی نمی رسند که در اینجا شامل انزال زودرس مردان نمی باشند و باید مشکل خانم درمان شود.انزال زودرس

آیا انزال زودرس مردان درمان قطعی دارد؟

✔️ با توجه به ذکر علل انزال زودرس باید ابتدا علت های زمینه ای ایجاد کننده انزال زودرس را درمان و حذف کرد و به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس، درمان افسردگی، درمان بیماریهای زمینه ای جسمی، کاهش استرس ها، افزایش زمان استراحت جسمی، کاهش مشغله روحی، کاهش تنشها و تعدیل  حالتهای عصبانیت و ایجاد و تقویت نشاط روحی از عوامل کمک کننده در درمان انزال زودرس هستند.

امروزه مهمترین و مشخص ترین درمان انزال زودرس رفتار درمانی است که نیازمند همکاری خوب خانم می باشد که باید با صبر و حوصله و بالابردن تحمل خود مرد را در جهت درمان یاری کند. در این روش فرد باید یاد بگیرد که اعتماد به نفس خود را تقویت کند و با تجسم صحنه مقاربت  و تلقین به خود در جهت کنترل انزال را تمرین کند.

من به بیماران می گویم که موقع نزدیکی اولاً هیجان زده نشود و مصداق  هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای  من در میان جمع و دلم جای دیگر است. توصیه اکید می کنم که مقاربت را با دخول شروع نکنند و با معاشقه و تحریک نقاط حساس خانم ها همزمان ذهنشان را از صحنه مقاربت دور بکنند به عنوان مثال فکر کنند در خیابان راه می رود یا مشغول کارهای روزمره هستند و از تماس های آلت تناسلی در زمان معاشقه اجتناب نمایند و تمام تلاششان را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی خانم انجام دهند.


✔️ دومین تکنیک جانسون می باشد که در اینجا توصیه می شود بلافاصله زمانی که احساس انزال پیدا می کند مقاربت را لحظاتی به تأخیر اندازد و بلافاصله بعداً شروع کند که این کار باعث و تمرین آن باعث تقویت کنترل فرد و مدیریت زمان انزال می شود.

تکنیک فشار: زمانی که احساس انزال پیدا می کنید دخول را تمام و نوک آلت یا گلانس را برای ثانیه هائی فشار دهید که این امر باعث کاهش شدت نعوظ و به تأخیر انداختن زمان انزال خواهد بود. در دسترس بودن آب سرد و قرار دادن آلت لحظاتی در آن نیز به تأخیر انزال کمک خواهد کرد.


شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

✔️ سومین توصیه درمانی: معاشقه و تحریک زن و رساندن آن به اوج لذت جنسی و انجام دخول در انتهای معاشقه است. دخول زودرس باعث انزال زودرس خواهد شد


✔️ استفاده از داروهای مهارکننده جذب سروتونین و استفاده از کاندومهای تأخیر ی و استفاده از اسپری های بی حس کننده که معمولاً یک ربع قبل از مقاربت و فقط برای نوک آلت پاشیده می شود از عوامل کمک کننده دیگر  در درمان انزال زودرس می باشد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راه های درمان انزال زودرس می‌پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی (غیر دارویی) و درمان های دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس

اولین قدم برای درمان انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر است. توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده می‌شود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.  لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می‌گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تاخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است.

من به بیمارانم می‌گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته‌اید و یا قدم می‌زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبه‌خود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان
زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان

تمرین‌های به تأخیر انداختن انزال زودرس

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید. بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی و اراده محکم این تمرین را ادامه دهید. روحیه دادن و همکاری توسط همسر بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می‌کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه‌هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده‌های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوان به تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می‌تواند انزال را به تأخیر بیاندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می‌دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش‌های سنتی و گیاهی

داروهای گیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبان‌گیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش‌های سنتی که برای زودانزالی توصیه می‌شده و بعضی از آن ها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می‌کنم.

از قبیل دم کرده‌های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می‌دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان‌های سنتی را بسیار کم‌رنگ می‌دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زودرس با قرص‌ها و اسپری‌های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می‌باشد که به تک تک این‌ها می‌پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری‌های تأخیری از لیدوکائین است مصرف خودسرانه آن ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند.

بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می‌شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می‌آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است که از تماس مستقیم آلت با واژن خانم‌ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می‌برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده‌اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می‌اندازند.

پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم
پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می‌گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می‌باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می‌گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی‌نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می‌کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آن‌ها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرصٰ‌های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده‌اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می‌شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شدهٰ‌گی آلت تناسلی تجویز می‌شود. جایگاه مهم این قرص‌ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده‌گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است.

به صورت خلاصه این قرص‌ها که به قرص برای سفت شدن کمر معروفند، انزال را به تأخیر نمی‌اندازند بلکه به فرد این توان را می‌دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می‌شود که به آن dabble sex می‌‌گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می‌کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی می‌دانند. مخصوصاً ماده‌ای به نام سروتونین که امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده محسوب می‌شود.

7- پماد برای سفت کردن کمر

برای داشتن رابطه جنسی طولانی تر و انزال دیرتر می توانید از برخی از پمادها، اسپری ها و ژل های تاخیری موجود در داروخانه ها استفاده نمایید.

درمان روانی ناتوانی جنسی
درمان روانی ناتوانی جنسی

کمر سفت کن خانگی چیست؟ در رابطه با سفت شدن کمر با داروی گیاهی باید گفت که بسیاری از موارد می توانند به سفت کردن کمر کمک کنند ، اما آنچه برای شما مفید است به علت مشکلات نعوظ شما بستگی دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که باروری و میل جنسی معمولاً با سلامت عمومی شما همگام هستند.

به همین دلیل، هر چیزی که سلامت کلی شما را بهبود بخشد، احتمالاً قدرت باروری و سفتی کمر شما را افزایش می دهد. شاید سوال شما هم این باشد که چه چیزی کمر را سفت میکند؟ در ادامه به معرفی عرقیات، غذا ها و داروهای گیاهی برای سفتی کمر می پردازیم:

میان وعده گردو: به نظر می رسد خوردن مقدار زیادی غذای غنی از آنتی اکسیدان مانند گردو برای باروری و درمان نعوظ مفید است.

ریشه ماکا بخورید: مصرف مکمل های ریشه ماکا ممکن است میل جنسی، همچنین قدرت باروری و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

روی به میزان کافی دریافت کنید: روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف یافت می شود.

سیر: سیر یکی از رایج ترین گیاهانی است که در خانه یافت می شود و در درمان ناتوانی جنسی مفید است. سیر داروی تقویت کمر مردان و افزایش قدرت باروری زنان است. جویدن منظم دو یا سه حبه سیر در روز به سفتی کمر کمک زیادی می کند.

زنجبیل: زنجبیل یک کمر سفت کن فوری گیاهی گرم می باشد.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: چه خوراکی هایی باعث دیر انزالی می شوند؟

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید:

 • موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)
 • در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.
 • شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.
 • موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشار را مداوم تمرین کنید.
 • از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.
 • در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.
 • داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها.
 • طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.5/5 - (687 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر م پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده دو سال پیش رابطه محافظت نشده داشتم. حدود یک سال پیش هم متوجه ضایعه ای روی آلتم شدم. که سه هفته پیش، به پزشک مراجعه کردم.اما پزشک گفت احتمال خیلی زیاد به خاطر ختنه ی بد بوده؛ اما به پزشک دیگه ای مراجعه کردم. ایشان هم گفتن به احتمال خیلی زیاد، برای گوشت اضافه ختنه هست. کرایو کردم؛ ولی متاسفانه بعد از مدتی محل کرایو دچار خونریزی شد. هر روز محل را سه بار با صابون آنتی باکتریال یا شامپو بچه می شستم. ضایعه از بین رفته ولی محل زخم که تصویرشو براتون می فرستم ، مشهود ی چند روزی هیت دوباره یک ضایعه ی خیلی کوچک کنار محل زخم ایجاد شده انگار شبیه زگیل هست ، خیلی استرس دارم و کم اشتها و بی خواب شدم، خواستم ببینم درمان قطعی برای زگیل هست ؟ اگر زگیل باشه ویروس تا چه مدت توی خون باقی می مونه و چجوری و با چه داروهایی باید سیستم ایمنی بدن رو تقوین کنم؟ آیا بعدا بخوام ازدواج کنم، مشکلی برای همسر آیندم پیش میاد یا خیر؟ تصاویر به پیوست خدمت شما ارسال میشه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام توی عکس ها زگیلی نمیبینم و ضایعات بخاطر ختنه است
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام در عکس ها زگیل نمیبینم و ضایعات بخاطر ختنه هست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر روشن سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، ببخشید خانمم با الت من خیلی ور میره و وقتایی ک با سکس نمیتونه ارضام کنه با دست ارضام میکنه ، نمیدونم ب خاطر سایش زیاد با دستشه یا دلیلش چیه، پوست ختنه گاهم ی چیزی شبیه زخم شده و قرمز کرده ( ولی خب پوستش باز نشده مثل سوختگی هست بیشتر) و هیچ گونه دردیم نداره فقط بعضی اوقات ی ریزه خارش داره اونم خیلی کم، دقیقا جای همون انگشتاش ک بیشتر رو پوستم کشیده شده همونجا زخم میشه و کلی وقته کامل خوبم نشده که از بین بره چون مدام این کارو میکنه هر کاریم میکنم راضی نمیشه و دستبردار نیست، لازم باشه عکسم میفرستم خدمتتون
  جسارتا چ پمادی یا دارویی تجویز میکنید شما ممنون میشم توضبح بدید تشکر🌹
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام بخاطر سایش هست . باید با کالامین دی چرب کنید و یه مدت این سایش ناشه
 • تصویر کاربر سهیل شنبه ۱۶ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی
  سه ماه پیش بابت زود انزالیم برای بنده قرص سرترالین ۵۰شبی یک عدد تجویز کردید به مدت ۳ ماه
  بعداز مصرف ۳ ماه دارو فشار عصبی و استرسم کمتر شده - زود انزالیم نسبتا بهتر شده است . اما در زمان انزال هنگام دفع مایع منی حالت تهوع میگیرم ولی بالا نمیارم آیا دارو را ادامه بدم
  قابل توجه به این قضیه که احساس فراموشی میکنم .
  ضمنا مجاز به استفاده قرص یا اسپری تاخیری هستم چه برندی را پیشنهاد میکنید که عوارض نداشته باشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   اسپری تاخیری مانعی نداره استفاده ازش از هر برندی بود سرترالین را قطع کنید
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  وقتتون بخیر
  میخواستم ببینم این قسمتی که عکسش رو براتون میفرستم زگیل تناسلی هست یا خیر؟ آیا جای نگرانی هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   سلام عکسی نیامده بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   این تصاویر هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   سلام خیر زگیل نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Sa یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر حق نگهدارتون باشه .

  من برای زود انزالی فرمودین داپوکستین۳۰ مصرف کنم ...

  نسبتا بهتر شدم ..
  منتها صرف ۵ روز پیش تا الان ۲ بار با همسرم رابطه داشتیم..

  داپوکستین مسلما خودش یکمی نعوظو ضعیف میکنه ولی حس میکنم سه روزه کلا نعوظم ضعیف شده..

  نعوظم تا کاری نکنم سریع قطع میشه

  خیلی نگرانم کرده و اینکه اصلا سابقه نداشتم ...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   سلام تادالافیل ۱۰ دو ساعت قبل رابطه بخورید اگر نعوظ واقعا مشکل دارید
 • تصویر کاربر Sa یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر حق نگهدارتون باشه .

  من برای زود انزالی فرمودین داپوکستین۳۰ مصرف کنم ...

  نسبتا بهتر شدم ..
  منتها صرف ۵ روز پیش تا الان ۲ بار با همسرم رابطه داشتیم..

  داپوکستین مسلما خودش یکمی نعوظو ضعیف میکنه ولی حس میکنم سه روزه کلا نعوظم ضعیف شده..

  نعوظم تا کاری نکنم سریع قطع میشه

  خیلی نگرانم کرده و اینکه اصلا سابقه نداشتم ...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   سلام تادالافیل ۱۰ دو ساعت قبل رابطه بخورید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام خدمت دکتر حسینی خسته نباشید.اقای دکتر من از سن 15سالگی تا 27ساگی خود ارضایی داشتم.الان ک متاهل شدم تو رابط ب مشکل خودم زود زیر ی دقیقه ارضا میشم.واقها زندگیم ب مشکل خورده خیلی از موضوع ناراحتم تورو خدا کمکم کنید.ب
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   سلام روش های رفتار درمانی را کامل توضیح داده ام در سایت که اول اون هارو اجرا کنید . قدم بعدی داپوکستین ۶۰ دو ساعت قبل رابطه و قدم سوم سرترالین ۵۰ شبی یک عدد به مدت ۳ ماه
 • تصویر کاربر حجت شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۲سالمه مجردم نزدیک۰ ۱ساله ک برم جای عجله داشته باشم.یا کسی منتظرم باشه یا ی خانمو بی حجاب ببینم.الکی یکی دوبار الاتم لمس کنم آب منی خود ب خود ازم خارج میشود. ارضا میشم خواهشن مشکل چیه راهنمایم کنی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   سلام اون اب منی نیست پیشاب است که طبیعی است که این ها در جوانان طبیعی است مشکلی نیست
  2. تصویر کاربر حجت جمعه ۴ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   ممنون.اقا دکتر تو دوران نامزدی چطور تحمل کنم خود ب خود ارضا نشم.شرمنده احساس میکنم نزدیک شم الکی لمس کنم آب از من خارج میشه.ممنونم راهنمایم کنی.داروی چیزی نیس ک این مشکلو حل کنه خیلی در گیرم کرده بخدا
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   توصیه میکنم دارویی مصرف نکنید این حالت طبیعی است
  4. تصویر کاربر حجت شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   مرسی. آقا دکتر طبیعی باشه میتونم ازدواج کنم.وقتی نزدیک شم بدون رابطه لمس کنم آب میریزه تو شلوارم آخه.نمیدونم آبم خیلی زود میاد توی ۳۰ ثانیه.ممنون از راهنماییتون.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   اوایل ازدواج اینجوریه بعدش درست میشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رویا پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام خانم هستم ۲۷ساله سال ۹۲ با آقای مطلقه که احتمالا بعدشم شریک جنسی داشتن رابطه مقعدی و سطحی داشتم
  رو ایشون زائده ای ندیدم
  روی خودمم زائده ای نبوده
  سال ۹۶ با همسرم فعلیم ازدواج کردم
  سال ۹۸ یعنی ۶سال بعد رابطه اول هم پاپ دادم مشکلی نبود
  دیگه پاپ ندادم تا الان
  از همسرم مطمئنم چون ایشون هم زائده ای ندارن ولی از نفر اول مطمئن نیستم میترسم اچ پی وی بدون علامت گرفته باشم
  اخرین باری که معاینه زنان شدم پارسال بود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   سلام ملاک اصلی تشخیصی برای شما همان پاپ اسمیر سالیانه و بررسی از نظر ضایعه است در صورت نرمال بودن جای نگرانی ندارد
  2. تصویر کاربر رویا پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   جناب دکتر به نظرتون اگه من مبتلا میشدم حتی پر خطر که میگن علامت نداره زائده میزدم در طی ۱۰سال؟
   یا اینکه اگه مبتلا بودم همسرم که از سال ۹۶ ازدواج کردیم اون زائده میزد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   شما وقتی پاپ اسمیر نرمال دارید و ضایعه ای ندارید نگران نباشید . به دنبال عیب یابی نباشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  ۲۲ سالمه و چند روزی هست این زائده ها را در قسمت بیرونی واژنم دیدم
  میخواستم ببینم زگیل تناسلی هستش؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر