جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و سوال می پرسند که علت از بین رفتن حس مردانگی ما چیست و این موضوع، باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد.

این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

 • درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی
 • حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.
 • مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی
 • یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف
 • رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.1/5 - (264 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۷ دی ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  حدود پنج سال پیش عمل واریکوسل و هیدروسل انجام دادم. تا دو ماه پیش مشکل خاصی نداشتم. ولی حدود دو ماه هستش که میل جنسی و نعوذ مناسبی ندارم. نمیدونم مشکل جسمانی بوجود امده یا مرتبط به استرس و ترس از نداشتن نعوذ مناسب هست و یا بخاطر استرس شرایط موجود در جامعه هستش. ممنون میشم اگر راه حل خانگی داره بفرمایین. وگرنه مطب بیام خدمتتون.
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ نعوظ صبحگاهی دارید ؟
  2. تصویر کاربر علی جمعه ۱۶ دی ۱( 1 سال پیش)
   37 سال
   بله صبح ها معمولا مشکلی ندارم
  3. تصویر کاربر علی جمعه ۱۶ دی ۱( 1 سال پیش)
   ۳۷ سال
   بله، صبحها معمولا مشکلی ندارم.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ دی ۱( 1 سال پیش)
   اگر نعوظ صبحگاهی دارید همه این مشکلات از مسائلی از قبیل استرس و فشار کاری زیاد است این مسائل را دور کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۳۰ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 538 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده حدودا از یکی دو ساله بر اثر افسردگی و مصرف سرترالین حس جنسی و علاقه به سکس در من خیلی کم شده و در کل بی حوصله و بی حالم. هر ماه یک یا دو بار شهوت زیادی رو تجربه میکنم و تموم میشه تا یک ماه دیگر
  اگر حالم خوب باشه این مشکل رو ندارم و نیازم با رابطه بیشتر میشه تا حدودی.
  پیش یک دکتر عمومی یک دوره آمپول تستوسترون زدم و موقتا هم روحیه و هم میل جنسیم خوب بود ولی موقتی بود و اثرش تمام شد

  چند ماه پیش رفتم دکتر متخصص غدد و هورمون و برام ویتامین E و مکمل منیزم و آمپول نوروبیون و سرترالین نوشت.قرص سرترالین به حدی حسم رو کم میکنه که رابطه م با نامزدم بد میشه و من خودسر مصرفش رو قطع کردم
  بنده ان شاء الله تا یکی دو ماه دیگه قصد ازدواج دارم و فرصتم زیاد نیست و با بهانه نگهش داشتم نامزدم زو

  سوالم این هست
  1-جایگزینی برای سرترالین هست که حال روحیم رو خوب کنه؟
  2- یا اینکه میتونم درمانی رو همزمان با سرترالین مصرف کنم که اثر سرترالین بر حس و انگیزش جنسی من کمتر بشه؟ (مثلا مصرف همزمان دارو اای افرایش میل جنسی و یا آمپول تستوسترون با سرترالین )
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد ابتدا معاينه شويد
  2. تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 2 سال پیش)
   سلام مجدد اقای دکتر. بنده توسط یک فوق تخصص غدد و هورمون حدود 4 ماه تحت معالجه بودم. نتیجه آزمایشات هورمونی(تستوسترون،پرولاکتین، LH و... همگی نرمال بود) دکتر بنده رو به روانپزشک ارجاع دادند. و نرفتم
   از مصرف داروی اعصاب و روان میترسم و عجله دارم برای حل استرس و فشار خونم به خاطر نامزدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ فروردین ۱( 1 سال پیش)
   با دکتر روانپزشک مشورت کنید لزوما دارو نمیدن
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید
  آقای دکتر بنده31ساله مجردم
  تابحال رابطه نداشتم مشکلیم که دارم نعوظ آلتم خیلی ضعیف شده
  نقطه ای که فشار به ادرار میاره اطراف مقعد تا بیضه ضعیفه قدرت ادرارمم کمه
  موقع انزالمم پرتابی نداره
  از ازدواج کردنم میترسم
  درضمن متاسفانه اعتیاد به خودارضاییم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر ح پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 280 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید ،
  مدتی است بنده با کاهش شدید میل جنسی و نعوظ کم مواجه شدم در صورتیکه قبلا میل جنسی خیلی بالایی داشتم .
  چربی خونم ۴۲۰است
  رفلاکس معده ودرد قفسه سینه دارم
  سابقه جراحی فتق و واریکوسل داشتم
  وجراحی دیسک ستون فقرات داشتم
  آیا ارتباطی به این سوابق دارد یا مشکل چیز دیگری می باشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر ساسان پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 22 سالمه و 5 سال بودکه به خودارضایی دچار شده بودم وهمراه با استرس وسواسی فکری بود والان به مدت یه ساله که ترک کردم ولی دیگه تحریم نمیشم وحتی جنس مخالف تحریکم نمیکنه خیلی نگرانم دلیلش چیه ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   قرص سرترالین ۲۵ هر روز یک عدد
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام
  بنده تقریبا یک ماه است که ازدواج کردم و تا یک هفته گذشته هیچ مورد و مشکلی در رابطه با نعوظ نداشتم
  ولی الان تقریبا یک هفته هست که با مشکل عدم نعوظ مواجه شدم
  خواستم ببینم مشکلم چیه؟
  1. تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۶ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   جناب دکتر سلام
   جواب سوال رو بدید ممنون میشم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   بهتره تست rigiscan انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر متین پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 411 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۳ سالمه از سن پایین خود ارضایی زیاد میکردم به خاطر فقر خانوادگی نتونستم ازدواج کنم و ادامه تحصیل بدم الان نزدیکه یه هفتس که کرونا گرفتم و الان دیگه هیچ حسی ندارم حتی فیلم و‌عکسای پورن نگاه میکنم شدم عین پیرمردهای ۹۰ ساله ولی تا دو هفته قبل هیچ مشکلی نداشتم ولی بعضی وقتها بیضه چپم دائم تیر میکشه و‌میزنه به پای چپم
  الان هم اینطور میشه ولی حسی دیگه ندارم یک بار هم واریکوسل و باد فتخ عمل کردم
  اگر این مشکلم خوب نشه تصمیم به خودکشی قطعی میگیرم چون هیچ انگیزه ای ندارم و بی شک این کار رو میکنم
  1. تصویر کاربر متین پنجشنبه ۲۱ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   آقای دکتر لطفا پاسخ بدید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  سلام۳۹ساله هستم از حدود۶سال پیش میل جنسیم رو به افول رفته تا الان که اصلا تحریک نمیشم اینم بگم که ده سال اعتیاد به مخدر(متادون بوپرونورفین تریاک)هم داشتم که پنج ماهه ترک کردم سیگار میکشم و التهاب پروستات هم دارم که خیلی ذهنم رو مشغول کرده بود مدام با خودم از لحاظ ذهنی ور میرم و اعصابم داغونه چه کنم؟ کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   سلام ، سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر جوان 15 ساله هستم که از سن بلوغ هم گذشتم حدود چند سالی هست که خود ارضایی انجام میدم الان حدود چند ماهی خست که میل جنسیم به شدت اف کرده و خیلی خیلی کم شده به یه مشاور دیگه پیام دادم گفت باید ازمایش بدی اما نمیخوام این کار رو انجام بدم فقط میخوام بدونم که خطر ناک هست و دلیلش چیه ایا تاحالا به همچین موردی بر خوردید لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 2 سال پیش)
   اقای دکتر میشه لطف کنید جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   باید آزمایش هورمونی انجام بدید
  3. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 2 سال پیش)
   خطرناکه بنظرتون نمیخوام آزمایش بدم بنظرتون برام مشکل درست میکنه یا خودارضایی رو ترک کنم از بین میره
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   بدون آزمایش نمیشه تشخیص داد
  5. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 2 سال پیش)
   امکانش هست تو سن ۱۵ سالگی این مشکل پیش بیاد یعنی تاحالا بین بیماراتون به این مرود بر نخوردید ممکنه باعث بشه نتونم بچه دار شم میدونم باید ازمایش بدم ولی لطفا اینم جواب بدید
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   بله
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مهرداد جمعه ۱۰ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 336 مشاهده پرسش
  با سلام
  من مدتی داروی چاقی مصرف میکردم حدود ۲ سال الان یه ماهه گذاشتم کنار ولی با افت شدید میل جنسی مواجه شدم بطوریکه ک اصلا نعوظ صورت نمیکیره آزمایش هورمون هم دادم کورتیزول زیر یک‌و تستسرون ۴۰۰ واقعا دارم روانی میشم حتی تا مرز خودکشی رفتم تورو خدااااااااااا نجاتم بدید
  1. تصویر کاربر مهرداد پنجشنبه ۲ دی ۰( 2 سال پیش)
   ..
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ دی ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر