جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و سوال می پرسند که علت از بین رفتن حس مردانگی ما چیست و این موضوع، باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد.

این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

 • درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی
 • حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.
 • مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی
 • یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف
 • رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.1/5 - (264 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Mohammaf شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر همون پسر ١٧ ساله هستم يه سوال ديگه خدمتتون داشتم
  دكتر من از ١١سالگي خود ارضايي داشتم و تا الان ميخواستم بپرسم نعوظ من مثل قبلا نيست يعني اون حالت سفتي و كششي رو نداره و وقتي هم سفت ميشه به طور كامل نيست و كمار يك دقيقه شل ميشه من با ترك خود ارضايي به طور كامل خوب ميشم و به حالت اول بر ميگردن
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   ترکش کتی خوب میشود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  باسلام من حدودچهل سال دارم وچندسالیستکه درناحیه بیضه زگیلهای عجیبی دراورده ام که گوشتشان قهوهای وسر انها سیاه است وگاه این سیاهیها بهمراه مواد پنیری شکلی کنده میشوند وهمچنین زیر بغلم خارش دارد .البته وقتی دیر حمام کنم بیضه ولای پایم هم خیلی خارش دارد لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 359 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید.
  من به تازگی عقد کردم ولی نزدیکی کامل با همسرم نداشتم. متوجه یه زایده روی آلت تناسلی همسرم شدم ولی وی حاضر به مراجعه به پزشک نیست. خواهشمندم با توجه به عکس اینجانب را در رابطه با نوع این زایده )هرپس یا وارت رهنمایی فرمایید تا بنده نیز دچار این بیماری نشوم.
  البته تشخیص نوع آن که زگیل است یا خیر برایم بسیار حایض اهمیت میباشد ...
  لطفا عکس و سوال در سایت پخش نشود.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   مطلب سایت من در این مورد را بخوانید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز.
  برای زود انزالی و عدم نعوظ به پزشک متخصص رفته و بدون هیچ معاینه و ازمایشی برای بنده دارو تجویز کرده است.
  اسم داروها (امپول تستسترون هر هفته یک عدد به مدت 5 هفته.قرص مکمل های غذایی نیچرمید هفته ای یک عدد.قرص فلوکستین هرشب.)
  اقای دکتر نظرخودتونو بگین و منو راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   قطع کنید باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر حسين شنبه ۹ اسفند ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 512 مشاهده پرسش
  اقاي دكتر سلام ،
  دارم ديونه ميشم ، به خاطر اين موضوع به مسابقات بدن سازي نرفتم بعد از ٣ ماه زحمت،
  با دوست دخترم تقريبا ٢ هفته پيش از مقعد سكس كردم ، بعد از ٣ روز روي الت تناسليم حدود ٩ تا تاول متمركز و كوچك و بزرگ زده بود ، رفتم دكتر قرص اسيكلوير داد و تاول ها رو فشار دادم و خاليشون كردم و در حال ترميم بودن كه خوشحال بودم ولي امروز باز چند عدد تاول ريز پايين تره سري قبل زد ،تو رو خدا كمكم كنيد دارم رواني ميشم اين قضيه تا كي ادامه داره ،
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ اسفند ۹۳( 9 سال پیش)
   به تبخال میخورد اسیکلوویر بخورید
 • تصویر کاربر س-نگران سه شنبه ۵ اسفند ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  چند وقتی هستش بعد نزدیکی لک بینی دارم رو لوپ کوچیکم زائده های کوچیکی می بینم مراجعه کردم متخصص زنان و ماما گفتن زائده طبیعی سوزش دلیلش عفونت قارچی. ولی از نگرانی امورات روزانه زندگیم مختل شده می ترسم زگیل باشه. چند ماه ازدواج کردم نگران زندگیم هستم عاجزانه از شما کمک می خوام من شهرستان می شینم نمی تونم حضوری خدمت برسم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ اسفند ۹۳( 9 سال پیش)
   نه نگران نباش
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام از زحمات و سایت بسییییا ر خوب و عالی شما
  من چند وقت بیش از شما درخواست کمک کردم و شما فرمودیت باید عکس بفرستم
  نمیدونم حالت جوشن ولی تیکه های کوچیکه گوشتی ان سمت زیر سمت چپ التم ممنون میشم بدونم چطور باید از دستشون راحت بشم خیلی نگرانم ممنون .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۳( 9 سال پیش)
   زگیل تناسلی است درمان فیلم کرایو زگیل سایت من را ببینید قسمت فیلمها
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۵ بهمن ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 245 مشاهده پرسش
  با سلام من 5 سال خود ارضایی کردم روزی چند بار الان 23 سالم و اب منی من خیلی کم شده و اشتیاقم کم شده و و طول التم کوچکتر شده ایا عوارض خود ارضایی بروی من تاثیر گذاشته اگر اینها اثرات خود ارضایی هست اگر اینطوری
  حالا من با ید چه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۳( 9 سال پیش)
   با ترک خوب میشوید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۹ دی ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  مدت 4 سال است که دچار این بدبختی شده ام
  4سال پیش کنار خودرو در حال ادرار بودم که یه پسربچه حرومزاده از بالای ماشین خودشو پرت کرد پایین تا من بترسم
  همون موقع به یکباره احساس کردم چیزی از بدنم افتاد
  از اون موقع به بعد دیگه کیرم راست نمیشه
  احساس بدی دارم
  به زنم بدگمان شدم
  خواهش میکنم اگه راهی داره بهم بگید
  بخدا دارم دیوونه میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۳( 9 سال پیش)
   با روانكاو صحبت كنيد
 • تصویر کاربر توچی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  با سلام صبح بخیر اقای دکتر تشکر از دادن جواب سوالم ایا لازم هست برای جکاب بیام مطب شما تا خیالم راحت بشه می ترسم نتونه کاری انجام بده و به خاطر بجه می کم اخه اسپرمش اخرین بار ازمایش دادیم ضعیف هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۳( 9 سال پیش)
   در خدمتم
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر