علل و روشهای تشخیصی و درمان های ناتوانی جنسی مردان

امروزه مردان جوان و میانسال را در درمانگاه ها و مطب ویزیت می کنم که از اختلالات و ناتوانی جنسی شاکی هستند و همین موضوع باعث اختلال در روابط زناشویی و ناراحتی مضاعف آنها شده است.

با توجه به اهمیت این موضوع در این متن به تفصیل درباره علل و علائم آخرین روش های درمانی ناتوانی جنسی که سوال بسیاری از مراجعه کننده گان می باشد می پردازم:

تعریف ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی عنوان کلی است که از چند قسمت تشکیل شده است:

1- اختلال در رسیدن به نعوظ یا عدم سفت شدن کامل آلت

2- اختلال در ماندن حالت نعوظ و یا شل شدن آلت تناسلی بعد از سفت شدن اولیه

3- انزال زودرس

4- اختلالات نعوظ ناشی از افسردگی و استرس های شدید روحی و روانی است.

انزال زودرس

چگونه آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا می کند؟

اولین مرحله تحریک جنسی است. دومین مرحله گشاد شدن شریان یا سرخرگ آلت تناسلی است که باعث خونرسانی بیشتر و جمع شدن خون در سینوس های وریدی یا بافت اسفنجی آلت تناسلی است. سومین مرحله که جهت ایجاد نعوظ ضروری است، بسته شدن دریچه های وریدی و جلوگیری از جریان خون وریدی در آلت است که باعث سفتی الت تناسلی مردانه می گردد. هر کدام از این مراحل اختلال پیدا کند نعوظ حاصل نخواهد شد.

– سوال: مردی 25 ساله که اظهار می دارد که علیرغم تحریک جنسی آلت تناسلی نعوظ پیدا نمی کند و لذا دخول انجام نمی شود، علت آن چیست؟

پاسخ: اغلب علت عدم نعوظ این افراد ختلال شدید در خونرسانی آلت و یا تنگی شریان آلت و یا ترکیبی از نشت خون وریدی در آلت تناسلی می باشد که باعث می شود آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا نکند. در بررسی ها این افراد اغلب تنگی شریان آلت دارند.

درمان این مشکل چیست؟  

درمان این بیماری اگر تنگی خفیف باشد استفاده از قرص های سیلدنافیل و تالادالافیل می باشد. اگر تنگی شدید باشد باید با استفاد از جراحی یا استنت محل تنگی باز شود.

– سوال: مردی 36 ساله که اظهار می دارد در شروع مقاربت آلت وی سفت است ولی به تدریج در حین مقاربت شل می شود.

پاسخ: شایعترین علت این مشکل یک نشت وریدی است که به علت خرابی دریچه های لانه کبوتری وریدی آلت تناسلی (خون موقع نعوظ از وریدها نشت پیدا می کند) و لذا سفتی آلت از بین می رود.

 درمان این مشکل چیست؟

این نوع اختلال در نعوظ شاید بدترین نوع اختلال در نعوظ مردانه باشد که راه درمانی جز گذاشتن پروتز آلت ندارد. موارد خفیف آن اغلب به داروهای تادالافیل جواب می دهند.

– سوال:مردی 29ساله که از اظهار می دارد که مبتلا به انزال زودرس است و در مراحل اولیه مقاربت جنسی مبتلا به انزال می شود که این مورد باعث ناراحتی روحی شدید خود ایشان و خانمشان شده است.

انزال زودرس اغلب منشاء عصبی و روحی و روانی ندارد. موارد زیر انزال زودرس را تشدید می کنند که عبارتند از:

1- خواب کمتر

2- مشغله ذهنی بیشتر

3- استرس های شدید روزمره زندگی

4- عصبانیت و پرخاشگری

5- بیماری های جسمی مزمن و روحی از قبیل افسردگی، اضطراب و مصرف داروهای عصبی و روحی و روانی

انزال زودرس اغلب در افراد با تیپ شخصیتی A ایجاد می شود که آدم های بی حوصله، عجول، تحریک پذیر، آستانه تحمل کمتر و عصبانیت بیشتر دارند.

– سوال: زمان طبیعی مقاربت جنسی و انزال طبیعی چقدر است؟

از نظر علمی یک مقاربت طبیعی بالاتر از سه دقیقه و بسته به عادت وشرایط فیزیکی و شخصیتی فرد می تواند تا نیم ساعت هم ادامه داشته باشد. اغلب افراد زودانزال در زیر یک دقیقه مبتلا به خروج غیر ارادی مایع منی می شوند.

درمان زودانزالی

درمان زود انزالی عبارتست از :

1- رفع علل زمینه ای

 • خواب خوب
 • استراحت کافی
 • داشتن ذهن آرام
 • تمرین خونسردی و اجتناب از تنش های غیر ضروری در زندگی

اینها شرایط اولیه درمان می باشند.

2- تعامل و همکاری زوجین باید تقویت گردد.

3- مرد باید موقع نزدیکی شامل مثل مشهود حاضر غایب باشد.

یعنی در موقع مقاربت

1- از دخول زودرس جلوگیری کند.

2- از طریق معاشقه خانم را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی کمک کند و در این حال سعی کند که اصلاً ….. نشود.

3- استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و توصیه های دیگر پزشک متخصص کمک کننده خواهد بود. درمان اصلی این مشکل رفتار درمانی و تقویت اعتماد به نفس و تقویت حق تأخیر در انزال است.

– سوال: مردی 40 ساله که تا یک ماه پیش کاملاً مقاربت موفق و منظم داشته اظهار می دارد که به صورت ناگهانی دچار افت میل جنسی و قدرت جنسی شده است.

پاسخ: در اغلب موارد وقتی که یک مرد ناگهانی میل جنسی و توان خود را ا دست می دهد علت آن شوک روحی و روانی از قبیل از دست دادن عزیزان، شوک کاری و اقتصادی و یا تنش بین زوجین است و در بررسی ها این افراد عیبی در ساختار الت تناسلی پیدا نمی شود.

-سوال:برای بررسی ناتوانی جنسی از قبیل اعتدال در نعوظ و یا زود انزالی چه کارهایی باید انجام داد؟

پاسخ:

برای بررسی ناتوانی جنسی حتماً باید به پزشک متخصص مجاری ادراری مراجعه نمایید. موارد ایجاد کننده اختلال در نعوظ باید بررسی شوند که عبارتند از:

– دیابت درمان نشده

– مصرف داروهای فشارخون

– بالا بودن کلسترول و خصوصاً LDL

– بررسی از نظر وجود بیماریهای روحی و روانی از قبیل بیماری های اضطرابی، استرس کنترل نشده و مصرف داروهای روانگردان

– سابقه جراحی لگن که باعث آسیب به عصب آلت تناسلی گردیده است.

– سابقه مصرف سیگار و دیگر دود آلات

– بررسی روانکاوی ارتباط بین زوجین و رفع تنش های موجود و آموزش آنها جهت همکاری از موارد و بررسی های اولیه است.

تشخیص ناتوانی جنسی

اقدامات تشخیصی بعدی عبارتند از:

1- تست NPT

در این تست که جهت بررسی و وجود نعوظ شبانگاهی و در خواب می باشد، دستگاهی را به آلت تناسلی مرد وصل می کنند و بیمار 24 ساعت در بیمارستان بستری می شود و اگر نعوظی در شب اتفاق بیافتد این دستگاه ثبت می کند و وجود نعوظ شبانه دلیل بر سالم بودن فیزیکی و ساختاری آلت تناسلی است ولی عدم وجود نعوظ دال بر وجود بیماری ناتوانی جنسی نیست و لذا با توجه به حساسیت پایین این تست و وقت گیر بودن آن امروزه توصیه نمی شود.

2- سونوگرافی رنگی از الت یا کالر داپلر پاپاورین تست

انجام این سونوگرافی تقریباً قریب به یقین وجود یا عدم وجود اختلال خونرسانی و سالم و یا ناسلام بودن رگ ها را مشخص می کند. و لذا اگر در مردی که شکایت از عدم نعوظ و سفت شدن کامل آلت تناسلی در حین مقاربت را دارد اگر این تست نرمال باشد نشان می دهد که منشاء آن روحی و روانی است نه اختلال در رگ های تناسلی

روش انجام تست

در این روش ابتدا با سرنگ و سوزن باریک انسولین آمپول پاپاورین را به آلت تناسلی تزریق می شود. تزریق این آمپول پاپاورین باعث گشادی رگ ها و خونرسانی بیشتر به آلت و ایجاد نعوظ مصنوعی می شود و در این حالت با استفاده از سونوگرافی رنگی وضعیت خونرسانی به آلت و رگ های شریانی و وریدی بررسی می شود و هر گونه تنگی در شریان و یا نشتی و پنچری وریدی را کاملاً مشخص می کند.

از مزایای این تست این است که

1- سریع قابل انجام است

2- دقت بالای تشخیصی دارد

3- سریعاً تکلیف بیمار و پزشک مربوطه را مشخص می کند.

نکته بسیار مهم: پس از انجام سونوگرافی باید تا رفع نعوظ و شل شدن کامل آلت مرکز سونوگرافی را ترک نکنید چرا که ماندن در حالت نعوظ پس از تزریق اگر بیش از سه ساعت طول بکشد باعث کبودی و از بین رفتن نسجهای نعوظ آلت تناسلی مردانه می گردد و لذا باید در کمتر از سه ساعت آلت تناسلی را شستشو داده و از حالت نعوظ خارج کرد که این کار توسط دکتر سونوگرافی و در همان مرکز انجام می شود. در موارد مشکوک به تنگی شریان لگنی باید آنژیوگرافی لگنی انجام شود.

درمان های ناتوانی جنسی

درمان بر اساس نوع و علت ایجاد کننده ناتوانی جنسی فرق می کند که به توضیح آن ها می پردازم.

 • ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

به علت سالم بودن خون رسانی ناحیه آلت تناسلی به این افراد توصیه می شود که با کاهش استرس های روزمره زندگی، ایجاد نشاط روحی و انجام ورزش و پیاده روی و … درمان و تعدیل استرس و اضطراب ها، خواب خوب به درمان مشکل خودشان بپردازند. مصرف داروهای خفیف آرام بخش و تقویت کننده نعوظ برای این بیماران بسیار کمک کننده است.

 • ناتوانی جنسی با منشاء تنگی شریانی آلت

در این حالت اگر تنگی خفیف باشد استفاده از داروهای گشاد کننده رگ مشکل بیمار را در زمان مقاربت حل می کند ولی اگر تنگی شدید باشد باید با استفاده از استنت و یا جراحی عروق تنگی را حل کرد.

 • ناتوانی جنسی با منشاء نشت وریدی

مشخصه این حالت این است که نعوظ ایجاد و بلافاصله از بین می رود که روش تشخیص آن با سونوگرافی رنگی از آلت است. این حالت متأسفانه درمان دارویی ندارد و قطعی ترین روش درمان آن گذاشتن و کاشتن پروتز آلت تناسلی است.

– سوال: پروتز آلت تناسلی چیست؟ و چگونه کار گذاشته می شود؟

پاسخ: پروتز آلت تناسلی به دو شکل تاشونده و باد شونده می باشد که به عنوان آخرین روش درمانی برای اصلاح ناتوانی جنسی استفاده می شود و این پروتز ها را با جراحی روی آلت، آن را در داخل نسج اسفنجی آلت می کاریم. در نوع تاشونده مریض با تا کردن و راست کردن آن و در نوع باد شونده با پمپاژ و پر هوا کردن آن آلت را به حالت سفتی و نعوظ در می آورد.

 

پروتز آلت تناسلی

– سوال: آیا پروتز آلت تناسلی عوارض دارد؟

پاسخ: بله، چون پروتز یک جسم خارجی است خطر عمده آن ایجاد عفونت و زخم در محل کاشته شدن می باشد و لذا در کسانی که دیابت دارند سیستم ایمنی بدنشان پایین و در معرض عفونت هستند گذاشتن پروتز اصلاً پیشنهاد نمی گردد. و لذا اگر بعد از گذاشتن پروتز علائمی از زخم و عفونت پیدا شود بلافاصله باید خارج گردد.

عوارض پروتز

و اما توصیه های اینجانب درباره ناتوانی جنسی

چون یک مقاربت موفقیت آمیز جزء اساس و بنیان مستحکم خانواده و زوجین است و لذا

1- اگر مبتلا به دیابت و کلسترول بالا و فشار خون هستید شدیداً آنها را کنترل نمایید.

2- با بهتر کردن کیفیت زندگی و با ورزش و آزاد کردن ذهن و با خواب خوب و تغذیه سالم در تداوم سلامتی جنسی تان کوشا باشید.

3- از مصرف هر گونه دخانیات اجتناب نمایید.

4- در صورت افت تدریجی در کیفیت نعوظ بلافاصله به دکتر مراجعه نمایید.

5- در صورت داشتن اختلالات نعوظ جهت جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام من۲۸ساله هستم وباگذشت ۴ماه از عروسی و رابطه جنسی موفق بعداز ۴ماه قبل از رابطه وبعدازگذاشتن کاندوم حالت سفتی آلت از بین میره میتونه عوارض استفاده از کاندوم تاخیری باشه،یکی دوروزی میشه که نعوظ آلت انجام میشه ولی به سفتی قبل نیست
  1. تصویر کاربر محمد جمعه ۲۳ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   دکتر جواب نمیدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش)
   باید از نظر نشت وریدی بررسی شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Sirvan65 یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشید من حدود یک ماه پیش دچار اختلال نعوظ شدم ک استرس داشتم ک قرص ویتامین Eو مولتی ویتامین خوردم بهتر شدم ولی لحساس میکرم اون سفتی قبلو ندارم تا چن دیشب ک دوبار اختلال پیدام کرد لازم ب ذکر ک بعضی وقتا هیچ مشکلی ندارم و میل جنسیم دارم ولی نعوط صبگاهی ندارم ولی همیشه استرس اختللال و دارم لدفا کمکم کنید خیلی نگران و استرس دارم
  1. تصویر کاربر Sirvan65 سه شنبه ۱۳ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   خجالت نمیکشی پولو گرفتی جواب نمیدی واسه ی دکتر مملکت خیلی زشته بخدا انقدبدبخت باشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چند ماهی میشه وند تا لکه هم رنگ سر الت کمی صورتی رنگ روی الت ایجاد شده روی پوست آلت هم لکه های سفید رنگ. درد نداره لکه های سفید کمی خارش داره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   یا تب خال است یا زگیل
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  پدر من دارای 89 سال سن و از سال 90 دارای بیماری آلزایمر بوده وهمچنین دارای دیابت(تزریق انسولین )و قادر به حرکت نبوده و دارای پرستار زن می باشد مدتی است در زمان برخورد با پرستار خود در زمان تعویض پوشک اقدام به دست زدن به بدن پرستار نموده که این امر باعث مشکلاتی در خانواده گردیده با توجه به این مورد ، مزاحم شما جهت راهنمایی شدیم
  لازم به توضیح پدر درحال حاضر داروهای زیر را مصرف می کنند:
  آلزیکسا 10 - دونپزیل 5 - زاویترول - ارتوواستاتین40 -پلاویکس - کلسیم -جم فیبروزیل 300
  همچنین در سال گذشته با توجه به روی دادن این مورد توسط پزشک فلوتامید250 تجویز شده بود که بنظر می رسد اکنون فایده ای ندارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   در این سن کار اضافه مقدور نیست
 • تصویر کاربر جلالی پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید، 3هفته ای هست روی آلت بنده بالای ختنه گاه مقداری پوست پوست میشه خوب میشه بعد دوباره شروع میشه، چی کار کنم لطفاً راهنمایی میکنید، ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   اگر تاول بزند تبخال است
 • تصویر کاربر رهام پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض احترام
  ده سال قبل بخاطر سرطان ارکیکتومی شدم، ارگاسم کامل دست نمیده. دارویی تقویتی وجود داره؟
  پیگیری بعد از این مدت واسه خودم و بچه هام لازمه؟
  آنچه تو عکسه، اگزماس (خارش بدون درد بعد جاش به صورت شفاف میمونه) درمان؟
  آقای دکتر چرا در جواب سوالاتم فقط نوشتی عصبی است، درمانی ؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر مبینا پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من و همسرم چند ماهه ازدواج کردیم ایشون سید هستن و 24 سالشونه اوایل ازدواج که رابطه دخول نداشتیم نعوظ کامل بود و تا زمان ارضا نعوظ کامل رو داشتن اما دو سه هفته که دخول انجام میشه فقط دو سه بار اول نعوظ کامل داشتن الان بعد از دخول سریع آلتشون شل میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار باید انجام بدیم همسرم از سکس و رابطه کاملا ترسیدن ممکنه مشکل از کاندوم باشه چون به سختی داخل میره
  لازم به ذکره که ما یه ماه پیش مجلس داشتیم و همسرم درگیر بودن الانم مشغله کاریشون زیاده و در شبانه روز میانگین ۶ ساعت میخوابن و خواب کافی ندارن
  ممنون از پاسخگوییتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش)
   این منشا عصبی دارد وبا استراحت وکاهش تسترس بهتر میشود
 • تصویر کاربر حسام پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۳ سالمه و چند وقتیه بعد نزدیکی زیر کلاهک آلتم مثل یک خط زخم میشد الان دیگه زخم نمیشه و فقط جوش هایی کنار هم در میاد و به مرور زمان بزرگ میشه که خیلی دردناک هستن و تو رابطه اذیتم میکنن ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش)
   این مشخصه تبخال ایت
 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من اسمم امین قلی زاده 22 سالمه وزن 70 قد 176 طول آلتم 14 و قطر آلتم 6 من تو خونه دانشجویی هستم به خاطر این آلتم مسخرم می کنند اوضاع روحیم خوب نیس من 3 4 سالی هس که مایع منیم هنگام خروج دو تیکه میشه یعنی قسمت آبکی و قسمت ژله ای این دو باهم از آلتم هنگام انزال خارج میشه و قسمت ژله ای زرد یا کرمی رنگ هست و قسمت آبکی طوسی رنگ و همچنین حس می کنم کمی از انزالم تو آلت مونده و همچنین وقتی پشت سرهم انزال داشته باشم فقط آبکی میاد ولی اگه 1 ماه یا 2 یا 3 ماه نداشته باشم ژله ای و آبکی میاد و من مجردم و از آینده ام که من می تونم بچه دار بشم نگرانم و همچنین تو شهرمون مرند پیش دکتر پاکدل ارولوژیست رفتم و یه تست اسپرم گرفت و یه چند تا آزمایش دیگه اسپرمم 60 درصد بود و نتونست چیزی تشخیص بده میشه این آزمایش ها رو هم براتون می فرستم اگه مکرر انزال داشته باشم آبکی هس من چهار پنج سال پیش تو دبیرستان برای اینکه منی از من خارج نشه محکم آلتم رو فشار می دادم فکر کنم مشکلم بعد از اون اتفاق افتاد هنگام ادرارم آخر ادرار کمی چکه چکه می ریزه ووقتی پامیشم برم یه هو یه فشاری میاد به مثانم و لباسم چند قطره ادرار میریزه و همچنین یه چند تا عکس آزمایش هس یکی موقعی که آبکی میاد و یکی وقتی ژله ای و آبکی میاد که این آزمایش رو نتیجه اش را دستی نوشتن و من تو اینترنت و اینا سرچ کردم فک کردم از عفونت و 4 ماهی خود ارضایی رو ترک کردم و وقتی تو خواب بدون دخالت ارضا میشدم مدیدم باز درست نشده و همون حالته لطفا منو راهنمایی کنید که عمل بکنم یا دارو بخورم با اصلا چیکار کنم در ضمن من خود ارضایی پی در پی زیاد داشتم و از 14 سالگی این کار رو میکنم شایدم به این دلیل باشه منو راهنمایی کنید 🙏😐
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۸( 7 ماه پیش)
 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخير من ٢٧ سالم هست ومجردم مدت حدودا يك سالي هست كه احساس ميكنم ميل جنسيم شديدا كم شده من رابط جنسي نداشتم با دختري ولي حس ميكنم كه ديگه چيزي تحريكم نميكنه و حتي ميل به خود ارضايي هم ندارم و وقتي هم بخوام انجام بدم بيشتر جنبه اجبار داره تا لذت
  الان دو ماهيه با خانمي دوست شدم و قصد ازدواج داريم ولي اين قضيه بي ميلي من هم منو و هم ايشنو بسيار اذيت ميكنه و نگران
  من وقتي هم با ايشون تنها هستيم تحريك ميشم ولي نه اونقدري كه به نعوذ برسم و بتونم نزديك شم بهشون
  در ضمن من سابقه طپش قلب دارم و اضطراب و دكتر قلبم ميگه انقدر مشكل قلبت حاد نيست و مشكل رو از جاي ديگه پيگير باش الان داغونم و نگران و نميدونم چيكار بايد بكنم
  خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي بفرماييد من مشكل نعوذ دارم حتي موقع خود ارضايي كه سريع نعوذمو از دست ميدم و تحريك نميشم خيلي ميخوام فقط بدونم چيكار ميتونم بكنم روز به روز هم اين فشار بيشتر ميشه روم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 6 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر